Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

o všem možném, co se zrovna nehodí do žádné jiné kategorie

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod mike » úte kvě 3, 2022 22:11

No, ja uplne taky ne a prave to myslim tim amaterismem ;-)

Nemyslel jsem couvert i kdyz ten taky nastve a navic nebyva koruna. Spis neco jako z tohodle stareho vtipu:

Číšník počítá útratu: „Gulášovka - devět padesát, dva rohlíčky - čtyři rovné, když to půjde - sedm padesát...”
„Prosím vás, co bylo to poslední?” zeptá se host.
Číšník normálně pokračuje: „Tak to nejde, dva rohlíčky...”
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod Hafi » úte kvě 3, 2022 22:51

ale vždyť to tam je napsaný..asi jak ten couvert. Nevím, mám Equa bank už léta, byť ji poslední tak 3-4 roky vůbec nepoužívám. Akci s bonusvým úrokem (s různě nastavenýma podmínkama) měli už tehdy a už tehdy to připisovali odděleně a vím, že mi to tehdy nijak nepřekvapilo a ani jsem neměl potřebu řešit, proč to tak je.

A když tak na to vzpomínám, tak už asi vím, proč to tam je. Tehdy byl bonusový úrok na spořáku navázán na několik plateb kartou (debetní k běžnému), které logicky potřebovali vědět, že jsou zaúčtovaný a proto tam byla ta prodleva - aby věděli, žes splnil podmínky. A vsadil bych se, že to prostě jen z nějakých důvodů neměnili.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8414
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod sobb » úte kvě 3, 2022 23:21

mike píše:Nesedli. Horsi banku jsem u nas jeste nepotkal
Nejzajímavější na tom je, že třeba Laďa Equa bank už roky bez problémů používá. A pak se objeví mike a všechno se se.. :twisted:

mike píše:ucet u Equa obratem zrusim. Teda, k prvnimu v mesici ;-)
No už jsem se lekla, bacha ať v afektu neuděláš osudovou chybu :wink: :mrgreen:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod sobb » úte kvě 3, 2022 23:27

Hafi píše:Tehdy byl bonusový úrok na spořáku navázán na několik plateb kartou (debetní k běžnému), které logicky potřebovali vědět, že jsou zaúčtovaný a proto tam byla ta prodleva - aby věděli, žes splnil podmínky. A vsadil bych se, že to prostě jen z nějakých důvodů neměnili.
Ten typ spořáku tam furt mají, v podstatě jako primární, protože se automaticky zakládá s novým účtem. Jmenuje se to HIT se třema procentama, který jsou vázaný na tři platby kartou nebo jinou podmínku (tuším investice). Takže možná způsob připisování nechali totožný i u toho EXTRA.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod mike » úte kvě 3, 2022 23:51

Hafi píše:ale vždyť to tam je napsaný..asi jak ten couvert.

Couvert byva na jidelnim listku a vetsinou si ho vsimnu predem. Neco jako jidelni listek je tohle, vidis to tam nekde? Pro srovnani odpovidajici RB tady, tam je to videt skoro hned.

Mne ale slo o neco jineho. Kdyz vidis pokus o primitivni podvod o pro tebe celkem nepodstatnou castku. Jaky z toho mas pocit? Ja pohrdani a ten mam prave i tady.

Hafi píše:Tehdy byl bonusový úrok na spořáku navázán na několik plateb kartou (debetní k běžnému), které logicky potřebovali vědět, že jsou zaúčtovaný a proto tam byla ta prodleva - aby věděli, žes splnil podmínky.

Hmm, to mi moc nedava smysl, karetni blokace tam muze viset mesic a navic je podminka platba kartou a ne jeji zauctovani, to uz neovlivnis.

sobb píše:Nejzajímavější na tom je, že třeba Laďa Equa bank už roky bez problémů používá. A pak se objeví mike a všechno se se..

To je normalni. Mam "dar" testovat, jestli jsou veci v poradku a tady evidentne nejsou. Ale popravde, uz se mi dlouho nestalo, ze by se neco sr*lo az takhle ;-) A navic mam teda dar videt, ze jsou veci spatne a za ten mne slusne plati, coz je v podstate i duvod cele tehle diskuse :D
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod sobb » stř kvě 4, 2022 0:00

Věci byly v pořádku a všechno fungovalo zcela normálně, dokud se neobjevil mike :wink:

Jako jo, souhlasím, že je tam spousta chyb - hlavně přetížená a špatně fungující infolinka (ať už telefon nebo mejl) a ten hloupý systém doporučování. Ale s podmínkama, který jsou navíc předem jasně daný, mi přijde, že už jseš spíš jak notorický stěžovatel :wink: Samozřejmě nic proti, ale když se Ti to nelíbí/nevyhovuje, tak to prostě nevyužívej. Mi podmínky vyhovují a nijak mě neobtěžují a proto ten, z mého pohledu momentálně hodně výhodný spořák ráda využiju.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod Hafi » stř kvě 4, 2022 0:03

Já fakt nemám z tohoto ani náznakem pocit podvodu, jsem si celkem jistý, že ušetřený úrok není důvodem. Jestli hit ještě existuje, tak prostě maj jeden termín přepisování bonusovýho úroku, který někdy nastavili takhle, nejspíše kvůli zaúčtování většiny plateb. Nezkoušel jsem, co by se stalo, kdybych platil přesně 3x, a jedna platba tam zůstala viset dlouho nezaúčtováná. Asi by mi nepřekvapilo, kdyby to dovyhodnotili a dovyplatili o měsíc později.
Dtto v tý hospodě, když udělají chybu (libovolným směrem), tak na to upozorním, byť by to bylo o korunu. Ale chyba není totéž, co pokus o podvod.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8414
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod mike » stř kvě 4, 2022 0:07

@sobb: to, ze tvrdim, ze je tam problem, ktery ty nechces videt, protoze ti podminky zrovna vyhovuji, neznamena, ze jsem notoricky stezovatel :twisted:

Jinak je to samozrejme tak, ze se to vsechno secetlo. Podminky u RB odkazovane vyse se mi taky moc nelibi, ale celkove RB funguje, takze nad tim holt akorat pokrcim rameny.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod mike » stř kvě 4, 2022 0:17

Hafi píše:jsem si celkem jistý, že ušetřený úrok není důvodem.

V tom pripade ho jiste pripisou zpetne a pak to vezmu zpet ;-)

Hafi píše:Dtto v tý hospodě, když udělají chybu (libovolným směrem), tak na to upozorním, byť by to bylo o korunu. Ale chyba není totéž, co pokus o podvod.

Neni, prave proto jsem daval ten vtip. Chyba neni problem, taky na ni upozornim, bez ohledu na smer. Jednou jsme takhle snad 10 minut resili ucet na hotelu v Italii, protoze recepcni neumela pocitat a pokazde ji vyslo neco jineho. Nakonec jsem platil asi o 20 Euro vic, nez mela puvodne, ale bylo to spravne ;-)

Tady jsou jen dve moznosti. Bud urok za dalsi mesic spocitaji tak, jako by byl bonus pripsan od zacatku mesice a pak dobry, ale mohli by na to upozornit. Z technickych duvodu pripisujeme bonus v prubehu nasledujiciho mesice, ale samozrejme vam ho urocime za cely mesic. Nebo nespocitaji a pak je to minimalne vychcanost.

Pripadne je tu jeste hypoteticka treti moznost, ze by mela platit prvni, ale realne plati druha a rozdil se pripisuje na konto nekomu z banky ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod mike » stř kvě 4, 2022 0:24

BTW, schvalne jsem kouknul do Fio a urok za duben pripsan uz k 30.4.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod mike » stř kvě 4, 2022 15:42

Z Equa mi prisel mail uz dnes tj. ve stredu :shock: Zas to ale nebyla odpoved, ale dodatek k tomu sobotnimu.

Rádi bychom Vás touto cestou informovali, že promo kód k Vašemu doporučovanému účtu byl v pořádku doplněn.

Celkove to trvalo presne 14 dni. Neuveritelna rychlost, v jine bance by jim to trvalo nejspis cely den :D

Tak to abych si snad aktivovat a pouzil tu kartu, co mi mezitim prisla.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod sobb » stř kvě 4, 2022 19:26

mike píše:to, ze tvrdim, ze je tam problem, ktery ty nechces videt, protoze ti podminky zrovna vyhovuji, neznamena, ze jsem notoricky stezovatel :twisted:
Problém je jen pro toho, komu podmínky nevyhovují. A ten, komu podmínky nevyhovují, si tam přece nebude zakládat spořící účet, který takové podmínky má :wink: Takže jo, jseš :twisted:

mike píše:BTW, schvalne jsem kouknul do Fio a urok za duben pripsan uz k 30.4.
Však tam nejsou žádné podmínky, jejichž splnění by bylo nutno ověřovat/čekat na zaúčtování - pokud je to tak jak píše Hafi, že to v Equa mají nastaveno u všech spořících účtů stejně.

mike píše:Tak to abych si snad aktivovat a pouzil tu kartu, co mi mezitim prisla.
Ti nepřišel email, ať na to nezapomeneš? Mně dneska, tak jsem tu kartu teda konečně vytáhla z obálky a aktivovala.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod mike » stř kvě 4, 2022 19:33

sobb píše:Problém je jen pro toho, komu podmínky nevyhovují.

To je ovsem pomerne egocentricky pohled :twisted: Existuji lidi, co se snazi divat na veci objektivne a obecne a z toho hlediska ty podminky v poradku nejsou. Ucet tam mam, protoze mi v zasade nevadi, ale to neznamena, ze nevidim, jak je to s nima doopravdy.

Ucet jsem zakladal ve chvili, kdy jsem jeste nevedel, jake budou s timhle ustavem problemy. Podminky jsem akceptoval a kdyby vsechno fungovalo, tak bych je asi moc neresil. Jenze nefungovalo, coz mne vedlo k hlubsimu zamysleni i nad nima a teprve pak mi doslo, jak velka prasarna to vlastne je. Zapada mi to do celkoveho obrazu, ktery neni vubec lichotivy.

sobb píše:Ti nepřišel email, ať na to nezapomeneš? Mně dneska, tak jsem tu kartu teda konečně vytáhla z obálky a aktivovala.

Myslim, ze ne, ale karta mi lezi na stole, v podstate jsem cekal na tohle potvrzeni, protoze jinak ji nepotrebuju. Takze to vypada, ze svou stovku dostanes, ale pro jistotu se jeste pripomen :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod sobb » stř kvě 4, 2022 19:48

mike píše:To je ovsem pomerne egocentricky pohled :twisted: Existuji lidi, co se snazi divat na veci objektivne a obecne a z toho hlediska ty podminky v poradku nejsou.
Jistěže je, vyhledávám podmínky, které mi vyhovují. Jiné mi zase nevyhovují, a proto tam účet nemám, ale netvrdím, že ty podmínky jsou špatné :wink: A na podmínkách spořáků Equa nic špatného taktéž neshledávám.

mike píše:ale pro jistotu se jeste pripomen :twisted:
Se bez ní raděj obejdu, asi by bylo lepší, když to všechno rychle zrušíš, nebo svým neblahým působením naopak zrušíš celou Equa bank :twisted:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod mike » stř kvě 4, 2022 19:53

Tak jeste jednou a naposled. Jestli jsou podminky dobre nebo spatne (tady ve smyslu ferovosti a vyvazenosti) nijak nesouvisi s tim, jestli tobe nebo mne zrovna vyhovuji.

sobb píše:svým neblahým působením naopak zrušíš celou Equa bank

To by nebylo spatne, ale zas takovy vliv bohuzel nemam :twisted: Navic mesic teprve zacal a ucet muzu zrusit az k prvnimu ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod sobb » stř kvě 4, 2022 20:41

:D Fajn, a kdo o tom rozhoduje? Mike? :wink: Sobb přijdou ty podmínky v pořádku. Ve smyslu toho, co nabízí a co za to na oplátku chtějí. A co teď, uděláme hlasování? :mrgreen:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod mike » stř kvě 4, 2022 20:50

Jo, v praci podobna hodnoceni delam :twisted: Obcas dojde i na to, ze musim ustoupit od neceho, co by se mne osobne libilo, ale objektivne dava vetsi smysl jina moznost. Protoze se ta to prave musim divat i z jinych pohledu (zakaznika, firmy) a ne jen meho technickeho, ktery by se mi libil nejvic. A ne, nehlasujeme, diskutujeme a zvazujeme argumenty.

U bank o takovych vecech rozhoduji soudy, kdyz dojde na spor ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod sobb » stř kvě 4, 2022 23:35

Ovšem tady je to pozice - klient jedna: podmínky mu přijdou nefér, klient dva: s podmínky mu přijdou OK, a na další straně banka, která nabízí nějaký, poměrně výhodný produkt za daných podmínek. Pro banku je nějak potřeba vyvážit to co nabízí (tedy ve prospěch klienta) s tím, jaké má podmínky (tedy ve svůj prospěch). A potom je už na klientech, zda jim produkt vyhovuje a využijí jej. Přijde mi to zcela jednoduché.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod mike » čtv kvě 5, 2022 0:44

sobb píše:Pro banku je nějak potřeba vyvážit to co nabízí (tedy ve prospěch klienta) s tím, jaké má podmínky (tedy ve svůj prospěch).

No hura ;-) Mne ty podminky prave prijdou silne nevyvazene ve prospech banky. Kdyz uz nic jineho, tak deleni na urok a bonus. u Equa tvori bonus 97.5 %, zatimco u obdobnych nabidek u RB je to 36.6 % a u Creditas 22 %. Pricemz bonus je samozrejme vyhodny pro banku a nevyhodny pro klienta a to z vice duvodu.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod sobb » čtv kvě 5, 2022 10:20

Ale to je přeci zcela zřejmé, nad tím snad není potřeba přemýšlet.
No vidíš, a mi přijdou v pohodě - banka klientovi nabízí výhodný produkt, a tudíž logicky budou podmínky relativně přísnější. Na tom ale není nic nefér. Splníš - dostaneš v daném měsíční bonus, nesplníš - nedostaneš nic :wink: Navíc je to podmínka velmi jednoduchá a pochopitelná pro každého.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod mike » čtv kvě 5, 2022 17:10

Vzdyt jo, je evidentne jednostranne vyhodne pro banku ;-) Premyslet je dobre nad dusledky, zas tak trivialni nejsou. Plyne z toho treba problem s pripisovanim uroku diskutovany vyse. Urok se pripisuje hned, dokonce si myslim, ze je to povinnost. Ovsem s bonusem si muzou delat, co chteji, takze ve vysledku jim to hodi mesicne nejake koruny na klienta, ale pro banku jsou to rocne miliony. Feroveho na tom neni nic, pokud je nezapocitaji zpetne, o cemz si dovolim pochybovat.

sobb píše:Ti nepřišel email, ať na to nezapomeneš?

Prisel dneska.

sobb píše:asi by bylo lepší, když to všechno rychle zrušíš, nebo svým neblahým působením naopak zrušíš celou Equa bank

Tve prani se mozna splni, CNB dneska opet zvedla sazby. Jestli to nejaka banka prebije, tak se tam presunu. Ale u Equa necham korunu, abych ji svym neblahym pusobenim zrusil :twisted:

Teda, nechtel bych ted mit hypoteku s koncici fixaci...
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod sobb » čtv kvě 5, 2022 22:08

mike píše:Vzdyt jo, je evidentne jednostranne vyhodne pro banku ;-)
Ale vůbec. V době zavedení to byl jednoznačně nejvýhodnější spořící účet. Takže výhodné pro obě strany. Připisování bonusového úroku asi nemusíme řešit, neboť Ti to už vysvětlil Hafi :wink:

mike píše:Tve prani se mozna splni, CNB dneska opet zvedla sazby. Jestli to nejaka banka prebije, tak se tam presunu.
Jo, o 0,75%, moc anebo málo? :mrgreen: Podívej se na Trinity. Spořák nebo termínovaný vklad na rok. Ale je možný, že se do hry budou snažit zapojit ještě další, co zvyšování zatím odkládali.

mike píše:Ale u Equa necham korunu, abych ji svym neblahym pusobenim zrusil :twisted:
Dík, máme tam velkou část našich úspor, až krachnou, tak se nastěhujem k Tobě :wink: :twisted:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod mike » pát kvě 6, 2022 0:04

sobb píše:V době zavedení to byl jednoznačně nejvýhodnější spořící účet.

Ani nahodou. J&T ma 4 % bez podminek a myslim, ze to mela driv. Tomuhle spis odpovida jejich 33 denni vypoved a tam maji 4.15 %. U RB mam 4.1 % (2.6 + 1.5 bonus).

sobb píše:Připisování bonusového úroku asi nemusíme řešit, neboť Ti to už vysvětlil Hafi

S Hafim jsme se shodli, ze to neni spravne :P

sobb píše:Jo, o 0,75%, moc anebo málo?

Je to zvyseni o 15 %, takze celkem dost ;-) Proti inflaci ale furt malo.

sobb píše:Podívej se na Trinity. Spořák nebo termínovaný vklad na rok. Ale je možný, že se do hry budou snažit zapojit ještě další, co zvyšování zatím odkládali.

Na Trinity jsem se koukal uz driv a neco se mi tam nezdalo. Ja si prave myslim, ze ted zvednou i dalsi, kteri posledni kolo vynechali.

sobb píše:Dík, máme tam velkou část našich úspor, až krachnou, tak se nastěhujem k Tobě :wink: :twisted:

Takovy nerozum ;-) Ale neboj, pojisteni vkladu funguje, to uz se overilo na spermabance.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod Hafi » pát kvě 6, 2022 6:37

Hafi tvrdí, že je to věcí banky, jak si to nastaví. A v kontextu jednotného přístupu ke všem spořícím účtům mi to přijde pochopitelné.
J&T ro nemá bez podmínek, tam je zas podmínka minimálně mega, což mi prijde výrazně víc omezující.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8414
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod mike » pát kvě 6, 2022 6:53

To je vstupni bariera na odfiltrovani kobylek. Bez toho nezalozis vkladovy ucet, ale jak ho mas jednou zalozeny, tak uz podminka neplati a muzes penize poslat jinam.

Ted se ale nebavime o tom, jak jsou podminky omezujici, ale o jejich ferovosti a vyvazenosti.

BTW, aktivoval jsem Equa kartu a zaplatil s ni nakup. To jejich bankovnictvi je fakt zoufale. U karty chybi cast napovedy, takze jsem netusil, co je to e-pin. Poslu tam penize, zustatek na uctu se zvysi, ale transakce tam neni. Zaplatim kartou, zustatek se snizi, ale transakce tam furt neni a blokace od karty taky ne. Az ted ho X hodinach. U RB je teda vsechno hned. Vypada to, jako kdyby to pred 15 lety nechali napsat nejakemu studentovi...
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod sobb » pát kvě 6, 2022 11:05

mike píše:Ani nahodou. J&T ma 4 % bez podminek a myslim, ze to mela driv. Tomuhle spis odpovida jejich 33 denni vypoved a tam maji 4.15 %. U RB mam 4.1 % (2.6 + 1.5 bonus).
Ale samozřejmě, že ano :wink: Krom toho, že s tím přišli zároveň, tak J&T má vcelku zásadní vstupní podmínku. Brát to jako ty, tak tu budu bečet, jak je to nefér a nevyvážené :wink: RB mělo těch 4,1 jen do 300 k, v tom byla Equa mnohem výhodnější.

RB už zareagovala, ode dneška má 4,5 % do 2,5 miliónu s podmínkou plateb kartou, bonus ale připisován opět za půl roku.

Ke kartě Equa - vždyť při aktivaci je průvodce, co tam kam máš zadat a je to napsané i v dopise, ve kterém karta byla :wink:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod mike » pát kvě 6, 2022 17:47

sobb píše:Brát to jako ty, tak tu budu bečet, jak je to nefér a nevyvážené

Na tom neni nic nefer ani nevyvazeneho, banka proste dava najevo, o jakou klientelu (ne)stoji. Jine banky zas maji podminku, ze u nich investujes. Coz mi naprosto nevyhovuje, investuju sam, takze jsem o nich ani neuvazoval, ale nefer to neni. Nefer je inzerovat sporici ucet, ktery realne sporicim uctem neni a to prave kvuli nevyvazenosti mezi urokem a bonusem.

sobb píše:RB už zareagovala, ode dneška má 4,5 % do 2,5 miliónu s podmínkou plateb kartou, bonus ale připisován opět za půl roku.

Ha! Taky mohli ten limit zvednout o neco driv, mohl jsem si usetrit cele to blbnuti s Equa... Jestli spravne pocitam, tak se mi nevyplati se tam presunout hned prave kvuli te podmince u Equa. Takze az 1.6. Vidis, nakonec se ta podminka nevyplatila tobe, kdyby to byl normalni sporak, tak uz jsem pryc a nezrusim Equa svou neblahou pritomnosti :D

Kazdopadne diky za upozorneni, trochu to u RB preorganizuju, pro mne je to docela plus, jelikoz mi tam chodi vyplata a nastavim si inteligentni sporeni tak, aby se vsechno nad limit pro bezne pouziti urocilo 4.5 %. Podminky uz se blizi hranici ferovosti, 42 % bonus uz je dost a pulrocni pripisovani taky nic moc, ale zakladni urok 2.6 % furt jde.

sobb píše:Ke kartě Equa - vždyť při aktivaci je průvodce, co tam kam máš zadat a je to napsané i v dopise, ve kterém karta byla :wink:

V pruvodci jsou tusim tri kroky a ke druhemu, ktery mne zajimal, byla napoveda z prvniho, takze nebyla. Asi ho tam pridali a napovedu nedodelali, amateri. Dopis jsem jen letmo prolit, kdyz prisel, ale ten na nej koukam a taky to tam neni. Proste jsem chtel vedet, k cemu je e-pin a nedozvedel jsem se to. Ted uz to vim, zadava se pri overovani pres 3D Secure.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod sobb » pát kvě 6, 2022 22:35

mike píše:Na tom neni nic nefer ani nevyvazeneho
To je tedy naopak velmi nefér, k nám, chudým! :mrgreen:

mike píše:Nefer je inzerovat sporici ucet, ktery realne sporicim uctem neni a to prave kvuli nevyvazenosti mezi urokem a bonusem.
Spořící účet to samozřejmě je, pokud splníš podmínku, tak dostaneš bonus. Když nesplníš, tak nic. Pořád je to ale spořák, odkud si můžeš peníze kdykoliv vybrat :wink:

mike píše:kdyby to byl normalni sporak, tak uz jsem pryc a nezrusim Equa svou neblahou pritomnosti :D
No, mám obavu, že už jsi ji zrušil dostatečně doteď :wink:

mike píše: Proste jsem chtel vedet, k cemu je e-pin a nedozvedel jsem se to.
Aha, to jsem netušila, že vůbec nevíš, co e-pin je. Asi počítají s tím, že to lidi už znají. Mám ostatně pocit, že se o tom něco diskutovalo i tady.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod mike » pát kvě 6, 2022 22:48

sobb píše:Pořád je to ale spořák, odkud si můžeš peníze kdykoliv vybrat

Dalo by se to nazvat sporici ucet s bonusem a kdyz nesplnis podminku, prijdes o bonus. Coz je fer, kdyz je pomer mezi urokem a bonusem rozumny jako treba u RB. Tady rozumny a tedy ani ferovy neni. Hele, mne fakt unika, co je na tom nepochopitelneho ;-)

Ve vysledku je z toho terminovany vklad s vypovedi k prvnimu v dalsim mesici. Vzdyt prave to zrovna delam, kdyby byl pomer uroku a bonusu jako u RB, tak uz to mam vyresene a nemusela by ses obavat o sve penize ;-)

sobb píše:No, mám obavu, že už jsi ji zrušil dostatečně doteď

Vzdyt jsem jeste ani poradne nezacal 8)

sobb píše:Aha, to jsem netušila, že vůbec nevíš, co e-pin je. Asi počítají s tím, že to lidi už znají.

Videl jsem ho poprve, u RB potvrzuju aplikaci, coz je podstatne pohodlnejsi, nez opisovat kody. Nepocitali, proste jim tam chybela napoveda, ke vsem ostatnim polim byla. Na prvni strance vcetne PINu byla OK, na treti taky, ale bylo tam psano, ze je to napoveda ke strane dva, z cehoz usuzuju, ze tam druhou stranu s e-pinem dodali pozdeji a na napovedu se bud vykaslali nebo zapomneli. Normalni bance bych to nareportoval, na tuhle kaslu ;-) Ona je to v zasade prkotina, ale zapada to celkoveho nelichotiveho obrazu.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod sobb » sob kvě 7, 2022 0:02

mike píše:Dalo by se to nazvat sporici ucet s bonusem a kdyz nesplnis podminku, prijdes o bonus.
No, takže vlastně spořící účet :wink: To další už je v podmínkách, ale asi není nutné to dávat do názvu.

mike píše:Ve vysledku je z toho terminovany vklad s vypovedi k prvnimu v dalsim mesici.
Není. Protože když potřebuješ, tak si peníze prostě vybereš úplně kdykoliv a bonus holt nebude.

mike píše:Vzdyt jsem jeste ani poradne nezacal 8)
Tak to začíná být zajímavé. Že bychom na chvíli převedli peníze jinam a Ty ses teda předvedl co umíš? :wink: :twisted:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

PředchozíDalší

Zpět na Pokec