Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

o všem možném, co se zrovna nehodí do žádné jiné kategorie

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod vonkreuz » čtv lis 1, 2012 22:10

Snažím se porozumění "zmrdispíku" bankovního sektoru v rámci sjednání půjčky.
Co mám chápat pod pojmem ""dPoistenie schopnosti splácať úver v prípade nepredvídateľných udalostí - rozšírené o prípad straty zamestnania (už od 1,15 € / mesačne)"". Co že mi to vlastně nabízejí za záruku?
Omlouvám se, ale tohle je pro mně nové...
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvery a zlodějiny

Příspěvekod oodoow » čtv lis 1, 2012 22:23

Imho to znamená, že když třeba ztratíš zaměstnání, tak pojišťovna uhradí nějaké splátky úvěru za Tebe (těžko říct jakej počet, to by tam někde mělo být dál popsáno).
Si pamatuju, že kámoš kdysi tyhle úvěry poskytoval a že přesně toto pojištění měli za úkol vnutit pokud možno všem, takže i důchodcům anebo podnikatelům, kteří žádný zaměstnání nemaj. :twisted: Byl z toho tak znechucenej, že s tím nakonec seknul.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvery a zlodějiny

Příspěvekod chufu » čtv lis 1, 2012 22:56

Jo je to něco, jakože za tebe budou třeba půl roku platit splátky nebo nebudeš půl roku platit, pokud ztratíš zaměstnání, nebo budeš marodit atd. Aspoň tak to chápu já. Dřív to myslím nebylo povinné, dnes to myslím musí být. Je to i u hypoték a vlastně u každé půjčky. Já si teda bral půjčku před :(( kdysi, tak se v tom už moc neorientuji.
Uživatelský avatar
chufu
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1177
Registrován: pát kvě 29, 2009 11:32
Bydliště: Zlatá Haná

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod Voko » pát lis 2, 2012 17:16

Povinné to podle mne není, je volba na spotřebiteli, zda pojištění uzavře - některé instituce nabízejí základní pojištění "zdarma" v rámci produktu.
Většinou je to tak, že Ti pojistka za určitých - velmi přesně stanovených a většinou nevýhodných - podmínek odloží splátky. Částka úvěru by se tím neměla navýšit. Podle mě je lepší si vzít úvěr, který má nulové poplatky za předčasné splacení a za mimořádnou splátku.

Cituješ jen jednu větu vytrženou z kontextu - někde dál, nebo v samostatné části - by měly být popsány podmínky, za jakých lze čerpat plnění z pojisné smlouvy = za jakých podmínek tu nabídku vlastně můžeš využít.
Uživatelský avatar
Voko
účastník
účastník
 
Příspěvky: 931
Registrován: pon bře 23, 2009 20:28
Bydliště: Ostrava

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod mike » pát lis 2, 2012 17:19

Ano, ano, ano. Podstatne jsou podminky a to vcetne vsech odkazovanych dokumentu a poznamek pod carou vytistenym pismem 3pt.
Voko píše:Většinou je to tak, že Ti pojistka za určitých - velmi přesně stanovených a většinou nevýhodných - podmínek odloží splátky.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod Vachon » pát lis 2, 2012 17:31

To je klasický problém vázaného prodeje; prodejci jsou motivovaní přihodit i pojistku (tím spíš že pojišťovny platí líp než banky, jde-li o provizní prodej), tak jde zájem klienta stranou.
Bylo by zajímavé, kdyby se tohle nesmělo dělat (viz z jiné branže problémy, které měl a má Microsoft s vlastním prohlížečem v systému) a existovala povinnost například nabídnout produkty několika pojišťoven, pokud je už pojištění aktivně nabízeno.
Nebo, ještě lépe, by se klienti měli takové volby aktivně dožadovat (včetně volby být nepojištěn). O úvěr si koneckonců můžou požádat u jiné banky, o žádný monopol nejde.
Jde-li všechno podle plánu, stala se někde chyba.
Uživatelský avatar
Vachon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2261
Registrován: pát čer 3, 2011 12:01
Bydliště: matka měst

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod Lipon » sob lis 3, 2012 18:49

nám taky "finanční poradkyně" tvrdila, jak bez pojistky nedostaneme hypotéku, když jsme vybírali, kde jí vzít, a nakonec jí po nás nikde nechtěli ... tak jsem jí hned "zrušil" nezaplacením
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4884
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod Vachon » sob lis 3, 2012 19:12

Tak ještě že tě neumluvila na investiční životní pojištění, to jde veškerá legrace stranou.
Jde-li všechno podle plánu, stala se někde chyba.
Uživatelský avatar
Vachon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2261
Registrován: pát čer 3, 2011 12:01
Bydliště: matka měst

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod Lipon » sob lis 3, 2012 22:44

nějaké životní to bylo ...
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4884
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod lsdage » ned lis 4, 2012 18:10

Voko píše:... pojistka za určitých - velmi přesně stanovených a většinou nevýhodných - podmínek odloží splátky ...

Ja se s tim setkal (nastesti ne osobne) tak, ze ve skutecnosti za tebe nikdo nic nezaplati, jen v podstate dostanes cas, po ktery nemusis platit (rozumej: pauza ve splaceni). Ale pokud je tato pauza kratsi nez doba, po kterou jsi bez prijmu (rekneme uraz, ztrata zamestnani), tak jsi v...

(Timto prispevkem nechci tvrdit, ze ta pojistka je k nicemu, ale nabadat k poradnemu precteni pojistne smlouvy!)
Uživatelský avatar
lsdage
nováček
nováček
 
Příspěvky: 179
Registrován: ned dub 17, 2011 18:44
Bydliště: Brno

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod TooMooX » stř úno 6, 2013 23:23

Má někdo účet u ZUNO bank ? Potřebuji pozvání http://www.zuno.cz/myfriends/ ať nemusím obdarovat nějakého zmrdečka z X nastrčených www stránek.
Uživatelský avatar
TooMooX
účastník
účastník
 
Příspěvky: 677
Registrován: čtv pro 9, 2010 23:01

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod JohnyFK » stř úno 6, 2013 23:34

Účet tam mam, ale nevim "vo co gou"... mrknu na to...
Uživatelský avatar
JohnyFK
účastník
účastník
 
Příspěvky: 261
Registrován: pát říj 14, 2011 10:49
Bydliště: Už zase Stověžatá

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod TooMooX » stř úno 6, 2013 23:50

Díky minimálně 300kč tě nemine :wink:
Uživatelský avatar
TooMooX
účastník
účastník
 
Příspěvky: 677
Registrován: čtv pro 9, 2010 23:01

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod JohnyFK » čtv úno 7, 2013 0:32

Raději bych byl kdyby ti to přineslo dřívější uzdravení... aby jsi nám mohl přinést co nejdříve další pěkná videjka :climb:
Uživatelský avatar
JohnyFK
účastník
účastník
 
Příspěvky: 261
Registrován: pát říj 14, 2011 10:49
Bydliště: Už zase Stověžatá

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod Wolfi » čtv úno 7, 2013 20:05

Když tu bylo to pojištění proti neschopnosti splácet tak je to pěkná zlodějna. V podmínkách totiž často je, že to platí jen pro ztrátu zaměstnání z důvodů zrušení pozice nadbytečnosti a tak. V tom případě je pak ale nárok na odstupné. (což částečně řeší problém s výpadkem příjmu) A řekněme si dneska se zaměstnavatelé chovají naprosto hovadsky, buďto jdeš na dohodu nebo ti udělají peklo a půjdeš sám nebo na hodinu. A pak nezbejvá než se soudit ale kdo na to má? Zejména psychicky.
Dobrodružství začíná tam kde končí komfort.
Uživatelský avatar
Wolfi
účastník
účastník
 
Příspěvky: 319
Registrován: čtv čer 10, 2010 7:48
Bydliště: Předměřice n.J.

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod brhel » čtv úno 7, 2013 22:52

TooMooX píše:Díky minimálně 300kč tě nemine :wink:
:evil: :evil: :evil: já mám taky Zuno, ale nebyl jsem tak rychlý :evil: :evil: :evil:
Jistější než pojištění splácení půjčky je mít finanční rezervu :wink:

Vachon píše:Tak ještě že tě neumluvila na investiční životní pojištění, to jde veškerá legrace stranou.
Investiční životní pojištění je dobré pojištění. Například je vhodné pro případ smrti a když neumřeš, pojišťovna Ti na konci pojistné doby vyplatí část peněz. Ale stále je to pojištění. Ne spoření. Pokud se nechci pojistit, ale chci jen spořit, tak spořím jinak.
Uživatelský avatar
brhel
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2561
Registrován: sob led 21, 2006 11:12
Bydliště: Praha / Oslo

Equabank

Příspěvekod JohnyFK » pon úno 11, 2013 9:54

Máte někdo zkušenosti s Equabank? Vypadá to celkem lákavě...
http://www.equabank.cz/produkty/bezny-ucet/bezny-ucet/
Výběry zdarma, multiměnová karta pro výběry v zahraničí, příkazy po ČR a vedení zdarma při pohybu nad 10K..

Máte někdo, jste spokojeni? Neni tam nějaký "zádrhel" o kterém se nepíše?
Uživatelský avatar
JohnyFK
účastník
účastník
 
Příspěvky: 261
Registrován: pát říj 14, 2011 10:49
Bydliště: Už zase Stověžatá

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod Hafi » pon úno 11, 2013 10:08

Equu má přítelkyně (poté co mi dva roky trvalo ji přesvědčit, ať se zbaví čespořky...páč platit skoro i za přihlášení se do internetového bankovnictví není normální).
Byl tam velmi dobrý úrok a podmínky na spořícím účtu. Od nového roku ten účet přestali nabízet, ale pro stávající zákazníky zůstal a od prvního února už úrok znatelně snížili. Dá se očekávat, že až naberou klienty změní i ty ostatní výhody (výběry zdarma z cizích bankomatů půjdou jako první).
Taky má trochu problém s platební kartou - prostě jí to občas někde neveme - zatím moc nevíme systém ani důvod, takže se s tím težko dá něco dělat, ale je předpoklad, že chyba je na straně bezpečnostních opatření na straně banky v kombinaci s nějakým špatným nastavením konkrétního terminálu - jiné karty s tím problém nemají.
Jinak chválím IB jako celkem příjemný a intuitivní, ostatní jednání ze strany banky OK...ale taky ještě neřešila nějaký průšvih, reklamace, atd. Akorát dřív Equa měla normálně hotovostní pobočky, což byla dost podstatná věc, kvůli který to přítelkyně chtěla...ale práci s hotovostí už zrušili, o čemž na webu nijak extra neinformovali.

Btw. jsem si kvůli spořícímu účtu pořídil AirBank a ač (vychcaně, bo zdarma) hlavně využívám mBank, tak nějaké nejisté transakce, kde hrozí, že bude nějaký problém, řeším kartou právě od AirBank, jelikož jejich zákaznický servis, lze opravdu pochválit. (To je sice taky vychcaný, ale vzhledem k tomu, že většinou jde o transakce v zahraničí, z kterých maj velmi slušný bakšiš ve formě směnných kurzů, tak myslím, že nemůžou remcat).
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8414
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod Miras » pon úno 11, 2013 10:21

Hafi píše:Byl tam velmi dobrý úrok a podmínky na spořícím účtu. Od nového roku ten účet přestali nabízet, ...

Odkud máš tu informaci o tom, že by Equa už nenabízela spořící účet? Nic jsem o tom neslyšel a to situaci celkem sleduju. Koukám na jejich web, podle něj spořící účet pořád vedou...
Ad snížení úroků - kdo nesnižoval... Air Bank a Zuno šli s úrokama taky dolů.

Podle mě je aktuálně Equa nejzajímavější nízkopoplatková banka v podstatě ve všech ohledech. Zuno i mBank mají horší podmínky pro výběr z bankomatu a horší spořící účty. Možná Fio stojí za úvahu pro někoho, kdo trvá na kamenný pobočce a hotovostních operacích.

A že Equa nabere klienty a pak podmínky zhorší - tenhle názor slýchám už dobře rok, ale za tu dobu se zatím podmínky jenom zlepšují. A i kdyby na to došlo - přejít k jiný bance je otázka chvilky.
Miras
účastník
účastník
 
Příspěvky: 600
Registrován: pon črc 12, 2010 9:28
Bydliště: Toho času Dobřichovice

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod Hafi » pon úno 11, 2013 10:35

Měli dva spořící účty s různými úroky a různě omezujícími podmínkami. Ten výhodnější se jmenoval "extra". Ten myslím už nenabízí, původním uživatelům zůstal, ale klesl úrok myslím o 0,4%. Ten druhý spořící nabízí stále, ale taky tam klesnul úrok. Jasně snižují všichni. Airbank taky za pár měsíců o 0,4%. Nic to nemění na tom, že to dali vyšší, aby nalákali. To taky dělaj všichni. Původní reklamní nula u mbanky taky už není tak hezky kulatá, ale spíše do hvězdičky.

Jinak co se týče bank, equa a mbank jsou dost podobný, záleží jak kdo ten účet používá. Zaplatit 3-4000 kartou měsíčně je OK a 2 výběry mi celkem vždy stačej, jiný poplatky nemaj. Naopak nemusím hlídat, jestli mám obrat, aby mi tam nenaskočilo kilo za vedení. Fio by mohla být dobrá, výhodou jsou hotovostní pobočky, ale zas maj naprosto tragicý IB a v rámci toho, co nabízejí zdarma maj dost blbě řešený platební karty (maestro, bez možnosti změny PIN, bez internetových plateb (ikdyž to už myslím povolili, ale jen pro nové zákazníky nebo za poplatek)).
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8414
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod Miras » pon úno 11, 2013 10:58

Aha, takže spořící účet Extra. Když si z něho nevybíral, úrok byl vyšší, když si vybíral, úrok byl nižší. No jo, ten už nemají, ale ani ten klasickej není špatnej. I potom, co šly úroky dolů je na tom ve srovnání s konkurencí celkem rozumně.

Podmínka příchozích plateb alespoň 10000Kč mi nepřijde tak hrozná, předtím bylo 25, to už bylo horší, ale takhle - když to někdo používá jako hlavní účet, s tímhle nemůže mít problém. Ale to záleží na každým. Mě osobně se takhle podmínka líbí víc, jak hlídat si platby kartou, jestli si můžu vybrat z bankomatu ještě jednou, nebo tenhle měsíc už ne. Navíc v kombinaci s tím, že si to člověk musí vždycky spočítat sám, protože ty zprávy z banky o tom, kolik člověk zaplatil kartou jsou naprosto mimo. Ale to už je o vkusu každýho jedince. (Nicméně aktuálně mám mBank taky jako hlavní)

Mě se na Equa líbí to, že má člověk za splnění jedný podmínky (příchozí platby 10k) bez dalších starostí všechno na jednom místě. Slušnej spořící účet, běžnej účet bez poplatků, výběry z bankomatů... To aktuálně nikde jinde není. U mBank si musíš hlídat platby kartou, spořící účet mají o ničem. Fio to samý (aspoň mají 10 výběrů z vlastních bankomatů zdarma, ale těch zase moc není). Zuno by nebylo špatný, ale výběry z bankomatů mají drahý a úrok na spořícím účtu horší, jak Equa.

Fio se s kartama polepšilo, už nějakej ten pátek mají vlastní MasterCard, za jednorázový poplatek 100Kč umí bezkontaktní, internetové platby taky problém nejsou. Ale že mají tragický IB souhlasím.
Miras
účastník
účastník
 
Příspěvky: 600
Registrován: pon črc 12, 2010 9:28
Bydliště: Toho času Dobřichovice

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod Hafi » pon úno 11, 2013 11:19

Miras píše:Aha, takže spořící účet Extra.

Prostě jeden ze spořících účtů, každopádně už ho nenabízej. Nepovažoval jsem za důležitý bavit se jejich terminologií, když jsem se snažil jen naznačit, že to měnej, jak se jim to hodí a hodí se jim to často. Je matoucí, když se jeden jejich spořící účet jmenuje Spořící účet.

J, je to vkusu - a ty zprávy mi fungují, tam jediné je že kdy zaplatíš ke konci měsíce kartou tak není jasné jestlo to zaúčtují ve straém či novém měsíci...což ale banka neovlivní. Na hlídání je sice možná snazší ta příchozí platba, ale pokuta za to když to nevjyde je místo 9 korun stovka. Pro člověka s pravidelným příjmem je to fuk, pro někoho, komu chodí semtam platba za konkrétní práci už to ohlídání, aby v každém měsíci přišla aspoň tato částka až tak snadné není. Ncméně tam je i druhá podmínka o zůstatku na spořícím účtu, která je dle mě taky akceptovatelná.

Jinak mbank má na spořícím o desetinu méně než aktuálně equa a navíc s tím už hodně dlouho nehýbala. Opět je tam ta podmínka na platby kartou (což pro člověka, který to používá dle mě není omezující) a max 100000, což stačí jako provozní záloha a případný zbytek už člověk nemusí mít dostupný ihned.

Fio mám starý maestro, pin jsem dávno zapomněl, a platit na netu s ním nejde a za výměnu bych musel zaplatit. Navíc tu kartu dávali myslím snad dokonce na 5 let místo obvyklých tří, takže to mám ještě na dlouho. Než jsem měl airbank (kvůli vkladům cash) a než zavedla mbank sepa platby, tak měla fio ještě pár výhod, teď už zbývá jen paralelní účet na slovensku, který jsem využil asi dvakrát...
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8414
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod Miras » pon úno 11, 2013 13:06

Hafi píše:...a ty zprávy mi fungují, ...

Mě ne. Nepočítají do toho blokace, takže i v průběhu měsíce je to cca o týden zpožděné. Pokud platíš kartou pravidělně a víš, že to každý měsíc dáš bez výjimek tak OK, pokud se ale jako já motáš někde kolem těch 2 - 3k a nevíš přesně, musíš si to spočítat sám.

Hafi píše:Jinak mbank má na spořícím o desetinu méně než aktuálně equa a navíc s tím už hodně dlouho nehýbala. Opět je tam ta podmínka na platby kartou

Platby kartou viz výše. Když to nedáš, máš úrok 0,5%. A to ještě i když ty platby kartou splníš, tak si musíš každý měsíc o vyšší úrok zažádat v IB. Nebo už to tak není? Ještě mi u nich vadí ta podmínka jedné odchozí platby měsíčně. Aspoň že dostali trochu rozum a další odchozí platby jsou od letoška jen za 19Kč, těch 150Kč, co za to účtovali dřív bylo už hodně mimo.

Každá banka má svý pro a proti. To si pak musí každej rozmyslet sám, co se mu líbí nejvíc.
Miras
účastník
účastník
 
Příspěvky: 600
Registrován: pon črc 12, 2010 9:28
Bydliště: Toho času Dobřichovice

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod Hafi » pon úno 11, 2013 13:22

Máš pravdu, blokace tam nejsou. A myslím, že se tam ani již neodečítají už využité výběry. Já jsem to nikdy neřešil s vědomím, že v nejhorším zaplatím 9 korun, což mě až tak nevytrhne.

Žádat myslím stačí jen jednou, tedy to tak aspoň bylo ještě před půl rokem. Teď jsem to převedl do airbank s tím, že když něco potřebuji hned, vyřeším to odtama.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8414
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod Miras » pon úno 11, 2013 15:30

Hafi píše:... v nejhorším zaplatím 9 korun, což mě až tak nevytrhne.

Pokud se nepřepočítáš jako já minulej měsíc a nevybereš čtyřikrát #-o To už mě poplatek 35 korun neminul :| Ale vzhledem k tomu, že to byl za nějaké ty víc jak dva roky snad první stržený poplatek, tak je to pořád fajn :)
Miras
účastník
účastník
 
Příspěvky: 600
Registrován: pon črc 12, 2010 9:28
Bydliště: Toho času Dobřichovice

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod Hafi » pon úno 11, 2013 15:37

to ještě furt platí? tak to se mi ještě nepovedlo. Já mám zatím tak 2x9 za výběr, vyjímečně nějaká SMS, kterou mám nastavenou, aby mi napsali, že neodešel nějaký trvalý příkaz když tam náhodou nemám dost peněz.
Ale už mě i mbank stála přes 4 stovky...jsem nezaplatil splátku kreditky protože jsem si byl jistý, že jsem v tom období nic neplatil, protože mi ji na začátku období zablokovali kvůli podezření ze zneužití a nová přišla zase až v dalším období. Jenže jsem nepostřeh, že se mi nějak zasekla platba jedné letenky a k zaúčtování došlo až první den nového období. A úroky se po skončení bezúročného období platí od data zaúčtování, což v mém případě tak byly skoro 2 měsíce...
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8414
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod Miras » pon úno 11, 2013 16:00

Jo jo, platí... Ještěže už zrušili ty poplatky za víc jak 10 odchozích plateb. Do toho jsem se svýho času taky párkrát nevešel. Ono to bylo taky pár korun, ale člověk je u nízkopoplatkový banky proto, aby pokud možno neplatil poplatky žádný. A čím míň podmínek to komplikuje, tím líp.
Konkurence je dobrá věc...
Miras
účastník
účastník
 
Příspěvky: 600
Registrován: pon črc 12, 2010 9:28
Bydliště: Toho času Dobřichovice

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod brhel » pon úno 11, 2013 19:25

já bych před equa bank dal přednost air bance :)
Uživatelský avatar
brhel
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2561
Registrován: sob led 21, 2006 11:12
Bydliště: Praha / Oslo

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod Hafi » pát bře 1, 2013 10:54

Trochu váhám, jestli to napsat sem nebo na blacklist.

Někde výše či jako offtopic v jiném vlákně se tu před časem probírali finanční poradci. Každopádně shodou náhod se mi nedávno ozvali z Partners (které jsem v rámci oboru považoval za ještě jakžtakž slušnější), jestli bych neměl zájem pro ně dělat, ani nevím, kde na mě sebrali kontakt. Což jsem neměl, ale přišlo mi to zajímavá zkušenost zajít si na pracovní pohovor s personalistou, tak jsem pozvánku přijal.

Každopádně, kdyby někdo bez přemýšlení věřil těm číslům, které uvádí, tak jim to přijde jako zlatý sen a výbornej džob. Jenže když člověk umí mocnit na padesátou z hlavy (což chápu, že není úplně triviální), tak velmi rychle zjistí, že prostě počítat neuměj, prostě jim ta čísla někdo nakukal a oni je předávaj dál. Bylo tam víc věcí, kdy po krátkém zamyšlení člověk zaprvé vycítí, že je to velmi podezřelé, a každopádně je to celé jedno velké letadlo.

Takže spíš varování, abyste byli obezřetní - ať už jako potenciální zaměstnanci nebo zákazníci (zjevně volaj dost komu najdou).

(Ne, fakt nejsem zhrzený odmítnutý. Vrcholem bylo když mi pak po telefonu řekl, že mám zjevně svojí pravdu a asi umím počít lépe než celá centrála Partners...tak jsem to uzavřel tím, že je mi to sice líto vzhledem k tomu, že jsou finanční instituce, ale že to asi tak bude.)
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8414
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod jonza » pát bře 1, 2013 10:58

me slibovali po telefonu 8% rocne, na to jsem se se smichem zeptal jestli jsou kouzelnici nebo lhari :twisted:
Uživatelský avatar
jonza
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2267
Registrován: ned kvě 28, 2006 14:37
Bydliště: Brno

Další

Zpět na Pokec