Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

o všem možném, co se zrovna nehodí do žádné jiné kategorie

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod Dromedaro » pát bře 24, 2023 16:27

On má asi na mysli, že to má pro některé lidi stále prostě svoje kouzlo, ručně psaný pohled nebo dopis. A něco na tom je. I já to beru jinak, když mi přijde nějaký univerzální elektronický obrázek a nebo pohled do poštovní schránky.
Třeba neteři a synovci je posílám, protože jsou to malý děcka a mají hroznou radost, když ve schránce najdou pohled, který je adresovaný jen pro ně a schovávají si je.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4260
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod mike » pát bře 24, 2023 16:31

Jasne. No tak to holt napisou rucne, naskenuji, poslou pres datovou schranku a na druhem konci si to adresat vytiskne :twisted: Vyrazne efektivnejsi, nez vozit kus papiru stovky km.

Doba se meni, starsi generace vymrou a u novych mam podezreni, ze mozna uz ani psat neumi ;-) Navic je pro ne zirani na obrazovku prirozene, takze jim to ani neprijde.

BTW, ja uz taky pisu na klavesnici rychleji, nez rucne. O citelnosti ani nemluve... A to jsem toho nejspis napsal rucne vic, nez vetsina lidi, ale v minulem tisicileti.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod Etheric » úte bře 28, 2023 18:02

V budoucnu budeme mít všichni povinně datový schránky, prý nejspíš. Veřejně se o tom sice nemluví, oficiálně to nikde psáno není, avšak jedná se o tom. Jak to dojednají mě fakt zajímá. Jestli opravdu ty datovky budeme mít všichni, pak to znamená konec české pošty ....
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8037
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod apuka » úte bře 28, 2023 19:53

mike píše:No tak to holt napisou rucne, naskenuji, poslou pres datovou schranku a na druhem konci si to adresat vytiskne :twisted: Vyrazne efektivnejsi, nez vozit kus papiru stovky km.
Ty si fakt myslis, ze je to to same jako "vlastnorucne napsany dopis", nebo alespon vlastnorucne podepsany?
Efektivnejsi toto je urcite, ale stale neresi nektere veci - napr. jak bys resil pres (ceske) datove schranky obchodni dopis obchodnimu partnerovi v zahranici, hlavne kdyz vyzaduje poslat napr. overene razitko a podpis? To budes tu jednu A4 balit do nejake krabicky, aby odpovidalo minimalnim velikostnim pozadavkum na balik nejake prepravni sluzby? A jak to udelas s cennym dopisem, vetsina prepr. sluzeb Ti posle jenom do urcite vysky ceny. Atd, atd. Tyto veci nevyresis povinnou ceskou datovkou ani emailem.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod mike » úte bře 28, 2023 20:00

Kdo chce, hleda zpusoby, kdo nechce, hleda duvody.

Kdyz jsem pred cca 20 lety podepisoval nejakou smlouvu s Amikama, tak mi poslali papiry FedExem, ja jsem to podepsal a poslal zase FedExem zpatky. V pevne A4 obalce na to urcene. Bylo to drahe, ale vyjimecne to neni problem. Kvuli tomu neni potreba udrzovat nesmyslnou organizaci typu CP.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod apuka » úte bře 28, 2023 21:21

mike píše:Kdo chce, hleda zpusoby, kdo nechce, hleda duvody.
Houbelec. Stale se dokola vlastne tocime kolem zakonnych povinnosti (tj. nekterych preprav) CP, ktere nikdo jiny prevzit nechce a ani nenabizi. Tj. hledat muzes jak dlouho chces, ale najit nemuzes.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod mike » úte bře 28, 2023 21:24

Tam se tocis leda ty se svym byrokratickym uvazovanim. Psal jsem o budoucnosti, ze tohle vyresi datove schranky, az/pokud je bude mit kazdy.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod Etheric » úte bře 28, 2023 21:33

Bude je mít každý, je to otázka času ;)
Jedna paní mi to povídala, ale ta paní pracuje v politice a zrovna před několika dny to řešili
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8037
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod apuka » úte bře 28, 2023 21:42

Ale ja pisu nejenom o ceskych obcanech v CR, vy zase jen o datovych schrankach pro ne...
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod mike » úte bře 28, 2023 21:45

:roll: ceske obcany vyresi datove schranky, jine zeme zasikove sluzby. Casem nejspis vznikne neco jako evropska datova schranka. Uz jen kvuli ekologistum, ze ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod apuka » pát bře 31, 2023 9:34

Tak v "nasi" casti Ostravy se reducenti docela dobre vyradili ](*,). Prakticky na celou OV-Jih (tj. 100 000+ lidi) zustanou dve posty, z toho na Vyskovice a Zabreh (plus cast Vitkovic) (tj. cca 50000+) ta v obchodnim centru, u ktere jsou funkcni 2 prepazky, mohou pridat max 1 dalsi a je tam krome nekterych okrajovych casu furt velka fronta (a to tam skoro vubec nezpracovavaji firemni postu a neni to ukladaci posta, tj. maji hodne omezeny prostor na baliky) a na zbytek obvodu dodaci posta, kde se dostat k prepazce bezne trva 20-30 minut, nekdy i vice. Mnoho z tech rusenych post ma vetsinu casu docela plno, o malem vyuziti se neda vubec mluvit.

No bude to vypadat zajimave pred Vanocemi...

BTW, s frontama datove schranky toho tak moc neudelaly...

Tady je prehled oblasti, zustanou jenom posty oznacene modre:
2023-03-31 10_22_30-Clipboard.jpg
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod Hafi » pát bře 31, 2023 10:28

Taky jsem se kochal...4 nejbližší pošty zrušeny. Ale zrovna tohle mi nijak netankuje, tam je každý řez dobrý a když tak jednou za rok omylem potřebuju na poštu, tak si klidně zajdu dál
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8414
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod pavproch » pát bře 31, 2023 14:03

A já právě zjistil, že mojí vesnickou pobočku (kam chodím skoro každý den ať už pracovně nebo soukromě) nechají žít. Hezky!
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod mike » stř dub 5, 2023 0:23

Neco pro apuku: Rýpavý dopis České poště (podruhé)

Jestli to spravne chapu, tak ten clanek napsal autor pred 3 lety a ted byl znovu zverejnen. Jenze dneska uz pusobi spis jako nekrolog.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod Etheric » stř dub 5, 2023 6:47

U nás ruší vše krom jedný, na který už teď byly fronty a cokoliv vyřídit o nervy.
Čili máme 1 pobočku na 20 tisíc obyvatel + přilehlé vesnice =D> Předpokládám, že lidi budou řešit věci jinak, byť třeba dráž, páč ve finále to dráž nevyjde, když počítáš čas na poště, o nervech nemluvě...
Dobrovolně si zařídím datovku ať mám od nich klid. Zařídit datovku zabere méně času, než jedna návštěva pošty, navíc pochybuju, že mi datovka důležitej dopis "ztratí" :twisted:
Přiložím krátkou báseň:

Poštu nutně potřebujem,
asi jako tyfus
nebo průjem.


Fakt, jak psal Dromedaro, ať to rozpustí a poslední zhasne...
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8037
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod apuka » stř dub 5, 2023 9:45

No, jeste vsem chytrolinum tady, co si mysli, ze posta by se mohla klidne cela zrusit a nic by se nestalo.

Tady je prehled od Českého telekomunikacniho uradu, co jsou zakladni sluzby, vcetne odkazu na vsechny zakony, vyhlasky, mezinarodni smlouvy, atd., ktere vse musi majitel postovni licence zabezpecit.
Docela bych doporucoval si precist vyhlasku 464/2012 o specifikacich jednotlivych zakladnich sluzeb (vcetne odpovednosti) a podle ni se zamyslet, co z toho nahradi datove schranky a taky co z nich delaji jine komercni subjekty... Mimochodem, v tom prvnim linku se da docist, ze CTU uz neuklada povinnost pro vnitrostatni zasilky maleho rozmeru a vahy nad 1 kg, protoze to uz je dostatecne zabezpecene jinymi subjekty.

Tak bych od Vas docela rad videl zabezepceni nekterych veci (jen priklady namatkou) datovymi schrankami nebo nekym jinym:
- doporuceny dopis, klidne mezi dvema fyzickymi osobami (ne kazdy ma d. schranku, povinna neni, navic kdyby povinna byla, neni to stale rovnocenne kvuli platnosti overeni, co se musi obnovovat a to jeste, myslim, ani nejde primo v datove schrance - a samozrejme ne zdarma; problemy v zahranici, napr. i s uznavanim v pripade sporu)
- doporucene zasilky, napr. i do vlastnich rukou - pri veskere ucte, zasilkove sluzby toto moc neresi; ze dostanes email,. ze adresat zasilku prevzal jeste neznamena, ze to prevzal jen ten, kdo to mel prevzit a neposkytuje se identifikace (alespon podpis) toho, kdo to prevzal
- cenny dopis nebo balik - musi to byt az do hodnoty 1 milion Kc
- dorucovani slepeckych zasilek - ZDARMA
...

Toto vsechno i do zahranici podle umluvy, ktera je zavazkem statu, ne konkretniho dopravce. V druhem linku je uvedena i zakonna odpovednost pro jednotlive zakladni sluzby, z toho taky mnoho veci pro komercni dopravce nefunguji - anebo se mohou sjednat ale za silene prachy. Typicky malo znama vec, ze Zasilkovna ruci za baliky pouze do 5000 (pet tisic) korun. Takze posli neco drazsiho, ztrati se/rozbije se prepravou, z nich dostanes max. tech 5000, bo jsi souhlasil s obch. podminkami.

@mike: Ten clanek je mozna mysleny "dobre", nekde je opravneny postreh, neco uz funguje a neco je ponekud mimo. I pro veci uvedene vyse.

Znovu zopakuji - financnim problemem CP nejsou sluzby, ktere poskytuji i jini (napr. baliky pro eshopy), tam je ziskova. Problemem jsou ty zakladni sluzby, ktere musi delat pro stat ze zakona a stat za ne jednoduse neplati (jak se nekolik let pretahovala CR s EU jestli to placeni za ne je nebo neni skryta podpora a kvuli tomu stat asi 3 nebo 4 roky poste za to nemohl zaplatit nic, dali to az dodatecne, samozrejme to ale nemohlo zaplatit uroky z pujcek, co si CP musela vzit). No a jak jsem nedavno nekde zahledl, stat to ma zastropovane na nejake cca miliarde Kc/rok - jenze je vyuziva cim dal vic, samozrejme celkova skutecna suma za ty sluzby daleko prekracuje ten strop. Takze napr. i tady poznamka, ze datove schranky vedou k postupnemu zaniku potreby posilani doporucenych dopisu zatim nemuze byt ohledne soucasnych ztrat relevantni.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod lojzmen » stř dub 5, 2023 18:29

pavproch píše:A já právě zjistil, že mojí vesnickou pobočku (kam chodím skoro každý den ať už pracovně nebo soukromě) nechají žít. Hezky!


Tak to podle záměru má být, rušit podle docházkové vzdálenosti.

Vzpomínám, že před mnoha mnoha lety si vláda na překlenutí začátku roku půjčovala peníze z účtu České pošty.
Žasnul jsem.

Státní podnik (bez výjimky tabulkové platy zvyšující se jen délkou praxe), který je trvale podfinancován, si nikdy nic nekoupí. Ani Chytrý Stroj, ani SW, ani schopného zaměstnance.
Uživatelský avatar
lojzmen
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1083
Registrován: ned lis 21, 2010 23:58
Bydliště: Ostrava-Poruba

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod mike » čtv dub 6, 2023 2:37

Zacinam se perverzne tesit, az CP zkrachuje, co bude apuka rikat :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27


Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod mike » úte dub 11, 2023 2:07

A jeste jednou pro apuku: Česká pošta? Zrušit a zapomenout.

(Na DF chodim uz jen jako do ZOO kouknout se na ty exoty, podle mne mu jeblo a stal se tim, proti cemu se v zacatcich vymezoval. A clanky jinych autoru tam, to uz je v naproste vetsine totalni odpad. Obcas ale jeste dokaze byt zabavne radikalni, jako tady.)

Koho to nebavi cist, jeden zajimavy link z clanku: Zásilkovna ukončuje spolupráci s Českou poštou
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod apuka » úte dub 11, 2023 12:30

mike píše:Zacinam se perverzne tesit, az CP zkrachuje, co bude apuka rikat :twisted:
Myslim si, ze kdybych byl hnipoch, tak bych se v tom pripade ja mohl tesit na to, az se dostanes do situace, ze budes potrebovat neco z tech zakladnich sluzeb, ktere nikdo jiny nenabizi nebo dostat neco tam, kam bezne zasilkove firmy nerozvazi. Az najednou zjistis, ze to, co jsem napsal neni zadny muj vymysl (ze je to v zakone, to Te stejne nezajima) a ze vetsina z toho se obecne nahradit jinym neda.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod mike » úte dub 11, 2023 15:44

Hnidopich je zrejme dalsi slovo, kteremu nerozumis, mozna uz by stalo za to zacit psat seznam :twisted:

Jinak samozrejme, tesit se muzes, to je fer. Ale pravdepodobnost hraje spis pro mne. Chvili jsem se zamyslel, kdy jsem naposled vyuzil neco z tech "nezbytnych" sluzeb, co nikdo jiny nenabizi a na nic jsem si nevzpomnel. Rozhodne se tak nestalo v poslednich 5 letech a nejspis ani 10. CP dobrovolne vyuzivam, jen kdyz musim tj. kdyz nema eshop jinou moznost nebo je Balikovna vyrazne vyhodnejsi, nez jine moznosti. A pak ji vyuzivam nedobrovolne, kdyz mi prijde neco ze zahranici a skonci u CP, to je opruz nejvetsi, zdrzeni v radu tydnu proti komukoliv jinemu. Uz jen proto bych uvital, kdyby ten bordel zkrachoval.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod lojzmen » úte dub 11, 2023 16:33

apuka píše:Prisel mi mail, ze Balikovna uz dorucuje i do Alzaboxu. Mozna pro nektere z Vas dulezita informace.


WE DO prý taky (alespoň na jejich webu ta možnost je, nevyzkoušeno).

WEDO je opruz při prvním použití, nemají to uživatelsky vyladěné, nebo co (už si tu stěžoval Dromedaro).

Dodavatel (dilynatraktory) nabízel PPL a WEDO.
Já zvolil PPL a nebyla žádná volba, jen na adresu.

Dodavatel zvolil WEDO (došla mi SMS s číslem a kódem).
Zkouším na webu WEDO něco změnit, zadám číslo a kod na sledování zásilky, vůbec žádná reakce. Chybová hláška by se hodila.
Stejně na webu píšou, že změna doručení je možná jen z mobilní aplikace.
Stáhnu (Android) a zkouším. Chtějí telefon, zadám, příjde ihned kod v ověřovací SMS, vložím OK, další nepřeskočitelný krok - zadání kontaktní email, zadám, že poslali ověřovací mail (nákupní mail mám na Seznamu).
Zde začíná sranda s netrpělivým uživatelem.
Asi 5 minut a nic ve schránce (aktivně jsem do ní několikrát vlezl).
Pak si všimnu, že v aplikaci je dole hláška, že mám potvrzení zkusit znova (varování! nedělejte to!).
Zkouším znova. Nevímkolikrát. (Už tušíte?)
V time +10min mám potvrzovací email, potvrdím - "OH! Něco se pokazilo!"
Za chvíli zase, špatně. To už mi to docvaklo a šel jsem na WC.
Poslední mail z celé řady po čtvrthodině byl správně, pustilo mne to v aplikaci dál.
V aplikaci se okamžitě zobrazila má zásilka, to kvituji, nic nemusím hledat. A i na jejich webu se najednou objeví okno se stavem zásilky.
Kliknu v aplikaci na zásilku, je tam možnost změnit místo dodání.
Zobrazí se ta klasická mapa Google, pod ní řádek k vyhledávání.
Kliknu na mapě na můj oblíbený parcelshop a tady se zaseknu. Nic to neudělá, nic se nepotvrdí, nevím, zda to vzalo na vědomí.
Už jsem to vzdával, poklikal jsem skoro celou obrazovku.
Až jsem dloubl do nepatrného volného místečka pod mapou.
Mapa zmizela, objevil se seznam nejbližších parcelshopů a úplně dole "Potvrdit vybraný", potvrdil jsem a že se místo dodání aktualizuje, trpělivě čekám.
Až když jsem vyroloval nahoru, tam bylo okno, že je vše OK.
S radostí jsem aplikaci odinstaloval.

Asi je chyba na mojí straně, používám placatý 4,5" mobil a vše se překrývalo a bylo za rohem. Nebo ne?
Má představa správné aplikace - po každém úkonu se uprostřed obrazovky objeví "Provedeno!", nebo "OK".
Uživatelský avatar
lojzmen
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1083
Registrován: ned lis 21, 2010 23:58
Bydliště: Ostrava-Poruba

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod apuka » stř dub 12, 2023 14:59

Dnes mi prisly dva balicky pres DPD. Jeden mail vcera, ze mi dnes budou dorucovat balicek od Snowleaderu (FR), ze upresni termin dodani az dnes. To same v SMS. Dnes dve SMS z 12:05, ze mi budou dorucovat balicek s ocekavanym casem doruceni 15:05-16:05. SMSky mely ruzne "kody pro komunikaci", tak jsem usoudil, ze to budou dva balicky. Ve 14:33 volal kuryr, ze mi za chvili doveze balik. Vzapeti dve SMS, ze mam byt za 2, resp. 0 minut "pripraveny na predani, vuz Skoda Rapid cervena barva". Samozrejme jsem si SMS nevsiml, protoze jsem s ridicem mluvil, kdyz prisly.

Hlavne ale vsechny dodavky prijdou dozadu ke kontajnerum, kde se da v pohode zacouvat a otocit, nikomu neprekazi. Tato skodovka zastavila na druhe ztrane na hlavni silnici pred krizovatkou, za krikama, nastesti ted sestrihanyma a bez listu. Ale tam jsem to vubec necekal... Dovezl to partner DPD - Liftago, byl to normalni Taxi s ceduli na strese, tak jsem si vsiml, ze to bylo pro mne az otevrel kufr a ja jsem ze 100m, kde jsem cekal vsiml, ze vybira dva balicky.

Zajimave je, ze i normalni dodavka DPD uz dvakrat zajela na tuto stranu (samozrejme po chodniku :evil:), jednou cekala za krizovatkou na silnici a jednou na parkovisti u domu nad nama, co s nama nema nic spolecneho. Ale asi dvakrat se i trefila na spravne misto :-D.
I proto nerad objednavam pres DPD. S PPL, DHL jsem hotovy za 3 minuty, s CP (balik do ruky) nekdy za 5, nekdy za 1 min (zvoni mi primo u dveri), ale s DPD to pod 10 minut jeste asi neslo.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod pavproch » stř dub 12, 2023 15:39

Už sem to tu spal - pracovně sme roky používali pro posílání do zahraničí TNT a max spokojenost. Fčíl už TNT není, koupil je FedEx, z donucení teda používáme je - a NEspokojenost. Už sem si nějak zvyknul na ten jejich objednávkový web-systém a několik zásilek objednáno a odesláno. Fčera sem objednal zase jednu přepravu do UK (je to urgent), odkliknul, dostal sem potvrzení OK. A neska celý cen (marně) čekal na kurýra, až přijede to vyzvednout. Taxem tam fčíl volal (je to potrat dostat se k živému operátori, teda operátorce) a výsledkem pátrání bylo, že se jim v systému sice ta zásilka zobrazuje (jako nevyzvednutá), ale chybí jim tam požadavek na vyzvednutí (přitom já ho tam - do té objednávky - na 100% dával). No nic no, vyzvednutí objednáno teda separátně na zítra. Ale kura, mají teda ten systém VYLOŽENĚ NA PIKAČU, no (doufám, že to aspoň zítra teda klapne).
(A zítra, pokud bude čas a nálada, budu zjiťovat, co umí a neumí třeba DHL -btw, je ešče nějaká další přepravní společnost s celosvětovou, nebo aspoň EU + UK, působností?)
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod mike » stř dub 12, 2023 15:43

UPS. Ale aby ses nelekl, az prijedou, jejich auta vypadaji jako pohrebaky ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod pavproch » stř dub 12, 2023 15:45

Kuju, zítra to proštudím.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod apuka » stř dub 12, 2023 20:11

V Evrope PPL, pro vetsi zasilky (napr. stroje) GEIS.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod Lipon » stř dub 12, 2023 22:58

My používáme TNT už léta a no problém.
Nevím teda, jak vypadá teď zadání svozu, vyřizuje sekretariát, ale poslední dobou žádné stížnosti nebyly. Posíláme min. 1-2 týdně něco.
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4884
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod Dromedaro » čtv dub 13, 2023 5:54

Chystá se prodloužení dodací lhůty u dopisů.
Dopis má chodit ne dva, ale tři dny
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4260
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

PředchozíDalší

Zpět na Pokec