Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

o všem možném, co se zrovna nehodí do žádné jiné kategorie

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod Etheric » pon dub 8, 2024 7:42

Sice už mám účty 3, ale nevadí.... U KB zůstat neplánuju. Vyzobu bonus, nějakej čas nechám účet ležet ladem a pak ho zruším. Zas nemusím mít xy aktivních účtů, to nemám jak využít.

Co jsem četl, musíš instalovat aplikaci a přes to nějak založit ten účet. Nebo jak to funguje?
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8111
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod Dromedaro » pon dub 8, 2024 8:17

Tak můžeš i u nich na pobočce. Jinak přes tu aplikaci. Nainstaluješ ji a pak probíhá ověřování. Můžeš buď poslat vyfocené dva doklady a sebe video nebo použít bankovní identitu. Já to udělal přes bankovní identitu. Pak tam potvrzuješ dokumenty a vyplňuješ otázky ohledně práce a příjmů, kolik vyděláváš, kde pracuješ atd. Prý je to nový zákon kvůli praní špinavých peněz. Moc se mi to nelíbilo, ale bez toho to nešlo. Tím si u nich otevřeš účet, ale pak je ještě potřeba si v té aplikaci nastavit ten účet Start, protože ten je zdarma, zbytek se platí. Já to dělal včera večer a hlásilo mi to, že je vše založené a teď budou ověřovat ty údaje. Až mi to ověří, tak pak je ještě potřeba v té aplikaci si zažádat o tu kartu. Ale zdarma je jen jedna nějaká karta k tomu účtu Start, pak tam jsou nějaké další, ale zpoplatněné.

Etheric píše:Sice už mám účty 3, ale nevadí.... U KB zůstat neplánuju. Vyzobu bonus, nějakej čas nechám účet ležet ladem a pak ho zruším. Zas nemusím mít xy aktivních účtů, to nemám jak využít.

Já právě chci nějakou kartu na platby na internetu u banky, kde nebudu mít jiné účty. Protože teď mám sice taky speciální kartu na eplatby, ale je mi to k prdu, protože u té samy banky (fio) mám i druhý účet a do internetového bankovnictví jsou tím pádem stejná hesla a přihlašovací jméno.... Takže když se nechám nachytat, tak podvodník získá přístup i k druhému účtu. Tak chci na internet kartu, která bude oddělená úplně od ostatních účtů. Mám pak ještě u Raifky, tak ten si také nechám, protože tam mám bonus zase za používání. U té Fio to zruším, protože to je banka k prdu. Žádné výhody, málo bankomatů, na pobočce si člověk připadá jako na filmovém konkursu do Kafkova románu, zákaznická podpora reaguje za dva tři dny a celkově je to zoufalé ta zákaznická podpora... tenkrát jsem to u nich zakládal kvůli tomu, že účet byl zdarma. To už má dnes každá snad. U té KB ale taky nevím, jestli si to nechám, protože mi zase vadí, že tam mají vklady na pokladně v hotovosti zpoplatněné 100Kč... to je taky na hlavu poplatek. Sice to můžu posílat z účtu ale i tak... ještě uvidím. Nebo to zatím nechám u té KB a až bude zase akce jinde, tak platby na inernetu zřídím tam.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4396
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod Etheric » pon dub 8, 2024 9:44

Fio je úplně v pohodě, navíc pokud posíláš peníze na Slovensko často, vyplatí se. Hlavně neotravujou a vše funguje, su u nich přes 10 let
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8111
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod apuka » pon dub 8, 2024 11:45

Dromedaro píše: té KB ale taky nevím, jestli si to nechám, protože mi zase vadí, že tam mají vklady na pokladně v hotovosti zpoplatněné 100Kč... to je taky na hlavu poplatek.
Kdyz toto se Ti nejak nelibi, zkus si nejdrive zjistit, u kolika bank se za ten hotovostni vklad na pobocce plati, mozna budes prekvapeny. (A u casti ze zbytku zjistis, ze na pobocce nemaji pokladnu, takze tam nic nevlozis :-).) Pokud ale vim, tak KB ma i vkladove automaty, casto primo na pobocce a tam muzes vkladat zdarma nebo rozhodne levneji - ale jiste to nereknu, nemam ani jsem nemel u nich zadny ucet.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16607
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod mike » pon dub 8, 2024 14:09

Premyslim, kolik by mi museli zaplatit, abych si zalozit ucet u KB a dochazim k castce o dva rady vyssi :twisted: Sam jsem tam teda ucet nikdy nemel, ale mama soustu let podnikatelsky a ja jsem musel resit problemy, ktere s tim kazdou chvili mela. Je to snad jeste horsi, nez CS, neco jako Ceske drahy a Ceska posta dohromady. Se nedivim, ze lakaji lidi na tohle, dobrovolne uz tam asi nikdo nevleze.

Dromedaro píše:U té Fio to zruším, protože to je banka k prdu. Žádné výhody, málo bankomatů, na pobočce si člověk připadá jako na filmovém konkursu do Kafkova románu, zákaznická podpora reaguje za dva tři dny a celkově je to zoufalé ta zákaznická podpora...

Hmm, u Fio mam ucet asi 14 let a na pobocce jsem byl myslim dvakrat. Poprve a naposled, kdyz jsem ho zakladal. Podporu jsem taky nikdy nepotreboval. Ale zas je pravda, ze ho temer nepouzivam, mam ho kvuli tomu, ze mam Fio brokera a k tomu se sparovany ucet velmi hodi. Taky se obcas hodi, kdyz clovek potrebuje provest nejakou zahranicni transakci, jelikoz jsou na to poplatky vyrazne nizsi, nez u RB, kde mam hlavni ucet.

Jako jo, cele je to takove archaicke a amaterske, ale svuj ucel to v zasade plni.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49440
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod Dromedaro » pon dub 8, 2024 14:30

mike píše:Hmm, u Fio mam ucet asi 14 let a na pobocce jsem byl myslim dvakrat. Poprve a naposled, kdyz jsem ho zakladal. Podporu jsem taky nikdy nepotreboval....Jako jo, cele je to takove archaicke a amaterske, ale svuj ucel to v zasade plni.

Tak je pravda, že já o nich ani nevím, že nijak neotravují a v podstatě, když od nich nic nechci, tak to jde.

Na té jedné pobočce v centru Brna jsem se málem serval s vedoucím té pobočky... blbeček. Jsem tam vyřizoval u stolu se zaměstnancem něco a viděl jsem jak ten vedoucí laškuje se svou sekretářkou v kanclu (měli otevřené dveře). No a pak se zvedl a šel ven z kanclu k nám. Chvíli poslouchal, co řešíme a když mi ten zaměstnanec řekl, že mám ještě dodat nový občanský průkaz, ale že stačí později, tak ten vedoucí blbeček (mladší než já, namistrovaný a arogantní od pohledu) na mě hodil takový pohrdavý pohled a štěkl na mě: " A tu občanku ale doneseš, je ti to jasný?! " Jsem se na něj chvíli nechápavě díval, pak jsem vybuchl a řekl jsem mu : "Co si o tobě myslíš ty blbe?! Praskej zpátky do kanclu flirtovat s tou tvoji kur*ou (zmalovaná silikonová sekretářka) a mě si vůbec nevšímej! " No a mela byla na světě. Sekuriťák byl naštěstí invalidní důchodce.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4396
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod mike » pon dub 8, 2024 14:39

:lol: jak to dopadlo? Se divim, ze ti ucet nezrusili sami.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49440
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod Hafi » pon dub 8, 2024 14:41

@mike: tak právě proto si ty 2 litry od kb klidně zvednu ze země. Časová náročnost založení účtu z gauče asi 5 minut, časem převod na jejich účet dejme tomu 2 minuty, zdržení s platbou jinou kartou třeba tak 2x2 minuty a vyřešit zrušení účtu 5 minut (nebo to nechám viset, uvidím). Každopádně za 15 minut je to furt pěkná odměna
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8433
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod mike » pon dub 8, 2024 14:44

Schvalne si ty casy zmer, tipuju, ze to tak snadne nebude. Plus nervy, ktere s tim budes mit.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49440
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod Dromedaro » pon dub 8, 2024 15:20

mike píše::lol: jak to dopadlo?

Jsme si tam nadávali chvíli, ostatní nechápali co se děje, protože on to řekl stylem, že ostatní to neslyšeli, tak jsem tam vypadal, že jsem začal já nějak bezdůvodně vyšilovat, sekuriťák prý jestli se neuklidním, že zavolá policisty, což mě vytočilo, že ještě teda se to obrací proti mě, tak jsem si sebral svých pár švestek a šel si to vyřídit na jinou pobočku.

mike píše:. Se nedivim, ze lakaji lidi na tohle, dobrovolne uz tam asi nikdo nevleze.

No říkal jsem si, co oni z toho mají a napadlo mě, že leda třeba dál nějak prodávají ty údaje nebo, že to třeba zvyšuje jejich hodnotu, když mají víc klientů.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4396
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod ntz » pon dub 8, 2024 15:48

1) kurva se nerika ... kdyby nejakej random manik nazval damu, se kterou bych laskoval (at uz by mela silikony, prirodni prsa a nebo by byla plocha) kurvou, tak bych ho musel prisne ztrestat tim nejvice negentlemanskym zpusobem (coz by mi potom jiste dodalo body uzitecne ke gentlemanskemu zmocneni se tela one damy ...)

2) zajimala by me verze druhe strany :D, protoze neni uplne bezne, aby vedouci pobocky v bankovnictvi rekl klientovi `A tu občanku ale doneseš, je ti to jasný?!'
ntz
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2074
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod mike » pon dub 8, 2024 16:13

Mne taky :D Nedovedu si moc predstavit situaci, kdy by se vedouci pobocky choval k zakaznikovi takhle. No a kdyby na to prece jen doslo, tak by bylo efektivnejsi ho zprazit jako maleho smrada, coz jde i bez ostrych slov. Nevzpominam si, ze by mi nekdo jako zakaznikovi v poslednich cca 30 letech tykal a to pry vypadam mladsi.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49440
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod Dromedaro » pon dub 8, 2024 16:52

mike píše:Mne taky :D Nedovedu si moc predstavit situaci, kdy by se vedouci pobocky choval k zakaznikovi takhle. No a kdyby na to prece jen doslo, tak by bylo efektivnejsi ho zprazit jako maleho smrada, coz jde i bez ostrych slov. Nevzpominam si, ze by mi nekdo jako zakaznikovi v poslednich cca 30 letech tykal a to pry vypadam mladsi.

Tak pokud nejsi schodišťový typ, který až při návratu domů do schodů přesně ví, co měl říct, tak je to ideální.

Mě to taky zarazilo, proto jsem na něj chvíli čuměl, protože tohle jsem nečekal. Říkal jsem si pak, že to byl někdo možná po škole, který se dostal do funkce a narostl mu hřebínek a z nějakého důvodu mě vyhodnotil, že si to ke mně může dovolit. Ten důvod by mě taky zajímal z čistě osobního zájmu, jaký pocit v lidech také vyvolávám. Napadlo mě pak, že on viděl na obrazovku, tak možná viděl i stav konta, tak si řekl, to je nějaký chudák. Vedoucí bankovní pobočky už dávno není žádná úroveň, kterou člověk zná z černobílých filmů. Se stačí podívat na inzeráty, konkrétně fio, která je má furt, protože to tam točí. Stačí jim absolvent se střední školou. Taky jsem tohle chování jinde v bance nezažil, proto říkám, co to je ta Fio za amaterismus.

ntz píše:zajimala by me verze druhe strany :D, protoze neni uplne bezne, aby vedouci pobocky v bankovnictvi rekl klientovi `A tu občanku ale doneseš, je ti to jasný?!'

Jak jsem psal Mikovi, taky mě to zaskočilo, ale bylo to takhle. A konkrétně tebe bych chtě v té situaci vidět, jaké by jsi tam předvedl flegmatické vystoupení aneb "Muchy, sežerte si mě". To mám za to, že taktně mlčím k tvé online hysterii.

ntz píše:1) tak bych ho musel prisne ztrestat tim nejvice negentlemanskym zpusobem

Na to jsem čekal. Byly tam kamery, tak aby na nich bylo, že se po mě ohnal první a já se pak bránil.
A vypadla ti v tom tvém příběhu podstatná věc. Ten samozvaný hypotetický rytíř a ochránce dívčích srdcí předtím toho random mládence vyprovokoval.
Ale ano, zbytečně ostré to bylo, ale jak jsem vybuchl, tak ze mě vyjelo, jak o takových smýšlím. Zajímalo by mě, jestli by s tím samým laškovala, kdyby ji tam ten její "vlk z wolstrítu" jako údržbář se startkama v montérkách přišel vyměnit žárovku do lampičky.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4396
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod ntz » pon dub 8, 2024 17:01

Dromedaro píše:Zajímalo by mě, jestli by s tím samým laškovala, kdyby ji tam ten její "vlk z wolstrítu" jako údržbář se startkama v montérkách přišel vyměnit žárovku do lampičky.


to jsem jednou videl v takovem snimku .... to by podle vseho vubec na nic necekala a fazi laskovani by uplne preskocila ... vzdycky jsem touzil byt opravar, stal se ale ze me ajtak :(:(:(
ntz
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2074
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod Dromedaro » pon dub 8, 2024 17:05

:lol: :D
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4396
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod Etheric » úte dub 9, 2024 5:07

Dromedaro píše:Vedoucí bankovní pobočky už dávno není žádná úroveň, kterou člověk zná z černobílých filmů. Se stačí podívat na inzeráty, konkrétně fio, která je má furt, protože to tam točí. Stačí jim absolvent se střední školou.

U nás je vedoucí Fio věkem, oblečením, úpravou zevnějšku a chováním jako z ČB filmu, to bylo to první, čeho jsem si všiml. Zato třeba Moneta, tam je takovej mladej arogantní šampónek, ve Spořitelně taková stará, na vedoucí až moc zanedbaná, tlustá ženská, která je věčně otrávená jak zrní na myši, v KB zas nějakej rozlítanej kravaťák ala brouk Kvapník,....

Dromedaro píše:Zajímalo by mě, jestli by s tím samým laškovala, kdyby ji tam ten její "vlk z wolstrítu" jako údržbář se startkama v montérkách přišel vyměnit žárovku do lampičky.

Takhle to bývá, schválně jsem vybral video v short verzi, pro představu stačí..
https://youtube.com/shorts/isYvE_Yq-fs?feature=shared
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8111
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod karaya1 » úte dub 9, 2024 8:28

Došlo ženě:

phish.jpeg


Na první pohled to jazykově není tak hrozné, nejspíš už tyhle věci píše nějaký LLM. Každopádně na nic neklikla, hned mi poslala screenshot jako podezřelé (bo žádný balíček nečekala - a ostatně je ČP necháváme posílat jen výjimečně, když to jinak nejde :wink: ) a smazala.

Mně by bylo podezřelé, že to je RCS a ne SMS, že to jde z čísla s předvolbou pro DR Kongo :D a že je použit zkracovač na rakouské doméně (vede na phishingovou stránku s doménou vzdáleně připomínající ČP, ale phishingový web nefungoval - ani pořádnou infrastrukturu už si ti břídilové neumí udělat :roll: :D ).

Nicméně dokážu si představit, že spousta lidí na tohle klikne - nemusí to nutně "dohrát" až do konce, ale aspoň klikne. Pro 1-click exploity to stačí...
karaya1
účastník
účastník
 
Příspěvky: 689
Registrován: pon kvě 14, 2007 12:16
Bydliště: Brnéčko

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod apuka » úte dub 9, 2024 9:08

mike píše:Nedovedu si moc predstavit situaci, kdy by se vedouci pobocky choval k zakaznikovi takhle.
Ty si hodne situaci neumis predstavit, ktere se jinak bezne populaci relativne bezne stavaji :wink:. A nejenom v bankach - a v nich jeste nejmene se to stane ve "starych" bankach typu CS, KB, CSOB, kde se otoci vice lidi a taky si tyto zalezitosti vice hlidaji.
V tomto pripade bych rekl, ze si to ani nemuzes predstavit, protoze na pobocky bank prakticky nechodis - a to uz vubec ne do tech "modernich" pobocek nekde uprostred siroke chodby obchodniho centra.

Je to totiz o konkretnich lidech - viz Ethericuv "prehled". No a taky je to o zpusobu, jak se zakaznik projevuje. Ted nemyslim nejakou aroganci nebo drzost, ale co z nej vyzaruje. Nekteri tam jdou, dalo by se rici "s malou dusickou" a obsluzni personal, nekdy vcetne vedouciho si ho dokazou pekne podat. (To je pro nezucastnene "vyhoda" tech popisovanych docela otevrenych "kancelari" v obchodnich centrech - jak jdes kolem, vidis a slysis mnohdy, co bys videt a slyset nechtel.) Bohuzel, drtiva vetsina lidi, ke kterym se nevhodne chovaji si to ani neuvedomi, ne to jeste aby se na to stezovali.
Dromedaro píše:Napadlo mě pak, že on viděl na obrazovku, tak možná viděl i stav konta, tak si řekl, to je nějaký chudák.
Pokud se postavil k urednici a videl, co je na obrazovce, tak je to hodne spatne. V bankach bezne bud maji na obrazovkach filtr, aby nikdo nesedici primo pred monitorem nevidel, co tam je nebo monitor byl umistnen tak, aby se tam nikdo pred nej nim jen tak nedostal. Tj. ten pracovnik tam musi dotycneho pustit aby se na to podival.
On totiz ani vedouci pobocky nema pravo se koukat na Tvoje udaje (vcetne vysi konta) bez toho, aby primo resil Tvuj pripad. No a zajit si k pracovnikovi, ktery ho nijak neprivolal takovy pripad neni.

Ale mike ma v jednom pravdu - pokud se Ti neco takoveho stane, tak Tvoje reakce je ponekud neadekvatni, to je treba toho cloveka zprazit, nejlepe tak, aby mel pocit, ze byl pred svymi podrizenymi ponizen. Ale zadne urazky, da se to i jinak.
Do budoucna Ti dam jednu obecnou radu, co casto docela dobre zafunguje (ale neni to ta reakce, o cem jsem psal vys). Pokud se k Tobe nekdo bude v bance podobne chovat, jen si nech zavolat vedouciho (i kdyz vis, ze to je on) a az Ti reknou, ze je to on, tak pozadej, aby zavolali nadrizenemu vedouciho nebo alespon Ti dali na nej telefon. Na mnoho podobnych cucaku to docela zafunguje, protoze vidi, ze to chces resit vys. Bohuzel nezafunguje, pokud je tam dosazeny na zaklade nejakeho kamaradsoftu.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16607
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod Dromedaro » úte dub 9, 2024 9:43

apuka píše:Pokud se postavil k urednici a videl, co je na obrazovce, tak je to hodne spatne.

On měl kancelář za zády toho "bankéře", takže jsem na ně viděl do kanclu, kam měl otevřené dveře. Pak se zvednul a šel takovým procházkovým krokem z kanceláře ven. Vypadalo to spíš, že se jde jen tak projít do společných prostor banky. No a při té příležitosti se zastavil u našeho stolu, pak si stoupl za záda toho bankéře, občas kouknul na monitor a poslouchal co řešíme. Vzhledem k tomu, že to byl vedoucí pobočky, tak mi nepřišlo divné, že kouká na monitor. Stejně k tomu má přístup. Aspoň myslím.

apuka píše:V bankach bezne bud maji na obrazovkach filtr, aby nikdo nesedici primo pred monitorem nevidel, co tam je nebo monitor byl umistnen tak, aby se tam nikdo pred nej nim jen tak nedostal. Tj. ten pracovnik tam musi dotycneho pustit aby se na to podival.

S tím filtrem nevím teda. Často mi ten monitor jen mírně natočili abych se podíval na údaje nebo abych něco zkontroloval a normálně sem tam viděl. Ale bylo by to dobré řešení. Ještě vyřešit, že se teď dělají ty banky otevřené, takže když sedíš u stolu s bankéřkou, tak slyšíš vedle u stolu, že třeba někdo řeší půjčku a kolik nebo že nemá na splátky. Ale já se během covidu taky naučil řešit více věcí online a je to lepší. Dříve jsem vše obíhal a řešil konzervativně.

apuka píše:Na mnoho podobnych cucaku to docela zafunguje, protoze vidi, ze to chces resit vys.

Já jsem pak přemýšlel, jestli si na něj mám stěžovat, ale vykašlal jsem se na to. Nechtělo se mi sepisovat email a nechtělo se mi s blbem dál ztrácet čas a nervy. Jako jo, kdybych tam v klidu řekl, že chci mluvit s jeho nadřízeným, klidně na telefonu, tak by to bylo něco jiného.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4396
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod apuka » úte dub 9, 2024 10:26

Dromedaro píše:On měl kancelář za zády toho "bankéře", takže jsem na ně viděl do kanclu, kam měl otevřené dveře. Pak se zvednul a šel takovým procházkovým krokem z kanceláře ven. Vypadalo to spíš, že se jde jen tak projít do společných prostor banky. No a při té příležitosti se zastavil u našeho stolu, pak si stoupl za záda toho bankéře, občas kouknul na monitor a poslouchal co řešíme. Vzhledem k tomu, že to byl vedoucí pobočky, tak mi nepřišlo divné, že kouká na monitor. Stejně k tomu má přístup. Aspoň myslím.
Tak na toto by ses klidne mohl stezovat. Ze ma moznost videt Tvoje udaje a ze banker umoznil mu sledovat jednani s Tebou.

Nechci se tady hrat na pravnika-specialistu na ochranu osobnich udaju, ale rekl bych, ze ani vedouci pobocky nemuze "jen tak" zacit poslouchat, o cem se s bankerem bavite a uz vubec ne, aby si stoupl za zady bankere a koukal na jeho monitor. Podle mne jedine v pripade, ze banker ho pozada o pomoc. Rozhodne bezna a normalni praxe to neni.
Taky si nemyslim, ze by si mohl vedouci pobocky "jen tak" pro vlastni zabavu koukat do udaju (vcetne konta) jakehokoliv klienta, s kterym nic konkretniho neresi.

Mohl by ses na to opravdu stezovat - akurat budes mit ted trochu stizenou pozici tim, jak ses k nemu zachoval. Ja bych se na to ale urcite stezoval. I kdybych ho zprazil a nakonec odesel vyridit svoje zalezitosti do jine pobocky nebo banky.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16607
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod Dromedaro » úte dub 9, 2024 10:46

Hafi píše:Každopádně za 15 minut je to furt pěkná odměna

Si taky myslím. O vikendu to založím i rodičům pres internet a pak i zruším. Už jsou v důchodu a myslím, že 4tisíce pro důchodce je pěkné přilepšení.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4396
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod mike » úte dub 9, 2024 13:47

Jsem zvedav, co se z toho nakonec vyklube. Neverim, ze tam nebude nejaky hacek. Doufam, ze se pak pochlubite ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49440
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod apuka » úte dub 9, 2024 14:27

Prvni problem pro nektere lidi vidim v pravdepodobne nutnosti jit na pobocku pro zruseni uctu. Coz by Hafiho 15 minut nejspise docela o dost prodlouzilo.

Ale netusim, jake jsou podminky pro tento konkretni ucet. Radeji ale doporucuji se na to podivat blize, pokud jej chcete potom zrusit.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16607
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod Hafi » úte dub 9, 2024 15:25

no tak jim nesouhlasím první změnu obchodních podmínek.. .
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8433
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod Etheric » stř dub 10, 2024 4:17

mike píše:Neverim, ze tam nebude nejaky hacek.

Je, musíš 2x zaplatit kartou. Jinak nic, četl jsem ty podmínky, je to něco, jak měli RB, prostě zaplatíš kartou a dostaneš odměnu. O dalších podmínkách tam není nic
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8111
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod mike » stř dub 10, 2024 15:48

To neni hacek, ale podminka akce. Myslim nejake prekvapko, samozrejme nemile. Moznosti na to maji, v podminkach pisou:

Účastí v Akci nevzniká Účastníkovi právní nárok na Bonus. Účast v Akci či Bonus nelze vymáhat soudní cestou. O reklamacích a stížnostech rozhoduje Organizátor.

Organizátor má právo kdykoliv změnit podmínky této Akce, a to i v době jejího průběhu. Organizátor si zejména vyhrazuje i v průběhu Akce právo změnit Dobu trvání akce a právo akci přerušit či ji předčasně ukončit.


Takze kdyz ti bonus nepripisou, je to vlastne v poradku a nemas narok si stezovat :D

Je klidne mozne, ze to dopadne dobre. KB je soucasti korporatu a mozna dostali mistni managori jako podminku rocniho bonusu nejaky pocet novych klientu, tak proc si neprilepsit za korporatni penize ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49440
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod mike » stř dub 10, 2024 16:03

Kdyz jsme u tech prekvapek, vcera jsem mel jedno nepekne u Interactive Brokers. Chtel jsem si zkonvertovat vyspekulovane dolary na koruny, abych je mohl stahnout do banky. Zadal jsem tedy prodej FX paru USD.CZK a ono mi to napsalo: FX conversion is allowed to base currency only. WTF?! Driv to normalne slo, prevadet mezi vsema podporovanyma menama. Zapatral jsem a zjistil, ze za to muze Brexit a vynuceny prevod uctu do Madarska. Tam maji nejaky zakon, ktery omezuje Forexove spekulace, ci co, a proste to nejde. Muzu si prevest koruny na dolary, ale zpatky uz ne.

Nastesti jsem pak zjistil, ze kdyz stahuju penize z uctu, muzu udelat konverzi v ramci toho. Asi proto, ze to jde pryc, jde o to, ze na uctu nemuze pribyt kladny zustatek v jine mene, nez zakladni (coz je u mne USD). Je to teda min pohodlne a vic rizikove, protoze nemam pod kontrolou okamzik, kdy se to presne stane (po zadani to vyskocilo asi za 10 minut), ale aspon nejak to jde...

Premyslim, jestli ma prevod uctu do Madarska vubec nejake plus a zadne mne nenapada. Zato minusu hromada. Pitomy Brexit, tam taky vidim pro nas jen hromadu minusu. Zajimalo by mne, jestli se to nejak kladne projevilo pro Brity, kteri pro nej hlasovali...
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49440
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod Dromedaro » stř dub 10, 2024 17:18

mike píše:[i]Účastí v Akci nevzniká Účastníkovi právní nárok na Bonus. Účast v Akci či Bonus nelze vymáhat soudní cestou. O reklamacích a stížnostech rozhoduje Organizátor.....

Tohle bývá napsané snad všude asi jako pojistka.
Ale jako jo, může být nemilé překvapení. Taky mi to přijde zvláštní, ale co jsem si pročítal, tak jsem žádný háček neviděl, ale to neznamená, že tam není.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4396
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod karaya1 » stř dub 10, 2024 19:07

Trinity Bank upravuje od 15. 4. úrok na 5,58 % - takže nejlepší teď IMHO bude Max spořící účet... Ale je to na střelení se do hlavy, když převody mezi vlastními účty trvají půl dne...
karaya1
účastník
účastník
 
Příspěvky: 689
Registrován: pon kvě 14, 2007 12:16
Bydliště: Brnéčko

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod apuka » stř dub 10, 2024 22:04

Nema Maxbanka ted uz jenom 5,7%?
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16607
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

PředchozíDalší

Zpět na Pokec