Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

o všem možném, co se zrovna nehodí do žádné jiné kategorie

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod apuka » pát říj 22, 2021 11:35

@etheric: Jeste v nedavne minulosti jsem taky parkrat "skolil" zamestnance post (ale i na par jinych mistech - pokladna CD, banka, VZP), jak se neco dela. V tech pripadech jsem se jim nedivil - chtel jsem hodne neobvykle (ale nabizene!) sluzby. Tak jsme postupne vystridali skoro vsechny zamestnance i vedouci, volalo se do nadrizene pobocky az nakonec do ustredi. (A vetsinou se na 20-30 minut prakticky zastavilo odbavovani na vsech prepazkach, bo vsichni chteli vedet, jak se to dela :-).) Na tom ale nesejde.

Pri tom jsem ale mel moznost zjistit, ze maji k dispozici takovou tlustou prirucku o jednotlivych sluzbach, bohuzel tech sluzeb nabizeji cim dal vice, navic se podminky furt meni, takze se stava, ze o necem jim "manual" dorazi, az to je v behu mesice nebo uz plati neco jineho. To same je s jeich pocitacovym systemem. Tak jsem se je ptal i na skoleni - to se deje zpusobem, ze ustredi proskoli nejake krajske zamestnance, ti maji preskolit okresni a obvodni, ti dale vedouci pobocek a vedouci potom ostatne zamestnance. Asi si umis predstavit, jak dlouho to trva, kym se proskoli kazdy zamestanec u prepazky (prakticky to delaji ve volnem case - v praci na ne talci delat jine veci, napr. prodavat doplnkove - a ziskove - veci, jako pojisteni #-o). No a kym se "prepazkar" vetsinu veci nauci, tak casto bud jeho misto zrusi nebo preradi nekam jinam.

Samozrejme, to nic nemeni na tom, ze by to vedet meli.

V "pripade sobb", kdyz se vytvori elektronicke podani zasilky, tak to je jenom zaklad. Na pobocce do toho zapisuji/pridaji pozadovane sluzby, resp. upresneni. Prvni a nejzakladnejsi otazka je, jestli to ma byt standardni (doruceni za 2 dny) nebo expresni (dalsi den) balik. To by se mel zeptat postak hned na zacatku. Problemem je, ze se to zeptat da ruzne a starsim lidem, kteri se v tom nevyznaji muze byt volba nejasna. Napr. kdyz je otazka cca "chcete to rychlejsim dorucenim nebo pomalou cestou", tak se muze leknout, ze pomala cesta znamena, "nekdy dorucime"... Atd.
Takze je to vzdy o cloveku a komunikaci.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34
User is Online!

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod sobb » pát říj 22, 2021 17:18

mike píše:Nejspis to same, co ja: viewtopic.php?p=547872#p547872 ;-)
Tak na tohle došlo až v dalším kole :lol: Jsem zvědavá, jestli se ještě něco zajímavého dozvím :mrgreen:

apuka píše: Problemem je, ze se to zeptat da ruzne a starsim lidem, kteri se v tom nevyznaji muze byt volba nejasna.
Určitě to tak někdy může nastat, ovšem ne v tomto případě. Mí senioři jsou sice už starší, ale nejsou ani blbí, ani lekaví. V posílání balíků zběhlí nejsou, nicméně měli celkem jednoduchou instrukci - poslat balík do ruky, velikost S (krabice měla přesně 35 cm, tak aby náhodou pošťáky nenapadlo to dát jako Mko), data byla podána elektronicky. Nic víc nechtěli ani se jich nikdo na nic víc neptal.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod mike » pát říj 22, 2021 17:26

sobb píše:Tak na tohle došlo až v dalším kole

:D zajimalo by mne, jestli tech nekolik univerzalnich odpovedi kopiruji rucne nebo na to maji software, kde jen kliknou ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod apuka » sob říj 23, 2021 20:00

sobb píše:V posílání balíků zběhlí nejsou, nicméně měli celkem jednoduchou instrukci - poslat balík do ruky, velikost S (krabice měla přesně 35 cm, tak aby náhodou pošťáky nenapadlo to dát jako Mko), data byla podána elektronicky. Nic víc nechtěli ani se jich nikdo na nic víc neptal.
Pokud se nic neptali,takto na poste pomrvili.

Kdyz to "podas" elektronicky, tak na konci Ti vypise, ze podrobnosti, resp. upresneni se doplnuje pri fyzickom podani. Jestli chces standarni nebo expres balik (jedno jestli do ruky nebo na postu) pri elektronickom podani nelze urcit. Proto se na to musi zeptat.
A ver mi,nemusi byt nekdo blby, aby mu nedoslo, co se ptaji, kdyz se to nesrozumitelne zaobali... Hlavne, kdyz nekdo nevi presnejsi podminky.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34
User is Online!

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod mike » stř lis 3, 2021 16:41

Peklo zamrza stale hloubeji. Prisla mi omluva od Ceske posty v reakci na mou stiznost (viz tady a dal).

... bylo zjištěno, že Vaše nespokojenost je oprávněná. Dle vyjádření vedoucího balíkového dodání, došlo k pochybení balíkového doručovatele, který dodával výše uvedenou zásilku.

Bohužel při dodání Vaší zásilky pracovník porušil technologický postup, když neprovedl řádný pokus o dodání zásilky zazvoněním na domovní zvonek. Pro nedodání zásilky neměl pracovník žádný důvod a toto pochybení vzniklo nerespektováním pracovních povinností konkrétního pracovníka.

Pracovník si je svého pochybení vědom a za své osobní selhání se Vám velice omlouvá. Za pochybení bude u příslušného pracovníka přistoupeno k postihu v souladu s pracovně právním řádem České pošty, s.p.


Kdyby mi ten vocas hodil listek do schranky hned, tak to neresim, to uz beru jako standard. Nebo kdyby tam aspon zadal ulozeno na poste z provoznich duvodu. Ale ta lez, ze zasilka byla ulozena na mou zadost, mne fakt nasrala.

Trvalo to necele tri tydny, to na CP neni tak spatne, furt lepsi, nez CD, co mi penize za ujety pripoj jeste nevratily.

BTW, vcera jsem mel ve schrance listek k jine zasilce a hned na prvni pokus, posilali ji pred par dny. Tu podivnou vyjetinu ze strojku + k tomu pricvakly normalni listek. Takze to taky bylo od balikoveho dorucovatele a je to tak spravne.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod pavproch » pát lis 5, 2021 14:39

Malá pochvala pro DPD: sem si objednal cosyk do své garáže (nářadí na auto) s dodávkou DPD do firmy, ráno mi pípla SMS+emil, že budou dnes doručovat (ale bez konkrétní hodiny) a už v poledne pípla druhá, že se moc omlouvají a že doručení až v pondělí. Hezky jim to funguje (= neudržují mě celé odpoledne v nevědomosti). Nato nespěchám, takže je mi jedno, že až pondělí.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28131
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod dudy » pát lis 12, 2021 19:06

Tvl, ty pošťáci, to je banda.
Ležím doma v izolaci a objednal jsem si nějaké věci do práce.
Protože vím, že u nás se pošťák neobtěžuje ani přibrzdit, tak normálně volím na poštu, nebo jiného dopravce.
Tady byla k mání jenom ČP.
Vědom si, že u nás má poštovní úřad tuším od 9:00 do 11:00 a pak od 13:00 do 16:00, což jsou hodiny, kdy je každý slušný člověk v práci a já musím úpět izolaci, nechal jsem to poslat na Poštovnu, co jí máme v sámošce, kde jsou do osmi do večera a mají otevřeno i o víkendu.
Domluvil jsem si, že mi to o víkendu má milá vyzvedne a doručí mi to domů.
To přece bude makat.
A bum: dneska SMS: omlouváme se, ale Vaše zásilka musela být uložena na poště.
A tak jsem to měl hezky vymyšlený...
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod mike » pát lis 12, 2021 19:16

dudy píše:A tak jsem to měl hezky vymyšlený...

:D koukam, ze zustavas zivotnim optimistou ;-) Mozna bys to mohl zkusit se stiznosti, jako ja vyse, treba je to priste prinuti aspon pribrzdit. Staci mail, muzes to udelat z postele.

Hledal jsem, co je to Postovna, protoze jsem slysel jen o te na Snezce, a nenasel nic oficialniho. Chapu, jak to asi myslis, neco jako PPL parcel shopy, ale netusil jsem, ze CP neco takoveho taky umi. Vlastne neumi ;-)

BTW, izolace proto, ze jsi nemocny nebo jen pozitivni?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod dudy » pát lis 12, 2021 20:48

Tak ono se to správně jmenuje balíkovna.
Ale mrdka je to stejně.

A v izolaci jsem tak půl na půl.
Pozitivní jsem.
Neni mi sice nijak zle, ale úplně fit nejsem.
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod mike » pát lis 12, 2021 22:27

Balikovna je jejich vykladni skrin. Posli tu stiznost, to si zas nejakej vocas usetril praci jako u mne. Ted ti to nepomuze, ale priste si to uz nedovoli. Normalne staci mail s popisem toho, co se stalo, na info@cpost.cz. Se vsemi udaji, hlavne to jejich cislo zasilky, at to muzou dohledat.

U nas teda funguje Balikovna dobre, ale je soucasti posty. Vlastne je to jedine, co tam funguje dobre :)

Tak at to dobre dopadne, jsi pozitivni, mysli pozitivne ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod apuka » sob lis 13, 2021 16:57

mike píše:to si zas nejakej vocas usetril praci jako u mne
:-k Hm, ze Ty to hned presne vis, proc...

Ten (teoreticky) nejjednodussi duvod Te asi nenapadl, ze? Ze mohly byt vsechny boxy odpovidajici velikosti zrovna plne.
Stejne se mi stalo naposledy u Alzaboxu. Sice pred Vanocemi (zase zdaleka ne posledne dny), ale prece. V dudyho pripade on alespon dostal hned upozorneni, ze se to ulozilo na poste. Mne chodily akurat maily a SMS, ze se to nepovedlo ulozit, ze se to udela pozdeji. Nakonec to tam bylo az treti den od prvni SMS. (To je jeden z duvodu, proc si radeji veci nechavam poslat bud domu nebo na nejakou vydejnu a ne do tech boxu).

U Alzy maji alespon max. uloznou dobu, potom jednoduse boxy vyklidi. U Balikovny (ani u Mallu a pod.) netusim, jake maji podminky, ale je mozna, ze tam je delsi termin, pokud vubec nejaky je. Timpadem se to ale muze jednoduseji zahltit.

Co je pravda, pokud toto byl ten duvod, mohli udelat znovudoruceni do toho boxu. Zase, neznam jejich podminky.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34
User is Online!

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod mike » sob lis 13, 2021 19:05

apuka píše:Hm, ze Ty to hned presne vis, proc...

Vim, v mem pripade vyse mi to dokonce potvrdila i sama CP :P Bohužel při dodání Vaší zásilky pracovník porušil technologický postup, když neprovedl řádný pokus o dodání zásilky zazvoněním na domovní zvonek. Pro nedodání zásilky neměl pracovník žádný důvod a toto pochybení vzniklo nerespektováním pracovních povinností konkrétního pracovníka.

apuka píše:Ten (teoreticky) nejjednodussi duvod Te asi nenapadl, ze? Ze mohly byt vsechny boxy odpovidajici velikosti zrovna plne.

Boxy? Myslel jsem, ze Balikovna jsou bud prepazky s rychlym odbavenim na poste (u nas) nebo proste balik privezou na nejakou prodejnu, jako to ma Zasilkovna, PPL pickup apod. Schvalne jsem hledal a nasel Česká pošta jde s dobou. Zavádí samoobslužné boxy, posiluje Balíkovny a spolupracuje s Aliexpresem, kde pisou: Balíky přepravované Českou poštou si budeme moct nově vyzvednout v samoobslužném boxu. Do konce prosince 2021 jich bude na nádražích a dalších frekventovaných místech k dispozici 100 z celkem plánovaných 264.

Z toho mi vychazi a) samoobsluzny box neni Balikovna a b) neni pravdepodobne, ze v Dudyho nore box bude. To nam ale muze napsat Dudy sam.

apuka píše:Mne chodily akurat maily a SMS, ze se to nepovedlo ulozit, ze se to udela pozdeji. Nakonec to tam bylo az treti den od prvni SMS.

Mne taky, ale tak je to v poradku, co jineho chces delat? Aspon vis, co se deje a dostanes to tam, kam sis urcil a ne uplne jinak, kde se ti to nehodi. Taky uz jsem zazil, ze mi to uz pri objednavce psalo, ze box nema volnou kapacitu.

apuka píše:U Alzy maji alespon max. uloznou dobu, potom jednoduse boxy vyklidi. U Balikovny (ani u Mallu a pod.) netusim, jake maji podminky, ale je mozna, ze tam je delsi termin, pokud vubec nejaky je.

7 dni, coz je standardni doba pro pick-up pointy. Tak to ma i PPL a nove i DPD. Ti ted u nas koupili stary box od Alzy (ta ma novy lip pristupny) a taky tam maji 48 hodin na vyzvednuti a pick-up pointy 7 dni. Coz je pro mne dalsi duvod si myslet, ze Balikovna boxy nejsou.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod apuka » sob lis 13, 2021 19:28

mike píše:Vim, v mem pripade vyse mi to dokonce potvrdila i sama CP
Ale tady se bavime o dudyho pripade, mlho :wink:
mike píše:Boxy?
Dobra, mozna ne boxy ale vydejna. Ale ta taky muze byt bud plna nebo jednoduse kvuli necemu prave zavrena (jsou to casto male obchudky, tak napr. kvuli karantene - nebo napr. si jednoduse majitel zavrel drive nez mel). Ja jsem to psal proto, ze mne by napadla tato moznost jako nejprirozenejsi. Rozhodne pravdepodobnejsi nez ze ridic Balikovny tam nezajel ale odvezl baliky primo na postu.
mike píše:Aspon vis, co se deje a dostanes to tam, kam sis urcil a ne uplne jinak, kde se ti to nehodi.
Haha... Prichazelo to dvakrat az trikrat denne vzdy s casem doruceni do boxu ten den za par hodin. Tak jsem tam parkrat po danem case by a nic. A po nekolika hodinach od casu z SMM prisla dalsi SMS s posunutou dobou doruceni. Po nejake pate, seste SMS Te to prestane bavit. Kdyby to zavezly na prodejnu Alzy, bylo by to pro mne jednodussi, jen bych si musel vystat frontu. Ale uz nebyla moznost zmenit doruceni.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34
User is Online!

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod mike » sob lis 13, 2021 19:38

apuka píše:Ale tady se bavime o dudyho pripade, mlho

Bavime se o nejpravdepodobnejsi moznosti. Kdyz jsem ji trefil presne jednou, tak proc ne podruhe? :P Ve skutecnosti se to deje bezne a nejen mne.

apuka píše:Ja jsem to psal proto, ze mne by napadla tato moznost jako nejprirozenejsi. Rozhodne pravdepodobnejsi nez ze ridic Balikovny tam nezajel ale odvezl baliky primo na postu.

:D ano, to svedci o tvem zpusobu uvazovani, ktery je z jineho vesmiru. V nasem je nejslabsi clanek ridic a to nejen u CP. Nechce se mu tam jezdit, a tak to hodi na postu.

Jinak klasika, vymyslis si libovolny nepravdepodobny scenar, jen abys nemusel pripustit, ze u CP delaji vocasove, co svou praci flakaji.

apuka píše:Po nejake pate, seste SMS Te to prestane bavit.

V tom pripade u vas Alza funguje mizerne, napis jim. Mne napsali jednu SMS, kdy to tam bude nejpozdeji (coz se da spocitat, protoze maji tu maximalni lhutu) a pak druhou, kdyz to tam bylo o pul dne driv.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod dudy » sob lis 13, 2021 22:48

Sámoška kde je balíkovna je otevřená, nemá karanténu a balíky, dle slov majitele bere.
Jediné, že když mají úplně plno, tak odmítnou přijmout něco velikého (můj balík měl cca 10 x 12 x 20 cm), ale plno, dle slov majitele, neměli.
To že to řidič vyloží jen na poště je běžná praxe. Sámoška je hned vedle pošty a řidič by musel vyložit půlku na poště pak popojet 50 metrů a vykládat znova.
Nehledě na to, že by to musel přebírat, protože balíkovna je i na poště, takže čtyři druhy zásilek - nedoručené do ruky, na poštu, do balíkovny na poštu a do balíkovny do sámošky.
Takhle to všechno vyloží na poště a báby si to přeberou...
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod apuka » úte lis 16, 2021 9:43

Sakra, jsem objednal neco z Bergfreunde. Klasicky docela rychle odeslani. Jenze DHL a nasledne CP, coz by nebyl az takovy problem, ale zase raz se povedla blba cesta balicku:

15.11.2021 Převzetí zásilky vyměňovací poštou. 22000 specializovaný útvar vyměňovací pošta Praha 120

Naposled to tam stalo 10 dnu :evil:

Jen pro info, je to zasilkaz Nemecka, kousek od Stuttgartu, slo to jen odtud pres D, tudiz by nemelo byt zadne celni odbaveni, zadne DPH a pod. takze na tu Prahu 120 by vubec nemusela dostat.
Nekdy se to odtamad dostane do Plzne a odtud hned putuje do OV, nekdy ale z D jde primo do Prahy a to je potom skoro katastrofa ](*,). Jeste ze Vanoce jsou dostatecne daleko. Snad.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34
User is Online!

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod dudy » pát lis 19, 2021 18:37

Ty voe, do prdele, tohle už je moc...
Objednal jsem boty.
Balík Na poštu.
Domluvil jsem se s juniorem, že mi to vyzvedne.
Přišla SMS, že je to tu, tak jsem mladýmu dal telefon, ať to zaplatí a vyslal jej v úřad poštovní.
Vrátil se za půl hodiny bez balíku s tím, že na poště ho nenašli.
Tak jsem zkontroloval SMS a koukám, že "balík je uložen na poště 150 04"...
Kuwa, my sme pošta 159 00...
Kontroluju zadání a všechno v pořádku.
Dokonce i SMS z pošty o přijetí zásilky potvrzuje místo uložení pošta 159 00.
Linka 800... samozřejmě automat co mi tvrdí, že zákazníci přede mnou bla bla bla...
Ve Stodůlkách to nikdo nebere.
Je 16:04 a u nás jsou do čtyř, takže telefon nic.
Tvl, pošta 150 04 jsou Stodůlky.
Patnáct kiláků autem.
Seru na to.
Koho asi tak budu shánět, aby mi jel do Stodůlek.
Telefon neberou.
Na poštu nesmím...
Banda debilů...
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod mike » pát lis 19, 2021 20:06

Jestli jsi neposlal tu prvni stiznost, tak tahle je jasna. Trval bych na tom, ze to doruci na spravnou postu. Priste by ti to taky mohli nechat v Ostrave ;-) Vlastne vubec nechapu, jak si neco takoveho muzou dovolit.

Mam dneska presne opacnou zkusenost se Zasilkovnou. Ve ctvrtek brzo rano jsem udelal 4 objednavky z ruznych obchodu. Odpoledne mi postupne chodily maily, ze odeslano. Dneska jsem si 3 z nich vyzvednul, z toho byla jedna ze Slovenska. Tu ctvrtou zrejme jeste neodeslali. Zasilkovna super :smt023
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod sobb » pát lis 19, 2021 20:09

mike píše:Peklo zamrza stale hloubeji. Prisla mi omluva od Ceske posty v reakci na mou stiznost
Tyjo, mě taky :twisted: Teda nejdřív jsem asi před dvěma týdny našla ve schránce složenku na 30 kč od naší pošty :lol: Normálně by mi to nestálo za projetej benál, ale zrovna jsme ten den jeli kolem, tak jsem se zastavila. Sice se to neobešlo bez nějakých řečí, ale snad si to už do příště budou pamatovat, že takhle ne.

No a včera přišel e-mail nazvaný Odpověď na podnět z pobočkové sítě Jižní Morava. Velmi zdvořilý, omluva, ujištění o projednání s danou poštou, poděkování za podnět, zírám.
Přijde mi, že se vedení pošty fakt snaží napravovat pokaženou reputaci. Ale evidentně to nebude lehká práce, když koukám, co píše dudy výše ...
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod mike » pát lis 19, 2021 20:13

Jakych reci? :D Vypada to, ze prevzali metodu Ceskych drah. Ti taky davaji listecky na 30 Kc, kdyz je neco spatne. Postupne je vyhazuju, jelikoz maji platnost rok a daji se uplatnit jen na pokladne pri nakupu, coz skoro nedelam.

Jj, omluva a slusne chovani fajn, ale jeste lepsi by bylo, kdyby takovym situacim predesli.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod sobb » pát lis 19, 2021 20:33

V podstatě něco ve smyslu, že bez prostudování podrobných podacích podmínek všech typů balíků a přesné terminologie se přece na poštu neleze :lol:

To ne, tady byl těch 30 kaček rozdíl mezi tím, jak jsem to chtěla poslat a tím, jak to poslali. Já to po nich ani zpátky nechtěla, ale když už to tak pojali ...

Třeba to časem k něčemu povede. Je dobrý vidět, že u nich zpětná vazba snad funguje a postupně se to možná zlepší.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod mike » pát lis 19, 2021 22:16

Jj, to by se jim libilo. Protoze pak by tam nelezl vubec nikdo a meli by svaty pokoj :D

No, jestli funguje nevime, tohle jen znamena, ze existuje ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod sobb » pát lis 19, 2021 22:54

Funguje ve smyslu, že reagují a řeší :wink:

A zrovna v tomto případě a na týhle poště si myslím, že už si to pamatovat budou :wink: Akorát já tam asi nebudu moct lízt :twisted:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod mike » pát lis 19, 2021 22:55

Resit nutne neznamena vyresit ;-)

Posli stiznost, ze na tebe byli hnusni :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod sobb » pát lis 19, 2021 22:58

Rozhodně je to dobrý krok :wink:

:lol: Ale oni nebyli. Jen si paní asi nemohla odpustit připomínky.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod Mawenzi » pát lis 26, 2021 7:05

dotaz.
poprve sem objednavala z bergfreunde a tam maji dhl prepravu, kdy to dovezou do cr a predaji ppl. toto se stalo dle sledovaciho cisla ve stredu. dhl tracking number ale uz pro ppl nefunguje a z ppl nemam zadny email, nic.

jak dlouho asi trva, nez si ppl zanese do systemu cislo baliku?

mate s tim nekdo zkusenosti?

- a o muzu napsat na dhl a zeptat se ale zatim spis vyckavam, akorat sem proste doufala, ze 4dny na prepravu by mohli stacit.. ale zda se ze prebirat zahranicni zasilky je akorat voser casove narocnej

(ppl sou zatim asi nejhorsi prepravni a dorucovaci spolecnost, co mam zkusenost:(

- tak update - podivala sem se ted znova a uz to napsalo update pod origo nemeckym cislem... vcera totiz me to presmerovalo vzdy na stranku s jinym tracking number a chtelo pin z mailu ktery nikdy neprisel a dnes to reaguje, takze snad dnes email bude
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod Vexo » pát lis 26, 2021 7:37

Pisou PPL, ale mne to pred mesicem dovezla Ceska posta. Pokud jsou u vas na CP blbci, tak ti ani nemusi dat vedet, balik zustane na pobocce, ktera ti prislusi a musis se o nej sama prihlasit...
Vexo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 485
Registrován: pát zář 25, 2020 20:55

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod Mawenzi » pát lis 26, 2021 8:11

takze pokud ji v ramci cca 3 pracm dji neproveze ppl skoxit na postu, dik za info:D pac my mame balikovou v jiny vesnici...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod apuka » pát lis 26, 2021 8:46

Partnerem DHL v CR je uz (bohuzel) Ceska posta. A vypada, ze to CP prebira zpusobem, ze se zasilky posilaji do Prahy na "celni" postu, coz nikdy neznaci nic dobreho. Tady mas sledovani meho baliku co mi z Bergfreunde doslo pred tydnem (samozrejme nebyl zadny kontakt se mnou, az email po ulozeni zasilky na poste; stejne tak asi zadny pokus o doruceni - do 16:15 jsme byli doma, od 18:15 taky, nikdo mi nevolal, "geograficka data" jsou z cca 19:30 a asi 600m od nas):

Datum Událost PSČ Místo vzniku události
19.11.2021 Dodání zásilky. 70044 Ostrava 44
19.11.2021 E-mail adresátovi - neúspěšný pokus o doručení a uložení zásilky.
19.11.2021 Uložení zásilky - adresát nezastižen. 70044 Ostrava 44
18.11.2021 Geografická data z pokusu o doručení. Dostupné po přihlášení
18.11.2021 Doručování zásilky. 72572 Depo Ostrava 72
18.11.2021 Příprava zásilky k doručení. 72572 Depo Ostrava 72
16.11.2021 Přeprava zásilky k dodací poště.
16.11.2021 Zásilka vypravena z třídícího centra. 70002 DSPU Ostrava
16.11.2021 Zásilka v přepravě.
15.11.2021 Převzetí zásilky vyměňovací poštou. 22000 specializovaný útvar vyměňovací pošta Praha 120
12.11.2021 Odeslání zásilky do České republiky.
11.11.2021 Zásilka převzata do přepravy.

17.11. byl svatek, takze se to o den posunulo, ale jinak je cca tyden standardni doba od DHL ze zahranici do OV... Bo ta "celni" posta posila ne na ostravske depo ale uplne zbytecne jeste na tridici postu..

Ale Tobe by melo fungovat den po predani DHL-kem ceskemu partnerovi (to vidis v DHL trasovani) sledovani zasilek u Ceske posty, zadas tam puvodni cislo zasilky od Bergfreunde.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34
User is Online!

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod Mawenzi » pát lis 26, 2021 11:39

tak na dhl com pisou zacina-li zasilka CY prepravuje ceska posta. je mam CH tak uvidime :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

PředchozíDalší

Zpět na Pokec