Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

o všem možném, co se zrovna nehodí do žádné jiné kategorie

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod booze » úte led 9, 2024 19:22

Diky, takze balik ze zahranici ma reklamovat odesilatel, ktery nema anitucha,kde na mape sveta je CR natoz nejaka CP... tak to je dobra 3,14covina :vom:

To snad neni mozne. ](*,)
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod Dromedaro » úte led 9, 2024 19:26

Ano, přesně tak to mají na poště zařízené.
Mně taky nedoručili dopis z úřadu, což jsem se dozvěděl až od úřadu a když jsem to chtěl na poště reklamovat, tak mi řekli, že to musí reklamovat úřad... :evil: :axe:
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4387
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod booze » úte led 9, 2024 19:40

to fakt jde?
Kdyz ti poslou pokutu, kterou ani nevis ze ji mas v dopise na poste, protoze nemas oznameni o ulozeni zasilky, ta se vrati na urad a pak s tebou zahaji rizeni, kdo za to muze? Jak se dokaze, ze ta posta neudelala chybu?
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod mike » úte led 9, 2024 20:40

Proc by se to melo prokazovat a kdo by to mel delat? Proste se uplatni fikce doruceni a mas smulu. Urad udelal vsechno spravne a CP za nic neruci. Uz aby ti neschopni zmetci zkrachovali.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod Dromedaro » úte led 9, 2024 20:56

Já jsem totiž věděl, že mi ten úřad má poslat dokumenty, ale blbci to poslali obyčejně a ne doporučeně. Dlouho jsem čekal a když nic nepřicházelo, tak jsem volal na úřad a tam mi tvrdili, že je to dávno odeslané přes ČP a že si mám kdyžtak stěžovat u nich. Šel jsem na poštu, kam mi chodí zásilky, jestli tam náhodou pro mě ta zásilka neleží a prý, že ne. Ano, ještě existuje možnost, že na tom úřadě to neposlali nebo něco popletli a lhali mi, protože co jsem se v tom začal rýpat, tak mi to poslali znovu a dopis už přišel. Tak nevím, kdo z nich to tehdy pokazil. Ale když jsem si chtěl stěžovat na tu Českou poštu ohledně nedoručení toho dopisu, tak mi řekli, že tu reklamaci musí podat úřad, protože je odesílatel.

Teď už úřady naštěstí zasílají do datovky.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4387
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod apuka » úte led 9, 2024 22:20

booze píše:Diky, takze balik ze zahranici ma reklamovat odesilatel, ktery nema anitucha,kde na mape sveta je CR natoz nejaka CP... tak to je dobra 3,14covina
Ano, tak to je. Ztracenou zasilku muze reklamovat pouze odesilatel - na ic v pripade zahranicniho u toho, kde to podaval.
Je to pro prijimatele blbe - ale naprosto logicke. Smlouva na sluzbu se uzavira mezi odesilatelem a prepravni spolecnosti. Prijemce s prepravcem nema zadny obchodni vztah, je "jen" adresat. Taky kvuli tomu pripadna pokuta nebo hodnota zasilky se dava - zase logicky - odesilatelovi.
Ty jako prijemce muzes reklamovat nedodani zbozi u prodejce.

Jeste muzes reklamovat u posty/prepravce nedodani dorucovatelem pokud vis, ze opravdu necorucil, i kdyz js ibyl doma - ale to reklamujes pouze praci dorucovatele a je dobre, pokud mas dukaz, ze jsi byl doma a on neprisel. Ale ani tak Ti neprislusi reklamace ztraty samotneho baliku. Pokud ale mas nejaky problem nebo financni ztratu kvuli nedoruceni (napr. kvuli fikci doruceni a pritom zacny skutecny pokus), tak zodpovednost za to nejspise musis resit pres soud.

Je to tak u kazdeho prepravce, neni to zadna zvlastnost CP - a plati to stejne i v zahranic.
Etheric píše:Vrátí cenu služby plus za obsah podle toho, jak to bylo nastaveno před odesláním
Neni pravda. I kdyz nemas uvedenou ( aplacenou) cenu, ma CP u zasilek pausal - myslim, ze u doporuceneho baliku je to 600+ kc. Ale musi to byt podane s dokladem, tj. alespon doporucene. Plus bacha na to, ze kdyz uvedes (a zaplatis) cenu zasilky za milion a oni dokazou, ze melo cenu jen stovku, tak jeste muzes byt potahovan i za to.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16597
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod Lipon » úte led 9, 2024 22:28

je potřeba rozlišovat, jaký typ doručení odesílatel zvolí
u běžného doporučeného psaní po marném uplynutý lhůty vrací obvykle odesílateli, ale třeba u pokut za dopravní přestupky je to posílané s tím, že po lhůtě pro vyzvednutí se má vhodit do schránky (a na lístek u dopisu se poznačí, kdy uplynula lhůta, vhodili do schránky, a to pošlou zpět odesílateli - ten má vykázáno doručení fikcí a kdy)

jinak pochvala pro dpd - v Ne večer mi praskla raketa, ještě večer v tramvaji jsem v Decathlonu objednal totožnou (panč jsem na dnešní večer měl domluvenou hru)
trochu mě teda překvapilo, že neprodávají přímo oni, ale firma racketsport (zřejmě už taky fungují zčásti jako tržiště)
včera dopo mail, že dopravce převzal a doručí do 2 prac. dní
dneska ráno SMS, že budou doručovat tehdy a tehdy, v poledne, přesně v časovém okně podle SMS, kurýr dodal krabici \:D/
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4918
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod Etheric » stř led 10, 2024 4:26

apuka píše:Neni pravda. I kdyz nemas uvedenou ( aplacenou) cenu, ma CP u zasilek pausal - myslim, ze u doporuceneho baliku je to 600+ kc

Zjevně jsi přehlédl toto
Etheric píše:Vrátí cenu služby plus za obsah podle toho, jak to bylo nastaveno před odesláním

Čili nastavil jsem to jako balík do ruky s udanou cenou 8 tisíc, dostanu 8 tisíc. Těch 600 je za doporučený balík, jinak záleží, jak to nastavíš. Když jsem třeba vracel boty, kdy jsem byl s eshopem domluven, že si nechám poslat xy bot na zkoušku, posílal jsem to jako cenný balík. Už jsem musel vzhledem k ceně uvádět, co je uvnitř (není to v rozporu s poštovním tajemstvím?)... Naštěstí je to dávno, dneska už vracím Zásilkovnou, kterou mám za rohem, případně PPL, který mám též za rohem, jen na opačnou stranu. Obojí je zákaznicky přívětivější i levnější, tak proč bysem chodil ke konkurenci, která má jen jednu pobočku pro 20k obyvatel, je daleko, je dražší a často ztrácí balíky?

Fikci doručení jsem jednou zažil a bylo to nemilé, respektive nemilé bylo to, co následovalo kvůli tomu, že jsem papírově obdržel něco, co jsem reálně vůbec neobdržel. Proto už si na tyhle věci dávám sakra pozor a hlavně naše pošta má moje jméno tučným písmem na dveřích, po tom, s kolika stížnostmi na ně jsem uspěl, už poctivě zvoní, volají, klepou na okno... Zkrátka si nedovolí nic na tuhle adresu nedoručit, bo ví, že by bylo už velký zle... Btw, prokázané uznané stížnosti bych pak mohl použít proti nim, když by náhodou (což těžko, už vše řeším elektronicky) zase chtěl někdo uplatnit fikci o doručení, budu je žalovat a taková žaloba podložená štosem potvrzení o kladném vyřízení reklamace (nedoručení, ztráta) už šanci má
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8108
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod mike » stř led 10, 2024 5:00

Etheric píše:Btw, prokázané uznané stížnosti bych pak mohl použít proti nim, když by náhodou (což těžko, už vše řeším elektronicky) zase chtěl někdo uplatnit fikci o doručení, budu je žalovat a taková žaloba podložená štosem potvrzení o kladném vyřízení reklamace (nedoručení, ztráta) už šanci má

:D kde se v tobe bere ta naivita? Vis kolik skody uz CP svou neschopnosti zpusobila? A vis o nekom, kdo z nich uspesne vysoudil nahradu? Myslim skody zpusobene vlastnim nedorucenim, ne na hodnote ztracenych zasilek.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod Etheric » stř led 10, 2024 5:15

Že něco ještě někdo neudělal / nedokázal neznamená, že to nejde. O nikom nevím, protože se o to nezajímám... Jak píšu výše, vše podstatný lze již řešit elektronicky. Pošta je prostě přežitek a měla by se zrušit. Jenže to by prasátka přišly o korýtka..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8108
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod apuka » stř led 10, 2024 9:22

Jo, pri trose vetsi snaze (a venovanem casu) to jde, potvrzuji.
Etheric píše:Zjevně jsi přehlédl toto
Neprehledl, jen mi prislo, kdyz jsi napsal ze "za obsah", ze to myslis uvedenou cenu, jinak ten pausal neni "za obsah" ale "za zasilku" (jo, slovickareni, ale meni vyznam).
Etheric píše:Btw, prokázané uznané stížnosti bych pak mohl použít proti nim, když by náhodou (což těžko, už vše řeším elektronicky) zase chtěl někdo uplatnit fikci o doručení, budu je žalovat a taková žaloba podložená štosem potvrzení o kladném vyřízení reklamace (nedoručení, ztráta) už šanci má
Jen nezapomen si precist obchodni podminky - je vyloucena odpovednost pro nasledne skody vznikle "ztratou nebo poskozenim zasilky", navic, jak jsem uz psal, reklamovat skodu muze jen odesilatel. Ten ale vyuzil sluzbu, ktera vylucuje veskere skody mimo uhradu podle uvedene ceny a v podminkach urcene vyse financni nahrady.

A znova - v techto ohledech jsou vsechny prepravni sluzby na tom stejne, maji to v obchodnich podminkach vice-mene stejne.
Etheric píše:Naštěstí je to dávno, dneska už vracím Zásilkovnou, kterou mám za rohem, případně PPL, který mám též za rohem, jen na opačnou stranu. Obojí je zákaznicky přívětivější i levnější, tak proč bysem chodil ke konkurenci, která má jen jednu pobočku pro 20k obyvatel, je daleko, je dražší a často ztrácí balíky?
Ze by napriklad proto, ze:

1) nikdo jiny Ti neprebere zasilku s potvrzenim prevzeti, tj. podpisem/razitkem konkretni osoby/spolecnosti, ten email o doruceni "nekomu" neni nijak pravne pouzitelny jako dukaz, ze zasilka se dorucila adresatovi - sam musis vedet, ze bezny balik se casto vydava bez jakehokoliv overeni prijemce, ani PIN ani necitelny "radobypodpis" prstem do mobilu casto nechteji. A obcas i nektere jine prepravni sluzby nez CP nechaji Tvuj balik u nejakeho souseda, napr. kdyz prevezmou od odesilatele balik bez uvedeni telefonu (nebo jej pri prepisech "ztrati"). U CP muzes poslat s vyhradou doruceni do vlastnich rukou jen adresata a ten se nesmi vydat nikomu jinemu. O takove sluzbe u jinych spolecnosti muzes jen snit.

2) Zkus u Zasilkovny poslat neco s hodnotou 8000 (priklad, cos psal) a potom pri ztraceni/zniceni baliku od nich chtit skodu uhradit. S prekvapenim zjistis, ze je u nich max. mozna hodnota zasilky 5000 (pet tisic), vys to dat nejde. (Pokud za posledni asi pulrok nezmenily podminky).

3) Baliky se ztraci u vsech prepravcu, nebylo jednoduche vyresit s PPL, ze ani po 3 tydnech nedodali balik z Ostravy do Ostravy. Nastesti byl odesilatel vstricny a rozbehl (a taky dal resil) reklamacni proces. Nakonec pry "se rozbil" u PPL pri prekladce a zjistili to az po hloubkove kontrole... (byl to ten kovovy spodek pod sedakem kancelarske zidle, ten bych ja nedokazal "rozbit" ani velkym kladivem :-))

4) Na Zasilkovnu se nemuzes spolehnout, ze kdyz posles na adresu, tak ji tam opravdu doruci a nedaji nekam do "nejblizsiho vydejniho mista" - i v pripade, ze posilas do firmy, ktera normalne funguje (tj. na prijmu nekdo je) cely den a nema kapacitu, chut ani duvod chodit nekam do alkoshopu vyzvedavat zasilky. Toto se mi stalo prave pri vraceni zbozi do Singing Rocku. V Ponikle asi nikomu jinemu nevozi Zasilkovna veci, nejblizsi vydejna je 12,5 km ve vedlejsim meste - jim se neoplati 25 km jezdit navic s jednym balikem. (Nakonec to jeden jejich zamestnanez vyzvedl, nebyl jsem totiz jediny "postizeny"). Stejne tak nekterym eshopum Zasilkovna vyslovne odmitne dovest na adresu - napr. Mammut shop v Brne to primo pise, ze jim "z nejakeho duvodu" neprivezou zasilky, i kdyz ve stejnem objektu obch. centra jsou dalsi dva obchody, kam denne jezdi - ze by to bylo proto, ze Mammut nepouziva prepravu pres Zasilkovnu a ostatne dva ano? Mammut shop s timto problemem zdaleka neni jediny.
Etheric píše:Už jsem musel vzhledem k ceně uvádět, co je uvnitř (není to v rozporu s poštovním tajemstvím?
Nevim, kdys to podaval, ale normalne kdyz podavas Balik do ruky, tak mas v cene moznost udat cenu do 50.000 (a az do 100.000 si muzes priplatit, pripadne pouzit Cenny balik) a odpovidaji za hodnotu podle udane ceny. Na podani vsech techto baliku mas moznost pouzit obycejny Podaci listek, kde ani nemas kde uvest, co v baliku mas.

Jedine, kde muzes pri cennem baliku, resp. i normalnim baliku uvest co v nem je jsou podaci dokumenty pro (cenny) balik do zahranici - ale do EU do nejake hodnoty to uvedeni (vetsinou, u bot rozhodne) neni povinne. Mimo EU je.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16597
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod Dromedaro » stř led 10, 2024 11:34

Jako, taky mě ČP štve, ale některé Apukovi argumenty dávají smysl. Třeba když posílám dražší věc, tak to posílám přes ČP, právě kvůli tomu pojištění obsahu bez nutnosti připlácet. Všude jinde to mají nízké a na vyšší cenu si člověk musí připlatit.

Třeba při prodeji/vratce přes ebay také posílám přes ČP, protože ebay má velké nároky ohledně sledování zásilek, potvrzení, doručení proti podpisu, atd, aby to uznali v případě vratky/reklamace. Na ty jejich nároky mi přijde ČP nejjistější.

Taky je pravda, že ČP ti zase balík i dopis doručí kamkoliv za stejnou, protože musí a za relativně přijatelnou cenu, kam třeba jiní přepravci doručují jen za draze, protože je to zapadlá díra někde.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4387
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod apuka » stř led 10, 2024 13:07

@Dromedaro: Zase neni vsechno pravda, co tady pises.
Dromedaro píše:Třeba když posílám dražší věc, tak to posílám přes ČP, právě kvůli tomu pojištění obsahu bez nutnosti připlácet. Všude jinde to mají nízké a na vyšší cenu si člověk musí připlatit.
Kromě Zasilkovny (a UPS) u vetsiny jinych prepravcu mas v zakladni cene pojisteni do 30 nebo 50 tisic, nemusis nic priplacet.
To same plati pri dorucovani na adresu - meli by vsichni (teoreticky) dorucit za stejnou cenu na kazdou adresu. Jaka ale je skutecnost, tezko rict. Mozna nejenom Zasilkovna potom uklada zasilky na vydejnych mistech.

Takze z Tvych "obav" jedine to potvrzovani je vyhradne u CP.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16597
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod Dromedaro » stř led 10, 2024 14:31

No třeba PPL to pojištění má také jen do 5tisíc, co jsem se včera díval do jejich přepravních podmínek a pokud jsem to dobře pochopil.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4387
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod apuka » stř led 10, 2024 15:27

Jo, kdyz si vyberes soukromy balicek pres jejich stranky. Ale kdyz chces poslat na adresu, tak pridas nejake 4 Kc a mas uplne jine podmnky, kdyz to posles napr. pres stranky Zaslat.cz. Tady mas prehled, kolik u nich stoji stoji a co tam je pro mnoho spolecnosti:
2024-01-10 15_22_29-Clipboard.jpg

Ten Zaslat.cz docela doporucuji, i do zahranici - a neni to jedina podobna sluzba.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16597
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod Etheric » čtv led 11, 2024 4:11

Zaslat jsem už několikrát použil, vždycky v pohodě. Akorát to byly balíky hodnoty nízkých stovek, takže jsem nezjišťoval, na kolik se to dá max pojistit
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8108
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod Dromedaro » stř led 17, 2024 17:05

Nevíte jaká dodací lhůta je při zaslání prioritního cenného balíku do zahraničí - Polsko? Nedaří se mi to na stránkách ČP dohledat kvůli případné reklamaci.

Minulý čtvrtek , tedy 11.1., jsem České poště předal balík do Polska. Příjemce chtěl zboží rychle, tak jsem zvolil prioritní službu. Paní za přepážkou mi sdělila, že příjemce obdrží balík asi v pondělí. Dneska se dívám na sledovací číslo a hlásí mi to, že zásilka byla teprve dnes předána na vyměňovací poště v zahraničí... ](*,) To člověk může rovnou poslat normálně a nepřiplácet za prioritní doručení, i když v tomto případě to platil kupující, ale i tak mě to štve.

EDIT: Napíšu dotaz na kontaktní centrum. Odpověď opět čekám za 14 dní jako při minulém dotazu.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4387
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod apuka » stř led 17, 2024 17:33

Pokud jsi to podaval jako obchodni balik tak D+3, tj den podani + 3 prac. dny. Viz tady.
Pokud jako cenny balik, tak tam se odpovida za cenu, ne za cas dodani. Ten neni v podminkach dany.

Pouceni do priste - v takovych pripadech posli zpet radeji pres nejakou zasilkovou sluzbu, napr. pomoci Zaslat.cz. Casto i usetris. CP jen kdyz potrebujes mit fyzicke potvrzeni prevzeti.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16597
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod Dromedaro » stř led 17, 2024 18:03

Posílal jsem to jako cenný balík prioritní a bylo tam uvedeno, že prioritní zásilky mají přednost před ostatními a podle toho, co říkala ta pracovnice, tak to tam mělo být za tři dny. To ty ostatní doručují 14dní?

Ještě mě napadlo, jestli to nezdržela celní služba. Jsem to vyplňoval poprvé a v tom celním dokladu na poště jsem zaškrtnul "zboží", protože jsem nevěděl, co přesně mám zaškrtnout a tohle asi nejvíce odpovídalo. Zase jsem ale uvedl hodnotu 2000Kč, tak tam se žádná cla a DPH neplatí v unii.

apuka píše:Pouceni do priste - v takovych pripadech posli zpet radeji pres nejakou zasilkovou sluzbu, napr. pomoci Zaslat.cz. Casto i usetris. CP jen kdyz potrebujes mit fyzicke potvrzeni prevzeti.

Než jsi to sem postnul, tak jsem ani o službě zaslat.cz nevěděl. Tak příště no.
A já jsem neposílal vratku, ale posílal filtry, který ode mě koupil někdo z Polska na ebay, tak jsem chtěl mít fyzicky v ruce jako doklad ten podací lístek s těmi údaji.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4387
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod apuka » stř led 17, 2024 19:03

Jo, uz jsi na ty filtry spominam, zes to psal, ze potrebujes mit poslane s potvrzenim prevzeti.

Jinak CP ma nekolik moznosti poslani baliku do zahranici s cenou - ale jenom u Obchodniho baliku maji uvedene v tabulce zavazny termin dodani podle dane zeme (a nekdy oblasti, resp. PSC), nikde jinde ne. Jenom mohu hadat, ze je to podle druhu smluv se zahranicnym partnerem (a samozrejme timpadem i cenou) - CP Ti urcite nebude odpovidat za dobu dodani, kdyz u konkretni sluzby to nema osetrene ve smlouve. Jo, taky to muze byt otazkou i celniku - ani v ramci EU neni veskera preprava veskereho zbozi uplne volny (zeptej se napr. Nemcu u hranic chodicich na nakupy do Nizozemi na kafe :-), muj tamejsi kolega dlouho popisoval opakovane anabaze svych kamaradu i s duvodem). Takze se muze celne ne uplne (spravne) odbavena zasilka nejakou dobu zdrzet - na obou stranach hranice a na to uz zada posta neda zadne zaruky.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16597
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod Dromedaro » stř led 17, 2024 19:34

Jo, tak nějak jsem si říkal, že to asi nejspíše bude. Že ČP asi nemůže úplně ovlivnit to celní řízení. Nevím, jak to tam funguje.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4387
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod lojzmen » čtv led 18, 2024 13:52

Ctrl+C Ctrl+V

Chystaný zákon upraví elektronické reklamace poštovních zásilek.
Uživatelský avatar
lojzmen
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1105
Registrován: ned lis 21, 2010 23:58
Bydliště: Ostrava-Poruba

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod oodoow » sob led 20, 2024 18:27

Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3099
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod Dromedaro » stř led 24, 2024 17:39

Dromedaro píše:Nevíte jaká dodací lhůta je při zaslání prioritního cenného balíku do zahraničí - Polsko?

apuka píše:Pokud jako cenny balik, tak tam se odpovida za cenu, ne za cas dodani. Ten neni v podminkach dany.

Tak už mi po týdnu odpověděli ze zákaznického centra ČP:

Dobrý den,
pro zásilky v mezinárodním styku nejsou stanoveny pevné (garantované) doby dopravy, uvádějí se pouze doby orientační.Ty činí pro zásilky přepravované prioritním způsobem 1-2 týdny, při ekonomické přepravě 2-4 týdny, do zámoří pak 1-3 měsíce.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4387
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod pavproch » pát led 26, 2024 15:05

Tentokráte mně ČPošta "zklamala" - fčera mi pípnul mail k tomuhle:
pavproch píše:4. Objednál sem další, jiné značky, silikonové = uvidím, esli budou pasovat. Resp. sem zvjedaff, kolik pokusů ještě bude třeba než se s pads (na jiné brýle) trefím na RP.

...že převzali do přepravy = obvykle druhý den mám v rukách. Neska ráno sem se ešče (nejen) quli tomu vracel dom pro RP, abych to mohl hned vyzkušať a ČPošta neska NEdoručila. Škoda, no.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28320
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod pavproch » pon led 29, 2024 13:48

Fčíl sem si zpoměl (zase se zpožděním), že sem ani neska pošťáka neviděl - zase nic (RP fprci mám, abych to hned vyzkoušel).... žeseto někde ztratilo? :twisted:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28320
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod apuka » pon led 29, 2024 14:21

Nemel bys jednodussi, kdyby ses podival na sledovani baliku? Kdyz TI poslali mail, predpokladam, ze je tam i cislo baliku. Pokud neni, tak bych jim napsal/zavolal, jestli to uz doopravdy podali...
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16597
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod pavproch » pon led 29, 2024 14:29

Kuju, hned sem se podíval - on ten mail nebyl od ČPOšty ale od toho sexshopu - tracking No. tam je, ale u toho poznámka "yunexpress" = až přitom mito docvaklo, že to (asi) sou bebechy z Čankajska = bůhví jak dlouho to sem pude (EDIT = Pošta120, mně drbne). Ale dík, bych NATO býval zítra zase čekal, nebudu. Až to bude, tak to bude, RP mám fčíl fungující, takže "no sweat".
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28320
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod apuka » pon led 29, 2024 15:50

Vidis, nadavas na CP a pritom Ti poslali ve ctvrtek nebo kdy maila, ze to predali do prepravy - nekde v zahranici... Tj. do Ceska to doslo asi dnes, v nejlepsim pres vikend.
Zase z "cankajska" to asi poslane nebylo, to bys jeste na Poste 120 nemel :-). Na druhe strane si uvedom, vse, co jde od Zapadu do CR, skonci na poste 120 - ale pokud to ma byt bez procleni, tak to jeste ten den pujde dal. Takze nejspise v noci pocestuje z Prahy na Moravu a mozna zitra Ti to i doruci. Teda pokud to z nejakeho duvodu nemusi precejen na procleni.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16597
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod apuka » úte led 30, 2024 10:30

Ja jsem s CP mel v patek ponekud blbou prihodu.
Odchazel jsem z domu cca 15:03-15:04 dvermi "k silnici" (mel jsem povolene vychazky od 15:00 a cekal jsem, ze mi CP balik doveze jako normalne az vecer, zadne oznameni casu ani SMS ani mail ani telefonat jsem nemel). Kdyz jsem se vratil, jsem mel ve schrance papir o nedoruceni baliku vytisteny v 15:07.
To znamena, ze presne v case, kdyz jsem odchazel jednyma dverma, tak muselo zastavit auto na druhe strane baraku (dvere "k popelnicim"). Kdybych sel tema dverma, tak na dorucovatele narazim. Takto jsem musel vcera na postu nekde v haji ("nasi" zrusili).

Co je na tom ale nejblbsi je, ze to byla preprava z Nemecka pres DHL/Deutsche Post, dokonce preprava Premium. Coz normalne obnasi oznameni o doruceni, volani pred dorucenim, atd. Z ceho se tady nic nestalo. Coz je zvlastni, protoze mi dorucovatele CP za normalnich okolnosti volaji, ze za chvili prijdou a taky mi vetsinou posilali mail.

Na druhe strane jsem uz dvakrat s CP resil, ze mi podobne nedali vedet, ze budou dorucovat - jednou to bylo taky DHL z D a druhykrat nizozemska posta z NL (tak ta na stitku uplne zmrvila i adresu a jmeno, byl docela zazrak, ze dorucovatel z toho dokazal vydedukovat, komu a kam to ma vzit). V obou pripadech se zjistilo, ze problem byl v tom, ze zahranicny partner CP sice dodal udaje o zasilce, ale o adresatovi pouze jmeno a adresu. Jaksi "zapomeli" predat telefon a mail.
V tomto pripade taky na stitku na zasilce byla adresa i kontakt na odesilatele (dokonce i telefon), zato v kolonce "Kontakt na prijemce" bylo uvedene jenom moje jmeno, nic jineho. Byl to stitek primo od DHL/Deutsche Post, asi vygenerovany a vytisteny z jejich systemu.

Za sebou mam krabicku ze starsi zasilky, taky z D a poslany pres DHL/DP a taky Premium, tj. ma stejny format stitku. Jen tam je v kontaktu na prijemce uvedene i telefonni cislo - a v pripade toho balicku jsem dostal od CP SMS, kdy budou dorucovat a i dorucovatel volal.
Pricemz (alespon na ceske verzi stranek) u DHL se telefon pri vytvareni zasilky zadat musi, bez toho to nejde. Takze je velkou otazkou, kdo dela tyto chyby - my tu nadavame na CP, ale oni jednoduse nemohou domyslet udaje, ktere nedostanou.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16597
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

PředchozíDalší

Zpět na Pokec