Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

o všem možném, co se zrovna nehodí do žádné jiné kategorie

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod mike » pon bře 11, 2024 16:28

Jak se to chova?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod Hafi » pon bře 11, 2024 17:17

sorry, jsem se spletl. DCC je asi vždy volba, tedy tam ta blokace bude normálně fungovat. Buď ti to nedá ani na výběr, nebo když vybereš DCC, tak to neprojde. Už nevím.
To že nevybereš se týká toho, že jde v nastavení karty blokovat výběr s poplatkem provozovateli bankomatu.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8431
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod apuka » úte bře 12, 2024 12:58

Jo, v EU by mela byt dCC VZDY pouze volba - i kdyby prioritni a "ta dalsi" nejak zastrcena. Ale MUSI to byt volba. Takze si myslim, ze by vyber na kartu se zakazanou DCC mel fungovat v kazdem bankomatu a kazdem platebnim terminalu. Pokud nejde, tak to bude - u terminalu - obsluhou.
Jak je to mimo EU, netusim.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16597
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34
User is Online!

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod mike » stř bře 13, 2024 20:58

Pred chvili mi volal nejaky automat, ze mam u financniho uradu preplatek na dani a ze kdyz stisknu 1, posle mi SMS s linkem, kde si ho muzu vyzvednout. Zasmal jsem se, nic nestisknul a on zavesil. A ted koukam, ze na iBures uz pred tim varuji: Policie varuje před podvodnými telefonáty, které informují o přeplatku na dani

Zajimalo by mne, kdo se na to muze chytit. Ten, kdo dane plati sam, vi, ze takhle se to nedela, preplatek vraci FU automaticky na ucet uvedeny v danovem priznani. A ten, kdo DP nepodava, zas zadny preplatek nema. Predchozi pokusy s prispevky na bydleni mohly mit IMO vetsi sanci.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod Etheric » čtv bře 14, 2024 5:44

mike píše:Zajimalo by mne, kdo se na to muze chytit.

Ten, jehož nákupní uvažování rozebral apuka ve vlákně o reklamacích. Člověk bez rozhledu.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8108
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod apuka » čtv bře 14, 2024 10:10

mike píše:Ten, kdo dane plati sam, vi, ze takhle se to nedela, preplatek vraci FU automaticky na ucet uvedeny v danovem priznani. A ten, kdo DP nepodava, zas zadny preplatek nema.
Pokud tim "dane plati sam" myslis, ze si podava danove priznani na FU sam a "kdo DP nepodava" ze mu za nej podava zamestnavatel, tak v tom pripade jsi ponekud mimo.

Preplatek vznika prakticky vsem, co plati "zalohovou" dan, i kdyz je to odvodem zamestnavatele z mesicni mzdy.
Etheric píše:Ten, jehož nákupní uvažování rozebral apuka ve vlákně o reklamacích. Člověk bez rozhledu.
Na to se lehce chyti kde-kdo, kdo se v tech zalezitostech vubec nevyzna - a ze takovych je, samozrejme nejvice v te nejmene vzdelane casti populace, ale neni to nutna podminka. Kolik lidi si myslis, ze vi, ze FU takovym zpusobem nekomunikuje a uz vubec ne, co se tyce linku na vraceni penez?

Je to podobna sorta lidi jako ti, co se chyti na ruzne podvodne emaily/SMS/volani tvarici se, ze jsou od banky. Kolik lidi vi, ze zadna banka v CR nikdy nebude zadat duverne udaje o pristupu do bankovnictvi, resp. ke karte v mailu/SMS a to jeste ke vsemu nezabezpecenem?

BTW, ja jsem ve svych prispevcich o reklamacich vubec nepsal o "lidech bez rozhledu" ale o necem uplne jinem. To uz jsi jako mike, ze si (dez)interpretujes napsane, jak Tobe vyhovuje a potom se na to dal odkazujes v te Tve (dez)interpretaci. :twisted:
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16597
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34
User is Online!

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod Etheric » čtv bře 14, 2024 10:18

Ale já tebou popisované chápu jako lidi bez rozhledu. Sorry.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8108
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod GreyMouse » čtv bře 14, 2024 12:28

mike píše:Ten, kdo dane plati sam, vi, ze takhle se to nedela, preplatek vraci FU automaticky na ucet uvedeny v danovem priznani. A ten, kdo DP nepodava, zas zadny preplatek nema.

Řekla bych, že tady má pravdu apuka. Já teda DP podávám sama, ale kdybych nemusela, tak si myslím, že zaměstnavateli vrazím potvrzení o zaplacených příspěvcích na penzijní připojištění a on mi v ročním zúčtování vrácení příslušné části daně zařídí. Nebo se mi před pár lety stalo, že jsem byla skoro měsíc na neschopence, takže při měsíčním výpočtu mzdy nebylo z čeho odčitatelnou položku daně odečíst, ale v ročním zúčtování se pak odečítá částka za celý rok, takže mi taky část daně vraceli. Pokud je tedy člověk, za kterého daň z příjmu řeší zaměstnavatel jednou za 20 let měsíc nemocný, tak nemusí mít vůbec představu, jak takové vrácení daně probíhá.
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1981
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod apuka » čtv bře 14, 2024 13:39

Presne tak. Na formulari danoveho prohlaseni mas cast, kde zadas o provedeni vyuctovani dane. Pokud to tam zadas a podepises, FU posle zamestnavatelovi Tvuj prebytek a ten Ti to posle na Tvuj ucet.
Ano, nejvice se topouziva s penzijkem, zivotnim pojistenim, odectem uroku z hypoteky/stavebka, darcovstvi krve i jinem a kdyz je clovek na nemocenske. Plus ma tehdy jeste moznost dodat ruzna potvrzeni na odecty z dani, ktere nemel predem nahlasene, napr. za dite. Ale i kdyz clovek neni nemocny, neodecita si nic, tak nakonec mu skoro vzdy vznikne nejaky prebytek, ty mesicni zalohy na dan davaji v souctu vetsinou o neco vic nez celkove. Minimalne kvuli ruznym zaokrouhlenim (coz neni skoro nic, ale prebytek to je).
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16597
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34
User is Online!

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod mike » čtv bře 14, 2024 16:11

Pravda, na pojisteni jsem zapomnel, tam je to ale az od vlastniho prispevku 1000 Kc mesicne a mam pocit, ze to si cilova skupina asi neplati. Nemocenskou jsem taky nemel mnoho let, takze nevim, jak se to projevi. V kazdem pripade je to ale furt mezi zamestnavatelem a bernakem, kteri si preplatek nebo nedoplatek dane vyridi mezi sebou a zamestnanec to ma maximalne jako polozku na vyplatni pasce, ne? DP si delam sam taky aspon 20 let, takze si nevzpominam.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod Hafi » čtv bře 14, 2024 20:02

ještě dary, ale furt lze souhlasit s apukou, že to je věc, kterou člověk dělá jednou za rok a prd si pamatuje, jak to bylo loni, navíc v mezičase slyšel v TV něco a změnách a digitalizaci. Já si to celkem představit umím.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8431
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod karaya1 » čtv bře 14, 2024 22:39

Etheric píše:Ale já tebou popisované chápu jako lidi bez rozhledu. Sorry.

Sorry, ale tohle říct nelze. Jasně, drtivá většina lidí to za běžných okolností prohlédne, ale stačí, abys byl z nějakého důvodu roztržitý, neměl čas si to pořádně rozmyslet apod. a můžeš tomu podlehnout. A stává se to i lidem, od nichž bys to nečekal. Nevěříš? Tady je story od Cory Doctorowa. A další příklad.

Social engineering je sviňa. Zneužívá zranitelnosti ve "zdrojáku" lidského chování. Pěkný krátký příklad.
karaya1
účastník
účastník
 
Příspěvky: 689
Registrován: pon kvě 14, 2007 12:16
Bydliště: Brnéčko

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod mike » pát bře 15, 2024 1:27

Docela sila, diky za odkazy. Zvlast ten druhy je sileny, tohle musi poznamenat psychiku na dlouhou dobu. Ani ne tak to, ze prisla o penize, ale cely ten proces.

Video je dobre, pekna ukazka, jak zneuzit prirozene snahy pomahat... :?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod Etheric » pát bře 15, 2024 5:12

Něco jako ten první příběh na mě zkoušeli. Zajímavý, že se to stalo několik hodin po tom, co jsem bez problému zaplatil kartou na jednom zahraničním eshopu.. Nesežral jsem jim to, vim, že moje banka takto s klienty nekomunikuje. Už jsem jednou řešil, když mi přišly peníze z Bornea, zamrazili mi je a já musel na pobočku. Vím, jak se tyhle věci řeší. Navíc, když takhle nakupuju, tak z účtu, kde je přesně na ten nákup.
Taky narozdíl od autora prvního příběhu jsem si vědom toho, že moje jméno, email a telefonní číslo jsou jakože veřejný údaje, ke kterým není vůbec problém se dostat. Ale já mám jinej zdrojovej kód..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8108
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod Dromedaro » pát bře 15, 2024 8:06

mike píše:Zajimalo by mne, kdo se na to muze chytit

Oni vědí, že z tisíce se chytne jeden a to jim stačí. Když z deseti tisíc lidí trefí dva, mají vyděláno. Jinak by to nedělali.

Já se těm podvedeným raději nesměju.Jak píše Karaya, je to založené na zbrklosti, zkratkovitosti, neznalosti a v některých typech podvodů i na tom, že dostanou dotyčného do stresu a pak následuje to zbrklé atd jednání.
I když třeba u těch podvodů, že zavolá "bankéř a policista", že jejich peníze v jejich bance jsou v ohrožení a že je mají dotyční vybrat a za telefonického navigování dotyčných naházet do bitcoinmatu už by se ti podvedení mohli zamyslet, že je to od začátku až do konce absurdní.

Ale třeba když vypukla energetická krize a ministerstvo nějak změnilo limity, díky kterému měla nárok na příspěvek větší skupina lidí, tak se objevily podvody, že přišla sms s informací, že jim byl přiznán nárok na dávku a že tam a tam je potřeba zadat své údaje, aby mohl být příspěvek na bydlení vyplacen a byl tam odkaz na podvodné stránky ÚP. Tak si dovedu představit, že lidi, kteří normálně o dávky nežádají, neví jak to funguje, že se na to mohli chytnout. Ještě, když jak píše Karaya, že se v médiích furt mluví, že probíhá digitalizace státní správy.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4384
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod karaya1 » pát bře 15, 2024 8:39

Etheric: tak zrovna Cory Doctorow tohle všechno taky ví (něco si o něm a jeho práci v cybersec najdi) - ale v článku taky přesně vypočítává, že se u něj sešlo několik neobvyklých okolností, díky kterým to prošlo. Proto tomu taky říká swiss cheese security - každý plátek ementálu má v sobě díry, ale jen výjimečně je naskládáš tak, abys "propíchl" všechny vrstvy. Jenže to bohužel stačí.
karaya1
účastník
účastník
 
Příspěvky: 689
Registrován: pon kvě 14, 2007 12:16
Bydliště: Brnéčko

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod Etheric » pát bře 15, 2024 10:11

Četl jsem. A ten druhej příběh, to je vysloveně úlet. Věřit takto neznámému hlasu na druhém konci.... #-o
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8108
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod Dromedaro » pát bře 15, 2024 10:39

karaya1 píše: A stává se to i lidem, od nichž bys to nečekal.
Social engineering je sviňa. Zneužívá zranitelnosti ve "zdrojáku" lidského chování. [/url]

Já jsem na toto téma četl článek od nějakého psychologa a dávalo mi to celkem smysl.
Psalo se tam, že se na to dělaly i výzkumy a toto není záležitost jen inteligence, ale i toho, jak je člověk vnitřně nastaven třeba výchovou z rodiny. Na některé lidi zapůsobí i jen to, že se jim do telefonu někdo představí jako bankéř nebo policista, což pro ně představuje automaticky autoritu (bankéř - autorita bankovní instituce, úředník-autorita státní moci, atd) a přejdou do režimu poslušnosti. Záleží třeba, jak to měli nastavené v rodině a jak to dotyčné poznamenalo. Nejnáchylnější k tomu jsou třeba lidé z rodin, kde byl autoritavní otec nebo matka. To už pak není jen o rozumu, ale o podvědomém chování nebo zažitých vzorcích chování. S tímhle vším podvodníci počítají, vědí že se jim 98% (příklad) lidí vysměje, ale k pěkným ziskům jim postačí i ty 2% lidí, kteří jim na to skočí.

Stejně tak je to s důvěrou. Proto jsou třeba nejčastější oběti třeba senioři, kteří bývají důvěřiví, protože byli vychováváni jinak a většinu života žili v jiné době a s těmito zm*dy a jejich metodami nemají zkušenosti. Když se k tomu ještě přidají moderní technologie, které jsou pro ně často španělská vesnice...
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4384
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod mike » pát bře 15, 2024 16:40

Etheric píše:A ten druhej příběh, to je vysloveně úlet. Věřit takto neznámému hlasu na druhém konci....

Nebyl to jeden hlas, ale dobre sehrana skupina, ktera se navzajem podporovala. Plus ji dodavali data, ktera mela vzbudit zdani duveryhodnosti. Cetls to az do konce? Vysvetleni je nejspis tady:

It was my brother, the lawyer, who pointed out that what I had experienced sounded a lot like a coerced confession. “I read enough transcripts of bad interrogations in law school to understand that anyone can be convinced that they have a very narrow set of terrible options,” he said. When I posed this theory to Saul Kassin, a psychology professor at John Jay College of Criminal Justice who studies coerced confessions, he agreed. “If someone is trying to get you to be compliant, they do it incrementally, in a series of small steps that take you farther and farther from what you know to be true,” he said. “It’s not about breaking the will. They were altering the sense of reality.” And when you haven’t done anything wrong, the risk of cooperating feels minimal, he added. An innocent person thinks everything will get sorted out. It also mattered that I was kept on the phone for so long. People start to break down cognitively after a few hours of interrogation. “At that point, they’re not thinking straight. They feel the need to put an end to the situation at all costs,” Kassin said.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod mike » pát bře 15, 2024 16:44

karaya1 píše:Proto tomu taky říká swiss cheese security - každý plátek ementálu má v sobě díry, ale jen výjimečně je naskládáš tak, abys "propíchl" všechny vrstvy. Jenže to bohužel stačí.

Jj, taky se mi stalo, ze jsem cekal zasilku a prisel mail, ktery mi k tomu presne sedel. Prvni impuls byl kliknout na link, nastesti jsem se vcas zarazil. Vubec tomu nepomaha novy "vylepseny" Outlook, kteremu nekdy trva i minuty, nez zacne zobrazovat linky pod odkazy ](*,)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod Etheric » pát bře 15, 2024 18:57

mike píše:Nebyl to jeden hlas, ale dobre sehrana skupina, ktera se navzajem podporovala. Plus ji dodavali data, ktera mela vzbudit zdani duveryhodnosti. Cetls to az do konce?

Četl a nechápu. Hlava mi to fakt nebere, mám asi úplně jinej operační systém
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8108
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod pavproch » pon bře 25, 2024 14:47

Ty jo, mám BÚ v mBank, používám ho asitak jednou ročně (pro "divné" platby na divných sexshopech) a držím na něm zůstatek v deseti- až sto-koňurách. Fčíl mi přistál mail od nich, že mě s dvouměsíční výp. lhůtou vypovídají a nazdar. Zas tak moc mi to nevadí, ale zajímavé je, že až po takové době (řádově 10 let).
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28318
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod Hafi » pon bře 25, 2024 20:14

fakt? to je hustý. Proč to dělaj? Asi manažerům někdo nastavil KPI průměrný počet operací na účtu. To mi udělala jednou Unicredit, ale ne tak přímo - jen mě nutili jít na pobočku
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8431
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod Lipon » pon bře 25, 2024 20:45

shodou okolností mě mbank dneska taky na..ala
mladá si tam měla jít aktualizovat osobní údaje
zkrouhli pobočky i obchodní místa, jeli jsme do nejbližší=6km autem
podle webu měli mít otevřeno do 21 (v nákupáku), reálně o půl sedmý nikde nikdo, všechno zavřený, na uveřejněném čísle vedoucího to nikdo nebral
takže esli jim to nebude stačit elektronicky, tradá a přehodíme mladý účet jinam
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4918
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...
User is Online!

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod mike » čtv dub 4, 2024 4:09

Nasrala mne MaxBanka. Snizili urok na puvodnim sporicim uctu, ale zavedli novy s (temer) puvodnim urokem. Takze jsem musel zalozit ten novy a penize ze stareho na nej prevest. Pekny opruz, protoze interni prevody se neobjevi okamzite, ale trva to minuty. Ovsem tak, ze z puvodniho zmizi okamzite a pak jsou nekde ve vzduchu. Kazdopadne otravna a uplne zbytecna cinnost. Sice to jde nastesti vsechno pres Net, ale jejich bankovnictvi prehlednosti a uzivatelskou privetivosti zrovna neoplyva. A ke vsemu je novy ucet omezenejsi a oni se to snazi prezentovat jako vyhodu :vom:

To same dela RB uz roky, tam mam snad 5 typu sporicich uctu, na vsech 0 krome toho posledniho. Nevim, na co si hrajou, tipuju ze jde o klienty, kteri si toho nevsimnou a maji nizsi uroky.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod irem » pát dub 5, 2024 20:05

mike píše:Nasrala mne MaxBanka.

Cekala jsem ten zminovany opruz, kdy bude prevod penez trvat minuty. Realita? Zalozila jsem novy ucet, poslala penize ze stareho ... po pul hodine se penize nikde neobjevily a u noveho uctu je status Ceka na zpracovani.

Pohled do obchodnich podminek odhalil, ze platebni prikazy banka zpracovava pouze do casu uzaverek, ktere jsou k nahlednuti v prostorach banky (ty zrusili) a na jejich strankach (kde nejde vyhledavat). Prikazy zadane po case uzaverky se zpracuji nasledujici pracovni den :roll: Vypada to, ze stejny pristup maji ke zpracovani novych uctu. Jednadvacate stoleti, plne digitalizovane "sluzby" a clovek si vecer neprevede penize mezi vlastnimi ucty ](*,)
irem
účastník
účastník
 
Příspěvky: 272
Registrován: čtv kvě 24, 2018 7:14

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod mike » sob dub 6, 2024 2:07

Vypada to, ze v MaxBance si pocitace zalozily odbory a vystavkovaly si volne vikendy :twisted:

(OMG, to jsou zoufalci...)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod Dromedaro » ned dub 7, 2024 20:40

Komerční banka teď novým klientům nabízí bonus 2000Kč za založení účtu a dvou následných platbách kartou. Akce trvá do konce května. Zrovna si chci založit u nějaké banky další kartu, tak se to hodí. To mi zaplatí Topeak brašnu na stativ na kolo, super.

Bonus 2 000 Kč a účet zdarma v tarifu Start
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4384
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod Etheric » pon dub 8, 2024 4:04

Díky, hodí se, vyzobu, u KB účet nemám a nikdy jsem neměl. Blbej kdo dává.... :)
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8108
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod Dromedaro » pon dub 8, 2024 4:55

Jojo, taky už jsem založil. To je pěkný 2000Kč bonus.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4384
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

PředchozíDalší

Zpět na Pokec