Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

o všem možném, co se zrovna nehodí do žádné jiné kategorie

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod pavproch » stř úno 9, 2022 18:24

Tuhle mini-minci scu! :twisted:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28329
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod mike » stř úno 9, 2022 18:56

Tak si ji kup, ne? ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49442
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod apuka » čtv úno 10, 2022 9:09

Hmmm, mas to napsane hned v "podtitulkovem odstavci" :-k
Limitovaná edice o pěti kusech už má své majitele.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16609
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod mike » čtv úno 10, 2022 17:04

Jsem to necetl ;-) Furt ji muze koupit od nekoho z nich, staci dostatecne preplatit. Proda fabriku, barak, auta, zenu, deti... :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49442
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod apuka » čtv úno 10, 2022 17:12

Ja ti nevim.... Myslis, ze by nekdo tak nadhernou minci vymenil za 3/4 PP, juniora a juniorku a k tomu starou bramboru??? :-k :-k :-k A fabriku s "divnymi" objednavkami...

Nevim, nevim... :lol:
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16609
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod mike » čtv úno 10, 2022 19:27

To asi ne, ale psal jsem prodat a ziskane penize pak nabidnout za minci ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49442
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod mike » pát úno 25, 2022 19:13

Ta moje prokrastinace... Treti patek v mesici expiruji futures, zrovna dneska. Mel jsem v planu prerolovat na dalsi mesic, coz znamena zavrit expirujici kontrakt a otevrit dalsi. Ciste mechanicka vec. Mohl jsem to udelat klidne vcera nebo dneska po otevreni, ale proc, casu je prece dost, burza zavira v 10 vecer tj. 16:00 NYT. No a kdyz jsem se k tomu konecne dokopal, tak pry contract expired. Co to? Chvili jsem hledat a zjistil, ze tyhle konkretni futures sice expiruji v 16:00, ale londynskeho casu #-o

Kdyz jsem na to prisel, tak uz byla cena o kus jinde, samozrejme v muj neprospech. Nastesti ne moc, a tak jsem na tom snad moc neprodelal, ted uz by to bylo horsi. Jak to ale doopravdy dopadlo se dozvim az nekdy po pulnoci. Chjo, chybama se clovek uci a na burze to uceni nekdy neni levne...
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49442
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod mike » pon úno 28, 2022 19:59

Kraj Vysočina má u Sberbank přes dvě miliardy, k penězům nemohou ani obce

Normalne mi spadla celist, jak muze byt nekdo takovy debil? Kdysi jsem na Sberbank koukal, podminky meli opravdu slusne, ale odradilo mne prave to, ze je ruska. I pres pojisteni vkladu, ktere riziko eliminuje (lidi, co tam maji do 100k Euro by o nic prijit nemeli, jen ten opruz). Navic tohle neprislo ze dne na den, meli aspon mesic cas to postupne prevest jinam...

(zadnou politiku, prosim)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49442
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod Hafi » pon úno 28, 2022 20:39

před pár lety stát donutil zdravotní pojišťovny mít veškeré prostředky v ČNB. Což vedlo k jisté nevoli, neb v komerční bance bylo ze vkladů aspoň něco málo (a při velký částkách z toho byl nemalé peníze pro fond prevence, tedy klienty)...ale když vidím, jak ty instituce vybírají dodavatele - viz mnoho úřadů, které měli nějakýho obskurního dodavatele energie, který samozřejmě zkrachoval, nebo tohle (netýká se zdaleka jen Vysočiny), tak si říkám, že je možná lepší, že to stát zaříz.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8433
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod Lipon » čtv bře 3, 2022 9:33

protože často je když ne jediným, tak hlavním, kritériem při výběru je cena
a tak když banka dává nejlepší úrok, k tomu všichni říkají, jak jsou české banky v dobré kondici, tak holt to takhle dopadne
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4918
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod mike » čtv bře 3, 2022 17:12

No vsak, ceske banky, tahle je ruska. Ale hlavne, kdyz uz tam ty prachy meli, tak to meli resit zavcas. Bylo na to aspon mesic a posledni tyden pred invazi byla pomerne silna varovani. Malokdo asi cekal, ze liliPutinovi uplne jebne, ale sankce se daly cekat v kazdem pripade. A tohle je dusledek sankci.

Jediny, koho je mi lito, jsou lidi, co si kdysi vzali hypoteku u Volksbank a pak jim presla sem. U tech chapu, ze to tam nechali a ted uz nemeli sanci, tohle se narychlo resit neda. A ted budou mit dost problem, jelikoz jestli to spravne chapu, tak se hypoteka po krachu banky zesplatnuje. Nejspis sezenou jinou, ale maji na to malo casu a uroky jsou taky nekde jinde.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49442
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod mike » čtv bře 3, 2022 17:38

Mimochodem, ruske akcie maji stopku i na burze. Vcera byl Lukoil o 95 % dole a dneska uz je stopnuty. Podle lidi, co do toho vidi, asi krachne, jelikoz nema pristup k financim. Mozna by melo vedeni a majitel zajit podekovat osobne tomu geniovi, co to zpusobil.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49442
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod apuka » čtv bře 3, 2022 18:13

mike píše: A tohle je dusledek sankci.
Neni. Banku polozili "stradatele" (lide i firmy) - vybirali penize (nebo se alespon snazili) v takove mire, ze by to polozilo kazdou (normalni komercnou) banku. Kdyz jeste meli problem prvni den s bankomaty a bankovnictvim, tak uz presvedcili (skoro) kazdeho, ze se o to ma pokusit - teda krome Kraje Vysocina a pod. ](*,).
Toto se stalo jeste pred sankcemi.

Spise se divim, kdyz nejaky kraj ma miliardy pouze v jedine bance, at uz jakekoliv. Z becpecnostniho hlediska - mit alespon dva ucty, neni zadny problem penize prikazem prevest (hm, teda krome mozneho problemu s likviditou, ze by takovou sumu banka nebyla schopna prevest). Resit dodatecne zalozeni noveho uctu asi neni tak uplne jednoduche - zakony, povinne vyberove rizeni, schvaleni zastupitelstva, atd, atd. Ale to jen odhaduji podle toho, co mi rikali byvali spoluzaci, co delaji starosty (v mensich obcich a jeste na Slovensku, ale ty principy jsou cca stejne, bo EU...), svorne se vzdy stezovali, jak maji svazane ruce k jakemukoliv okamzitemu zasahu s cimkoliv, co se tyce penez.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16609
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod mike » čtv bře 3, 2022 18:18

No a proc to asi vybirali? Kvuli sankcim, o kterych uz bylo jasne, ze prijdou (poradi nevim a nehodlam zkoumat, je to fuk).

apuka píše:Spise se divim, kdyz nejaky kraj ma miliardy pouze v jedine bance, at uz jakekoliv.

Podle zprav tam nemeli vsechno, tusim 4 miliardy z 16 a skoro 2 se jim povedlo prevest do CNB a zachranit. Zbytek je asi ztraceny.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49442
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod apuka » čtv bře 3, 2022 18:25

Nevi, ale jsem presvedceny, ze velka cast tech lidi vybirala kvuli napadnuti Ukrajiny. Z principu nebo jako protest vuci Rusku a ne ze strachu pred sankcemi. Hlavne v CR to takto funguje docela dobre, vsak 68. rok ma mnoho lidi v pameti... Taky se polozila (vice-mene, neoficialne, jeste pred zasahem CNB) v CR jako prvnim state.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16609
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod mike » čtv bře 3, 2022 19:46

Bojim se, ze ty lidi trochu precenujes. Trochu dost. Myslim, ze lidi, ktere myslis, tam ucet vubec nemeli, protoze slo o ruskou banku (a kdo mel historicky kvuli Volsbank, tak odesel v roce 2014 po Krymu). Naopak tam byli lidi, co sli po nejlepsich urokach a ti vybirali, protoze se bali o sve penize.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49442
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod pavproch » čtv bře 31, 2022 18:03

Začínám být hodně moc ráth, že už mám hypotéku splacenou. ČNB neska zvedla základní úrokovou sazbu na 5%.... uffff.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28329
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod mike » čtv dub 14, 2022 21:16

Mate nekdo ucet u Equa bank? Potrebuju si nekam odlozit penize a maji tam sporici ucet s urokem 4 %. Nejaky duvod si ho nezalozit?

Mam uz bezny ucet u RB a jestli spravne chapu, tak Equa jim patri. Takze limit pro pojisteni (100000 Euro) se asi bude vztahovat na penize na uctech RB + Equa, co?

Dalsi moznost je J&T banka, taky 4 %. Mate s ni nekdo zkusenost? Jde mi ciste o sporici ucet, zadne investice, o ty se staram sam.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49442
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod Lipon » čtv dub 14, 2022 21:34

Nemá jétéčko min. vklad 1M?
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4918
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod mike » čtv dub 14, 2022 21:43

Ma.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49442
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod sobb » čtv dub 14, 2022 23:48

U Equa bank má účet už dlouho Laďa, akorát jsem si nevšimla těch 4%, se budu muset kouknout, jak to teď je. Měli tam i nějaký podmínky, pro Tebe nic nesplnitelnýho, nám to občas nevycházelo. Ale to sis asi nastudoval a máš aktuálnější info než já :)

Jen si pamatuju, že nedávno bylo nutný pro výšší úrok (3 nebo 3,5?), založit nový spořící účet, nevím proč. Možná vychcanost na stávající klienty, kteří o tom nevěděli, nebo nevím.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod Lipon » čtv dub 14, 2022 23:54

Raifa má od 1/4 na spořícím účtu TOP 4,1%, pokud zaplatíš 3x měsíčně kartou, ale je to pásmové, do CZK 300k, nad to je nižší sazba
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4918
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod sobb » pát dub 15, 2022 0:00

Teď se dívám na ten spořák "extra" od Equa bank a je to zas nový produkt, to by mohlo být použitelný. My z toho původního "hit" dali část peněz pryč, neboť tam nabízeli slušný úrok jen do 200k
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod mike » pát dub 15, 2022 0:47

@sobb: jo, myslim, ze je to nove. Vsimnul jsem si toho vcera. Podminka je, ze ti urok pripisou jen kdyz v danem mesici z toho sporiciho uctu nic nevyberes (takze rusit se bude prvni den v mesici a to kompletne ;-)). Maji to fikane rozdelene na 0.1 % + 3.9 % bonus a ten ma tuhle podminku. Jinak jsem nic omezujiciho nevidel, ale jeste jsem to detailne nestudoval

@Lipon: to mi dneska prislo v SMS. Mam ho, predtim tam bylo tusim 3.6 %. Skoda toho limitu.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49442
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod mike » pát dub 15, 2022 18:56

Potrebuju zjistit, jestli limit pojisteni vkladu u RB a Equa bank plati dohromady nebo na kazdy ucet zvlast. Volam do Equa bank, odpoved "skoro urcite zvlast". Volam do RB a odpoved "skoro urcite dohromady". Kdo se moc pta, moc se dozvi #-o :D

(njn, holt jim napisu, stejne potrebuju autoritativni odpoved a ne nazor nekoho z infolinky)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49442
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod Lipon » pát dub 15, 2022 20:09

Vsadil bych na odpověď z Equa.
Ještě pořád jsou to 2 různé bankovní subjekty se 2 licencemi, resp. máš smlouvu se 2 bankami, ne?
Jaká je vlastnická struktura tě jako spotřebitele nemusí zajímat. Tebe bude zajímat, až ti budou oznamovat fúzi.
Fúzi ještě nepublikovali, nebo už jo?
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4918
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod mike » pát dub 15, 2022 22:28

Jo, neco v tomhle smyslu rikal. Fuze jeste nebyla, ale ze ji planuji v dohledne dobe.

Mezitim se mi to trochu rozlezelo v hlavne a vidim to na better safe than sorry. Radej brat ten horsi pripad tj. neprekrocit limit v souctu vsech uctu u RB i Equa. Kdyby doslo na scenar typu spermabank, tak by nemuselo pomoct ani pisemne potvrzeni od banky. Nebo aspon ne bez soudu a nemusim mit vsechno.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49442
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod sobb » sob dub 16, 2022 0:10

Equa už dřív svoje klienty o problematice pojištění vkladů tuším informovala a mají to i na svých stránkách:

"Má prodej Equa bank vliv na výši pojištěných vkladů v Equa bank?
Všechny vklady klientů v Equa bank i Raiffeisenbank jsou stejně jako v jiných bankách v ČR a EU pojištěny do výše 100 % vkladu, maximálně však do výše ekvivalentu 100 000 EUR pro jednoho vkladatele u jedné banky nebo družstevní záložny.
Od 1. 1. 2022 tak nebudou celkové vklady klienta pojištěny jako ve dvou bankách, ale dojde k pojištění vkladů jako v jedné bance – tedy na 100 000 EUR."


Pokud to ještě z nějakého důvodu opravdu neplatí, tak to brzy platit bude, tudíž je s tím potřeba počítat.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod mike » sob dub 16, 2022 0:15

Ha, diky, mozna by si to meli precist na jejich infolince :D Zvlast kdyz tam maji napsane, ze v pripade dotazu se na ni obratit...

Tim je to vyreseno definitivne, jeslti to neplati uz ted, bude zanedlouho.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49442
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod sobb » sob dub 16, 2022 0:24

Vím, že to jde trochu proti intuici, ale možná je lepší prve prohledat net, než se ptát na info lince... :wink:
Ono je na netu na různých peněžních webech k tomuhle tématu totiž celkem spousta článků. Jsem tehdy ke sloučení a věcem z toho vyplývajícím hledala info, a bylo toho dost, třeba i tady, takže zrovna to pojištění vkladů mi přišlo jako jasná věc.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

PředchozíDalší

Zpět na Pokec