Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

o všem možném, co se zrovna nehodí do žádné jiné kategorie

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod apuka » pát dub 28, 2023 17:35

Dromedaro píše:Objednám foťák dejme tomu za 15 tisíc. Budu počítat, že si náúčtují nejvyšší clo 10% = 1500Kč a DPH je 21%= 3150Kč. Takže mi ten foťák podraží o 4650Kč?! To není málo. Plus ještě doprava tak 1100Kč.
Pokud se posledni dobou neco nezmenilo, tak mas tam jednu zapomenutou vec
- clo se plati z hodnoty bez ceny dopravy
- DPH se platit hodnoty vcetne dopravy, tj. ve Tvem pripade nakup podrazi o dalsich cca 231 Kc.
Plus naklady na celni rizeni. Pokud "Tvuj" dopravce toto nema v cene.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16578
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod mike » sob dub 29, 2023 0:42

Kdyz uz jsem se koukal do datove schranky, kouknul jsem se na Datovy trezor:

Chcete pracovat se zprávami ve Vaší datové schránce i po 90 dnech od jejich doručení? Nechcete, aby byly Vaše zprávy po uplynutí lhůty 90 dnů vymazány? Pořiďte si službu Datový trezor.

Fajn, ale tohle by melo byt naprosto samozrejmou soucasti DS. Jenze on je na to cenik: https://info.mojedatovaschranka.cz/info/cs/84.html

Zacina na 20 zpravach za rok za 120 Kc, 50 za 360, 100 za 720... To se posrali v kine, ne? Na freemailu mam aktualne pres 40000 zprav a zadarmo. Tohle neni sluzba obcanum, jak se prezentuje, ale neskutecne predrazeny kseft pro CP. Fakt jim preju, aby zkrachovali, uz jen za tohle si to zaslouzi :evil:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49412
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod Dromedaro » sob dub 29, 2023 14:46

mike píše:Zacina na 20 zpravach za rok za 120 Kc, 50 za 360, 100 za 720... To se posrali v kine, ne?

:shock:

Ještě mám velkou míru naivity, protože až Mike napsal, že je tam plno nedostatků, které jsou pravděpodobně záměr, tak to dává smysl. Doposud jsem si myslel, že je to jen nedotažený produkt státní správy, jak to tak bývá.
Ale jinak je to fajn, že aspoň člověk nemusí na úřady a těch pár dopisů od úřadů si budu muset teda stahovat a tisknout.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4363
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod mike » sob dub 29, 2023 15:24

Ja proti DS jako takovym vubec nic nemam, naopak, v principu je to skvely napad. Ale tohle je proste nehoraznost a duvod, proc je spousta lidi nechce.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49412
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod lojzmen » sob dub 29, 2023 21:47

Datový trezor se nově uživatelům na zkoušku aktivuje automaticky

www.lupa.cz
Na tři měsíce zdarma těsně před expirací první zprávy.
Zpráva o tomhle došla do všech existujících DS, i znepřístupněných.
Uživatelský avatar
lojzmen
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1104
Registrován: ned lis 21, 2010 23:58
Bydliště: Ostrava-Poruba

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod Dromedaro » stř kvě 10, 2023 5:22

Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4363
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod Dromedaro » čtv kvě 11, 2023 14:36

Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4363
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod mike » čtv kvě 11, 2023 15:47

Vsak proc zase nepouzit neco, co uz se tak skvele osvedcilo :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49412
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod ntz » úte kvě 23, 2023 16:46

uz me to stve ... altry z berfreunde.de mi jdou uz od minulyho tejdne od ctvrtka .. bergfreunde to posila pomoci dhl (ona je to ale IMHO nejaka rebrandovana nemecka posta) a posledni zprava je 3:42 z pondeli v noci, ze zasilka je pripravovana na poslani do cilove zeme a od ty doby se nic nedeje .. ani se to nemecky dhl neda nijak pophnat, nemaj tak zadnej telefon .. ach jo
ntz
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2057
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod apuka » úte kvě 23, 2023 17:08

@ntz: Boze, Ty jsi netrpelivy ... :-). Co si myslis, jaka je asi bezna doba dodani z Nemecka do CR pres DHL (ale uplne stejne i pres PPL nebo jine sluzby)? Nevim, co a jak bys chtel urychlovat :-D.

Idealni scenar ve Tvem pripade je:

Ctvrtek - prebere se balik do nejblizsiho skladu a potom se prelozi a vecer se odesle do skladu odkud se bezne posila do CR (to je nekde u Lipska, pokud si dobre spominam, Begfreunde je skoro u Svycarsko-francouzskych hranic, to je vice nez 500 km)
Patek - dorazi do skladu do Cech, "pripravi" se na nocni prevoz; ale v patek vecer se uz nic neodesila, stejne tak ani v nedeli vecer)
Pondeli - vecer vyrazi do Cech, z DHL nejspise na tridirnu v Praze a odtud na postu Praha 020
Utery - dorazi na postu Praha 020, presune se do "hromady" smerem k Tobe a v noci se preveze na tridirnu posty
Streda - z tridirny pujde na dodavaci postu a k Tobe.

Nevim, jestli si uvedomujes, ze zatim to mas jenom druhy pracovni den PO prevzeti baliku, navic pokud mas od BF info, ze to podali ve ctvrtek, to jeste neznamena, ze uz ve ctvrtek to vyzvedla DHL.

Jen tak mimochodem, posledni dobou bys i u PPL/GLS/Zasilkovny dostal ten ve ctvrtek podany balicek nejspise az dnes - oni taky vetsinou neprepravuji z patku na sobotu ani z nedele na pondeli...
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16578
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod mike » stř kvě 24, 2023 0:38

Zrovna mi prisla notifikace, ze mam zpravu v DS. Spam od CP, ktery mi chce vnutit datovy trezor. Ani nahodou, nebudu jim platit uz z principu. Ale jak na to koukam, tak si rikam, to tam ti neschopni pitomci nemuzou dat ani link (na web, kde se prihlasuju k DS)? ](*,)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49412
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod karaya1 » stř kvě 24, 2023 5:50

Sranda je, že jsem nikde nepřišel na to, jak to vypnout, když nechci ani ten trial. Musíš holt počkat a trial neprodloužit ](*,)
karaya1
účastník
účastník
 
Příspěvky: 687
Registrován: pon kvě 14, 2007 12:16
Bydliště: Brnéčko

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod ntz » stř kvě 24, 2023 8:08

@apuka - tesim se na altry a bojim se, aby se neztratily .... byly posledni za tu cenu a v ty velikosti
ntz
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2057
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod apuka » stř kvě 24, 2023 10:43

karaya1 píše:Sranda je, že jsem nikde nepřišel na to, jak to vypnout, když nechci ani ten trial. Musíš holt počkat a trial neprodloužit ](*,)
Muzes zkusit dat podnet na COI na navyzadane obchodni sdeleni a nemoznost jejich zruseni :wink:
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16578
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod lojzmen » stř kvě 24, 2023 23:56

Ještě někde napsali, že to jde do VŠECH DS jako systémová zpráva, tzn. není to zpráva zvenku, ale od provozovatele a inicioval to DIA.
Uživatelský avatar
lojzmen
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1104
Registrován: ned lis 21, 2010 23:58
Bydliště: Ostrava-Poruba

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod mike » čtv kvě 25, 2023 0:00

Jj, je to spam od provozovatele.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49412
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod mike » čtv kvě 25, 2023 14:49

Mate nekdo zkusenosti z nejakou sluzbou, co preposila zasilky z Anglie? Potrebuju mistni adresu, prijmout zasilku a preposlat na mou do CR. Nasel jsem jich nekolik, ale rad bych pokud mozno neco overeneho.

Netusite, jak je to v takovem pripade s DPH? Mistni zrejme zaplatit musim, jelikoz prodejce to posle vnitrostatne. Nasi celnici mi zcela jiste nauctuji podruhe nasi... Muzu aspon uvest puvodni cenu bez DPH, abych neplatil DPH z DPH?

(za mych mladych let to bylo tak, ze DPH zaplacenou v jinem state vraceli nekde na hranicich nebo tak nejak...)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49412
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod apuka » čtv kvě 25, 2023 15:09

Ze by Te prestalo bavit s Royal Mail? Nebo si chces neco nechat poslat z USA?

Z tech ruznych zprostredkovatelskych sluzeb mam dobre zkusenosti se Zaslat.cz, i kdyz ne zrovna poslani z UK do CR. Tam zadas odkud kam a udaje o baliku a potom vyberes z jimi nabizenych prepravcu - ale bacha, z Anglie nabizi jen FedEx, normalni a prioritni balik. Je to ale docela palka.
Kdyz tam zadas udaje a pujdes trochu dal, je tam i neco o celnim odbavnei, ale myslim, ze nebude delat odbaveni FedEx, oni Ti na zaklade poskytnutych udajujen poslou nejakou "celni fakturu" nebo co to je, ale samotne vybaveni celniho odbaveni musis nejspise udelat sam. Nebo se muzes zkusit poptat primo u FedExu.

S FedExem to dela i nekolik dalsich podobnich spolecnosti - ale Zaslat.cz je minimalne jeden z nejlevnejsich za stejny typ.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16578
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod mike » čtv kvě 25, 2023 15:52

apuka píše:Ze by Te prestalo bavit s Royal Mail? Nebo si chces neco nechat poslat z USA?

Unika mi, jakym myslenkovym pochodem jsi k tomu dospel. Zvlast k tomu druhemu.

Jde mi o prodejce, co posila jen po UK tj. neposila do zahranici. Takovych je tam bohuzel dost.

apuka píše:ale bacha, z Anglie nabizi jen FedEx, normalni a prioritni balik. Je to ale docela palka.

Jo, na to uz jsem koukal a jo, je to docela palka. Navic FedEx rozhodne neni muj favorit ani sluzbama, ani cenove. Nijak to nespecha, kdyz to pujde normalni postou, tak OK, dokonce i zdrzeni parazitama na nasi celnici preziju.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49412
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod gerlach » čtv kvě 25, 2023 21:06

Dovolim si tu publikovat pro ucely vlastni terapie aktualni zkusenost s CP. V utery rano mi prisla sms, ze mi budou dorucovat balicek. Bohuzel jsem nebyl doma a proto menim online zpusob doruceni na blizkou balikovnu a pisi o tom s omluvou info na mobil postakovi. Postak mi napsal, ze zasilku nechal na poste, coz me nepotesi, ale tak hold to menim v den dorucovani a to bych chtel asi prilis. Ve stredu mi posta poslala sms zpravu i email ze zasilka je ulozena opravdu na blizke poste. Pro jistotu kontroluji online stav zasilky, neb kazdy se spetkou zkusenosti s Ceskou postou uz musi byt trochu paranoidni. Ale jen si potvrzuji ulozeni na poste. Dnes rano jdu vyzvednout zasilku na postu, kde mi rekli, ze zasilka neni u nich a ASI bude dorucovana, jak jsem prosil predtim nez mi postak napsal sms, na pozadovanou Balikovnu (vzdalena tak 100m od posty). Moje zasilka uz nekde opet krouzi po depech okolo Prahy, online o tom neni zadne info a kdy bude dorucena a jestli mi dojde upozorneni az tomu tak bude, mi nebyli schopni s jistotou potvrdit ](*,) ](*,) . Clovek se ani nemuze zlobit na te pobocce, kdyz vi, ze jinak ta mila slecna za prepazkou se snazila udelat vse, jak mela. A stezovat si asi uz nema tak cenu . . . :evil:
gerlach
nováček
nováček
 
Příspěvky: 79
Registrován: pát úno 1, 2019 11:15

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod Mawenzi » pon čer 12, 2023 12:45

muzu byt rozcarovana z toho, ze staci 14 dni od posledniho posilani zasilkovnou a uz nema standartni platebni branu ale google pay, kam to mimo jine vyzaduje jeste navic prihlasit se gmail uctem?

takze to zas bude voser, ze po kazde platbe to budu muset jeste rucne mazat, protoze se to chce automaticky ulozit

edit - z profilu na mobilu se mi ji nepodarilo smazat, takze hezky pres pc... nojo, dalsi sluzba ktera nedava na vyber a proste bud musis pouzit toto nebo si najit konkurenci... timhle me fakt stvou, to je fakt tak tezky nechat na vyber starou i novou moznost?

"Vážení zákazníci, milí uživatelé naší aplikace Zásilkovna,

od dnešního dne postupně všem uživatelům v rámci systémů iOS a Android měníme platební bránu. Při placení zásilky či dobírky tak již můžete v tuto chvíli narazit na nový vzhled platební brány."
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9393
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod apuka » úte čer 13, 2023 15:37

Jako ze uz je pouze jedina moznost platby, a to pres Google Pay? Ja jen, ze to neni platebni brana ale platebni metoda...

Pokud to tak je, tak teda potes koste - a Zasilkovna uz konci u mne uplne.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16578
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod Hafi » úte čer 13, 2023 20:06

ne, je tam nově možnost Google Pay, ale standardně je tam možno platit platební kartou. Přišlo mi to tak neuvěřitelné, že jsem neuvěřil a proklikal si to do konce, abych si potvrdil, že je to blbost.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8429
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod Mawenzi » úte čer 13, 2023 20:15

Hafi
tak proc mi tam nikde neslo vlozit kartu a jedina moznost byla google pay? jediny jedno tlacitko "platba google pay" a nikde zadny tri tecky, kolecko, moznost google pay nebo brana... je tam jen tuzticka a tou si muzu pridat kartu pod google pay, ale ne zmenit platebni metodu, nejde ani zascrolovat jakoby pod to, ze by to bylo schovany "mimo"...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9393
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod Mawenzi » úte čer 13, 2023 20:20

ale rada se necham poddat kde to mam hledat....

(mozna uz su vazne stara na pouzovaji moderni techniky...)
Přílohy
tmp-cam-1981046598392708547.jpg
tmp-cam-1981046598392708547.jpg (9.1 KiB) Zobrazeno 775 krát
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9393
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod Hafi » úte čer 13, 2023 21:21

když klikneš na tu tužku tak tam normálně přidáš kartu
Přílohy
Screenshot_20230613-221923~2.png
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8429
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod Mawenzi » stř čer 14, 2023 3:54

hafi
mas pravdu, jak su rozhozena a nervozni tak mi to prislo ze to nabizi kartu na zadani pod google pay a vubec mi to neprislo intuitivne jako jina moznost.

tak se vsem omlouvam za desinformaci, ta moznost je asi fakt na pridani karty pod branu, nejak mi to neprislo ze je to brana kdyz pod google pay se taky musela karta vyplnit... ale jo, ty formulare jsou trochu jiny.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9393
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod apuka » stř čer 14, 2023 7:18

Tak toto je uz lepsi. Ale stale nevim (no, neni to specialitan pouze Zasilkovny :evil: a nelibi se mi toto nikde), proc MUSIM kartu do jejich aplikace pridavat - i na jednorazovou okamzitou platbu... (Vim, ze po zaplaceni si ji mohu smazat - ale uz je nekde v jejich databazi.)
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16578
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod Dromedaro » ned čer 25, 2023 16:06

Nevíte někdo, jakou použít službu při poslání balíku do zahraničí, konkrétně Itálie, aby poskytovala službu předání proti podpisu? Aby se to při převzetí podepsalo vyžaduje Paypal kvůli ceně zásilky.

Koukal jsem na PPL, GLS, DHL, ale nikde jsem u nich nenašel možnost předání proti podpisu. To jsem našel jen u České pošty tuhle službu. Díval jsem se i na Fed Ex, ale tam za balík do Itálie chtějí 4500Kč.. to je snad i nějaký omyl. Nejlevněji to vychází u toho GLS, kde mi to ukazovalo 245Kč, jinak je to okolo 500Kč. Balík má rozměry 20x20x20cm a váhu ještě snížím, takže se vejdu do 1kg.

Tu adresu pro vrácení foťáku mi Paypal poslal a je tam uveden příjemce eBay S.a.r.l., Itálie. Ten jim pak prý potvrdí přijetí zásilky. To má ebay nějaká místa v každé zemi, kam se vrací zásilky a odtud je pak vydávají nebo jak to je? To si to tam ten prodejce bude vyzvedávat nebo to pak ebay posílá a bude mi za to ještě účtovat? Jsem myslel, že to budu posílat přímo prodejci.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4363
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod apuka » pon čer 26, 2023 10:13

Dromedaro píše:jakou použít službu při poslání balíku do zahraničí, konkrétně Itálie, aby poskytovala službu předání proti podpisu?
To presne pozadujes vec, kterou prakticky zadna prepravni spolecnost neposkytuje. Jenom Ceska Posta (a obecne statni postovni spolecnosti), protoze te to narizuji ceske zakony a mezinarodni smlouvy. Jinde to ani nemusis hledat.

Potvrzeni doruceni baliku od prepravnich sluzeb toto nenahrazuji, doruceni neni to same jako potvrzeny prijem.

Jo, je docela mozne, ze eBay nevydava adresy svych prodejcu, ale se o dorucovani postara sam. Ale to jsou jen me spekulace.

Ad Fedex: Oni jsou sluzba zamerena prioritne na neco jineho nez poslani jednotlivych zasilek mezi fyzickymi osobami, resp. fyzickou osobou a pravnickou. Tak sice tuto moznost nabizeji, ale normalni clovek to vyuzivat na bezne veci nebude. Jedine, kdyby poteboval neco, co oni nabizeji a jini ne.

(Pro ty, co nesnaseji Ceskou postu a volaji po jedho zruseni, vyse uvedene je jedna z veci, kvuli ktere zadna jina prepravni spolecnost si nechtela na seba vzit provoz zakonnich postovnich sluzeb. Zase - nejenom v CR, ale prakticky v cele Evrope. Ale o tom jsem uz nekolikrat psal.)
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16578
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

PředchozíDalší

Zpět na Pokec