Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

o všem možném, co se zrovna nehodí do žádné jiné kategorie

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Ceska posta; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod šíp » čtv úno 21, 2013 5:17

Je zde ještě rozdíl. PPL a spol volají předem a domlouvají se, kdy budu doma. ČP volá v okamžiku, kdy stojí přede dveřmi /3x stejná zkušenost/
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: Stížnost

Příspěvekod dudy » čtv úno 21, 2013 6:59

axi12 píše:......ale vedle většiny pošt je bankomat a jako klient ČSOB je tam výber zadara......


Možná v Buďkách.
Když můj příbuzný, žijící na maloměstě s poštou, ale bez bankomatu, ležel tři měsíce doma s komplikovanou zlomeninou, nebyl sto, ani zacvakat složenky, páč výplata mu chodila na účet, s nohou a rukou v gypsu to tak nějak šlo na tu počtu, ale 15 kiláků do města s bankomatem už né.
Jo a nevíte někdo jak to teďka funguje s balíkama? Je balík na počtu, balík do ruky, do druhého dne, do čtyř dní, pilný, obchodní, doporučený, pojištění dle váhy, dle částky........
Je, himlhergot, něco, jako vobyčejnej balik?
Když jsem byl mlád, býval balík, dopis, pohled a koresponďák.
Kolikrát jsem v pokušení odpovědět tý slečně za přepážkou na dotaz: "A jak to chcete" něco úplně jiného než myslela.
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3963
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Ceska posta; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod Sirkka » čtv úno 21, 2013 9:47

Tak volání ČP se do Phy ještě nedostalo :D
Uživatelský avatar
Sirkka
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2217
Registrován: pát dub 11, 2008 20:21
Bydliště: Praha a Vysočina

Re: Ceska posta; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod šíp » čtv úno 21, 2013 10:02

To volání je jen u "balík do ruky", kde zadáváš telefonní číslo.
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: Stížnost

Příspěvekod conny » čtv úno 21, 2013 13:40

dudy píše:Je, himlhergot, něco, jako vobyčejnej balik?


pro bezneho smrtelnika, ktery nejak extra nespecha je nejvyhodnejsi to zkusit pani nacpat jako doporucene psani (coz jde prekvapive casto casto - postatne je, aby to byla placka max 5cm vysoka. druha nejvyhodnejsi moznost je doporuceny balik nebo obyc balik.)
kdyz se specha, je alespon u nas nejlepsi balik na postu. (ne do ruky, jednak je drazsi a jednak kdyz vas postak nestihne, hodi to na postu, ale u nas treba az po sesty, takze se k tomu clovek dostane az dalsi den, na rozdil od tech "na postu", ktere tam lezi uz od brzkeho poledne.)
Every dream was given to us with the power to make it true.
Uživatelský avatar
conny
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3445
Registrován: úte zář 19, 2006 12:34
Bydliště: Praha - zbohom kopecky

Re: Ceska posta; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod mike » čtv úno 21, 2013 18:46

Jj, nedavno jsem posilal mensi balicek na Slovensko a doporuceny dopis se ukazal jako nejlepsi volba. Jak cenove, tak z hlediska sledovani a pojisteni.

Dneska jsem byl zas na poste a uvedomil jsem si, jak se za poslednich nekolik let zmenila. K lepsimu. Zavedli vyvolavaci system, takze clovek dostane cislo, sedne si a ceka, az se nekde objevi. Zmizely otravne a nervozni fronty, da se optimalizovat pocet otevrenych okenek a navic clovek muze odhadnout, jestli bude cekani delsi a kdyz tak si nekam odbehnout.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49384
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Ceska posta; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod conny » čtv úno 21, 2013 19:45

jo to ja stihnu behem "cekani" na poste vyridit potraviny i lekarnu.

do zahranici pak je potreba zkousek doporuceny dopis i kdyz zasilka nesplnuje rozmery pro tuzemske podani. do Britanie treba vemou i docela velkou vec a usetri se tim minimalne stovka.
Every dream was given to us with the power to make it true.
Uživatelský avatar
conny
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3445
Registrován: úte zář 19, 2006 12:34
Bydliště: Praha - zbohom kopecky

Re: Ceska posta; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod brhel » čtv úno 21, 2013 20:18

mike píše:da se optimalizovat pocet otevrenych okenek
dá, ale zkus jít na poštu odpoledne po práci. lidí před tebou čeká hafo a polovina okýnek zavřených.
Uživatelský avatar
brhel
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2561
Registrován: sob led 21, 2006 11:12
Bydliště: Praha / Oslo

Re: Ceska posta; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod mike » čtv úno 21, 2013 20:32

Kdyz ja nevim, co je presne odpoledne po praci, odpoledne do prace chodim ;-) Dneska jsem byl na poste okolo 16:30. Prede mnou par lidi a cekal jsem tak 5 minut. Predevcirem jsem tam byl nekdy po pate a bylo to podobne. Normalne to byva o neco delsi, asi je ted hlucha sezona, ale silene davy tam byvaji akorat pred Vanocema.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49384
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Ceska posta; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod budo » čtv úno 21, 2013 22:08

mike píše:Zavedli vyvolavaci system, takze clovek dostane cislo, sedne si a ceka, az se nekde objevi. Zmizely otravne a nervozni fronty, da se optimalizovat pocet otevrenych okenek ..........


Tak to teda nejak nedorazilo k nam - u nas je ČP, system prepazek, rychlost obsluhy a manyry (15 min pred zavirackou si postacka na prepazce dovoli ti pred nosem na 10 minut zatahnout zaluzie, aby si nabouchala razitka a udelala veci, ktery ma delat po zavreni pobocky a mohla rychle vypadnout !!!) v naprosto stejnym stavu, jako to bylo v roce 1985 ........

Ujety bylo kdysi v dobe faxu, kdyz jsem zjistil, ze sluzba zaslani faxu neexistuje .... a kdyz faxy tak nejak koncily, tak tu sluzbu konecne zavedli, ale chteli za to asi 6 petek a to bez potvrzenky o prijeti faxu druhou stranou. A totalne nejubozejsi je to, ze v roce 2013 neni mozny na poste zaplatit platebni kartou (krom te jejich), zatimco se s ni da platit uz dokonce i ve vecerce u vietnamce ! ČP je stejnej šmejd, jako kazdej jinej statni ci polostatni pelech - manageri nah.vno berou velky prachy, lidi na konci retezce jsou brany u huby, buzerovany a nemaj motivaci cokoli smerem k zakaznikovi zlepsit.
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Ceska posta; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod mike » čtv úno 21, 2013 22:23

budo píše:Tak to teda nejak nedorazilo k nam...

Myslim, ze je to vec konkretni pobocky a jejiho vedeni. Jak se snazi nebo nesnazi. Vzdycky je to v lidech. Vcetne zakazniku. Zkus tam zajit a zeptat se jestli a kdy to planuji zavest.

Diskusi o platebnich kartach tohle vlakno zacina.

Sorry, ale ten tvuj konec na mne pusobi, jako bych si nejakym omylem otevrel diskusi na Novinkach ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49384
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Ceska posta; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod Sirkka » čtv úno 21, 2013 22:27

@Mike: a kam chodíš na poštu, že tam máte lístečky a malé fronty? Lístečky znám jen z hlavní pošty ve Vodičkově ul. Na Ládví je vždycky fronta, ať tam jdu, kdy tam jdu. Za to u Masaryčky, to je jiná. Většinou pusto prázdno *
Uživatelský avatar
Sirkka
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2217
Registrován: pát dub 11, 2008 20:21
Bydliště: Praha a Vysočina

Re: Ceska posta; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod mike » čtv úno 21, 2013 22:41

Praha 81. Jak jsem psal, malo lidi tam bylo ted, jindy to byva horsi, ale diky listeckum se to da snest. Z Ladvi to mas kousek (jede tam 177, pripadne 102 z Kobylis). Muzes se zajit podivat a pak tam poslat lidi z posty, at to udelaji taky tak ;-) Zmena k lepsimu je to zasadni, jeste si dobre pamatuju fronty pred tim.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49384
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Ceska posta; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod budo » čtv úno 21, 2013 22:43

mike: 2 my znami na poste delali ..... kdyz mi vypraveli, jak se tam s nima zachazi, tak bych blil. Pokud se tyce managementu, tak o jeho intelektualni a profesni urovni dostatecne vypovida fakt, ze nutej bezny radovy zamestnance X-krat do roka sedet v pobocce u stolecku s reklamnima tuzkama a balonkama a otravovat zakazniky s pojistenim, sporenim nebo s cim ........ jaka myslis ze asi muze bejt uspesnost takhle trapnych pokusu .... ? Schopnej manager by v zivote takovou hovadinu po svych podrizenych v tomto pripade nechtel, natoz aby je do toho nutil .... pokud ti muj post pripomel diskusi na novinkach, pak zrejme proto, ze tam ctes prilis casto 8)
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Ceska posta; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod mike » pát úno 22, 2013 0:38

budo píše:pokud ti muj post pripomel diskusi na novinkach, pak zrejme proto, ze tam ctes prilis casto 8)

Na tom neco je; i jednou za zivot je v nekterych pripadech prilis casto ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49384
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Ceska posta; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod dudy » pát úno 22, 2013 7:01

Nepochopil jsem personální politiku ČP
U nás na pobočce byly za přepážkou dvě pěkné poloslečny, které po směně chodily i k nám na pivko a protože jsme je měli rádi a hýčkali si je vybranými likéry, přeložili je a foukli nám sem protivný babizny.
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3963
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Ceska posta; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod brhel » pát úno 22, 2013 17:44

dnes nám přišel balík do ruky. i když na něm byl uveden mobil, vůbec se neobtěžovali zavolat... jen den předem poslali email, že balík je na cestě ...
Uživatelský avatar
brhel
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2561
Registrován: sob led 21, 2006 11:12
Bydliště: Praha / Oslo

Re: Ceska posta; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod šíp » pát úno 22, 2013 21:11

První "balík do ruky" dopadl stejně, volali až podruhé a potřetí. Asi se to ještě pracovníci musejí naučit #-o
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: Ceska posta; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod booze » úte črc 25, 2017 12:42

Existuje v CR nejaka sluzba, kde mi nechaji balik na poste a ja si ho tam muzu vyzvednout?
Napr. Pokud vim, ze jedu na nejaky cas po CR a skoncim v Praze, kde nemam ubytovani a potrebuji jit na nejakou schuzku jako slusnak, tak bych si zasel na postu a vyzvedl si balik s kvadrem.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Ceska posta; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod amigo » úte črc 25, 2017 12:50

Česká pošta - balík na poštu?
Uživatelský avatar
amigo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5050
Registrován: stř zář 17, 2008 9:24
Bydliště: Vysočina

Re: Ceska posta; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod booze » úte črc 25, 2017 21:07

jj to jsem si myslel taky. Postacka rikala, ze to nejde a musi tam byt nejaka dorucovaci adresa a ne posty. Budu si muset precist podminky na netu ach jo.
Dik amigo
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Ceska posta; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod mike » úte črc 25, 2017 21:25

Napis tam svou domaci adresu a balik na postu do Prahy. Treba se z toho CP zhrouti do cerne diry a bude od ni pokoj :twisted:

(spis bych ale cekal, ze tvuj balik poslou do Murmanska ;-))
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49384
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Ceska posta; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod ZbynekN » úte črc 25, 2017 21:34

Mozna by to slo poslat na nejakou pobocku zasilkovny, ty maji pobočky na hodne mistech.
ZbynekN
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 5176
Registrován: ned kvě 6, 2007 10:12
Bydliště: Vrbice

Re: Ceska posta; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod PaKo » stř črc 26, 2017 5:24

Přesně tak, zásilkovna. Ve spoustě měst mají víc poboček jak pošta. A cena za balík třetinová.
PaKo
 

Re: Ceska posta; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod mike » stř črc 26, 2017 5:31

Nekazte to. Chci videt, co se stane, kdyz bude mit dorucovaci adresu v Boozelandu a balik na postu v Praze :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49384
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Ceska posta; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod Miras » stř črc 26, 2017 7:04

booze píše:...Postacka rikala, ze to nejde a musi tam byt nejaka dorucovaci adresa a ne posty...

Blbost, stačí jméno, telefon a název+psč pošty, kam to chceš. Viz: https://www.ceskaposta.cz/rady-a-navody/jak-spravne-nadepsat-zasilku
PaKo píše:Přesně tak, zásilkovna.

Rozveď to trochu prosím. Co to obnáší, abych jako fyzická osoba mohl něco poslat přes zásilkovnu? Stránky mají co se týče informací v tomhle ohledu dost tragický. Začíná to nutnou registrací a pak taky čtu, že jako fyzická osoba můžu poslat jenom "pouze zásilky na dobírku min. 75 Kč / €3". Celkově to na mě působí dojmem, že nějakej velkej zájem na posílání balíčků mezi lidma nemají.
Miras
účastník
účastník
 
Příspěvky: 600
Registrován: pon črc 12, 2010 9:28
Bydliště: Toho času Dobřichovice

Re: Ceska posta; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod booze » stř črc 26, 2017 7:36

mike píše:Nekazte to. Chci videt, co se stane, kdyz bude mit dorucovaci adresu v Boozelandu a balik na postu v Praze :twisted:

Toto je jedina cesta jak mit balik na postu nekde jinde. Jenze problemy s tim spojene budou asi dost velke. Musis online vyplnit nejakou zadost o doruceni baliku na jinou postu a pak se modlit, aby to tam bylo. Uz to je pro me oyeb, protoze jsem liny.
Dneska jdu na postu za vedouci zeptat se na detaily.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Ceska posta; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod Miras » stř črc 26, 2017 7:54

@booze: Ještě jednou - co ti tvrdí, je blbost! Nic neřeš, nikoho se neptej, napiš na balík adresu ve tvaru:
booze
Na Poštu v Práglu
svůj telefon
a pošli to. Musí to přijmout, musí to tam poslat a tam ti to musí vydat :) Když se budou cukat, tak jim holt dej přečíst jejich vlastní webový stránky...
To je u ČP (stejně jako u ČD) běžný postup, že zákazník musí zaměstnance na jistý míň často využívaný služby prvně proškolit, než je může využít...
Miras
účastník
účastník
 
Příspěvky: 600
Registrován: pon črc 12, 2010 9:28
Bydliště: Toho času Dobřichovice

Re: Ceska posta; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod amigo » stř črc 26, 2017 8:19

jinak co se týče "služeb" (nebo jak to vlastně nazvat) české pošty, tak za vše hovoří slova bratra mého známého, který rozváží balíky v ulici kde bydlím; když jsem nadával, že mi jako obvykle hodili jen doručenku a nikdo se neobtěžoval zvonit (3 případy za sebou během měsíce), přesto, že jsem byl doma, odpověděl: "jestli se mu to nelíbí, ať si to pošle přes PPL. tomu říkám dno :vom: :vom: :vom:
Uživatelský avatar
amigo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5050
Registrován: stř zář 17, 2008 9:24
Bydliště: Vysočina

Re: Ceska posta; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod ZbynekN » stř črc 26, 2017 10:44

amigo píše: "jestli se mu to nelíbí, ať si to pošle přes PPL.

Takový doporučení na odchod ke konkurenci mám rád ](*,) Mě soused- poštovní doručovatel- po oficiální stížnosti řekl, že je to na poště všechny pobavilo a že si mám vyzkoušet doručování sám, když se mi to nelíbí :toimonster: Dovolil jsem si stěžovat, že jsem v paneláku dostal balíčky, co se nevešly do schránky, pod rohožku.
ZbynekN
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 5176
Registrován: ned kvě 6, 2007 10:12
Bydliště: Vrbice

PředchozíDalší

Zpět na Pokec