Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

o všem možném, co se zrovna nehodí do žádné jiné kategorie

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod mike » pon dub 25, 2022 17:57

Rika ten, co si tady furt dokola stezuje :D Kdyz narazim na problem ja, tak pisu a uspesnost neni uplne mala. Tve problemy resit nemuzu uz jen proto, ze nemam data :P
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod apuka » pon dub 25, 2022 18:52

mike píše:chjo, vzdyt jsme kousek vys diskutovali o te me stiznosti, kdy se prave tohle nestalo a CP se tvarila, ze je vsechno v poradku.
Vsak jo - a k nicemu jsme se nedobrali, protoze netusime, jak to maji mezi sebou DHL a CP smluvne zajistene a to zrovna ve Tvem pripade (a "Tveho eshopu) :wink:. (A rekl bych, stejna otazka muze byt i v pripade balicku PP.)

Ja jsem uz par zasilek odnekud z Nemecka i odjinud s DHL objednaval, predtim to vetsinou prislo PPLkem, nejsem si ted narychlo jisty, jestli nekdy i CP. Ale maily i SMS jsem dostal vzdy - ale taky je pravda, ze vetsinou bylo primo na eshopu napsano, ze o doprave budu celou dobu informovany az do doruceni.
Par zasilek jsem ml i primo z trekkinu, ale koukam, ze mi to posilali bud pres Wedo nebo DPD, takze to je jiny pripad. Ale taky se tam nekdy blbe vybira dopravce, bo sice neco vyberes, ale nakonec to stejne prijde nekym jinym, hlavne kdyz vyberes nejlevnejsi prepravu.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34
User is Online!

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod mike » pon dub 25, 2022 20:03

Tady jsou jen dve moznosti. Bud CP lze, coz povazuju za pravdepodobne, nebo jim DHL plati za nejhorsi sluzbu. Dokud totiz tu samou sluzbu z toho sameho e-shopu zajistovalo PPL, tak vsechny notifikace chodily bez problemu. Na strane e-shopu se nic nezmenilo a predpokladam, ze o zmene u DHL ani nevedi, ale pri zmene dopravce u nas sly sluzby k horsimu. Kazdopadne, ja to nijak ovlivnit nemuzu, takze davam vinu za mizerne sluzby CP a jestli jim DHL fakt za nic lepsiho neplati, at si to vyridi s nima, ja jsem zaplatil docela dost (asi 25 Euro).

Navic jsem presvedcen, ze kdyby to dorucovala Zasilkovna, tak notifikaci dostanu, protoze to je u nich standard. Obe, v pp oblasti je asi nejaky problem.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod mike » pon dub 25, 2022 20:30

Mimochodem, prisla mit ted zasilka z USA dorucovana DPD. Cena 4 USD a ani jsem ji neplatil, protoze jsem presahl nejakou hranici a pak uz je doprava zdarma. V patek prisla od DPD SMS, ze budou zasilku v pondeli dorucovat s odkazem na moznost zmeny. Presmeroval jsem to do DPD boxu a dneska prisla dalsi SMS, ze to tam je. DPH jsem platil uz v e-shopu a nic dalsiho jsem resit nemusel. Jeste jsem si to nevyzvednul, ale problem nepredpokladam, zatim ukazkove.

No a kdyz to srovnam s CP, jak dlouho jim trvalo podobny balik z GB se zaplacenym DPH vyridit (viz nekde vyse) a jak jim nefunguji notifikace... Nebe a dudy a to byl DPD absolutne nejhorsi prepravce u nas. Sli do sebe, coz je skvele a posledni misto ted drzi CP.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod Mawenzi » úte dub 26, 2022 6:53

ja s cp nemam vubec spatny zkusenosti, az do ted.

objednala sem ty PD tilka z nemecka, rikam si uz je to 5 pracovnich dnu, kdy asi prijdou, najdu si trasovani DHL a ono je to uz v cr? super... aha adresat nezastizen... ok, to je mozny, je to do prace.
The recipient was not present. The recipient has been notified.

ale premyslim o forme te zpravy, kterou me udajne dali vedet? sms ani email neprisel, kdybych se sama nepodivala, ani nevim, ze je to v cr.

by to tam nechali tak 3 dny a poslali zpet... maji to nejak blbe vyreseny tohle predavani pres hranice
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod Zdéňa » úte dub 26, 2022 7:06

Když už je teda řeč o CLU a České Poště.

Objednával jsem zboží ze stejného obchodu v USA. Jednou z nějakého důvodu to šlo Českou poštou, jindy to chodí přes UPS.
- U České pošty mi dva dny po odeslání zásilky přišel papír, kde jsem měl vyplnit co je to az zboží atd. Tak jsem se zaradoval, jak to nebude rychlé. Trvalo další měsíc než zboží dodali domů.
- U UPS je začátek stejný, zboží se odešle, za cca 2 dny mi přijde od UPS mail na vyplnění a za další týden zboží doma.

S UPS mám vůbec dobré zkušenosti. Koupě kola z Německa (Koblenz). V úterý ráno zaplaceno, ve středu v poledne mi volá kurýr jestli jsem doma.
Uživatelský avatar
Zdéňa
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1487
Registrován: pon srp 25, 2008 11:47
Bydliště: Příbram, práce v Praze

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod apuka » úte dub 26, 2022 8:21

@Mawenzi: Zkus zadat do sledovani baliku CP cislo zasilky od DHL (nebo mozna je nekde v sledovani DHL i oznameni o pridelenem ceskem cisle baliku mistni dopravou. Nebo zkus vyhledat pres tento link na mezinarodni sledovani, nezavisle od prepravce. Takto bys mozna mohl zjistit, pokud by balik nedorucovala CP - ne vzdy je z DHL dorucovany CP, moje zkusenosti ukazuji, ze to hodne zalezi na miste, kde se zasilka predava do kompetence ceskeho prepravce.

Bo pokud je to CP, tak by balik mel byt ulozeny na ukladaci poste podle dorucovaci adresy. V tom pripade casto dostanes papirek, ze to tam je az dalsi den beznym dorucovatelem (pokud vubec). Kdyby to dorucovala jina spolecnost, alespon by ses mohla dozvedet, ktera a pripadne to resit s nimi.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34
User is Online!

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod apuka » úte dub 26, 2022 8:33

Jinak pokud se nekdo stezuje,z e za prepravu zaplatil "dost, kolem 25 EUR", tak muze byt rad, jak levne to zaridil. Jsem pred nedavnem neco objednaval z Madarska, krabice velikosti mensi nez A3 a vysky cca 12 cm, vaha do 1,5 kg. Preprava - 48 EUR :shock:.

Jsem to potom kontroloval u ruznych dopravcu a fakt u DHL, DPD, UPS, ... to vyslo podle bezneho ceniku jeste draz. Klidne i jen do Rakouska nebo na Slovensko, tj. do sousedni krajiny. (Si pamatuji, ze pred par lety jsem se na to koukal taky u nas a vychazelo to podobne silene.)
Je ale pravda, ze ten "eshop" nijak moc zasilek neposila, mozna desitky, v nejlepsim pripade nizsi stovky rocne, takze asi nema primou vyhodnou smlouvu se zadnym prepravcem, vybiraji podle aktualni nabidky.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34
User is Online!

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod apuka » úte dub 26, 2022 13:33

Ze by svitalo na konec neslavne prazske posty 120??? CP buduje v Mosnove tridirnu baliku pro celou Evropu, mely by tam dorazit baliky z Asie (ze by strategicka spoluprace s Aliexpresem??? :-k).

Az by to opravdu fungovalo i jako celni posta, tak se bude moci zacit misto Prahy nadavat na Ostravu :wink:.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34
User is Online!

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod mike » úte dub 26, 2022 17:04

apuka píše:Jinak pokud se nekdo stezuje,z e za prepravu zaplatil "dost, kolem 25 EUR", tak muze byt rad, jak levne to zaridil.

Stezuju si na to, ze jsem zaplatil 25 Euro DHL a dostal za to mizernou sluzbu CP. Pricemz driv za tu samou (resp. o neco levnejsi) castku dorucovalo PPL bez problemu. Taky jsem nedavno zaplatil asi 35 liber za zasilku z GB a mizerna CP ji dorucovala asi mesic, ac bylo DPH zaplaceno predem. A ted mam zasilku z USA dorucovanou DPD zadarmo (jinak 4 USD) a je tady za tyden od objednani. Docela nepomer a vsechno v neprospech CP, nejhorsi sluzby. U nas v zasade taky, ale u zahranicnich zasilek je to fakt otresne a jeste horsi je, ze clovek se jim nemuze vyhnout, protoze nevi predem, kdo to bude dorucovat. Kdyz to padne na CP, tak je to jako vytahnout si Cerneho Petra.

No a jinak jsem castku zminoval hlavne proto, aby bylo videt, ze nejde o nejlevnejsi moznost.

A to nemluvim o tom, ze jsem jednu zasilku objednanou v lednu jeste vubec nedostal. Tam bylo levne postovne bez trasovani. Tohle uz je moc i na CP, asi to budu muset reklamovat u prodejce...
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod mike » úte dub 26, 2022 18:55

Dodatek k DPD: podle ocekavani doruceno bez problemu. DPD box je fajn, koupili stary Alza box, Alza ma ted jinde. Jak jsem psal, DPD pomerne zasadne zlepsilo sve otresne sluzby a ted uz vypadaji jako moderni zasilkova sluzba.

Objednano minule pondeli v USA (iHerb), odeslano jeste tyz den, predpokladane doruceni 29.4 - 4.5, ale bylo to v boxu uz v pondeli 25.4. Vcetne vyrizeni predplacene DPH s celnikama. Super :smt023

Podle trackingu se to u celniku nezdrzelo ani den a nemusel jsem vyplnovat zadne papiry, pricemz u CP musim a zdrzeni je nekolik tydnu ](*,)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod Dromedaro » stř kvě 4, 2022 13:53

Musím pochválit Českou poštu za Balíkovnu. Zatím velká spokojenost bez nějakých problémů, což popírá moji dosavadní zkušenost s ČP. Dobrá cena s automatickým pojištěním do 50tis, vyřízeni online i na PC, nemusím tisknout štítky, rychlé dodání. Včera odpoledne jsem posílal balík z Brna do Prahy. Dnes dopoledne si jej příjemce vyzvedl.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4258
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod Etheric » stř kvě 4, 2022 14:43

Asi jim došlo, že je maj všeci na salámu a posílají Zásilkovnou, tak se museli taky posunout vpřed..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod mike » stř kvě 4, 2022 14:51

Jj, myslim si, ze Balikovna je prima reakce na Zasilkovnu. Tak to ma byt, pozitivni vliv konkurence v praxi :)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod apuka » stř kvě 4, 2022 14:51

A co sis mozna oproti Zasilkovne nestihl, tak Z. pojistuje max. do 5.000 (pet tisic) Kc, vys to nejde, tzn. i kdyz poslels neco drazsiho a ztrati/rozbije se, nahrada skody je max. do teto castky. Toto casto nereflektuji (nebo spise nevedi) ani eshopy. (Nejlepsi, kdyz jim to posles neco na reklamaci o 20-30 Kc drazsi sluzbou, - druhou nejlevnejsi po Zasilkovni s dorucenim na adresu - s pojistenim proto, ze jednak je ta vec drazsi a jednak na svych strankach pojisteni eshop silne doporucuje, tak Ti uhradi stejne jenom postovne za Zasilkovnu, protoze - pry - je nejlevnejsi. O tom, ze tak delaji nikde ani zminka a kdyz se ohradis, ze sami doporucuji, ze mas posilat vec pojistenou, tak pry "to je jenom doporuceni"... ](*,))

Jo, myslim ze Zasilkovna ma taky omezeni na balicek snad do 5 kg, ale s tou hranici jsem si neni plne jisty.

Edit: zkontroloval jsem si to - Standard do 5 kg, Nadrozmerne 5-10 kg, omezeni na cenu jak jsem napsal; pokud nesplnuje tyto podminky, tak je to Nadlimitni, kterou mohou odmitnout prevzit neb "se posila za cenu podle ceniku", ale v ceniku nic o Nadlimitni zasilce neni :-).
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34
User is Online!

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod Dromedaro » stř kvě 4, 2022 15:45

mike píše:Jj, myslim si, ze Balikovna je prima reakce na Zasilkovnu. Tak to ma byt, pozitivni vliv konkurence v praxi :)

Já tak Balíkovnu chápu, že je to v podstatě konkurence Zásilkovny na stejném principu. Akorát jsem si teda nevšiml, že bych měl na poště nějakou přednost, jak jste zde zmiňovali. Teda při podání. Zadám do toho vyvolávacího systému na hlavní poště, že budu posílat zrychleně balík, poté naťukám podací kod a stejně mě to vyvolá podle pořadí lidí přede mnou a první věta, kterou od pošťačky slyším je, že tam nemám nadepsanou adresu, tak ji vždy musím říct, že je to Balíkovna a až pak zareaguje na to podací číslo a jméno příjemce napsané na krabici. To čekání je tedy většinou delší než u Zásilkovny,ale to mi zase nijak nevadí. I v trafice jsem kolikrát musel čekat, než obslouží zákazníky přede mnou a vydá mi zásilku.

apuka píše:A co sis mozna oproti Zasilkovne nestihl, tak Z. pojistuje max. do 5.000 (pet tisic) Kc, vys to nejde, tzn. i kdyz poslels neco drazsiho a ztrati/rozbije se, nahrada skody je max. do teto castky ...

No toho jsem si také včera všiml, když jsem tu službu zkoumal, že to mají automaticky pojištěné jen do 300Kč a můžeš si připlatit za větší pojištění, ale max do 5tisíc. I to se mi nelíbilo společně s tím omezením velikosti balíku. Hlavně ale to nízké pojištění. U té Balíkovny mají limit balíku 50x50x50cm a 15Kg.
Hlavně by mě ale teda zajímalo, jak by to bylo v případě, že si objednám přes ešop třeba něco za deset tisíc, zaplatím kartou předem, nechám si to poslat přes Zásilkovnu a ta Zásilkovna to ztratí nebo rozfláká. Na koho ta škoda jde? Jestli by mi ten ešop vrátil prachy nebo poslal nový kus. Protože by mohli říct, že jsem si Zásilkovnu zvolil sám. A Zásilkovna by se zase mohla ohánět tím, že to má ve svém ceníku, že zásilky jsou pojištěné jen do 300Kč. Už jsem si přes Zásilkovnu nechal posílat dražší věci a o tomhle jsem nevěděl. I když jsem teda platil na dobírku. Takže kdyby mi nic nedodali nebo byla krabice rozflákaná, tak nikomu žádné peníze nedám. Možná ale mají ešopy u Zásilkovny nějaké své vlastní a vyšší pojištění pro balíky.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4258
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod Hafi » stř kvě 4, 2022 16:07

jsem přesvědčen, že dokud to neprevezmeš, je zodpovědnost na eshopu. Tedy pro příchozí balíky tě pojištění nemusí zajímat.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8414
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod Lipon » stř kvě 4, 2022 16:36

ty máš vztah s eshopem, on je povinen ti doručit objednané zboží
a to splní až v okamžiku, kdy to převezmeš
nevybíráš si přeci jakéhokoliv dopravce, ale jen z obchodníkem nabízených způsobů dopravy

jak on to má sjednané (pojištění apod.), není tvůj business, jak píše Hafi
nehledě na to, že ty posuzuješ B2C podmínky, ale oni mají mezi sebou B2B (neviděl jsem je, ale obvykle bývají odlišné, už s ohledem na absenci slabší strany)
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4883
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod Dromedaro » stř kvě 4, 2022 16:49

Lipon píše:nevybíráš si přeci jakéhokoliv dopravce, ale jen z obchodníkem nabízených způsobů dopravy

Jo, to je taky fakt.

Lipon píše:jak on to má sjednané (pojištění apod.), není tvůj business, jak píše Hafi
nehledě na to, že ty posuzuješ B2C podmínky, ale oni mají mezi sebou B2B (neviděl jsem je, ale obvykle bývají odlišné, už s ohledem na absenci slabší strany)

Zmiňoval jsem, že ty ešopy to mají asi jinak než řadoví jednotlivý zákazníci.
Nebyl jsem si jistý, jak chápat to, co napsal Apuka:
apuka píše: tzn. i kdyz poslels neco drazsiho a ztrati/rozbije se, nahrada skody je max. do teto castky. Toto casto nereflektuji (nebo spise nevedi) ani eshopy. (Nejlepsi, kdyz jim to posles neco na reklamaci o 20-30 Kc drazsi sluzbou, - druhou nejlevnejsi po Zasilkovni s dorucenim na adresu - s pojistenim proto, ze jednak je ta vec drazsi a jednak na svych strankach pojisteni eshop silne doporucuje, tak Ti uhradi stejne jenom postovne za Zasilkovnu, protoze - pry - je nejlevnejsi. O tom, ze tak delaji nikde ani zminka a kdyz se ohradis, ze sami doporucuji, ze mas posilat vec pojistenou, tak pry "to je jenom doporuceni"... ](*,))

Jestli to myslí jen na ty reklamace nebo i na normálně objednané zboží.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4258
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod Dromedaro » stř kvě 4, 2022 17:02

Etheric píše:Asi jim došlo, že je maj všeci na salámu a posílají Zásilkovnou, tak se museli taky posunout vpřed..

mike píše:Tak to ma byt, pozitivni vliv konkurence v praxi :)


Když už jsme u toho, tak čerstvý článek:
Česká pošta chce expandovat v EU a "zatopit konkurenci". Staví obří halu i čínský tým
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4258
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod apuka » stř kvě 4, 2022 17:49

Dromedaro píše:zajímalo, jak by to bylo v případě, že si objednám přes ešop třeba něco za deset tisíc, zaplatím kartou předem, nechám si to poslat přes Zásilkovnu a ta Zásilkovna to ztratí nebo rozfláká. Na koho ta škoda jde?
Uz Ti to napsali - toto Te nemusi zajimat, to je pripadny problem eshopu. A Ty netusis, jakou maji oni smlouvu.

Tebe zajima pouze kdyz neco posilas Ty. Reklamaci jsem dal jako pripad, ze posilas neco drazsiho. Na debatu by to mohlo byt, kdybys posilal na reklamaci (nebo jen zpet, pokud to eshop umoznuje) na jejich naklady s kodem pro Zasilkovnu, tj. posilas to Ty ale podle jejich podminek, o kterych nevis. Tam fakt netusim, jak by to bylo, kdyby se neco stalo.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34
User is Online!

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod mike » čtv kvě 5, 2022 19:00

Tak jsem si vyzkousel jeste GLS. V zasade bez problemu, akorat pry nemohli dorucit, protoze byla neuplna adresa, coz nakonec znamenalo, ze tam prodejce nenapsal muj telefon. Zavolal jsem tam tedy sam a presmeroval do parcel shopu. Podle trackingu i poznamce na baliku se mi to z nejakych nesmyslnych duvodu nejdriv pokusili dorucit domu a pak to teda dovezli do toho parcel shopu :D

Co se mi moc nelibilo je totalne neprehledny web a operatorka na infolince. Nemotivovana a neochotna.
"Chtel bych balik dorucit do parcel shopu."
"Ktery jste si vybral?"
"Ted si nevybavuju jmeno, byl to ten nejblizsi, muzete se kouknout?"
"Ja to tady nemam."
... a ticho, musel jsem si ho fakt najit sam. To se mi jeste nestalo, normalne vsude nabizeji sami ty nejblizsi a co si vzpominam, tak GLS driv taky. Njn, holt je to v lidech.

BTW, z e-shopu (Bike24) mi chodilo vic informaci, nez z GLS :) Na kazdou zmenu mail.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod pavproch » úte kvě 17, 2022 10:51

Zcela mimořádně pochvala pro ČPoštu: Sem si objednááál balík s doručením (jako vždy) na naší vesnickou poštu a neska ráno mi pípla SMS a email že balík je nachystaný - na poště v RpR. Taxem celý nasupený tam jel (nerad tam chodím/jezdím, není kde zaparkovat a tak) a tam se (slušně) zeptááál proč? ... a paní řekla - Operativní změna, protože na poště Hutisko neska nejde proud, proto je balík neska tady. Kdo by čekal od takového státního molocha takovou operativnost... Hezky!
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28131
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod Hafi » úte kvě 17, 2022 17:21

tohle bych se rad dozvěděl už z tý SMS, aby bylo jasný, že když den počkám, tak mi to přivezou pod nos.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8414
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod Dromedaro » stř kvě 18, 2022 22:33

Nedávno tu proběhl můj dotaz a kratší diskuze ohledně toho, kdo nese zodpovědnost za rozbití zásilky, jestliže přepravce nemá pojištění zásilek jako třeba Zásilkovna. Myslím, že to bylo v tomto vláknu. Nějak jsme se dobrali k tomu, že odpovědnost za zásilku a její doručení v dobrém stavu je na prodejci a za ním tedy jde případná škoda, když se se zásilkou něco stane. Teď jsem dělal objednávku na mall.cz a všiml jsem si tam možnosti pojistit si zásilku... K čemu to tedy je, když by měla být odpovědnost na straně prodejce/dopravce a já bych rozbitou zásilku nepřevzal? Je to jen další způsob jak tahat z lidí peníze?
Mě tak napadá, jestli je to dobrý postup platit jim předem kartou, protože když bude nějaký problém takového rázu, tak z nich ty peníze můžu dostávat hůř, jestli třeba vůbec...

Screen1.jpg

screen2.jpg
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4258
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod mike » stř kvě 18, 2022 23:51

Zrovna tohle chapu tak, ze ti proste bez reci poslou nove zbozi a nebudes muset cekat na vyrizeni reklamace, at uz ji resi kdokoliv. Protoze tam jsou zakonne lhuty.

Jinak si nejsem jisty, jak to presne je. Na prvni pohled poskozenou zasilku nemas vubec prebirat a pak si to resi odesilatel. Zrovna tohle jsem resil prave s Mallem, pribezli mi pracku, balik promackly, plech na pracce taky, tak to sorry, zas si to odvezte. Zavolal jsem tam a druhy den privezli novou. Tady se ale nejspis resi situace, ze balik prevezmes, rozbalis a zjistis, ze vevnitr je neco rozbiteho. To pak nevim, jak se normalne resi tj. kdo to ma reklamovat.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod Dromedaro » čtv kvě 19, 2022 11:43

Jo, asi to tak bude, taky mě napadla tahle varianta. Že ti bez řečí vymění zboží, které sice došlo v nepoškozeném obalu, ale uvnitř bylo rozbité. Tam se myslím doporučuje, že si člověk má po převzetí zboží ihned vybalit a případně poškozené zboží nafotit a hned poslat mailem do eshopu. Za dva dny po převzetí už by to nikdo nebral v potaz. Na tohle asi taky jednou dojedu. Kolikrát si zboží převezmu, ale vybalím ho třeba až druhý den, nemluvě o vyzkoušení. To mi připomíná, že si musím ještě vyzkoušet sluchátka do mobilu, které mám doma a zítra to bude poslední den, kdy je kdyžtak můžu vrátit ...

Jednou se v televizi řešil nějaký případ, který se stal u nás, kdy si chlap objednal přes eshop mobil za třicet tisíc a platil jej předem. Když se vrátil z práce, našel krabičku s mobilem hozenou za brankou na chodníku. Tak ji nerozbaloval, podíval se na záběr z bezpečnostní kamery a viděl tam kurýra, jak s dodávkou jen přibrzdil u branky a mobil hodil přes plot na dvůr :D Chlap volal kurýrní službě a do eshopu, že tu zásilku nebude ani rozbalovat, protože se bojí, že mobil bude uvnitř rozbitý a pak už mu po rozbalení nikdo reklamaci neuzná a že chce vrátit peníze nebo poslat výměnou jiný kus. Eshop ani kurýrní služba s tím nechtěli mít nic společného, protože prý obal je nepoškozený a neporušený, ale nakonec mu to po té medializaci vyměnili.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4258
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod apuka » čtv kvě 19, 2022 12:53

Problem, ze najdes uvnitr balicku neco viditelne poskozeneho, pricemz zvenku zadne stopy po poskozeni nejsou se resi vetsinou podle obchodnich podminek. Mnoho eshopu i prepravcu tam ma primo napsane, ze pokud po rozbaleni zjistis poskozeni, do 24 hod muzes reklamovat - bud na eshopu nebo u prepravce, podle toho, co mas v tech podminkach.

Samozrejme, je dobre si to zdokumentovat - fotit nerozbalene, castecne rozbalene a kdyz uz videt poskozeni. Nebo si nahrat vybaleni na mobil. V dobe dig. fotaku a mobilu zato nic nedas (cimz nerikam, ze ja toto delam, to jen, kdyz je viditelne poskozeny obal).

V pripade toho mobilu hozeneho pres plot bez osobniho predani by me docela zajimalo, co by rekli na tvrzeni adresata, ze zadny mobil mu nikdo nedorucil. Jak by dokazala prepravni sluzba, ze to dodala.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34
User is Online!

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod Dromedaro » stř čer 1, 2022 15:52

Tak dnes večer si napíšu slohové cvičení a už se na to těším. Vedoucímu místní pobočky pošty a na oficiální reklamaci do centrály. Ono to sice bude k ničemu, ale aspoň si ulevím. Protože dnes mě pošťačka vytočila. Včera mi jen hodila oznámení, že jsem nebyl doma k zastižení a tudíž si mám pro doporučené psaní do vlastních rukou přijít na pobočku pošty. Přestože jsem byl v době, kdy roznáší dopisy, doma. Takže, aby si doručovatelka ušetřila pár minut práce, tak já jsem musel kvůli tomu ve špičce do města, tam čekat půlhodinovou frontu a v ní se ještě hádat s cikánskejma matronama, který tam bez nějakých zábran drze předbíhaly... Dohromady mě to kvůli ní stálo hodinu a půl času plus pocuchaný nervy.
Naposledy upravil Dromedaro dne stř čer 1, 2022 16:10, celkově upraveno 1
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4258
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod apuka » stř čer 1, 2022 16:09

Dromedaro píše:si napíšu slohové cvičení a už se na to těším. Vedoucímu místní pobočky pošty a na oficiální reklamaci do centrály. Ono to sice bude k ničemu
Trochu spatne...

"Oficialni reklamaci" na cca. "nepravdive uvedeny duvod nedodani" zasilky podej vedoucimu dorucovaci posty, kam dorucovatelka patri a do centraly napis stiznost. Jen Te musim upozornit, ze se musis obrnit trpelivosti, protoze v pripade problemu s dodanim zasilky je opravnenou osobou na podani reklamace odesilatel... Takze si musis dobre promyslet formulaci, co reklamujes - teda pokud neni vedouci posty rozumny clovek a neda se s nim domluvit primo.
Jinak to nemusi byt vubec k nicemu. Ten dorucovatel muze byt za to dost sprdnuty nebo se mu muze kratit i plat. Otazkou akurat je, ze kdyz se nasere a odejde od posty, jestly se to zlepsi, kdyz nebude mit kdo dorucovat nebo okrsek pridaji ke stavajicimu dalsimu dorucovateli nebo prijde nekdo novy (nejspise brigadnik), kteremu to bude docela suma fuk.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34
User is Online!

PředchozíDalší

Zpět na Pokec