Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

o všem možném, co se zrovna nehodí do žádné jiné kategorie

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod karaya1 » ned dub 9, 2023 7:20

Etheric píše:Btw, pokud se ten úrok na spořícím účtu počítá každý den a připisuje po měsíci, měl bych mít větší výnos, když tam každý měsíc pošlu 20k, z toho průběžně 15 utratím a 5 tam na konci měsíce zbyde, než když tam každý měsíc pošlu 5k a nechám ležet. Tipuju správně, nebo se pletu?

Přesně tak. Před lety, když jsem kupoval byt, mi hlavním účtem proteklo několik milionů - pár dní trvalo, než jsem je poslal zase pryč a už za těch pár dní to byly netriviální úroky.

RB mám taky a na běžném účtu mám nastaveno chytré spoření - tj. že na konci dne mi to srovná zůstatek na předdefinovanou hodnotu a zbytek zůstane na spořícím. Takže když něco utratím z běžného, "dolije" se to o půlnoci ze spořícího a naopak. Znamená to sice, že nějakou konstantní částku "obětuju" a nebude se úročit, ale zase se nemusím o nic starat a na kartě mám furt k dispozici pár tisíc (ono to je taky dobré, že i kdyby mi někdo ukradl a zneužil kartu, dostane se jen k těm pár tisícům).

Podmínka aktivity je splnitelná běžným účtem.
karaya1
účastník
účastník
 
Příspěvky: 680
Registrován: pon kvě 14, 2007 12:16
Bydliště: Brnéčko

Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod Lipon » ned dub 9, 2023 10:46

Na termínovaném účtu to musíš nechat ležet a nesahat na to.
Jinak jsou tam nějaké sankce, třeba neúročení nebo poplatek za předčasný výběr. To si musíš přečíst v produktových podmínkách daného termíňáku.

Některá banka, buď Creditas nebo Raifa tam tuším měla možnost vybrat nějakou část předčasně bez sankce, 40 pct nebo tak něco ...
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4883
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod Etheric » ned dub 9, 2023 13:40

karaya1 píše:Přesně tak. Před lety, když jsem kupoval byt, mi hlavním účtem proteklo několik milionů - pár dní trvalo, než jsem je poslal zase pryč a už za těch pár dní to byly netriviální úroky.

Tohle je gamechanger. Krom výše zmíněného tam očas bude takhle pár dní odpočítávat několik desítek tisíc, co se do pár dní vytratí. Takže takhle si tu inflaci klidně i dorovnám :)
Jen si musím vyzjistit tu případnou nutnost další karty ke spořícímu účtu, nebo stačí jedna.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8033
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod pavproch » ned dub 9, 2023 13:59

Etheric píše:Jen si musím vyzjistit tu případnou nutnost další karty ke spořícímu účtu, nebo stačí jedna.

Karta ke spořícímu účtu, proboha naco/proč?
(Jak to vidím já: Na spořícím účtě mám peníze zn. "rezerva" a neutrácím je běžnýma nákupama. Dyž už je ale (opravdu) potřebuju tak je převedu pomocí IB z počítače. Sem "divný"?)
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28127
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod Mawenzi » ned dub 9, 2023 14:11

nebo na hned z IB v mobilu.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod Lipon » ned dub 9, 2023 18:09

Skoro bych se vsadil, že nic jako platební karta ke spořicímu účtu není, alespoň u RB. Jak píše PP, proč? Popíralo by to smysl spořícího a běžného účtu.
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4883
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod Etheric » pon dub 10, 2023 6:35

Velmi mnoho věcí je v dnešním světě nelogických a nesmyslných, prostě bych se nedivil ničemu, tak se raději ptám :)
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8033
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod GreyMouse » pon dub 10, 2023 23:47

Transakce děláš tou samou kartou (vydanou k běžnému účtu) jako teď, abys získal každý měsíc to pětikilo. Takže kdybys už nějaké peníze na spořícím účtu měl, získal bys i ten bonusový úrok, aniž bys musel řešit něco dalšího.
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1977
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod mike » úte dub 11, 2023 1:38

Tak, neni na tom nic komplikovaneho.

@Etheric: hlavne se koukni, co za sporici ucet tam mas. Maji nebo meli jich vic, ja mam asi 4 ruzne. Aktualne pouzivam jen jeden, TOP ucet, kde je 5.5 %, kdyz ti funguji bonusy.

A ano, nastav si to inteligentni sporeni, to uz jsem ti psal nekdy pred tydnem ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod Etheric » úte dub 11, 2023 4:47

Vim, že jich je víc.
Inteligentní spoření ne. Vzhledem k tomu, jaký pohyby předpokládám, to nedává smysl. Budu muset dělat ručně, ale když je to v rámci jednoho IB, nevidim v tom problém. Z toho jestli se někdo bude snažit dělat analýzu, tak to nebude mít šanci pochopit :D
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8033
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod mike » úte dub 11, 2023 16:09

Inteligentni sporeni je k tomu, abys ten ucet mohl normalne pouzivat. Nastavis si ho na nejakou castku, ktera ti pokryje bezne denni potreby a pak ji tam proste mas k dispozici. Funguji ti platebni prikazy, trvale platby, muzes platit kartou, aniz bys musel cokoliv resit apod. Kdyz ti tam prijdou penize, tak se vsechno nad limit presune automaticky na sporici ucet a uroci se. Mne to prijde velmi prakticke, presouvat rucne penize pred kazdou platbou by byl strasny opruz. Navic s sebou casto mam platebni kartu a neco maleho s ni platim, ale nemam mobil, takze bych zadny presun nemohl udelat. Kdyz teda pominu to, ze to na mobilu udelat nemuzu, protoze IB si do mobilu instalovat nebudu. Nadlimitni platby stejne resim z pocitace a je jich naproste minimum.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod Etheric » úte dub 11, 2023 16:19

Já to chápu, ale bohužel to nejde nastavit tak, aby mi vyhovovalo, budou tam velký nepravidelnosti. Navíc peníze mi chodí na jinej účet, takže je budu stejně přeposílat. Nepravidelný částky v nepravidelných intervalech. Ale to není nijak zvlášť otravný, ani moc času to nezabere..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8033
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod mike » úte dub 11, 2023 20:23

OK, v tom pripade muzes preposilat rovnou na ten sporici ucet. Ma vlastni cislo.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod Etheric » stř dub 12, 2023 6:47

Hotovo, mělo by se to úročit 5,5%, mám ten účet hit plus a splněnou podmínku min 3 plateb v předcházejícím měsíci. Sice to v detailech účtu nikde nevidím, ale mělo by to tak být. Píšou tam pouze o kreditní úrokový sazbě 0,10% jinak nic
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8033
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod pavproch » sob dub 15, 2023 12:04

Fčíl mi blokátor reklam (z neznámých důvodů) nevyblokoval "pozadí" = reklamu na novinky.cz. A to pozadí je reklama VUB banky: spoření bez limitu výše vkladu = 6,15%. Neštudoval se to ale.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28127
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod mike » stř dub 19, 2023 2:48

Zalozil jsem si ucet u MaxBanky. Online behem par minut, to je fajn, ale jsou tam veci zarazejici. Produktove podminky tvrdi:

V rámci tohoto účtu Klient za pevně stanovený měsíční poplatek uvedený v aktuálním Sazebníku získává bezplatně vedení účtu v měně CZK

WTF? Uznavam, ze dneska fakt nejsem ve forme fyzicke ani dusevni, ale toto?

Taky mne zarazilo, ze overovaci platba 1 Kc z jineho uctu se tam jeste neobjevila. Zkusil jsem dalsi, tentokrat stovku, okamzita platba a proste tam jeste neni. Na vsech ostatnich uctech, co mam, je skoro hned. V zasade mi to muze byt jedno, potrebuju jen odkladiste s dobrym urokem, ale stejne...
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod apuka » stř dub 19, 2023 8:48

pavproch píše:reklama VUB banky: spoření bez limitu výše vkladu = 6,15%. Neštudoval se to ale.
Jo. Je bez "dodatecnych" podminek, zalozitelny online, pripisovani uroceni denni. "Jedine", co k tomu je treba je potvrzeni z financaku o danove rezidenci v CR (oni to asi nazyvaji trochu jinak), to (resp. scan) se jim musi poslat a potom nedani uroky, to si musi clovek udelat sam v danovem priznani v CR.

Tj. realni uroceni je nakonec vetsi nez tech 6,15 s (okamzitym a dennim) zdanenim - ale ja vlastne ani netusim, jake jsou u nas dane, kdyz to das do priznani.

(Nestudoval jsem to nijak dlouho, ucet tam nemam, takze muze tam byt jeste neco skryteho.)
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod mike » čtv dub 20, 2023 1:00

Je nutné požádat český finanční úřad o potvrzení o daňovém domicilu v ČR (100 Kč) a to předat bance. Jinak se účet bude danit slovenskou sazbou srážkové daně (19 %).

Jde o CZK účet vedený na Slovensku. Platby probíhají jako tuzemské přes sběrný účet české pobočky v Praze, nebo jako zahraniční přes slovenský IBAN (volitelně).


Mne ty o neco malo vyssi uroky nestoji za vyse uvedeny opruz a tudiz jsem tuhle banku bez dalsiho premysleni vyradil z vyberu. Krome toho mam dostatek zkusenosti se slovenskymi sluzbami, abych se jim zdaleka vyhnul.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod mike » čtv dub 20, 2023 1:05

BTW, co se stalo s okamzitymi platbami? Driv mi RB psala, ze platbu odesilaji okamzite a na druhem uctu taky behem par minut byla. Ted byla v Max bance pripsana az druhy den a dalsi to same. Platba z Fio do RB taky jeste nekde visi ve vzduchu. Jedine, co proslo okamzite, byla platba z J&T do Fio.

BTW2, u J&T jsem si zalozil terminovany vklad na rok a ac maji v sazebniku 6.25 %, dali mi 6.45 %. Coz mne potesilo. Mne se vubec ta banka dost libi. Ucet je naprosto jednoduchy, dela presne to, co ma, dela to dobre a nedela nic navic. KISS princip, ten mam rad.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod Lipon » čtv dub 20, 2023 8:08

RB do mBank okamžité platby normálně fungují
Maxbanka neumí okamžité platby - více info na stránkách RB
ČSOB to taky nemá jako defaultní platební metodu, aspoň tedy co vím od ségry (nějaký starší soukr. účet), odtamtud to jde klasicky 1 prac. den do RB
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4883
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod pavproch » čtv dub 20, 2023 8:55

Nesouhlas - mám účet v čsob a dyž zadám okamžitou platbu, v jiné bance (MMB) je do pár desítek sekund až jednotek minut. Vyzkoušeno mockrát.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28127
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod apuka » čtv dub 20, 2023 9:58

@PP: Lipon ma ale pravdu - neni to defaultni platebni metoda a Tys psal, ze "kdyz zadam okamzitou platbu". Kdyz zadas jen normalni platbu, neni to "okamzita", ale odeslani se zrealizuje taky pomerne rychlo. Mne nekdy za 2-3 minutky, nekdy za 10 a nekdy i za 20 minut. Soudim podle casu obdrzeni notifikace v mailu.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod pavproch » čtv dub 20, 2023 11:19

Jo to je pravda, že defult je tam "normální" = druhý den, ale dá se naklikat "okamžitá" a ta funguje jak píšu.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28127
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod mike » čtv dub 20, 2023 15:29

Lipon píše:Maxbanka neumí okamžité platby - více info na stránkách RB

Aha, diky, uzitecny odkaz.

Penize uz probublaly, vsechno se zda fungovat. Nemam ale z Maxbanky uplne dobry pocit. Kdyz jsem ucet zalozil, prochazel jsem nastaveni a narazil na limit na platby 20k (WTF?). Hned jsem ho zmenil na neomezeny a tim to povazoval za vyrizene. Vcera jsem mel rano dva neprijate hovory, ale jelikoz jsem neco resil s PPL, myslel jsem, ze je to od nich a nevolal. Dneska dalsi, a tak jsem tam zavolal a slo prave o tohle, musel jsem jim to potvrdit po telefonu... Navic zneli jak z nejake tovarni haly, hluk na pozadi a silne zkresleny hlas, puvodne jsem vubec netusil, kam jsem se to dovolal...

Njn, ucet je pojisteny a nechci od nej nic, nez uroky, a tak to snad pujde.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod Lipon » čtv dub 20, 2023 16:15

pochvala pro RB - zřídil jsem si RoBoT-a a jal se ho zkoušet, jaký že mi to dá kurs na směnu
furt to nechtělo ukázat kurs, i když o nějakou chvíli dřív ano (zkoušel jsem různé částky EUR)
asi za 5 min. tlf. z dealingu RB, že jim tam vyběhly neúspěšné pokusy o směnu a jestli je všechno v pořádku
tak jsme si to vysvětlili, říkám, že to zkouším, a oni že mi to ukáže kurs jen když mám na běžném účtu dost peněz na tu směnu - no a už to pak fungovalo

btw. kurs o fous horší, než vyhlašovaný ČNB, o fous lepší, než má třeba exchange.cz na devizách
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4883
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod mike » čtv dub 20, 2023 16:22

Kdybys to chtel delat ve vetsich objemech, tak se ti asi vyplati konto u nejakeho brokera. Takhle to aktualne vypada u IB, minimalni spread:
eurczk4.jpg
eurczk4.jpg (11.59 KiB) Zobrazeno 912 krát

U mensich castek (na dovolenou) mi zas prijde nejlepsi menit ve smenarnach v centru mesta, tam taky maji spread docela maly.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod Lipon » čtv dub 20, 2023 16:48

větší objemy nepotřebuji
když jsem dělal venku, používal jsem občas dealing RB pro měnové obchody, tam měli taky dobrý kurs
na běžné nákupy a dovolenou používam toho RoBoTa, ten kurs vyjde líp, než Arabáči v centru
v RB si to vyberu hotově z EUR podúčtu na pokladně bez poplatku (limit je teda 1x nebo 2x měsíčně, ale to stejně tak často nepotřebuju)
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4883
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod Etheric » ned dub 23, 2023 15:26

Nová bezkontaktní karta od RB mi vypověděla poslušnost. Na přiložení k terminálu nereaguje a když jsem ju zkoušel vložit klasicky, ani to nešlo, terminál psal "Fallback" :((
Nevíte někdo, čím to může být? Terminál byl funkční, Fio karta šlapala.. Čip jsem taky určitě nepoškodil. Mám tu kartu doslova pár měsíců...
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8033
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod mike » ned dub 23, 2023 18:52

Stalo se to jen jedou nebo v ruznych terminalech? V prvnim pripade bych to videl na problem terminalu, v druhem bych volal na infolinku.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod Etheric » pon dub 24, 2023 4:42

Jednou, ale když jsem zkoušel kartu Fio, ta fungovala...
Zkusím to ještě jednou dneska..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8033
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

PředchozíDalší

Zpět na Pokec