Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

o všem možném, co se zrovna nehodí do žádné jiné kategorie

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod mike » pát led 29, 2021 19:49

Pro zdegenerovane gamblery, kteri muzou obchodovat s GME: nakup na 262 - 285, pokud to tam dojde, cil 730 a pak 1090, stop 197 ;-) Ja nastesti nemuzu, ale i tak bych zkusil jen jednu akci. Mozna dve 8-[ Realny risk je blizky 100 %, takze ne obchodovani, ale sazka.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49421
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod mike » pát led 29, 2021 22:38

Jestli chcete nekdo seznam retarded plays, tak tady: :twisted:

Robinhood updates limit on GameStop buys to one share, restricts other positions----- In an update posted to its Help Center, Robinhood has stated that "opening new positions in [certain] securities...is currently allowed, but limited." The updated share limit for GameStop (GME) additions to positions is one share and to options contracts is five contracts. Other securities listed with share and/or options contract restrictions include American Airlines (AAL), First Majestic (AG), AMC Entertainment (AMC), AMD (AMD), BlackBerry (BB), Bed Bath & Beyond (BBBY), Castor Maritime (CTRM), Express (EXPR), Gran Tierra (GTE), Jaguar Health (JAGX), Koss Corp. (KOSS), Moderna (MRNA), Naked Brand Group (NAKD), Nokia (NOK), Rolls-Royce (RYCEY), iShares Silver Trust (SLV), Sundial Growers (SNDL), Tootsie Roll (TR), Trivago (TRVG), Workhorse Group (WKHS) and Qualtrics (XM)

Tady jsou ty limity, vylozene smesne. 5 SLV? WTF? Az na to, ze ja nemuzu koupit zadne, protoze mne chrani EU. Ale opce na SLV kupovat muzu #-o Takze pres opce snadno koupim i akcie. Byrokrati jsou proste debilni a kdyby se do toho nesr*ali, tak udelaji lip.

robinhood3.png


A jeste jeden pro pobaveni:

robinhood4.jpg
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49421
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod mike » sob led 30, 2021 5:19

Prisel mi mail z IB. Vypada to, ze se zalekli negativniho ohlasu a mozna i zalob, snazi se branit a uvolnuji restrikce. Ke konci dne se pry uz GME dalo obchodovat (psali lidi).

Dear Client,

We are seeing unprecedented volatility in GME, AMC, BB, EXPR, KOSS and a small number of other U.S. securities that has forced us reduce the leverage previously offered to these securities and, in certain instances, limit trading to risk reducing transactions. IBKR currently has no restrictions on trading shares in those companies, and customers can open or close positions in those shares. Like many other brokers, IBKR placed options on certain of those stocks in closing only earlier this week. The plan is to lift those restrictions in an orderly manner while closely monitoring market conditions. To be clear, IBKR has not restricted clients’ ability to close existing positions in any of the U.S. securities subject to market volatility, and does not plan to do so.

The limits IBKR has placed have applied to all customers and were not limited to “retail clients” or any other group.


Akorat jim to lidi neveri a jestli to nebyla pravda, tak budou mit sakra problem. Nejspis bude vysetrovani. U IB to teda doufam pravda byla, ale Robinhood je v podezreni a jestli se potvrdi, tak mozna pujde do kytek. Snad nejsou retardi natolik retardovani, aby ukoristene miliony prubezne nestahovali pryc :)

Aktualni IB restrikce jsou tady: https://ibkr.info/node/3763. To uz vypada rozumne, vysoke margin requirements se daji pochopit i obhajit. Jedine, co neni koser, jsou restrikce na obchodovani s opcema, co expirovaly v patek, ale to uz je za nama a doufam, ze se to za tyden nebude opakovat. S patecnima opcema se daji delat zajimave veci 8-[

Aktualni RH restrikce jsou tady: https://robinhood.com/us/en/support/art ... Abody_link. To je pro zmenu vylozene smesne. Jako fakt si muzou koupit jednu akcii SLV a investovat celych 25 USD? :D A vubec to nedava smysl, jednu akcii AAL a dalsich, ale 10 opci, coz odpovida 1000 akciim? WTF? Podle komentaru k clanku na tohle tema to vypada, ze RH krachuje a lidi houfne presouvaji ucty jinam.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49421
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod scinkk » sob led 30, 2021 10:33

hm hadam GME bude litat nahoru dolu, mozna jeste v mensi mire chvili AMC. Zbytek vysumi, hadam, ze to byla snaha neco zopakovat, mozna snaha byt nekde driv nez se to rozjede ci naskakovani do rozjeteho vlaku.
Taky bych rekl, ze pro plno retardu je to objeveni necoho, cemu se rika opce, takze to muze mit taky nejake nepredvidatelne nasledky, ale spis pro ne :)

Co brokeru tyce, tezko rici, mozna to taky proste jen vysumi. Tedy aspon u IB. Ale sazet na to nebudu.
To ze chranili hlavne sebe je jasny, ted expirovalo urcite mraky call opci ITM, kde se vlastne veme tolik akcii na prirazeni? Je to problem brokeru nebo tvurcu trhu?
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod mike » sob led 30, 2021 23:11

V tuhle chvili si dalsi vyvoj vubec netroufam predpovidat, ale jestli v pondeli bude obchodovani s opcema fungovat, tak si vsadim na to, ze ceny AMC a GME se po case vrati priblizne tam, kde byly, nez to vypuklo. R:R aspon 1:10 s rocni expiraci, diky silene IV by to melo jit.

Retardi klidne muzou pokracovat, jen se zacnou domlouvat tajne. On je to docela pruser, neco jako run na banku, to taky zadna neustoji ani kdyz je v dobre kondici. Takze muzou dal delat revoluci proti vrahum z volstrytu, dokud nepolozi platformu, co jim to umoznovala :D (snad to bude jen RH)

Jj, opce jsou v rukach zacatecnika docela nebezpecna hracka. Sam jsem si to vyzkousel, ac jsem si pred lety, kdyz jsem zacinal, poctive precetl vsechny materialy od brokera o rizicich a nastudoval co se dalo. Na neco teorie cloveka proste nepripravi. Treba kdyz pouzivas jen bezpecne vertical spready s definovanou maximalni ztratou i ziskem v radu stovek USD a prijde early assignment. Zapnes pocitac, kouknes na ucet a zjistis, ze mas v cashi minus par set tisic USD, ucet zablokovany pro obchody a muzes jen zavirat pozice. To s clovekem docela zamava. No a kdyz se vzpamatuje, tak zacne zjistovat, co se deje a prijde na to, ze vlasne nic moc. Staci prodat vsechny ty akcie, co se za opce nakoupily, spolu s druhou nohou spreadu, vsechno je zas v pohode na navic ma z tech spreadu maximalni zisk :D

Jestli jim ovsem dovoli prodavat naked puts nebo dokonce calls, tak to dopadne spatne. Jako, ted bych nejradej prodal na GME ATM straddle tak s rocni expiraci, tam je skoro (99.9 %) zaruceny zisk minimalne 13k USD, jenze to by clovek musel preckat dalsich par tydnu bez margin call a to by se nemuselo povest. Jestli to retardi vytahnou pres 1000, tak bude margin k pul milionu USD na kontrakt :shock:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49421
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod mike » pon úno 1, 2021 19:13

IB pres vikend zrusil vsechna omezeni a situace se stabilizuje. Retardi pro zmenu vyhnali nahoru stribro, coz mne tesi, jelikoz uz jsem mel predtim nakoupene tezare a dneska mi pekne poskocili nahoru :)

Jelikoz uz muzu obchodovat s opcema na GME, tak jsem neodolal a vyuzil nesmyslne vysoke IV. Prodal jsem zelezneho kondora s rozpetim kridel 0 - 500. Dostal jsem za nej 86 % maximalni ceny, coz je pri tehle velikosti uplne nesmyslne, normalne bych byl rad za 10 - 20 %. Sazim na to, ze se situace uklidni, IV pujde dolu a cena kondora s ni. Muze to trvat tydny, ale klidne i mesice. Casu mam dost, expiruje za rok a i kdybych to do te doby neuzavrel, tak jsem v plusu kdyz bude cena nekde mezi 30 - 470 USD. R:R 1:6, sice jsem chtel vic, ale tohle ma zas slusnou pravdepodobnost uspechu. Jsem na to fakt zvedav :)

Na AMC jsem udelal neco podobneho, ale s o rad mensim rozsahem. To je cisty gambling, protoze tam vubec nemam predstavu, jak se cena muze vyvijet. Sazka je na to, ze se cena casem vrati k puvodnim hodnotam. U GME predstavu mam, oni to retardi kupodivu rozehrali o dost lip, nez jsem si myslel. Nasli tezce podcenenou firmu s obrovskym short interestem a ten short squeeze by asi prisel tak i tak, oni jen prilili olej do ohne. Cisternu oleje :) Takze cena za rok muze byt klidne nad 200, proto jsem nasadil tak velkeho kondora. Jestli jsem to podcenil a cena zustane vysoko tj. nad 500 - 1000 nebo to naopak zkrachuje, tak mam holt smulu. TANSTAAFL.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49421
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod scinkk » pon úno 1, 2021 20:13

U toho stribra mam teda velke pochybnosti o zasluze retardu, ac to vsude pisou, dnes je tam vetsi skok, ale takovych skoku, i vetsich, bylo loni pozehnane, ale ono obecne na vsech hlavnich komoditach, mozna to mohli trochu pophnat i proto, ze si mysleli, ze je to diky nim. Vyhnat zasadneji nahoru hlavni komoditu je urcite tezsi nez malou akciovou firmu, kde je velky short interest. Zajimal by me teda mechaniskus jak se jim to pripadne povedlo, na paku jedou komodity vicemene vsichni.
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod mike » pon úno 1, 2021 20:40

Ke vsemu retardi dementuji, ze by meli tenhle zamer, protoze spoustu SLV vlastni jejich nepritel (Melvin Kapital), ktereho chteji sundat a timhle by mu vlastne pomahali. Ono to bylo spis tak, ze nekdo napsal, ze WSB hodla zautocit na stribro, zprava se rozsirila do celeho sveta a vsichni zacali nakupovat jak sileni. Vitej v medialnim svete :D

Chjo, vymyslel jsem strategii na GME, ktera ma jisty zisk aspon 4k USD za rok s nulovym rizikem (prodat Jan 22 Box 950/0.5). Akorat by to znamenalo, ze kazdou chvili muzu dostat early assigment na short call opci, takze byt short 100 akcii GME. Coz bych sice obratem vyresil, ale pri marginu 300 % bych mohl mit problem, zvlast kdybych byl na dovolene a nemohl to vyresit ve stejny den... To mi asi nestoji za to :( TANSTAAFL.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49421
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod Hafi » pon úno 1, 2021 20:42

jelikož to opakuješ častěji tak jen upozorňuji, že není ACM jako AMC ;-)
Jinak tyto obchody už jsou mimo mě a možná to na můj vkus už moc sklouzává k sázkové kanceláři (což vlastně je vždy, ale tady mi to přijde ještě více). Tedy se zatím budu držet svého držení long pozice a bez páky.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8429
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod mike » pon úno 1, 2021 20:57

A jo #-o Opravil jsem to, snad vsude. Pri obchodovani nastesti chybu nedelam, protoze ACM ma uplne jinou cenu a toho si vsimam :D

Opcni strategie mne bavi, prave kvuli nim jsem si pred lety zalozil konto u IB. Neni to sazeni, je to kalkulace zisku a rizika a vyber spravne strategie vzhledem k situaci. Neni to nic jednoducheho, v podstate strategicka hra. Je potreba rozumet principu, rizikum, spouste parametru a udelat si prakticke zkusenosti. Protoze treba box je neutralni strategie s nulovym rizikem, hotnota boxu se nemeni s cenou akcie. Takze normalne se na nem neda vydelat nic. Tohle je extremni situace a ty penize navic jsou v podstate cena shortovani akcie promitnuta do ceny opci. Put opce jsou drazsi, nez call opce a rozdil je prave tohle. Z cehoz prave plyne nebezpeci, ze ti z opce udelaji short a pak najednou ty uroky opravdu platis. Sice muzes ze shortu zase udelat opci, ale tady se muze situace opakovat kazdy den a to uz pak vypada skoro jako prace ;-) Na opcich je pekne, ze jsou velmi spravedlive, vzdycky je neco za neco.

edit: a ted jeste koukam, ze ten jisty zisk neni 9k, ale 4k, jsem se prehlid. To fakt nestoji za ty potize.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49421
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod scinkk » pon úno 1, 2021 22:11

jsem se taky skoro vzdy prepsal u AMC :)

dneska leti nahoru clubhouse media group - pac si lidi mysli, ze to ma neco spolecneho se socialni siti clubhouse. No ale neobchoduji se na akcii opce.
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod mike » pon úno 1, 2021 22:28

:D tyhle story mne fakt bavi. Zda se, ze za to opet muze Elon, ten by mel mit na Twitter zbrojni pas :twisted:

Zvlastni ale je, ze to slo nahoru uz v patek. U takhle levnych akcii se da obejit bez opci, nakoupis za 5, prodas za dva dny za 13, to je zisk skoro jako na opcich ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49421
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod scinkk » pon úno 1, 2021 23:02

Pac se o tom clubhouse mluvi uz asi tyden v mediich. Musk si spis jen prisadil, i pry tim, ze zacal na ty siti pusobit.
Bych spis taky spekuloval na navrat na hodnoty pred tydnem. No aspon jsme zvedav zda to dal jeste poroste.
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06


Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod scinkk » úte úno 2, 2021 16:45

No mozna i to GME hapa na puvodni hodnoty rychleji nez jsem cekal, ono jedna vec je navest dav do nejake hura akce a druha od nej ocekavat, ze se bude drzet nejakych "pravidel" a dochazi nejspi na realizaci zisku. Na druhou stranu, treba se hura akce povede znova :)
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod Hafi » úte úno 2, 2021 17:17

tak ono
1) velká část retailových brokerů nějak blokuje/omezuje nákupy, což neumožňuje prodeje vyvažovat těmi, kteří by na to měli prostředky s mohli nakupovat a při ceně pod 100 by se takových jistě cosi našlo
2) pokles nejspíše není způsoben prodejem ze strany investorů, ale dalším shortováním - otázka je jaká část lidí neodolala a prodala. A k tomu bych řekl, že i kluci z wall street pochopili, že proti tomu musí bojovat guerillově a hádám, že nejméně část příspěvků na WSB apod o prodeji je fake.

Já jsem v AMC zatím furt v pohodě, zatím při nejhlubším poklesu dnes jsem byl furt 50 % v plusu. A osobně si myslím, že až se sníží podíl shortů, tak tím, že ubude akcií na trhu, tak cena bude taková, že i kdybych to nedošlo ke squeezu, tak něco vydělám.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8429
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod mike » úte úno 2, 2021 17:59

@scinkk: co myslis puvodnima hodnotama? Ja tam vidim nekolik urovni. Puvodni okolo 2.50, pak dalsi okolo 19 a pak 40. Teprve dal nastalo silenstvi. A dneska pokracuje, uz jsem videl aspon 4 volatility halty, z toho 3 cestou nahoru. Jsem pako, dno okolo 80 jsem videl a nekoupil, mel jsem vzit aspon 10 a pustit to s trailing stopem, uz bych mel vydelano skoro 100 %. Aspon na AMC jsem to trefil, prodal jsem put opci s patecni expiraci za 20.5 % strike price, to je normalne naprosty nesmysl :D A koupil za to call kdyby se jim povedlo zopakovat short squeeze i tady.

TVL, uz to zase stoji, tentokrat cestou dolu. Hej, ja potrebuju, aby se to uklidnilo a muj kondor si sednul ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49421
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod scinkk » úte úno 2, 2021 18:24

U GME beru puvodni hodnotu tak 20-25 v ramci poslednich 5 let, netusim jako dlouho je titul suzovan shortem, ci zda se jim treba posledni rok nejak vic darilo v dobe pandemie, ale hadam, ze v tom pripade by tam nebyl tak prehnany short. Cokoliv nad to beru jako vyhnany tou manii, respktive short-squeez, ale samozrejme se muzu plest.

Zajimavy denni graf amc i gme ma skoro stejny prubeh dolu a nahoru
Naposledy upravil scinkk dne úte úno 2, 2021 18:31, celkově upraveno 1
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod scinkk » úte úno 2, 2021 18:30

Co si myslet o stribru, ktere udajne a spolehlive mel vyhnat nahoru dav retardu.
Ze by se snad dnes rozhodli nekoho potopit tim, ze SI pujde dolu? :)
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod mike » úte úno 2, 2021 18:42

Ad stribro: viz to, co jsem psal vcera, podle mne to byla falesna informace, takze to vcera vyletelo omylem a dneska se zase vratilo. Dlouhodoba analyza jeste pred timhle ale ukazuje nahoru. Akorat mne stve, ze jsem vcera pri otevreni neprodal opce na jednoho tezare, ktera vyskocily silene a pak zacaly padat. Jenze jsme meli telekonferenci a pri tom se blbe obchoduje ;-)

Ad GME: to jsem si puvodne myslel taky a dokonce jsem cekal pad az nekde k 5, ale pak jsem pohledal a zmenil nazor. Precti si tohle, tim to pred 4 mesici cele spustili. Ze zpetneho pohledu to trefili az neuveritelne. Za mne smekam, opravdu dobry rozbor a kdybych si ho tenkrat precetl, tak jsem taky nakoupil call opce a ted mohl jit do duchodu ;-) Jestli mel pravdu i s tim dalsim, tak by se mela cena dlouhodobe usadit nekde nad 100 - 200, mozna i 400. Proto ma muj kondor maximalni zisk mezi 200 a 300, puvodne jsem chtel vsadit na pad k 0, ale pak jsem to radej udelal takhle i kdyz pri padu k 0 tratim.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49421
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod scinkk » úte úno 2, 2021 19:32

O to smutnejsi je ze to prevzala media vcetne velkych finacnich webu. Je videt ze silenstvi se preleva mezi ruzne skupiny :) Ted resi, kdo za ten vzestup teda mohl, nevim, to tam nemaji nikho kdo obchoduje komodity? :) Ale ono je to pro ty financni "analytiky a novinare" takove priznacne, skoro vzdy vedi presne proc nejaka akcie jde nahoru ci dolu. V nejvetsim zoufalstvi za to muze vyber zisku :D

GME, treba, priznam se, ze je mi to clekem jedno, ale pokud za 15 let ta akcie nebyla vys nez $50 prijde mi divny kdyby byla "spravna" cena $100-200, ale treba za to muzou opravdu ti zli, necham se klidne prekvapit.
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod mike » úte úno 2, 2021 20:06

Ze ty jeste zijes v bludu, ze se obchoduje hodnota, at uz je to cokoliv? ;-) Obchoduje se budouci ocekavani ceny a to zalezi na nalade investoru, obcas i davove psychoze. No, ja jsem na to koukal pres vikend a byly zpravy, ze dochazi fyzicke stribro, protoze ho lidi vykoupili. A obchodnici se zajistovali pres futures proti narustu ceny, cimz ji zaroven vyhnali, jestli jsem to pochopil spravne.

Teze je, ze firma byla silne podcenena a cena srazena shortaky, ktery spekulovali na bankrot. Jenze firma se vzpamatovala a je ted v podstatne lepsim stavu, nez driv. Co se ceny tyce, koukni se na mesicni graf Tesly, tam bys mohl rict neco podobneho ;-) Jinak jsem sam velmi zvedav, jak to dopadne, s kalkulovanou ztratou pocitam. Popravde, nejvetsi riziko je pro mne dalsi short squeeze, nekam nad 2000, kdyby se jim to povedlo, to by zacal hrozit early assigment short call opce (300) a vetsi ztrata, nez puvodni maximalni. To jsou takove ty necekane osklive nuance obchodovani s opcema v extremnich situacich...
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49421
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod scinkk » úte úno 2, 2021 22:12

Rekneme ze nehodnota tesly mi prijde neco jineho nez nehodnota pujcovny cd, o ktere vetsina kupujicich jeste pred tydnem neslysela :) A to i presto, ze posledni rok dosti pral hernimu prumyslu.
Zaver na $90 tak kolik si nakoupil, kdyz te lakala cena $80? :)
Pravdepodbnost assigment callky na $300 si vubec nedovazim tipnout :) Ale ja teda obecne sazim na vyklidneni, takze jsme na tve strane. Ale treba je to jako u tesly a poleti to nahoru i bez vetsi podpory short squeeze (i kdyz mozna ten teslu taky dost pohani posledni roky)
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod mike » úte úno 2, 2021 22:36

Bych rekl, ze vetsina retardu v USA naopak chodila pravidelne do jejich prodejen ;-)

Koupil jsem cele 3 kusy :D Ciste jako zajisteni proti tomu katastrofickemu scenari. Na 2000 by z nich bylo necelych 6000, coz by mi melo pokryt i nadmernou ztratu (musel bych koupit zpatky 200 put, ktera by na nule nebyla, ale pod 30 by byt mohla). Assignment by skoro jiste prisel, kdyby padla casova hodnota na nulu. Pri 300 byla nula na 50 call, takze krat 6... ono je to ale nelinearni a zavisi na IV, spocitat to neumim. Pruser je, ze je furt hodne vysoka cena shortovani, coz zpusobuje disparitu mezi call a put opcemi a ve vysledku tedy muze mit 300 call nulu a 200 put ne (koukni na ATM put a call cenu, normalne maji byt stejne, ted je tam rozdil a roste s cenou akcie).

Uklidneni a pad IV je presne to, co potrebuju :) Zcela jiste prijde, hodnoty jsou extremni, ale netroufam si odhadnout kdy. Neco mi rika, ze retardi jeste nerekli posledni slovo ;-)

Teslu vyhnal gamma squeeze a drzi ji IMO to, ze je u mladasu IN.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49421
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod mike » stř úno 3, 2021 19:26

Dneska se GME pekne konsoliduje mezi 90 - 100, to je presne ono, jen tak dal. IV jde pomalu dolu a memu kondorovi se to vylozene libi, klesa niz a mozna se chysta pristat. Kdyby to takhle vydrzelo tyden, tak ho koupim zpatky za polovinu 8-[

Jdu ven, doufam, ze po navratu nebude na 1000 nebo na 0. Jestli si muzu vybrat, tak radej tech 1000 :twisted: AMC je nejake zivejsi, ze by retardi chystali utok na druhe fronte?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49421
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod scinkk » stř úno 3, 2021 19:34

njn ono hnat destidolarovou akcii nahoru by melo byt preci jen snazsi nez $100 :) takze bych ten pripadne velky pohyb videl spis u AMC. Ovsem yahoo uvadi Short of Float 40 %
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod mike » stř úno 3, 2021 22:42

Short float je ted nespolehlivy, reportuje se jednou za cas a ted se meni kazdy den. 40 % je dost, ale otazka, kolik uz jich shorelo od minuleho tydne. Kazdopadne, jestli si s AMC udelaji vylet na Mesic, tak se vubec nebudu zlobit :twisted: Jestli zustane, kde je, tak taky ne.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49421
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod mike » čtv úno 4, 2021 21:36

Teda, cekal jsem od retardu vic. Aspon dead cat bounce ke 200, kdyz u nic vic. Mozna za to ale muze Robinhood, pry maji stale omezeni na 100 akcii. Ne na obchod, ale na celkovy pocet #-o Jsem zvedav, jak ustoji ty zaloby, pry uz jich je pres 30.

IV sice pekne klesa, ale cena jeste rychleji a memu kondorovi hrozi, ze si nabije zobak. Jestli se retardi v dohledne dobe nevzpamatuji, budu ho muset utratit :D Koupil jsem dalsi dve akcie na 60, ciste jako sazku.

Zajimave je, ze GME se uz da shortovat, IB ukazuje skoro milion akcii k dispozici a urok 8.88 %. Na vrcholu byl pres 80 %. Ze by postizene hedge fondy uz zvladly sve shorty uzavrit? Ono ani tech 9 % neni nic moc, kdyz je cena 10x vetsi, nez ta, kde short otevreli.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49421
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod Hafi » čtv úno 4, 2021 23:10

já myslím, že to furt je probíhající situace, kdy je cena víceméně opticky tlačena dolů dolšími shorty, aby lidi ze strachu z ještě větší tráty prodávali. Otázka zní, jak moc se to děje. GME sleduji jen tak po očku, ale u AMC furt věřím, že to ještě stoupne. Ne "to the Moon" jak si myslí na WSB a Stocktwits, ale nějaké střední desítky. Je čas. Když jsem koukal třeba na ten VW, tak ta situace probíhala přes měsíc před tím, než došlo ke squeezu.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8429
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod mike » pát úno 5, 2021 0:47

Tezko rict, ale staly pokles bez korekci je neobvykly a proto jeste aspon nejakou mensi vlnu cekal. Shorty na obou byly dneska zakazane kratce po oteviracce, to je automaticke, kdyz cena klesne o vic, nez 10 %. Plati to do zitrejsi pulnoci. Nejsem si ovsem jisty, pro koho, pro retail urcite, ale hedge fondy maji ruzne nastroje a muzou podvadet. Navic se da udelat synteticky short pres opce a mozna taky tlaci cenu dolu podobnym mechanismem, jako gamma squeeze nahoru.

Ale jinak souhlas, neni kam spechat a pockame, jak se situace vyvine. Volatilita je furt vysoka, cena AMC je nizko, takze prodavam opce s expiraci za tyden tak za 20 % ceny akcie. Kdyz cena skonci pod strike price, tak proste prodam dalsi, cim se mi cena akcie postupne snizuje (zitra mi expiruje 6.50 put, kterou jsem prodal za 1.33 :)).

GME je ted ciste hra, vyvoj se neda predvidat. Beru to tak, ze maximalni ztrata je dana a jestli mi ted kondor spadne to minusu, tak ho klidne necham chcipat cely rok a mezitim se mozna prilezitost najde.

Osobne si myslim, ze velkou roli hraje omezeni na RH. K cemu je ti nakupni sila milionu retardu, kdyz maji zakazano nakupovat. Nekteri se presouvaji jinam, ale prevod uctu nejakou dobu trva, co jsem zahledl, tak by prvni mely byt nekdy v pulce pristiho tydne.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49421
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

PředchozíDalší

Zpět na Pokec