Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

o všem možném, co se zrovna nehodí do žádné jiné kategorie

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod Etheric » ned led 23, 2022 4:55

mike píše:A to znamena presne co?

Například tohle
mike píše:rozumne si je uzit. Mladi mas jen jedno a jestli ti za 25 let bude neco chybet, tak tohle.

Užít dokud to jde a co to jde. Třeba i zaplatit si nějakej kurz něčeho, co mě zajímá, nakoupit do zásoby kvalitní oblečení taky není špatná investice..

Mám rok jistotu, že bude 5k každej měsíc, který budou navíc a můžu je někam nacpat. Ale po roce už nemusí být navíc vůbec nic. Nebo jen 2k měsíčně. Moc možností zhodnocení tedy nemám.

mike píše:Ze se to nevyplati a ze je lepsi platit najem a ty penize zbudou na neco lepsiho.

Mně se to nevyplatí z důvodu, kterej sam píšeš výše, nemohl bych si rozumně užít mládí, dokud ho ještě mám. Navíc v mém případě velmi reálně hrozí, že po čas splácení hypotéky pozbydu schopnosti splácet, klidně dlouhodobě. Může se stát, že nebudu mít ani na nájem plesnivý garsonky a budu nucen využít některého ze státních zařízení. Život se zdravotním omezením tyto věci přináší. Buďte šťastni všichni, kdo máte jen tu obecnou nejistotu, kterou má celá planeta..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8033
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod mike » ned led 23, 2022 19:07

Etheric píše:Užít dokud to jde a co to jde. Třeba i zaplatit si nějakej kurz něčeho, co mě zajímá, nakoupit do zásoby kvalitní oblečení taky není špatná investice..

Nic z toho neni investice. Proto jsem se ptal. Je to spotreba, utracene penize. Mozna dobre utracene, ale investice to proste neni. Nelzeme si do kapsy, pouzivejme slova v jejich spravnem vyznamu a ne v tom, ktery se nam snazi vnutit marketoidi. Ohybaji jazyk ve svuj prospech, abys mel pocit, ze neutracis, ale delas neco vznesenejsiho. Nedelas. Investice je neco, co ti prinese penize v budoucnu, typicky v horizontu let nebo desitek let. V prenesenem vyznamu by se to dalo aplikovat leda na ty kurzy, kdybys diky nim treba ziskal lepsi praci.

Jinak na utraceni neni nic spatneho, kdyz to clovek dela s rozumem. Neni dobre ani vyhazovat penize z okna za blbosti ani skudlit a odtrhavat si od huby.

Etheric píše:Mám rok jistotu, že bude 5k každej měsíc, který budou navíc a můžu je někam nacpat. Ale po roce už nemusí být navíc vůbec nic. Nebo jen 2k měsíčně. Moc možností zhodnocení tedy nemám.

V tom pripade neni celkem co resit. Mas rezervu aspon 6 mesicnich platu? Tipuju, ze ne, tak si ji udelej. Sporici ucet sice nepokryje inflaci, ale aspon jeji dopad zmensi.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod Mawenzi » ned led 23, 2022 19:34

mike
co znamena, ze pozastavili ty dluhopisy? ja sem si jich loni par koupila, ale zas nejsu nejakej znalec investic a tohle mi prislo dost konzervativni a jestli se to da kupovat jen v tech oknech a to okno bylo v roce 2021, tak su zmatena z toho pozastaveni... jakoze se nedaji kupovat novy ted (ale to nedaji, protoze neni okno) nebo ze ty co lidi maji proste smolik a zhodnoceny nebudou?

jinak sem chtela zajit nekam kde by mi poradili co s nejakym "sporenim" plat nemam sice kdovijakej, ale nejakej litr mesicne bych pustit mohla, no poprve na me zenska zapomela a podruhe resila umrti v rodine a potreti si nejsu jista, jestli to neni nejakej signal, ze se na to uz mam vytento...

jak si rikam, kdyz sem 2009 kupovala moji zboreninu bez zachodu a bez vody a bez topeni... a 3 roky bydlela v jedny mistnosti, doma sedet v zimni bunde, a denodenne zachvaty dusnosti s tim, jak se tu soubezne s bydlenim bouralo, kopalo... a 2011 padly masakralne ceny nemovitosti... uroky 2% a ja s 5,8% z cmss byla uplne k smichu vsem, co to trefili... dneska? dneska bych si se svym platem nemohla dovolit ani tu kadibudku, co mi stoji na dvore... a su fakt hodne rada, ze to mam z krku a uz to tu vzdycky nejak doklepu, i kdyz teda jeste tak 40 let vyhled neni uplne malo :D ale nejakou pripadnou dalsi pujcku treba na strechu by clovek proste nejak zvladl, i kdyby mel topit uhlim a starejma parketema v petrach v jedny mistnosti:D ale tak nebyla prdel vyjit se 4t na mesic na vse krom bydleni a byly to dost tezky roky ze zacatku, a docela me stve, ze sem tu schopnost z tech penez vyjit na jidlo, salckartu, psa a jeste nejakej vylet nejak za ty roky ztratila...

jak se rika, s jidlem roste chut a nejak mi prijde, ze dneska mi nestaci skoro ani dvounasobek (pac mam manzela a netahnu to sama, ze jo) a ze bych se mela nejak zamyslet a nekam neco davat... ale co a kam? s tim ze polovina tech poradcu sou slendriani a jak natrefit na takovyho, co opravdu poradi realne a chape, ze ne kazdej ma prumernej plat a dokaze davat bokem nejaky hausnumera
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod sobb » ned led 23, 2022 19:52

Maw: nezoufej, nic se neděje, jen pozastavili emisi dalších protiinflačních dluhopisů, která by jinak následovala hned po téhle poslední. Taky jsme naštěstí stihli nakoupit, tuším jednadvacátýho prosince (možnost byla do 23.) :D
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod mike » ned led 23, 2022 19:56

Prestali je prodavat. Tech uz prodanych se to nijak netyka. A jo, tohle konzervativni investice je.

Mawenzi píše:a 2011 padly masakralne ceny nemovitosti... uroky 2% a ja s 5,8% z cmss byla uplne k smichu vsem, co to trefili... dneska? dneska bych si se svym platem nemohla dovolit ani tu kadibudku, co mi stoji na dvore... a su fakt hodne rada, ze to mam z krku

Prave. Nacasovat investici idealne se ti vetsinou nepovede, ale v delsim horizontu se vyplati i ta nenacasovana.

Mawenzi píše:s tim ze polovina tech poradcu sou slendriani

Polovina? Kde se v tobe bere ten optimimus? :twisted:

Mne v posledni dobe furt otravuji z RB, kde mam ucet. "Osobni" banker by se pry se mnou rad sesel, idealni v dobe kulminace covidove vlny, neprijate hovory z cisel, ktera jsou ve spamlistech jako RB... nastesti volaji, kdyz jeste spim :twisted: A ne, penize do jejich fondu fakt nedam.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod mike » ned led 23, 2022 20:02

BTW...
Mawenzi píše:...ze ne kazdej ma prumernej plat a dokaze davat bokem nejaky hausnumera

Delas v IT, ne? Jestli nemas ani prumerny plat, tak je neco spatne, i jako testerka by ses mela dostat aspon na dvojnasobek prumeru. Jestli ne celostatniho, tak aspon mistniho. U nas si senior QA klidne rekne o sestimistnou castku.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod Mawenzi » pon led 24, 2022 5:42

mike
jenze ja neumim programovat/automatizovat a to je dneska 99% prac.nabidek takze jeste muzu delat co mi jde dobre a bavi me to nebo nekde v lidlu...

jo, to nacasovani vypadalo roky ze sem to fakt posrala ale na druhou stranu tech par let, kdy byly nemovitosti hodne dole asi nebylo z dlouhodobyho hlediska tolik a nahore asi hudou mnohem dyl, takze jo, z dnesniho pohledu jiste i tak docela slusny. 100% navic z cmss, takze si nestezuju:)

no tak nechtela sem je tam hazet vsechny:D

sobb
diky, doufala sem ze to tak bude, ale nejak to uplne nesleduju, ted ve stadiu dej se vule bozi.

no ja tam taky byla nekdy 20.12, v prosincu prisel kolega ze si to koupil tak si rikam sakra, koupim si taky:D vypada to dobre, no tak tak sem tam byla:D jako ne ze bych chtela at se inflace prohlubuje ale... :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod sobb » pon led 24, 2022 11:27

Jejda, škoda, že jsi neřekla. Teď už se dá majetkový účet založit i elektronicky, pomocí eObčanky. Takže ušetříš na poplatku a nemusíš nikam chodit (což byl i důvod, proč jsme dluhopisy nenakoupili už v průběhu roku, nechtělo se nám kvůli tomu jezdit do banky).

Tobě už je to na nic, ale až bude nové upisovací období, tak se třeba někomu bude hodit: Dluhopis Republiky teď nakoupíte plně online pomocí eObčanky
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod Mawenzi » pon led 24, 2022 12:38

sobb
asi sem o eobcance jeste neslysela ja asi ziju v jinym stoleti:D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod sobb » pon led 24, 2022 12:46

to je ten čip na občance, pokud ho máš aktivovanej (což jde hned při přebírání nové občanky, nebo kdykoliv později), tak máš eObčanku
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod apuka » pon led 24, 2022 16:48

Pokud ma mawe uz cip s obcankou, pardon obcanku s cipem... Ja jej mam jen asi pul roku (a furt jej hledam, jak je ted malinka... :twisted:)
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod mike » pon led 24, 2022 19:20

sobb píše:to je ten čip na občance, pokud ho máš aktivovanej

Obcanku s cipem mam uz pres 3 roky, ale nemam ho aktivovanej. Protoze mi pri prebirani nebyl nikdo schopen rict, k cemu je to dobre a shodli se na tom, ze (zatim) k nicemu. Ze by se od te doby neco zmenilo? :D
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod Mawenzi » pon led 24, 2022 19:24

tak to ja mam asi obcanku bez cipu... kolik let ma vubec platnost, tak 10? tak to se za par let asi dockam :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod sobb » pon led 24, 2022 19:43

mike: my máme nový občanky někdy z konce roku 2018 a naštěstí jsme si tehdy čip aktivovali. Jinak bychom byli bez dluhopisů :D Ono těch možností použití elektronickýho průkazu bude přibývat, takže se asi bude časem hodit i na další věci.

Mawenzi: jo, deset let. Ale pokud bys o eObčanku z nějakýho důvodu stála, tak si můžeš o výměnu požádat i dřív.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod mike » pon led 24, 2022 22:17

Ja ji mam z leta 2018 a tenkrat na urade fakt rikali, ze zatim to neni k nicemu a ze si to kdyz tak muzu aktivovat pozdeji. Njn, holt jsem nebyl dost predvidavy a podcenil rychlost nasich uradu, uz za tri roky se neco pohnulo :D
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod mike » pon led 24, 2022 22:25

Mawenzi píše:jenze ja neumim programovat/automatizovat a to je dneska 99% prac.nabidek takze jeste muzu delat co mi jde dobre a bavi me to nebo nekde v lidlu...

Umet nejaky scriptovaci jazyk je plus, ale neni to podminka nutna. Porad bude dost prace treba na testovani GUI, ktera vyzaduje lidskou interakci a rozumne se automatizovat neda.

IT je dneska nejlip placeny obor a pracovat v nem za min, nez prumernou mzdu, nedava smysl. Berou te na hul. Uz si zvykli a asi ti moc chtit pridat nebudou. Tak holt jedine zmenit praci. Muzes zacit tim, ze si zalozis profil na LinkedIn. Chce si to s nim dat trochu prace, prvni dojem je dulezity, takze by mel vypadat lip, nez tve prispevky na OF ;-) Kolegove, co je maji, rikaji, ze je furt otravuji recruiteri s nabidkama. Sam ho nemam, protoze o otravovani nestojim a o zmenu prace taky ne (mozna by mi nekdo zaplatil vic, ale urcite by za to chtel vic prace ;-)).
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod Hafi » pon led 24, 2022 22:40

eOP vydáváj s čipem od půlky roku 2018 - tehdy jsem kvůli tomu zdržoval změnu trvalého bydliště po stěhování. A od začátku se tím jde hlásit do systému státní správy, možnosti konkrétního využití se rozšiřují. Nevýhoda je, že to vyžaduje čtečku a nejde z toho udělat nějaká elektroniká kopie do telefonu. Ale v současnosti se do stejnýho sytému dostaneš i jiným způsobem, nejsnáze přes bankovní identitu - tj. ověří tě banka stejně jako když se přihlašuješ do IB a řekne státu, že jsi to ty.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8414
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod sobb » pon led 24, 2022 22:40

mike: to je dost pravděpodobný, že ouřednice tou dobou věděly prd, když se občanky s čipama zaváděly teprve od července.
Aktivovat později to samozřejmě jde, ale člověk kvůli tomu zas musí na ouřad. A to my tuze neradi, tak jsme to raděj tehdy udělali hned :)
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod mike » pon led 24, 2022 22:46

@Hafi: jo, z RB mi pred casem psali, ze by to melo jit, ale jeste jsem to nezkoumal.

@sobb: jj, bylo to v srpnu, prece po nich nemuze clovek chtit, aby uz za mesic neco vedely :twisted: Taky nerad chodim na urady, asi zkusim tu bankovni identitu. Ctecku sice nekde asi mam, ale kdo vi, jeslti by s tim fungovala.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod sobb » pon led 24, 2022 22:47

Hafi: u novějších strojů je prý čtečka součástí ntb případně klávesnice. Ty naše to neumí, ale čtečka nás stála pár stokorun, tak to nebyl problém.
Ta bankovní identita má nižší stupeň ověření, než eObčanka. Třeba zrovna na správu majetkového účtu už stačí, ale pro založení je třeba eObčanka (nebo možná i jiný způsob vyššího stupně ověření, to jsem nezkoumala).
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod sobb » pon led 24, 2022 22:50

mike: podle toho na co, jak píšu výš, bankovní identita má nižší stupeň ověření. Specifikace čtečky na občanku jsou všude uvedený, ostatně i prodejci to tam často i přímo píšou.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod mike » pon led 24, 2022 22:57

Njn, ale co ja vim, jakou ma moje ctecka specifikaci? :D Dostal jsem ji pred vic nez 10 lety s jinou cipovou kartou, abych se mohl nekam dostat. Lezi kdesi v krabici.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod sobb » pon led 24, 2022 23:53

Tak se podívej na krabici, teda jestli leží v té originální. Anebo to po aktivaci čipu prostě zkusíš a buď to půjde nebo ne :)
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod mike » úte led 25, 2022 1:01

Ve velke krabici s eletrobordelem jsem myslel ;-) Original jsem nejspis vubec nedostal.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod Mawenzi » úte led 25, 2022 6:55

mike
prispevky na of se pisou z mobilu v buse, vlaku, pri kopru... se mrzlejma rukama a tak.
s linkedinem asi si clovek da vic prace:D ale ja tam nemam co napsat ani co nabidnout, navic su stara konzerva a vyhovuje mi dojizdeni jen 2x 45 minut. v brne je vetsina tech firem (a nektery by me uz kdyz sem 2017 hledala praci zamestnali za zajimavejsi plat), ale 2x denne 90minut mimo spicku nebo tak 120 ve spicce... asi pro me ty penize nejsou tak dulezity v porovnani treba s tim, ze su hodne aktivni clovek a mam rada cas na svoje konicky, netahat si praci domu a ve 14:00 pekne vypadnout, a ne ze dneska budu v praci do 20h vecer protoze a propadne mi treba tancovani, ale zitra muzu domu ve 12, protoze bude hotovo... co ja s tim kdyz zitra lekce neni? a o ty 200 uz sem stejne prisla?

kdyz nejak vyjdu, asi mi vic vyhovuje predvidatelnost a stabilita.

a kdyz se zamyslim, v roce 2026 se loucim s cmss, takze pak uz to bude uplne v pohode.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod pavproch » úte led 25, 2022 16:38

Už su doma, pracovat už neska nebudu (už nemůžu, mám po dnešku dost), taxem si zpoměl, že sem sem chtěl naspat:

K těm investicím - moje uvažování i realizace začaly (a taky skončily) stavebním spořením, tehdy ještě se státním příspěvkem (existuje ještě dneska?), což byla (tehdy = ca 1995-2000) perspektivní a bezpečná investice. Neska na investování prdím, raději spotřebovávám + držím si online (větší) rezervu cash pro případ "jakéhokoli průseru".

K těm e-občankám: Mám OP čerstvě nový (léto 2021) s čipem ale neaktivovaným (mám strach, aby až se stát dozví, že sem ho aktivoval, mi povinně nevnutil datoschránku pro komunikaci s ním, neb něco takového co já nechci) a pro bankovní čipovku mám tuhle čtečku - "Čtečka eObčanek AXAGON CRE-SM5 ID card", čili technicky sem ready. Má to smysl uvažovat o aktivaci, není tam nějaká povinnost (viz výše) resp. k čemu všemu bymita aktivovaná e-občanka mohla být?
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod mike » úte led 25, 2022 17:09

Mawenzi píše:prispevky na of se pisou z mobilu v buse, vlaku, pri kopru... se mrzlejma rukama a tak.

A i tak to nekteri zvladaji citelne ;-)

Mawenzi píše:s linkedinem asi si clovek da vic prace

To by mel. Prvni dojem je dulezity. Zvlast u testeru na pisemnem projevu dost zalezi, nikoho nebavi lustit necitelne reporty.

Mawenzi píše:ale ja tam nemam co napsat ani co nabidnout, navic su stara konzerva a vyhovuje mi dojizdeni jen 2x 45 minut. v brne je vetsina tech firem (a nektery by me uz kdyz sem 2017 hledala praci zamestnali za zajimavejsi plat), ale 2x denne 90minut mimo spicku nebo tak 120 ve spicce...

Zensky se podcenujou. Samozrejme, ze tam mas co napsat. Minimalne leta zkusenosti. Pri dnesni nabidce to neni malo, pouzitelni lidi se shaneji tezko. Co se dojizdeni tyce, covid hodne veci zmenil a home office uz je bezna minimalne na nekolik dni v tydnu (ja mam treba uz nekolik mesicu kancelar, kde jsem jeste nesedel ;-)).

Mawenzi píše:asi pro me ty penize nejsou tak dulezity v porovnani treba s tim, ze su hodne aktivni clovek a mam rada cas na svoje konicky, netahat si praci domu a ve 14:00 pekne vypadnout, a ne ze dneska budu v praci do 20h vecer protoze a propadne mi treba tancovani, ale zitra muzu domu ve 12, protoze bude hotovo... co ja s tim kdyz zitra lekce neni? a o ty 200 uz sem stejne prisla?

Mozna o 200 prijdes, ale kazdych par tydnu vydelas o 20000 vic. Vzdycky je neco za neco.

Mawenzi píše:kdyz nejak vyjdu, asi mi vic vyhovuje predvidatelnost a stabilita.

Kazdy sveho stesti strujcem. Kdo hleda, najde. Tva teta Katerina :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod pavproch » úte led 25, 2022 19:12

pavproch píše: K těm e-občankám: Mám OP čerstvě nový (léto 2021) s čipem ale neaktivovaným (mám strach, aby až se stát dozví, že sem ho aktivoval, mi povinně nevnutil datoschránku pro komunikaci s ním, neb něco takového co já nechci) a pro bankovní čipovku mám tuhle čtečku - "Čtečka eObčanek AXAGON CRE-SM5 ID card", čili technicky sem ready. Má to smysl uvažovat o aktivaci, není tam nějaká povinnost (viz výše) resp. k čemu všemu bymita aktivovaná e-občanka mohla být?


Taxem zasurfil na https://info.identitaobcana.cz/eop/ a tam píšou, že potřebuju čipový OP, správnou čtečku (obé mám) a naigstalovat sw e-obcanka. Takže nato seru, beztak bymiten státní sw rozhodil bankovní čipovku (sem ráth, že mito funguje).
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod Lipon » úte led 25, 2022 19:38

pp: jakmile použiješ i bankovní identitu ke svojí identifikaci, stát ti schránku stejně automaticky zřídí (a MŮŽEŠ si ji nechat obratem deaktivovat), na začátku příštího roku
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4883
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod karaya1 » stř led 26, 2022 19:59

Tohle budu muset pořádně nastudovat, aby z toho nakonec nevylezlo něco jako běžné story Briana Krebse z US, kdy často jediné bezpečné řešení je zřídit si elektronický přístup a "zapíchnout vlajku" dřív než útočníci...
karaya1
účastník
účastník
 
Příspěvky: 680
Registrován: pon kvě 14, 2007 12:16
Bydliště: Brnéčko

PředchozíDalší

Zpět na Pokec