Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

o všem možném, co se zrovna nehodí do žádné jiné kategorie

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod apuka » čtv pro 14, 2023 15:27

Objednal jsem neco z Icebreaker.com v pondeli v pul osme vecer. Na druhy den rano podali v Nizozemi UPS, dalsi den uz to bylo v Norimberku a dnes se mi to dorucilo. Docela slusne...

Ale UPS ma zvlastni zpusob dorucovani. Zadne upozorneni, ze se bude dorucovat, na sledovani je pouze kdy se odeslalo a ze je na cesto do OV - a ze pokud chci detailnejsi prehled, mam se u nich zaregistrovat na nejakou sluzbu (nevim, jestli zdarma nebo placena) ](*,). Ridic volal, jestli budu doma - ale ze je to UPS se nedalo rozeznat, na zacatku mu prilis buracel motor -, ze tu bude za asi 15 minut. Za tri minuty dalsi hovor, ze za dve min. je u mne - a byl :-). Asi ma divne hodinky.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16666
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod mike » čtv pro 14, 2023 17:13

apuka píše:No, nejspise nejsi sam, komu se umistneni libi a asi to bylo plne (na velikost Tve zasilky).

Vazne? To by mne nenapadlo :twisted: (myslel jsem, ze ma ironie je jasna...)

Ten novy box je aspon 3x vetsi, nez ten stary a kdyz jsem vybiral misto, tak se tvaril jako nevytizeny. Na rozdil od jinych vydejnich mist, nektera uz nejsou ani vybrat.

Njn, Vanoce, ono to zas prejde.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49506
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod pavproch » pát pro 15, 2023 14:38

Tak. Balíček s posledním podarkem s čínským zbožím z Emeriky mám, zásilkovna mi ho vydala ZADARMO (= žádné clo, DPH apod.) Hezky!
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28376
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod pavproch » pát pro 15, 2023 15:05

Podle těch rad z emailů sem vše doporučené naobjednával v různých online lékárnách = sem zvjedaff, co stihne přijít do vánoc, např. lekarna.cz mi teprve dnes potvrdila odeslání toho Bactoralu, který sem objednal už před asi 4 dny = vánoce, eshopy a přepravci mají toho moc.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28376
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod apuka » pát pro 15, 2023 15:29

pavproch píše:vánoce, eshopy a přepravci mají toho moc
No nevim. Mne prepravci hodne prekvapuji...

PPL - vcera odeslano, dnes privezeno
Zasilkovna - vcera odeslano, druhe dnes mail, ze odeslali a oba uz na vydejnim miste (pricemz pres rok jim to vzdy trvalo den navic)
GLS - vcera odeslano, dnes privezeno
UPS - v utery vecer prevzato UPS v Nizozemi, ve ctrvtek dopoledne privezeno...
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16666
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod pavproch » pon pro 18, 2023 14:08

pavproch píše:Tscíply mi sluchadla Sony (drátové pecky do uší), fčíl sem objednááááál ty samé Sony

Tak alza+DPD = jak dyby nebyly vánoce: v sobotu objednáno, neska po obědě mám fprackách. Hezky!
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28376
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod pavproch » pon pro 18, 2023 14:52

Hurá. Neska sem čekal FEDEX, ohláili se do 15:20, právě přijel, předal = můžu jít dom. Hurá!
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28376
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod Etheric » úte pro 19, 2023 1:49

Mně jde už týden balíček z Bulharska... Ale co se divím... Nechat si něco poslat od Bulhara přes Maďara, to jsou taky nápady :twisted:
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8165
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod mike » úte pro 19, 2023 2:16

Dneska mne prekvapilo PPL. V patek odpoledne mi poslali balicek na adresu, parcel shop navolit nesel. Neresil jsem to, jelikoz jsem cekal, ze prijde standardni mail nebo SMS, kde si budu moct doruceni zmenit a na parcel shop to presmerovat. Misto toho jsem mel ale dopoledne dva zmeskane telefonaty a SMS, ze mi budou dorucovat zasilku. A pak normalne prijeli a zazvonili. Nastesti byla doma pritelkyne na home office, a tak to prevzala.

Hmm, tak nevim, neco se zmenilo? Normalne to na parcel shop nebo do boxu posilam primo, ale driv presmerovani normalne fungovalo... V SMS je akorat PIN pro predani, ktery samozrejme nechteli. Pritelkyne rikala, ze by to kuryr zrejme dal prvnimu, co vylezl ze dveri, coz byla nastesti ona.

(furt teda lepsi, nez CP, kde by ani nezazvonili a rovnou to nechali na poste...)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49506
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod Dromedaro » úte pro 19, 2023 4:27

Když v eshopu nelze zvolit parcelshop, tak ještě to jde udělat tak, že do objednávky napíšeš do poznámky, že ti nešel zvolit parcelshop, ale chceš to doručit do něj a uvedeš tam jeho adresu a ten eshop to tam pošle.

Já to takto řeším po domluvě v jednom eshopu, kde jim jejich mapka neukazuje mojí pobočku Balíkovny. Tak tam vždy zvolím nejbližší Balíkovnu, ale do poznámky jim uvedu, že moje pobočka na mapě není a napíšu jim tam tu Balíkovnu ručně, kam to chci doručit a oni to v systému zadají.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4420
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod mike » úte pro 19, 2023 5:27

Zrovna tady nebyla uplne jednoducha domluva, nechtel jsem to dal komplikovat. Pocital jsme s tim, ze u PPL si to jednoduse zmenim sam jako uz hodnekrat predtim. Takze jsem byl necekanym postupem trochu prekvapen. Je mozne, ze bych tu moznost mel, kdyby se jim to dorucit nepodarilo.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49506
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod mike » úte pro 19, 2023 5:31

Hmm, ted jsem chtel preposlat SMS ze Zasilkovny a zjistil jsem, ze SMS nemam. Coz asi bude tim, ze jsem si nainstaloval jejich aplikaci kvuli poslani baliku. OK, v aplikaci je moznost sdileni, kde se da vybrat i SMS. Fajn, ale proc to tam neda adresu mista, kde je to ulozeno? #-o
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49506
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod Dromedaro » úte pro 19, 2023 10:54

Mně se zase stalo s DPD, že jsem si změnil přes jejich web termín doručení zásilky a druhý den ráno mi stejně přišla od kurýra sms, že mi budou ten den doručovat balík. Tak jsem volal na zákaznickou linku , řekl jsem jim, že jsem měnil termín doručení a operátorka, že to u nich v systému není změněné, tak to změnila ručně a dávala info kurýrovi, že to ten den doručovat nemá.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4420
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod apuka » úte pro 19, 2023 13:22

mike píše:jsem chtel preposlat SMS ze Zasilkovny a zjistil jsem, ze SMS nemam. Coz asi bude tim, ze jsem si nainstaloval jejich aplikaci kvuli poslani baliku.... proc to tam neda adresu mista, kde je to ulozeno?
No, se Zasilkovnou je jeste jedna hezka vec - pokud eshop na vratku pouziva jedinecne generovani kodu pro podani (ten kod generuje Zasilkovna), tak prijde mail od Zasilkovny s kodem a instrukcemi. Jenze pri podani se rekne kod - a tot vse. Clovek nema v rukou zadne potvrzeni podani, na mail mu nic neprijde a nijak se nedozvi, jestli balik adresatovi dosel... ](*,) Navic se ani neda na takovy kod vytvorit dopredu zasilka v aplikace, co jde u standardnich "stalych" kodu.

Prave ted resim, jestli mi odeslane zbozi dorazi do eshopu nebo ne - a co a jak delat, kdyz nedorazi. Jedine, co mam je ten kod pro podani.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16666
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod apuka » úte pro 19, 2023 16:23

BTW, se Zasilkovnou mam dnes zajimavou zkusenost - mail o prevzati zasilky do prepravy od eshopu prisel dnes po pulnoci 00:15, zasilka byla dorucena cca 13:15. Tj. podle mailu v ten samy den. (Skutecnost je trochu prozaictejsi - z eshopu vyzvedl ridic nekdo po 15. hodine ale do prijimaciho depa na zapis se to dostalo az po pulnoci. Eshop je taky z OV.)
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16666
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod mike » úte pro 19, 2023 16:58

Ty ses zivotni optimista, co? Vraceni pres kod je jedna z nejlepsiho veci, co Zasilkovna zavedla a je skvele, ze si na to e-shopy zacinaji zvykat, uz mi to od nekterych prislo i v krabici se zasilkou. Pripadne vraceni se zmeni z priserne otravy s CP v zasade prijemnou zkusenost. Vzdyt to uplne meni on-line nakupovani, k lepsimu. No a ty si jeste stezujes :D

Nejsem si uplne jisty, ale mam docela silny pocit, ze kdyz neco vracim, tak mi po naskenovani kodu vyjedou potvrzeni, ze zasilku prevzali.

Jinak ti samozrejme nic nebrani zajit na CP, vyplnit jejich predpotopni podaci listek, vystat frontu s milionem duchodcu a zasilku podat. Potvrzeni dostanes, ale jinak nic navic, zato jim bude dorucovani trvat dyl.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49506
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod apuka » úte pro 19, 2023 17:13

Ty jsi miku fakt jelito - uz zase mluvis o necem, co s mym prispevkem nema nic spolecneho ](*,).

Ano, je to fajn vec, kdyz ma eshop nejaky svuj vratkovy kod, jako napr. Hanibal. Ja jsem ale psal o kodu, o ktery si musis zazadat, napr. u Sachasportu (muj pripad, ale neni to zdaleka jediny eshop, posilal jsem ted pred par dny i na jiny), kdy neni doprava zpet zdarma ale za vyrazne vyhodnejsi cenu.

V tom prvnim pripade bez problemu zalozis vratku v aplikaci a/nebo na podacim miste zadas email a daji Ti stitek jako potvrzeni. V tom druhem si vratku v aplikaci zalozit nemuzes (system nerozezna kod), nikdo od Tebe na podacim miste nic nechce a nic Ti ani neda. Pouze vytiskne stitek primo na balik - a tot vse. Proto jsem psal, ze nemas v rukou absolutne nic, nemuzes zjistit o sve zasilce nic, nemuzes jej sledovat. Tak jsem to podal a ted cekam, jestli se u vratky objevi ukonceni, ze zasilka dorazila - zatim je tam "cekame az nam dorazi zbozi"... a doufam, ze se to zmeni jeste v prubehu 14-tidenni lhuty (odeslal jsem to po ctyrech dnech).

Mam silny dojem, ze kdyby ses dostal k podobne vratce Ty, tak bys uz davno tady psal, jak se Ti to nelibi.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16666
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod mike » úte pro 19, 2023 17:26

Jj, vubec nic, krome Zasilkovny a poslani zpatky na e-shop :lol:

Zazil jsem oba pripady, bud e-shop nabidne kod rovnou nebo ho vygeneruje na pozadani. V obou to probehlo stejne, prinesl jsem zasilku na podaci misto, dal jim kod, oni ho zadali do systemu, vytiskli stitek, nalepili na balik a mne vyjeli potvrzeni. Zadnou vratku jsem nevytvarel, nemel jsem v te dobe ani aplikaci. Ze potvrzeni dostanu mi zrovna potvrdila pritelkyne, ktera to podavala naposled. Ted si vlastne vybavuju, ze mi ho prinesla, nekde tu lezi.

Sledovat zasilku nemuzu, proc bych taky mel? Kod patri prijemci, sledovat to muze on. Potvrzeni o odeslani mam a tim to pro mne konci. Slusny e-shop se ozve, az zasilku dostate, a posle penize. U HP to posledne trvalo asi 3 dny od odeslani.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49506
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod mike » úte pro 19, 2023 18:04

https://www.zasilkovna.cz/zpetna-logistika

Zákazník získává potvrzení o podání zásilky i potvrzení o přijetí zboží e-shopem zpět

Ale je klidne mozne, ze v apukavesmiru je vsechno jinak :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49506
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod Dromedaro » úte pro 19, 2023 18:32

Já mám zkušenost, že když to ten eshop přímo nenabízí, tak je to z eshopu problém dostat ten kód pro vratku přes Zásilkovnu. Jsem to párkrát zkusil a furt, že jo, že pošlou a nic neposlali, několikrát jsem jim volal nebo psal a po dvou dnech jsem to vzdal, tak jsem to poslal standardně po vlastní ose. Samozřejmě asi záleží na eshopu. Si to vysvětluji, že jsou nasraní, že vracím zboží.

Jinak si taky všímám, že už to v eshopech bývá ten kód přes Zásilkovnu na vrácení, ale ne tam kde nakupuji. Ale stejně jako Mike, to chválím, když je tahle služba. Pro mě jako pro zákazníka je to jednodušší a pak když mám možnost, vyberu si raději eshop, kde to takto mohu vrátit.

Já jsem rád i za to, že se začíná rozšiřovat ty elektronické formuláře na vratky, kdy člověk vyplní na stránkách eshopu vratku, nakliká co vrací a pak si může rovnou objednat vrácení třeba přes Balíkovnu, že mu ten eshop rovnou vygeneruje kód pro vrácení přes Balíkovnu a jen ho nalepí na krabici a nemusí pak ještě řešit objednání Balíkovny. Vyjde to teda stejně cenově, eshop vrátí o 100Kč méně z ceny zboží, ale ušetří to čas. Třeba na kupkolo to využívám.
Co mě vytáčí, když musím tisknout vzorový formulář pro vratku a tam propiskou vyplňovat údaje a přibalit do krabice.

Jinak má Zásilkovna asi fofry a jedou i víkendy společně s eshopy, protože jsem objednával z eshopu zboží v sobotu odpoledne, v neděli mi od Zásilkovny přišlo, že si to přebrali a v pondělí dodali. :shock: Když si vzpomenu na doby, kdy i mimo sezonu bylo dodání zboží normální třeba týden. Naopak Alza, objednání včera ráno a dodání má být do boxu v pátek. Ale třeba to bude dříve, myslím, že si tam nechávají prostor těch 2-3dnů, kdy si má zákazník z boxů zboží vyzvednout, aby bylo jisté, že to tam v pátek bude a nepsali třeba dodání ve středu a pak by to dodali až v pátek, protože v boxu nebylo místo. Každopádně službu "Do půlnoci objednáš, ráno v alzaboxu máš", teď k dispozici nemají.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4420
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod DrZkaza » úte pro 19, 2023 19:23

Já mám z poslední doby zkušenost s dvojím způsobem vrácení zboží přes Zásilkovnu.

Prvním je, že obchod má někde na stránkách vratný kod nebo ti ho pošlou mailem, případně se ti objeví v nějakém systému, přes který chtějí zadat vratku. S tím dojdeš na nějakou Zásilkovnu, nahlásíš kód, své jméno a ono vytisknou etiketu na balík a dají ti potvrzení.

Pak jsem narazil na druhý způsob, kde jestli se nepletu, bylo vždy třeba absolvovat nějaký vratkový proces na jejich webu (často používají systém Retino). Pak dostaneš kod nebo ti přijde přímo etiketa, kterou bys měl nalepit na balík a ten donést na Zásilkovnu. (Asi by to mělo jít i tak, že doneseš balík, kod ukážeš v mailu, oni ho naskenují a etiketu vytisknou za tebe. To jsem ale nezkoušel, tak to nemůžu tvrdit jistě.). Zde byl rozdíl v tom, že se mě neptali na jméno (počítám, že bylo součástí údajů o vratce). A zde asi dochází k tomu, o čem psal Apuka. Když bych si o to vysloveně neřekl, tak by mi žádné potvrzení nedali. Obsluha musela znovu do systému, ještě jednou naskenovat balík, a pak mi extra vytisknout potvrzení.

Takže v prvním případě potvrzení dostávám automaticky, v druhém na vyžádání. Alespoň tak to vypadalo u mě. A každé potvrzení vypadá jinak. Druhé je asi poloviční papírek než v prvním případě s kodem. A obojí na stejné pobočce Zásilkovny se stejnou obsluhou. Takže to nebude tím, jak se kdo vyspí, ale nastavením systému.

A zásilky lze sledovat na netu v obou případech. Na obou potvrzeních je číslo se Z na začátku určené ke sledování zásilky. Jen je na jiném místě potvrzení.

Tak teď jsem vám předal všechny své zkušenosti, co jsem nabral s vracením zásilek přes Zásilkovnu během svého divokého podzimu vybírání si nových běžeckých bot. :)
DrZkaza
nováček
nováček
 
Příspěvky: 118
Registrován: úte říj 20, 2009 15:02

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod apuka » úte pro 19, 2023 21:16

mike píše:je klidne mozne, ze v apukavesmiru je vsechno jinak
Asii DrZkaza (a spousta dalsich lidi) taky zije v apukavesmiru :wink:. Docela presne popsal oba zpusoby, jak vratky pres Zasilkovnu funguji. Ze Ty neco neznas jeste neznamena, ze to neexistuje.
Mne jen nenapadlo si vyzadat potvrzeni, kdyz nedali automaticky - kdyz napr. pres kod eshopu vytvorim vratku primo v aplikaci Zasilkovny tak nedostanu potvrzeni, protoze mi prijde mailem. Tak jsem to cekal taky a dodatecne by Ti to asi nedali. Jak pisu, ten vygenerovany kod aplikace nebere, jen poda i misto. (Tu aplikaci pouzivam na vytvoreni vratky proto, ze nemusim potom nikam psat kod - a dostanu notifikaci, kdyz se zasilka doruci. Ze Ty se po podani dal nestaras, je Tvuj problem. Az jednou nestihnou dodat do konce terminu, tak budes mit smulu .
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16666
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod mike » úte pro 19, 2023 21:33

To, co psal DrZkaza nijak neodporuje me zkusenosti ani tomu, co pise Zasilkovna na svych strankach. Potvrzeni dostanes, ze sis o nej nerekl je tvoje chyba. Sledovat zasilku muzes podle cisla zasilky na potvrzeni. Akorat po mne teda nikdy nechteli jmeno, vzdycky stacil kod.

Jinymi slovy, funguje to skvele, pro zakazniky je to super vec, jen ty si furt musis na neco stezovat :D Pripadas mi jako Novak z tohodle vtipu :twisted:

„Pane Nováku, proč se chcete s manželkou rozvést?“ ptá se soudce.“Ehm, no…… protože mi sexuálně nevyhovuje.“"To je ale blbec“, ozve se z nabitého sálu, „všem vyhovuje, jenom jemu ne!“
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49506
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod apuka » stř pro 20, 2023 8:30

mike píše:https://www.zasilkovna.cz/zpetna-logistika

Zákazník získává potvrzení o podání zásilky i potvrzení o přijetí zboží e-shopem zpět
Jeste k tomu - ten mnou popisovany pripad neni ani jeden z tech dvou uvedenych na linku, tj. existuje i treti, o kterem ale nepisou. V nem v mailu dostanes pouze kod, zadnou etiketu, zasilka neni ani viditelna v jejich aplikaci, pod svym uctem ty zasilky nenajdes, i kdyz email s kodem od nich Ti jde primo na Tvuj mail, mailove potvrzeni o podani nedostanes (pri tech dvou na linku spomenutych pripadech ano, minimalne, kdyz si zasilku "predpripravis" v aplikaci).
Tady je jedina stopa zasilky tento mail od nich:
Dobrý den,

odesílatel xxx.cz nás informoval, že potřebujete poslat vaši objednávku č. xxxxxx.

Pojďme se podívat, jak odeslat zboží se Zásilkovnou. Je to jednoduché, stačí k tomu totiž 3 kroky:

Pořádně zásilku zabalte. Jak na to? Naše tipy naleznete na blogu Zásilkovny.
Poté nám přineste zásilku na jakékoliv podací místo.
Pak už jen stačí obsluze výdejního místa nahlásit speciální heslo XXXXXX.

To je vše! O zbytek se postará obsluha na podacím místě, která vytiskne štítek, nalepí jej na zásilku a odešle.

Dobré vědět: vaši zásilku je třeba přinést na podací místo do 5 kalendářních dnů od přijetí tohoto e-mailu. V opačném případě bude objednávka stornována. Děkujeme za pochopení.

Děkujeme, že jste si pro doručení vaší zásilky vybrali Zásilkovnu.
Uděláme maximum, abyste byli s našimi službami spokojeni.

S pozdravem
tým Zásilkovny

DrZkaza taky mozna mel ten druhy na linku popisovany zpusob, kdyz tam mel stitek - tam uz by taky (teoreticky) melo byt zjistitelne cislo zasilky..
mike píše:Potvrzeni dostanes, ze sis o nej nerekl je tvoje chyba.
Ano? Kdyz pri vsech jinych zasilkach se mi posle i mailem - co jsem cekal i tady?
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16666
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod apuka » stř pro 20, 2023 11:28

Dnes klasicke DPD - v 10:27 prisla SMS, ze budou balicek dorucovat dnes mezi 10:17 - 11:17. A v 10:30 volani, ze auto na mne ceka pred dvermi.

Jo - ta vratka do Sanasportu jim dnes dorazila, po trech pracovnich dnech (plus patek odpoledne a vikend, kdy prevazeji a pracuji), coz mi prijde trochu divne, kdyz dorucene zasilky stale stihaji normalne, u nas bych rekl, ze jeste rychleji.
Obchod to potvrdil mailem, Zasilkovna v tomto pripade, samozrejme, nic - pri jinych zpusobech podani prijde od nich mail, ze byla dorucena.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16666
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod pavproch » stř pro 20, 2023 14:18

Dávám pochvalu všem eshopům a ČPoště = mám vše, co jsem naobjednával. Hezky. (Teda až na ten opožděně objednaný Flexain.)
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28376
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod mike » stř pro 20, 2023 16:46

apuka píše:ten mnou popisovany pripad neni ani jeden z tech dvou uvedenych na linku, tj. existuje i treti, o kterem ale nepisou. V nem v mailu dostanes pouze kod, zadnou etiketu, zasilka neni ani viditelna v jejich aplikaci, pod svym uctem ty zasilky nenajdes

:roll: jasne, ze ho nenajdes, kdyz zasilku evidentne vygeneroval obchod na svuj ucet a po tobe se chce jen abys ji zabalil a odnesl na vydejni misto. Uplne stejne, kdyz zasilku vygeneruju ja a na vydejni misto ji vezme pritelkyne. Taky ma v ruce akorat balicek a kod. Jednoduseji ti to udelat nemohli a tobe to stejne nevoni...

Stejne to funguje i kdyz ma e-shop kod na svych strankach. Tam mi taky nic na mail neprijde, protoze na jaky mail? Kde by ho vzali?

apuka píše:Ano? Kdyz pri vsech jinych zasilkach se mi posle i mailem - co jsem cekal i tady?

Ano. Nedokazes rozlisit ruzne zpusoby podani. Potvrzeni na mail nejspis prislo, ale tomu, kdo zadaval zasilku, tedy e-shopu. Kdyz mou zasilku posila pritelkyne, tak taky prijde mail mne a ne ji.

Kdyz odevzdavam zasilku, tak mi vetsinou potvrzeni vydaji sami od sebe nebo reknou, ze mi prijde na mail. Kdyz ne, tak se proste zeptam a skonci to jednou z techto dvou variant.

Jinymi slovy, vsechno funguje jak ma, aby to zvladla i cvicena opice, a ty jsi jediny, kdo s tim ma problem.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49506
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod Vexo » čtv pro 21, 2023 10:25

CP dostala balik z NL 12.12., za tyden se nikdo neobtezoval vhodit alespon listecek do schranky. Postacka ho hazi, balikari ocividne ne. Fiktivni pokus o doruceni. Vyzvednuti na blind a vystani fronty. Zasilka patricne ohodnocena.
Vexo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 486
Registrován: pát zář 25, 2020 20:55

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod apuka » čtv pro 21, 2023 11:42

V posledni dobe cim dal vice zasnu, jak clovek s Tvoji inteligenci nedokaze pochopit ani dopodrobna vysvetlene jednoduche veci a stale jen mele to svoje, ktere s napsanym nema moc spolecneho... Bohuzel, s tim ja u Tebe toho moc vice delat nemohu :twisted:
mike píše:jasne, ze ho nenajdes, kdyz zasilku evidentne vygeneroval obchod na svuj ucet a po tobe se chce jen abys ji zabalil a odnesl na vydejni misto. ... Jednoduseji ti to udelat nemohli a tobe to stejne nevoni...

Stejne to funguje i kdyz ma e-shop kod na svych strankach. Tam mi taky nic na mail neprijde, protoze na jaky mail? Kde by ho vzali?
mike píše:Nedokazes rozlisit ruzne zpusoby podani.
Mas v mych prispevcich primo napsane, dokonce mas tam doslova citovany mail s kodem, ktery prijde od Zasilkovny na muj email. Tj., i kdyz se kod generuje na zadost eshopu, mail i skodem generuje a odesila Zasilkovna, takze muj mail evidentne maji.

Taky mas v mych prispevcich napsane, ze to funguje jinak nez kdyz ma eshop vlastni kod - tehdy si muzu v aplikaci Zasilkovny vytvorit zasilku/vratku (je na to tam primo volba) a na podacim miste jen ukazu svuj kod z aplikace. Potvrzeni emailem dostanu i ja jako odesilatel - stejne jako u jakekoliv zasilky, i kdyz si delam uplne svoji soukromou. Podobne to funguje s kodem i v tom druhem pripade, co popisoval DrZkaza.

V "mem" pripade toto udelat nejde. Je to jiny druh podani, nez ty dva, co popisuji na svem webu.
mike píše:Jinymi slovy, vsechno funguje jak ma, aby to zvladla i cvicena opice, a ty jsi jediny, kdo s tim ma problem.
Ja nemam problemm se zvladnutim, ale mam problem s nekonzistentnosti ruznych zpusobu podani, resp. (ne)poskytnuti potvrzeni o podani u Zasilkovny, ze se neda spolehat na to, ze kdyz v 99 pripadech delaji neco nejak, tak to stejne bude i ve 100. pripade.

Toto je u mne jenom dalsi stripek do obrazu, ze se nejedna az tak moc o seriozni spolecnost. Ten hlavni "strep" je odmitnuti dodavani na adresu nekterych eshopu, ktere Zasilkovnu pro svoje odesilane zasilky nepouzivaji - pricemz nebrani vytvoreni pozadavku na dodani na adresu, necha si to zaplatit ale bez jednoho slova zduvodneni zasilku nedorucuje a necha nekde na nejakem vydejnim miste. Coz je skvele, protoze celkem pochopitelne eshop nema chut vyzvedavat zasilky z nejakeho alkoshopu v nejblizsim meste...
Takze pokud potrebuji nekomu neco poslat, radeji to podavam pres PPL - je to levnejsi jak do vydejny tak i na adresu a hlavne je na ne spolehnuti.

Edit: Schvalne jsem dal dotaz na Zasilkovnu, jak ziskat potvrzeni v techto pripadech. Pry odpovi, az odpovi vsechny dotazy prede mno - takze asi tak nejdrive nekdy po Novem roce.
Naposledy upravil apuka dne čtv pro 21, 2023 15:50, celkově upraveno 1
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16666
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod pavproch » čtv pro 21, 2023 14:14

Tak pochvala pro Dafit a ČPoštu = mám vše, už nikde nic necestuje ke mně. Hezky!
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28376
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

PředchozíDalší

Zpět na Pokec