Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

o všem možném, co se zrovna nehodí do žádné jiné kategorie

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod mike » čtv pro 7, 2017 19:12

Jeste bych ji mohl smazat, ale rekl jsem si, ze ne :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49287
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod pavproch » čtv pro 7, 2017 20:27

Poplatky už mám/znám (individuální sazby) a jsou friendly - jinak bych to tu přece nepsal, ni?!? :twisted:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod pavproch » čtv pro 7, 2017 20:28

Btw, tojro u nás hned tak nebude, bureš má jinou prefrenci zájmů (hrabat, hranat, hrabat)
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod mike » čtv pro 7, 2017 20:50

No vsak, klidne vymeni korunu za dalsi dotace z brusele :vom:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49287
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod Hafi » pát pro 8, 2017 0:06

šak bankomatů, kde můžu vybrat Eura už je teď habakuk, snad každý druhý co potkám se mě ptá, jestli chci Kč nebo Eura...v čem je ten progres? Kurz je druhá věc, ale ten netuším ani normálně ani u Monety.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8414
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Příspěvekod scinkk » pát pro 8, 2017 8:19

Třeba je ten progres v tom že to už dorazilo i na vychod (euro i bankomaty :-)
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod pavproch » pát pro 8, 2017 13:09

Tak mi (prozatím) ANI jeden bankomat v CZ NIKDY nedal možnost volby jestli chcu CZK nebo jinou měnu (vybírám ale jen z bakomatů MMB resp. čsob), proto ta zpráva na mě tak zapůsobila :oops:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod Miras » pát pro 8, 2017 13:31

Jestli on to Hafi nemá nějaký pomotaný. Pokud vím, tak krom bankomatů Travelex žádný jiný bankomaty eura opravdu nedávají. Zato dost často nabízejí "službu" DCC, což je ale o něčem úplně jiným. Z bankomatu vypadnou pořád český peníze, rozdíl je jen v tom, kolik peněz se pak fyzicky strhne z účtu.
Je teda divný, že by se Hafimu ta volba nabízela v českým bankomatu při výběru českou kartou, to by se snad dít nemělo. Nemáš Hafi náhodou kartu od nějakého zahraničního vydavatele?
Miras
účastník
účastník
 
Příspěvky: 600
Registrován: pon črc 12, 2010 9:28
Bydliště: Toho času Dobřichovice

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod Hafi » pát pro 8, 2017 15:21

Jde o ceskou kartu ke korunovemu uctu. A jde prinejmensim o bankomaty site Euronet, ktere patri k nejcastejsim co tak potkavam - do pul kilometru od bydliste mám 4 bankomaty, z toho jedna sporka, 3 euronety. Dle me davaj na vyber, ktera mena ma vylezt, ne kterou menu si to ma stahnout z uctu. Ale samozrejme jsem to nezkousel, banka by asi uctovala poplatek jako za vyber v zahranici a nevim v jakem kurzu.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8414
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod Hafi » pát pro 8, 2017 17:36

Tak jsem si rikal, ze zkusim vybrat na vyzkouseni a nejmensi vyber mi to nabidlo 200E, coz jsem teda nechtel. Nevim, jestli to je bezny stav, nebo lokalni absence nizkych bankovek.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8414
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod pavproch » pát pro 8, 2017 17:47

Nojo a je jasno. Hafi píše o nějaké obskurnosti (a ešče s EU v názvu) o kterou by si soudný člověk ani rozbité kolo neopřel. Já píšu o "solidních" bankách a jejich bankomatech.... :twisted:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod Hafi » pát pro 8, 2017 18:17

Prostě bankomat. Nemám čas ani náladu řešit, jaká je na něm nálepka a moje banky jsou tak fér, že je to taky nezajímá. Nicméně pokud ti jde o výběr Eura, tak mi tvé pohoršení nad názvem Euronet přijde poněkud úsměvné.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8414
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod pavproch » pát pro 8, 2017 18:42

Solidní klient banky použivá pouze bankomaty své banky (a to ještě jen ty, které jsou pod/za zámkem, ne na veřejném místě třeba v obchoďáku)
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod Hafi » pát pro 8, 2017 19:53

Nevím, jaký to souvisí se solidností, spíše mi to připadá jak zaslepenost. Nicméně myslím, že běžný klient by raději vybíral z důvodu, že vybrat potřebuje, ne z důvodu, že zrovna potkal správný bankomat.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8414
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod grco » pát pro 8, 2017 20:07

pavproch píše:Solidní klient banky použivá pouze bankomaty své banky (a to ještě jen ty, které jsou pod/za zámkem, ne na veřejném místě třeba v obchoďáku)


Jezisi :D A dovod je aky? :D
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod mike » ned bře 18, 2018 23:45

RB: 800 900 900 24 hodin denne zdarma. Zdarma to mozna je, aspon teda doufam, ale clovek tam muze poslouchat akorat dementni muziku a ujistovani, ze se mu budou bankeri za chvili venovat. Kdyz sakra o vikendu nefunguji, tak by to aspon mohli rict hned :axe: Vcera ani dnes mi to nevzali.

Pamatuju doby, kdyz to opravdu fungovalo v libovolnou denni dobu... a taky internetove bankovnictvi jeste bylo krasne prehledne a ne ten zluty frikulinsky hnus ted ](*,) Proto tam volam, nemuzu neco najit.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49287
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod mike » pon bře 19, 2018 0:20

Poslal jsem jim mail. Prisla mi automaticka odpoved:
rb_diletanti.jpg

Ti diletanti posilaji mail s diakritikou a maji v hlavicce:

Content-Transfer-Encoding: 7bit
Content-Type: text/plain;
charset="us-ascii"

Jak to asi muze dopadnout? Des, takove problemy se resily v minulem tisicileti...

Zacinam mit fakt chut ucet po asi 20 letech zrusit a jit jinam. Jenze kam? Nejaky tip? Chci rozumne internetove bankovnictvi a flexibilni banku. Mam AirBank a Fio a ani jedno rozumne neni, mel jsem kdysi ucet u CSOB a ta zas neni flexibilni (KB a ztoporitelnu ani neuvazuju). Rozumna byla puvodni eBanka a RB, nez to znicili a predelali na aktualni hnus.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49287
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod Wiking » pon bře 19, 2018 5:41

Zhruba pred rokem jsem vypenil vztekem kdyz ne matce nejaka teticka ze Slovenska poslala par EUR, (opravdu jen par EUR) na ceske konto u postovni sporitelny a poplatek za vklad v cizi mene byl takovy, ze z tech par EUR vlastne nedostala vubec nic.
Plus tech 80kc mesicne taky slo celkem na nervy... rocne ten polatek za vedeni uctu delal 960,-kc za to uz je skoro maly sud piva ](*,)

Tak jsem nejakou dobu googloval a pak jsem mamince doporucil uzavrit ucet u EQUA banky.

Uz je tam rok.. ja ji delam prevody pres internet, to ona neovlada.. takze je na mobilu a ja smele prevadim co kam chce (bydlim jinde nez moji rodice) .. ale musim uprime rict, ze po roce u Equa bankdy jsem zatim nenasel jediny nedostatek nebo neco co bych mohl zkritizovat potazmo co by me stvalo nebo lezlo na nervy.. jsou fakt super a jsou uplne zdarma..

Muze mi tady nekdo napsat neco negativniho k girokontu u Equabanky?
Uživatelský avatar
Wiking
účastník
účastník
 
Příspěvky: 277
Registrován: sob pro 8, 2012 6:32
Bydliště: Dresden, obcas Brno.

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod Lipon » pon bře 19, 2018 8:46

a cos hledal, jestli to neni prilis osobni?
mne to zatim potreby plni, sice stare bankovnictvi bylo prehlednejsi, uz diky kontrastnejsimu barevnemu prostredi, ale i v tom novem se da normalne fungovat, i kdyz do nej tak casto nelezu
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4884
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod mike » pon bře 19, 2018 18:54

Nastaveni automatickych prevodu mezi beznym a sporicim uctem. Driv se to jmenovalo IRTV, jestli si vzpominas. Uz to mam, dneska jsem se dovolal a slecne na lince taky celkem trvalo, nez to nasla. Je to v detailech bezneho uctu a ne u sporiciho, jak by clovek cekal a jak to bylo driv...

Normalne fungovat se dalo v tom puvodnim. Tohle je sice pouzitelne, ale hur citelne (barvy i fonty), vidim min informaci najednou, stejne akce jsou pracnejsi a hur se hledaji. Nevidim jedinou vyhodu proti staremu, zato hromadu nevyhod. Znicili to, co meli nejlepsi a to povazuju za stupidni kretenismus. No a samozrejme jsem prisel o desitky filtru, ktere jsem si za ty roky vyrobil, pricemz automaticky prevod by nebyl nijak narocny.

Slecna tvrdila, ze tam opravdu jsou 24 hodin denne, jen ze byli vsichni obsazeni. Ne ze bych tomu veril, ale i kdyby, tak z rozumne infolinky se da nejak poznat, jak dlouho jeste asi clovek bude cekat (treba to rika pocet lidi ve fronte). Tady ne. Na mail mi taky neodpovedeli, ac ho tam meli (koukala na to). Driv tohle vsechno fungovalo, sama zmena k horsimu.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49287
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod mike » stř bře 21, 2018 21:39

Prisla mi dneska z RB omluva jako reakce na maily z nedele. Pro jistotu jako PDF, aby nebyly problemy s cestinou :D

Vysvetleni necitelne automaticke odpovedi je, ze zachovavaji kodovani prichoziho mailu. Coz je u mne obvykle plain text a US ASCII, jelikoz nepouzivam diakritiku. Asi jo, jelikoz jsem ted odpovidal na mail s diakritikou, odeslal se tedy jako UTF-8 a odpoved prisla citelna (a taky UTF-8). Pristup je to ovsem naprosto nesmyslny, dneska se snad da rozumne ocekavat, ze snad kazdy mailovy klient dokaze bezna kodovani zpracovat a rozumne zobrazit. Vzdyt i ten stupidni mailer na iOSu to zvladne :) A i kdyby ne, tak je snad potreba prekodovat puvodni text a ne ho poslat v jinem kodovani, tedy necitelny. Na reseni pry intenzivne pracuji.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49287
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod mike » úte čer 12, 2018 1:11

Jsem se zas jednou nasral :evil: Potreboval jsem zaplatit dan z nemovitosti, coz se dela jednou za rok. Ve starem RB bankovnictvi hracka, filtr na predchozi rok, najdu rychle konec kvetna, rozkliknu platbu, upravim a odeslu. V novem sileny opruz. Vyrazne min transakci na obrazovce, takze vic klikani a hlavne chybi skok na konec, takze se muzu uklikat #-o Puvodni filtry mi znicili, vytvoreni novych a prace s nimi vyzaduje tak dvojnasobek klikani, co driv, vsechno je neohrabane, pomale, pitome, hnusne, hipsterske... driv byla radost s tim pracovat, ted jsem po dvou platbach tak vytoceny, ze jsem to radej zavrel a zbytek dodelam jindy. Proc museli doprdele vrtat do neceho, co skvele fungovalo a takhle to zkurvit? :axe: Pardon.

A ne, neni to o zvyku. Na puvodni verzi jsem si zvykat nemusel vubec, nova mi proste nesedi. Na frikulinskou AirBank jsem si taky nezvykl za ani nevim kolik let. Tohle je o neco malo lepsi, ale je to bohuzel posun stejnym smerem. Stejne spatnym. K mensi prehlednosti a k horsi efektivite.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49287
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod Lipon » úte čer 12, 2018 6:39

A proč do vyhledávacích kritérií nedáš "0710" ?
Vyjedou ti platby do ČNB.
Počítám,že to máš na soukromém účtu a tak tam moc pravidelných plateb jako sociální a zdravotní do ČNB mít nebudeš.
Já to teda takhle dělal s DNemo.
Nebo zadej časový filtr.
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4884
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod Miras » úte čer 12, 2018 6:40

@mike: Obdivuju tvojí vytrvalost. Nebo spíš zkostnatělost? :wink:
Jak dlouho to už je, co tu na RB nadáváš? Rok? Dva? Kdyby si tu dobu, co si tu strávil (zbytečným) rozčilováním se, věnoval převodu účtu do jiný banky, ušetřil by sis spoustu času a pravděpodobně i nervů...
Miras
účastník
účastník
 
Příspěvky: 600
Registrován: pon črc 12, 2010 9:28
Bydliště: Toho času Dobřichovice

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod mike » úte čer 12, 2018 17:02

@Lipon: protoze mne to nenapadlo, proste jsem pouzil stejny postup, co driv fungoval. Ted taky, jen vyrazne pomaleji. Stejne to ale neni obecne reseni, mam dalsi platby, ktere delam jednou za rok a nejdou do CNB (elektrina, pojisteni bytu...). Casovy filtr si udelat muzu, ale to uz jsme zpatky u te neohrabanosti.

@Miras: od te doby, co udelali tuhle debilni zmenu tj. asi tak rok. Kdyz uz bych chtel absolvovat ten opruz s prenosem hlavniho uctu do jine banky, tak bych musel jit do lepsiho. A ja o nicem nevim. Mam AirBank, tam si hlavni ucet vubec nedovedu predstavit (antiintuitivni a antiergonomicke), pak Fio, coz je takova amaterska splacanina, to taky ne. CS a KB nepripadaji v uvahu, v CSOB jsem ucet mel a zrusil ho, protoze je to neskutecne zkostnatela instituce. Co dal? V RB mam 20 let historie (data nastesti zustala) a funkcnost uctu, kvuli ktere tam jsem, zustala zachovana. Jen "vylepsili" GUI tak, ze je neohrabane a neefektivni. Ovsem proti puvodni verzi, ne proti jinym bankam.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49287
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod mike » sob čer 23, 2018 3:04

Mam dotaz. Je nejaky prakticky rozdil mezi klasickou embosovanou a elektronickou platebni kartou? Konkretne Mastercard Basic versus MC Standard (u RB). Kdyz pominu placeni zehlickou, coz jsem naposled zazil asi tak pred 10 lety a trochu mensi limity, ktere by mi ale mely v pohode stacit (70k + 30k tydne, ted mam tusim 80 + 40). Zajima mne, jestli se muze stat, ze nezaplatim elektronickou kartou tam, kde embosovanou jo. Terminaly u nas a hlavne v zahranici, bankomaty. Driv to rozdil byl, ale tenkrat byly ty elektronicke Maestro.

U RB mi na to nebyli schopni odpovedet, holka na lince jen hadala, ze to asi vyjde nastejno. Jde mi o to, ze ted platim za embosovanou kartu asi 65 Kc mesicne a jelikoz mne RB tou zmenou bankovnictvi fakt nasr*la, tak jsem se rozhodl minimalizovat penize, ktere ode mne dostane.

Pred par dny jsem provedl tu hromadu plateb, co jsem odlozil a na konci jsem byl docela vytoceny. Jak neefektivni, pomale a neohrabane to je. Driv by mi to same zabralo polovinu casu. Navic jsem zjistil, ze i funkce jsou horsi, nez driv, treba ty filtry par podstatnych veci neumi. Podal jsem to jako podnety k vylepseni. Spolu s vyjadrenim celkove nespokojenosti. Pry se predem ptali lidi, jestli nektere veci muzou zrusit a kdyz si nikdo nestezoval, udelali to a ted se jim najednou ozyvaji lidi, ze to chteji zpatky #-o Ptali se vas nekoho? Mne teda ne. No a ani infolinka uz neni, co byvala. Driv tam byvaly velmi prijemne slecny, ted nic moc a hlavne nektere veci nevedela, cetla si je z podminek (to muzu sam) a neco zrejme i hadala.

Studovali jste nekdo podminky pojisteni karty? Zaklad. Koukal jsem na to a prijde mi to smesne, asi to taky zrusim. Jestli to chapu spravne, tak muzu dostat maximalne ekvivalent 50 Euro #-o
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49287
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod oodoow » sob čer 23, 2018 8:20

Jsem byl v tom Švýcarsku a tam se ještě tou žehličkou platí.. :twisted:
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod Miras » sob čer 23, 2018 9:54

@mike: Ty Rajfce za vedení něco platíš, jo? :shock: Proč?
To máš teda eKonto Smart a k tomu embos kartu, souhlasí? Přejít na neembos je možnost, ale šel bych jinou cestou. Možností je několik:
1) eKonto komplet s kreditkou Style. Vedení konta za 129Kč/měsíc, kreditka vrací 1% z plateb, max 129Kč, takže při útratě nad 12900/měsíc si na nule. Bohužel i tohle oproti minulosti zprasili, dřív bývaly odměny vyšší a hlavně bylo 100% inkaso dlužné částky zdarma, teď za něj chtějí taky poplateček, takže je potřeba si to hlídat.
2) Promo akce Odměna za doporučení. Když ty dva doporučený označíš za rodinný příslušníky, mají eKonto Smart zdarma i bez plnění podmínek, ty máš eKonto Komplet zdarma každopádně
3) Promo akce Banka do kapsy. Upíšeš se jim na tři roky k tomu, že eKonto komplet nezrušíš, dají ti telefon, ten obratem odneseš do Mobilpohotovosti, kde ti za něj dají pár stovek. Neřeší to pravidelný měsíční poplatek, ale pár jich to aspoň vykompenzuje.
Ideální je zkombinovat všechny tři možnosti, pak neplatíš bance nic, naopak ještě pár drobných získáš.
Kdyby si to náhodou zvažoval, tak si ještě podmínky těch promo akcí radši pročti, oni to taky pořád mění, tak jestli i tam nezabudovali nějakou skrytou botu.

Ad pojištění karty - jo, to je nesmysl. Škoda nad 50€ při zneužití karty jde za bankou, připojišťuješ si jen pokrytí tý spoluúčasti.
Miras
účastník
účastník
 
Příspěvky: 600
Registrován: pon črc 12, 2010 9:28
Bydliště: Toho času Dobřichovice

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod mike » sob čer 23, 2018 21:04

oodoow píše:Jsem byl v tom Švýcarsku a tam se ještě tou žehličkou platí.. :twisted:

:shock: je to spis vyjimka nebo pravidlo? Zehlickou jsem platil naposled v Rakousku pred lety v malem penzionu a i pan domaci si pak poridil terminal.

Nekdo jiny s podobnou zkusenosti?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49287
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod mike » sob čer 23, 2018 21:14

Miras píše:Ty Rajfce za vedení něco platíš, jo? :shock: Proč?
To máš teda eKonto Smart a k tomu embos kartu, souhlasí?

Neplatim, jen ty karty a ano, eKonto Smart. 65 Kc za embosovanou + 15 Kc pojisteni + 15 Kc za internetovou. Tu zrusim, jelikoz ji taky zmrsili, takze ztratila vyznam a stejne by casem zanikla, nove uz nevydavaji. Mel jsem ji hlavne proto, ze se umela po kazde platbe automaticky zamknout a to zrusili. Ted se hodi akorat na oddeleni internetovych transakci a mam na ni mensi limit, bez obojiho se obejdu.

Miras píše:Přejít na neembos je možnost, ale šel bych jinou cestou. Možností je několik:

Promo akce ne. Nehodlam nikomu doporucovat neco, co mne samotneho stve a taky nehodlam lhat. Blbnout s telefonem taky ne. Muj zamer neni z nich vyzdimat kazdou korunu, ale zabranit tomu, aby zdimali oni mne. Driv jsem drobne neresil, ale to jsem byl v zasade spokojen, ted nejsem.

V uvahu by prichazela jen ta kreditka, ale nechce se mi do toho. Uzavirat nejake smlouvy a hlidat, jestli nekde neco nezmenili a neudeli zas nejaky chytak... Pro mne bylo idealni puvodni eKonto, kdyz mi na ucet chodila vyplata a neplatil jsem nic.

Miras píše:Ad pojištění karty - jo, to je nesmysl. Škoda nad 50€ při zneužití karty jde za bankou, připojišťuješ si jen pokrytí tý spoluúčasti.

Ha! Na tohle jsem uplne zapomnel, pak je to jeste smesnejsi. Platit rocne 14 % z pojistene castky? Se posrali v kine, ne? Rusim.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49287
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

PředchozíDalší

Zpět na Pokec