Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

o všem možném, co se zrovna nehodí do žádné jiné kategorie

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod karaya1 » stř lis 16, 2022 8:40

Zajímavost ze včerejška: pošťák měl doručovat balík, ale vybral si přesně dobu, kdy jsme doma jen výjimečně (půl páté odpoledne). Mně by i vyhovovalo víc, dát to na poštu (v eshopu ta možnost ale nebyla) a maníkovi jsem to do telefonu řekl. Ve čtvrt na sedm, kdy už jsme byli doma, zazvonil zvonek a on to zase pošťák - mezi dveřma mi ještě řekl, že potřebuje 90% úspěšnost doručení, tak to ještě zkusil.

V systému, kdy dojde sice SMS a email, ale text je "dnes vám budeme doručovat balík ....", to musí být dost těžké.
karaya1
účastník
účastník
 
Příspěvky: 680
Registrován: pon kvě 14, 2007 12:16
Bydliště: Brnéčko

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod Dromedaro » stř lis 16, 2022 9:32

Takového pošťáka bych chtěl mít v revíru.
Moje pošťačka mám pocit, že to nepochopila a usiluje o 90% neúspěšnost doručení.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4258
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod pavproch » stř lis 16, 2022 9:39

Dyž musím/chcu volit z těch tří možností, preferuju DPD, vozí to přesně v čase (okolo oběda), který ráno pošlou SMS, PPL tady k nám má občas ve zvyku jezdit až pozdě odpoledne a GLS neposílá SMS předem.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28127
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod karaya1 » stř lis 16, 2022 9:58

Dromedaro píše:Můžete porovnat zkušenosti s DPD, PPL, GLS co se týče rychlosti a spolehlivosti dodání v rámci ČR?

Řekl bych, že to i dost záleží na místě. Co mám odpozorováno pro sebe, všichni tři jezdí zhruba před polednem (což mi při práci z domu vyhovuje) a nikdy problém nebyl, ani s délkou doručení, ani s časem. Nejradši mám DPD, ale to hlavně kvůli tomu pohodovému maníkovi za volantem (jo, k nám na dědinu jezdí od všech dopravců víceméně stabilně pořád ti samí lidi). Ale třeba PPL zase vynesl ženě těžší balík k nám do 3. patra, když zahrála dámu v nesnázích :wink:
Jediná výhoda PPL oproti ostatním je, že mají nedaleko PPL box, takže když nejsu doma a nejde to už změnit na jiný den, tak to nechá v něm.
karaya1
účastník
účastník
 
Příspěvky: 680
Registrován: pon kvě 14, 2007 12:16
Bydliště: Brnéčko

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod Dromedaro » stř lis 16, 2022 10:22

Díky. A jak to mají ostatní s doručením od převzetí? Mě teď právě naštvala PPL několikrát, že to dostali od eshopu ještě ten samý den, co jsem odeslal objednávku, ale pak se to u nich seklo a doručili to za 3dny třeba. Jo, je to furt v pohodě, ale už jsem rozmazlený ze Zásilkovny, která to fakt doručí do druhého dne. Jde mi spíš o to, jestli třeba ostatní služby doručí druhý den od převzetí, když nemůžu zvolit Zásilkovnu kvůli rozměrům balíku.

S těmi sms od PPL je to taky sporadické. Někdy napíší ráno v sedm, kdy ten den budou doručovat, ale třeba teď psali až v deset, že za hodinu doručí. Ale s řidiči od PPL problém není a je možné se s nimi v pohodě domluvit ať to třeba nechají v parcel shopu, když už to nemůžu změnit, jak už tu taky někdo psal. Ke mně taky zaváží pořád jeden řidič od PPL. Je to takový jednodušší a asi i mentálně pomalejší, ale hodný a v pohodě.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4258
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod apuka » stř lis 16, 2022 11:16

Dromedaro píše:A jak to mají ostatní s doručením od převzetí? Mě teď právě naštvala PPL několikrát, že to dostali od eshopu ještě ten samý den, co jsem odeslal objednávku, ale pak se to u nich seklo a doručili to za 3dny třeba. Jo, je to furt v pohodě, ale už jsem rozmazlený ze Zásilkovny, která to fakt doručí do druhého dne.
Rekl bych, ze je to tak, jak napsal karaya1 - zavisi to na miste, ja bych k tomu dodal i na ridici (pripadne mozna i na nekom na depu).

U nas se nejvice mohu spolehnout na PPL, krome kdyz ma "standardni" ridicka neco a nekdo ji nahrazuje. To se potom taky doruci (v CR vzdy do druheho dne), ale neni takovy spoleh na cas. Na druhe strane uz se stalo, ze co mi poslali dil na zidli, co byl vadny, tak to nekde "po ceste" z OV do OV pry znicili (hm... byla to packa z asi 7mm ocele, na konci bytelny kousek plastoveho uchytu, cele zabalene do bublinkove folie a pevneho kartonu :-k), pry proto nedorucili - ale jaksi to zapomeli oznamit jak odesilateli, tak i mne, prijemci a zjistilo se to az po mnoha dnech "setreni".

DPD ted uz taky funguje docela obstojne, ale casy se ruzni. CP je silne zavisla na konkretnim ridici/kuryrovi (ne postakovi/-cce!), jestli stihne prijit nebo ne. Kdyz ano, tak je to spolehlive, kdyz ne, tak by mi nevadilo zajit si na postu, mam to kousek, ale oznameni prijde od kuryra az po zaviracce, samozrejme s nepravdivym oduvodnenim "nezastihnuti adresata". A ano, je blbe, kdyz nenapisou, kdy prijdou. Predtim alespon mely nejake 6-tihodinove okno, ted uz ani to ne. GLS - nekdy SMS chodi, nekdy ne a kuryr me prekvapi.

Ostatni sluzby je to taky jak kdy. Ja mam - naopak nez Ty - nejhorsi zkusenosti z poslednich 2-3 let se Zasilkovnou. Hlavne s dorucenim, kdyz jsem neco poslal, ale to jen ukazuje, ze doruceni jim jakz-takz funguje pouze ve vetsich mestech nebo kdyz je na dane misto vice zasilek. Mel jsem kvuli tomu s nimi pomerne velke problemy.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod Dromedaro » stř lis 16, 2022 11:36

apuka píše:Rekl bych, ze je to tak, jak napsal karaya1 - zavisi to na miste, ja bych k tomu dodal i na ridici (pripadne mozna i na nekom na depu).

Jsem zapomněl napsat - je to Brno.
Se zásilkovnou jsem měl nestandartní doručení akorát jednou asi před měsícem. Napsali mi, že z kapacitních důvodů nemohli doručit na moji vybranou zásilkovnu (což mi přišlo trochu jako výmluva, nevím, balík s malou součástkou byl o velikosti mobilu) a tak další den doručili na další nejbližší zásilkovnu.

To jsem si tak myslel, že to DPD, GLS, atd bude plus minus víceméně stejné s tím doručením.
Poštu ani nezmiňuji, to nemá cenu komentovat. Mimo Balíkovnu, ta je fakt dobrá a rychlá do druhého dne (zatím), ale přes tu jsem zatím jen odesílal.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4258
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod apuka » stř lis 16, 2022 12:33

Zasilkovna asi "ze zasady" nedorucuje nekterym eshopum, kdyz to posles na adresu (napr. Mammut Brno na to vyslovene upozornuje a stalo se mi to i jinde).
Mne nadelali problem, kdyz jsem vracel neco na vymenu do Singing Rocku a jim se asi nechtelo zajizdet tech celkem tam a zpet cca 25+ km do fabriky, tak jim to nechali na nejblizsim vydejnym miste. Navic oznameni zaslali pouze mne, odesilateli, bo firma mela uvedenou pevnou linku ](*,). No a nemuzes ocekavat, ze nejaka firma kvuli Tve male zasilce si udela "vylet" do vedlejsiho mestecka... Nastesti se to nakonec vyresilo, ze po par dnech tam meli "ulozenych" vice podobnych zasilek a jedna pracovnice se tam po praci cestou domu stavila.
Tyto veci jsou vsak neco, cim u mne vice-mene pro odesilani skoncili. Navic ani jejich dorucovani neni nijak slavne a snad jen jednou dokazali dorucit druhy den, jinak standardne az treti den, kdyz zasilku vyzvednou dopoledne prvniho dne. Vcetne zasilky z OV do OV, kdyz odesilanou zasilku vyzvedl jejich kuryr nekdy v devet dopoledne.

Jinak u nas s CP a dorucenim neni problem, jak mame noveho ridice. Jen je ponekud pomaly - ani se nedivim, kdyz misto volani zvoni na zvonku u dveri.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod pavproch » stř lis 16, 2022 13:12

apuka píše:Zasilkovna asi "ze zasady" nedorucuje nekterym eshopum.

Proč probůch používáte takové obskurní doručovací služby?
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28127
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod mike » stř lis 16, 2022 14:58

Protoze nejsme zabedneni dinosauri ani nezijeme v apukavesmiru a v tomhle Zasilkovna funguje nejlip a nejrychleji ze vsech :twisted:

Desitky zasilek bez jedineho problemu a naprosta vetsina dorucena druhy den po odeslani. Teda, nevybavuju si, ze by nektera druhy den nebyla, ale stat se to asi mohlo.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod Lipon » čtv lis 17, 2022 0:24

Dnes a nepříjemná zkušenost se Zásilkovnou.
Čekám na zásilku z Amazon.de, obvykle vozilo UPS nebo PPL. Teď to předali původně nějaké rumunské kurýrní službě, ta v Čechách Zásilkovně. Od ní obratem mail, že neúplná adresa a klikem na link můžu opravit.
Na Amazonu jsem zkontroloval, že mají úplnou a přesnou adresu u objednávky. Kliknu na link - "Jejda, něco se nám pokazilo, neplatný odkaz " je 10 minut před 18h, infolinka do 18, tak žhavím drát, co mají za problém s adresou, že Amazon má správnou. Oni mají problém s tím, že tam mám uvedené i patro, kvůli recepci v admin. budově.
A oni do pater nedoručují, jen za 1. dveře. Dál nejede vlak, ani přes 10 logických argumentů ohledně recepce a přebírání.
Jedině, že z adresy šktrtnou patro a já budu v pohotovosti na jejich kurýra.
Bohužel dopravce jsem si vybrat nemohl.
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4883
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod Dromedaro » čtv lis 17, 2022 5:54

Já si teď teda nevybavuji eshop, kde by Zásilkovna nebyla v nabídce. Akorát se mi stává, že mi ji eshop nenabídne, respektive, vyřadí mi ji z nabídky, protože balík už překračuje rozměry pro Zásilkovnu. Což je možná i důvod, proč ji Apuko někde v eshopech nevidíš. Já s ní také prozatím neměl nějaký problém a v 98% doručí do druhého dne.
Nicméně jsem se díval na hodnocení na FB a těch stížností na problémy s doručováním tam bylo dost. Ale bůhví jak to je s těmi hodnoceními.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4258
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod apuka » čtv lis 17, 2022 9:40

mike píše:Protoze nejsme zabedneni dinosauri ani nezijeme v apukavesmiru a v tomhle Zasilkovna funguje nejlip a nejrychleji ze vsech
Hm, zda se, ze ten "apukavesmir" je asi docela zalidneny a rozsahly... Koukni se na hodnoceni Zasilkovny zde.
Myslim si, ze je hodne vystizny tento obrazek (zkopirovany z toho linku):
2022-11-17 09_34_36-Clipboard.jpg

Precti si taky hodnoceni, je jich tam 1400+ - a zvlastni, ze mohe me vyhrady potvrzuji a nektere zase ukazuji, ze ja s nima mel jen zanedbatelne problemy :wink:. Jo, zapomel jsem ve svem hodnoceni pripomenout - zkus s nima reklamaci a budes v sedmem nebi :lol:.

Proste - nezobecnuj! i pro Zasilkovnu plati - funguje jak kde (a jete podle toho, co od nich chces).
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod mike » čtv lis 17, 2022 15:33

Ja tam vidim Nejoblíbenější dopravce v Česku :P

Co se hodnoceni ctenaru tyce, koukal ses na jine dopravce? Vsichni to maji podobne. Je to naprosto logicke. Kdo tam bude neco psat a vubec hledat, kam neco napsat? Spokojeni zakaznici? To asi tezko, ja treba ten web vidim poprve. Budou tam psat ti, ktere neco hodne nastvalo a maji potrebu si postezovat. Tak jsem to udelal, kdyz mne silene nasralo DPD. Jednak jsem poslal stiznost jejich vedeni a jednak jsem nasel nekde hodnoceni, kde jsem to napsal taky. Uz ani nevim kam. Pak se prekvapive chytli za nos (ze by po tom mem mailu? 8-[) a DPD se velmi zlepsilo a zacalo fungovat jako sluzba 21. stoleti. Furt se jim radej vyhybam, ale ne vzdy to jde a poslednich nekolik zasilek naprosto bez problemu. Maji funkcni notifikace, trasovani, vydejni mista a DPD boxy a i zasilky ze zahranici jsou v pohode. A proc to pisu? Protoze nemam zadnou potrebu hledat, kde bych to napsal a dal jim dobre hodnoceni, proste sluzba funguje spravne a dal neni duvod neco resit. Tj. je tam silny vyberovy efekt.

Pri objemu zasilek, ktere Zasilkovna prepravuje se samozrejme obcas stane, ze se neco podela. Co tam vidim jsou hlavne pripady dorucovani na adresu v nejakem Vidlakove, tam ale poradne nefunguje nic. Sila Zasilkovny je v puvodnim modelu tj. dorucovani na vydejni misto a tam funguje skvele. V me osobni statistice je to jedina zasilkova sluzba, se kterou jsem nikdy nemel problem. Na opacnem konci je DPD a CP, pricemz ta uz asi vede, jelikoz DPD se zlepsilo a to se u CP neda cekat. Tam funguje jen Balikovna a kdyz se podivas na ta hodnoceni v tvem odkazu, tak i na ni si lidi stezuji.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod Lipon » čtv lis 17, 2022 18:23

Tak ať dělají, co umí, doručit do výdejního bodu a ne..at se do oboru, kde to pořádně neumí.
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4883
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod mike » čtv lis 17, 2022 21:42

Nikdo uceny z nebe nespadl a treba se to casem nauci. On to ale poradne neumi nikdo, problemy jsem mel se vsema. Proto preferuju vydejni mista, pripadne boxy, je to az na vyjimky (neco velkeho a tezkeho) mnohem pohodlnejsi.

Mimochodem, uz to pochopili u PPL a davaji tomu cenovou preferenci, celkem vyraznou.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod mike » úte lis 22, 2022 2:29

Vcera mohl byt pamatny den. Ve 13:48 mi prisel mail Vážený zákazníku, dnes Vám budeme doručovat mezinárodní zásilku. Odpoledni doruceni, byla sance, ze mi CP poprve v zivote doruci balik domu. Byl jsem uplne napjaty 8-[

V 18:02 jsem zkusil zavolat na telefon uvedeny jako kontakt na ridice v mailu. Po delsim vyzvaneni to vzal zaznamnik, ze ridic zrovna nemuze, ale pri nejblizsi prilezitosti se ozve. Neozval. Vecer se v trackingu objevilo Pokus o doručení neuskutečněn z technických důvodů na straně České pošty.

TVL, tomu teda rikam sluzba. Nejdriv prudi s mailem, pak se ani neozvou a neberou telefony a pak ani neposlou avizo, ze neco selhalo. Takhle spatne snad nechodi zadna jina sluzba, to i Dementni Pitomi Debilove v nejlepsi forme se po oznameni, ze budou dorucovat, aspon neuspesne pokusit dorucili.

Koukam, ze ted se tam objevilo Příprava zásilky pro opakované doručení. Mohl bych ji sice presmerovat na postu, kde asi stejne nakonec skonci, ale mam perverzni chut nechat ty supaky, at se predvedou, jakou vymluvu vygeneruji podruhe :evil:

BTW, zasilka byla odeslana z UK 7.11, tj. je na ceste uz 15 dni, to bych ji snad rychleji donesl pesky ](*,) Pricemz DPH bylo zaplaceno u prodejce v rezimu IOSS, kdokoliv jiny dopravi takovou zasilku bez zdrzeni v radu dni. U CP clovek musi jeste vyplnovat debilni formular a jeste to cele zdrzi, ac ve finale nic platit nebude. Zacinam mit chut tam dovezt kosiky z Penny a zapalit :evil:

BTW, kdyz jsem (neuspesne) hledal hodiny odpoledniho dorucovani, vypadnul na mne z Googlu clanek z Blesku: Zázrak v podání České pošty: Dopis »převzal« muž, který je už 9 let mrtev. Signifikantni.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod mike » úte lis 22, 2022 15:31

... a dopadlo to jako vzdycky. V 10:28 prisel dalsi mail, ze mi budou dorucovat zasilku. Telefon jsem zapnul nekdy po 13, zadne neprijate volani a v trasovani je toho:

22.11.2022 Uložení zásilky - sjednaná výhrada odnášky.
22.11.2022 E-mail adresátovi - termín doručení zásilky.
22.11.2022 Doručování zásilky.

Nemuzu vyloucit, ze nekdo zvonil, ale spis si myslim, ze se na to proste vysrali, jak je jejich spatnym zvykem.

Tusi nekdo, co znamena sjednaná výhrada odnášky? Ja jsem si teda s nikym nic nesjednaval.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod irem » úte lis 22, 2022 15:47

mike píše:Tusi nekdo, co znamena sjednaná výhrada odnášky? Ja jsem si teda s nikym nic nesjednaval.


To znamena, ze si CP mysli, zes nekdy vyplnil tuhle zadost https://www.ceskaposta.cz/documents/101 ... a523df8a65

"... Odnáška poštovních zásilek, poukázaných peněžních částek a platebních dokladů SIPO bude realizována z pošty dohodnuté mezi adresátem a podnikem. Podnik
na základě žádosti zajistí, aby byly poukázané peněžní částky, platební doklady SIPO a všechny nebo jen některé druhy poštovních zásilek adresátovi
ukládány na dohodnuté poště bez pokusu o dodání v místě určeném v poštovní adrese s tím, že si je bude z pošty odnášet. ..."
irem
účastník
účastník
 
Příspěvky: 263
Registrován: čtv kvě 24, 2018 7:14

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod mike » úte lis 22, 2022 16:02

Jelikoz ji vidim poprve, tak jsem ji nevyplnil, zas takovou sklerozu nemam ;-) Njn, zas si nejaky zmetek usnadnil praci a lhal mym jmenem. Holt bude dalsi reklamace, je tam na to primo tlacitko :evil:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod mike » stř lis 23, 2022 17:15

Anabaze je u konce. Ve schrance jsem zadne oznameni nemel, ale mel jsem cestu na postu pro neco jineho, a tak jsem pozadal i o tohle a balicek nasli. Bylo na nem napsano International Priority Mail, rezim IOSS, uplne vsechno, aby mohl projit bez zdrzeni. Ceska posta to zvladla za 16 dni a to jsem jeste necekal na oznameni. V roce 2022 naprosta tragedie, zrusit a vypalit do zakladu :vom:

U sledovani je tlacitko Reklamovat zasilku. Kliknul jsem na to: Elektronicky reklamovat zásilku podací číslo UxxxxxxGB není možné. Dostavte se, prosím, s originálem podací stvrzenky na kteroukoliv pobočku České pošty, kde s Vámi reklamaci projednáme. To uz je vylozeny vysmech. Jeste je tam hodnoceni, asi ho vyplnim a mozna jim jeste poslu mail. Posledne se v podobne situaci nakonec omluvili a s vocasem, co se na dovoz vykaslal a lhal mym jmenem, to resili, ale jak vidno, nepoucili se.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod mike » stř lis 23, 2022 17:24

Taky jsem byl v Zasilkovne, nejdelsi fronta, co jsem tam videl. Schvalne jsem to stopnul, stravil jsem tam celych 9 minut. Fronta vznikla proto, ze se tam nekomu zasekla platba a museli volat na Zasilkovnu. Pry uz dneska ponekolikate, vanocni silenstvi uz zrejme zacalo :roll: Zaslechl jsem, ze jim jen dneska prislo 850 balicku, to uz ma ta prodejna nejspis vetsi kapacitu, nez nedaleka CP a odbaveni radove rychlejsi.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod sobb » ned lis 27, 2022 0:45

Dopoledne k nám dojel balíkovej pošťák. Jsem ani netušila, že rozváží i v sobotu. A furt sem jezdí ten milej usměvavej klučík. Samý pozitivní body pro ČP :D
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod Dromedaro » úte lis 29, 2022 11:16

sobb píše:Samý pozitivní body pro ČP :D

Já včera vracel zboží do eshopu, protože nevyhovovalo, tak jsem šel po delší době poslat balík na poštu. Předtím jsem se marně zkoušel zadat údaje elektronicky na postaonline, tak jsem to vzdal, že to vyplním na poště. Když už jsem u toho, tak nerozumím tomu, že u normálních balíku musíte tisknout štítek nebo ty údaje z náhledu štítku přepsat na balík, zatímco přes Balíkovnu ten štítek nebo přepisování být nemusí. Nevím, proč to nemůžou mít stejně. Jel jsem v poledne na hlavní poštu, protože minule byla na menší pobočce v mé čtvrti fronta lidí až za roh pošty. Více okének na hlavní poště však zárukou rychlejšího odbavení nebylo, protože většina jich byla zavřená a pobočka plná zákazníků. Než jsem se dostal na řadu, čekal jsem 45min mezi několika málo bělochy a většinou uřvaných Romů a jejich pobíhajícíma vřískajícíma dětma, což bylo něco pro moje nervy. Zákazníkovi s obřím balíkem přede mnou ruply u okénka nervy, protože po stejné době čekání jako já, mu systém pošty opakovaně nechtěl vzít kartu, přestože ji od rána prý několikrát bez problému použil, hotovost neměl, tak tam poslal všechny do pr*ele, tak byla aspoň sranda. Když jsem se dostal na řadu, tak paní vyplňovala údaje do systému a já ji říkám, ať to tam napíše přesně, jak to mám na balíku a jak to má eshop uvedené na svých stránkách, tedy že je to DPD depo. Ta firma si tam balíky přebírá, ale nesídlí tam, takže když tam pošťák dojde, uvidí na té adrese DPD, eshop tam nenajde a nedoručí to, že už mám nějaké zkušenosti. A ona, že ne, že je to dobré, že to dojde, protože se jí to beztak nechtělo dělat znova. Tak jestli ne a vrátí se mi to, tak si to za rámeček nedá, protože se tam za ní stavím. Byl jsem rád, že jsem odešel a přes ČP zase dlouho nic, dokud nebude zbytí. Balík do 30cm délky a kila váhy za 130Kč...

Jinak mi tedy dnes DPD opět doručili balík, který převzali včera dopoledne. Den předem oznámení, že mi další den doručí balík a druhý den ráno sms s hodinovým časovým oknem a zatím vždy doručují na začátku toho časového okna. A doručují většinou mezi 9-10hod. Takže v tomhle ohledu s DPD spokojenost a budu je používat místo PPL. Co mě však dnes zarazilo, že jsem pro mě celkem dražší zásilku platil předem na účet, abych nemusel do bankomatu, takže mi měl kurýr předat jen balík. Zavolal mi, že stojí před domem s balíkem, tak jsem seběhl dolů, otevřel vchodové dveře, kurýr pozdravil, vrazil mi do ruky balík, rozloučil se a šel pryč. Volal jsem se na něj, jestli nechce kod pro vydání zásilky a prý, že ne. Což se mi nelíbí, protože kdyby tam ve stejnou dobu vyšel někdo jiný z baráku, tak mu to asi taky vrazí do náruče a jde pryč... A o některých lidech z baráku si nedělám iluze. Přemýšlel jsem nad tím, kdyby k tomu došlo, jak bych to dokazoval, že mi to nedal. To bych neměl jak dokázat, že mi to nedal... On v systému odklepne, že mi to předal a na mail mi přijde faktura. Kod tam asi taky vidí, aby to mohl zkontrolovat, takže bych ani nemohl říci, že jsem mu neřekl kod. Tak přes to DPD budu objednávat jen na dobírku.

EDIT: A zásilkovna má menší mínus. V sobotu večer jsem nesl zásilku na odběrné místo Zásilkovny v supermarketu, které je otevřené každý den a dnes byla teprve přijata na expedičním depu.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4258
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod sobb » úte lis 29, 2022 21:36

V naší vísce jsou ta pozitiva jen při doručování - ať už poštovníma panenkama psaní anebo panáčkem balíky. To tady funguje. Na pobočce jsem ovšem asi na blacklistu, tam raděj nechodím :D
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod Vexo » úte lis 29, 2022 22:21

ja to postaonline nedavno vyplnil pri posilani do zahranici, pani na prepazce nevedela na co ji diktuju nejaky kod, kdyz chci poslat zasilku, pak ji zkusenejsi kolegyne rekla, ze to je pro ne, aby meli min prace. Ale abych ja mel mene prace se psanim adresy na balik, pche, to ne. Ze pry nalepky davaji jen na vnitrostatni (a zrejme tedy jen pres tu balikovnu).
Vexo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 485
Registrován: pát zář 25, 2020 20:55

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod Dromedaro » stř lis 30, 2022 5:51

Mně to nechtělo na té onlinepostě pustit dál skrze to, že eshop má pro vrácení zboží kontakt na pevnou linku a to mi ten formulář nechtěl vzít, protože to nebyl mobilní operátor. V tomhle to mají nedořešené ale i ostatní doručovací služby že jsou tam povinné tyhle údaje jako telefon a email a chápu že pro eshop je to na prd, aby jim tam furt chodily nějaké sms a maily o stavu doručení. A když to tam člověk nezadá, tak ho to nepustí. Pak tam nebyla v nabídce adres ta, kterou jsem chtěl zadat a furt mi to tam házelo jinou.

Oni se za přepážkou i teď dost často diví, co to má být, když posílám přes balikovnu a je tam jméno a kod a musí jim tam pomoci nějaký kolega s tím. A myslím,že ta sužba už funguje delší dobu, že by to mohli znát.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4258
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod Etheric » stř lis 30, 2022 9:37

Peklo zamrzlo. Byl jsem na poště, všechny přepážky jely, obsloužen do minuty a pracovnice za přepážkou mě mile překvapila tím, že věděla, co je to balík do ruky a jak se to posílá =D>
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8033
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod apuka » stř lis 30, 2022 11:02

Dromedaro píše:Mně to nechtělo na té onlinepostě pustit dál skrze to, že eshop má pro vrácení zboží kontakt na pevnou linku a to mi ten formulář nechtěl vzít, protože to nebyl mobilní operátor. V tomhle to mají nedořešené ale i ostatní doručovací služby že jsou tam povinné tyhle údaje jako telefon a email a chápu že pro eshop je to na prd, aby jim tam furt chodily nějaké sms a maily o stavu doručení. A když to tam člověk nezadá, tak ho to nepustí.
Jo, toto me taky stve casto. Navic hledej "spravny mobil" u eshopu, kdyz maji uvedeny telefon jen do nejake centraly, email taky jen info@.... Jak pises, je to skrz naskrz pres (skoro) vsechny zasilatelske sluzby.

Na postaonline nejak ma jit zada adresu, kterou nenajde - ale neptej se mne jak :-).

Jeste jedna poznamka - pokud chcete poslat balik za slusnou cenu na adresu, nejrozumnejsi zpusob je pres zaslat.cz. Pri predani baliku odesilatelem na sbernem miste je pres GLS zakladni cena 79 korun, jen je treba si vytisknout vygenerovany stitek.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod Dromedaro » stř lis 30, 2022 11:23

Přesně tak. Nechtělo se mi to rozepisovat, ale pochopili jsme se. Na eshopech je často plno čísel a obecné maily, že taky nevím, které vybrat.

Dík za tip na to GLS. Koukl jsem teda i na PPL a ten má základní cenu 65Kč. To byl teda kiks s tou poštou včera, takže teď už nikdy více, když vidím ty ceny jinde a bez nervů a ztráty času. A to má pošta ještě zdražovat.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4258
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

PředchozíDalší

Zpět na Pokec