Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

o všem možném, co se zrovna nehodí do žádné jiné kategorie

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod apuka » stř čer 23, 2021 20:00

Pokud mas tu moznost trasovani u CP, muzes si nechat (krome spomenuteho odpoledniho nebo vecerniho dorucovani - vecerni je asi za poplatek) dorucit do Balikovny (coz jsou skoro vsechny pobocky CP plus ale sem-tam i nejaka jina vydejna, nevim, jak kolem Tebe). Tam tvrdi, ze vydej je do 3-5 minut. Na postach to byva specializovana prepazka, kde by se nic jineho nez baliky do Balikovny resit nemelo a bezne fronty se tam netvori (krome Vanocniho obdobi). Mozna i ted jsi tam mohl s tim oznamenim jit, ale to je otazne. Na oznameni to napsane nemas...
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod mike » stř čer 23, 2021 20:46

Balikovna je na stejne poste, ale vubec si nejsem jisty, jestli ma prednost, prijde mi, ze to berou po rade. Tj. teorie a praxe se muze lisit. Navic jsem to tam zadal a cislo baliku to nezna, zatimco trasovani ano, a tak mam trochu pochybnosti o moznosti presmerovani tam. Ale dobry napad, priste to muzu zkusit.

Jo a zadne standardni oznameni jsem prave nedostal. Dostal jsem jakysi jejich interni listek, ktery jim zrejme vyjede z terminalu a ze ktereho nebylo jasne, o co jde. Jak jsem psal, na prepazce na to celkem zirala. Kdyz mam balik do Balikovny, dostanu kod mailem a v SMS. Ten zadavam na terminalu a to je jedina moznost, jak bych mohl mit prednost. Jinak standardni balik, coz bylo tohle.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod pavproch » pát čer 25, 2021 14:01

Cifiks.... místo abych fpátek odpo šel dom zprce, sedím tu a čumím z wokna, protože DPD má neska přivézt vícero balíků a ohlásili se, že přijedou 14:42 až 15:42. Někdo by jim měl říct, že tohle se fpátek odpo nedělá.... podobnou zkušenost sem udělal, když sem na přelomu tisíciletí dělal pro Holanďany, měli skoro každý pátek ve tři odpoledne tendenci začít řešit věci, které by normálně počkaly do pondělka.... :axe:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28127
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod apuka » pát čer 25, 2021 14:48

Pockej, az zacnes vice spolupracovat s Americanama :wink:.

Nestezoval se nekdo o par radku vys, ze CP rozvazi v blby cas (dopoledne)? Meli byste se vystridat - mike by byl rad za doruceni kolem treti odpoledne, Ty zase dopoledne. :wink: (A nekteri tady by byly velice radi, ze jim neco vubec dorucili...)
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod mike » pát čer 25, 2021 15:00

pavproch píše:Někdo by jim měl říct, že tohle se fpátek odpo nedělá....

V tobe ten socik zustal pekne zazrany ;-) Tohle je ceska a pekne nechutna specialita. Patek je normalni den a pracuje se stejne jako jindy.

Prave jsem skoncil meeting s Amikama a zacinam pracovat ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod mike » pát čer 25, 2021 15:16

BTW, mam kolegu, ktery v patek nepracuje. Oficialne, ma 80 % uvazku. Zrovna od nej potrebujeme odpoved na jednoduchou otazku ano/ne, kterou zna jen on. Takze nekolik lidi bude cekat do pondelka, pricemz termin je pristi patek a jestli se neco posere, tak to bude dost napjate. Nejde o den, ale o tri, kdyby to bylo spatne, tak nekteri z nas to poresi i pres vikend...
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod pavproch » pát čer 25, 2021 17:28

Ty jo, člověku se nelíbí řešit věci na poslední chvíli fpátek odpo a hned je za soc. zpátečníka..... :twisted:

Měl dorazit 14:42 až 15:42 a dorazil 15:28, čili v limitu, byl ochotný a balíky měl připravené (nehledal je v autě, jako že měl ešče balíků plnou půlku dodávky). Takže spokojenost. Akurváth sem doma byl o hodinu později než normálně fpátek, no.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28127
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod mike » pát čer 25, 2021 17:49

Pravda, ty jsi spis obecny zpatecnik ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod pavproch » pon čer 28, 2021 10:49

pavproch píše:Cifiks.... místo abych fpátek odpo šel dom zprce, sedím tu a čumím z wokna, protože DPD má neska přivézt vícero balíků a ohlásili se, že přijedou 14:42 až 15:42. Někdo by jim měl říct, že tohle se fpátek odpo nedělá....


pavproch píše:Měl dorazit 14:42 až 15:42 a dorazil 15:28.


Dodatek: Neska není pátek, proto DPD neska přijelo už fčíl. Tožtak.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28127
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod pavproch » stř črc 7, 2021 13:24

Neska, zítra a fpátek sedím ve firmě a držím strážní službu (sem ve firmě vyhlásil na dva týdny CZD) pro příchozí poštu a balíky.

V té souvislosti mě napadlo, že mi u všech přepravních služeb (ČPošta, TNT, DPD, DHL, UPS) něco chybí: Netuším jestli je nějaký balík na cestě k nám (= neznám jeho číslo), přesto bych se rád podíval do vyhledávače přepravy, jestli je něco na cestě k nám (všichni mají vyhledávání jen podle čísla, chtělo by to vyhledávání podle jména firmy/příjemce nebo adresy). Škoda, no.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28127
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod mike » stř srp 4, 2021 15:47

Asi to neni tak mysleno, ale mail od CP Váš balík je v našich rukách mne vzdycky vydesi. Tak nejak bych si predstavoval zpravu od unoscu :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod pavproch » pát srp 27, 2021 7:53

Musím pochválit ČPoštu: zvyknul sem si nechat si posílat balíky na naši dědinskou poštu, je to to pro mě nejvýhodnější. O tom, že je balík nachystaný na vyzvednutí mi vždycky přijde SMS. Ta naše vesnická pošta má ale "divnou" otvírací dobu (každý den otvírá v jinou hodinu, proč nevím). A kupodivu - proto ta pochvala - SMS přijde vždy až už mají otevřeno. Hezky!
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28127
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod WDSNV » stř říj 13, 2021 12:09

Přátelé chtěl bych poslat přes ČP balík ale chtěl bych na balík i tuhle samolepku

Obrázek

/samozřejmně že česky. Myslíte že takovéto samolepky mají i na české poště? :D 8)
WDSNV
nováček
nováček
 
Příspěvky: 89
Registrován: čtv srp 20, 2020 9:20

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod apuka » stř říj 13, 2021 12:22

A k cemu by to melo byt? Kdybys to poslal vnitrostatne, stejne ma CP pravo jakkoliv otevrit balik jen v danych pripadech - a kdyz nastanou, Tvoje nalepka to nezachrani.

Nebo si myslis, ze by to odradilo nekoho, kdo by premyslel nad vykradenim toho baliku v prubehu prepravy? To si myslim, ze spise naopak, pritahne to pozornost :wink:.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod pavproch » stř říj 13, 2021 13:13

ČPošta (u nás na dědině) modernizovala postup (= asi čti: šetříme naše lesy) - doposud ke každé rekomando zásilce placené kartou stiskli dva papíry (jeden A5 a jeden A6). Fčíl to stisknou na jeden A5 oboustranně. To zas budu poyebán naší účetní, že jí chybí papír než si fšimne toho stisku na druhé straně.... :twisted:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28127
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod apuka » stř říj 13, 2021 13:30

pavproch píše:ke každé rekomando zásilce placené kartou stiskli dva papíry (jeden A5 a jeden A6)
:shock: To fakt???

Ja kdyz podavam rekommandu, tak se potvrdi podaci listek a kdyz chci, tak mi vytisknou potvrzeni o zaplaceni/danovy doklad. Kdyz to podam elektronicky (ani Zakaznickou kartu k tomu nepotrebujes), tak ani ten podaci listek ne a mozna se tam nekde da stahnout i doklad, ale to jsem nikdy nedelal.

Ale je mozne, ze firmam to delaji jinak - no, vlastne byste meli mit knizku/sesit, kde by mely byt napsane zasilky a oni by Vam to meli do toho potvrdit postovnim razitkem. Tak jsem to videl, kdyz prede mnou obcas podaval nekdo firemni zasilky ve vetsim mnozstvi.
Ale furt muzes prejit na eektronicke podani, melo by neco takoveho fungovat i pro firmy.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod mike » stř říj 13, 2021 14:11

apuka píše:A k cemu by to melo byt?

Dava se to tam pro prijemce zasilky, aby byl pri otevirani opatrny, protoze je tam neco, co by mohl proriznout.

Zajimave, ze te napadne nekolik nesmyslnych duvodu, ale ten nejjednodussi a nejlogictejsi ne :twisted: Vlastne je to pro tebe typicke...
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod Olchor » stř říj 13, 2021 16:31

Taková nálepka se vůbec netýká služeb pošty. Můžeš si ji v nějakém grafickém editoru vyrobit a vytisknout sám.
Problémy vznikají jejich řešením.
Olchor
účastník
účastník
 
Příspěvky: 999
Registrován: úte kvě 12, 2009 7:38
Bydliště: Blansko

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod pavproch » stř říj 13, 2021 17:45

pavproch píše:Nokia 8110 ed. 2018

pavproch píše:A třetí ta samá (zase do zásoby) objednaná, ešče sem ji kdesyk našel asi za 16set.


Jen pro zajímavost: Našel sem ji kdesyk v NL skladem (gomibo.cz), prý při objednávce ráno (což sem uďál) doručení UPS druhý den. A už i mám emila, že je na cestě. To sem teda zvjedaff, esli ji fuckt zítra UPS doručí.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28127
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod pavproch » čtv říj 14, 2021 10:54

Bingo!

Doručeno. Ty jo, pěkně! Potlesk pro UPS. =D>
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28127
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod sobb » stř říj 20, 2021 22:22

Dneska mě místní pošta nas..štvala. Normálně si je chválím, protože doručování, jak listovní, tak balíků, u nás funguje výborně. Ale na pobočce, kam normálně skoro nechodím, je to asi horší :?

Posílali jsme balík a nechtělo se mi jezdit do města, když jeli rodiče. Dostali instrukce - je to elektronicky podáno, balík je S, doručení do ruky. Mělo to stát 119 kč, což jsem jim ale nezdůraznila, padlo to jen mezi řečí. Přišli s lístkem za 149. WTF? Ne, že by to byl nějaký závratný rozdíl, ale nakrklo mě to. Pak se mi po studiu hrstky kódů asi podařilo rozluštit, že milá pošťačka to (nevyžádaně) poslala asi jako Express mail service.
Než jsem na to přišla (chvíli mi to trvalo), tak jsem poslala dotaz na tuto cenu na poštovní info, jsem zvědavá jestli přijde nějaká odpověď a co se dozvím :twisted:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod mike » čtv říj 21, 2021 0:15

Nejspis to same, co ja: viewtopic.php?p=547872#p547872 ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod sobb » čtv říj 21, 2021 18:07

Odepsali to, co jsem si už mezitím zjistila. Že to bylo podáno jako expresní zásilka.
Tak jsem jim aspoň napsala, ať si proškolí zaměstnance.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod pavproch » čtv říj 21, 2021 18:14

Já mám za dnešek zase křitiku na ČP (nebo spíš na sebe, že nečtu pravidla, pokud se to někde dá vyčíst): Sem neska odnesl po poštu balík ve tvaru válce dia 15cm o délce 82cm s nalepeným štítkem "Křehké". Paní na poště mi ale řekla, že to jako "křehké" poslat nemůžu, páč o 2cm delší než ČP připouští pro křehké zásilky.... tak to šlo bez toho. Vevnitř je v bublinklách a dvojitém papundeklu jeden díl, ktereý má v sobě skleněnou trubici. To sem zvjedaff, v jakém stavu to zákazník rozbalí.

Btw, to je pro mě docela nepochopitelné, proč nastavili nějaký limit velikosti pro křehkou zásilku....
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28127
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod mike » čtv říj 21, 2021 18:19

sobb píše:Tak jsem jim aspoň napsala, ať si proškolí zaměstnance.

Vsak oni je proskolili. Aby prodavali nejdrazsi moznost :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod sobb » čtv říj 21, 2021 18:27

Jo, taky mám ten pocit.
I když je možná viním neprávem, on tam prý panoval trochu chaos a paní byla poněkud zmatena. Ale třeba to jsou jen zastírací manévry :mrgreen:
No, raději doufám, že služby pobočky nebudu muset zas několik let využít ...
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod mike » čtv říj 21, 2021 18:31

Podat zasilku expresne, kdyz si o to clovek nerekne? To mi prijde podobne, jako kdyz naprosta vetsina chyb v obchodech typu jina cena na regale a na pokladne jde v neprospech zakaznika ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod sobb » čtv říj 21, 2021 18:35

Třeba to jinak neuměla :lol:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod mike » čtv říj 21, 2021 18:38

Nejrychlejsi posta v CR :D
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod Etheric » pát říj 22, 2021 5:46

U nás na poště explicitně říkám, jak to chcu odeslat. Už se mi mockrát stalo, že mi baba na přepážce tvrdila, že to nejde a já tvrdil, že to jde, tak jsme volali vedoucí, v jednom případě jsem i vedoucí musel ukazovat na webu pošty jejich poštovní podmínky, že to, co jsem přinesl, není v rozporu s ničím :roll: to je hodně smutný. Je vidět, že zaměstnanci pošty, na pozici evidentně nezáleží, jsou nedostatečně proškolení. A mě sere ten důsledek. Pak si připadám jak ... To je jako bych přišel do řeznictví, musel vysvětlovat rozdíl mezi bůčkem a kolenem a ještě jim přesně říct, jak mi to koleno maj vykostit, páč oni to neví. Fakt si připadám jak ... když přijdu někam, kde pracují lidi a já jako zákazník jim musím vysvětlovat, jak maj svou práci dělat a ještě to po nich kontrolovat. Btw když jsem byl naposledy posílat balík, velice schopná pracovnice za přepážkou 3x chybně opsala podací lístek, tzn 3x storno a znova. Napočtvrté jsem jí řekl, ať ten monitor otočí na mě, že to budu kontrolovat. 2 chyby v tom udělala. Ale s mou pomocí jsme to úspěšně poslali. Ty vole, tohle se mi snad jenom zdá :x
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8033
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

PředchozíDalší

Zpět na Pokec