Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

o všem možném, co se zrovna nehodí do žádné jiné kategorie

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod Tomas » stř lis 9, 2022 10:45

Někdy v roce 2005 jsem si kdysi zřidil konto u Ebanky a koupila jí Raiffeisen.

No a teď v roce 2022, kdy mám konto u Equa, koupila jí Raiffeisen.

Já tý korporaci snad neuniknu. :lol:

Takže po tomto víkendu budu mít místo bankovnictví Equa (který mi vyhovovalo po všech směrech - jak appka tak elektronický) bankovnictví RB.
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod Hafi » stř lis 9, 2022 11:52

ještě si moh mit v mezičase Citibank a pak Zuno.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8423
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod JohnyFK » stř lis 9, 2022 12:03

Já měl eBanku, Zuno a teď Equa.
Jsem zvědavej jak to bude v pondělí vypadat, ale nečekám nějakou změnu k lepšímu :/
Uživatelský avatar
JohnyFK
účastník
účastník
 
Příspěvky: 262
Registrován: pát říj 14, 2011 10:49
Bydliště: Už zase Stověžatá

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod mike » stř lis 9, 2022 17:12

Konto v eBance, tehdy to byla jeste Expandia, jsem mel tusim od roku 1998. RB sice byla zmena k horsimu, ale dlouho nijak zasadni. To az nedavno, kdyz predelali vzhled na "moderni", cimz se ztratila cast funcnosti a prehlednosti. I tak je to ale nejlepsi z toho, co mam a co jsem videl. Naopak, Equa vypada totalne amatersky a nebude ji zadna skoda. Kdybych nedavno nevidel CSOB, tak reknu, ze je to naopak nejhorsi, takhle vaham ;-)

Equa jsem zakladal na jare kvuli sporicimu uctu a sve trable jsem tu psal. Penize uz jsem z toho vytahnul davno, jelikoz u RB vylepsili podminky a mam tam lepsi, takze je mi ten ucet uz v podstate k nicemu. Ted nevim, jestli ho mam zrusit hned nebo pockat, co s nim udela RB :)

@Tomas: zrovna u tebe nechapu, jak jsi to mohl pouzivat. Vzdyt to vypada jako kdyby to nejaky student pred 15 lety zblastlil pres vikend.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49359
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod JohnyFK » stř lis 9, 2022 18:32

Mne se to právě líbí že se to bankovnictví vlastně za celou dobu co tam jsem skoro nezměnilo a je takové jednoduché :D
To je přesně to co od bankovní aplikace chci - na hlavní obrazovkce vidět zůstatek, pohyby na účtu a tlačítko na platbu. Zbytek ať je schovaný na vyžádání.
Ostatní bankovní aplikace co znám tak mají na hlavní stránce samé nabídky, ať už na pojištění, hypotéku, investice... což z marketingového hlediska chápu, ale jako uživatele mne to obtěžuje se v bankovní aplikaci k detailum účtu proklikávat...
Uživatelský avatar
JohnyFK
účastník
účastník
 
Příspěvky: 262
Registrován: pát říj 14, 2011 10:49
Bydliště: Už zase Stověžatá

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod Lipon » stř lis 9, 2022 20:51

a obdobně s ING retail
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4905
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod mike » stř lis 9, 2022 21:28

@JohnyFK: mne ty nabidky taky obtezuji, ale tohle je druhy extrem. Neni to jednoduche, ale primitivni, a navic se to cele chova debilne (viz me prispevky z jara). Jak pisu, zadna skoda toho nebude ;-)

Jednoduche je treba J&T, tam je to vylozene KISS. Jenze je to ciste sporici ucet a od nej v zasade nic nechces. Od bezneho uctu toho chci relativne hodne. Mne z hlediska funkcnosti RB docela vyhovuje, ale interface eBanky bylo lepsi.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49359
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod Tomas » pon lis 14, 2022 15:30

mike píše:@Tomas: zrovna u tebe nechapu, jak jsi to mohl pouzivat. Vzdyt to vypada jako kdyby to nejaky student pred 15 lety zblastlil pres vikend.

To sice jo, ale na druhou stranu to bylo přehledné a funkční.

Mě ti idioti RB stihl nasrat už 3x, což je celkem výkon na to že jsem klientem 24 hodin.

Včera mi převedli platební kartu co používám do jejich systému. Měl jsem tam nějáký rozumný limity asi 10 tis. denně, jenže po převedení tam skočil nějáký jejich default 10 tis. týdně. Sedím si tak včera v restauraci a zjišťuju že prostě nemám jak zaplatit, protože jsem přečerpal limit. Appka ještě nebyla zmigrovaná, takže jsem neměl ten limit ani jak změnit. Tak jsem šel jak neandrtálec k bankomatu a vybral hotovost (která má samozřejmě limit zvlášť).

Serou s tím že se u karty nedá nastavit rozumný denní limit, je tam jen týdenní. To nechápu k čemu to má sloužit, asi k tomu když si v pondělí koupíš televizi tak v sobotu už tě to nepustí koupit rohlíky. Denní limit pár tisíc fungoval skvěle a kdybych tu kartu ztratil tak stejně ve finále můžu přijít jen o těch pár tisíc než to zablokuju. Navíc kdykoliv měnitelný v appce, pokud teda potřebuju koupit něco nadstandardně drahýho.

No a korunoval to e-mail od nich dnes dopoledne, jak mi na nich strašne záleží a že listopad je měsíc boje s rakovinou (nebo či co) + nabídka na nějáký skvělý produkty. Tak jsem to smazal, nasraně odhlásil ze všech těchhle ptákovin a pomyslel si svý.
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod apuka » pon lis 14, 2022 16:10

Tomas píše:Serou s tím že se u karty nedá nastavit rozumný denní limit, je tam jen týdenní. To nechápu k čemu to má sloužit, asi k tomu když si v pondělí koupíš televizi tak v sobotu už tě to nepustí koupit rohlíky.
Nechcu delat rozumy, ale u sve karty s tydennim limitem vim dobre, ze vetsina z plateb neni stahnuta z uctu hned, ale castku blokuje casto i nekolik dnu. A nemysli si, ze kdyz mas dalsi den novy limit, tak to vzdy znovu zacina s nulovym cerpanim - ty jeste nezauctovane castky tam mas jako blokaci a presahuje to do aktualniho limitu. Coz me vzdy sralo, protoze si ve stredu rano neco koupis skoro u limitu, tak to casto blokovalo limit nejenom ten tyden, ale i dalsi, protoze si to obchodnik stahl az v pondeli. Nebylo to nijak zavisle od toho, jestli sis neco kupoval pres web online nebo fyzicky pres terminal v obchode.

Proto si osobne myslim, ze nejspise nechteji mit tolik rozcilenych telefonatu na nemoznost platby. Ale je to jen moje zkusenost s nekolika bankama.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16548
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod Hafi » pon lis 14, 2022 18:00

ty limity jsou na datum provedení platby. Do limitu v datum zaúčtování se to logicky nebere a do dnů v mezičase už vůbec ne. Dokážu si představit use case pro preferenci denního, týdenního i měsíčního limitu, ale tvůj argument je lichý.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8423
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod apuka » pon lis 14, 2022 20:46

Mozna je muj argument "lichy" - ale jak pisu, takto to funguje u nekolika karet nekolika bank. Bylo to u Postovni sporitelny (tj. CSOB), CS a pred par lety i u American Expressu na firemni karte, ale u te spousta veci fungovala ponekud "nenormalne", takze to bych vynechal.
Jedine, ze by to bylo jen u debetnich karet a kreditnich ne - takovou jsem ale nikdy nemel.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16548
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod mike » pon lis 14, 2022 23:04

Tomas píše:To sice jo, ale na druhou stranu to bylo přehledné a funkční.

Mne to teda prehledne ani funkcni neprislo. Spis primitivni a retardovane.

Tomas píše:Serou s tím že se u karty nedá nastavit rozumný denní limit, je tam jen týdenní.

K cemu je ti denni limit? Vlastne k cemu je ti vubec nejaky limit? Sveho casu jsem si ho nastavil na sestimistnou castku a dal to neresim. Limit je zustatek na uctu, ktery u RB muzes nastavit tak, ze se denne dorovnava ze sporiciho uctu. Obema smery. Navic bez PINu penize nevyberou a prece nejsi pako, abys ho mel napsany na karte ;-) U nas muzou pouzit jen bezkonkatni platby do 500 Kc, pricemz pocet neni neomezeny. Zustavaji jen zahranicni platby a tam mam pocit, ze zustatek funguje lip, nez limity.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49359
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod apuka » úte lis 15, 2022 8:18

mike píše:bez PINu penize nevyberou a prece nejsi pako, abys ho mel napsany na karte
Az jednou o tu kartu prijdes, budes mozna prekvapeni, ze sice "penize nevyberou", zato Ti mohou rychle vybrakovat ucet nakupy i bez PINu :wink:.
Uz se to tady, myslim, probiralo, ze na internetove nakupy zadny PIN nepotrebuji. 3D Secure funguje jen, kdyz jej podporuje nejenom karta ale i obchodnik a je hodne (docela dost i vetsich - najdou se i outdoorove ) eshopu, hlavne mimo EU, kteri jej nepodporuji. Proste staci udaje o karte a zadny PIn, zadne potvrzeni - jedina jakaz-takaz ochana jsou limity. Nebo nemit penize na uctu, jak pises.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16548
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod Tomas » úte lis 15, 2022 9:15

mike píše:K cemu je ti denni limit?

Já ve finále tu plastovou kartu stejně vůbec nepoužívám, ale u google wallet nebo pay z telefonu jo, a tam stačí mít odemčený telefon a můžeš s tím dělat co chceš a to i bez pinu a platit libovolné částky (až do limitu).

Pro mě ten denní limit na pár tisíc pokrývá 99.9% životních situací a když cokoliv ztratím tak se nic zvláštního neděje. Jako takový fail-safe je to dobrý. Když si jdu koupit auto, tak si prostě limit v appce zvýším, auto koupím a druhý den to zas vrátim.
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod mike » úte lis 15, 2022 15:22

RB ti muze fungovat uplne stejne, jen to chce trochu zmenit pristup. Zaloz si sporici ucet a nastav si inteligentni sporeni s nejakou castkou, kterou bude udrzovat na beznem uctu. Ta pak bude fungovat jako denni limit, dorovnava se jednou za den, nekdy v noci (6 rano?). Kdyz budes chtit zaplatit vic, tak si proste ze sporiciho prevedes danou castku na bezny, to je okamzite (prevod mezi vlastnimi ucty). Vyhoda je, ze se ti penize budou bez zasahu urocit, pricemz aktualne jsou uroky nezanedbatelne. Pouzivam to takhle uz velmi mnoho let k naproste spokojenosti. Kdyz uz platim neco vic, tak stejne sedim u PC a ten prevod je na par kliku. Na mobilu by to ale taky nebyl problem.

@apuka: proc bych mel byt prekvapen, kdyz jsem to psal sam? :roll: Neresim ovsem zneuziti platebni karty, kde ti ukradnou udaje pres Internet a umeji je zneuzit, ale bezneho zlodejicka, co ti ukradne penezenku. U nas bez PINu nic nekoupi a navic by tam musel dat adresu a nez prijde na to, jak udelat nakup v zahranici, tak budes mit kartu zablokovanou.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49359
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod Tomas » stř lis 16, 2022 11:18

Asi to tak udělám. Já jsem teď v tom bankovnictví klikal, mám starý spořící účet převedený z Equa a tam se to zapnout nedá, ale nabízí mi to vytvoření nového, který tam tuhle funkcionalitu má.
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod mike » stř lis 16, 2022 15:24

Ma to jeden drobny hacek, kdyz ti na ucet prijdou penize, treba vyplata, tak se na sporici presunou az nekdy v noci tj. budes jich tam ten den mit vic, nez nastaveny limit.

Jinak jsem koukal a Equa ucet se mi taky presunul k RB. Ted nevim, co s nim. K nicemu ho nepotrebuju a mit dva bezne ucty u jedne banky mi prijde prastene. Nikde jsem ale nevidel, ze by se dal zrusit. Ani nevim, jestli se za nej ted bude neco platit. Vite k tomu nekdo neco? Asi tam teda zavolam :)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49359
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod mike » stř lis 16, 2022 17:18

Dekujeme, ze nam volate. Prosime o chvilku trpelivosti. Nasi bankeri se vam budou brzy venovat.

Opakovani kazdych 10 sekund :axe: Po sesti minutach jsem to polozil. Kdyby misto toho aspon rikali neco uzitecneho. Treba kolikaty v rade clovek je. A navic je to placene :evil:

Dost mne prekvapilo, ze na zacatku to chce rict, co clovek chce. Misto vyberu z menu. Jeste jsem se nerozhodnul, jestli je to plus nebo minus... to asi zalezi na vysledku, ktery ovsem clovek nepozna. Trend se mi ale moc nelibi, nakonec to skonci tak, ze si clovek bude povidat s nejakym automatem :?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49359
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod sobb » stř lis 16, 2022 20:43

Chjo, člověk si na pár měsíců odskočí na vejlet a po návratu tolik nepříjemnejch změn :?
pavproch píše:a bude mi přihlášení do banky skrz SMS (= taja doposud) fungovat i nadále. Snad je to pravda, to uvidím hned 1. přosince. :supz:
No jo, prvního prosince, ale co pak od ledna? Mi na žádost o zachování SMS odepsali, že tuto možnost budou zcela vypínat. Doufám, že je to jen prvotní odpálkovávací reakce a dají si říct. V odpovědi mohutně vychválili přednosti Smart Banky, tak jsem jim odpověděla, že na tlačítkáč, kterej používám si ji opravdu nenainstaluju ...


No, a k tomu ještě převod Equa bank pod RB. Jsem to odkládala, ale už jsem se tím prokousala. Tady pochvala pro RB, že mají aktivaci jednoduše a příjemně udělanou. Ale internetové bankovnictví příliš nenadchlo. Není úplně špatné a zvyknu si, ale Equa jej měla výrazně přehlednější.
Stejně jako Tomášovi mi vadí týdenní limity (to jako proč?)
Ještě víc mě ovšem štve nemožnost zablokovat DCC a bankomaty s poplatkem.
A jako třešničku na dortu je nyní v RB současná karta jen k běžnému účtu v CZK, k další měně je nutný buď zažádat o separátní kartu nebo o multiměnovou. Za kterou se ovšem platí. Zlatá Equa.

mike píše:Jinak jsem koukal a Equa ucet se mi taky presunul k RB. Ted nevim, co s nim. K nicemu ho nepotrebuju a mit dva bezne ucty u jedne banky mi prijde prastene. Nikde jsem ale nevidel, ze by se dal zrusit. Ani nevim, jestli se za nej ted bude neco platit. Vite k tomu nekdo neco? Asi tam teda zavolam :)
Podmínky účtů zůstávají stejné jak u Equa. Ale když jej nechceš (proč taky), tak ho normálně zrušíš. viz. RB: "Ano, po spojení bank vám zůstanou oba účty. Poté bude jen na vás, jestli budete chtít mít u jedné banky účty dva nebo se rozhodnete pouze pro jeden z nich." Snad je RB natolik progresivní, že to půjde online.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod mike » stř lis 16, 2022 21:52

sobb píše:Mi na žádost o zachování SMS odepsali, že tuto možnost budou zcela vypínat. Doufám, že je to jen prvotní odpálkovávací reakce a dají si říct.

Mama rikala to same, pry SMS proste nebude. Odduvodnili to arogantne tim, ze pry jsou smartfouny uz tak levne, ze si je muze dovolit kazdy. Takze ji mam najit nejaky smartfoun a podminka je, aby byl maly a lehky #-o

sobb píše:A jako třešničku na dortu je nyní v RB současná karta jen k běžnému účtu v CZK, k další měně je nutný buď zažádat o separátní kartu nebo o multiměnovou. Za kterou se ovšem platí.

Tomu nejak nerozumim. Neni to nejaky sum? Normalne to funguje tak, ze zaplatis v cizi mene a banka ti strhne odpovidajici castku v korunach podle jejich kurzu. Kdyz nemas multimenovy ucet nebo na nem nemas penize v dane mene. Pricemz ani jedno povinne neni. Platim tak bezne.

sobb píše:Snad je RB natolik progresivní, že to půjde online.

Zatim jsem to tam nikde nenasel, ale nijak dukladne jsem nehledal.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49359
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod sobb » stř lis 16, 2022 22:28

mike píše:Mama rikala to same, pry SMS proste nebude.

Hmm, tak to jsem teda zvědavá, jak to nakonec bude. Zprávy jak od pp tak z dalších zdrojů zas mluví o něčem jiném, možná se na první kontakt jen snaží zájemce o zachování SMS odradit. Ale popravdě řečeno nemám nějaký výrazný problém je opustit, jsem u nich jen proto, že sežrali Wuestenrot, kde jsem měla spořák. Navíc je mi jejich IB dost nesympatický.

mike píše:Kdyz nemas multimenovy ucet nebo na nem nemas penize v dane mene.

Nerozumíme si. Mám účet v cizí měně (EUR). U Equa to funguje (fungovalo) tak, že k účtu CZK i EUR či USD byla jedna karta a podle platby se strhla částka z daného účtu. Teď, pokud nechci platit poplatek, musím mít kartu zvlášť pro CZK účet i EUR, případně USD účet. Není to sice žádná velká tragédie, ale rozhodně to nepotěšilo. Za chvílu už s těma všema kartama budem doma pomalu moct hrát mariáš :twisted:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod mike » stř lis 16, 2022 22:51

sobb píše:Zprávy jak od pp tak z dalších zdrojů zas mluví o něčem jiném, možná se na první kontakt jen snaží zájemce o zachování SMS odradit.

Zkus tam zavolat a vyhrozuj zrusenim uctu.

sobb píše:U Equa to funguje (fungovalo) tak, že k účtu CZK i EUR či USD byla jedna karta a podle platby se strhla částka z daného účtu. Teď, pokud nechci platit poplatek, musím mít kartu zvlášť pro CZK účet i EUR, případně USD účet.

:shock: normalni karta u RB funguje stejne, jedna pro vsechny meny, co mas. Tohle je nejake prastene... Mozna je to tim, ze ucet u RB je multimenovy a ten prevedeny z Equa neni?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49359
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod sobb » stř lis 16, 2022 23:15

Na volání se můžu vykašlat, jsem jim to poslala ve zprávě. A se zrušením problém nemám, dřív jsem tam měla většinu úspor, ale teď nejsou úplně atraktivní, takže je mi to v zásadě fuk.

V Equa to byly rozdílné účty (CZK, EUR, USD), a k nim jedna karta. Teď mi v RB nabízí buď ke každému účtu kartu zvlášť, což je zdarma, anebo multiměnovou kartu za poplatek. Teda pro úplnost - na rok nám ji teď nabízí zdarma, ale to je dobrý tak akorát k tomu aby na to člověk zapomněl a pak si o separátní kartu nepožádal.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod Lipon » čtv lis 17, 2022 0:10

A není to spíš tak, že ti nabízí multi měnový účet, kde se platí poplatek za tu další měnu? Tak jsem to nějakou dobu měl, běžný účet v CZK a podúčet v EUR, za podúčet jsem platil nějaké fee měsíčně, ale za kartu ne. A kartou když jsem platil v eurozóně, tak vypořádali v bance z EUR účtu.
Nepřecházel jsem teda z Equa.
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4905
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod sobb » čtv lis 17, 2022 13:25

Ano, pravdu díš, RB to nabízí jako vedlejší měnové složky účtu. Já to přestala detailněji číst od věty, že se za každou další měnu platí. Ono je to v těch příkladech, které uvádějí, popsáno i trochu podivně. Multiměnová karta byla u Equa, jestli nabízeli i multiměnový účet, to jsem si nevšimla.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod mike » čtv lis 17, 2022 15:06

No vidis, delas zmatky. Cenu za vedeni vedlejsich menovych slozek neplatis vzdycky, zalezi na typu uctu a zpusobu pouzivani. Ja tam z historickych duvodu mam USD a EUR a neplatim za ne nic. K cemu ti vlastne jsou? Abys mela lepsi kurz pri platbach kartou? Pak se ti tech 29 Kc za mesic vyplati, ne?

Cena za vedení vedlejší měnové složky se účtuje v případě pohybu na měnové složce účtu v průběhu zúčtovacího období nebo je-li na něm v den zúčtování zůstatek větší nebo roven 100 Kč nebo ekvivalent v jiné měně.

BTW, jak tam chces ty jine meny dostat? Jako nejvetsi minus u RB a duvod, proc jsem prestal poducty pouzivat, je poplatek za prichozi platbu v cizi mene: 1 % z částky úhrady, min. 300 Kč, max. 1 200 Kč
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49359
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod Hafi » čtv lis 17, 2022 15:31

a neplatí pro Equa účet Equa pravidla?
Bez toho to samozřejmě nema smysl, na Equa šly poslat levně směněné prachy třeba z Revolutu.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8423
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod mike » čtv lis 17, 2022 15:35

Netusim, ty ceniky jsou tak komplikovane, ze se mi je vubec nechce studovat.

Ty puvodni Equa ucty zrusim. Zjistil jsem, ze mam 3 #-o Jeden bezny a dva sporici, ani jeden uz pro mne asi nema vyznam. Nebo nekoho nejaky napada? Myslim tim kdyz mam normalni bezny i sporici u RB.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49359
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod sobb » čtv lis 17, 2022 17:46

mike píše:No vidis, delas zmatky.
Nedělám, dělá je RB :roll: Eura na účtu mám, takže nepotřebuju žádný lepší kurz, prostě si je to přímo strhává. Doteď na to stačila jedna karta k oběma účtům, teď budu holt muset mít dvě. Jinak viz. Hafi, pro Equa účty platí jiná pravidla. Zatím.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod mike » čtv lis 17, 2022 21:30

To jako ze ti vydaji druhou kartu k eurovemu uctu? :shock:

Jo, zatim. Kdyz jsem koukal na ty ceniky, tak mam evidentne uz nejaky starsi typ uctu a vsechno je zase jinak. S timhle mne fakt stvou ](*,)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49359
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

PředchozíDalší

Zpět na Pokec