Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

o všem možném, co se zrovna nehodí do žádné jiné kategorie

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod sobb » úte pro 6, 2022 23:36

mike píše:V jednom pripade koupis dobrovolne neco, co sice mozna nechces, ale furt je to tvoje akce. V druhem predas nedobrovolne nekomu cizimu kontrolu nad tvym uctem a on si tam muze delat, co chce.
Nekoupíš, pod psychickým nátlakem se Tě snaží k něčemu donutit. V obou případech. Takže princip i výsledek je stejný.

mike píše:Rozdil je v tom, ze v aplikaci to mas prehledne pres celou obrazovku, zatimco SMS je nejaky text, ve kterem se snadno ztratis nebo ho vubec nectes, protoze akorat opises ten kod. A taky je rozdil preposlat nekomu nejakou SMS a odklepnout v aplikaci tlacitko Potvrzuji.
Právě - v SMS je to nejpodstatnější, v aplikaci je to dlouhé. A když to někdo nečte, tak je to úplně to samé. S tím, že přeposlání SMS je "náročnější" než odkliknutí v aplikaci.

mike píše:Nejsem, ale z toho, co psal karaya1, mi to tak vychazi.
Pak jsou tu ovšem dvě věci - Jednak proč by se tím nechlubili, druhak to, že sbírají info o chování uživatele nijak nevylučuje sbírání ostatních dat. Nebo jak lépe si vysvětlit tu výše citovanou větu, kterou chce Moneta potvrdit?
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod mike » úte pro 6, 2022 23:50

sobb píše:Takže princip i výsledek je stejný.

Muzeme se shodnout na tom, ze se neshodneme ;-)

sobb píše:Právě - v SMS je to nejpodstatnější, v aplikaci je to dlouhé.

Hmm, videlas tu aplikaci? Mne tedy info v RB klici pripada naprosto prehledne, zatimco vylusit SMS, kde je spousta udaju, da praci. Dokud jsem SMS pouzival, tak jsem na to koukal a je to nebe a dudy.

sobb píše:že sbírají info o chování uživatele nijak nevylučuje sbírání ostatních dat.

To ovsem vylucuji prava, ktera nemaji a tudiz nemaji jak. Aspon teda u RB klice, o kterem je rec, jake prava ma aplikace Monety samozrejme nevim.

sobb píše:Nebo jak lépe si vysvětlit tu výše citovanou větu, kterou chce Moneta potvrdit?

Netusim. Zavolej jim, ja jejich klient nejsem a tedy jsem to ani nevidel ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49426
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod sobb » úte pro 6, 2022 23:57

mike píše:Muzeme se shodnout na tom, ze se neshodneme ;-)
Jo, ono to asi bude v tom, že Ty se na to koukáš jako ajťák, já jako běžný uživatel.

mike píše:Hmm, videlas tu aplikaci?
RB klíč ne, jen bankovní aplikaci MMB. V zásadě v tom rozdíl nevidím, buď čteš, nebo nečteš.

mike píše:Aspon teda u RB klice, o kterem je rec, jake prava ma aplikace Monety samozrejme nevim.
Jo tak, já nemluvím o RB klíčí o němž nic nevím, nýbrž o Monetě a případně dalších bankovních aplikacích, které by mohly využívat to samé.

mike píše:Zavolej jim, ja jejich klient nejsem a tedy jsem to ani nevidel ;-)
Nevolám, nepoužívám Smart banku a hodlám v tom i nadále pokračovat :)
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod mike » stř pro 7, 2022 0:09

sobb píše:Jo, ono to asi bude v tom, že Ty se na to koukáš jako ajťák, já jako běžný uživatel.

Ne, tohle nema s IT moc spolecneho. Jde o socialni inzenyrstvi, ktere urcite funguje a sam jsem byl prekvapen, jak sofistikovane nektere utoky jsou a nebyl bych si uplne jisty, jestli bych dobre zacilenemu odolal. Tady ovsem fakt vidim zasadni rozdil.

sobb píše:V zásadě v tom rozdíl nevidím, buď čteš, nebo nečteš.

OK, ale ja oboji opravdu pouzivam a ne jen u jedne banky. Rozdil vidim, opet zasadni ;-)

sobb píše:Jo tak, já nemluvím o RB klíčí o němž nic nevím, nýbrž o Monetě a případně dalších bankovních aplikacích, které by mohly využívat to samé.

Holt je dobre si proverit to, co konkretne pouzivas. Ja jsem to u RB klice udelal a nevidim tam nic, ceho bych se mel bat. Coz nutne neznamena, ze tam nic neni, ale dokud se neukaze opak, beru to tak.

BTW, kdyz se tak bojis smirovani, mas vypnuteho Google Assistanta? Jestli ne, tak te porad posloucha ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49426
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod sobb » stř pro 7, 2022 0:19

Fajn, tak v tom případě se opravdu jen neshodnem. A jinak jo, máš pravdu, právě proto o tom občas něco přečtu. Tohle je dobrý mít v hlavě.

OK, já mezi textem SMS a v aplikaci zásadní rozdíl nevidím. Tedy jde-li o tom, co mám či nemám potvrdit.

Co je to Google asistent? Asi nepoužívám :D Ale vidím tam drobný rozdíl. Banka má moje peníze a nelíbí se mi představa, že mě šmíruje a na základě toho se i rozhoduje o přístupu ke mně (dovedu si představit, že to umí použít k personifikované nabídce produktů, rozhodnutí o tom, zda mi vydá/nevydá kreditku, odsouhlasí půjčku atd.) Netvrdím, že to tak je, ale zatím se od Smart banky Monety i dalších raději budu držet dále :)
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod mike » stř pro 7, 2022 2:03

sobb píše:OK, já mezi textem SMS a v aplikaci zásadní rozdíl nevidím. Tedy jde-li o tom, co mám či nemám potvrdit.

Chjo, praveze nejde, vzdyt to celou dobu pisu. V aplikaci potvrzujes, SMS nebo kod z preposles nekomu jinemu. A ten teprve potvrdi, ale to uz nevidis. Z hlediska BFU uplne jina akce, ta druha na prvni pohled neskodna, zvlast kdyz ho na ni druha strana predem pripravi, coz se realne deje.

sobb píše:Co je to Google asistent? Asi nepoužívám

Mozna nepouzivas, ale on pouziva tebe ;-) Vem si svuj novy smartfoun a rekni nahlas "OK, Google" a sleduj, co se stane.

sobb píše:Banka má moje peníze a nelíbí se mi představa, že mě šmíruje...

To je prave to. Banka ma tve penize, vi o tobe v zasade vsechno a ty se bojis, ze te smiruje :D
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49426
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod sobb » stř pro 7, 2022 13:17

Však já taky - potvrzení v aplikaci je mnohem rychlejší a pohodlnější, než přeposlání SMS, kde může mozek získat pár vteřin a uvědomit si chybu :wink:

O funkčnosti Google asistenta pochybuju, jsem na mobilu povypínala všechno, co vypnout šlo a co nepotřebuju. Ale pokus udělám, až jej budu někdy výhledově pouštět, to mě zajímá. :D

Banka ví jen to, co jí umožňuje se dozvědět na základě mých osobních údajů, které dostane z dokladů a na základě toho, který díl peněz v té které bance mám a jak s ním hospodařím :wink: Dávno je pryč doba jedné banky od kolíbky až do hrobu. Ta o Tobě a Tvých penězích opravdu věděla vše.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod mike » stř pro 7, 2022 15:26

sobb píše:Však já taky - potvrzení v aplikaci je mnohem rychlejší a pohodlnější, než přeposlání SMS, kde může mozek získat pár vteřin a uvědomit si chybu

Důvěřivec následně obdržel téměř čtyři desítky potvrzovacích SMS zpráv k provedení plateb ze svého účtu. Ve všech případech transakce potvrdil a z konta tak odeslal téměř celou přijatou sumu.

Takovemu nepomuze ani svecena, ale bylo by opravdu zajimave videt nejakou statistiku od bank ohledne uspesnosti ruznych druhu podvodu.

sobb píše:O funkčnosti Google asistenta pochybuju, jsem na mobilu povypínala všechno, co vypnout šlo a co nepotřebuju.

Zrovna tuhle mrchu je pomerne tezke vypnout, musel jsem sveho casu hledat navod, jak to udelat :) Muze to ale zalezet na verzi Androidu a/nebo vyrobci telefonu. Kazdopadne se koukni, tohle je snad nejvetsi smirak ze vsech. BTW, nebavili jsme se o tom uz?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49426
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod sobb » stř pro 7, 2022 17:28

mike píše:Takovemu nepomuze ani svecena, ale bylo by opravdu zajimave videt nejakou statistiku od bank ohledne uspesnosti ruznych druhu podvodu.
Jo, to je samozřejmě marný. A podobných zpráv je všude plno. Zkus najít, ale trochu pochybuju, že to zveřejňují. Navíc s postupným odklonem od SMS se to bude hodně měnit.

mike píše:Kazdopadne se koukni, tohle je snad nejvetsi smirak ze vsech. BTW, nebavili jsme se o tom uz?
Určitě kouknu. Netuším, spíš nebavili. Ale je fakt, že se mi občas stane že nějakou věc "objevím" 2x :D
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod mike » stř pro 7, 2022 17:33

sobb píše:A podobných zpráv je všude plno.

Zajimave je, ze vetsina z nich se tyka lidi z Olomouckeho kraje, tahle taky. Asi je tam neco ve vode :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49426
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod mike » čtv pro 8, 2022 21:17

sobb píše:Banka ví jen to, co jí umožňuje se dozvědět na základě mých osobních údajů, které dostane z dokladů a na základě toho, který díl peněz v té které bance mám a jak s ním hospodařím

Banky rozesílají dotazníky. Bez nich se s vámi můžou rozloučit :twisted:

(abych mohl obchodovat na americke burze, tak musim taky kazdy rok vyplnit dotaznik, kde neustale pribyvaji nove a nove polozky, po kterych jim v zasade nic neni, za chvili budou chtit i cislo bot ](*,))
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49426
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod sobb » pát pro 9, 2022 13:09

Bombastický nadpis, ale nejspíš to bude jen splnění AML. Nevím, jaké dotazníky banky rozesílají, mně žádný nepřišel. Ale jestli je to stejné, jako při zakládání účtu, tak se toho zas tak moc nedozví.
Ale je dost možný, že bude hůř.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod mike » pát pro 9, 2022 16:35

Nejspis jo, jenze prave v ramci AML (nebo pod zaminkou AML) toho chteji vedet cim dal tim vic. To jsou prave ty burzy. Kazdy rok mi to prijde predvyplnene starymi daty, ale nestaci jen odklepnout, protoze musim doplnit nove polozky.

Naposled to byl tusim web zamestnavatele a bez toho se proste nedalo pokracovat #-o
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49426
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod mike » čtv pro 29, 2022 21:46

Zrovna jsem taky narazil na nefunkcni rb.cz. Cizi pocitac a vymazana historie browseru. Hned jsem si na tohle vlakno vzpomnel :D Jsou to ale fakt vocasove, ze to jeste neopravili, vypada to dost amatersky :roll:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49426
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod karaya1 » pon led 2, 2023 9:42

Občas na to furt taky narážím (private window browseru) a pořád si říkám, proč to ti matlalové nespraví. Zabralo by to půl hodiny, udělat to pořádně.

Co nějaký public shaming? :twisted:
karaya1
účastník
účastník
 
Příspěvky: 688
Registrován: pon kvě 14, 2007 12:16
Bydliště: Brnéčko

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod pavproch » pon led 2, 2023 16:41

Neska odpoledne sem cosyk chtěl zaplatit kartou MMB a poprvé za ty roky, co u nich mám účet "to nefungovalo"... proklikal sem se až k "odeslat SMS s kodem na Váš mobil", kliknul a.... nic, SMS nepřišla, resp přišla až asi za hodinu, ale oni tam mají nastavenou platnost 2 minuty od odeslání. Takže byl smolík, zaplatil sem to kartou čsob (bez problema).
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28314
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod mike » pon led 2, 2023 16:46

karaya1 píše:Co nějaký public shaming? :twisted:

To tady delame, ne? ;-)

Asi jim taky napisu, ze se jako jejich klient stydim za takovou neschopnost ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49426
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod Lipon » úte led 3, 2023 14:45

Dementi v ČSOB - opakovaně posílají dopis disponentovi účtu "... při kontrole klientských dat jsme zjistili, že nám chybí některé údaje, ... dostavte se s OP na jakoukoliv pobočku ... jinak vám zavřeme účet k ... 2023".
Při kontrole zřejmě přehlédli, že disponent již není 15 let mezi živými ... Zítra si o tom jdu s nimi promluvit, panč ani dvojí dlouhý rozhovor s infolinkou v průběhu 6 měsíců nic nevyřešil.

K tomu už asi 5 let u jedné osoby z širšího příbuzenstva odmítají dispozici s prostředky na účtu, ačkoliv již mají 5 let pravomocné usnesení o skončení exekuce (pár tisíc exekuce z účtu s X krát vyšším zůstatkem). Jednou tvrdí, že žádná blokace, při pokusu o platbu blokace, pak infolinka oznámí, že blokace tam žádná není, aby za 3 dny sdělili, že platba samozřejmě nejde, když je účet blokovaný. Diletantismus :axe:
Do čobky ani korunu, to radši do štrózoku.
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4916
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod Etheric » stř led 4, 2023 6:52

Reiffeisen bank dává 3 tisíce zdarma k účtu a bez záludností, stačí jen zaplatit kartou 3x měsíčně. Jdu do toho, 3 tisíce za nic jsou super. Sice už dva účty mám, ale tenhle založím, vyberu bonusy a zruším.. Blbej kdo dává,... ;)
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8092
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod Tomas » stř led 4, 2023 6:55

Já u nich platím kartou tak 100x za měsíc a o žádný trojce navíc teda nevím.
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod Etheric » stř led 4, 2023 7:13

Pro nové klienty https://www.rb.cz/promo/odmena
Trojka za nic je super, dřív třeba bývalo 500, to za to nestálo, případně bylo 1500, ale nevyhovující podmínky. Teď je to 6x 500 a bez záludností, to beru :)
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8092
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod Tomas » stř led 4, 2023 9:00

No vypadá to že tam fakt žádná záludnost není.
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod sobb » stř led 4, 2023 12:58

Etheric: a ještě si nezapomeň založit přes odměnu za doporučení, to máš další tři stovky :wink:
Pokud nemáš v okolí nikoho, kdo má u RB účet, tak dej vědět, pošlu Ti to.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod Etheric » stř led 4, 2023 14:24

Jakože bych za tvé doporučení dostal 300? Jinak já doporučení nemám komu bych posílal. Zajíci, bažanti, divočáci ani vysoká účty nepotřebují a s druhem homo sapiens sapiens se moc nestýkám ;)
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8092
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod sobb » stř led 4, 2023 14:31

Ano. 300 Ty za založení účtu, 300 já za doporučení. Jestli chceš, tak mi pošli po SZ mejl, pošlu Ti link a kód.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod lojzmen » stř led 4, 2023 15:50

Také Č. Spořitelna se chystá sloučit mobilní klíč a mobilní bankovnictví do jedné aplikace.
Pro nás, kteří dbáme na bezpečnost a bankovnictví v mobilu nemáme, nezbude, než jít s širým davem.
Uživatelský avatar
lojzmen
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1105
Registrován: ned lis 21, 2010 23:58
Bydliště: Ostrava-Poruba

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod Olchor » stř led 4, 2023 17:05

Nemusíš jít s davem, můžeš změnit banku. Moje FIO zatím neotravuje, doufám, že jim to vydrží.
Problémy vznikají jejich řešením.
Olchor
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1007
Registrován: úte kvě 12, 2009 7:38
Bydliště: Blansko

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod mike » stř led 4, 2023 17:08

Asi tak. S CS jsem se rozloucil nekdy pred 25 lety a nic lepsiho jsem v oboru bankovnictvi neudelal. Teda, musim si tam chodit pro ceske dividendy, docela opruz, ale jednou rocne se to da prezit.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49426
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod sobb » stř led 4, 2023 20:36

mike píše:Sranda je, ze v mailu je jako paticka dlouhe bezpecnostni upozorneni, kde se mj. pise:

Rovněž bychom vás rádi upozornili na podvodné e-maily s odkazem do Internetového bankovnictví.
Společnost Equa bank nikdy neposílá odkaz do internetového bankovnictví prostřednictvím e-mailu.


Jj, akorat promo kod prijde mailem jako link a jinak nefunguje :D O cemz byl mj. muj mail a za upozorneni na bezpecnostni problem podekovali.
Posílala jsem dnes doporučení na založení účtu u RB. Velmi podobné - opět link, ze kterého se má zakládat. Jen se tam ještě navíc vkládá kód, takže link asi není identifikační, jak to bylo v Equa. Takže na Tvůj mejl sice poděkovali, ale nepoučili se. Sice to tehdy ještě byla Equa bank, ale tohle už běželo pravděpodobně pod taktovkou RB.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod karaya1 » stř led 4, 2023 20:56

lojzmen píše:Také Č. Spořitelna se chystá sloučit mobilní klíč a mobilní bankovnictví do jedné aplikace.

Je k tomu nějaký zdroj? Letmo jsem nic nenašel. Díky.
karaya1
účastník
účastník
 
Příspěvky: 688
Registrován: pon kvě 14, 2007 12:16
Bydliště: Brnéčko

PředchozíDalší

Zpět na Pokec