Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

o všem možném, co se zrovna nehodí do žádné jiné kategorie

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod mike » stř dub 13, 2022 13:23

Jo, to mas pravdu, u nas byva vyber vetsi, ale nekde byva vyber aspon ze dvou. Muzu ale zvolit jiny eshop, kde maji jineho prepravce. Nebo jim muzu napsat, ze tohodle prepravce fakt ne a oni pouzijou jineho. Tohle uz se stalo pote, co mi DPD poslali balik zpatky do Nemecka a ten eshop pak dopravce zmenil pro vsechny. Vlastne se to stalo i driv, kdyz mi DPD rozbilo balik z Italie, ti mi pak taky psali, ze dopravce zmenili, jelikoz uz tech problemu s nima meli dost.

Kdyz na vyber neni, tak je to holt jedno z kriterii volby eshopu. U nas pomerne zasadni, jak nemaji Zasilkovnu, hledam jinde. Ale vetsinou vsichni maji.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod mike » stř dub 13, 2022 13:40

apuka píše:Jo, o zvracenem uvazovani to je - jen si zdaleka nejsem jiste, ze zvracene je to moje.

Nastesti si vsichni ostatni jisti jsou :twisted:

apuka píše:Ja jsem zadne vymluvy nehledal, jen jsem poukazoval na to, ze na danou informaci jednoduse nemas pravo.

Jenze to sis vymyslel. Z DHL mi nic takoveho nepsali. To jsou prave ty tve konstrukce nad ramec zakonu, vyhlasek, pravidel apod. O jejich smlouve nic nevis, ale hned je ti jasne, ze na to nemam pravo.

apuka píše:Opravdu nechapes, ze v tom druhem pripade se ptas na podminky v neverejne smlouve?

Ne. Podminky jsou verejne, mohli na ne odkazat. Nebo jen napsat, ze CP mela pravdu nebo nemela.

apuka píše:Nebo si myslis, ze by bylo vhodne, kdyby ses obratil na DHL s dotazem, kolik plati za prepravu Tve zasilky ten konkretni prodejce u konkretni zasilky, tak ze bys na tuto informaci jako "de facto zakaznik" pravo mel??? TO je pritom principialne uplne stejny typ dotazu - chces se dozvedet neverejny udaj ze smlouvy, se kterou nic nemas.

Vubec ne a na nic takoveho jsem se neptal. Ptal jsem se na podminky doruceni, ktere mela dodrzet Ceska posta. Resp. ptal jsem se, jestli to, co mi sdelila Ceska posta, je pravda.

apuka píše:Toto je taky ponekud zvracene uvazovani - ne ze priste si vyberes jineho prepravce, ale ze je v jeho zajmu pripad vyresit. Ja si osobne myslim, jak uz jsem naznacil, ze v tomto pripade spise by slo o to, jestli potencialne ztratit jednoho, kto si v jednom eshopu vybere dopravu nima nebo ztratit jeden eshop, ktery ma xxx prepravenych balicku s nima. Plus pokud se to dozvi i dalsi, tak potencionalni ztratu i nekterych z nich.

OMG, to jsou blaboly :D To uz je podstatne pravdepodobnejsi, ze eshop zmeni dopravce proto, ze jim napisu, ze jsem mel problemy s dorucovanim. Coz se ostatne uz dvakrat stalo, jak jsem psal vyse. Ze by eshop odesel od dopravce proto, ze tento sdelil zakaznikovi, kolik pokusu o doruceni bylo v podminkach, by se mohlo stat leda v apukavesmiru :twisted:

BTW, podle tve zvracene logiky porusila neverejnou smlouvu Ceska posta, jelikoz mi napsala, ze v cene byl jeden pokus o doruceni a bez aviza :D
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod apuka » úte dub 19, 2022 16:43

PPL se teda vyznamenala.

Objednal jsem neco, doprava PPLkem. Vybral jsem doruceni do Parcelshopu, potvrdili mi to i v mailu v potvrzeni o prevzeti zasilky do prepravy. Dorucili zasilku ve ctvrtek, kdy jsem pro ni nemohl. Email o doruceni jsem zaregistroval, ale protoze jsem dostal i SMS, nekoukal jsem se dovnitr.
Dnes jsem si byl vyzvednout v Parcelshopu zasilku - a ejhle, oni tam nic nemeli. Koukli se do pocitace a zjistili, ze ji dovezli do "vedlejsiho" parcelshopu, o kilometr dale. Cimz me hodne potesili...
Nevim proc, bez upozorneni na zmenu sami od sebe to tam ulozil(a) ridic(ka). Pricemz ta, ktera normalne k nam jezdi, je presne a nemohu na ni rict ani jedno krive slovo. Mozna mela dovolenou...
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod Dromedaro » úte dub 19, 2022 17:20

Já dnes vyzkoušel poprvé tu službu Balíkovna od České pošty. Vypadá to dobře. Balík do 50cm s dobírkou za 84Kč, bez dobírky 64Kč, automatické pojištění do 50tisíc v ceně, jednoduché a rychlé vyřízení online i přes PC bez nutnosti aplikace v mobilu. Nemusím tisknout štítek, když nemám tiskárnu, stačí napsat adresáta zásilky a podací kod na krabici a na pobočce Balíkovny to při předání oštítkují sami. Ještě uvidím, jak to bude s doručením, jestli budou problémy a nezkoumal jsem hustotu síťě poboček. Ale vypadá to jako dobrá protiváha Zásilkovně. Cenou, velikostí balíku, pojištěním a možností vyřídit to přes PC bez potřeby aplikace v mobilu.
Akorát, co mi vadí, že na té pobočce nedávají potvrzení o převzetí zásilky do ruky, ale přijde info na mail. Nemám internet v mobilu (nebo teda spíše mám, ale nenabíjím si data, protože se mi to kvůli několika málo krátkým nahlédnutím za měsíc nevyplatí) a tak si při předání nemohu ověřit, že mám to potvrzení v mailu a moc mě nebaví odcházet s tím, že nemám nic v ruce, že jsem někomu předal balík se zbožím. Alespoň mi teda ta ženská na pobočce tvrdila, že žádné potvrzení nedávají, ale měla tam cedulku, že se zaučuje a s tou službou ji pomáhala kolegyně, tak kdoví, jestli to tak je.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4260
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod mike » úte dub 19, 2022 17:33

Balikovna je asi tak jedine, co je u CP pouzitelne. Odesilat jsem nic nezkousel, ale jako prijemce nemam vyhrady, zatim vzdycky bez problemu. Jo, je to jako Zasilkovna, ale mas vyrazne min moznosti, kam balik dorucit a musis na postu, coz je otrava samo o sobe. Horsi otviraci doba, vetsi fronty a horsi obsluha. Teda, u nas ma balikovna prioritu, takze natukas kod a predbehnes celou frontu, ktera te vrazdi pohledem. Netusim, jestli je to tak i jinde.

Njn, dneska se uz pocita s tim, ze Internet v mobilu ma kazdy, nejdes s dobou ;-) U Zasilkovny je to myslim stejne, taky potvrzeni jen mailem.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod Olchor » úte dub 19, 2022 17:51

Teď jsem viděl v místním plátku reklamu na novou balíkovou službu penguinbox.cz Máte s ní někdo zkušenost?
Problémy vznikají jejich řešením.
Olchor
účastník
účastník
 
Příspěvky: 999
Registrován: úte kvě 12, 2009 7:38
Bydliště: Blansko

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod Dromedaro » úte dub 19, 2022 18:01

Tu Balíkovnu už rozšířili i do trafik atd. stejně jako u Zásilkovny. Alespoň dle jejich webu:
"Balík jen jednoduše odevzdejte na jedné z více než 5 300 Balíkoven. Třeba do oblíbené trafiky přes ulici nebo na nejbližší Balíkovně na poště.
Jen tam teda uvádějí, že na provozovnách Sazka prozatím není možné podat zásilku bez štítku.

Jinak ano, na pobočkách pošty bývá oddělení Balíkovna, kde máš přednostní odbavení, takže bys neměl čekat ve frontě.

Zásilkovna třeba dříve potvrzení do ruky také nedávala, ale asi tři týdny zpět jsem něco odesílal přes Zásilkovnu a na pobočce mi vytiskli takový malý štítek jako potvrzení o převzetí zásilky, takže to asi změnili.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4260
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod Etheric » úte dub 19, 2022 18:04

Potvrzení u Zásilkovny dostaneš jen když posíláš vratku, reklamaci, odpovědní balík,.. Standartních balíků se to netýká
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8036
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod Dromedaro » úte dub 19, 2022 18:12

Aha. Jo, byla to vratka eshopu.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4260
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod apuka » úte dub 19, 2022 19:40

Olchor píše:penguinbox.cz Máte s ní někdo zkušenost?
Tu nemam, jen jsem videl jejich odebiraci/podaci box na parkovisti v Shopping Parku v OV.

No a neco pro caste balikovace - mohou si nechat zridit i vlastni box zdarma. Akurat co se tyce eshopu, zatim jsem je u nikoho nevidel.

Ad Balikovna: Az zavedou svoje 24h mista i na automaticke podavani primo na miste, jako ma napr. rakouska posta (napr. na videnskem hlavnim nadrazi), to uz bude konecne to prave. Prineses krabici, mas tam potreby na zabaleni (papir, lepici paska), primo na miste muzes vsechno vyplnit (nebo si to udelat predem doma), na miste zaplatis (nebo si nactes potvrzeni, kdyz jsi zaplatil z domu), vytisknes si stitek, nalepis, naskenujes, vlozis do boxu, ktery se Ti otevre, vytiskne se Ti potvrzeni o podani a hotovo. Jeste mit tam moznost si hned koupit prislusne velkou krabici - to si na poste sice muzes, ale jenom na prepazce.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod Lipon » stř dub 20, 2022 9:24

Příjemně překvapila GLS.
Doručovali balíček s trikem NaKoleDoPrace na moje jméno, ale na adresu hlavního člověka týmu, před doručením volal chlapík, že to veze, řekl jsem mu, že to má nechat na vrátnici, kde to paní převzala a do mailu i do SMS přišla obratem zpráva, že zásilku převzala v mé nepřítomnosti paní XY (ta na vrátnici) v tolik a tolik hodin =D>
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4884
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod mike » čtv dub 21, 2022 3:27

Neco jsem ted hledal a narazil na skvelou reklamu na Ceskou postu:

Pokud zasíláte balík Českou poštou, doporučujeme, abyste ohlídali dodání balíku na naši adresu. Česká pošta bohužel mizerně doručuje balíky i informace o uložení balíku na poště :( . Pokud můžete využít jiného dopravce, doporučujeme tak učinit.

:D
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod pavproch » čtv dub 21, 2022 10:39

Právě sem měl problém s balíkem, za který ale (asi) nemůže ČPošta - Pindica bude potřebovat brzo další řádný 15kkm servis, taxem objednal 5l kanistr woleje (italský, dyž italské auto) a .... kanistr má v rohu dírku, z 5ti litrů dobrý litr vytekl do obalů (dvojnásobný igelitový pytlík = udržel ten olej uvnitř)... ale při vyndavání sem se zbabral fest. Důležité ale je, že vytekl jen litr, čili 4 litry zbyly a to je na servis stále dost = Pindica totiž potřebuje jen 2,8litru. Ufff.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod pavproch » čtv dub 21, 2022 15:38

Může mi někdo (logicky) vysvětlit rozdíl mezi balíkem na poštu (NPxxxxxx) a balíkem do balíkovny (NBxxxxx)?
Neska sem si byl na stejné poště (a stejná přepážka se stejnou paní za ní) kam chodím pro NP i pro NB i postup vyzvednutí (kód ze SMS/emailu, měl i stejný počet znaků a strukturu) byl stejný... IMHO zase jedna inovace bez jakéhokoli přínosu čehokoli komukoli.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod apuka » čtv dub 21, 2022 16:25

pavproch píše:Může mi někdo (logicky) vysvětlit rozdíl mezi balíkem na poštu (NPxxxxxx) a balíkem do balíkovny (NBxxxxx)?
TO je docela jasne.

Balik "Na postu" Ti doruci na postovni pobocku (a podat je muzes jen na postovni pobocce), balik "do Balikovny" Ti doruci do Balikovny (a podavas jej na Balikovne) :wink:.

Balikoven je vice nez post, takze to muzes vybrat i jinde (pokud mas kolem sebe), i kdyz mas na poste, tak mas na prepazce "Balikovna" prednost pred ostatnyma "nebalikovyma" (pokud Te teda ve fronte nesezerou, kym na prepazku dojdes). Navic Te poslani prijde levneji nez Balik na postu.

Technicky by mela byt Balikovna, myslim, dcerinna spolecnost Ceske Posty, neni to to same. Teoreticky by to melo byt oddelene od beznich balikovych sluzeb. Ale mozna to jeste nemaji dotazene.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod pavproch » čtv dub 21, 2022 17:27

Jak píšu, z hlediska mého (příjemce) mezi nima není rozdílu.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod mike » čtv dub 21, 2022 17:33

Z meho hlediska to rozdil je. Prijdu na postu, natukam kod a behem chvilky blika me cislo bez ohledu na delku fronty. Maji totiz prioritu. U baliku na postu si pekne pockam. Plus je to levnejsi a to taky obvykle platim ja jako prijemce. Kdyz uz musim pouzit CP, tak jedine Balikovna.

apuka píše:Balikoven je vice nez post

Ono je to spis tak, ze mnozina post neni totozna s mnozinou Balikoven, ne? ;-) Ne kazda posta je i Balikovna a ta zas nemusi byt na poste.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod apuka » čtv dub 21, 2022 17:35

No jo, kdyz to hodnotis ze sveho uzkeho hlediska zakaznika vesnicke posty s jedinou prepazkou, tak ne. Ale napr. mike uz psal, ze pro nej je to docela zmena - nemusi cekat ve fronte. Navic na postach na to byva vyhrazena jedna prepazka, kde se Balikovna odbavuje prioritne, nekde nic jineho ani nedelaji a nekde jo, ale jen kdyz nikdo z Balikovny nic nema.

Mozna si vsimnes zmeny pred Vanocema, kdyz budou mozna i u Vas fronty - jen mozna u Vas to nebude fungovat, resp. Ty nebudes dostatecne "uvedomely" abys uplatnil svoje prednostni pravo na te jedine prepazce (u nas je prepazek vice, jedna je Balikovna, ale neni vyvolavaci system, tak nekdy je to taky o "uvedomelosti", hlavne kdyz tam stoji fronty zvlast na jednotlive prepazky).

Edit: mezitim Ti to sam mike napsal.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod apuka » čtv dub 21, 2022 17:38

mike píše:Ne kazda posta je i Balikovna a ta zas nemusi byt na poste.
Teoreticky by mela byt Balikovna na kazde ukladaci poste. Tj vsude tam, kam muze prijit i Balik na postu. Balikovny jsou i mimo postu.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod mike » čtv dub 21, 2022 17:42

apuka píše:Navic na postach na to byva vyhrazena jedna prepazka, kde se Balikovna odbavuje prioritne, nekde nic jineho ani nedelaji a nekde jo, ale jen kdyz nikdo z Balikovny nic nema.

Jj, tak to u nas je. Cekam jen kdyz je u te prepazky nekdo jiny s Balikovnou. Vetsinou nikdo, obcas jeden clovek a maximalni doba tak minuta, tohle jim jde rychle. Taky mam pocit, ze maji ty baliky nekde vedle, takze je rychle najdou, u normalnich to nekdy fakt trva. Zenska pobiha po poste, prohlizi ruzna mista... :roll:

apuka píše:u nas je prepazek vice, jedna je Balikovna, ale neni vyvolavaci system, tak nekdy je to taky o "uvedomelosti", hlavne kdyz tam stoji fronty zvlast na jednotlive prepazky

:shock: navrat do stredoveku ;-) U nas zavedli vyvolavaci system tak pred 15, mozna i 20 lety a byl to zasadni pokrok. Cekani ve frontach u prepazek jsem vylozene nesnasel.

Predbihat frontu s tim, ze mam Balikovnu by mohlo byt o zivot ;-) Mne uplne staci, jak se nekteri tvari i kdyz ten vyvolavaci system mame a predbiham je jen virtualne ;-)

apuka píše:Teoreticky by mela byt Balikovna na kazde ukladaci poste.

Netusim, jak se pozna ukladaci a neukladaci posta ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod apuka » čtv dub 21, 2022 19:22

mike píše:Netusim, jak se pozna ukladaci a neukladaci posta
Jak jsem psal - na ukladaci poste si muzes vyzvednout balik, ktery Ti nemohl dorucovatel dat na adrese (nebo jej vubec nedorucoval), na "neukladaci" ne. Nebo jeste presneji, kazda adresa v CR ma svoji ukladaci postu, kam se vozi nedorucene /nedorucitelne baliky/zasilky.

Vubec netusim, kolik je takovych "neukladacich", nejspise to budou hlavne nejake "rozradovaci" a pod bez prepazek, nebo oblibena vymenovaci posta Praha 120, ta urcite nepatri k zadne adrese... :twisted:
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod Hafi » čtv dub 21, 2022 19:52

i ve městě jsou neukládací pošty, především z kapacitních důvodů. Už mi tam párkrát něco malého (typicky balíčky z aliexpresu) omylem uložili, ján si toho na lístku nevšimnul a zjistil jsem to až na ukládací poště po vystátí fronty. Vraždil bych. Vždy.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8414
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod pavproch » pon dub 25, 2022 15:32

pavproch píše:Opět křitika na zasilkovna.cz: ty UR z UK vezla nějaká přepravní služba Hermes, v CZ ale bohužel zase zasilkovna.cz - přišel mi pouze mail, že balík převzali (před 3 dny) a pak už nic, až fčíl pošták zvonil u dveří ... no hlavně, že to (vůbec) dovezli (v rozumnou denní dobu), no. Ale obecně: další střípek do mozaiky proč nemám ráth "obskurní" doručovatelské služby.

Neska repete - opět sem cosyk objednával na trekkin.com s doručením Spring.GDS) a opět to v Kocourkově doručovala Zásilkovna = před víkendem přišel mail, že převzali a že v den doručení pošlou dalšího emila s heslem pro převzetí - neska 15:02 pošták přijel (do mailu samozřejmě nic nepřišlo) a kupodivu mito i bez hesla dal. Ufff, mám = měl bych být ráth, ale zasilkovna.cz mě séře čímdáltímvíc.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod mike » pon dub 25, 2022 16:57

Napsal jsi jim? On to muze byt klidne problem konkretniho dorucovatele a kdyz si nebudes stezovat, nedozvedi se o tom.

No ale furt lepsi, nez CP, kde bys nedostal ani ten prvni mail :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod apuka » pon dub 25, 2022 17:23

mike píše:furt lepsi, nez CP, kde bys nedostal ani ten prvni mail
Teda Ti nevim, ale ja jsem poslednich par let vzdy dostal mail, vetsinou i SMS, kdyz CP prevzala dopravu v CR od zahranicniho partnera. Dokonce vetsinou i v den dorucovani, ze budou dorucovat - jen s 8-mihodinovym oknem. Samozrejme za predpokladu, ze zahranicni partner predal mail a/nebo telefon, coz u nekterych neni vubec pravidlem (typicky napr. nizozemska posta).
mike píše:On to muze byt klidne problem konkretniho dorucovatele
Ne. Ty SMS a maily nerozesila dorucovatel ale automaticky centralni system (nebo system na dorucovacim depu) po rozdeleni zasilek na doruceni, to dorucovatel nijak neovlivni. Dorucovatel muze (a mel by) zavoat tesne pred dorucenim, ze tam za chvili bude.

Coz nic nemeni na tom, ze na miste PP bych tam napsal, bo klidne muze byt problem v konkretnim depu.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod pavproch » pon dub 25, 2022 17:28

Nikam spát nebudu, nechce semi.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod mike » pon dub 25, 2022 17:30

@apuka: chjo, vzdyt jsme kousek vys diskutovali o te me stiznosti, kdy se prave tohle nestalo a CP se tvarila, ze je vsechno v poradku. Notifikace od DHL mi chodily, nez to prekrocilo nase hranice. Odpoved od CP mas tady: viewtopic.php?p=556765#p556765

apuka píše:Coz nic nemeni na tom, ze na miste PP bych tam napsal, bo klidne muze byt problem v konkretnim depu.

Tak.

A nez jsem to odeslal, prisla ocekavana odpoved od pp :D Jasne, ono je lepsi si stezovat na OF, kde se o tom muzeme akorat bavit, nez nekde, kde to muzou spravit :roll: Zabralo by to pul minuty. Ale takhle si budes moct priste stezovat zas a pak zas a zas... :D
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod pavproch » pon dub 25, 2022 17:40

Stejně by to nic nezměnilo - koho si vybírá DHL/Hermes/Spring při doručování zásilky ze zehraničí v CZ neovlivním, a jak píšu, měl bych (a sem) být ráth, že doručili. End of discussion.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod mike » pon dub 25, 2022 17:44

Az do dalsiho pripadu, kdy budes psat to same :D Nepisu o vyberu prepravce, ale o fungovani Zasilkovny. Stezujes si, ze ti neposlali druhy mail, coz se da jiste napravit. Mne od nich teda chodi notifikace perfektne, maily i SMS.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod pavproch » pon dub 25, 2022 17:46

Tak jim napiš místo mě, grafomane.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

PředchozíDalší

Zpět na Pokec