Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

o všem možném, co se zrovna nehodí do žádné jiné kategorie

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod mike » čtv led 28, 2021 17:57

Musim rict, ze bitcoin je proti tomu konzervativni a minimalne volatilni investice :twisted: Dneska mam +5 % (na GBTC), pohoda, klid.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod scinkk » čtv led 28, 2021 17:59

hm IV lezla tak vysoko ze vydelavaly i PUTky kdyz GME vyskocilo ze $150 na $300
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod mike » čtv led 28, 2021 18:14

Jj, ta je naprosto silena. Docela lituju, ze je nemuzu prodat. ATM straddle s zitrejsi expiraci za ~150 :shock: A uz to zase stoji :D

Muj plan byl koupit hodne siroka put butterly s jednim kridlem na 0 a expiraci tak za rok. S ocekavanim, ze se situace uklidni a cena spadne na obvyklou uroven v nizkych desitkach USD. No, nakupovat nesmim, co nadelam, muzu jen s pobavenim sledovat.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod Hafi » čtv led 28, 2021 18:33

to blokovali i větší brokeři jako IB? jsem myslel, že jen robinhood, revolut a spol. Nicmméně stejně myslím, že to je tak přeshortovaný, že to bouchnout musí, jediná otázka je kdy. Leda že by AMC vydalo nové akcie (to teoreticky afaik jde, jen nevím, jako dlouho to trvá) nebo, že někdo úspěšně napadne manipulaci trhu a všechny obchody po nějakém datu se vrátí (dle mě nepředstavitelné a bezprecendentní)
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8414
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod scinkk » čtv led 28, 2021 18:49

v ramci volatlity to stopuje samotna burza, obcas se to stava i "bezne"

tak ono se nedeje nic nelegalniho, jediny co se se muze resit, ze pokud nekdo podnika jako poradce, existuje plno reguli, kterymi se ridi aby mohl ofiko doporucovat investice, cimz se samozrejme neridi ruzni typove na youtube a diskuzich, ale s tim podle me nikdo nic neudela. Proste s tim nikdo nepocital a navic je to umozneno platformama jako robinhood a revolut, takze mozna spis dopadne regulace na ne, aby to pres ne "nebylo tak jednoduche a rychle"

shortovani zavisi i na tom nakolik jim to cini problemy, klidne muzou cekat az se situace uklidni a jeste na tom slusne vydelat, nebo naopak plno fondu muze zacit shortovat ted, cely ten proces je kravina, i kdyz zajimava, imho trpet na tom bude cast shortaru ale i cast tech nakupujicich
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod mike » čtv led 28, 2021 18:56

Tohle nejsou volatility halty, ty jsou normalni a dneska je jich na GME plno, jak jsem psal. Ja ale nemuzu otevrit novou pozici na GME ani kdyz obchodovani zrovna jede. Pise mi to: Transactions in this instrument are limited to closing-only trades. A to fakt normalni neni.

@Hafi: mam IB. Blokovano je jen GME, AMC, NOK atd. funguji. Na Robinhoodu jsou pry blokovany vsechny. Vypada to, ze ciste GME blokuji i dalsi brokeri, nekdo psal, ze na TOS nakoupil.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod mike » čtv led 28, 2021 19:05

@scinkk: jinak to fakt neni pyramida, ale short squeeze. Neco jako na VW v roce 2008, taky vejde do historie. Muzou si za to sami, short interest byl 140 % floatu a jeste se tim chlubili. To taky neni normalni.

Jinak by uz bylo fajn, kdyby to skoncilo, dneska to zasahlo i opce normalnich firem, tak siroky bid/ask jsem uz dlouho nevidel, s tim se blbe pracuje.

A jako jo, ustat to muzou, ale potrebuji na to obrovsky kapital. Je to bitva s casem, pri takhle vysoke IV se za short plati pomerne slusna procenta z ceny. Denne. Bohuzel zrovna nevidim kolik, not shortable, ale vcera to bylo myslim 40 % a lezlo vys (uz jsem videl i 150 %). A ted si vem, ze shortovali treba na 10 a aktualni cena je 300 - 500.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod Hafi » čtv led 28, 2021 19:22

wow, shortování jsem nikdy neřešil. A cenu za půjčení jsem čekal někde výrazně níže.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8414
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod scinkk » čtv led 28, 2021 19:30

Tak muzou to cele uz pohanet jen shortari, jak potrebuji cim dal tim vic pozic uzavrit, ale je bych cekal, ze tam stale naskuje dost lidi, kteri mozna sami obchoduji na paku, takze ten smutek nemusi byt jen na strane tech zlych fondu.
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod mike » čtv led 28, 2021 19:37

@Hafi: vsak taky normalne je, koukam na bezne akcie a tam je 0.25 % (vsechno je to rocni urok). Roste az kdyz short interest dosahne nejake hranice a taky s volatilitou.

Da se na tom i vydelavat. Kdyz vlastnis nejake akcie, tak muzes brokerovi povolit je pujcovat a pak ten urok dostanes. Pulku, druhou si necha broker, mrcha ;-) Vyplati se to jen u akcii s vyssim urokem tj. rizikovych. Na burze plati, ze neni obed zdarma ;-) Plus je tam jiste riziko, ze ti pujcene akcie nikdo nevrati, protoze nema co. Dostanes misto nich neco jako zalohu, ktera se pocita kazdy den. Normalne to nehrozi, ale zrovna ted u GME nejspis jo. Takze se mohlo stat, ze pujcis akcie za 60, druhy den jsou za 350, ale dostanes misto nich jen tech 60 (+ par procent navic).

BTW, nejsi nahodou v te aktivisticke skupine? Jestli jo, nemohl bys jim poradit MNKD? 8-[

@scinkk: na paku to momentalne obchodovat nejde. U IB plati tohle (pro AMC, BB, EXPR, GME a KOSS): In addition, long stock positions will require 100% margin and short stock positions will require 300% margin until further notice.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod Hafi » čtv led 28, 2021 19:48

já to sleduju na stocktwits, reddit je chaos, který nezvládám :-)
a MNKD si na Revolutu bohužel nekoupím (nejen teď, dlouhodobě)
Ale dle diskuse soudím, že tam je teoreticky podobná situace jako u ostatních.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8414
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod mike » čtv led 28, 2021 20:49

Nepsal jsem, at to kupujes, to by nebyl dobry napad ;-) Potreboval bych na chvili vyhnat cenu jako u GME, abych se toho zbavil ;-)

Jestli zahlidnes neco zajimaveho, dej vedet. Mne AMC pred par dny tesne uteklo, to bych koupil.

Chjo, clovek si hraje se strategii a zrovna, kdyz uz to ma, tak dalsi volatility halt #-o
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod mike » čtv led 28, 2021 21:04

Doprdele! Jsem to vymyslel, chtel odeslat a zjistil, ze mi zakazali obchodovai s opcema i na AMC a mam po ptakach ](*,) Predtim to slo.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod mike » čtv led 28, 2021 22:33

Sranda zacina byt docela drsna a RobinHood dostava svemu jmenu i kdyz asi jinak, nez si "investori" mysleli:

robinhood2.jpg


Aneb kdyz te broker v ramci tve ochrany pripravi skoro o milion USD behem hodiny :shock: 119 bylo skoro dno a pak to slo na 325.

Tohle nemusi dopadnout dobre. Cituji jednoho zaslouzileho tradera, kdo ma ucet u RH, zvazte to:

Complaint filed on Robinhood in SDNY. For anyone here who has assets in that platform, STRONGLY recommend you consider moving your assets ASAP because if this turns into a Criminal Complaint, you will be the last in line trying to get your assets back.

Complaint je tady: https://docs.reclaimthenet.org/robinhoo ... action.pdf
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod scinkk » čtv led 28, 2021 22:48

Takze dav v zajmu zniceni fondu si znici vlastni obchodni platformu :)

njn IB a robinhood to fakt ruzne pozakazali a je kolem toho slusny halo.

To ze zakazali i opce me uplne neprekvapuje, pac prave, jak jsem tu psal o obchodovani na paku, tak jsem myslel predevsim opce, i se to i psalo, ze to plno tech lidi zene pres callky.

Ale oni to asi maji v podmikach, ze vicemene je na na nich co ti umozni obchodovat. I kdyz otazka v jakem rozsahu a kdy.

To zavreni pozice uz je slusny peklo, ale i to teroeticky muzou mit v podminkach, i kdyz u tohodle dost pochybuju, ale kdyz treba nemach prachy tak ti taky muzou neco zavrit.

Dneska bych si mozna i zaspekuloval kratkodobe na dalsi rust nekterych pac ted dojde na vlnu pomsty :) je jedno jake a proti komu :)

Za me by mohli jeste znovu vyhnat NOK a LUMN
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod Hafi » čtv led 28, 2021 23:01

cywe, to jsem o pár postů výše napsal jako vrchol něčeho nepředstavitelného a ono už to jede. to způsobí paniku, že spousta lidí vyměkne a radši prodá za aktuální cenu
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8414
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod scinkk » čtv led 28, 2021 23:03

Hm jen si asi nejpreju vetsi pruser toho robinhooda, neco takoveho uz by se slusno mohlo promitnout do celeho trhu, ani nechci vedet, kolik pres tu platformu je na trhu zainvestovano, abychom na ten breznovy propad nevzpominali jako na pohodu oproti 2021 :)
Jsou vubec akcie nakupny pres nej knihovany na jmeno nebo je to vse majitek te firmy jako tusim Revolut?
Naposledy upravil scinkk dne čtv led 28, 2021 23:07, celkově upraveno 1
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod scinkk » čtv led 28, 2021 23:04

Hafi: jak to myslis? dyt GME a AMC jede slusne nahoru

Mozna bychom to mohli odtrhnout do samostatneho vlakna, ono asi kolem toho bude jeste dost legrace :)
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod mike » čtv led 28, 2021 23:07

@scinkk: tohle vypada na slusny pruser. Stahuju z IB vsechny penize nad ramec pojisteni, stejne jsem to chtel udelat. Protoze po vynucenem presunu do Madarska kleslo pojisteni na petinu ](*,) A jeste s 90 % krytim. Teda, verim, ze IB to ustoji, too big to fail, ale stejne se mi to nelibi. Ze to ustoji RH bych si fakt nevsadil.

Ja pro zmenu zakaz obchodovani s opcema v ramci ochrany klienta nechapu. Kdyz je kupujes, je ztrata predem dana a bud na to mas nebo ne. Kdyz je prodavas, tak zas mas margin requirements a ty muzou zvednout jak se jim libi. Treba na prodej naked calls muze byt podobne jako na short tj. 300 % (v tehle situaci je to velmi lakave, ale zavani pokusem o sebevrazdu :)). Naopak, opce se pouzivaji jako ochrana, to je jejich puvodni smysl. V tehle situace funguji lip, nez stoplossy a navic pokryvaji gap risk pres noc. Jsou ted velmi drahe, to jo, vsak pojisteni pri velkem riziku levne byt nemuze.

Podminky jsou jedna vec, ale zakony druha. No, uvidime, doufam, ze toho aspon IB necha.

Jsou vubec akcie nakupny pres nej knihovany na jmeno nebo je to vse majitek te firmy jako tusim Revolut?

Tipuju, ze jsou kryte jen do limitu pojisteni a novi GME milionari budou mit smulu, jestli pujde RH do kytek.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod scinkk » čtv led 28, 2021 23:14

Hm to s tema opcema mas pravdu, zalezi asi opravdu an presnem zneni podminek, zda opravdu muzou omezit obchodovanim s cimkoliv kdykoliv. (pokud "nesahaji" na majetek a umozni uzavirat)
Asi se bude ten zakaz resit hlavne v tom, co je k tomu vedlo. Nechapu proc se do toho nechalo zatahnout zrovna IB.
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod mike » čtv led 28, 2021 23:23

Ja taky ne, docela mne nastvali. GME bych nekupoval (no, mozna jednu akcii ;-)), ale opce na AMC jsem pouzit chtel. Vcera to jeste slo, neco malo jsem otevrel, ale kvuli rychlemu rustu nebyly vypsane nad 9, takze se vetsina veci nedala zrealizovat. Dneska uz byly a zase se s nima nedalo obchodovat ](*,) No, uvidime zitra.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod Hafi » čtv led 28, 2021 23:34

scinkk píše:Hafi: jak to myslis? dyt GME a AMC jede slusne nahoru

no pokud by masově uzavírali pozice za x dní starou cenu, tak by lidi mohli zkusit to narychlo uzavřít za aktuální cenu dobrovolně => pokles ceny, radost shortařů
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8414
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod scinkk » čtv led 28, 2021 23:36

Tak zas nevime proc to tomu konkretnimu cloveku zavreli, asi to zatim neni davove, ci jich je vic?
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod Hafi » čtv led 28, 2021 23:38

ale v kontextu té ochrany uživatele před rizikem jsem si vzomněl na tento mikův post...
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8414
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod mike » čtv led 28, 2021 23:49

@scinkk: vypada to, ze je jich vic a mozna i moc. Zrovna se objevilo tohle:

GME - It gets better ... this is going to be messy. Robinhood Auto Sells AFTER PHONE call with Citadel shorts more shares...

pricemz to bylo opravdu na dne. A tohle:

CNBC had breaking news: Robinhood is accessing lines of credit to deal with the fallout.

Sranda nejspis teprve zacina...
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod mike » pát led 29, 2021 3:51

Tady je hezky sepsano, jak se to s GME stalo: https://threader.app/thread/1354547622133051393

A cim dal vic brokeru blbne, tohle je na par facek: https://www.tdameritrade.com/td-ameritr ... tocks.page

Tohle taky: https://twitter.com/biancoresearch/stat ... 4410216449

No, treba to bude k necemu dobre. Lidi znechuceni chovanim brokeru by se mohli presunout na bitcoin 8-[
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod scinkk » pát led 29, 2021 10:40

mike píše:Tady je hezky sepsano, jak se to s GME stalo: https://threader.app/thread/1354547622133051393

hm dobre vedet, zajimave
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod scinkk » pát led 29, 2021 15:57

ten short interest, short ratio apod to mi taky prijde jako jedno z mnoha trochu vycucanych investorskych cisel, snad kazdy fin web udava neco jineho. Je pravda, ze GME ma ta cisa nezajimavejsi, pak AMC a zbytek asi nijak zvlast nevybocuje.
Hadam tedy, ze to co se spustilo na GME je jak jedinecne v prvotnim pokusu tak dobre zacilene, zbytek si myslim, uz nic zasadnejsiho nepredvede, tam tech akcii k nakupu je asi dostatek, mozna se ted jen vyckava kam se to podari vyhnat.
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod mike » pát led 29, 2021 17:03

Vycucane to neni, ale sehnat ta cisla je pomerne tezke. Hedge fondy to musi reportovat, ale jen v nejakych intervalech (mesic nebo tri?) a pak to musi nekdo sesbirat. Jo, GME byl extrem, 140 % je nejspis na kriminal, protoze to znamena naked shorts a ty jsou zakazane. Zajimave je to ale u vsech firem, ktere maji desitky procent, pred nejakych 30 % uz je to hodne. Znamena to, ze velci hraci spekuluji a tlaci na pokles, ale kdyz se stane neco, co prilaka hodne nakupujicich, tak jim to muze vybuchnout do ksichtu.

Aspon doted, situace se mozna zmenila, kdyz ten vybuch blokuji brokeri :evil: Fakt mne s tim s*rou, na IB uz se neda obchodovat s opcema ani na NOK, vcera to jeste slo. Prodal jsem nejake put opce s kratkou expiraci za nesmyslnou cenu, dneska jsem chtel prodat vic za jeste nesmyslnejsi cenu a smula. ATM put s tydenni expiraci byla na zacatku za 20 % ceny akcie :shock: S akciema krome GME se obchodovat da, ale to nechci, je to vyrazne riskantejsi, nez ty opce.

Mam chut zmenit brokera, byt v USA, tak neni problem, ale u nas? Nejake napady? Potrebuju obchodovat s opcema. Lynx znam, to je IB (mam, prestal jsem pouzivat, protoze maji nesmyslne poplatky, IB primo vyjde klidne na petinu na kontrakt).
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod mike » pát led 29, 2021 17:38

BTW, nejzajimavejsi na tom clanku vyse je gamma squeeze. To se delo treba i pred rokem na Tesle, kdyz zacala rust jako silena. Jestli to spravne chapu, tak to pri rychlem rustu funguje jako pozitivni zpetna vazba. Neco podobneho, ale v opacnem gardu, se ale deje i pri rychlem poklesu a taky ho to urychluje.

Mozna je to duvod, proc ted brokeri blokuji obchodovani s opcema. Tim ovsem nechrani nas, naopak, ale sebe :evil:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

PředchozíDalší

Zpět na Pokec