Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

o všem možném, co se zrovna nehodí do žádné jiné kategorie

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod sobb » čtv lis 17, 2022 22:42

Ano, vždyť na to si tu od začátku tak trochu stěžuju :wink: Doteď v Equa stačila jedna multiměnová karta pro účet v CZK i EUR, teď je potřeba mít dvě, pokud nechceš platit poplatky.

Určitě to časem sjednotí, momentálně slibují Equa klientům zachovat nějaké původní výhody, ale to se časem zapomené a zmizí. Teď holt mažou med kolem huby, aby jim lidi neprchali.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod mike » čtv lis 17, 2022 22:59

Myslim, ze nic jako multimenova karta neexistuje. Jen karta navazana na konkretni ucet a ty mas ted dva ruzne, takze dve karty. Coz normalne resi ten multimenovy ucet. Pekna pakarna a bacha, aby sis ty karty nepletla, prodrazilo by se to obema smery :D
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49359
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod sobb » čtv lis 17, 2022 23:40

:roll: Ach jo. Možná už neexistuje, v Equa ovšem existovala :wink: Už to píšu poněkolikáté - dva účty, jedna karta. Což RB bohužel zkrouhla :?
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod mike » pát lis 18, 2022 1:34

Ve skutecnosti to byl jeden multimenovy ucet jako ten v RB. Jen se to tvarilo jako dva a ty ted mas. Jde mi o to, ze karte na mene nezalezi, kdyz zaplatis kartou, co budes mit ted k uctu, na kterem mas Eura, v korunach, tak normalne zaplatis a v bance se udela konverze meny (pro tebe nevyhodna). A naopak, klidne muzes platit kartou, co mas k uctu v korunach v libovolne mene.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49359
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod Tomas » pát lis 18, 2022 9:11

Nerozumíš, viz zde.

Změny čekají i multiměnový účet s navázanou kartou zdarma. Equa umožňovala otevřít si k běžnému účtu v korunách také účet v eurech a dolarech. Klientům pak stačila jediná karta, díky které při výběrech a platbách v zahraničí automaticky čerpali z běžného účtu v měně dané země – peníze se tak nepřevádí směnným kurzem, což jim ušetří peníze. Po přechodu do Raiffky však budou karty Equa nadále fungovat jen pro korunový účet. Zájemci mají dvě možnosti: Buď si ke každému cizoměnovému účtu pořídit novou kartu, která bude zdarma. Pokud však dál chtějí mít jenom jednu (multiměnovou) kartu, musí si ji pořídit v Raiffce a za každou vedlejší měnovou složku platit 29 korun měsíčně.

To já přesně měl. Já fakturuju v eurech, měl jsem tam dva separátní účty, jeden v EUR, druhý v CZK a měl jednu kartu. Když jsem jel do eurozóny, platil jsem v EUR a strhlo se to z EUR účtu. Platil jsem tady, strhlo se to z CZK účtu. Ke konverzi nedocházelo. Což v RB s jednou kartou nelze, asi je to na ně moc složité.

Mimochodem mi od nich v emailu přistála zase nějáká sračka, abych si dával bacha na phishing a podvody, ale jelikož "Toto je servisní sdělení společnosti Raiffeisenbank a.s." tak se to vypnout nedá.

Jsem čím dál tím méně spokojený.
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod apuka » pát lis 18, 2022 10:43

@Tomas: myslim si, ze mike ma trochu pravdu. Podle mne mas na karte informaci, v jake mene je vedeny ucet k ni (karta je zazana na nejaky ucet) a ctecka (mimo obycejnych "zehlicek") to zjisti - proto existuje ten stupidni DCC, ktery se Ti nabizi, kdyz je mena uctu ke karte v jine nez lokalni mene. Napr. v Rakousech Ti to bude nabizet DCC pro kartu k "multimenovemu" uctu pokud je primarni ucet, ktery je s kartou vazany je v CZK i kdyz budes mit k tomu i ucet v EUR. To, ze muzes mit ten "zakladni" ucet svazany s ucty v jinych menach je uz jen otazkou banky a ze platbu v EUR odecte z EUR uctu je pouze jeho internim zpusobem "odecteni" prostredku z uctu pri platbe.

Samozrejme, mohu se mylit
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16552
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod Hafi » pát lis 18, 2022 12:34

technický řešení na straně banky mě nezajímá, důležitý je, že platím jednou kartou a pokud platím v eurech a mám na eurovém účtu dostatek prostředků, tak to strhne z něj.
Ale DCC to v zahraničí k Equa kartě myslím nenabízí, takže asi terminál chápe, že jde o eurovou kartu.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8423
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod JohnyFK » pát lis 18, 2022 13:21

Tak jsem ted poprve platil na netu skrze RB a prekvapilo mne ze jsem musel prepisovat nejaky kod z mobilni aplikace.
Dříve u EQUA na mne vyskočilo na mobilu at potvrdim platbu, tak jsem ji otiskem potvrdil a hotovo.
Ted se musim otiskem prihlasit do RB aplikace, tam potvrdit platbu, a pak mi to ještě ukáže kod který musím opsat na web... ](*,)
Uživatelský avatar
JohnyFK
účastník
účastník
 
Příspěvky: 262
Registrován: pát říj 14, 2011 10:49
Bydliště: Už zase Stověžatá

Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod Lipon » pát lis 18, 2022 18:14

Mám od RB zvlášť mobilní klíč, mimo appku.
Při placení stačí otevřít klíč, ksichtem potvrdit platbu a fertig.
Nikde nic neopisuju,.možná jen nějaké přechodné řešení pro exEqua klienty.
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4906
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod mike » pát lis 18, 2022 19:20

Tomas píše:Nerozumíš, viz zde.

Cim se to v principu lisi od toho, co jsem psal?

Tomas píše:Když jsem jel do eurozóny, platil jsem v EUR a strhlo se to z EUR účtu. Platil jsem tady, strhlo se to z CZK účtu. Ke konverzi nedocházelo. Což v RB s jednou kartou nelze, asi je to na ně moc složité.

Samozrejme, ze lze, ale jen s RB uctem, ne s tema Equa prevedenyma.

Otazka ale byla, co se stane, kdyz zaplatis kartou k eurovemu uctu v korunach. Podle mne dojde v aktualnim stavu ke konverzi meny a ne ze ti to platbu odmitne. Tj. mas eurovy ucet, ale kartou muzes platit v libovolne mene. Tedy pojem multimenova karta nedava smysl, protoze to jsou automaticky vsechny (IMO).

Skoda, ze jste mi tohle nerekli predtim, nez doslo k pohlceni. Zalozil bych si u Equa EUR a USD ucty, karty navic by mi nevadily a mel bych to bez tech stupidnich poplatku, kteryma to RB zabiji. Jinak by ten multimenovy ucet byl fajn, ale k cemu je dobry, kdyz si z prichozich penez vezmou 1 %, to je normalni zlodejina ](*,) Proto ho nepouzivam.

Hafi píše:Ale DCC to v zahraničí k Equa kartě myslím nenabízí, takže asi terminál chápe, že jde o eurovou kartu.

Tohle je zajimave. Problem je ale v tom, ze DCC neotravuje moc casto, a tak jsi mohl mit stesti. Mne se to temer nestava, akorat posledne v Rakousku tam recepcni v hotelu bez ptani drze odklepla CZK. No tak to holt musela zadat znovu. Bezne to dela akorat PayPal, jestli tam platis, je s tim fakt otravny.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49359
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod mike » pát lis 18, 2022 19:23

JohnyFK píše:Ted se musim otiskem prihlasit do RB aplikace, tam potvrdit platbu, a pak mi to ještě ukáže kod který musím opsat na web... ](*,)

Jak pise Lipon, normalne jen potvrdis v aplikaci (klici) platbu, pak si to rekne o otisk prstu a hotovo. Pro RB ucty, ze by to mely Equa jinak? Kdyby tam byl jeste kod a musel jsem ho opisovat, tak bych byl asi dost zlej ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49359
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod lojzmen » pát lis 18, 2022 21:39

ČSOB píše, že na mobilu brzy nebude stačit pro platbu jen Smart banka (mobilní bankovnictví, do kterého se přihlašuji prstem), ale že bude třeba pohyb potvrdit Smart klíčem (další aplikace jen na potvrzení, ve které potvrzuji prstem). Prý nová pravidla bezpečnosti jsou z EU.

Osobně si myslím, že zcela ochránit děti a blbce nikdy nepůjde.
Uživatelský avatar
lojzmen
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1092
Registrován: ned lis 21, 2010 23:58
Bydliště: Ostrava-Poruba

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod sobb » pát lis 18, 2022 22:18

mike píše:Samozrejme, ze lze, ale jen s RB uctem, ne s tema Equa prevedenyma.
Nabízí to i pro exEqua účty, ale s poplatkem za každou vedlejší měnu - jak už jsem psala výše. Tedy pro přesnost - na rok tuto službu pro exEqua nabízí zdarma.

mike píše:Tedy pojem multimenova karta nedava smysl, protoze to jsou automaticky vsechny (IMO).
Tak ještě jednou: princip je ten, že jsi měl dva účty, jednu kartu, a strhávaly se buď koruny nebo EURa, podle platby. Pokud by jsi platil v EUR, ale na účtu jich nebyl dostatek, tak by teprve došlo ke konverzi. Bylo to zdarma, funkční, pohodlné, ať už to budem nazývat jakkoliv.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod mike » pát lis 18, 2022 23:09

sobb píše:Tedy pro přesnost - na rok tuto službu pro exEqua nabízí zdarma.

Toho bych vyuzil. Pocitam, ze za rok stejne prestanou exEqua ucty existova a vsechno prevedou na standardni RB ucty.

sobb píše:Tak ještě jednou: princip je ten, že jsi měl dva účty, jednu kartu, a strhávaly se buď koruny nebo EURa, podle platby. Pokud by jsi platil v EUR, ale na účtu jich nebyl dostatek, tak by teprve došlo ke konverzi. Bylo to zdarma, funkční, pohodlné, ať už to budem nazývat jakkoliv.

Ja tomu rozumim, jen rikam, ze to neni multimenova karta, ale ucet :D U RB je to same, jen je ten ucet jeden a ma neco jako slozky v jinych menach. Coz je podle mne lepsi, mas jedno cislo uctu. Kdyby to tak mela Equa, tak ted nemas problem, ale jelikoz se to tam tvarilo jako vic uctu, mas je ted u RB a kartu jen k jednomu ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49359
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod Etheric » sob lis 19, 2022 8:29

Možná blbá otázka, ale dají se ještě Marky vyměnit za platnou měnu?
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8061
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod Hafi » sob lis 19, 2022 10:07

asi jo, ale nejspíš musíš na německou centrální banku...takže záleží, koliks jich našel
https://www.ecb.europa.eu/euro/exchange ... ex.cs.html
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8423
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod Dromedaro » sob lis 19, 2022 10:25

Ještě to můžeš zkusit na zahraniční turisty jako rulíčkáři v Praze :D
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4331
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod Etheric » sob lis 19, 2022 11:06

Záleží, jakou to má teď hodnotu. Že by za to dřív bylo luxusní auto neznamená, že to teď nebude mít cenu jízdenky tam i zpět, ubytování přes noc a jednoho currywurstu...
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8061
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod Dromedaro » sob lis 19, 2022 11:20

Skoro se mi nechce věřit, že bys něco takového nezadal do google...

Německé banky DEM stále vyměňují a nemají na to (jako jedna z mála zemí) časové omezení, protože jich je mezi lidmi stále za miliardy. Kurz je 1euro = 1,95 DEM
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4331
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod Etheric » sob lis 19, 2022 11:29

Dopravit se do německý centrální banky a zpět bude teda celkem výzva... Každopádně to bude jednodušší, než tu měnu kdysi dostat sem :)
Byl bych radši, kdyby tam bylo schovaný třeba zlato, kvůli němu bych nemusel za hranice ...
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8061
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod Hafi » sob lis 19, 2022 21:43

jsem si teď proklikal bankovnictví a
1) napíšu rb.cz a hodí to chybu neb tam nemaj přesměrování na www.rb.cz
2) nevymyslel jsem jak změnit pořadí účtů tak, aby eurový účet nebyl první
3) celkově je to zjevně zbytečně komplikovaný proti původnímu stavu i proti celkem čemukoliv dalšímu
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8423
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod mike » ned lis 20, 2022 0:46

Hafi píše:napíšu rb.cz a hodí to chybu neb tam nemaj přesměrování na http://www.rb.cz

Huh? Tohle normalne funguje a pouzivam to furt.

Hafi píše:celkově je to zjevně zbytečně komplikovaný proti původnímu stavu i proti celkem čemukoliv dalšímu

Vec zvyku. Ne ze bych z toho byl nadseny, puvodni interface eBanky byl lepsi, ale zit se s tim da. Chapu, ze proti primitivnimu Equa interface to muze vypadat sloziteji, ale orientovat se v tom da bez problemu a je to i docela intuitivni. Kdyz porovnam s tim, co jsem nedavno videl u CSOB nebo treba s AirBank pro mimozemstany... :D
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49359
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod Hafi » ned lis 20, 2022 1:25

ČSOB je retro, ale vcelku OK.
Airbank je úplně v pohodě, mbank je takový graficky neuspořádaný, ale v pohodě funkční. Jo, asi je to o zvyk, ale na prvních 10 minut mi to přišlo místy nelogický.
rb.cz...možná si to pamatuje prohlížeč? Teď už mi to tak jde, ale když jsem na to vlez poprvé, tak error, a před tím na PC taky
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8423
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod mike » ned lis 20, 2022 1:40

Nedavno jsem CSOB videl poprve a nemohl jsem tam najit zakladni veci, pricemz majitelka uctu, ktera ho pouziva uz delsi dobu, je na tom podobne. Nelogicke usporadani. Retro je treba Fio, ale s tim nemam problem, ac ho temer nepouzivam, tam je to celkem rozumne.

AirBank mam a prestal jsem pouzivat uz pred lety (takze aktualni podobu vlastne neznam, pokud se zmenila), protoze to bylo se mnou naprosto nekompatibilni, nikdy nic nebylo tam, kde bych to cekal. Nerikam, ze je to spatne, je to profi, ale pro nekoho jineho.

Schvalne jsem to zkusil z pracovniho laptopu, kde to bylo poprve:
- Firefox: z rb.cz udela http://rb.cz a nefunguje. Kdyz dam rucne https://rb.cz, tak OK. Pak uz si zrejme pamatuje, ze ma pouzit HTTPS a chodi to.
- Chrome: rb.cz hodi na vyhledavac, kde je na prvnim miste spravny link. https://rb.cz zafunguje.

Takze nemaji osetrene akorat HTTP, coz bych jim odpustit, dneska uz je asi chyba browseru, ze nezkusi HTTPS jako prvni.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49359
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod karaya1 » ned lis 20, 2022 21:11

mike píše:Takze nemaji osetrene akorat HTTP, coz bych jim odpustit, dneska uz je asi chyba browseru, ze nezkusi HTTPS jako prvni.

Spíš je to blbě pochopené HSTS ze strany vývojářů RB webu (taky jsem si toho nedávno všiml). Hlavičku posílají správnou a vypadají, že spoléhají, že všechny browsery automaticky půjdou přes HTTPS, ale jednak nejsou v seznamu, jednak HSTS je honorováno, až když proběhne alespoň jedno úspěšné HTTPS spojení. Takže zcela ignorovat HTTP-only případ je... no, nerozumné :wink:

Jinak RB bankovnictví mi nevadí (ale můžu srovnávat s ČS, mbank, Monetou a Hello), jediné, co je skutečně otravné (třeba ve srovnání s Georgem ČS) je zadávání účtu příjemce - ČS umí zchroustat celé číslo účtu naráz (copy-paste třeba z mailu), v RB to musím sázet po až třech částech.
karaya1
účastník
účastník
 
Příspěvky: 687
Registrován: pon kvě 14, 2007 12:16
Bydliště: Brnéčko

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod mike » ned lis 20, 2022 21:23

:smt023 diky za upresneni, zas jsem se neco dozvedel (weby nedelam :)). Nechces jim to napsat?

Trech? Ucty s predcislim mi prijdou docela vyjimecne, uz jsem dlouho zadny nevidel.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49359
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod karaya1 » ned lis 20, 2022 22:26

Ale tak jo, napsal jsem jim na info zavináč - aspoň provedu test, jestli to někoho zajímá, nebo ne :wink: Je to takový zvláštní případ, pro testování tohoto případu potřebuješ čistý prohlížeč/počítač; pravděpodobně to vývojáři zkoušeli jen u sebe a "dobrý, funguje to". Což je neomlouvá.

Já nedávno zadával asi dvě nebo tři platby s předčíslím, na nějaké eshopy. Taky jsem se divil - a nadával, že musím copy-paste dělat třikrát a ještě u toho kontrolovat, jestli jsem to označil dobře; místo abych to vzal celé najednou.
karaya1
účastník
účastník
 
Příspěvky: 687
Registrován: pon kvě 14, 2007 12:16
Bydliště: Brnéčko

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod Hafi » ned lis 20, 2022 23:08

z českých bank má předčíslí vždy mbank (to často používají menší eshopy) a občas Komerčka.
Rozdělení na 3 položky je fakt zbytečný, ale i i třeba airbank to tak má. V tom je super mBank. Equa měla i zajímavou funkci, že u většiny účtů sama dohledala majitele, což zpřehlednilo historii transakcí, aniž bych to vyplňoval - jméno majitele účtu se předává s každou transakcí automaticky, tedy pokud někdo někdy poslal prachy komukoli do Equa, tak pak už to Equa zobrazovala u odchozích plateb (všem, nejen tomu prvnímu příjemci).
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8423
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod mike » pon lis 21, 2022 1:32

karaya1 píše:Ale tak jo, napsal jsem jim na info zavináč - aspoň provedu test, jestli to někoho zajímá, nebo ne

:smt023 podel se pak o pripadny vysledek.

karaya1 píše:Je to takový zvláštní případ, pro testování tohoto případu potřebuješ čistý prohlížeč/počítač; pravděpodobně to vývojáři zkoušeli jen u sebe a "dobrý, funguje to". Což je neomlouvá.

Vyvojare jo, testery ne. Jestli nejake maji. Protoze ti maji zacit testovaci s cistym image.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49359
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod karaya1 » pon lis 21, 2022 13:52

Kromě generického mailu "děkujeme, ozveme se" došel dopoledne i mail od ženské z podpory, že to "předá na příslušné oddělení jako námět na zlepšení" a nějaká omáčka okolo. Předpokládám, že z vývoje se už nikdo neozve, takže reakci budeme moci sledovat jen občas zkusmo, jestli jim to ještě furt nefunguje, nebo už začalo :twisted:

Vývojáře to ale taky neomlouvá. V dokumentaci je na onen případ upozorněno, tak bych čekal, že si to pohlídají na první dobrou. Navíc shození :80, když ještě nemají ověřeno, že browsery automaticky vyžadují :443, je neklamnou známkou, že to nepochopili (nebo nedomysleli), a za to testeři taky nemůžou :wink: (Ale možná mám jen na vývojáře vyšší nároky než je běžné.)
karaya1
účastník
účastník
 
Příspěvky: 687
Registrován: pon kvě 14, 2007 12:16
Bydliště: Brnéčko

PředchozíDalší

Zpět na Pokec