Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

o všem možném, co se zrovna nehodí do žádné jiné kategorie

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Stížnost

Příspěvekod grco » úte bře 5, 2019 16:28

Tak som sa dnes poucil.

Objednavam dost casto veci z netu, ze ked nesedia tak poslem spat, ziadny problem.

Objednavam casto aj so zahranicnych eshopov, pretoze dost casto maju tie zahranicne eshopy sluzbu, ze aj vraceni zbozi je zdarma (clovek si vytiskne nalepku a nalepi na balik a posta to vezme zdarma).

Nedavno som ale nasiel lyzaky na jednom nemeckom eshope za dobru cenu, tak som ich objednal, aj ked nemali vraceni zdarma, ze vsak to nemoze tolko stat...

Samozrejme boty nesedeli uplne, tak som ich dnes bol na poste poslat zpatky do Nemecka. Cena baliku ~680 Kc! A to som este musel vyplnovat uplne nejaky dementny specialny papier s podla mna uplne nepotrebnymi informaciami...

Takze odteraz objednavam len ak maju vraceni zdarma.
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Stížnost

Příspěvekod Michal82 » úte bře 5, 2019 16:44

To byly dost těžký lyžáky - typuji balík 5kg podle ceny.
Za tu cenu jsi je mohl dovést osobně pokud byl čas a rovnou vyzkoušet jiné.
Dobrou službu má Snowleader - vracení zdarma a máš 100 dní.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Stížnost

Příspěvekod grco » úte bře 5, 2019 16:54

3.8kg

"Normalni" balik do nemecka je len do 2kg, vsetko nad uz nejaky special...

A to, ze ma snowleader dobre sluzby mi je nahovno, ked maju tie lyzaky o 40% drahsie :D

Je kopa eshopov co ma dobre sluzby, ale konkretne ten co mal produkt co som chcel za dobru cenu, ich nema...

Aspon uz viem kolko pocitat za pripadne postovne...
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Stížnost

Příspěvekod Michal82 » úte bře 5, 2019 17:07

Bych řekl ze to byl normální balik. 5kg sem posilal za nějakých 850 cca s pojištěním.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Stížnost

Příspěvekod oodoow » úte bře 5, 2019 17:54

grco píše:3.8kg
"Normalni" balik do nemecka je len do 2kg, vsetko nad uz nejaky special...

Jestli je ten normální balík o dost levnější, tak jsi mohl poslat levou a pravou zvlášť. :twisted:
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3096
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Stížnost

Příspěvekod grco » úte bře 5, 2019 17:56

Ono to mozno nebude ani o cene, ale spis o tom, ze uz mi nestacil normalni podaci listek, ale musel som vyplnit nejaky priblbly formular.
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Stížnost

Příspěvekod pavproch » úte bře 19, 2019 8:11

ČPošta nejenom, že zavedla nové tarify na balíky podle jejich velikosti (což mi neva, jen je to změna proto stáv stavu) ale zavedla i další dvě věci s balíkama, ktereé mi vadí a to tak,. že fest:

a) balík MUSÍ mít pravoúhlý tva (kvádr), jinak příplatek

b) balík NESMÍ být zabalený v černé stretch fojli, když je, tak příplatek.

Nasrat!
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28275
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Stížnost

Příspěvekod Michal82 » úte bře 19, 2019 8:21

Hm slyšel jsem. Nedávno sem u nich posílal balík do zahraničí.

To jejich sledování je úplně na hov....no.

O stavu a pohybu balíku mě informovali až při jeho doručení a že byl doručen jsem se dozvěděl z jejich systému 4 dny po doručení.

Oni na poště používají poštovní holubi aby si předávali informace o balíkách? Já myslel že je 21 století.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Stížnost

Příspěvekod PaKo » úte bře 19, 2019 8:22

Posledníma změnama na ČP chtějí zkrátka nahnat i poslední "vytrvalce" do rukou soukromých firem :) Já přes ČP už rozhodně nadále nic nepošlu. Stačí mi už jen to papírování, než se balík vůbec odešle (o vyhloubení důlku ve frontě nemluvě). Pravěk a 2x dražší, než konkurence...
PaKo
 

Re: Stížnost

Příspěvekod apuka » úte bře 19, 2019 9:48

No jo, ale zkus poslat balicek nekam do horni dolni nebo na nejakou usedlost v horach. Ktera soukroma spolecnost jej tam zaveze?

A co se tyce ceny, tak je to jak kdy a jak kde. Nedavno jsem posilal boty do Italie na opravu. At jsem hledal, jak jsem hledal, vyslo mi nejlevnejsi poslat cenny balik CP, i kdyz to bylo jeste pred zmenou. Pres soukrome spolecnosti by to bud jako nepodnikateli a ne-eshopu neslo nebo by to stalo dvakrat tolik. Co by vyslo levneji, jsou sluzby, kde jim to poslu postou a oni uz odeslou jinou spolecnosti nebo mistni postou. Jenze kdybych jeste zapalatil vnitrostatni postovne k nim, tak jsem na tom samem i vice.
Proto by me docela zajimalo, ktere soukrome spolecnosti stoji pulku CP - ale pro obycejneho cloveka.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Stížnost

Příspěvekod Michal82 » úte bře 19, 2019 10:42

Jj s tím souhlasím. Posilal jsem balik do Turecka.

Soukromí ,,lichváři” vypočetli cenu od 2500 do 3500 s tím že lhali jak když tiskne - máte v tom celní kontrolu a vyřízení všech dokumentů, pojištění a poplatky.

Tak sem zavolal na celní úřad kde mi řekli že do 1000€ nebo 1000kg se mě pro Turecko dnes již žádná celní odchozí kontrola netýká.

Balík jsem dal na poštu nechal pojistit a stál kolem 800,-

Samozřejmně v Turecku byl balík zadržen a adresát jim musel dodat potvrzení z banky o platbě a td, ale během 3 dnů to bylo vyřešeno a balík byl doručen.

Tyhle soukromé společnosti asi umí nabídnout cenu pro obchody a td, ale normálního člověka se snaží vysloveně okrást a lhát o tom co je a co není potřeba.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Stížnost

Příspěvekod mike » úte bře 19, 2019 18:25

apuka píše:No jo, ale zkus poslat balicek nekam do horni dolni nebo na nejakou usedlost v horach. Ktera soukroma spolecnost jej tam zaveze?

Kazda? Ja teda nevim, ale mel jsem zato, ze zavazeji na libovolnou adresu. Na rozdil od posty, kde postacky akorat roznaseji listky "adresat nezastizen". Predem vyplnene a pro jistotu ani nezazvoni, aby nahodou nekdo nevylezl.

Vzdyt i k pavprochovi jezdi a to musi klickovat mezi divocaky a medvedy :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Stížnost

Příspěvekod aksam » úte bře 19, 2019 18:53

Zásilkovna se chystá, že od dubna, května spustí doručovaní balíků i mezi fyz. osobami a cenou chtějí jít pod ČP.
aksam
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: čtv srp 4, 2011 6:43

Re: Stížnost

Příspěvekod pavproch » úte bře 19, 2019 19:04

pavproch píše:ČPošta ... Nasrat!

A má to pokračování - ve zprávách na čété1 právě přiznali, že ČP je ve finančních sračkách v řádu půl až jedné miliardy. A kdo to zaplatí? Ovčan....
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28275
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Stížnost

Příspěvekod Michal82 » úte bře 19, 2019 19:21

Ovčan? Ten kokot od senilního důchodce z hradu? Tomu bych to klidně nechal zacvakat, asi ho za ty tiskovky královsky platí.

:D
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Stížnost

Příspěvekod Stani » úte bře 19, 2019 19:40

Pavproch narážal všeobecne na občanov ovce = ovčan, že...
Stani
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1324
Registrován: pát lis 27, 2009 16:16

Stížnost

Příspěvekod Michal82 » úte bře 19, 2019 20:06

Stani já vím já to pochopil, to byl vtip proto ten smajlik na konci.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Stížnost

Příspěvekod Stani » úte bře 19, 2019 20:10

Ak si po tebe prečítam ten text, tak sa chápe, že ide o dotyčného Ovčana, k..ta, od senilného dôchodcu z hradu.
Stani
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1324
Registrován: pát lis 27, 2009 16:16

Stížnost

Příspěvekod Michal82 » úte bře 19, 2019 20:30

Stani ano to chápeš správně - vtip to byl v tom smyslu ze pavproch myslel ,,občana” a já to chtěl předělat na ,,ovčáčka”.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Stížnost

Příspěvekod apuka » úte bře 19, 2019 20:54

aksam píše:Zásilkovna se chystá, že od dubna, května spustí doručovaní balíků i mezi fyz. osobami a cenou chtějí jít pod ČP.
Zasilkovna to uz dela, jen se musis zaregistrovat. Ale pokud to udelas jako fyzicka osoba (je tam takova volba), tak se da poslat:
- pouze zásilky na dobírku min. 75 Kč / €3
- služba je hrazena zápočtem proti dobírce

Takze beznou nedobirkovou zasilku neposles... ](*,) ](*,) ](*,)

Jinak muzes poslat zasilku i pres PPL, na webu si jednoduse zadas odesilatele, prijemce, vyberes stat urceni, velikost balicku, zaplatis kartou, vytisknes si nalepku, tu das na balik a zaneses to na libovolni PPL Parcelshop - a je to. Teda pokud se jim povede precist carovy kod - tiskne se ponekud malo ostre. Dnes jsem posilal takto zpatky GTX kalhoty za 89 Kc, coz vyslo min. (kdybych pouzil zak. kartu kamose) o 30 Kc. min nez u CP (balik do ruky).
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Ceska posta; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod apuka » úte bře 19, 2019 22:06

Zase vesely pripad, tentokrat ne CP ale PPL (ani se nepamatuji jestli je jine vlakno nez o CP).

V Ne vecer objednano neco specialniho z lekarny v DE. Prisel email s udaji o fakturaci a bankovni udaje. Zaplaceno prevodem (oni to maji jen tak nebo EURO inkasem, nic vic tam neni, coz je docela bezne v nemeckych lekarnach).
Vedeli jsme, ze nejblizsi zprava bude asi telefon od dorucovatele, ze ma balik, v lepsim pripade SMS, ze se bude dorucovat. Uz jsme tam objednavali, vzdy to je takto.
V patek jsem zapomel doma mobil, prisel jsem pozdeji vecer domu, neprijaty hovor z neznameho cisla, nic vice. OK, rikam, to bude asi balik, vsak v Po doruci znovu. Jo, volal, PPL, za chvili jsem u Vas doma, mam balik pro <manzelku> (cela objednavla delana na mne, na fakture jsem ja, dodaci adresa - ja; jmeno manzelky bylo pouze jako majitelka uctu ze ktereho placeno). Fajn, nikdo tam neni, domlivili jsme se, zanese to do Parcelshopu 3 minuty z domu. Pry dostanu SMS az to tam bude s cislem zasilky a kodem. Vecer jsem nestihl do zaviracky.
Dnes rano koukam, SMS zadna. v 10:30 jsem zavolal na dispecink PPL - nemam cislo zasilky, jen tel. cislo na dorucovatele, mel to dovest do Parcelshopu. Nedostal jsem zadnou SMS o dodani, ani kdyz to prislo, ani o Parcelshopu, ani email, ... OK, zadny problem, jmeno?, adresa? vyhledame v systemu... Za chvili zdesena zenska - my nemame v evidenci vubec zadny balik na tu nebo podobnou adresu ani jmeno v OV. Aha, fajn, volam cislo kuryra - jo, ja jsem to tam vcera dal, SMS Vam meli poslat z Parcelshopu, jak to, ze nemate zadnou SMS ani mail od PPL a ze zasilku neznaji???
Dnes vecer jsem zasel do Parcelshopu, tam mi to vydali, takze zasilk existovala :-). ](*,) ](*,)
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Ceska posta; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod mike » úte bře 19, 2019 22:41

O PPL bych tu mohl taky psat pribehy... Objednavam jednou za ctvrt roku petilitrovou plechovku olivoveho oleje z Nemecka. Protoze tam maji ten nejlepsi a za necele 2/3 ceny, co u nas, kde se ani neda poradne sehnat. Akorat ten e-shop je trochu vadny. Sice to vzdycky obratem poslou a dokonce respektuji zadost o DHL, prestoze standardne maji DPD, ale nechodi zadne notifikace, zadne cislo zasilky a na balik nikdy nenapisou muj telefon, ac jsem si posledne daval bacha, aby tam opravdu byl. Coz je pak s PPL fakt zabavne. Zatim se to ale vzdycky dorucit povedlo i kdyz to nekdy trvalo pres tyden. Na rozdil od Dementnich Pitomych Debilu, kteri ji poslali zpatky.

No, jelikoz jsem se nechal zamestnat, tak priste necham poslat balik do prace a tam by snad nemusel byt problem (last famous words ;-)).
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Ceska posta; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod grco » stř bře 20, 2019 6:46

No to som zvedavy aky olej, posli odkaz.
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Ceska posta; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod pavproch » stř bře 20, 2019 8:16

Sem zapomjél, že je tu tohle vlákno, taxem sem přešiboval vše od toho mého včerejšího výkřiku v evlákně stížnost
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28275
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Ceska posta; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod FrantaKrajta » stř bře 20, 2019 9:34

mike píše:Objednavam jednou za ctvrt roku petilitrovou plechovku olivoveho oleje z Nemecka. Protoze tam maji ten nejlepsi a za necele 2/3 ceny, co u nas


V Německu mají olivovníky? :D

Tak snad to není krvavý olivový olej... :)

Zpátky k tématu - k PPL i ČP bych mohl vyprávět...

ČP - klasicky - několikrát doručovatel balíku ani nezazvonil (byl jsem na homeoffice), sms o "nedoručení" přišla až večer a lístek k vyzvednutí zásilky nechává až normální pošťák následující den, projistotu... ](*,)

PPL mi zásilku odvezlo na nějaký parcelshop úplně jinde, než jsem chtěl, a taky mne upozornili až se zpožděním. Případně mi něco, na co jsem docela spěchal (před výletem), odvezli na parcelshop, kde to nenechali, a dvakrát (!) odvezli zpátky na centrálu. Dodneška nevím proč, asi chyba v systému...Anabáze skoro na týden.

Takže ona to není žádná výhra u ničeho... Nejlepší platit předem a posílat rovnou do práce na recepci, když to jde, ať se o to stará někdo jiný :) (a kupodivu na firemní adresu se asi více snaží, koneckonců mají tam víc kšeftů)
FrantaKrajta
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob říj 1, 2016 16:19

Re: Ceska posta; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod apuka » stř bře 20, 2019 10:26

FrantaKrajta píše:Takže ona to není žádná výhra u ničeho
Presne tak. U kazdeho plati, ze je nekdy perfektni doruceni a nekdy je to na strileni.
FrantaKrajta píše:V Německu mají olivovníky?
Ja mam doma olivovy olej z Lidlu. Muslis, ze jim tam nekde ve skalde roste olivovnik? :D
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Ceska posta; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod mike » pát bře 22, 2019 0:26

grco píše:No to som zvedavy aky olej, posli odkaz.

https://www.eastcretemarketers.com/sing ... -Olive-Oil

Zkousel jsem jich spoustu a chutna mi nejvic. Po studenu, ale normalne na nem i varim. Za rok spotrebuju asi 20 litru :) Skvely je s dobrymi pokrajenymi rajcaty 8)

Zkusil jsem i bio verzi, ale neprisla mi lepsi, spis mozna i naopak, a tak zustavam u tehle.

FrantaKrajta píše:V Německu mají olivovníky?

To nevim, ale maji tam dobre zasobene e-shopy ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Ceska posta; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod grco » pát bře 22, 2019 6:55

@mike: No to trvalo :P
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Ceska posta; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod mike » pát bře 22, 2019 20:42

Neni zac :P
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Ceska posta; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod pavproch » úte kvě 14, 2019 18:21

Pochvala pro ČPoštu - drahá 3/4 včera v 14:30 objednala cosyk kdesyk v nějakém sexšopu v ČLípě a dneska 10:30 zvolnil u našich dveří ČPošťák s dobírkou. :prayer:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28275
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

PředchozíDalší

Zpět na Pokec