Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

o všem možném, co se zrovna nehodí do žádné jiné kategorie

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod Quido » pon dub 24, 2023 18:33

nesouhlasim... statni prispevek neni jedinym zdrojem prijmu CP, krome toho poslednich 10 - 15 let neustale a neadekvatne zvysovala ceny svych zakladnich sluzeb, aniz by je kvalitativne nekam psouvala, pocet listovnich zasilek od revoluce se ji snizil na tretinu, co vzrostlo jsou prepravy baliku, presto utracela a utraci nesmyslne castky na vyvoj aplikaci, ktere nefunguji, jeji profesionalni" web je jak z ucebnice, coby priklad, jak se web nema delat...panicky a nesystemove menila typy dorucovacich sluzeb, ze se v tom pomalu sama nevyznala, prosadila si takvou nehoraznou pozici mimo obecne predpisy, ze napr. jeji reklamacni rad se vymyka zdravemu rozumu, naklady na distribuci vsech nepostovnich produktu (skoleni, logistika aj.) presahuji vydelky na techto produktech atd. atd., tudiz jednoznacne je to v managementu... i ten ma za ukol vyjednat co nejlepsi podminky a za sluzby dane statem / zakonem si ma nechat uzaplatit, a kdyz to management nedokaze vyjednat, nema tam co delat...
tak nechapu, ze hledas chybu porad nekde jinde? kde by mela byt?
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod mike » pon dub 24, 2023 19:46

Quido píše:Duvod, proc DZ po 90 dnech z DS "zmizi" se da pochopit

Ne, to se opravdu pochopit neda. Z technickeho a racionalniho hlediska, takze to vidim na tohle:
Quido píše:podezrivam tvurce DS, nebo spise provozovatele, ze si tim chystal pudu pro vynuceny "byznbys"

Ono se staci podivat na cenik za datovy trezor.

apuka píše:To je zase stejne u mika, lojzmena i jinych jako i jinde, napr. v souvislosti s CD - nekdy si zmysli, jak by mohlo neco fungovat, jak by to bylo jednoduche - jen zapomene na tisice "malickosti", ktere tu jejich predstavu naprosto znici. Neboli jinymi, matematickymi slovy - muze se slozita matematicka funkce o tisicech promennych aproximovat jinou s deseti promennyma. Ta bude pro nektere hodnoty dostatecne presna, ale (nejspise, v zavislosti na konkretni funkci) pro vetsinu uplne mimo.

Jsou lidi, kteri dokazou najit stovky duvodu, proc neco nejde a pak jsou ti druzi, kteri to proste udelaji.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49412
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod Dromedaro » pon dub 24, 2023 20:22

Chci se předběžně zeptat, protože zde s tím máte zkušenosti a já zcela nulové. Dívám se na ebay (nikdy jsem na něm nenakupoval, ani nevím jak to funguje, ale předpokládám, že jako aukro) na staré fotografické přístroje na svitkový film. Důvod je ten, že jsem různě po internetu pochytil, že je lepší nakupovat na ebay, protože tam člověk sežene fotoaparáty výrazně levněji než v našich bazarech a nebo za stejnou cenu jak v našich bazarech, ale ve stavu jako novém, zatímco u nás v bazaru za to člověk koupí omlácený kus s drobnými vadami. Koukám teď na Japonsko (protože prý tam ty foťáky nejvíce vlastnili amatéři a proto jsou jako nové) a je to pravda. Některé kusy jako kdyby sjely z výrobní linky a ještě je to o pár tisíc levnější než u nás za jeté kusy. A teď to, co mě zajímá. Jak zjistím, kolik se platí za CLO, když je to třeba z Japonska a cena cca 15tisíc? Lze ohodnocení důvěryhodnosti prodejců na ebay věřit?
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4364
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod Lipon » pon dub 24, 2023 21:52

můžeš tomu více méně věřit, nebo taky ne
většinou si rozkliknu zejména negativní a neutrální hodnocení, dost často spíš od potížistů, než lidí, co nedostali, co chtěli

teď je nevýhoda, že už se z US, UK a Asie nedá koupit tak levně jako dřív (clo, DPH)
kupoval jsem odtamtud spoustu věcí, od laciných obalů na tlf., skel na displeje tlf. a foťáku, až po objektivy, hodinky automaty apod.
vyvaruj se prodejců s nedostatečným hodnocením nebo čerstvě zaregistrované
počítej s tím, že je obtížnější vracet a reklamovat, na popisy jsem se mohl vždycky spolehnout, občas prodejce neměl naší zemičku v doručovacích, na dotaz to většinou šlo

platby výhradně přes paypal, nikdy jsem nedával kartu
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4912
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod Etheric » úte dub 25, 2023 4:35

Pokud koupíš použitou věc od fyzické osoby, clo neplatíš, aspoň to tak bylo.
Na ebay funguje ochrana kupujících. Vždy jsem platil kartou a vždy ok, PayPal nemám a mít nebudu
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8087
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod Dromedaro » úte dub 25, 2023 6:10

Díky. Tak tam tedy nějaká ochrana kupujících je. Neumím dobře anglicky a včera jsem ještě překlady nestudoval. Říkal jsem si pak večer, že jestli tam něco takového není, tak tam nic za takový prachy kupovat nebudu. Co jsem četl různě na netu, tak prý ty popisy stavu zboží na ebay jsou věrohodné a odpovídající. Já tam mám vyhlédnutých pár kusů od prodejců, kteří jsou uváděni jako nejlépe hodnocení. PayPal účet mám a platím přes něj.

Ohledně toho cla napíšu dotaz přímo na celní správu. Prý se ještě platí DPH, co jsem z různých článků zjistil. Ale nevím, jak to je, když to nenakupuju od eshopu, ale v podstatě z bazaru. Chtěl bych se vyvarovat toho, aby se mi to nějak prodražilo, že to blbě nahlásím či něco takového.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4364
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod Etheric » úte dub 25, 2023 6:29

Než ti celníci odepíšou, zboží se prodá :D
Na tohle stačí strojovej překlad, to není literatura..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8087
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod Quido » úte dub 25, 2023 9:58

když dáš na rady uvedené výše (Lipon a spol), pak je eBay bezpečnější, než Aukro... tam se poslední dobou vyrojili pěkní pancharti a správa dává od nich ruce pryč...
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod apuka » úte dub 25, 2023 10:17

@Dromedaro: Nevim, jak je to s ochranou kupujiciho na ebay, nikdy jsem tam zatim nic nekoupil. Ale doporucuji, pokud mas, platit to pres Paypal, to mas alespon moznost v pripade nutnosti poslat zpet v jejich rezii (coz napr. do Japonska docela pomuze). Navic se urcite nedostanou udaje o Tve karte k zadnemu prodejci.

Co se tyce celni spravy, tak se spise koukni na jejich web. Meli tam docela dobre vysvetlene ruzne situace, kdy z ceho kolik se plati cla a DPH (jen nechtej ode mne ted link, daval jsem to na OF minimalne dvakrat, ale uz davneji a uz jsem tam davno nebyl).
Jen bacha na to, co psal Etheric - takto to jednoduse neni pravda. Od cla jsou osvobozene darky mezi fyzickymi osobami do nejake vyse, ale pokud to koupis z bazaru (tj. eshopu nebo staci jen z ebay), tak i pouzite zbozi je uplne normalni prodej (dost tezko bys vysvetloval, ze je to darek pro Tebe od prodejce). Tj. plati na nej z hlediska cla a DPH uplne stejna pravidla jako na nove zbozi.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16578
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34
User is Online!

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod Etheric » úte dub 25, 2023 13:16

Jakpak to tedy ti prodejci dělali, že jsem nikdy clo a spol za použité zboží neplatil? :-k
Já nedělal nic, než že jsem objednal a zaplatil za zboží plus dopravu...
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8087
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod mike » úte dub 25, 2023 15:33

Nebude to tim, ze clo se plati az od 150 Euro? Pripadne tim, ze jsi objednaval driv, nez zrusili limit 22 Euro na platbu DPH, prodejce uvedl mensi castku jako cenu a proslo to?

Mam pocit, ze tady michate clo a DPH, to jsou dve uplne ruzne veci. Clo ma hranici tech 150 Euro a sazby jsou naprosto neprehledne, DPH hranici nema, sazba je jedna, ale jak je to s pouzitym zbozim netusim.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49412
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod Etheric » úte dub 25, 2023 15:36

Mnoho z toho bylo nad 150 euro. Asi to měli nějak pošmelený, balík vždycky došel a nikdo po mně nechtěl nic doplácet
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8087
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod mike » úte dub 25, 2023 15:39

Uvadet na baliku mensi cenu byl bezny trik. Jenze se zrusenim limitu na DPH se to zmenilo, ted prochazi celnici kazda zasilka a muzou po tobe chtit dolozit, kolik jsi doopravdy zaplatil. Ono to teda docela zavisi na prepravni frme, ty normalni si to nejak poresi, ale jesltli se to dostane do pracek CP, tak Grco s tebou :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49412
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod Dromedaro » úte dub 25, 2023 19:14

Já jsem se díval a to CLO se určuje prý 1-10% z ceny zboží.
DPH je 21%. To se mi i s dopravným ten fotoaparát prodraží. Zkusím se poohlédnout, jestli nenajdu nějaké takové fotoaparáty v dobrém stavu v rámci EU. Stejně se po tom Ebay chci pořádně porozhlédnout. Ta nabídka, co tam lze najít, mi do toho hodila vidle. Jsou tam kusy o kterých jsem uvažoval, ale vyřadil je, protože u nás jsou těžko sehnatelné nebo šíleně předražené. Připadám si jako dítě, které přišlo z obchodu s nabídkou pěti hraček do supermarketu s tisíci hraček.

Paypal mám a používám. Jakože, když budu to zboží vracet, tak to zajistí PayPal?
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4364
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod Etheric » úte dub 25, 2023 19:20

Na ebay mě neskutečně nasrali, že už nejde odfiltrovat Čína - když tedy hledám cokoliv, musím se prohrabat tunami šuntu z Číny :nasranost:
Dřív to odfiltrovat šlo... Už kvůli tomu nemám chuť ebay používat, ať zadám cokoliv, půlka výsledků je shit z Číny.....
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8087
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod Dromedaro » úte dub 25, 2023 19:26

Aukro jsem nedávno použil na prodej, ale přijde mi to mrtvý a už to není, co bývalo. Tam ani nechodím. Navíc si aukro strhává prachy za zprostředkování prodeje.

Jako jo, je logické, že člověk chce koupit od prodejce, který už toho prodal více a není čerstvě zaregistrovaný. Ale jak se pak mají nově registrovaní stát dlouhodobými prodejci s mnoha prodeji, když od nich nikdo nechce kupovat? :)
Na aukru mi s tím pomohlo, že jsem tam měl možnost dát platbu přes aukro, takže kupující měli jistotu, že když jim nepřijde co chtěli, tak dostanou peníze zpět.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4364
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod Lipon » úte dub 25, 2023 19:41

eBay filtrovat jde, jde třeba zvolit jen Evropu.
Napřed to ukazuje výsledky zvoleného regionu a až pak zbytek světa.
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4912
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod Etheric » úte dub 25, 2023 20:17

Na mobilní verzi mi ta možnost zmizela. Zničehonic, vždy to tam bylo a už není. Na PC jsem nikdy ebay neprohlížel, ale zkusím to, jestli to tam filtrovat půjde
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8087
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod Dromedaro » stř dub 26, 2023 5:16

Vyzkoušej to na PC. Mně to tam jde, jak psal Lipon. Mám zkušenost, že ty mobilní verze jsou z nějakého mně neznámého důvodu často osekané, že tam nejde to, co na PC.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4364
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod Etheric » stř dub 26, 2023 6:19

No některý mobilní verze jsou vysloveně nepoužitelný..... Ale na ebay to vždycky bylo úplně vpohodě, až donedávna.
Akorát ty balíky končí v rukou ČP, pokud si nezaplatíš jinou, dražší dopravu. Ne každý prodejce taky je ochoten takto poslat, někdo má jen jeden způsob odeslání, což zpravidla znamená, že to bude doručovat pošta. Jestli bude tedy mít kdo doručovat, když propustí 520 doručovatelů. Jejich práce se přenese na ten zbytek, takže každej zbylej zaměstnanec s byť jen trochou mozku změní zaměstnavatele. Bude to zajímavý :D
Btw čím dál tím víc mi přijde, že zlikvidovat poštu je záměr. Nebo je to jen čirá neschopnost vedení. Případně obojí.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8087
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod Dromedaro » stř dub 26, 2023 19:36

Mně to vyhledávání na ebay podle kontinentů funguje i na mobilu. Mám to otevřené ale normálně v prohlížeči, ne v aplikaci. Tu ještě nemám.

EDIT: Tak aplikace stáhnuta a jde to tam také...
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4364
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod lojzmen » stř dub 26, 2023 19:48

Dluh státu České Poště.
V poslední třetině jsou ta obrovská čísla.
V diskuzi se opakuje to, co zde už bylo, s jedinou výjimkou: nějaký filatelista navrhuje, aby pošta opět začala vydělávat na poštovních známkách pro filatelisty.
](*,)
Uživatelský avatar
lojzmen
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1104
Registrován: ned lis 21, 2010 23:58
Bydliště: Ostrava-Poruba

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod Dromedaro » čtv dub 27, 2023 6:10

Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4364
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod Etheric » čtv dub 27, 2023 6:59

A já tam dnes jdu poslat balík. Mám ještě možnost to poslat PPL, ale to bych musel do copy centra vytisknout štítek, dojít zpět, nalepit a odnést. Stejná otrava, jako vypsat lístek, popsat balík a odnést ho na poštu, kterou mám dnes cestou narozdíl od toho copy centra.
Tiskárnu kupovat kvůli tomu nebudu, dá se předpokládat, že ty štítky časem zruší a budou kódy jako se Zásilkovnou
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8087
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod Dromedaro » čtv dub 27, 2023 8:25

PPL už jde dlouho poslat přes kod, že nemusíš nic tisknout.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4364
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod Etheric » čtv dub 27, 2023 10:25

Fakt? Ani nevím, kdy jsem PPL posílal naposledy. Cca před rokem, balík 25kg a tam jsem musel vytisknout štítek.
Kouknu na to, díky.

Pošta dnes paráda, to jsem čuměl. 1 pobočka pro 20 tisíc lidí a ani noha tam. Žeby kdo může řešil věci jinak než přes ČP? :twisted:
Taky jsem tam schválně šel v dá se říci hovězí čas, 8:30. V době obědů to bude vypadat jinak. To je tam největší nával z celýho dne, přičemž funguje omezený množství přepážek z důvodu střídání směny, tohle nepochopíš, že to udělají tak, aby v čase největšího náporu fungovalo nejmíň přepážek, přičemž v době, kdy tam neni ani noha, jedou všechny ](*,)
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8087
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod Dromedaro » čtv dub 27, 2023 13:32

Jen pro jistotu se chci zeptat, jestli to tak je.
Objednám foťák dejme tomu za 15 tisíc. Budu počítat, že si náúčtují nejvyšší clo 10% = 1500Kč a DPH je 21%= 3150Kč. Takže mi ten foťák podraží o 4650Kč?! To není málo. Plus ještě doprava tak 1100Kč.

Teď zpětně mě teda ten brexit taky sere, protože zajímavé a pěkné kusy nalézám jen v Anglii a Japonsku. V EU je to bída s nabídkou toho, co hledám.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4364
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod pavproch » čtv dub 27, 2023 13:37

Drahá narazila na (nečekaný) problém se zásilkovnou (já tu obskurní službu NIKDY nepoužívám, tak neznám): cosyk kdesyk objednala s posláním zásilkovnou na vybrané vyzvedávací místo. Balík furt nešel, tak začala pátrat (nikdo se jí neozval) a zistila, že ho (aniž by ji o tom dali vědět) přesměrovali na jiné vyzvedávací místo. Jak píšu, obskurní služba. NEVER EVER.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28304
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod lojzmen » čtv dub 27, 2023 15:38

Nekomentuji, nehodnotím, můžeme hádat, v každém případě průser dopravce, že nevolal.
Ale přidám, co jsem vypozoroval.
Jsou vyzvedávací místa, která jsou pernamentně přeplněna a tak mi ve městě, kde je těch parcelshopů hodně, systém zobrazoval přetíženost jednoho místa (asi před dvěma roky).

Před měsícem mi už v eshopu obchodníka (hodinu po půlnoci) systém zabránil vybrat pro doručení zásilkový box, což mne dost štvalo.
Totiž, ten balík byl výrazně větší, než jsem předpokládal a do boxu by nevlezl.
Naposledy upravil mike dne čtv dub 27, 2023 15:44, celkově upraveno 1
Důvod: zbytecna citace celeho predchoziho prispevku
Uživatelský avatar
lojzmen
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1104
Registrován: ned lis 21, 2010 23:58
Bydliště: Ostrava-Poruba

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod mike » čtv dub 27, 2023 15:48

Zasilkovna nevola, posila SMS. Jeste se mi nestalo, ze by neprisla.

Jo, nektera mista byvaji obsazena, ale to vidis uz pri vyberu. Nedovoli ti ho vybrat a duvod je tam napsany. S boxy je to jak pises, obchodnik ma rozmery a u boxu jsou velikosti schranek a jejich obsazenost. Za mne to funguje skvele. Jediny problem, co jsem za posledni roky mel, bylo PPL, jak jsem nekde zminoval. Velky balik a jejich parcel shopy ho dvakrat odmitly, ac se tvarily, ze by mely brat i vetsi.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49412
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

PředchozíDalší

Zpět na Pokec