Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

o všem možném, co se zrovna nehodí do žádné jiné kategorie

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod scinkk » pát úno 5, 2021 10:34

Pry jsou dnes vsechna omezeni RH ukoncena
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod mike » pát úno 5, 2021 15:56

Retardi vraci uder? GME aktualne +37 % a prvni volatility halt cestou nahoru. AMC je o neco klidnejsi +10 % a stoupa. Obchodovani ale teprve zacalo, jak to bude na konci dne se neda odhadnout :)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49412
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod mike » pát úno 5, 2021 22:36

Vyplasili mi kondora, parchanti. Rano (US) tri volalitity halty za sebou a IV opet proskocila strechou. Pak se to sice uklidnilo a cena se usadila, ale IV rada leti nahoru a nerada leze dolu. +20 % za den je normalne hodne, ale tady to vypada jako nic. Jsem zvedav na pondeli, jestli se pres vikend retardi zmobilizuji, bude rodeo :)

Potkal jsem krasny obrazek :D
gme.png
gme.png (26.41 KiB) Zobrazeno 2178 krát
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49412
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod scinkk » sob úno 6, 2021 9:48

no nevim, ten dnesek by spis potvrzoval, ze uz to vyprchava, jak jsem psal, ono udrzet dav v jednom smeru je skoro nemozne, ale jak pises, mozna ten vikend by mohl znamanat (mozna posledni) sanci na nejake prepkvapko.
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod mike » sob úno 6, 2021 23:10

No, ja si netroufam predpovidat vubec nic a dalsi prekvapeni bych nevylucoval :) Koukal jsem, co chystaji retardi a nasel tohle:
- ten, co to nastartoval, prestal postovat denni updaty o stavu sveho uctu, bud mu to zakazali vysetrovatele nebo doporucili advokati: https://www.reddit.com/user/DeepFuckingValue/
- neni jasne, jestli se hedge fondum podarilo uzavrit dost shortu, spis to vypada, ze ne. Update short interestu by mel byt v utery.
- retardi prisli na dalsi utok, ale vyzadoval by spolupraci firmy. Bud reverse split nebo stazeni akcii, ktere maji vypujcene shortaci s tim, ze je podezreni na naked shorty, ktere jsou ilegalni. To uz se v minulosti stalo a zpusobilo short squeeze. Viz treba tady: https://moxreports.com/kbio-infinity-squeeze/, to jsem sledoval v primem prenosu (hajzla nakonec zavreli, ale za neco jineho). Retardi tedy nelenili a zahltili voice mailovou schranku firmy :D

Samozrejme to muze byt i takhle: https://www.reddit.com/r/wallstreetbets ... _the_moon/ :twisted:

BTW, celkem nechapu, proc si DFV nezafixoval cast zisku na opcich, kdyz mel moznost. Stacilo posunout strike price nahoru, kdyz byla cena nad 300. Nekoukal jsem na dubnove opce, ale jelikoz na Jan 22 byla uz na 50 nulova time value, tak tady klidne mohla byt na 100, takze je mohl posunout tak o 90 skoro zadarmo tj. zafixovat 4.5M. Podobne mohl zkonvertovat akcie na opce a zafixovat dalsich 5M, ale tam chapu, ze by to retardi brali jako podraz.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49412
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod mike » pon úno 8, 2021 22:44

Dneska se na GME v podstate nic nedelo, ze by to retardi vzdali? Ani jsem to moc nesledoval, dneska mi ucet prifouknul Elon a to poradne :D
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49412
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod scinkk » úte úno 9, 2021 11:04

Zatim vyvoj dle meho scenare :) Jen ho asi nijak nezuzitkuji :)
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod mike » úte úno 9, 2021 18:32

A to ja zas jo, muj kondor je stale v plusu, ale mohl jsem to udelat lip. Vedet, ze se to usadi tak rychle, tak jsem ho klidne mohl vyrobit tak, ze bych ho prodal za vyssi nez maximalni cenu tj. mel zisk zaruceny i pri padu na nulu. S vyuzitim put/call disparity, jak jsem psal vys. Jenze tam pri opacnem vyvoji zcela realne hrozil early assignment short call opce. Mezitim jsem sice vymyslel, jak to vyresit skoro bez ztraty kyticky, ale v tu chvili jsem to jeste vymyslene nemel. Dokonce i box by mi nejspis prosel, jenze s tim se pocitat opravdu nedalo.

U nezkusenych uzivatelu RH muze early assignment skoncit skokem pod vlak: 20-Year-Old Robinhood Customer Dies By Suicide After Seeing A $730,000 Negative Balance. Neco podobneho se mi stalo taky, jak jsem psal nekde vys, ale ja jsem misto toho zjistil, co se stalo a jak z toho ven, ono v podstate o nic nejde, jen zvladnout ten pocatecni sok. Plus mit dobreho brokera a ne RH. U IB jsem ty koupene akcie mel hned na uctu, takze sice velky minus v hotovosti, ale proti tomu balik akcii, ktery to vyrovnaval. V jeho pripade to vypada, ze mu RH odepsal penize, ale akcie pripsal az dalsi den a proto to vypadalo tak silene.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49412
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod mike » stř úno 24, 2021 22:11

Vyplasili mi kondora, parchanti! :twisted:

Retardi vraceji uder! Vratil jsem se z vychazky, na GME volatility halt, za chvili druhy a pak obchodovani skoncilo. Ted jede after market a aktualne tam vidim +175 %. Ze bych svych 5 akcii nakonec za tech 1000 prodal? :-k :D

AMC a dalsi se taky chytaji, jen ne tolik.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49412
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod Hafi » stř úno 24, 2021 22:18

tak GME čumim, tam jsem myslel, že už je dobojováno a někde se to ustálí, těch 30-50 mi i přišlo rozumných. AMC stále držím a s potěšenním sleduji, že se něco děje.
Ale jinak tehdy jsem nakouupil za drobné tak po 100 USD ještě pár titulů, kde byl vysoký short interest a přitom mi přišlo, že jde o obor s rozumnou budoucností, tedy jsem nečekal nějaké zásadní negativní výkyvy. Vesměs vše je zatím velmi volatilní ale jakžtakž v plusu. Ale včera mi spadlo WKHS asi o 60 % :twisted: No nic, prodávat to nebudu a uvidíme.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8429
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(
User is Online!

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod mike » stř úno 24, 2021 22:27

Prave, ze ne, furt to bylo nachystane, akorat nebylo jasne, kdy to vybuchne. Jsem fakt zvedavy na zitra a jak rychle zakaze Robinhood obchodovani :D Doufam, ze IB se na to tentokrat vykasle. Kdyby se jim podarilo poradne rozjet AMC, bylo by to jeste lepsi, mam tam nejake opce koupene jako lotto 8-[
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49412
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod mike » stř úno 24, 2021 23:00

This is maddness! :D

Jednu chvili bylo GME skoro na 200 a +350 %, pak jsem mrknul a bylo 170, ted je 158... Fakt jsem zvedav na zitrek.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49412
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod mike » čtv úno 25, 2021 17:00

Behem prvni pul hodiny na GME 4 volatility halty, ted se to kupovidu celkem stabilizovalo. Tipuju, ze ohnostroj teprve zacne, mozna to bude par dni trvat. Cena shortu zatim "jen" 13 %, ale uz tohle je pro shorty zabijacke a navic jsou opce nachystane na gamma squeeze. Uvidime.

IV bohuzel zase vystrelila na Mesic, opce jsou nesmyslne drahe (zitrejsi pres 1000 % :shock:). Muj kondor lita vyplasene kdesi ve stratosfere, takze ho nezavru, ac bych to na aktualnich cenach (okolo 140) rad udelal. To by se na nich ale cena musela stabilizovat. Njn, tak si holt pockam o par tydnu nebo mesicu dyl.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49412
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod mike » čtv úno 25, 2021 18:22

Musim jit neco vyridit, a tak jsem nastavil prikaz na prodej za 999. Aktualne je 150, ale jistota je jistota 8)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49412
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod mike » pon bře 1, 2021 1:32

Kdybyste nekdo nerozumeli bitcoinu: Biocoin Explained :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49412
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod scinkk » pon bře 1, 2021 10:18

sic pointa predvidatelna, ale pekne :)
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod mike » pon bře 1, 2021 16:28

Letos mi vydelava ze vseho nejvic, jen to chce vystihnout ten okamzik, kdy se vrata zaviraji 8-[

Utratil jsem GME kondora. Nejspis predcasne, ale prijde mi, ze bud se to zas rozjede a IV vyleti nahoru nebo to naopak postupne vyklesa k 50 nebo niz. Ani jedno neni pro kondora dobre, a tak jsem ho zavrel. Prodan za 171 a koupen zpatky za 160, to sice neni nic moc zisk, ale pri tehle cene by se dal zavrit nejlip za 100 a to az za rok a na to se mi cekat nechce. Plus by tam furt bylo riziko, ze to za rok bude pod 40 a to bych mel min (pod 29 ztratu). Jestli se to jeste utrhne smerem k 300 a vys, tak ho mozna otevru znovu a trochu jinak, aby na nem nemohla byt ztrata. Toho jsem se predtim bal kvuli early assignment riziku, ale to nakonec vysublimovalo velmi rychle. Takze znovu uz bych to risknul. Kazdopadne to bylo zajimavejsi mentalni cviceni, nez cokoliv, co jsem letos delal v praci ;-)

Svych 5 akcii si zatim nechavam pro pripad, ze by se povedl jeste jeden moonshot :) Zisk z kondora bohate pokryva jejich cenu i kdyby padly na 0, coz nepadnou.

AMC kondora zatim necham litat, ten je podstatne bliz optimu a riziko ztraty je minimalni. Takze mi klidne muze hnit rok na uctu :)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49412
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod mike » pon bře 8, 2021 19:51

Tak jo, podle ocekavani. Kondora jsem utratil predcasne. GME se postupne vysplhalo k zone s nejvyssim ziskem a dneska bych na nem mel minimalne dvojnasobny zisk, spis o trochu vic. Njn, otvirat obchody ve spravny moment mi docela jde, ale se zaviranim je to horsi :)

Na svych peti akciich ovsem dal sedim i pres to, ze bych je mohl prodat za 2.5 nasobek (dnesni vrchol je zatim 210). Cil je 1000, ale nad 500 nejspis vymeknu :D

Blbe je, ze tyhle pohyby neumim rozumne zobchodovat, opce jsou silene drahe. Idealni by bylo IV prodavat, ale ona neni tak vysoka bez duvodu, a tak se bojim. Holt jsem mel koupit stovku akcii, kdyz byly pod 50 a ted jsem mohl kazdy tyden prodavat call opci proti nim. Za 14 dni by byly zaplacene... jenze to bych musel mit kristalovou kouli, protoze to naopak vypadalo na pomaly sjezd ke 30.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49412
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod scinkk » úte bře 9, 2021 11:25

njn vidim to stejne. Ja mel jednu GME (pak uz taky neprikoupil) a prodal pred vikendem :), pac porad beru pravdepodobneji to vyhniti. Mozna je castecne soucasti tehle vlny i LUMN a tam profituji.
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod mike » úte bře 9, 2021 17:15

Myslim, ze na to vyhniti casem dojde, ale predtim to klidne muze vystrelit na Mesic :) OK, muj plan je prodat tech 5 akcii na vrcholu (1000 - 2000) a otevrit short na 10 - 20 akcii (vic ne, jelikoz budou silene pozadavky na margin) :twisted: Sance, ze se mi to podari, je minimalni, pokud dojde na moonshot, tak to bude zalezitost par minut, mozna i sekund a tanec mezi trading halty, ale neni spatne mit plan 8) Dnesni vrchol je 244, zatim.

Ad LUMN: ty vis o nejake souvislosti? Mne to spis prijde jako klasicky pop and drop a jestli mas profit, tak bych se ho snazil pojistit. Ale nic o tom nevim, jen jsem kouknul na analytiky, co sleduju a verdikt je nothing clearly bullish, nothing impulsive a ze je spousta zajimavejsich akcii.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49412
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod scinkk » úte bře 9, 2021 17:43

LUMN muze klidne rust "fundamentalne", ale je tam peak 26. a 27.1. a tusim ze to bylo nejvetsi zaber te estrady, podobne NOK. Treba to s tim nesouvisi ty posledni dny, muze se to vezt na vlne te rotace od technologickych titulu do tech covid-zdecimovanejsich. V premarketu to jeste dnes tusim rostlo, no dam tomu par dni a asi se zbavim.
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod mike » úte bře 9, 2021 17:55

Jo, je, ale ten graf se mi nelibi. Nejsem analytik, jen obcas neco pochytim, ale tady vidim osklive divergence na poslednich dvou vrcholech, coz normalne znamena minimalne kraktodobou korekci. Ale nic o tom nevim, jestli mas duvody v tom byt, tak se nenech odradit.

BTW, AMC je uz taky pres 10 a +11 % :D
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49412
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod mike » stř bře 10, 2021 17:35

Neco se deje. GME je za 317 a stoupa. Vypada to jako hodne zpomaleny short squeeze. Furt mi prijde, ze to v jednu chvili musi prasknout a vystrelit na Mesic :) Teda, kdybych nemel 5 akcii, ale 100, tak bych mel fakt problem je za ctyrnasobek nakupky neprodat :D

Kondora bych nejpozdeji dneska stejne zavrel, protoze uz opustil zonu nejvetsiho zisku. Zarucena nejlepsi cena byla asi 149, realne bych z toho 145 asi dostal (nejlepsi midprice byla asi 140, ale to by neproslo). Takze jsem tam mohl mit 26 a vzal si 11, nic moc. Nejde az tak o penize, ale o to, ze jsem to mel vymyslene spravne, ale nechal jsem se predcasne vycukat. Zase jednou. Ale furt je lepsi nejaky zisk, nez ztrata :)

AMC taky pekne roste, aktualne +12 %, ale co je to proti 28 :)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49412
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod mike » stř bře 10, 2021 18:52

A uz je to tady :D Akorat presne opacne. Shorties strike back! :twisted: Dolezlo to na 348 a pak prisel utok. Zatim 5 volatility haltu, spadlo to na 172 a ted mam 230, teda 240, teda... :D dalsi halt.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49412
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod mike » čtv bře 18, 2021 18:54

Dneska na mne zacal houkat alarm, co jsem mel nastaveny na EXPR, jeden z retardich cilu. Dolezl k bodu, kde mela moje strategie (tady butterfly) maximum, a tak jsem ji prodal. 76 % zisk, pricemz realne riziko bylo minimalni. Zisk z vetsiny na poklesu IV (vega), na coz jsem sazel a z mensi casti na poklesu casove hodnoty (theta). Minimalni objem, takze vydelano tak na jedny boty, ale potesilo, ze to zafungovalo podle planu 8)

AMC kondor sedi v oblasti maximalni zisku, papirovy zisk o neco vetsi, ale toho si zatim nechavam, jelikoz cas pracuje pro mne. Kdybych neutratil predcasne GME kondora, bylo by z nej na peknou hromadu bot :D
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49412
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod karaya1 » pát bře 19, 2021 8:45

Si připadám trochu méněcenně se svým zkoušením přes Revolut - zatím jsem akorát v lednu koupil akcie Boeingu na hodl, když byly za cca 200 dolarů a teď mám třetinu navíc. Což zní dobře (a jsem rád, že moje lednové rationale bylo správné), ale v absolutních číslech mám místo patnácti dolarů dvacet :wink:
karaya1
účastník
účastník
 
Příspěvky: 687
Registrován: pon kvě 14, 2007 12:16
Bydliště: Brnéčko

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod mike » pát bře 19, 2021 16:32

To vubec nemusis, kazdy nejak zacinal a ja jsem v tvem veku o akciich nechtel jeste ani slyset. To az nekdy pred 40 a s opcema jsem zacal pred 8 lety. Protoze jsem byl z programovani vyhorely a navic nas koupila asi nejhnusnejsi IT korporace, takze jsem odesel a potreboval nahradu. Tohle mne chytlo, protoze je to zajimave a neco uplne jineho. Tobe by se to taky mohlo libit, je tam dost matematiky, parametry opci (greeks) jsou prvni a druhe derivace a v podstate se pohybujes v prostorovem grafu ;-) Ovsem aby byl clovek uspesny, nestaci teorie, clovek si musi zazit i prakticke obchodovani, reakce trhu a taky svoje reakce (treba na to, ze ti ucet spadne na 50 % kdyz prileti cerna labut jako pred rokem). Neni to levne, na opcich zpocatku prodela nejspis kazdy a nejhorsi ze vseho je, kdyz se trefis na zacatku a ziskas falesnou sebejistotu. Presne to se mi stalo, udelal jsem z dnesniho pohledu sileny obchod, ktery ovsem skvele vysel a jelikoz jsem poradne nevedel, co delam, tak jsem postupne o vsechny vydelane penize prisel :D A jeste o vic. Ted je bilance opacna a letos obzvlast, ale trvalo to roky.

To jsou zlomkove akcie? Na zacatek dobry, normalne se doporucuje paper trading, ale na nekoho to nefunguje (treba na mne) a potrebuje pracovat s realnyma penezma. Tohle je dobry, ze muzes kupovat drazsi akcie a pritom neriskovat moc. Pocitat procenta je naprosto spravne. A HODL dlouhodobe taky. Vetsinou :)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49412
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod mike » pát bře 19, 2021 18:45

Koukam na report od brokera a mam pekne srovnani opci proti akciim, v lednu jsem totiz taky kupoval BA, kdyz byl okolo 200, ale jinak :)

Koupil jsem 250/260 vertical spready s expiraci v cervnu. Coz znamena, ze jsem koupil call opci se strike price (neznam ceskou terminologii) 250 a proti ni prodal call opci se strike price 260:

BA 18JUN21 250.0 C 2021-01-26, 13:34:55 1 9.3800
BA 18JUN21 260.0 C 2021-01-26, 13:34:55 -1 7.6000

Cena jednoho spreadu tedy byla 9.38 - 7.60 = 1.78. Maximalni cena spreadu je rozdil mezi strike prices, tedy 260 - 250 = 10. R:R je tedy 5.6:1 resp. zaplatil jsem 17.8 % maximalni ceny, coz je obvykle rozumne.

V patek se cena BA dostala nad horni mez, byla nekde k 270, takze cely spread v penezich (ITM) a v takovem pripade obvykle vybiram aspon cast zisku. Jelikoz do expirace zbyvaji jeste 3 mesice, nedostal jsem plnou cenu, ale jen 55 %:

BA 18JUN21 250.0 C 2021-03-12, 15:21:59 -1 36.1900
BA 18JUN21 260.0 C 2021-03-12, 15:21:59 1 30.7000

36.19 - 30.70 = 5.49

Plnou cenu bych dostal az 18.6 ve 22:00, kdyby byla cena nad 260. Kdyby ovsem byla pod 250, nedostal bych nic a mel 100 % ztratu. Takhle mam 208 % zisk, coz neni za mesic a pul spatne. Normalne prodavam ITM spready za 60 - 70 % maxima, ale tady jsem prodal cast za 55 % a zbytek prodam az resp. jestli to vyleze pres 290 - 300, pak to tech 60 - 70 % bude.

Takze akcie vylezly za stejnou dobu o tretinu, zatimco muj spread na trojnasobek. To vypada skvele, ale neni to obed zdarma. Plati se rizikem. HODL strategie tady skoro jiste bude vydelecna i kdyby jim zas zacaly padat MAXy, jen se to posune o par let. Zato u opci mam pevny konec za 3 mesice a padajici MAXy by vedly ke 100 % ztrate.

BTW, kdybych nepouzil spread, ale jen 250 call opce, mel bych zisk 286 % (36.19 / 9.38 = 3.86), coz je jeste lepsi. Zas neco za neco, ciste call opce funguji lip pri rychlem pohybu, spready pri pomalejsim, asi tak za mesic uz by se pomer otocil. Protoze call opce postupne sezere theta :) (u spreadu zere obe nohy, takze se to castecne srovna).

100 % ztrata neni nic imaginarniho ani vyjimecneho. Dneska expiruji breznove opce a u 4 ruznych ji budu mit. 3 dalsi se placaji okolo strike price a jak to dopadne budu vedet az v 9 vecer. Zisk z jinych to ale mnohonasobne prevazuje, takze dobry, resp. zatim letos skvely :)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49412
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod Hafi » pát bře 19, 2021 18:48

mike píše:To jsou zlomkove akcie? Na zacatek dobry, normalne se doporucuje paper trading

to je jak hrát mariáš ne o peníze. to prostě nedává smysl. resp. dává na vyzkoušení nějakýho instrumentu, kterýmu úplně nerozumíš, co dělá, ale ne na long pozici :-)
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8429
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(
User is Online!

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod mike » pát bře 19, 2021 19:01

Proc ne? Long pozici oteviras na zaklade odhadu budouciho vyvoje a takhle si muzes bez rizika vyzkouset, jestli ten odhad byl spravny. Odhad muzes delat na zaklade technicke analyzy, nejakych ukazatelu, vystupu neuronove site, whatever, a timhle si to overis.

Jinak v principu souhlasim, treba na ty opce to ma podstatne vetsi smysl a marias taky sedi, to je presne ten duvod, proc jsem to neudelal ani s opcema :)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49412
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

PředchozíDalší

Zpět na Pokec