Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

o všem možném, co se zrovna nehodí do žádné jiné kategorie

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Ceska posta; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod Lipon » čtv říj 10, 2019 12:00

nemusí to být jen aktualizované
už se mi několikrát stalo jak s ČP, tak PPL, tak i DHL, že podle stránek to bylo pořád někde na překladišti a přitom to právě doručovali a po doručení najednou naběhla zbylá historie
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4884
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Ceska posta; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod apuka » čtv říj 10, 2019 22:02

Ten balik pres Post.at urcite neni "jen neupdatovany", opravdu ve Vidni stal jeden a pul dne. Dnes odpoledne pribudly dve polozky - predano partnerovi a dorucene do krajiny dodani (Brno). Takze doufam, ze zitra mi uz dorazi.

Na druhe strane, co se stezuji - a A i D chodi pohlednice a dopisy vetsinou min. tyden a pul i dva tydny. I mezi A a D, takze Ceska Posta v tom neni. Stejne tak balik posilani postou z CR do D se do D preda hned dalsi den - a potom se toula skoro dva tydny nekde mezi pobockamy Deutsche Post ](*,).
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Ceska posta; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod apuka » pát říj 11, 2019 14:33

Lipon píše:nemusí to být jen aktualizované
Tak jsem se zeptal primo prepravce, oni za pul dne zjistili, ze balik byl dodany uz 8.10. Tj. ne ze neni updateovany, ale jednoduse zapomeli zapsat dodani do trackingu ](*,).
Druha zasilka prisla dnes, takze ta "jenom" stale den a pul ve Vidni.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Ceska posta; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod pavproch » pát říj 11, 2019 14:48

Drahá fčera posílala balík juniorovi do UK.

Paní za přepážkou už ví, jak to (ve skutečnosti) funguje: "Esli chcete, aby to tam bylo za nějakou rozumnou dobu, pošlete s někým jiným, my sice máme na stránkách, že 4 dny, ale skutečnost je 14 dnů i dýl" - podotýkám, poslání toho balíku (ne moc velkého/těžkého) stálo víc než litr... sem zvjedaff, kdy a esli mu to vůbec dojde, mj. je tam i litr "meducíny" na rymečku ze švestek v PeT láhvi.... :twisted:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Ceska posta; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod mike » pát říj 11, 2019 15:04

To zas bude na celnici nablito... :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Ceska posta; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod apuka » pát říj 11, 2019 15:10

PP: Sice do mne bude zase rypat, ale tyto stiznosti by mely smerovat nekam mimo CP a vubec mimo CR. Uz jsem psal, mimo republiku se balik dostane docela rychle a potom se potuluje "nekde po EU"...

Na dalsi baliky Ti mohu doporucit napr. zaslat.cz. Do DE cena min nez polovicni (a pojisteni na vyssi castku) a jeste si muzes vybrat mezi min. dvema prepravci. Za maly priplatek prijdou pro balik k Tobe, nalepi svoji nalepku. Do Anglie/GB to jde taky, napr. 2 kg, 40x40x15cm od 398 s vyzvednutim baliku.

Jo, bacha na ten alkohol (a nejenom na to). Ten litr je jeste OK, ale pokud bys posilal vic, muze to i v ramci EU (a i bez brexitu) byt porusenim celnich predpisu.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Ceska posta; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod pavproch » pát říj 11, 2019 15:16

Jo, o limtech na chlast vím.

Příště pro změnu zkusím TNT (nebude to sice levnější, naopak dražší) ale co vím z posílání pracovních zásilek, tak do UK opravdu doručujou za 3-4 dny.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Ceska posta; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod pavproch » úte lis 26, 2019 14:56

Neska mě ČPošta navnadila a zklamala.... čekám skrz ně balíček - sem zase (dost) utrácel a dělal si (malou) radost - a ráno SMS + emil, že neska budou doručovat. Celý den nic. Fčíl mají v track and trace "v přepravě". Škoda no, sem se těšil a fčíl to těšení budu muset odložit / prodloužit do zítřka. :twisted:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Ceska posta; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod apuka » úte lis 26, 2019 15:22

Mozna jsi na rade s vecernim dorucenim :wink:.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Ceska posta; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod pavproch » stř lis 27, 2019 11:15

Tak doručeno až dneska, už teda spokojenost.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Ceska posta; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod zdenki » stř pro 18, 2019 20:59

Fakt by mě nenapadlo, že tohle někdy napíšu, ale musím pochválit Českou poštu.. :) Jelikož su teď kripl a nevylezu z bytu, tak si nechám všechny zásilky doručovat domů. Což posledních pár let radši nedělám, změním on line zásilku na balík na poštu a vyzvednu během dne.
No a už čtvrtá zásilka proběhla úplně v pohodě jak má. Mail, že zásilku přijali, s odkazem na sledování.. Mail, že zásilku budou ten den doručovat.. Sms v kolik asi hodin doručí, s číslem na řidiče... A hlavně proběhne doručení :mrgreen: a dokonce i teď před vánoci vždycky zvládli to rozmezí 3hodin, co napsali ráno.. :D . Nechci to zakřiknout, ještě čekám dva balíky :D , ale konečně aspoň v tomhle funguje pošta jak by měla.
Dokonce se u řidiče dá platit kartou a i ti kluci šoféři vypadají a komunikují tak nějak normálně a pohodově.. :D
zdenki
účastník
účastník
 
Příspěvky: 402
Registrován: čtv lis 25, 2010 3:54
Bydliště: Jižní Morava

Re: Ceska posta; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod Hafi » čtv pro 19, 2019 0:07

jo, taky jsem zíral. Včera jsem nejak večer před koncem otvíračky šel vyzvednout balík. Čekal jsem zhruba tyto varianty:
- balík byl vrácen odesílateli, jelikož už jste si ho měl vyzvednout a vaše žádost o prodloužení se nějak ztratila
- nestíháme, tedy už vás nepustíme dovnitř, musíte přijít jindy
- pustíme vás dovnitř, ale pokud se to nestihne do zavíračky, tak vás zas vyhodíme
- a nejoptimističtější varianta: pojďte dovnitř a vyčkejte, cca za hodinu až dvě na vás bude řada.

Ale co se nestalo, vyjelo mi u vstupu číslo 856, pohledem na tabuli jsem zjistil, že 855 je právě vyřizováno a za 2 minuty jsem byl venku i s balíkem.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8414
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Ceska posta; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod karaya1 » čtv pro 19, 2019 6:40

Začátkem prosince jsem dvakrát vyzvedával balík na poštovní balíkovně - taky pohoda a za dvě minuty jsem byl venku. Jen mě teda zarazilo, že když už jsem do terminálu při braní pořadového lístku zadal PIN k balíku (a někdo ho dokonce v zázemí našel a předal k přepážce akorát když jsem k ní došel), tak po mně paní chtěla ten PIN znovu u přepážky.
karaya1
účastník
účastník
 
Příspěvky: 680
Registrován: pon kvě 14, 2007 12:16
Bydliště: Brnéčko

Re: Ceska posta; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod Hafi » čtv pro 19, 2019 7:42

vcelku logická kontrola, byť v situaci bez fronty ne až tak pravděpodobné zneužití: zadáš kód, dostaneš číslo, vidíš frontu, zahodíš číslo, někdo ho veme a dojde vyzvednout.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8414
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Ceska posta; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod zdenki » čtv pro 19, 2019 17:17

Jo, jak píše Hafi.. Já to číslo taky hned hážu do koše :D.
zdenki
účastník
účastník
 
Příspěvky: 402
Registrován: čtv lis 25, 2010 3:54
Bydliště: Jižní Morava

Re: Ceska posta; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod pavproch » čtv pro 19, 2019 18:50

Po dlouhé době sem si fčíl tež nechal poslat balík (s bobulema pro moje klúby pro celý rok 2020) ČPoštou dom. Už mi přišel mail od odesílatele, že expedovali a SMS/emil od ČPošty, že převzali. Až/jestli to doručí, quli xmas neočekávám, že by to mohlo být rychle, taxem písnu tež. Chválu nebo křitiku.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Ceska posta; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod mike » čtv pro 19, 2019 20:26

Taky jsem byl dneska na poste, a tak jsem se rovnou zeptal. Opravdu to ma byt kvuli overeni, ze si balik vyzvedava ten, kdo zadal kod. Teda, pani rikala, ze to tak aspon pochopila :) Stejne se pro jistotu ptaji jeste na jmeno.

Jinak stejna zkusenost jako karaya1. Plno cekajicich lidi a ja jsem si po zadani kodu sotva stacil sednout a uz naskocilo me cislo :smt023 Nekteri cekajici na mne vrhali vrazedne pohledy, ale udrzel jsem se a neukazal jim, ze jsou jednicky ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Ceska posta; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod karaya1 » čtv pro 19, 2019 21:13

Njn, klasické security vs. convenience :wink: Měl bych být rád, ale klidně by stačilo i to jméno, ne znovu lovit kód ze sms.
mike píše:Plno cekajicich lidi a ja jsem si po zadani kodu sotva stacil sednout a uz naskocilo me cislo Nekteri cekajici na mne vrhali vrazedne pohledy, ale udrzel jsem se a neukazal jim, ze jsou jednicky

Pochopil jsem to tak, že Balíkovna je speciální služba, takže má svoji přepážku, příp. přednost před ostatními - pak by předskočení fronty dávalo smysl.
(Pozn. pod čarou - v tomto mě fascinuje pokaždé návštěva městského úřadu: mám ho asi 2 minuty od práce, tak si vyberu čas z online objednávkového systému, přijdu zhruba správně a prakticky hned jdu na řadu - pohledy ostatních bývají podobně nemilé :rolleyes: )
karaya1
účastník
účastník
 
Příspěvky: 680
Registrován: pon kvě 14, 2007 12:16
Bydliště: Brnéčko

Re: Ceska posta; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod mike » čtv pro 19, 2019 21:21

Rikala neco v tom smyslu, ze k overeni je kod, jmeno je navic a pta se spis ze zvyku. Mne to taky driv vadilo, ale spis proto, ze jsem mobil a SMS musel podruhe lovit, ted uz to vim a mam pripraveno :)

Jj, taky to tak chapu, ale vysvetluj to tem, co nevedi a maji pocit, zes je predbehnul :D
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Ceska posta; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod booze » čtv pro 19, 2019 23:27

Dneska mi dovezl pan z DPD balik, ktery podle sledovani baliku prevzala CP 11.12. a zacala ho dorucovat. Pry 16.12. bude dorucen. Pan rikal, ze CP posta odmitla dorucovat ten balik a prihrali ho jim 18.12. To by me zajimalo jak to funguje. Takze balik byl od 11.12. v CR a 7 (sedum) dni se valel nekde na poste.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Ceska posta; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod mike » pát pro 20, 2019 2:50

Postaci se boji jezdit do boozelandu? :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Ceska posta; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod pavproch » pát pro 20, 2019 8:58

pavproch píše:Po dlouhé době sem si fčíl tež nechal poslat balík (s bobulema pro moje klúby pro celý rok 2020) ČPoštou dom. Už mi přišel mail od odesílatele, že expedovali a SMS/emil od ČPošty, že převzali. Až/jestli to doručí, quli xmas neočekávám, že by to mohlo být rychle, taxem písnu tež. Chválu nebo křitiku.


Prozatím to vypadá na chválu. Právě mi pípla SMS, že neska (nejsem doma, ale drahá ano), taxem zvjedaff, esli fuckt doručí nebo enem lísteček "Nezastižen, vyzvedněte na poště" :twisted:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Ceska posta; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod apuka » pát pro 20, 2019 9:11

mike píše:k overeni je kod, jmeno je navic a pta se spis ze zvyku
Ten kod zavedla posta ne tak davno a to puvodne pro balik na postu (Balikovna je v podstate to same jen s jinou obsluhou - asi, u nas sice pisou "Balikovna" ale stejne se ceka ve fronte na prepazce bez cisla). A je to (/bylo zavedeno) prvotne kvuli tomu, aby si balik mohl vyzvednout i nekdo jiny nez adresat bez dlouheho overovani, jestli ma na to pravo nebo ne. Takto si balik vyzvedne kdokoliv, kdo ma ten kod - a ne, jmeno vubec neni treba, mne se na to vubec neptali, dokonce kdyz jsem predkladal (automaticky z toho overovani predtim) obcanku, tak mi pano rekla, ze to nechce, ona i zasilku nachazi podle kodu, uz ne jmena.
Takze z toho je docela zrejme, ze PIN musi znat vyberce, bez nej mu to nevydaji - mozna hned ani skutecnemu adresatovi :-k.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Ceska posta; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod pavproch » pát pro 20, 2019 14:00

Balík s pilulema je prý doma, takže ČPošta tentokráte :smt023
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Ceska posta; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod zdenki » pát pro 20, 2019 17:30

Poslední 2 zásilky v pohodě doručeny ,,do ruky", takže 6 za posledních 14dní a vystřídalo se 5 řidičů. Tak snad to nebyla náhoda a na ČP se udály nějaké změny a bude fungovat, jak by měla..
zdenki
účastník
účastník
 
Příspěvky: 402
Registrován: čtv lis 25, 2010 3:54
Bydliště: Jižní Morava

Re: Ceska posta; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod mike » pát pro 20, 2019 22:12

apuka píše:Takze z toho je docela zrejme, ze PIN musi znat vyberce, bez nej mu to nevydaji

Jiste, Mlho, ale my se tady bavime o tom, proc chteji PIN dvakrat :roll:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Ceska posta; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod Hafi » sob pro 21, 2019 0:08

poprvé proto, aby to mohli připravit a bylo to rychlé, po druhé jako kontrolu, že vybírající je tím, kdo si vzal ten lísteček. Druhá kontrola by asi šla nahradit znalostí jména adresáta, ale ani takto mi to neuráží.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8414
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Ceska posta; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod mike » sob pro 21, 2019 2:13

Jasne, k tomu uz jsme dosli o kus vys :)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Ceska posta; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod lojzmen » pát led 10, 2020 20:26

Česká Pošta - chválím, že fungují normálně (už jsem si odvykl). Uvnitř asi velká změna.

9.1.2020 16:41 E-shop z Plzně nahlásil odeslání a hned přidal sledovací kód zásilky.
9.1.2020 19:49 Česká Pošta nahlásila přijetí zásilky a sledovací kód zásilky.
Večer jsem změnil místo doručení na uložení na poštu, do hodiny přišlo potvrzení.
10.1.2020 11:23 Česká Pošta nahlásila uložení na poštu v Ostravě Porubě.

Tak to má být. Jsem spokojen.

edit: 10.1. kolem 15:30 jsem balík vyzvedl.
14.1. jsem dostal do schránky výzvu k vyzvednutí. Bez podpisu. Že 17.1. zásilku vracejí.
Nejsem spokojen.
Naposledy upravil lojzmen dne sob led 18, 2020 0:47, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
lojzmen
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1083
Registrován: ned lis 21, 2010 23:58
Bydliště: Ostrava-Poruba

Re: Ceska posta; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod apuka » sob led 11, 2020 19:49

@lojzmen: No vidis, mne to u Ceske posty a eshopu takto funguje tak asi dva roky furt, dokonce i se zasilkami ze zahranici. Za predpokladu, ze eshop poste preda muj email a/nebo telefon nebo mi da alespon sledovaci cislo - co. bohuzel, jeste par jich "zapomene".
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

PředchozíDalší

Zpět na Pokec