Hedvábná stezka Pohora Svět outdooru Svět běhu Tulení pásy Pádler Festival OBZORY Expediční kamera SNOW FILM FEST Klub cestovatelů Praha a Brno

Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

o všem možném, co se zrovna nehodí do žádné jiné kategorie

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod Lipon » pát pro 14, 2018 10:28

Raifa opět rozyebala co jakž takž fungovalo, tentokrát mobilní bankovnictví :axe:

Při otevření je horní čtvrtina obrazovky prostě jenom šedá, nevyužitá.

Nejde zvolit, jaké účty a karty zobrazovat, prostě zobrazí všechny - nejde některé z nich schovat, na rolování straaašně dlouhé.

U běžného účtu zabírá velkou část obrazovky jakýsi horizontální graf s pohyby na účtu, nechápu, proč tam není jen seznam třeba posledních 5 pohybů. Úplně zbytečná grafika.

DTTO nejde třeba schovat položka investice.

Spodní část obrazovky má něco jako dock s ikonami - home a platby budiž, ale proč tam musí být pořád zobrazená ikona se zprávami, nechápu, nejda z nejmíň používaných ikon, to samé ikona košíku; kdo si asi tak bude přes mobilní aplikaci sjednávat půjčku nebo úvěr? Zbytečně to zabírá místo.

U kreditky zmizel celkový přehled úvěru - dřív bylo vidět, kolik je čerpáno v aktuálním účetním období a byla zohledněna splátka předchozího účetního období. To zmizelo.

To už je pomalu jak Airbanka, hlavně reklama na svoje produkty. Nízkonákladovka, beru, že na mě jukne při otevření nabídka úvěru, kontokorentu a kýho šlaka ještě. Ale chci, aby to šlo zavřít, nebo aspoň shodit někam dolů, a ne že to bude zabírat půlku obrazovky.

Plusem je, že pro zadávání SPINu používají nově soft klávesnici a ne systémovou, kde po zmáčknutí je půlvteřiny vidět, jaká klávesa byla zmáčknutá - nedá se tak snadno číst přes rameno.
Lipon
inventář fóra
inventář fóra

Příspěvekod mike » pát pro 14, 2018 23:45

Zrovna jsem po case vlezl na ucet a koukam na zpravy:
RB píše:Mobilní eKonto v novém kabátě
...
Co vás v aplikaci čeká nového?
- Nový moderní design

Evidentne nerozumis modernimu designu :twisted: Nic si z toho nedelej, ja taky ne, nastesti nemam potrebu pouzivat mobilni verzi, i plna je dost hnusna.
mike
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod mike » čtv led 3, 2019 17:10

Pardon, nemuzu si pomoct 8) Otevrel jsem burzu a koukam, co se to nejvic cervena? Jablka! Dneska skoro 10 % minus. Hned jsem si vzpomnel na tohle:
Michal82 30.10.2018 píše:Mike - považuji to za vtip, neboť kdybys měl akcie Applu a nebyl bys ve finanční tísni potom by jejich prodej bylo velmi špatné rozhodnutí ;)

Prikladam graf. 40 % propad za asi 2.5 mesice je fakt neco. Skoda, ze jsem tenkrat nevedel, jak moc je Michal dobry, mohl jsem zashortovat, takova trefa se hned tak nepovede. Nutkani jsem mel, tak snad priste bude mit Michal dalsi dobry investicni tip :twisted: (zashortovat = prodat akcie, ktere nemam tj. spekulace na pokles)
aapl.jpg
aapl.jpg (41.92 KiB) Zobrazeno 491 krát
mike
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod mike » pát led 4, 2019 19:08

Tohle je stiznost, ale dam to sem. E*trade broker. Kdybyste si tam snad nekdo chteli zalozit ucet, tak si radej useknete ruku. V USA maji predzdivku E*turd a ja naprosto chapu, proc. Ucet mi tam bohuzel pred lety zalozil byvaly zamestnavatel kvuli firemnim akciim. Ty uz jsem davno prodal, ale zustaly mi tam po nich dividendy. Par set USD, lezi tam uz roky a jeste se mi nepodarilo je odtud dostat. Protoze ta procedura je tak neuveritelne komplikovana, ze jsem to vzdycky vzdal. Pritom penize z prodeje akcii se daly prevest primo na ucet u nas, sice za nesmyslny poplatek, ale normalne prisly. U dividend to same proste nejde. E*turd.

Navic furt otravujou. V USA je nutne pravidelne (po roce nebo dvou) obnovovat formular W-8BEN, kterym se potvrzuje, ze clovek zije a dani mimo USA. OK, to si nevymysleli a delam to i jinde. Jenze oni to zas udelali extra kompikovane. Vcera jsem s tim stravil snad pul hodiny, jinde je to za par minut. Jako tresnicka na dortu mi dneska prisly 3 maily hrde nazyvane Smart Alerts, ze jsem ten formular vyplnil. Vsechny uplne 3 stejne, akorat s jinym casem odeslani #-o

Ja se snad budu muset kousnout a absolvovat tu silenou proceduru, ktera nejspis zahrnuje i poslani kopie obcanky normalni postou do USA, abych z nich ty zbyle penize dostal a mohl jim napsat, at ten ucet konecne zavrou a strci si ho do prdele :evil:
mike
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod mike » pát led 11, 2019 2:12

RB 11.01.2019 ve 2:10 píše:Omlouváme se,
právě probíhá plánovaná odstávka internetového bankovnictví.

Předpokládaná doba ukončení odstávky je

11.01.2019 v 00:10 hod.

Děkujeme za pochopení.

Vaše Raiffeisenbank

:evil: dve hodiny pretahovat neni uplne malo. Zrovna kdyz tam potrebuju neco udelat.
mike
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod Lipon » pát led 11, 2019 9:22

A kolik jedinců (nebudu řikat exotů) asi tak potřebuje bankovnictví ve 2,15 v noci? Halt ses zrovna vešel do té dotčené mizivé menšiny. Lepší, než aby to zapíchli v 0,10 a v 8,15 zjistilo pár tisíc lidí, že to nefunguje.
Slovy oprázkúsčeskíchistoryje, "se s tim smiř" :mrgreen:
Lipon
inventář fóra
inventář fóra

Příspěvekod mike » pát led 11, 2019 18:39

Nemam nejmensi problem s tim, ze se udrzba dela v noci. Vadi mi neseriozni informovani, s tim se smirovat nehodlam. Samozrejme se muze stat, ze se neco nestihne, ale pak by mela byt prvni vec, co udelam, ze tu informaci opravim.

Jinak jsem to puvodne chtel udelat uz pred pulnoci, ale vybehlo tohle. Nakonec to zapnuli nekdy po treti. Co se poctu lidi tyce, tak jsem se na tohle tema kdysi bavil se slecnou z infolinky. Protoze mi bylo trochu blbe tam volat v noci, kdyz nemam neco vylozene urgentniho, abych je zbytecne nebudil. Pry to neni problem, lidi to v noci pouziva prekvapive hodne a na telefonu maji nekoho v podstate porad.
mike
Moderátor
Moderátor

Předchozí

Zpět na Pokec