Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

o všem možném, co se zrovna nehodí do žádné jiné kategorie

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod mike » pát dub 2, 2021 22:07

Etheric píše:A když platím do zahraničí kartou, kurz je o cca 0,6Kč/Eur horší, než bych měl u tý kreditky, ale zase starosti, hlídat to, další věc ba kterou musím myslet... To je to jediný, kde bych mohl ušetřit, ale nerozumím tomu a ten trochu lepší kurz mi za to nestojí, neplatím zas tolik, aby to udělalo rozdíl, kterej by mi za to stál řešit.

Asi tak. Mam konto u brokera, kde muzu prevadet meny forexovym tj. nejlepsim kurzem. Takze bych mohl nakoupit Eura a dolary nejlevnejsi, jak to jde, prevest si je do banky, kde mam karty a pak by se platilo z toho. Jenze ty (zahranicni) prevody jsou docela pracne a navic se kurz hybe. Nestoji mi to za to, proste platim kartou aktualnim kurzem a banka si holt kousek ukousne. Budiz ji prano.

Zajimalo by mne, jestli lidi, co takhle resi kazdou korunu, pocitaji do nakladu i cas tim straveny. Aby se pak neukazalo, ze jsou to nejdrazsi penize, ktere kdy "vydelali". Nechci slevu zadarmo ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49436
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod Mawenzi » sob dub 3, 2021 5:51

Lipon
ja si prave myslim, ze to prave clovek musi furt hlidat a tak je to spis vyhodny na nejakou pujcku ala kamoska mela problem se zubama, buch 50 tacu, co s tim? zaridit kreditku a klidecek. Co kdyz ti to prave prijde zrovna do dovolene? hlidat si aby si v tom terminu na dovolene nebyl? to se taky jednou nepodari a je to hned... ale asi svoje uziti to mit nekde muze.

Me se vzivote nestalo jit do zaporu, ale to je tim, ze presne vim, kolik mam a pokud je takova ta klasika ze mas 500 na posledni tyden do vyplaty na jidlo, tak proste zeres cocku celej tyden a hotovo :D ne ze kuratko a rozvoz k obedu a pak musis do minusu, jak sou nektery lidi zvykly to delat... podle me to je hrozne nebezpecny. mam kamose, napred si vzal 10 pujcku na nedoplatek a dneska ma asi 120 tacu v kontokorentu a cim mu roste vyplata tim mu roste kontokorent, protoze vseeechno potrebuje hned. Asi proste jsou lidi, co si mysli, ze to uhlidaji (kazdej si to mysli) ale asi to neni pravda a je lepsi to nepokouset :D

mike
na internetu byla takova desne slavna osoba, patrik? a ten myslim jako mimopracovni konicek tohleto resit. Dalo se docist kde plati kterou kartou, kreditky na teticky v suplikach, rohliky za 1,40 hotovosti protoze prodavacka zaokrouhli na 1kc a ne 2, za 2.80 naopak kartou, protoze tohle ti hodi 60 haliru a kdyz to udelas kazdej den, mad jednou tydne rohliky zdarma a takovy veci. Ale ten clovek tim proste zil. Zajimalo ho to.

Myslim, ze bud to musis mit castecne jako konicek, nebo se kvuli jedne veceri rocne za 150kc na to vybodnes... :D zas by clovek asi musel uz mit fakt obrat a kupovat neco jako spacak 3x za rok, aby se to asi vyplatilo a ne ze se koupi 1x za 10 let podobna vec a k tomu to hlidat.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9404
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod Etheric » sob dub 3, 2021 7:47

Mawenzi píše:Me se vzivote nestalo jit do zaporu, ale to je tim, ze presne vim, kolik mam

Ani mně, mám totiž zablokovanou možnost jít do mínusu, takže to ani nějak hlídat nemusím, nepustí mě to, kdyby náhodou.. Hlavně nemám potřebu ani povahu na to chodit do mínusu, to je až ten nejposlednější a řekneme i nejzoufalejší způsob..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8106
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod Mawenzi » sob dub 3, 2021 8:28

etheric
jo je fakt, ze to asi ani nejde, to mi nedoslo :D protoze vim, kolik mam a vim, co si muzu a nemuzu zaplatit :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9404
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod Lipon » sob dub 3, 2021 9:30

Mawe - na dovolené mívám telefon s sebou, zaplatím přes banku v telefonu.
Pokud vím, že nebude signál, tak buď splatím přes odjezdem nebo halt nějaký úrok za pár dnů po příjezdu.
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4918
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod Hafi » sob dub 3, 2021 13:08

splátka jde udělat předem nebo nastavit na budoucí datum, některé banky umožňují automatickou splátku zdarma, nebo jde na nějaký horní odhad útraty nastavit trvalá platba, a když někdy přeplatíš moc, tak trvalou platbu na měsíc přerušíš.

na úrok bacha, pokud jsi v bezúročným období, tak je 0, ale jak zaplatíš i o den později, tak je to od data vyúčtování, tedy klidně 2 měsíce. Jednou mi takto nachytala mBank. Byla tam automatická splátka, tedy stačilo mít v daný den dost peněz na účtě. Za normálních okolností to nebyl problém, a když jsem platil něco víc, tak jsem na to myslel a převedl ze spořáku. Bohužel jsem tehdy netušil, že tam nějaká částka může být - celý rozhodný měsíc jsem měl kreditku zablokovanou, neb pry nějakýmu obchodnikovi, kde jsem platil, unikla data.
No jen mi nedošlo, že jsem s ní v předchozím měsíci platil letenky a jedna se z nějakých důvodů zaúčtovala významně později než ostatní. Tedy jsem tam za asi 10000 letenku zaplatil 500 navíc.

Jinak vlastnění kreditky fakt není (resp. nemusí být) o tom být v mínusu. Pro rezervace ubytování, zálohy v autopůjčovně je to čistě jen o garanci, ne o reálných dluzích. A finanční výhody jsou třeba bonus, místy i významný (např. vhodnou platební metodou jsou nákupy na Košíku o 5 % levnější, což jsou pro mě tisíce ročně za nic.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8430
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod mike » sob dub 3, 2021 22:16

Mawenzi píše:na internetu byla takova desne slavna osoba, patrik? a ten myslim jako mimopracovni konicek tohleto resit. Dalo se docist kde plati kterou kartou, kreditky na teticky v suplikach, rohliky za 1,40 hotovosti protoze prodavacka zaokrouhli na 1kc a ne 2, za 2.80 naopak kartou, protoze tohle ti hodi 60 haliru a kdyz to udelas kazdej den, mad jednou tydne rohliky zdarma a takovy veci. Ale ten clovek tim proste zil. Zajimalo ho to.

Asi vim, koho myslis, jednu dobu se tomu nedalo uniknout. Zvlast kdyz se kolegove temi nejvetsimi speky nahlas bavili, zrovna na ty rohliky si vzpominam :D

Nic proti, jsem ten posledni, kdo by nekomu mohl vycitat prastene a financne neefektivni konicky, ale clovek si toho musi byt vedom. Jemu je dostatecnou odmenou radost z usetrenych 40 haleru za rohlik, ale kdyz nekomu jde hlavne o penize, musi na to jinak.

Hafi píše:na úrok bacha, pokud jsi v bezúročným období, tak je 0, ale jak zaplatíš i o den později, tak je to od data vyúčtování, tedy klidně 2 měsíce. Jednou mi takto nachytala mBank.

No a prave o to jde. Je to nachystana past, do ktere driv nebo pozdeji spadnes. Banky nevydelavaji na lidech, co plati vcas a maji nulove uroky, ale na tech ostatnich.

Pro mne to neni, ja prave tyhle pasticky nemam rad a programove se jim vyhybam. Protoze mne nebavi to furt hlidat. Treba ucty za telefon platim az po upomince casteji nez spravne. Protoze mi posilaji upozorneni na vyuctovani pres SMS, kterou si obvykle prectu mimo pocitac, takze to nemuzu vyridit hned nebo si aspon oznacit mail. A pak na to zapomenu. Zato upominka mailem prijde a tu uz zaplatim.

Etheric píše:Hlavně nemám potřebu ani povahu na to chodit do mínusu, to je až ten nejposlednější a řekneme i nejzoufalejší způsob..

Vec povahy. Mam to stejne, ale znam lidi, co to maji naopak, sice vydelavaji slusne, ale neumi s penezma zachazet a pak je furt resi. Na takovych banky vydelavaji. Mne taky banka furt otravuje s kontokorentem, ac musi videt, ze zadny nepotrebuju a muj ucet ma posledni dobou presne opacny problem.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49436
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod Etheric » ned dub 4, 2021 3:32

mike píše:muj ucet ma posledni dobou presne opacny problem.

Jakože tam je až nesmyslně moc peněz? Takovej problém byse mi taky líbil :)

Btw to se mi líbí na mojí bance, nic mi nenabízí a nenutí. Jsem u nich ale 12 let a za tu dobu mi poslali dva dopisy, oba obsahovaly novou kartu. Zanedlouho přijde třetí. Ani žádný emaily, nic. Maximálně tak každoroční nový podmínky, ve kterých se pro mě jako uživatele nic nemění. Fio banka :smt023 Za ten jejich přístup jim mile rád nechám při platbě kartou do zahraničí 0,6Kč z jednoho eura a nijak mi to vadit nebude... Oni podporují mě, že mám klid, tak já podpořím je. Tyhle platby do zahraničí jsou to jediný, kde si na mně můžou vydělat
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8106
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod mike » ned dub 4, 2021 20:41

U Fia mam ucet taky uz aspon 10 let, ale temer ho nepouzivam. Webove rozhradni mi prijde amaterske a pro mne malo pouzitelne. Ano, nic mne to nestoji a neotravuji, proto jsem ho jeste nezrusil. Mam ho hlavne kvuli tomu, ze mam u Fia ceske akcie a je prakticke mit proti brokerskemu uctu bankovni, jelikoz prevody se daji delat okamzite. On i ten brokersky vypada jako neco, co si nekdo splacal na kolene (mam srovnani se zahranicnima), ale jelikoz ho mam na dividendove akcie a aktivne obchoduju jinde, nevadi to. Kdyz se teda nezacne neco zasadnejsiho dit, nechci rychle prodat a ono se jim to neposere. To mne pred lety stalo hezkych par tisic... Plus je vyrazne otravnejsi, kazdou chvili mi chodi mailem "Oznameni o vyhlaseni nove doumentace".
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49436
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod ripper6 » ned dub 4, 2021 23:37

Etheric píše:Slyšeli jste někdo o Bitcoin Buyer a podobně,

Prosimte do takovych nabidek nechod nebo pak budes jeden z tech co bude psat jak je to letadlo :D
Sam se muzes preptat i jinde at uz poslanim PM nebo ve finexpertu ale nehledej boudu...
to tak v roce 2013 koupis za 4000kc a dnes mas treba z toho 1 mega to je cele kdyz jses lopata a cast bitcoinu jsi nekde rozhazel ac jsi jich mel treba 7 :D
Dnes ti napisou ze je to nahore, kecy, mas tu nasazeni kde se jeste stale ceka napr ETH, Monero, ADA, IOTA to az se nasadi tak to bude raketa, takze nema cenu resit, bud chci podporit novej projekt a nebo to mam jako letadlo a nedam tam nic.
Myslim ale ze je fajn min rozdelene penize, takze proc nemit i svoji virtualni zahradku na duchod :wink:
Pokud do toho jdu tak musi to byt i zaliba, vyzaduje to ucty, dalsi technologie, vecne reseni co kam nacist, Qrkody, same zabezpeceni a blbosti.
A neni to o tom ze tam clovek rve uspory, je to ze tam casem dostane free prachy a ty zase dal investuje tedy ma z toho takovou zahradku. To ke krypto jen :)

-Každopádně mě to zaujalo, vložit 10k a vydělat bez práce 80 za den
Odpoved: ano je to nekde mozne, ale zalezi na te mene a casovem obdobi, toto nelze hned cekat, lepsi je to koupit normalne pres burzu / smenarnu a ne pres nejake fake weby nebo sliby.
Hodne cteni, studia, je to moc nove a malo lidi to chape.Vetsinou to vse zacalo pres Silk Roud v te dobe jeste za Ross Ulbrichta, tak tyto lidi vedi, normalne lidi co resi jen praci, rodinu tak nemeli na to ani cas.

-Znám borce, kterej si na btc vydělal tolik, že on i jeho dvě děti nemusí do konce života hnout prstem
to je velka skoda, ale mel bys klidne 10mega a vic asi tak :)
ano je nas vic co uz dnes moc nepracujeme, kazdej k tomu prisel ruzne, nekdo pres nelegalni veci, nekdo ze znamej povidal, dalsi ze zkousel technologii atd :wink:
ripper6
účastník
účastník
 
Příspěvky: 440
Registrován: pon dub 8, 2013 10:00

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod ripper6 » ned dub 4, 2021 23:40

mmmmichal píše:diky moc :) stavebko je takova ta klasika no. investovat do zlata se mi vazne nechce :D dluhopisy..noo to si budu muset nacist :-k :-k

stavebko dnes uz taky neni co bylo, zlato - jak by ti rekl tejpek z finexpert az bude nejakej pruser tak kde to prodas az budes potrebovat :D Firmy sice nabizi ze to pak od tebe odkoupi, ale proc by to delali kdyz toho budou mit sami dost :)
V pripade te nouze a vetsiho P, uz vidim jak to nekdo koupi.
dluhopisy to take neni tak snadne, tam je riziko ze spis projedes.
akcie super vec ale musis tomu trochu rozumer, ne vsechny jsou ok a lze tam taky hezky projet, mam kamarada co ho to stalo 300 000kc a osobni bankrot :(
ripper6
účastník
účastník
 
Příspěvky: 440
Registrován: pon dub 8, 2013 10:00

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod ripper6 » ned dub 4, 2021 23:50

Etheric píše:Mám u svý banky všechno zdarma, i platby na SVK, banka mi nevolá, nepíše, nevím o ní dokud ji nepotřebuju. A když platím do zahraničí kartou, kurz je o cca 0,6Kč/Eur horší, než bych měl u tý kreditky, ale zase starosti, hlídat to, další věc ba kterou musím myslet...

Takze byt nemas, zijes u rodicu a nic neresis? :)
Tohle je takova vymluva, tak to ma kamarad jeden programator, nikdo neveri ze proc mu pada v byte vomitka na hlavu, proc neslo topeni... proste nechtel nic resit tak radsi polozi na stul v pokojicku prachy (spolubydlicimu) a at se ten byt nejak zaridi :D
Kartou tak jako tak dnes bezne lidi plati, fajn je hotovost aby ji vlada nezrusila, ale tu a tam se hodi. Takze mam jedno zda hlidam nejakou debetku abych mel na uctu na zaplaceni a nebo sem tam kouknu do kreditky a zaplatim tou :)
At uz v krame nebo online. Vyhoda je jasna: vratka nejaka je, setri to jeste penize placeni do zahranici a u zbozi kdyz jsem ted platil 30 000czk tak to mame hned neco :) Plus mohu pocitat i s nejakym tim bonusem napr na vanoce :)
Email tak das mail kde ti to nevadi, muzes mit email ciste na banky a tam ti pak muzou chodit ty souteze, blbosti :D
Nikdo me nevola, proc? Volala me driv City Bank ze jsme u nich mel 3 kk, vysvetlim jsem jim to do telefonu, stacilo 5min ze proste ten produkt znam, tohle mam, tam je to jinde levnejsi a uz do smrti nevolali :D
Rajfka me dala pak za to na blacklist protoze jsem vycerpal jejich vyhody a mam dalsi klid.
Pak me volal Home Credit, tak jsem mu rekl ze chci teda 100 000czk na 2 roky a rekli rpsn 13%, ja jim rekl co to ma znamenat? wtf? kdyz jinde je 4,5%... ticho na drate a uz nezavolal takze stacilo jim to rict a je pokoj :)
Kamarad mel leta pouze jen Moneta ucet a volali mu vecne, ze se tam vali 300litru, radsi vse blokoval nez aby jim to vysvetlil :( Jeho blbost.
Stejne jako dalsi nabidky investic, taky me volala Moneta, stacilo rict ze rad vlozim 200 000czk (to chteli nahodne me nasli a ze nabizej), ale nemam cas protoze dojit nemohu na tu pobocku, fakt ne protoze me bezi na 5 monitorech burza, ze me letej miliony a ze se stydim a operatorka pak radsi hovor ukoncila ze je to v poradku :D
ripper6
účastník
účastník
 
Příspěvky: 440
Registrován: pon dub 8, 2013 10:00

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod ripper6 » pon dub 5, 2021 0:04

Mawenzi píše:ripper6
asi mi staci ze musim mit 3 simky, protoze kdybych chtela jen 2 tak takova co chci neexistuje :D nebo o ni zatim nevim... takze jo, obcas proste musim prezit volani za 12kc do jine site,

takze se zeptam jako debil, ale kreditka funguje takto ?
- platim a jdu do minusu
- na konci treba mesice si proste musim pohlidat, abych poslala na ten ucet dost penez na vyrovnani do plusu?

- da se to delat treba trvalym prikazem na nejakou castku? (napr. budu na vandru v ty dobe a nebudu mit cas ani chut ani treba moznosti se o to zrovna starat)
- da se to udelat tak ze na ten ucet poslu penize a pak kdyz platim, tak do minusu nejdu, protoze to funguje stejne jak debetka?
- pokud bych pouzila kartu jako debetku, je tam pak nejaka ta vyhoda /vratka/sleva/neco ?

ja se ptam tak teoreticky, vzhledem k tomu ze platim kartou asi tak 2x mesicne kdyz neni covidoba a ted asi tak 2x za pul roku... protoze kam bych chodila a co bych platila, ze...

Na co 3 SIM :shock: Sam mam 2, jednu beru na net, druha na volani a potvrzovani z banky :)
VOIP nemas? :) Fakt nechapu kam bys volala za 12kc :D I starej mame bych zavolal na druhej konec sveta na starej telefon / pevnou linku a tolik by to nestalo.

Ano jsou to uverove penize banky, takze platis a jdes do minusu :)
Ano musis ty penize vratit do 30dne idealne v mesici, pokud ne tak treba Hello Bank ti naucutuje pouze rezervace uverovych zdroju ale to je tak radove 30 - 50kc :) Kdyz to teda jooo zapomenes, vybodnes se na to.
Na ty penize je bezurocne obdobi, proto mi neurocili castku nikdy i kdyz jsem to neresil.
Take to mam tak ze nekde cestuji a neresim, ale asi logicky nekdy do toho mesta dojdu a na email se podivam.
Podival jsem se tak uz i v Africe, v Asii nebo v Jizni Americe a vsude PC bylo a dalo se podivat a tedy tam i neco poslat - prevest :)
Jo take jsem to tak udelal, dal jsem tam trvalej prikaz a jel pryc a udelalo se to samo :)
Ano prebil jsem kartu taky
ukazka:
mam Hello kk Alza, kde mam uver 50 000czk, jelikoz jsem nechtel mit to hned v minusu, poslal jsem na kk jeste 15 000czk a jel na vylet, tim jsem do minusu spadl az pozdeji a vubec me to nevadilo. Bonus za placeni se mi pocital stejne a jeste jsem setril stale na kurzu :)

Jasne kk vyzaduje trochu disciplinu a je vhodnejsi pro lidi trochu rozumnejsi, ve 20ti clovek tak neresi urok jako kdyz je 30+ a trochu uz penize hlida :) Takze to chapu.
I ja ale se svoji roztrousenou palici kdyz to zvladnu, tak troufam si tvrdit pokud nebere nekdo prasky od cvokare aby o sobe nevedel, tak to vzdy za ten mesic vzpomene se alespon 1x podivat na to :)
Vzdyt stravi vzdy hromadu blbosti kolem, socialni site, psani o blbostech atd :)

A proc neplatis? Pokud nemas exekuce, tak snad i tu kartu zvlast v dobe covidu prave uzijes :D
Proc? Tak pokud neletim do kramu nakoupit a stat ve frontach, je jednodusi jidlo naklikat at to priveze rohlik, kosik, tesco domu :) A tam se nabizi online platba kartou, nez potom s ridicem zdrzovat :)
Pokud jdes neco koupit drazsiho do kramu, tak asi je lepsi i 6000kc zaplatit kartou a mit na tom i vratku nez tam nest hotovost (pokud teda nechci mit to zrovna anonymni).
Sumasumarum i kdyby ti nauctovali 50kc za rezervaci uver zdroju, stale se to vrati, kdyz neco platim a vraci me treba banka za ten mesic tak to vlastne pokrylo. Stalo se me to ale za ty roky asi 2x jinak nebyl problem.
ripper6
účastník
účastník
 
Příspěvky: 440
Registrován: pon dub 8, 2013 10:00

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod ripper6 » pon dub 5, 2021 0:08

Etheric píše:
ripper6 píše:UCB kreditka Miles & More - tady zase slo vydelat na letenky zdarma, stacilo posilat sobe dobirku pres CS postu.

Tohle mě zaujalo. Vytvářet obrat na kartě tím, že pošlu na dobírku zásilku sám sobě? Vzhledem k tomu, jak je dobírka drahá plus fakt, že musím tu zásilku, třeba starý noviny, zabalit, všechno vypsat a donést na poštu, včetně čekání a cesty nějaká hodina mýho času, když to půjde dobře. Celá hodina volnýho času. Opravdu se to může vyplatit, když započteš tohle všechno?

Dnes uz to nema moc smysl, take to nedelam, ja to driv vyresil detskyma kartama, koupil jsem jich par a ty tocil jako online nakup ze dobijim detem karty :lol:
Kamarad jich mel dokonce 130 detskych karet nez mu to zrusili.
Tehdy se to vyplatilo, brigada za 30min prace v mesici a 4000kc doma, to za pokladnou nevydelas :wink:
Dnes uz to uzivam spis na to usetreni, ze me to vlastne nevadi, stacilo to trochu si nastavit a ted me to nijak neprudi. Proste uz podle vzhledu poznam jakou kartu beru kam a ty dalsi at jsou klidne v supliku :)
ripper6
účastník
účastník
 
Příspěvky: 440
Registrován: pon dub 8, 2013 10:00

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod ripper6 » pon dub 5, 2021 0:14

Lipon píše:hodilo se mi to třeba tehdy, když jsme v zahraničí půjčovali auto,
výhody nijak extra nesleduju, banka mi kdysi kreditku zdarma nabídla, dodneška za ní nic nechce, je k ní celosvětové cestovní pojištění i pro rodinu (ne že by se teď nějak hodilo), tak jí používám; jakmile přijdou s nějakým poplatkem za ní, bude šlus

Jo presne, tak treba pujcovna aut ti nepujci auto casto na debetku co me rikal kamarad nebo kdo :)
Tedy musis mit kreditku a jeste embosovanou (to jsou ty vystouple cisla).
V zahranici se na cestach vzdy hodi mit toto navic, min VISA a MC kartou, tedy aspon dve asociace. Vypravel me kamarad ty prihody a ani jsem nechtel tomu verit. V jednu dobu chtel platit nutne, neslo nic a banka mela tyden problem s transakcema. Jindy neco krachlo v asociaci MC a lidi nemohli zaplatit.
Proto ideal karty a ruznych bank a asociaci.
Ja vozim hned tri asociace Visa, MC a Diners :)
Take je to bezpecnejsi, stale u prepadu se jde po prachach, karty je z praxe tolik nezajmaj, sice se nasli i pripady kdy lidi s bouchackou muzou nutit vybirat z bankomatu ale to neni tak bezne :)

pozn. jinak pojisteni pro rodinu nabizi Erste sice za podminek ale je to dobre pojisteni a to uz docela usetri. Hlavne ty trvale nasledky, kdo zazil tak chape. Plus salonky.
https://www.erstepremier.cz/cs/ucty-karty
Naposledy upravil ripper6 dne pon dub 5, 2021 0:35, celkově upraveno 1
ripper6
účastník
účastník
 
Příspěvky: 440
Registrován: pon dub 8, 2013 10:00

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod ripper6 » pon dub 5, 2021 0:29

Mawenzi píše:ja si prave myslim, ze to prave clovek musi furt hlidat a tak je to spis vyhodny na nejakou pujcku ala kamoska mela problem se zubama, buch 50 tacu, co s tim? zaridit kreditku a klidecek. Co kdyz ti to prave prijde zrovna do dovolene?

Me se vzivote nestalo jit do zaporu, ale to je tim, ze presne vim, kolik mam a pokud je takova ta klasika ze mas 500 na posledni tyden do vyplaty na jidlo, tak proste zeres cocku celej tyden a hotovo :D ne ze kuratko a rozvoz k obedu a pak musis do minusu,

mike
na internetu byla takova desne slavna osoba, patrik? a ten myslim jako mimopracovni konicek tohleto resit. Dalo se docist kde plati kterou kartou, kreditky na teticky v suplikach, rohliky za 1,40 hotovosti protoze prodavacka zaokrouhli na 1kc a ne 2, za 2.80 naopak kartou, protoze tohle ti hodi 60 haliru a kdyz to udelas kazdej den, mad jednou tydne rohliky zdarma a takovy veci. Ale ten clovek tim proste zil. Zajimalo ho to.

Co s tim? Tak pujcka dnes jde naklikat online (jedina moznost i nekde jak mit i zdarma), takze nejlepsi asi pujcit od banky ne? Vsak mBank, Moneta ale i HB meli s rpsn cca 3,5 az 5% coz je uplne jinde nez splacet nekde s rpsn treba 9,9% a vic :D Pokud jde o kreditku tak na to je idealni jeste Premium CSOB kk MasterCard, ma rpsn 7,9% coz dela nej kk pokud uz si ma kamaradka pujcit a musi to byt kk :)
https://www.csob.cz/portal/lide/ucty/premium-konto
ale jsou tam uz podminky, takze pro kamosku radeji normal pujcka v bance :)
Bez podminek pak jedine Diners tam je to 8,6% rpsn.
https://www.dinersclub.cz/soukromi-klie ... lub-pure-1
ale na bezne placeni ji nedoporucuju, Pure je zadarmo bez podminek, takze mam lezet v supliku :)

Takze to stejne hlidas, tudiz musis vedet co mas na uctu, to hlidas pak i u kk normalka :) Jako neni to moc dobre pro lidi co ziji s cockou do vyplaty, to je fakt, potom je to nutkani pujceni si vyssi nez u cloveka co ma penez dost a kk ma jen jako sluzbu pro radost :)
Ja sam to znam, take jsem kdysi nemel ani na autobus.
Hehe Patrik Chrz ten je stale, vsak se zname :lol: Jo ten to ma hodne jako echt konicek, ze ten kseftuje uz i s tim ze kdyz koupi na vylete nejakej juice napr v Penny, tak zaplati tou kartou pres dalsi virtualni aby to pokrylo prave tech 24kc co za to da u pokladny :D To zase ja tak nedavam, ale jeho to bavi.
Nekde to byla ale hezka brigada, kde za 3 mesice vydelas 500 000czk? :-k
AXA club, investicni konto jen tak aby bylo, UCB zriceni kreditky AXA kdysi, nabidla byla ze vratka na kreditku je 0,5%. Kdyz tou kartou prebijes a protocis mesicne aspon par milionu, i kdyby tam clovek tocil 100 000czk, tak tema vratkama se to nascitalo na bodove konto. Potom to slo smenit a penize vybrat z bankomatu :)
Pointa byla: AXA nabizela 0,5% zpet ale nemela osetreno zadnym limitem, proto bylo mozne cerpat nez to zarizla.

A nechapu proc lidem jsou tak jedno uplne penize, to je tak tezke pro zacatek par veci nacist, projet forum finexpert a neco se dozvedet? :) Pripadne se samozrejme zeptat (asi bych to nedal vse cist), dnes to take nestuduji, mrknu co se nove letmo resi, pripadne se zeptam kdyz me to zaujme abych vedel ze tam neni ten "hacek" a bud zridim nebo ne :)
Nekdy me to bavi, musi byt nalada, treba ted je zajmave to zakladni uctu pres video appku, nikdy jsem na to nebyl ale pokecat s bankerem treba z Nemecka, nebo Anglie a zkusit jak funguje neco nove mi nevadi :)
A to do banky nikdy nechodim, nemam to rad, nemam rad jednani s bankerem :)
ripper6
účastník
účastník
 
Příspěvky: 440
Registrován: pon dub 8, 2013 10:00

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod mike » pon dub 5, 2021 1:59

ripper6 píše:Nekde to byla ale hezka brigada, kde za 3 mesice vydelas 500 000czk? :-k
AXA club, investicni konto jen tak aby bylo, UCB zriceni kreditky AXA kdysi, nabidla byla ze vratka na kreditku je 0,5%. Kdyz tou kartou prebijes a protocis mesicne aspon par milionu, i kdyby tam clovek tocil 100 000czk, tak tema vratkama se to nascitalo na bodove konto. Potom to slo smenit a penize vybrat z bankomatu :)
Pointa byla: AXA nabizela 0,5% zpet ale nemela osetreno zadnym limitem, proto bylo mozne cerpat nez to zarizla.

Na 500 kKc bys tam musel protocil 100 mega. Jak bys to chtel udelat? Jednak bys za to musel opravdu neco nakoupit a jednak bys na to potreboval netrivialni castku na ucte. Nehlede na to, ze by ti to nejspis zarizili uz po prvnich par mega, nejaky duvod by se nasel (podezreni z prani spinavych penez, poruseni vseobecnych obchodnich podminek apod.).
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49436
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod Etheric » pon dub 5, 2021 4:45

@ripper6: tomu co píšeš o kryptoměnách nerozumím. Nerozumím akciím, burzám, kryptoměnám atd, tak se do toho neseru. Prostě tohle není pro mě.
ripper6 píše:Takze byt nemas, zijes u rodicu a nic neresis?

Byt nemám, žiju v pronájmu a neřeším nesmysly jako s těma kartama, jak jsem psal, v průměru zaplatím 50eur měsíčně, což mě stojí o 30Kč víc, než kdybych měl druhou kartu. Pro mě tohle nemá cenu, řeším podstatný věci, ne takový desetikorunový položky, který v přepočtu na čas kterej bych tomu musel věnovat nemají cenu řešit. Plus jak jsem psal, nerozumím tomu.
ripper6 píše:to je velka skoda, ale mel bys klidne 10mega a vic asi tak

Nebo bych se svojí neznalostí a povahou spíše skončil na dlažbě ;) Tohle obchodování fakt není pro každýho
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8106
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod Etheric » pon dub 5, 2021 4:49

mike píše:Webove rozhradni mi prijde amaterske a pro mne malo pouzitelne

Nevím, je to jednoduchý, pro mě přehledný bez složitostí. Ale já to používám na platbu převodem několikrát měsíčně, víc nic
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8106
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod Mawenzi » pon dub 5, 2021 15:20

ripper6
kamoska s kreditkou byl priklad, ze chapu ze to nekdo pouzije i adhoc, ne ze potrebuje neco pujcovat a uz je to tak 10 let zpatky snad :D

jo mam 3 sim, protoze se s nima vejdu do utraty 300kc/mesic coz jednou za rok az dva zkousim zjistovat co by s tim slo delat. Ja prakticky nevolam, provolam asi 10 minut rocne, takze kdyz nahodou nemam po ruce volaci / zahranicni sim tak tech 12kc za necekanej telefonat doktorce me nezabije. A dost me stve, ze mi zadnej operator neni schopnej nabidnout neco podobnyho co mam ale s trochu lepsim volanim...
proste moje simka ma volani do cizi site za 12kc, takze holt to obcas nerada ale zkousnu. lepsi nez platit mesicne pausal za 400 s tim, ze aktualne se moje utrata pohybuje 100 - 150kc i s tim ze obcas nekam zavolam za 12kc :D ale kdyz sem chtela neco i do 200 s par volnyma minutama a cca 100 smskama tak nikdo nic, samy pausaly za 400 +

jinak pokud to jde splatit treba pred odjezdem na dovcu i kdyz je to pred terminem, aby byl clovek v klidu, tak je to fajn (teda bez penale za splaceni predem?:D

no ja kartou neplatim, protoze ac se dost v poslednich letech meni, porad je pro me vyhodnejsi strcit do penezenky 3 litry a pak videt, ze tam je 500 nez utratit mozna 2000 a mozna 2900 a mozna 3400 protoze si to proste treba na ty 14 denni dovolene uplne nepamatujes, co jsi kde platil. Ano, existuji mista bez internetu. Ano, existuji mista, kde lidi maji smartphone jako zachranu na mapu a ne aby se kazdej den divali kolik zaplatili na drobnejch platbach za zmrzlinu.

no a taky hodne mist, kde platim, proste platbu kartou nema, nebo ma poplatek za mensi platby nez 100kc treba... proste je milion vosum mist, kde kartou platit nejde a protoze sme posledniho pul roku zavreny doma, tak nejak nevidim, kam bych mela chodit a platit, kdyz ubytka sou zavreny a cajovny sou taky zavreny :D

no me teda neprijde nijak zvlast vyhodny dat rohliku kilo za rozvoz. Premyslim, kdy sem naposledy koupila neco co stalo vic 6000 a mozna ze si koupim takovou vec v prumeru 1x za rok :D a i tak to rozhodne platim v hotovosti (treba bazarovy objektiv pri osobnim prevzeti :D)

ja to nechci, spis sem se tak ptala ze zvedavosti. Ale ja ziju v jinym svete, ve svete kde se na kopirku jezdi hodinu dvacet mhd :D :D a ne kde je na kazdym rohu.. :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9404
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod ripper6 » pon dub 5, 2021 17:52

mike píše:Na 500 kKc bys tam musel protocil 100 mega. Jak bys to chtel udelat? Jednak bys za to musel opravdu neco nakoupit a jednak bys na to potreboval netrivialni castku na ucte. Nehlede na to, ze by ti to nejspis zarizili uz po prvnich par mega, nejaky duvod by se nasel (podezreni z prani spinavych penez, poruseni vseobecnych obchodnich podminek apod.).

A kolik myslis ze se tam projelo? 117mega, dobiti, tedy prednabiti AXA kk karty (i kdyz je kk uver treba 50 000 nic nevadi kdyz tam nekdo posle napr 200litru) a nezarizli nic. Delal to Patrik v te dobe jako prvni se k tomu dostal.
Nic koupit nemusel, stacilo na to 130 detskych karet :)
ripper6
účastník
účastník
 
Příspěvky: 440
Registrován: pon dub 8, 2013 10:00

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod ripper6 » pon dub 5, 2021 18:17

Mawenzi píše:jo mam 3 sim, protoze se s nima vejdu do utraty 300kc/mesic,
proste moje simka ma volani do cizi site za 12kc,

jinak pokud to jde splatit treba pred odjezdem na dovcu i kdyz je to pred terminem, aby byl clovek v klidu, tak je to fajn (teda bez penale za splaceni predem?:D
Ano, existuji mista bez internetu. Ano, existuji mista, kde lidi maji smartphone jako zachranu na mapu a ne aby se kazdej den divali kolik zaplatili na drobnejch platbach za zmrzlinu.

sme posledniho pul roku zavreny doma, tak nejak nevidim, kam bych mela chodit a platit, kdyz ubytka sou zavreny a cajovny sou taky zavreny :D
no me teda neprijde nijak zvlast vyhodny dat rohliku kilo za rozvoz.
Ale ja ziju v jinym svete, ve svete kde se na kopirku jezdi hodinu dvacet mhd :D :D a ne kde je na kazdym rohu.. :D

Skoda 300kc to bych ani neuzivil a vse byse me prevadelo nebo propadalo :D
A proc tak slozite? :)
Pres VOIP appku Austrálie - mobil 2,49 jako priklad. App das jen do telefonu, nastavis parametry podle
https://www.odorik.cz/ceny.html?cenikFiltr=A
aby ti sel net v mobilu tak ti staci Wi-Fi a nebo levna SIM s LTE treba zde
https://emtecko.cz/trz/
25kc mesicne.
DATA 1 GB ..... 110 Kč/měsíc
DATA 3 GB ..... 160 Kč/měsíc
pozn. (a pro sychr utratu jsem nastavil na 200kc max takze se sluzby vypnou aby nemohlo prijit vic)
me stacil vetsinou ten 1GB, pro lidi trvajici na predplacence tak alternativa
https://www.mujkaktus.cz/homepage
pokud volam po CR s VOIP normal s mobilem (aniz bych poznal rozdil), tak kredit z Odorik je temer nemozne provolat za cenu 0,49h :) i kdybych kecal jak uvadis s doktorkou. To bych musel te doktorce / na urad volat fakt do Australie :D

Ano jde, penale neni, to penale myslis vztahove spis k pujcce z banky, to uctuji hlavne ty velke napr Moneta kdyz nekdo predem splati celou pujcku.
V pralese taky neni signal, ale nevim proc bych koukal na zmrzlinu kazdej tejden :D Zhruba odhadem vim kolik co jsem platil, zmrzlinu fakt neresim, se podivam az nekde dojedu do mesta :)
Tak potraviny myslim? :) Treba v Lidlu kdyz nekdo kupuje neco? :)
Rohlik kilo, to je asi nejakej specialni, me to tam stalo Kosik / rohlik vzdy tak 35 - 40kc ale je fakt ze jsem to nastavil vzdy na nejakou extra hodinu klidne na pul noc vecer, jeli treba v 21h ze jestli jako muzou driv a vzdy to nekdo doma prevzal :) Pripadne rano tam meli takove levne dodani.

Na kopirku, proc bys tam jezdila? Dnes to mlady fotej mobilem me rikal kamarad :) Potom to nekde posle a tam uz to vystiknou napr smlouvu. Pripadne rikal ze stejne nekdy do prace skocit musi, tudiz vytiskne tam.
A hodinu, to je drsny s MHD to jses asi v nejake indianske rezervaci, tak to potom chapu ale v centru mesta to je za chvilku kdybych tak jel :)
ripper6
účastník
účastník
 
Příspěvky: 440
Registrován: pon dub 8, 2013 10:00

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod mike » pon dub 5, 2021 23:57

ripper6 píše:A kolik myslis ze se tam projelo? 117mega, dobiti, tedy prednabiti AXA kk karty (i kdyz je kk uver treba 50 000 nic nevadi kdyz tam nekdo posle napr 200litru) a nezarizli nic. Delal to Patrik v te dobe jako prvni se k tomu dostal.
Nic koupit nemusel, stacilo na to 130 detskych karet :)

Tak jo, holt AXA podcenila, jak velky magor muze nekdo byt :D Budiz mu to prano. Ted uz maji jiste lip nastavene kontrolni mechanismy.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49436
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod Mawenzi » úte dub 6, 2021 9:22

ripper6
ja ale nebydlim ve meste. na ten kaktus kouknu, pokud by slo prejit s cislem to by bylo fajn
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9404
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod Mawenzi » úte dub 6, 2021 9:30

a pravda rohlik zlevnil uz ma ceny rozvozu od 40 do 80kc podle hodiny.

ja to proste vzdycky projdu tak 1x za rok, nemam.kapacity kazdej den sledovat jestli se neco nezmenilo na ukor pro me.dulezitejsich veci treba prochazky se psem nebo knizkou... to asi clovek fakt musi mit jako konicek aby to co tyden sledoval
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9404
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod Mawenzi » úte dub 6, 2021 15:31

tak kaktus predplacenka by mesicne byla cca o kilo drazsi nez mam ted, to nevypada, ze by clovek usetril, ale pausaly sem tam vubec nenasla. asi mi nekdy pijde lepsi zaplatit 20kc za kratkej hovor nez kazdej mesic preplacet kilo...

navic pokryti v cr porad neznamena, ze kde je signal, tam je pouzitelnej internet... rovnitko mezitim neni... no snad se brzo dockame zlepseni, i ted vidim fakt pokror se signalem v mistwch kde 5 let zpet nic nebylo a ted se da nacist i predpoved:D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9404
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod apuka » úte dub 6, 2021 16:24

@ripper6: TO je vsechno fajn, at Ti takovy zivot dari a jsi v nem stastny. Ale - a to uz naznacoval mike - ne kazdy ma chut se temto vecem venovat svuj cas, je na svete fura veci, ktere jsou mu dulezitejsi. Abych tak rekl, trefeny hezky zapad nebo vychod slunce nekde na hore ma pro mne vetsi cenu nez nahrabany milion - ten pocka, az po nem budu touzit, ten konkretni vychod/zapad slunce ne, to je jedinecne a v srdci zustane rozhodne dele nez ten milion "v penezence".

Kdyz jsem ja videl sveho kolegu, jak byl tyden nestastny z toho, ze omylem si zaplatil v samosce kartou, kterou vybral ze svych asi padesati omylem a ktera mu mela slouzit na naprosto jine ucely (kde byla vyhodna)... stejne tak, kdyz Revolut mel nejake problemy s vyplacenim a jak se pulku prace staral, jak tam minimalizovat sve prostredky... atd. atd. tak to fakt neni zivot, ktery by mne bavil. Jak se kolegove, kteri se zucastnili moznosti dostat "zdarma" casti korporatni akcii s pravidelnym dalsim zhodnocovanim, jak se mi vysmivali, ze jsem blbec, ze do toho nejdu, vzdyt jak hezky to jde nahoru - a jak jsem se potom bavil, kdyz zacali kazdou volnou chvili smutne probirat, jak to klesa, a kolik za posledni den, tyden, mesic prodelali. Potom uz nekteri prisli, ze uz me chapou...

Stejne tak se furt koukat na to, za co a kolik jsem utratil, jaky mam stav uctu, sledovat prijimani a zasilani penez, nastavovat trvale prikazy, atd. Mne uplne staci, co musim udelat kvuli beznemu zivotu. Ja vlastne vim jen asi radove (a rozhodne to neni tim, ze mi je jedno jestli je tam 10 nebo 15 miliard :lol:), kolik mame na ucte i ze kolik asi jsem spotreboval. Ale stejne nakonec vyjdu do plusu, protoze "to mam v sobe".

Ja jsem byl vychovan v dobe, kdy se nezilo z pujcek a ziju tak, abych neutratil vic, nez na co mam - ale taky nekupuji, na co nemam a co nepotrebuji, jen proto, ze jsem po tom zatouzil. Bohuzel, to je neco, co vetsine soucanych lidi naprosto chybi - ale neni se co divit, vzdyt je neustale masiruji, ze se ma zit na uvery, pujcky, hypoteky, ze to je "normalni". Pro mne ne. A jak koukam na sve zname, tak zdaleka nejsem sam.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16597
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod Mawenzi » úte dub 6, 2021 16:31

apuka
zrovna hypoteku bych mezi bezny spotrebni pujcky neradila, protoze to je podle myho nazoru trochu jinej level a platit 60 let najem neni uplne moc vyhodny kdyz muzes za "20 let placeni najmu aka hypoteky" pak jen 40let zit s tim, ze to uz nejak doklepes a az ti to zacne padat na hlavu, urcite to uz v tom veku nebude tvuj problem a jeste to mozna prodas a budes pak za to par let spokojene nekde vegetit...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9404
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod Etheric » úte dub 6, 2021 16:49

Mnohým lidem, včetně mě, vstávají hrůzou vlasy na hlavě, když slyší slovo "hypotéka" . Nebo "rodičovství", či cokoliv jinýho, co smrdí závazkem na dlouhou dobu.
Jak můžu vědět, že tady budu chtít bydlet za rok, dva, deset,...? Co když budu chtít jet do zahraničí? Nebo půl roku nepracovat a žít z vpodstatě ničeho? Nebo prostě nechci pracovat na plnej úvazek, chci mít skoro furt volno? Co když nejsu ochoten se o byt nijak starat, opravovat, renovovat,...? Pak nezbyde, než žít v nájmu.
Jako chápu Mawe jak to myslí, ale...

Btw hypotéka je vynikající způsob jak uvázat lidi a pak je ovládat, např udržováním ve strachu, že přijdou o příjem a nebudou ju moct platit. Podobných odporností jsem v bývalém zaměstnání viděl... Radši budu měsíčně platit 6k nájem, než 6k hypotéku
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8106
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod Mawenzi » úte dub 6, 2021 16:57

etheric
ja jen pisu, ze bych hypoteku nehazela do stejnyho pytle se spotrebitelskym uverem, ne ze hypoteka je pro kazdyho. to samozrejme neni.

zajimavy je, ze ja s hypo nemela nikdy ani jedinkrat pocit ze me nekdo udrzuje ve strachu nebo ovlada, asi ziju v jinym vesmiru.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9404
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

PředchozíDalší

Zpět na Pokec