Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

o všem možném, co se zrovna nehodí do žádné jiné kategorie

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod Krysha » stř lis 30, 2022 12:05

Zásilkovna mě začíná štvát - pokud zvolím doručení do Alzaboxu (ve městě máme 2), tak se mi skoro vždy stane, že to z kapacitních důvodů přesměrují - bohužel ne do druhého Alzaboxu, ale vždy do konkrétního místa, které má zoufalou otevírací dobu a ještě zoufalejší obsluhu :/
Zkusil jsem se domluvit s obchodem, aby k zásilce připsal 2 alternativní místa, pokud by byl alzabox plný - no kde si myslíte, že zásilka skončila :evil:
Uživatelský avatar
Krysha
účastník
účastník
 
Příspěvky: 230
Registrován: úte led 8, 2008 12:48
Bydliště: Beskydy

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod apuka » stř lis 30, 2022 12:16

Dromedaro píše:Koukl jsem teda i na PPL a ten má základní cenu 65Kč
Pozor na to, ze to je cena za doruceni na vydejne misto! To ma i GLS levnejsi, nez jsem psal - ale ja jsem tam primo psal o doruceni na adresu. Pokud chces na vydejne misto a je pobliz, asi nejlepsi je Balikovna.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod Lipon » stř lis 30, 2022 13:30

krysha - stejná zkušenost, zatím naštěstí jen jednou, nejbližší shop byl sice cestou, ale prac. doba 8,30-16
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4884
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod mike » stř lis 30, 2022 15:38

To je ale problem Alzaboxu, jsou chronicky pretizene, i dorucovani z Alzy docela hapruje. Termin se postupne odsouva, jak tu nekdo psal. Do Vanoc to IMO lepsi nebude. Neni teda rozumnejsi si rovnou zvolit vydejni misto Zasilkovny, ktere vyhovuje?

BTW, Zasilkovna je ted pretizena taky. Po dlouhe dobe se mi stalo, ze mi zasilku dorucovali dva dny. Njn, to jsou ty cerne patky, Vanoce a lidi, co pry nemaji penize...
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod Dromedaro » stř lis 30, 2022 15:46

Ano, v sobotu jsem podal zásilku na Zásilkovně a doručili až dnes. Také to připisuji sezóně. Na stránkách Zásilkovny je i nějaké info Zásilkovna v sezoně nebo tak nějak, ale nerozklikával jsem to.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4260
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod Krysha » stř lis 30, 2022 18:55

@mike: no příště to udělám, minimálně do doby, než zásilkovna přidá tu dlouho požadovanou možnost nastavit si v aplikaci alternativní doručovací místo/a což už nějakou dobu slibují
ale teď jsem si říkal, že tomu ještě dám šanci a zkusím alternativní místa přes vzkaz dopravci. podle sledování je zásilka ještě na centrále, tak nevím, jestli přeplněný alzabox zjistili dálkově (což by dávalo smysl, ale o to víc naštve že systém ignoruje vzkaz s alternativami) nebo je to tím, že výdejna sice zásilky převzala, ale protože mají času dost, tak je napípají až zítra či pozítří (jeden z důvodů, krom toho že mají otevřeno jen do 16 a o víkendu vůbec, proč je to nejhorší výdejna - jednou mi obsluha řekla ať přijdu zítra, že nemá čas to napípat - přitom obchod prázdný)
Uživatelský avatar
Krysha
účastník
účastník
 
Příspěvky: 230
Registrován: úte led 8, 2008 12:48
Bydliště: Beskydy

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod pavproch » stř lis 30, 2022 19:08

Ty jo, neska jedna (firemní) zásilka via DPD, ráno SMS, že doručí ve 12:44 a .... DPďák zvonil u dveří 12:44 ...
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28138
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod Dromedaro » čtv pro 1, 2022 10:03

apuka píše:Pozor na to, ze to je cena za doruceni na vydejne misto!

Aha, to jsem ve své zbrklosti přehlédl.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4260
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod apuka » pát pro 2, 2022 13:58

Tak jsem zvedavy na novou zkusenost se Zasilkovnou...

Vcera odesilali ze Zlina balicek na vydejnu v Ostrave. Ted jsem se koukal na sledovani a vypada ta preprava docela zajimave. Ze by nejprimejsi cesta ze Zlina do Ostravy byla pres Varsavu :-k :-k :-k (Dodací adresa je na fakture spravne, v Ostrave):

Podrobnosti
01. 12. 2022 08:17:20 Příjem elektronických dat k zásilce. Čekáme na předání zboží od odesílatele k přepravě.
01. 12. 2022 15:50:42 Zásilka byla převzata řidičem a míří na depo
01. 12. 2022 16:38:16 Příjem zásilky na podacím místě DEPO, Zlín, Malotova (areál Svit).
02. 12. 2022 13:06:10 Příjem zásilky na expedičním depu Konotopa (Warszawa), Fiołkowa 36.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod mike » pát pro 2, 2022 17:18

Ostrava? To je nekde v Polsku, ne? :twisted:

Nebo v Nemecku: https://mapy.cz/turisticka?source=osm&i ... ase=ophoto ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod Lipon » pát pro 2, 2022 22:45

bez překvapení Zásilkovna z Amazonu opět nezklamala
jejich systém si primárně neumí poradit s adresou v jednom řádku, prostě pošlou mail o nekorektní adrese a šmytec - dokud si to neopravíš, nic ti doručovat nebudeme
po telefonátu to paní musí ručně upravit, tj. rozepsat adresu do kolonek ulice, jméno, psč atd., samozřejmě číslo patra musí vyhodit, protože do pater nedoručujou
ráno pošlou info, že mezi 11 a 12,36 dorazí kurýr, v 15,45 tam byl jak na koni, bez jakéhokoliv vysvětlování jen podal balík ](*,)
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4884
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod Dromedaro » sob pro 3, 2022 22:15

K debatě o Zásilkovně a jejímu nedoručování na adresu. Řeším teď reklamaci výrobku a eshop má uvedeno v reklamacích, že při vrácení zboží Zásilkovnou s doručením na adresu jim to na tu adresu eshopu nedoručí, ale kurýři je ukládají na náhodných výdejních místech v okolí a že situaci se Zásilkovnou řeší.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4260
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod apuka » pon pro 5, 2022 15:00

@Dromedaro: hnidopisska otazka - umoznuje ten eshop dopravu (nakoupeneho zbozi k Tobe) pres Zasilkovnu? Protoze ty eshopy, ktere mi toto rikali pres Zasilkovnu neposilaji...

Mimochodem, zasilka ze Zlina s tou varsavskou zkratkou dnes dopoledne dorazila primo na moji adresu.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod Dromedaro » pon pro 5, 2022 15:18

Ano, doručuje i přes Zásilkovnu.
A Zásilkovna zlevnila? Dnes jsem si nechal zaslat přes Zásilkovnu zboží z eshopu a stálo to 49Kč.
Teď jsem si ověřoval Apukův dotaz a taky tam mají doručení za 49Kč.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4260
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod Dromedaro » pon pro 5, 2022 19:35

Dromedaro píše:Když jsem se dostal na řadu, tak paní vyplňovala údaje do systému a já ji říkám, ať to tam napíše přesně, jak to mám na balíku a jak to má eshop uvedené na svých stránkách, tedy že je to DPD depo. Ta firma si tam balíky přebírá, ale nesídlí tam, takže když tam pošťák dojde, uvidí na té adrese DPD, eshop tam nenajde a nedoručí to, že už mám nějaké zkušenosti. A ona, že ne, že je to dobré, že to dojde, protože se jí to beztak nechtělo dělat znova. Tak jestli ne a vrátí se mi to, tak si to za rámeček nedá, protože se tam za ní stavím. Byl jsem rád, že jsem odešel a přes ČP zase dlouho nic, dokud nebude zbytí. Balík do 30cm délky a kila váhy za 130Kč...


Takže jak jsem očekával, tak problém. Díval jsem se teď a moje zásilka není na adrese pro vrácení zásilek eshopu, ale na České poště Řídící Depo Zlín 70, kde mi to sledovač zásilek ukazuje, že to zde bylo doručeno a leží to tam už několik dní. Když jsem volal na to Depo, tak i když bylo ještě půl hodiny do konce pracovní doby, telefon mi po chvíli vyzvánění oznámil, že nikdo není k dispozici a mám nechat vzkaz na záznamníku. Infolinka ČP pracovní doba jen do 18hod.

A teď mi jde o to, že ve čtvrtek mi končí ta zákonná lhůta 14dní pro vrácení zboží. A když to ČP nedoručí včas a mně eshop nevrátí peníze, můžu to chtít po České poště při reklamaci? Respektive, jestli to tak dopadne, tak to po nich chtít budu. Jedná se dva tisíce. Kreténi zku-----, jsem se zase rozčílil :evil: :axe:
Do toho eshopu jsem teď psal email, kde jsem jim vysvětlil situaci a poslal kopii dokladu o podání zásilky s datumem odeslání a celou adresou pro vrácení, která je shodná s jimi uvedenou na stránkách jejich eshopu.

Druhá věc je, proč to má ten eshop Duvlan.cz takhle blbě, že adresa pro vrácení zboží je na depu DPD. Jestli to tak trochu není záměr. Normálně bych asi u nich nenakoupil, ale zboží měli buď zde nebo pak na eshopu ze Slovenska a ze zahraničí jsem objednávat nechtěl.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4260
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod Lipon » pon pro 5, 2022 21:06

14 dní ti běží od převzetí/doručení.
Smyslem lhůty je mít možnost se seznámit se zbožím, kupovaným na dálku.
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4884
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod Dromedaro » pon pro 5, 2022 21:27

No však ano, tento čtvrtek uplyne 14 dní od doby, co jsem zboží převzal.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4260
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod apuka » pon pro 5, 2022 22:19

@Dromedaro: Kazdopadne posli eshopu mail, vyslovene ze odstupujes od smlouvy. Ono totiz tech 14 dnu je lhuta na doruceni odstoupeni. Vetsina eshopu ma dalsich 14 dnu (od data odstoupeni) abys dorucil zbozi zpet do eshopu.
Tj. fakticky mas az 28 dnu na doruceni samotneho zbozi. Tak bys mohl dostat trochu casu navic a (mozna) stihnes odeslat vracene zbozi (CP by Ti jej mela dorucit zpet kdyz se nevyzvedne, myslim, do 14-ti dnu) jinak.

Priznam se, ze ted nevim, jestli je to tak i nekde v zakonech. Jen se mi zda, ze pred casem jsem to hledal a melo by to tam byt. I na strankach MPO pro spotrebitele to uvadeji takto.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod Dromedaro » pon pro 5, 2022 22:27

To jsem jim poslal den po odeslání zboží zpět na adresu, tedy 28.11. , protože to tam mají uvedeno, že je má člověk informovat, že jim posílá zpět zásilku. Napsal jsem to ve znění:

Dobrý den,
v rámci odstoupení od smlouvy v zákonné lhůtě 14 dnů jsem Vám včera přes Českou poštu odeslal zpět objednávku číslo 2022502923 na adresu určenou pro vrácení zboží, kterou máte uvedenou na svých webových stránkách.


Odpověděli mi:

Dobrý den,
ďakujem za informáciu.
Budeme teda čakať na zásielku a keď tovar dorazí tak Vám budú vrátené finančné prostriedky na číslo účtu ktoré ste si uviedli do formulára na odstúpenie od zmluvy.


To ať ČP ani nezkouší, že to tam bude 14dní ležet.
Jinak díky za informaci.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4260
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod Dromedaro » úte pro 6, 2022 7:47

Odpověděli mi z toho eshopu ze zákaznické podpory na ten můj včerejší mail, že tu moji vrácenou objednávku vidí v systému jako přijatou (vrácenou) a že včera byla zpracována, takže by neměl být problém. Uffff.... Ale tak teda ten sledovací systém zásilek u ČP je nějaký divný.
Stejně už ale přes ně nic nepošlu nebo když nebude jiná možnost.

Jinak teda ten Duvlan má dobrou a rychlou tu komunikaci se zákazníky. Ale nechval eshop, dokud nevrátí peníze na účet :)
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4260
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod apuka » úte pro 6, 2022 10:25

Tak vidis, nakonec to bude mozna dobre.
Dromedaro píše:o ať ČP ani nezkouší, že to tam bude 14dní ležet.
Nechci Ti brat iluze, ale to je "standard" - pokud se zasilka neda dorucit, at uz z jakehokoliv duvodu, tak se uklada na ukladaci postu, adresatovi by se melo dat vedet, ze to tak je. Ten ma moznost si to nechat dorucit znovu, dokonce i preposlat nekam jinam (za poplatek). Pokud po uplynuti lhuty pro ulozeni, coz je, myslim, standardne u CP 14 dnu (ale pri podani zasilky ji muzes nechat zkratit na 7, mozna i jiny pocet dnu), tak ji CP posle zpet odesilateli.
Nezapomen, ze Ty jsi s tim podanim zasilky souhlasil, je to soucasti obchodnich podminek pro sluzbu :wink:.

No a toto neni zadna zvlastnost CP, stejne (teda vetsinou mimo moznosti preposlani) to maji vsechny zasilaci sluzby. Jen u nekoho je ulozna doba napr. jen 3 dny, coz je nekdy, kdyz jsi napr. na sluzebce opravdu skvele...

BTW, CP by nemela mit problem toto dorucit, ta adresa ma normalni cislo domu, tj. vedi kam a "Depo DPD" muze byt jen oznaceni jedne z moznych "prebiracich mist" na te adrese, neco jako "dodatelna". V me praci (kacelarska budova pro cca 1800 lidi, sidli/lo/ tam hromada firem) se taky "posta" prinasi pouze na recepci, prebira to recepcni a potom recepcni zarizuje probirani "posty" jednotlivymi spolecnostmi. Ridici jsou ale uz davno pryc. U DPD je to asi velky areal, mozna je tam vice takovych "dodatelen".
Dromedaro píše:proč to má ten eshop Duvlan.cz takhle blbě, že adresa pro vrácení zboží je na depu DPD
Rekl bych, ze vysvetleni bude hodne jednoduche. Koukni se na mapach.cz na tu adresu (nabidne Ti to v Tlumacove, ne v Otrokovicich, ale je to ono) a na "street view", co tam vidis. Asi bys tam nechtel nechat poslat nic :-). Ale DPD ma v Otrokovicich nove depo od 5.9., nejspise to zboreniste zbourali a postavili nove logisticke centrum (rozumej sklady s adm. budovou). No a je pomerne bezne, ze pokud areal nevyuzije ta prepravni sluzba na 100%, tak cast pronajima. Vzhledem k tomu, co Duvlan prodava, nejspise potrebuje pomerne velke sklady, dobre dostupne - tak je to pro ne idealni misto.
Ale mozna je duvod uplne jiny.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod Lipon » úte pro 6, 2022 10:43

jo ták, ty už to vracíš, sorry nečetl jsem celou historii

i tak bys tu lhůtu podle mě neměl zmeškanou, neb jsi to ještě před koncem lhůty podal k přepravě na určenou adresu a notifikoval jsi o odstoupení i odelsání prodejce, který přijetí notifikace potvrdil svojí odpovědí
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4884
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod Tomas » úte pro 6, 2022 16:32

Dnes došly nějáké věci z Amazon via UPS. Dodání rychlé, ale při finálním doručení kontakt nulový. Zazvonil zvonek a zeptal jsem se to co ku*va je - byla to UPS. Minimálně můj email od Amazonu musí mít. Každopádně objednat z odkudsi v pátek odpoledne a mít to ve středu (EDIT: v úterý) v rukou, to není špatný výkon.
Přílohy
2.JPG
1.JPG
Naposledy upravil Tomas dne úte pro 6, 2022 20:42, celkově upraveno 1
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod apuka » úte pro 6, 2022 16:48

Jo, komunikace UPS je mirne receno tristni... Letos mi dorucovali dva balicky. Prvnikrat (to slo - asi - z Nemecka), to alespon ve stredu v 11 prisel mail, ze mi balik doruci na druhy den "Na konci dne" :-). Druhykrat ale jedina pripominka prepravy prisla od eshopy (z Rakouska), ze balik byl poslan UPS a trackovaci cislo. UPS vubec nic...

V obou pripadech pouze zazvoneni na zvonek - "UPS. Mate tu balik".
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod Tomas » úte pro 6, 2022 20:39

Jo, přesně tak to proběhlo i dnes. :|
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod Dromedaro » úte pro 6, 2022 21:29

Tak peníze už do eshopu přišly.

apuka píše:]Nechci Ti brat iluze, ale to je "standard" - pokud se zasilka neda dorucit, at uz z jakehokoliv duvodu, tak se uklada na ukladaci postu, adresatovi by se melo dat vedet, ze to tak je. Ten ma moznost si to nechat dorucit znovu, dokonce i preposlat nekam jinam (za poplatek). Pokud po uplynuti lhuty pro ulozeni, coz je, myslim, standardne u CP 14 dnu (ale pri podani zasilky ji muzes nechat zkratit na 7, mozna i jiny pocet dnu), tak ji CP posle zpet odesilateli.
Nezapomen, ze Ty jsi s tim podanim zasilky souhlasil, je to soucasti obchodnich podminek pro sluzbu :wink:.


Já to myslel tak, že když jim tam budu volat a oni mi řeknou, že tam nebyl ten eshop označený a pošťák už tam znovu nepůjde, tak jim řeknu, ať mi to pošlou hned zpět, když jsem objednavatel, ať to tam neleží a můžu to poslat přes někoho jiného, abych stihnul tu lhůtu. Ale máš pravdu s těmi obchodními podmínkami, se kterými jsem vlastně objednáním souhlasil. No ale když jsem si to objednal já a řekl bych jim ať to pošlou hned zpět a nečekají 14 dní, tak nevidím důvod, aby to tam zadržovali, když si tam pro to evidentně nikdo nepřijde.

apuka píše:Rekl bych, ze vysvetleni bude hodne jednoduche. Koukni se na mapach.cz na tu adresu (nabidne Ti to v Tlumacove, ne v Otrokovicich, ale je to ono) a na "street view", co tam vidis. Asi bys tam nechtel nechat poslat nic :-).

Díval jsem se na to až po této tvé poznámce a kdybych to viděl předem, tak z toho eshopu teda nic neobjednám :-)

Lipon píše:i tak bys tu lhůtu podle mě neměl zmeškanou, neb jsi to ještě před koncem lhůty podal k přepravě na určenou adresu a notifikoval jsi o odstoupení i odelsání prodejce, který přijetí notifikace potvrdil svojí odpovědí

Já si pak také říkal, že je asi rozhodující to datum odeslání a oznámení o odstoupení eshopu.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4260
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod mike » úte pro 6, 2022 22:29

Dromedaro píše:Díval jsem se na to až po této tvé poznámce a kdybych to viděl předem, tak z toho eshopu teda nic neobjednám

Neodolal jsem a kouknul jsem se. To je nejaky polozboreny kravin, ne? :lol:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod apuka » stř pro 7, 2022 15:26

Nejenom na OF se posledni dobou stezuje na Zasilkovnu....Zasilkovna nestiha baliky - se spozduji i mizi.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod mike » úte pro 20, 2022 15:42

Ceska posta postoupila na dalsi level neschopnosti #-o Clovek zaplati 25 Euro DHL v Nemecku a oni ji predaji temhle matlakum ](*,)

20.12.2022 Doručování zásilky. 19007 Řídící depo Praha 703
19.12.2022 Příprava zásilky pro opakované doručení. 19007 Řídící depo Praha 703
19.12.2022 Doručování zásilky. 19007 Řídící depo Praha 703
16.12.2022 Příprava zásilky pro opakované doručení. 19007 Řídící depo Praha 703
16.12.2022 Doručování zásilky. 19007 Řídící depo Praha 703
16.12.2022 Příprava zásilky k doručení. 19007 Řídící depo Praha 703
15.12.2022 Přeprava zásilky k dodací poště.
15.12.2022 Zásilka vypravena z třídícího centra. 22200 DSPU Praha
15.12.2022 Zásilka v přepravě.
13.12.2022 Převzetí zásilky vyměňovací poštou. 22000 specializovaný útvar mezinárodní pošta Praha
12.12.2022 Odeslání zásilky do České republiky.
9.12.2022 Zásilka převzata do přepravy.

Novy level je, ze predstiraji dorucovani uz treti den. Doted to bylo vzdycky jen dvakrat. Samozrejme vubec zadny kontakt z jejich strany, ve schrance taky nic neni. Kdybych zasilku nesledoval, tak ani nevim, ze uz je v CR... Zdrzeni mezi prevzetim a prvnim pokusem o doruceni uz ani nekomentuju, zasilka z USA tu bude rychleji.

Nevite nekdo, jak tem dementum sdelit, at se na to vykaslou a ulozi ji rovnou na poste jako vzdycky? Stejne to tak dopadne, akorat zbytecne zdrzujou a ja uz ji potrebuju. Je to mezinarodni zasilka a nikde tam neni moznost zmeny doruceni jako u baliku "do ruky".
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod Tomas » úte pro 20, 2022 16:03

Pokud podle mě nemáš český tracking code, tak to podle mě nelze. Buď zavolat, nebo zajít do vokýnka, vystát frontu a žebrat ať s tím něco udělají. Jiné východisko nevidím.

Tyhle zahraniční zásilky jsou vždycky v prdeli.
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

PředchozíDalší

Zpět na Pokec