Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

o všem možném, co se zrovna nehodí do žádné jiné kategorie

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Ceska posta; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod mike » sob zář 12, 2020 23:36

Tady to pres DHL slo, ale jelikoz zbozi bylo za necelych 20 USD, tak by mne to vyslo aspon na dvojnasobek.

Posta neni mala, obsluhuje velke sidliste a ma denne do 20:00. Ma dokonce i balikovnu. Coz je jedine, co funguje na urovni 21. stoleti. A tak mne napada: bylo by tak tezke, kdyby se pri zadani zasilky do systemu (maji tam vsechny) vygeneroval mail? Ten by si clovek zaregistroval ke sve adrese. Nebo jeste lip, web, kde by clovek videl svou virtualni schranku na poste tj. vsechny zasilky, ktere tam ma a mohl si nastavit vlastni notifikace. Kdyz uz dokazala web s osobnimi ucty udelat i VZP... no ja vim, sci-fi, mozna v dalsim stoleti.

Kdybych byl jeste naivnejsi, tak bych to navrhnul udelat na urovni statu pro vsechny dorucovaci sluzby. Jelikoz ale az tak naivni nejsem, tak vim, jak by to dopadlo. Predrazeny polofukcni moloch, na ktery by se nedalo spolehnout. Holt bude lepsi, kdyz si to kazda sluzba dela po svem, jakkoliv je to obcas otravne. Aspon u nekterych to funguje a tem zbylym (nebudu Dementni Pitome Debily jmenovat) je nutne se vyhnout.

Stiznosti na CP nejsou uplne bez uspechu. Sveho casu jsem vyuzival sluzbu, kterou nabizeli, a ktera moc nefungovala. Zalezela totiz na tom, jestli si dorucovatel/ka precte pokyny. Takze jsem po kazdem neuspechu zasel za vedouci, ktere si overila, ze mam pravdu, omluvila se a slibila napravu. Pak to par mesicu fungovalo, nez se vymenil dorucovatel a nasledovalo dalsi kolecko. Uz ani nevim, po kolikatem jsem to vzdal :D Klasika, kdyz je system nastaveny tak, ze se chyba da udelat a jeste k tomu snadno, tak se skoro jiste udela.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Ceska posta; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod Kjuba » ned zář 13, 2020 9:24

No s DPD mám stejné zkušenosti. Už jsem to tu někde psal. To je skutečně banda diletantů. Přesně jako u pošty. Do cílového depa vše v pohodě. Tragedie nastává v okamžiku, kdy to dostane do pracek kurýr.

Specialita DPD je to, že (alespoň u nás) si tu poslední míli outsourcujou u agentur nebo přímo u živnostníků. Ta jim posílá dle potřeby řidiče i s autama. A většinou je to teda materiál.... Zájem doručit nula. Zavolat adresátovi? Zapomeň. To dá práci. Nechat lístek při nezastižení? Sci-fi...

Jenom pozor na balíky z Francie. Už asi 3x se mi stalo, že odesílatel uvedl službu La Poste France. Jenže to šlo jakousi službou Colissimo. No a všechny balíky od Colissimo přebírá na čáře DPD a doručuje na území ČR. No bylo to peklo. Tracking skončil informací, že to má pošta. Já lítal všude možně. Na ČP mi tvrdili, že balík neevidují.

Až s pomocí hlubin internetu se mi podařilo zjistit, že teda jako DPD. Zavolal jsem tam a dle původního trackingu to dohledali. No a začali mi tvrdit, že se mi to snaží neúspěšně doručit už asi 4 dny.....

Tak jsem se nasral, že jsem nejdřív rozbrečel holku na hotlince (která samozřejmě za nic nemohla) a pak sednul do auta a jel přímo na depo. No myslím, že si mě tam budou dlouho pamatovat :-).

Skončil jsem u vedoucího, který byl ale docela v pohodě. Že prý neměli číslo, kam zavolat a na dané adrese není moje jméno. Tak jsem vytáhnul telefon a ukázal mu fotku zvonku na plotě, číslo popisné na baráku a fotku toho balíku, kterou mi poslal odesílatel i s tím telefonem. No kořen zbledl a pochopil. Balík mi druhý den doručili po telefonu kam jsem chtěl.

Kluka chudáka ještě ten den odpoledne vyhodil a omluvil se. Takže jako vždycky. Není to systémem. Je to o lidech. Sám mi přiznal, že s těma agenturníma kurýrama jsou hrozné problémy a lidí že si stěžují. Ale politika firmy je taková.....
Kjuba
účastník
účastník
 
Příspěvky: 813
Registrován: úte dub 29, 2014 20:49

Re: Ceska posta; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod mike » pon zář 14, 2020 1:00

To neni jen Francie, problem je bohuzel obecny. Zalezi, kdo to posila a pres koho a se kterou zasilkouvou sluzbou u nas ma dotycny smlouvu. Vloni jsem objednal neco z Anglie, ani mne nenapadlo, ze by to prislo jinak nez postou. Postou mi prisel akorat dopis od GLS, ze u nich mam balik, at se ozvu. Coz bylo inteligentni a vtipne reseni, ale jinde by to mohlo byt horsi. V tomhle ma posta vyhodu, dorucovatele maji klice od domu, takze se dostanou ke schrankam, to se kuryrovi obvykle nepovede.

CP bych s DPD nesrovnaval. Sice neni nic moc, ale tohle si nezaslouzi. Vetsina zasilek pres CP mi prisla bez problemu, zbytek s mensimi problemy, ktere se nejak vyresily. DPD mi bez problemu nedorucilo ani jedinou zasilku, fakt 100 % "uspesnost" a problemy se delily na tezko resitelne a katastrofalni (rozbite vino z Italie, blbci se mi snazili vnutit balik, ze ktereho teklo cervene...). Vrchol byl, kdyz se jim nepodarilo dorucit balik na jejich vlastni parcel shop a poslali ho zpatky do Nemecka. Viz total retard tady.

Ja fakt nechapu, jak jeste muzou existovat. Podobne pribehy slycham od znamych, daji se najit na Netu. Naprosto nepouzitelni, konkurence je a velka... jak to, ze jeste nezkrachovali? Copak trh nefunguje?

Kjuba píše:Není to systémem. Je to o lidech.

A proc teda jedni nefunguji a ostatni celkem ano? Ze by jini lidi? To je ale taky systemem, kdyz ho nastavis tak, ze se tam necha zamestnat jen uplny dement, tak holt budou dorucovat dementi ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Ceska posta; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod Etheric » pon zář 14, 2020 7:06

mike píše:DPD mi bez problemu nedorucilo ani jedinou zasilku

Teď mi doručovali balík.. Měl přijít dnes, no včera v 7 večer mi volá kurýr, že je před barákem a že má pro mě balík ](*,) tak jsem mu řekl, ať to hodí přes vrata do dvora, naštěstí to byly jen hadry. Ale ty hadry byly z UK, měly dojít poštou. Došly DPD.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8036
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Ceska posta; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod Etheric » pon zář 14, 2020 7:13

Teď se mi dvakrát po sobě ztratila zásilka z UK. Oni to odeslali standardní poštou, no nedošlo nic, po zásilkách se slehla zem. Kdo to teda doručuje? Pokaždý mi to donese někdo jinej když se to tedy cestou neztratí
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8036
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Ceska posta; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod apuka » pon zář 14, 2020 10:33

Problem je "otevreny postovniho trhu", hlavne co se tyce baliku. Ted uz kazda prepravni spolecnost si muze udelat smlouvu s jakoukoliv jinou prepravni spolecnosti, klidne pro kazdou krajinu jineho a jeste pripadne jineho pro ruzne typy zasilek. V rozhodovani byva nejdulezitejsi, samozrejme, cena.
Tak se Ti muze stat, jak psal Kjuba, ze co podali na postu v Anglii, prijde v CR "nekam" u DPD. Stejne tak ve Spanelsku daji balik k preprave nizozemske poste, ta to potom poda nekde na hranicich Nemecka DHL a v Cechach Ti to doveze jednou DHL, jednou PPL (tyto dva prepravce jsou vlasnte partnerske, takze tady OK), nekdy MTime - a nekdy (sice nejaky rok zpet) Ceska Posta. To same, ze si objednas neco ze zahranici a prijde to na Ceskou Postu, jeste neznamena, ze vzdy pujde pres prazskou celni postu (i v pripade, ze to jde z EU, tj. - az na male byjimky - bez DPH a precleni). Zasilky od nekterych cizich (statnich) post (ne zasilkovych sluzeb!) vzdy prijdou nejprve do Prahy a tam se na nejaky cas "ztrati", i kdyz zadne clo, zadne DPH. Nektere prijdou na tridirnu do Brna, nektere do Plzne a nektere do OV (to jsou jen moje osobni zkusenosti, vsechny zasilky z krajin EU na Zapad nebo Jih od CR). Kdyz to pujde mimo Prahu, tak je preprava dal do OV rychla. Kdyz se to zastavi v Praze, trva to od tydne po dva tydny navic...

Jinak si taky myslim, co psal Kjuba, ze je to o lidech. Mel jsem problemy s (ne)dorucovanim se vsemi prepravnimi spolecnostmi - ale uplne stejne mi kazda z nich prepravila baliky ke mne k me naproste spokojenosti. I DPD.
Dokonce posledni dobou i MTime. Pro mne Oni byly nejhorsi. Nezastihl me kuryr (v kancelarskem komplexu nepockal dve minuty, kym dojdu k nemu - a to jsem sel hned a jsme ve stejnem patre jak recepce ](*,), na recepci to nechat nechtel), sel jsem odpoledne na jejich depo, ze si to tam vyzdvihnu. Jenze jsem nemel cislo baliku, eshop mi to neposlal, meli to poslat z MTimu ale nic nedoslo. Na to pry, ze jim se SMSky a emaily rozesilaji vzdy rano nekdy v 7:30 - ale ze to jim vetsinou server spadne pretizenim a to tak, ze se data ztrati, takze nevi, komu neco poslali, komu ne a aby to rozeslali znovu, tak to by vypadalo blbe, kdyz nekdo dostane dve zpravy :roll:. A samozrejme podle jmena na depu vyhledat balik nemohou, potrebuji cislo... Nastesti jsem mel cislo na ridice, co mi volal a on ze jde prave do depa, tak jsme to vyresili tak, ze jsem mu po prijezdu podepsal prijem.
Druhykrat taky nic, to ani nido nevolal, zadny mali, zadna SMS. Az kdyz jsem to po nejake dobe urgoval na eshopu, tak pry to uz melo byt davno k doruceni. Proste viselo jim to na depu po "opakovanem neuspesnem doruceni" (do prace!) bez jakehokoliv oznameni. Ale zase jsem cislo baliku dostal az dodatecne od eshopu.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Ceska posta; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod apuka » pon zář 14, 2020 10:46

Ted me u CP stve, co vsechno vymysleli tam nahore.

Ve ctvrtek rano mi poslali balicek do Balikovny. Jeste ten vecer jsem dostal maily, ze je na ceste k Balikovne. Cekal jsem, ze by v patek mohl dojit, jak bezne. V Patek nic. Doslo az dnes.

Potom jsem zacal premyslet a spomenul jsem si na zpravy, jak zamestnanci CP uz bali (!!! :shock:) a zacinaji roznaset rouska pro duchodce k distribuci. Tak mi to doslo, ze asi na muj balicek nezbyly "zdroje".

Dnes jsem si balicek chtel vyzvednout. Nedavno v cele republice zmenili oteviraci hodiny post. Z 8-18 (drtiva vetsina casu posta plna a musi se cekat u vsech prepazek alespon na dalsi dva lidi) se to u nas zmenilo na 8 - 12 a 13 - 16, v Po a St 10 - 12 a 13 - 18. Coz je naprosto uzasne, protoze normalne do desiti tam bylo plno lidi, co podavali hromadne zasilky, odpoledne vetsinou do peti, pul seste zase plno lidi, co prisli z prace a vyzvedavali si zasilky, vzdy pekna fronta. Mezitim bezny provoz.
Plus Covid... Jak jsem prisel k poste, koukam na chodbe pred ni nejaka dlouha fronta, tak dvacet lidi. Dovnitr smi ted jen jeden (celkem jsou tam 4 prepazky, prostor tak mozna 8 x 8 m ale fungovala jen ta pro Balikovnu :roll:). Tak jsem se na to zatim vybodnul, na druhem konci chodnby jsem si v kramku koupil brambory. Pani prodavacka mi rikala, ze je to silene, kazdy den fronty, ze k ni chodi babky kupovat vodu, ze uz tam venku cekaji hodinu... #-o
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Ceska posta; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod Lipon » čtv zář 24, 2020 11:59

skvělej majstrštyk Český pošty, aspoň na Praze 1 - doručování balíků do ruky outsourcovala, ten novej doručovatel to neni schopnej doručit;
jde přitom o doručování do kancelářské budovy, kde je od rána do večera funkční recepce a doteď to fungovalo bez problémů

od včerejška už se ani nepokouší doručovat a pošťák na recepci přinese oznámení o uložení zásilky :axe: :axe:

a spádová pošta na to reaguje jen tak, že kdo je nespokojený, ať píše stížnosti, oni s tím nic neudělají, neb to rozhodli někde výš a že další min. měsíc až dva to bude takhle fungovat
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4884
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Ceska posta; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod apuka » čtv zář 24, 2020 12:10

To by spise nez stiznost potrebovalo psat reklamace. Jenze tu muze podat pouze odesilatel ](*,).
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Ceska posta; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod pavproch » čtv zář 24, 2020 12:12

Abych se vyhnul tomuhle "adrenalinu", taxi fšecko nechávám posílat "na poštu" do naší dědinské pobočky - a (prozatím) FUNGUJE TO!
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Ceska posta; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod pavproch » úte říj 13, 2020 13:10

Po dlouhé době mám (mírnou) stížnost na naši dědinskou ČPoštu - čekám firemní balík, neska ráno pípla SMS - Budeme doručovat dnes 08-14:00 - ve 14:07 nic, tak si otevřu track and trace - a tam píšou že doručují, volám na uvedenmé číslo (mobil doručovatele) a .... nebere mito. Sfiňa jedna.

Není to otázka životy a smrti, kdy mi to doručí ale je to (tady u nás s naší vesnickou poštou) nezvyklé.... :-..

EDIT o 30min později: napodruhé mi to zvednul a omluvil se, že se musel vracet pro nějaký zapomenutý balík čico a že to doručí zítra. Tak aspoň vím co a jak.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Ceska posta; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod apuka » úte říj 13, 2020 13:50

@PP: A co tak reklamovat? Asi mas balik do ruky a ci co a ten maji dorucit do druheho dne. A - jak mi to ozrejmili z dTestu ve starem ukazkovem cisle, co mi poslali, kdyz jsem se na neco ptal - mas moznost reklamace i jako adresat, jen musis si vyzadat od odesilatele odobreni, ze prebiras od nej naroky na reklamaci. Stejne se jen trapis abstakem a Covidem, alespon bys prisel na jine myslenky :-D.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Ceska posta; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod Hafi » pát lis 27, 2020 16:21

cywe, jsem zas rudý vztekem.

Objednal jsem někdy v září nějaký drobnosti na Ali. Tehdy to chodilo v pohodě na Zásilkovny. V mezičase proběhla ta změna na poštu. Od balíčků mi během 3 týdnů přišly informační lístečky (pokus o doručení nebyl "výjimečně" vykonán). Uvedený čas byl dostatečný, tak jsem s ohledem na situaci cestu na ppoštu odkládal, až bude vše.
Mezitím přišly dva balíky ženě. Od prvního se objevil ve schránce až lísteček o blížícím se konci termínu, ten o doručení vůbec nebyl. Druhý OK, i byl avizován a přišel kód na vyzvednutí.
Jelikož jsme teď celkem furt doma, tak jsme chtěli zjistit, jak to že nás nezastihl - online systém pošty slibuje nějaká geografická data o doručení - akorát je prý nutné se registrovat. OK, registruji se...a dále to chce telefon, nebo mail uvedený při odeslání, což nejspíše samozřejmě nebyl žádnný, ale prázdné pole to nebere. Tedy služba zcela zbytečná.

Dnes jsem byl na poště. Fronta tak 60 metrů od pošty (po 2 metrech). Vevnitř jdu pro balíky (tuším, že Ali bude na běžných přepážkách. Balík s kódem v pohodě, druhý balík mi nedá, protože nejsem manželka - její občanka, ani moje stejný bydliště nestačí a lísteček ze schránky. Mává na mě textem na druhý straně, z něhož ale rozhodně neplyne, že obyčejý balík nemůže vyzvednout manžel.

Na přepážky, jeden balíček OK, druhý je překvapivě na balíkách (ale ochotně mi tam zašla, tedy jsem nemusel znova do druhý fronty), třetí je prý uložen na jiné poště asi 3 km daleko. Doprdele proč? Asi se prý doručovatelka spletla. Dost těžko - myslím, že ty ali balíčky se k fyzické doručovatelce ani nedostanou a rovnou je nechávají na poště.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8414
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Ceska posta; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod Etheric » pát lis 27, 2020 16:43

@Hafi: to Ali je zajímavý, já dělám roznos novin /u jiný společnosti než pošta/ a měl jsem taky štoček "dopisů" /bublinková obálka s drobnostmi uvnitř/... Co to proč to nevim, za roznos jsem dostal zaplaceno, tak jsem to roznesl. Takže kdo všechno to teda doručuje?? :((
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8036
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Ceska posta; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod mike » pát lis 27, 2020 18:04

Hafi píše:třetí je prý uložen na jiné poště asi 3 km daleko. Doprdele proč?

Aby ses trochu hybal. Lidi furt jen sedi doma a tohle je idealni zpusob, jak jim rozproudit krev. Tlak se jim zvedne uz na poste a nasledujici 3 km prochazka jim jen prospeje :twisted:

Musim rict, zlata Zasilkovna. Vsechno elektronicky a odbaveni vyrazne rychlejsi, nez na poste i kdyz zrovna vsechno funguje, jak ma, coz je spis vyjimka. Nedavno jsme si vyzkouseli posilani mezi lidma a taky fajn. Tomu rikam sluzba 21. stoleti, CP je z vetsi casti jeste v 19. Lidi to uz pochopili a na me oblibene prodejne museli pro vydej vyclenit specialni mistnost a devce. U pokladny uz nestihali a neveslo se jim to tam. I tak jsou tam vyrazne mensi fronty, nez na poste, protoze rozdil v rychlosti odbaveni je radovy.

Navic je Zasilkovna i levnejsi. Jediny teoreticky rozdil je, ze baliky nedorucuje domu, ale CP to realne taky nedela :)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Ceska posta; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod Hafi » pát lis 27, 2020 18:32

i domu doručuje, jen to stojí o 32 víc - tedy furt do stovky za balík. Spíše je omezující velikostní a váhový limit zásilkovny, který nejde obejíít tím, že prostě zaplatím víc.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8414
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Ceska posta; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod mike » pát lis 27, 2020 18:36

A jo, to jsem tam vlastne nekde zahlid. Pro mne to neni vyhoda, ja si to radej zajdu vyzvednout kdyz se to hodi mne a ne ze budu cekat na kuryra. To jsem ochoten leda u Kosiku a Rohliku, jelikoz dorucuji vecer a v hodinovem intervalu. A i tak to nekdy nevyjde, vcera zpozdeni pres hodinu (pry nejaky problem ve skladu), to uz jsem jim v hodnoceni napsal, a aspon mi pripsali 60 kreditu (Kc) :)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Ceska posta; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod Lipon » pát lis 27, 2020 21:19

Já si minulý týden vyzkoušel poslání přes PPL shop a bylo to rychlejší a jednodušší, než jsem čekal.
Nalepím doma štítek na balíček, zajdu do Billy na Proseku, v tom jejich kamrlíku (jako officu) ani noha, dam to chlapíkovi na stůl, přejede to čtečkou čár. kódu, fertig, sbohem a šáteček.
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4884
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Ceska posta; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod mike » pát lis 27, 2020 21:34

U Zasilkovny to funguje skoro stejne, akorat stitek myslim nemusis resit, to si zaridi sami. Jinak PPL uz taky preslo do 21. stoleti, v posledni dobe zadne problemy a snadne presmerovani zasilky na jejich parcel shop. Zadne telefonovani na pretizenou infolinku, jako driv, pekne pres web. Jen je potreba zajistit, aby odesilatel zadal mail a/nebo telefon, coz je nekdy trochu problem v zahranici.

Tahle tendence se mi libi, jen tak dal. U zbylych doufam zafunguje trh, bud se prizpusobi nebo zaniknou, protoze zakaznici daji prednost modernim sluzbam.

Jsme zvedav, jestli dojde na dorucovani drony. Z toho mam trochu rozporuplne pocity. U mne by to slo pohodlne na balkon, ale zas to otravne bzuceni a bezpecnost... :-k
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Ceska posta; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod pavproch » sob lis 28, 2020 12:58

Pro mě teda jednoznačně vede ČPošta - mám to z práce kousek, nebývají tam fronty a paní (pořád ta stejná, je to mini-pobočka) už mě zná. Prostě spokojenost. Zásilkovnu mám (nejbližší) o 5km dál (autem) a navíc je to ťamanský obchod s všelikým zbožím, čili pro mě eklhaft.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Ceska posta; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod apuka » sob lis 28, 2020 15:43

Tak ja nemohu na CP ted rict spatne slovo. Neco jsem objednaval ve stredu cca 22:00, ve ctrvtek podali na druhe strane statu a v patek jsem mel listek (a o neco pozdeji i oznam v mailu), ze mam na poste ulozenou zasilku, prilis velkou na doruceni do schranky. Odpoledne jsem sel na postu, pockal jsem 2 min, az vezme balik prede mnou a za dalsich par minut jsem spokojene odnasel balicek domu. (Mne to takto i vyhovovalo vice nez dorucit domu, bo by me nutili prerusit mytingy).
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Ceska posta; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod Hafi » pon lis 30, 2020 13:48

Hafi píše:druhý balík mi nedá, protože nejsem manželka - její občanka, ani moje stejný bydliště nestačí a lísteček ze schránky. Mává na mě textem na druhý straně, z něhož ale rozhodně neplyne, že obyčejý balík nemůže vyzvednout manžel.

ehm, na základě toho, že mi to nevydali, si manželka objednala opakovaný dopručení. Dnes to doručili. Předali to osobě stejného příjmení jako má manželka, která bydlí na úplně jiné adrese. (OK, je to moje máma a bydlí ve vedlejším vchodu, ale z pohledu pošty to je ekvivalentní popisu výše). Mi to nevadí, vcelku mi stačí, kdyby to hodili do dvora, jen fakt nechápu tu buzeraci na poště, když pak tentýž balík dají jakémukoliv kolemjdoucímu.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8414
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Ceska posta; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod apuka » pon lis 30, 2020 14:03

Hafi, to se tady uz davneji rozebiralo, ze to na poste opravdu nesmeji udelat (protoze Ty nemuzes potvrdit, zes opravdu manzel, jedine, ze jeste mas stary OP, kde je to primo uvedene, to mas sanci, coz se mi jednou i povedlo :-)), ale na adrese doruceni ano.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Ceska posta; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod Hafi » pon lis 30, 2020 15:18

ještě jednou - on zazvonil na jiné adrese na zvonek se stejným jménem a dal to tomu, kdo vyšel, aniž by cokoliv nějak kontroloval.
Já na poště měl např. lísteček ze schránky, což je dost podstatný důkaz, že má k této schránce přístup, mám OP na mužskou verzií stejného jména se stejným trvalým bydlišště, které je adresou balíku. A mám tam i že jsem ženatý, ale samozřejmě ne s kým, navíc to nemusel být balík manželky, ale třeba dcery.
Chápu, že pravidla mohou být odlišná dle místa předání, ale jejich síla by měla být srovnatelná...což zjevně není. Neb pro převzetí na poště nestačily ani dokumenty, které pokud bych chtěl získat neoprávněně, musel bych porušit zákon...a v kontrastu s tím, v místě bydliště to doručili hůře, než kdyby to hodili za plot na správné adrese.

Já nerozporuji, že to možná vše bylo v souladu s nějakými jejich předpisy, jen poznamenávám, že jsou ty předpisy v tom případě hloupě napsané.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8414
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Ceska posta; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod apuka » pon lis 30, 2020 16:25

Vsak ja taky nerozporuji, ze to neni uplne koser. Ale v tomto pripade by ses mohl ozvat, protoze zasilku dodali na jinou adresu, coz nesmi, pokud bydlite v bytovem dome a ve vchode (tj. se stejnou adresou) bydli vice lidi, tak kdyz u Vas nikdo neni doma, tak muze klidne nechat u (jakehokoliv) souseda, ale ze sousedniho vchodu by to asi uplne neproslo. Navic musi o tom dat oznameni (ze kdy a komu) do Vasi schranky. Ale uplne prvi podminka je, ze u Vas nikdo neni doma - coz jsem neprimo pochopil, v tomto pripade pravda nebyla.

Ze Ti nevydali na poste je v podstate v poradku, protoze bys opravdu musel mit na obcance potvrzene, ze je ona Tvoje manzelka. Noc z toho, co pises totiz nepotvrzuje, ze opravdu jsi pribuzny a mas pravo odebrat. Nekdy to nejaky predstavitel posty i rozebiral, ze meli par reklamaci, kdy byvaly manzel prebiral zasilky byvale manzelky a tak se ji pomstil, bo ona potom ani netusila, ze ji chodily nejake vyzvy k platbe atd. a mela z toho pekny prusvih. Samozrejme potom chlap jeste vetsi.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Ceska posta; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod Hafi » pon pro 7, 2020 13:32

Chjo, ta pošta se mi nezavděčí. Dneska přišel balíček s knížkou, pošťačka ho (výjimečně) aktivně doručovala, ovšem ve své blbosti neumí použít zvonek a narvala ho do schránky, kamžto se sice vejde, ale asi při snaze to tam narvat tím vstupním otvorem vylomila tu zarážku na zámku. :toimonster:
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8414
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Ceska posta; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod apuka » pon pro 7, 2020 14:11

Hafi, tak to bych uz podal minimalne jako reklamaci - potrebovalo by to poradne odfotit, co a jak, vcetne toho balicku ve schrance - a zadat zaplatit veskerou opravu. Resp. netusim, jestli to pujde jako reklamace, ale rozhodne by se tyto veci nemely nechat tak.

Jinak se divim, mne prisel minuly tyden balicek, trochu vetsi nez knizka, ale krabicka vysoka cca 4 cm (ale pri trose snaze stlacitelna i na 1,5 cm, vcetne obsahu - samozrejme, s nasledkami). Kupodivu, na dorucovaci poste nekdo (spravne) usoudil, ze se to do schranky nevleze a ze dorucovatelce do tasky je to prilis velke, tak jen hodili listecek, ze je to (uz od rana!) pripravene na vyzvednuti na nasi poste (ta je jina nez dodavaci).

Jak to rikam furt, bohuzel, je to vzdy o lidech. Pred par lety se stalo, ze do schranky narvaly jeste vetsi balicek a hodne poskodili vnitrek.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Ceska posta; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod mike » pon pro 7, 2020 17:40

@Hafi: priste ti zasilku prohodi zavrenym oknem, nevdecniku :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Ceska posta; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod dudy » pon pro 7, 2020 18:48

Fuj, to mi spadl kámen ze srdce.
Když jsem viděl téma Stížnosti a viděl jsem "mike", skoro jsem se bál to rozkliknout, že tam bude: "musím pochválit Českou poštu", jako se to stalo v tématu o Českých drahách...
:twisted:
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Ceska posta; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod mike » pon pro 7, 2020 22:05

@Hafi: ted jsem si na tebe vzpomnel. Sel jsem kolem schranek a nejaky chytrak strcil plochou krabici rozmeru asi A4 a sily nekolika cm do mezery nad dvirky schranky, akorat se tam vesla. Cela trci do prostoru pred schrankou, takze si ji kdokoliv muze vzit. Ja tedy verim, ze v nasem baraku jsou sami slusni lidi, ale tohle mi prijde jako nemistny optimismus ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

PředchozíDalší

Zpět na Pokec