Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

o všem možném, co se zrovna nehodí do žádné jiné kategorie

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod ripper6 » pon dub 12, 2021 12:07

mike píše:Cast lidi se dokaze zaridit podle toho, co ma k dispozici a sve potreby omezit. Proste si vystaci i s malem

Se hodi, treba dnes jak lidi breci ze nemuzou ke kadernikovi, kdo jim to sestrihne, kdo je vobarvi co ted? :D
Mam tak kamarada, ten to resil fest.
Jo to jsem ja taky moc nedokazal, rodice tez ne moc a platili treba i silene uroky z kreditek.
Proto jsem na to casem sel jinak, ze proste vyzkousim ty kupony, preci jen mi vrtalo hlavou ze mi nekdo da treba 2000czk jen tak, za to ze vezmu kartu a dam ji do suplika a jeste me nepoleti poplatky. Proto se ted toho drzim a tim neplatim tyto silene veci :)

mike píše:Vzpominam (ale ruku do ohne za to nedam), ze krabicka stala 3 Kcs, takze kondom za korunu, to zas nebyl takovy naklad ;-)

Dobra ale tak flaska, mas lidi co nepijou ale jsou lidi co koupi flasku / piva. Sice to nedokazu srovnat cenove pred rokem 89 ale urcite to take byly nejake penize :) Ze to nepotrebuji jim nevysvetlis :wink:

mike píše:Podle pisma mozna taky, ale to tady nevidime, ze? ;-) Podle textu ze struktury, chaoticke az chybejici, neschopnosti drzet se myslenky a vyjadrit ji, nesoustredenosti, nepozornosti atd.

Vysvetleni:
Jo ja mam diagnozu, delaj se na to testy ale kdyz se na to podivam zpetne tak i ty doktori nevedi co s tim, krome rvani prasku. A ty prasky jsou proste nahovno.
Byl jsem v takovem centru a mas tam ze jedna slecna prijde co nekde ji vyrazili z prace, dalsi sedel v base, jinej radi ve skladu v praci. Sami lepsi. Ja spis myslim, ze se moderne zakladaji ruzne skatulky, nalepky misto to ze proste ne kazdy je stejnej panak ideal podle kvot, tabulek co zapada do 90% profilu lidi, ale to se v post socialnich zemi nenosi.
A se psanim, na tom baziruji zase lide, co maji hromadu casu hlidat fora, resi kde jake pismeno je spatne vcetne diakritiky. Vsevobecne pokud pisu s nekym mladsim, nema problem rozumet a navopak, me prijde do mobilu od lidi nekdy totalni matlanina pismenek. Misto ale hodinoveho rozcilovani jakej je to D*** se na to 2x podivam, pozdeji uz to ctu normalne a ani to nevnimam :wink: Mozna je to ale tim ze ja celkove jinak vnimam.

Podobne to mam treba s diakritikou, doba kdy moc nefrcela (ruzne patvary nebo kosticka v emailu urco nekdo pamatuje), dnes ctu ten text uplne stejne (fakt ani nevim ze tam byla / nebyla diakritika).
Plus teda ja mam vsude EN klavesnici.
Zase mi ale pak nerozhodi pokud nekde neco resim v zahranici, prijde treba Polskej text, tak snazim se odpovedet Polsky, podobne to maji v USA treba kombinace anglictiny a spanelstiny, me se to vlastne libi.
Dalsi vec, spousta lidi u toho neco dela dalsiho nebo posloucha dotazy a odpovida nekomu :D
A mobil radsi nezminuju, treba tam to nekdo napise rychle, ted mu tam skace jiny pismeno.

mike píše:V praci to mam takhle domluvene taky, proste behem nasledujiciho mesice si beru tyden dovolene, ale jeste nevim, kdy to bude.

Nekde v praci to maji presne! Tedy ze chteji vedet predem jasne kdy tu dovolenou budes cerpat!
Ja s tim problem nemel, ale rada znamich lidi jo :)

mike píše:Kdyz mas rad dunici muziku, tak si porid kvalitni sluchatka nebo vlastni barak.

Tohle je castej argument, sluchatka mam poradny ale s kabelem po byte fakt litat nebudu a bezdrat nemam rad :D To zase muzu nadavat na lidi, ze jim rvou deti, pes steka a vlastne ani jeden extrem neni dobrej. Je to vlastne pruser. Dunici music celou noc asi je blbost a to bych ani ja nedelal. Presto abych vztaval co 10minut a ridil zvuk jestli nahodou soused neuslysi neco? :shock:
Priklad treba film.
A co dite, pokud ma absolutni ticho, vyzroste znej fracek citlivej na kde jaky podmet, vlastne se uz pak chudak jako starsi nikdy nevyspi. Proto ja jdu cestou tolerance, na nikoho jsem si nikdy nestezoval a je jedno co soused dela :)
Vlastni barak neni argument, to jsem uz zminil, staci radovka a soused blizko a je po.
ripper6
účastník
účastník
 
Příspěvky: 440
Registrován: pon dub 8, 2013 10:00

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod ripper6 » pon dub 12, 2021 12:12

Lipon píše:mně SIPO vyhovuje, neřešim, když PRE započte zálohy a jeden, dva měsíce platim zálohy nižší, stejně tak, pokud se mění další zálohy ve vztahu k bydlení

Zazili spis moji rodice, ale mam za to ze u SIPO a cetl jsem to nekde, ze se docela blbe meni vyse platby ne? :-k
Kazdopadne me to prijde moc slozity, ja jsem uz z te doby kdy mam IB, zadam online sam a posle se to :)
A nemel jsem problem driv ani u PRE, ted mam Skauti a Kolibrika a tam take, prehodil jsem ucet a upozorneni me prislo v sms a i dopisem do mailu. Plati se to samo a zas je 2 roky klid, potom mi vysoutezi neco jine :)
Vse hlavne kdyz to jde online a nemusim litat na pobocku :roll:
ripper6
účastník
účastník
 
Příspěvky: 440
Registrován: pon dub 8, 2013 10:00

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod ripper6 » pon dub 12, 2021 12:17

Mawenzi píše:navic me to nebavi opisovat furt VS z le sms do bankovnictvi - ne vzdy su u pc at zkopiruju ze samoobsluhy do bankovnictvi) tak platim casto az pri upozornovaci sms...

Tento problem jsem vyresil u Emtecko, proste meli pokazde jinej VS, takze jsem do poznamky nacpal trvale kod zakaznika a rekli me ze kdyz jsem na cestach a jde to i ze stejneho uctu ze je to v poho a nemusim resit :)
A stim limitem souhlas, to je pro me take dulezite, preci jen kdyby nedopatrenim nekdo z toho mel vyvolat (i kdyby nejakej ufon) 10 000czk, tak ho to nepusti a blokne se vse takze za to davam palec na horu ze i na toto myslis :wink:
ripper6
účastník
účastník
 
Příspěvky: 440
Registrován: pon dub 8, 2013 10:00

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod ripper6 » pon dub 12, 2021 12:22

Etheric píše:Já vím, zní to ujetě, ale fakticky není rozdíl v tom jestli obtěžuješ sousedy psy, dětmi, papoušky, hudbou, ovíněným zpěvem,... Rušení jako rušení.

Vsak jo, me prijde daleko horsi celej den vrtacka a nebo rvouci dite, presto jsem si nikdy nestezoval a nechal to vyresit samo. Bych se fakt hrozne stydel kdybych mel jit zaklepat na souseda at to ztlumi / stisi dite :oops:
Ani jeden extrem neni dobra vec, ale jako koukat v noci film a davat pozor ze herec mluvil a bylo to min slyset, ted do toho vlitne music nebo neco a trochu to zadunelo, to je hrozne tak to fakt nebavi a proste na to clovek kasle.
Celkove ale mam pocit ze ty lidi jsou hodne labilni, treba novej soused pod, jako nic mu nevadi, muzes hrat ale jednou prisel za pritelkou, prej tam zvonil tak koukne a co se deje? :)
Ze prej jestli ma vetrak? Slysi totiz nekde ventilaci :lol: Tak mu rekla ze normal vetrak lidi doma maj ale nejakou profi to nema. Sel pryc a uz byl klid. Lidi dokazou nekdy vymyslet blbosti :D
Ja mam stesti ze mam pouze souseda pod sebou, za zdi nikoho nemam takze nemam moc koho rusit ale treba na Jizaku nekde v panelu bych bydlet nechtel :(

treba :lol:
https://www.idnes.cz/ostrava/zpravy/sou ... zpravy_woj
ripper6
účastník
účastník
 
Příspěvky: 440
Registrován: pon dub 8, 2013 10:00

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod apuka » pon dub 12, 2021 12:54

Lipon píše:ase rozmatláváš něco, co není vůbec potřeba a pointa tě úplně minula
SIPO je Soustředěné Inkaso Plateb Obyvatelstva, už ve svém názvu má pojem inkaso
že se to dá platit dalšími způsoby je věc jiná, pro tuhle část diskuse (týkající se inkasa jako formy bezhotovostní platby) zcela podružná
No, ja si to uplne nemyslim.
Jedine, ze jsem do sveho prispevku zapomel pridat jeste citaci rippera6
SIPO se tomu rikalo. Ja jak to slysim, tak mam zdeseni. Jednak inkaso je pro me ze me neco nejaka spolecnost strhne z uctu
která moje poznámky "vyvolala".
Ten Tvuj prispevek mi jen poslouzil v tom, ze ripperovi by mohl jeste vice zamotat ten pojem.

Ono totiz SIPO by melo byt prave neco, cemu vubec nerozumi (soudic podle jeho prispevku) - sdruzi dokopy patby, na ktere nechces zapomenout a muzes je zaplatit najednou. Pokud tam davas platby stale stejne vyse, tak i trvalym prikazem.
A jeho vyhoda je prave i to, ze nemusis sam zmenit vysi plateb pro jednotlive soucasti - to si musi hlidat prislusne organizace. Ty bys ale mel dostat od nich dopredu upozorneni, tudiz se muze prizpusobit trvaly prikaz.
Proto se s oblibou pouziva - nemusim hlidat deset ruznych plateb s ruznou dobou splatnosti a nezapominat menit prikazy. To bych musel byt v IB kazdou chvili, coz me osobne opravdu nebavi.

A co se tyce pojmu inkaso - ano v nazvu SIPA se to pouziva, ale v tom puvodnim sova smyslu. (Mimochodem, ripper6 vlastne fakticky taky plati svoje platby "inkasem", i kdyz se mu to asi nelibi :-).) I kvuli tomu jsem popisoval zpusob, jak se "inkasne" plati v zahranici - a co se lidim typu ripper6 nemusi libit.

Jasne, u nas se to pouziva ve smyslu, jednak jako SIPO a jednak jako to pravidelne strhavani plateb cizi spolecnosti na zaklade souhlasu. Nakonec ale ani v tomto smyslu mnoho lidi nema jasno, co to vlastne znamena.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod Etheric » pon dub 12, 2021 12:58

ripper6 píše:Jo ja mam diagnozu, delaj se na to testy ale kdyz se na to podivam zpetne tak i ty doktori nevedi co s tim, krome rvani prasku. A ty prasky jsou proste nahovno.

Samozřejmě, prášky z tebe jen udělají zombie.. Nevnímáš smutek, nejsi roztěkanej... Ale nevnímáš ani radost, nevnímáš nic, nejsi vůbec. Doslova tělo bez duše.
S ADHD je to jako s autismem, nezbyde ti než pochopit podstatu svojí diagnózy a pracovat na sobě.. Pak je možný zvládat to, co NTčka zvládají normálně. Jen to chce k pomoci dobrýho terapeuta, co ti s tím pomůže. Je to hodně těžký, ale jde to.. Jsem toho živoucím důkazem :)
"léčba" neexistuje, ale jde se s tím naučit fungovat, ačkoliv to má svoje omezení
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod ripper6 » pon dub 12, 2021 13:47

apuka píše:SIPO je Soustředěné Inkaso Plateb Obyvatelstva, už ve svém názvu má pojem inkaso.

Vsak vysvetleno je to treba zde
https://www.financnivzdelavani.cz/svet- ... aceni/sipo

Ano vim ze je to zdruzena platba, vim ze mela kdysi maminka takovej papir kde mela xy plateb na bilem papirku :)
Taky ze to jde zaplatit i z bakovniho uctu, i to jsem v minulosti kdesi v IB nasel.
Jenze me tam vadi ze je to CS posta bleee :(
A ted toto:
"Jakékoli parametry služby SIPO, ale můžeme kdykoli změnit podle našich potřeb. Zpravidla k tomu stačí vyplnit formulář, který odevzdáme na pobočce České pošty."

Vyplnovat formular byse me fakt nechtelo :D
Chapu ale ze je to pro lidi co maji radi vse na jednom miste
1. zaplati proste jednu tu vec
2. maji 1x ucet v bance treba ve Sporce vcetne uspor a to staci
3. 1x platebni karta postacuje

jenze ne u lidi jako u me, co ma rad vse rozkouskovane :D Takze ja musim mit xy uctu, stejne tak trvalej prikaz budu mit radsi 5x, at se to plati jednotlive :)
ripper6
účastník
účastník
 
Příspěvky: 440
Registrován: pon dub 8, 2013 10:00

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod Mawenzi » pon dub 12, 2021 14:23

ripper6
jen poznamka k sipu/inkasu a zmene vysi platby - tam jde o to, ze vyse platby jde od poskytovatele, napr. od eonu... takze ty nepotrebujes vedet, kolik mas platit, protoze to vi ten, kdo to chce strhnout a hodi se prave vsude tam, kde se muze pruzne menit zadana castka.
eon si rekne, ze chce 800 (nevim presne jak to teda funguje technicky), rekne sipu "mawenzi ma zaplatit 800 za elektrinu", pred koncem mesice se zkontroluje limit na sipo (je 800 a vyssi - da se pokyn, ze v pristim mesici strhnout, je nizsi - prijde upozorneni ze na uctu neni dostatecny limit a platba se nestrhne).
Tzn. pokud mam nedoplatek nebo preplatek, eon si prepocita sam vysi zaloh, prijde akorat papir o zmene a od danyho obdobi si eon sam strhava treba 900/700 a ja nemusim hnout prstem neco prenastavovat, nebo maximalne posunout ten limit, pokud je hodne na hrane a platba by se neprovedla. Osobne budu radsi vzdy resit neopravnene strzene penize (coz je chyba druhe strany) nez kdyz ja poslu omylem mene (a pak nasleduje pokuta, penale, atd). navic mam limity nastaveny tak, ze by to prave byli max ty 2 obedy, nic fatalniho.

Pokud nekdo plati pausal 500 nezavisle na tom, co provola, ma trvalak. pokud ti muze chodit faktura mezi 100 - 350kc kazdej mesic uplne jinak, mas spis inkasni platbu (pokud to nechces resit prave kazdy mesic zadavanim extra).

No a nekdo to zadava kazdej mesic extra, me to po 12 letech (predtim sem chodila platit slozenky) prestalo bavit kazdej mesic opisovat :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod apuka » pon dub 12, 2021 14:41

Mawenzi píše:Pokud nekdo plati pausal 500 nezavisle na tom, co provola, ma trvalak. pokud ti muze chodit faktura mezi 100 - 350kc kazdej mesic uplne jinak, mas spis inkasni platbu (pokud to nechces resit prave kazdy mesic zadavanim extra).
Presne.

Coz mi pripomina, ze jsem zase zapomel zaplatit Pode za internet. Kdyz prijde email, Ty mas furu prace, do konce smeny na to zapomenes a mezitim Ti prijde tucet dalsich soukromych mailu, tak je to jednoduche...
No, mel bych si uz konecne na to udelat inkaso - nebo alespon trvaly prikaz, bo stejne nemam nic krome stale platby... * :twisted: ](*,) Jen i na to furt zapominam, abych to udelal.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod pavproch » pon dub 12, 2021 17:54

Ftomhle sem zatvrzelý - kyslíkárnám svůj účet pro inkaso (za můj mobil) NIKDY neotevřu, to opravdu rači budu každý měsíc nato myslet a (ze šablony) platit příkazem - většinou stejnou částku, bo mám neomezený tarif, akoráth dyž je nějaký roaming mimo EU, tak platím jinak/víc.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod Mawenzi » pon dub 12, 2021 18:04

no treba muz to dela tak, ze jednou za cas posle treba 2 litry a kdyz mu na internet vyskoci ze dluzi, tak posle zase 2 litry... no nekdy bych vrazdila, kdyz prijedu domu z vikendu, tesim se na internet :D :D

ale prave ja mam inkaso nastaveny myslim na 300 strop, takze treba 301,- uz nejde strhnout. jako 12 let sem odolavala, ale letos mam konecne pokoj :D a nechapu, ze sem si na to nastaveni nesedla driv
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod mike » pon dub 12, 2021 18:59

apuka píše:Coz mi pripomina, ze jsem zase zapomel zaplatit Pode za internet. Kdyz prijde email, Ty mas furu prace, do konce smeny na to zapomenes a mezitim Ti prijde tucet dalsich soukromych mailu, tak je to jednoduche...

Prijde mail, kliknu na praporek, cimz ho oznacim a jednou za cas oznacene maily zpracuju. Kdyz mam cas mail otevrit, tak mam cas i na oznaceni a kdyz nemam, zustane neprecteny, coz je oznaceni samo o sobe.

Horsi je, kdyz misto mailu prijde SMS, to pak nezaplatim, dokud neprijde upominka. Mailem.

@Mawenzi: pro inkaso nemam pouziti. Na pravidelne platby mam trvale prikazy, na ktere nesaham roky. Elektrinu jsem si nastavil tak, ze platim jednou za rok a to bych platil stejne, protoze rocni vyuctovani. Hodilo by se to akorat na telefon, jenze to bych musel nastavit fakt vysoky limit, protoze bezna platba je mala, ale bylo par vyjimek, kdy byla mnohonasobna a ta by neprosla. To radej resim ty upominky, kdyz mi pitomci nejsou schopni poslat vyuctovani mailem.

Jedine "inkaso" mam za burzovni analyzy, ale to je z US, kde to funguje trochu jinak. Zadas jednou cislo karty a oni si pak strhavaji pravidelne, samozrejme podle nastavenych sluzeb. A nemam na to ani virtualni kartu, kterou bych mohl zakazat, proste jim verim (pp by se zblaznil ;-)). Rozhodne vic, nez ceskemu mobilnimu operatorovi.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod Tomas » pon dub 12, 2021 19:18

Jakožto podnájemník, pošlu nájem (i s energiema), zaplatím internet, OSVČ paušál (což je asi jediná věc, kterou Burešovo vláda udělala dobře) a tím pro mě bankovnictví každej měsíc končí. Zabere to asi tak dvě minuty.

Jsem tuze rád, že příští rok nebudu muset vyplňovat zas přehledy/daňový přiznání a doplácet.
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod mike » pon dub 12, 2021 19:36

ripper6 píše:Se hodi, treba dnes jak lidi breci ze nemuzou ke kadernikovi, kdo jim to sestrihne, kdo je vobarvi co ted?

Byl jsem u holicky naposled na konci zari. Tak holt zas vypadam jak Vinnetou, kdyby nebylo nic horsiho... ;-)

ripper6 píše:Dobra ale tak flaska, mas lidi co nepijou ale jsou lidi co koupi flasku / piva. Sice to nedokazu srovnat cenove pred rokem 89 ale urcite to take byly nejake penize :) Ze to nepotrebuji jim nevysvetlis

Nevysvetlis a proc taky, vsak je to jejich problem. Kdyz se bez toho neobejdou, tak si na to musi vydelat. I za sociku se daly delat brigady.

ripper6 píše:Jo ja mam diagnozu, delaj se na to testy ale kdyz se na to podivam zpetne tak i ty doktori nevedi co s tim, krome rvani prasku. A ty prasky jsou proste nahovno.

Njn, co nadelas, proste ses narodil takhle, a tak se s tim holt musis nejak poprat. Viz Etheric, naucit se s tim fungovat. Lekarska veda zatim nezvlada spoustu veci a to i podstatne horsich. Zrovna tahle diagnoza by se mela aspon castecne sama lepsit s vekem a kdyz vidim, co pises ted a co pred lety tady, tak mi to tak i prijde :)

ripper6 píše:Ja spis myslim, ze se moderne zakladaji ruzne skatulky, nalepky misto to ze proste ne kazdy je stejnej panak ideal podle kvot, tabulek co zapada do 90% profilu lidi, ale to se v post socialnich zemi nenosi.

To je urcite castecne pravda, ale treba ve stredoveku bys to mel vyrazne horsi a ve Sparte by te hodili ze skaly uz jako dite ;-) No a za par set let mozna bude zpusob, jak nespravne fungujici mozek opravit.

ripper6 píše:A se psanim, na tom baziruji zase lide, co maji hromadu casu hlidat fora, resi kde jake pismeno je spatne vcetne diakritiky. Vsevobecne pokud pisu s nekym mladsim, nema problem rozumet a navopak, me prijde do mobilu od lidi nekdy totalni matlanina pismenek. Misto ale hodinoveho rozcilovani jakej je to D*** se na to 2x podivam, pozdeji uz to ctu normalne a ani to nevnimam :wink: Mozna je to ale tim ze ja celkove jinak vnimam.

Jo. Osobne to opet vidim jako vec ohleduplnosti k ostatnim. Uvedom si, ze tohle je forum, kde si tvuj prispevek prectou stovky lidi a kdyz ho napises neprehledne a chaoticky, tak je tim pripravis o cas a mozna i o nervy ;-) Neco jineho je psat si s nekym znamym, kdo te zna a akceptuje.

ripper6 píše:Nekde v praci to maji presne! Tedy ze chteji vedet predem jasne kdy tu dovolenou budes cerpat!

Jaky si to udelas...

ripper6 píše:Tohle je castej argument, sluchatka mam poradny ale s kabelem po byte fakt litat nebudu a bezdrat nemam rad

To je ovsem tvuj problem. Pro tebe existuje snadne reseni, ale pro ty, ktere obtezujes, ne.

ripper6 píše:To zase muzu nadavat na lidi, ze jim rvou deti, pes steka a vlastne ani jeden extrem neni dobrej. Je to vlastne pruser. Dunici music celou noc asi je blbost a to bych ani ja nedelal. Presto abych vztaval co 10minut a ridil zvuk jestli nahodou soused neuslysi neco?

Muzes a ano, extremy dobre nejsou. Proto se pri reseni podobnych situaci operuje mirou obvyklou (hluku). Se rvoucim ditetem, kdy mu treba lezou zuby, nic neudelas, ale nechat cely den v byte stekajiciho cokla je bezohlednost. Podobne jako si poustet nahlas hudbu nebo film v noci, na nocni klid je nakonec i zakon. Ja treba ziju v noci a povazuju za samozrejmost, ze si poustim hudbu a filmy do sluchatek. Zato pres den pak spim s ucpavkama do usi, protoze bezny denni ruch v baraku by mne budil. Nocni zivot je ciste muj problem a neni zadny duvod, abych s tim obtezoval kohokoliv jineho. Ani hlukem v noci ani vyzadovanim absolutniho ticha pres den.

ripper6 píše:Vlastni barak neni argument, to jsem uz zminil, staci radovka a soused blizko a je po.

Samozrejme mysleno vlastni barak dostatecne daleko od ostatnich, to je fakt potreba psat uplne polopaticky? ;-)

ripper6 píše:Bych se fakt hrozne stydel kdybych mel jit zaklepat na souseda at to ztlumi / stisi dite

No vidis a treba v Nemecku a ve Svycarsku nesmis vysavat po seste a sprchovat se po desate vecer (co jsem slysel). Kdyz to nedodrzis, daji ti poprve upozorneni a podruhe uz bez cavyku volaji policajty.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod mike » pon dub 12, 2021 19:47

Se z toho Fia... Po mnoha letech jsem tam chtel koupit nejake americke akcie, kdyz uz se mi tam nashromazdily dolary z dividend. Nejde to, pry musim nejdriv vyplnit nejaky formular, podepsat a dorucit jim ho na pobocku ](*,) Chapu, ze ho po nich asi vyzaduji, ale u IB ho vyplnuju taky a to v pohode pres web. Vyskoci mi uz predvyplneny z minula, jen to zkontroluju, odklepnu hotovo. Fio je fakt jak z praveku :evil:

Jinak ta byrokracie ohledne akcii a penez je cim dal otravnejsi. Podobne formulare jsou cim dal castejsi a furt v nich pribyvaji dalsi polozky. Naprosto nechapu, co je jim treba po firemnim webu meho zamestnavatele, to pribylo od posledka.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Koronavirus

Příspěvekod ratel » úte dub 13, 2021 7:47

nevim jestli sem nebo do vlakna o bankovnictvi a investicich :-)
kozel zahradnikem aneb covid je byznys https://www.seznamzpravy.cz/clanek/vakcina-od-marlboro-mana-tabakova-jednicka-fusuje-do-zdravotnictvi-149877
Uživatelský avatar
ratel
účastník
účastník
 
Příspěvky: 638
Registrován: ned led 5, 2014 21:48
Bydliště: pod Ondřejníkem

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod ripper6 » úte dub 13, 2021 12:56

mike píše:Byl jsem u holicky naposled na konci zari. Tak holt zas vypadam jak Vinnetou

Jo takto, takze nejses ten typ DIY (Do it youself) :) Ja bych do kadernictvi nevlezl. Barvim se sam.
Navic kadernictvi nektere dost sidi, kdyz chces treba vedet znacku barvy, co tam pouzivaj atd tak mlzi a sdilne moc nejsou :( Stejne tak strihani, dnes je stejne moderni mit to ruzne nez podle pravitka, takze nevidim aspon ja u toho problem :)

mike píše:Kdyz se bez toho neobejdou, tak si na to musi vydelat. I za sociku se daly delat brigady

Presne tak, brigade se da, ja uz to ted tak nehrozim ale driv jsem mel prave hodne ty banky jako brigadu. Pro srovnani v Kauflandu u kasy kolik lze vydelat za den vs za 1 hodinu mesicne od pc s bankama a kartama :)

mike píše:Njn, co nadelas, proste ses narodil takhle, a tak se s tim holt musis nejak poprat.

To nekdy muze byt i plus, proste je clovek svuj :) Jinak to me neuzdravil vek, ale jungle a leceni kam jsem jezdil a ted tam moc nemuzu protoze covid, vecne testy a nebo turisty dana krajina neprijma.

mike píše:No a za par set let mozna bude zpusob, jak nespravne fungujici mozek opravit

Jeste ze uz ten stredovek neni ufff :( Dnes se i Cesi maji pomerne dobre :)
To at vopravujou sebe, ze nekdo neni podle tabulky panak neznamena ze se musi vopravit :shock:

mike píše:Jo. Osobne to opet vidim jako vec ohleduplnosti k ostatnim. Uvedom si, ze tohle je forum, kde si tvuj prispevek prectou stovky lidi

A kdo je potom vohleduplnej dnes ke me? Jinak to prectu a me se treba dana veta nebo formulace zda ok cajk, takze to je taky vo uhlu pohledu, jak kdo se na danou vec diva. Je to stejne jako u vyjadrovani, poznam cloveka co jde na to tak vedecky ze rekne presne a povi co dela, umi... ale potom se ho 3 ze 2 lidi prepta… a ted muzes to rict jak pro blbce? Nerozumime :D Neni to ani schvalne, proste je takovej.
Jeste me chybelo slovicko zodpovedne, zodpovedny nosi rousku a hlasi se na vyter :D

mike píše:Proto se pri reseni podobnych situaci operuje mirou obvyklou (hluku)

Vidis a lidi klidne vyzaduji i to ticho pres den :) Jenze je to spis votom na co je naucis, zvyknes a podle toho te utlacuji. Jak to rikal kamarad, mel na koleji xy let zpet spolubydlu. Ten sel brzo vecer lehnout a rekl, prosimte muzes to ztisit i ten ambient (jen tiche bublani)? A prosimte, muzes do te klavesnice min mlatit / nepsat na tom nejlip vubec? :roll:
Kamarad jelikoz je VS, sel na to cestou postupne, takze mu to ztisil, postupne pridal, dalsi den pridal, psal u toho pc vecer az se spolubydla naucil a pak mu rikal hele tobe nehrala ta music, jsem myslel ze se ti neco stalo? :D A muzes to zase pustit? :)
Kdyby to udelal podle tebe, tak tam sedi treba rok utlacovanej, nucene jit lezet do postele v 21:00, nucene byt potichu, nucene nemoct od 22:00 uvarit caj :roll: A to zazil kdyz pak prisel do Prahy, klasika najem - pokojik a prisel na nej sef bytu (najemnik ale co ma na sobe ten byt) a ted jako ze to prej rusi, rusi tam a ze to nejde aby delal v konvici vodu po 22h :shock: :shock:

mike píše:a treba v Nemecku a ve Svycarsku nesmis vysavat po seste a sprchovat se po desate vecer (co jsem slysel)

Na to se muzu vykaslat shanet barak daleko od ostatnich, je treba budovat zdravejsi spolecnost co neni precitlivela a choulostiva (hluk, studena voda, rousky a nemoci).
Ale kus, Nemecku jsem se sprchoval a to ti reknu presne min po 1h rano a i kamarad, bylo to po kalbe. Svedsko ted nevim ale i jak mas Estonsko, Finsko co myslis? Tam se kali i vsedni den do rana, flasky na zemi, bordel, film naplno a rano se jde do prace. Mam zkusenost z tamnich bytu kdyz jsem tam byl na cestach a u mistnich :)
S tim sprchovanim to jsem fakt nikde neslysel ani od lidi co tam zijou, takze to muze byt nejaka specificka cast, mestecko, dedina, mozna i barak. Vysavani je tez nemysl, hodne bude zalezet na pristroji, mam moderni a ten fakt neni skoro slyset, vysavam i v noci. Tam to nebude tolik jine, jen predstava lidi je zde co se tam vse nesmi a jak vsichni jsou sladeny perfektne. Tak to ma kamos a mineni o USA = basa za vsechno.

Mimo EU, se tak ubytujes v krasnem to hostelu (doporucuju konkretne Cusco a nahodne), pak koukas a duni ti tam party ale jako fest a do rana :D Kamos na to cumel, me to neva, ja reknu jee fajn to je sranda a jdu lehnout, maj tam hezky slagry :D
ripper6
účastník
účastník
 
Příspěvky: 440
Registrován: pon dub 8, 2013 10:00

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod ripper6 » úte dub 13, 2021 13:09

mike píše:Se z toho Fia... Po mnoha letech jsem tam chtel koupit nejake americke akcie

Poznas Firstrade? Jestli i nejaka zkusenost? :)
https://roman2.substack.com/p/28-jak-koupit-americk-etf

Ja moc pritel akcii nejsem, ale presto treba v USA tam jsem to myslel jako uchovatel hodnoty, pripadne jeji zvyseni :)
ripper6
účastník
účastník
 
Příspěvky: 440
Registrován: pon dub 8, 2013 10:00

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod mike » úte dub 13, 2021 18:08

ripper6 píše:Poznas Firstrade?

Ne. Brokeru je spousta, tohle vidim poprve a na radu nekoho, kdo s tim ma akorat prvni zkusenost, ale hned pise clanky, bych fakt nedal ;-) Mam IB a americke ETF koupit umim (a taky to obcas delam) i kdyz je to oficialne pro obcany EU nedostupne, protoze EU nas chrani :roll:

Akcie nejsou uchovatel hodnoty. Muze to byt investice nebo spekulace, ale vzdycky je tam riziko nahleho poklesu, viz treba situace pred rokem, to spadlo uplne vsechno, neco i o 90 %. Uchovatel hodnoty je treba zlato, fyzicke.

Jeste k tomu Fiu:
mike píše:Nejde to, pry musim nejdriv vyplnit nejaky formular, podepsat a dorucit jim ho na pobocku

Prehledl jsem se, bylo to jen varovani a prikaz po nem odeslat sel. Uz jsem nakoupil. A formular se mozna da poslat i elektronicky, asi to zkusim. Sice predpotopnim zpusobem, ale furt lepsi, nez se tahat na pobocku, ktera je nejspis stejne zavrena. To vlastne vubec netusim, jsou banky zavrene nebo ne? Uz jsem v zadne nebyl spoustu let :D
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod mike » úte dub 13, 2021 18:41

ripper6 píše:Ja bych do kadernictvi nevlezl. Barvim se sam.

:shock: znam zensky, co se barvi samy, ale chlapy jen ty, co chteji zakryt sediny a tech se neptam, kde a jak, protoze si mysli, ze to neni videt :twisted:

ripper6 píše:To at vopravujou sebe, ze nekdo neni podle tabulky panak neznamena ze se musi vopravit

Ty sis prece stezoval, ze doktori dneska umi jen prasky a ty jsou k nicemu. Takze predpokladam, ze s tim mas problem sam a oprava by se ti hodila ;-)

ripper6 píše:A kdo je potom vohleduplnej dnes ke me?

Naprosta vetsina lidi. Jen si to neuvedomujes prave proto, ze jsou ohleduplni.

ripper6 píše:Jinak to prectu a me se treba dana veta nebo formulace zda ok cajk, takze to je taky vo uhlu pohledu, jak kdo se na danou vec diva.

Jasne, kazdy ma svuj styl, ale je nejake rozmezi, ktere je bezne a clovek se pozastavi jen nad tema, kteri vybocuji. Pricemz je videt, ze kdyz se trochu snazis, tam se do toho bezneho rozmezi dostanes, treba tohle uz ma rozumnou formu.

ripper6 píše:Jenze je to spis votom na co je naucis, zvyknes a podle toho te utlacuji.

Napadlo te nekdy, ze naopak ty utlacujes je?

ripper6 píše:Na to se muzu vykaslat shanet barak daleko od ostatnich, je treba budovat zdravejsi spolecnost co neni precitlivela a choulostiva (hluk, studena voda, rousky a nemoci).

To je ten stredovek a tam bys skoncil jako jeden z prvnich ;-) No, vzhledem k tomu, ze je to tve oblibene tema a prijde mi, ze nejen tady (obcas kouknu do diskusi na iBures a nekoho tam mi napadne pripominas ;-)), bych rekl, ze ti to moc nejde a furt s tim narazis. Mozna cas zamyslet se, jestli nahodou nemaji pravdu vsichni ti ostatni.

ripper6 píše:S tim sprchovanim to jsem fakt nikde neslysel ani od lidi co tam zijou, takze to muze byt nejaka specificka cast, mestecko, dedina, mozna i barak. Vysavani je tez nemysl, hodne bude zalezet na pristroji, mam moderni a ten fakt neni skoro slyset, vysavam i v noci.

Nebo se naopak pohybujes ve specifickych lokalitach ty, ve slumech to asi funguje jinak ;-) Vysavace v Nemecku mam od sve byvale, jejiz sestra tam zije. O Svycarsku se toho da najit dost, tam si nekde nove sousedy i vybiraji/schvaluji, ale samozrejme se asi jedna o lepsi ctvrte.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Koronavirus

Příspěvekod mike » úte dub 13, 2021 19:00

ratel píše:nevim jestli sem nebo do vlakna o bankovnictvi a investicich :-)

Zabavne je, ze obe zminene jsem nedavno kupoval na dividendy (tj. investicni horizont 5 - 10 let), aniz bych o tomhle vedel :D

Mne to prijde celkem logicke. Vakcinu nebo leky je v tomhle pripade dobre dodat primo do plic a kdo s tim ma nejvetsi zkusenosti? :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Koronavirus

Příspěvekod ratel » úte dub 13, 2021 19:06

mike píše: Mne to prijde celkem logicke.

no ty cigara byly dlouhodobe neperspektivni, nicmene dividendy porad slusne :-)
Uvidime, prodavat je taky nebudu.
Ale je to takovy pekny pripad zmeny vyrobniho programu. Jako Nokia od hajzlpapiru a gumaku k mobilum. Jenom doufam ze PM neskonci jako ona.
Uživatelský avatar
ratel
účastník
účastník
 
Příspěvky: 638
Registrován: ned led 5, 2014 21:48
Bydliště: pod Ondřejníkem

Re: Koronavirus

Příspěvekod mike » úte dub 13, 2021 19:10

Nestras ;-) Ja jsem se tohodle bal pred 10 lety, takze jsem se slusnym ziskem prodal, ale kdyz se podivam zpetne, tak zbytecne a uz by mi je dividendy kompletne zaplatily.

Mel jsem ted na tohle tema rozhovor:
"Dividendy jsou pekne, ale investice do tababakovych firem mi prijdou rizikove, co kdyz lidi zmeni chovani a prestanou kourit?"
"Ehm..."
"Jo vlastne :D "
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Koronavirus

Příspěvekod scinkk » stř dub 14, 2021 10:23

Hm kor ve stredni a vychodni Evrope bych se toho fakt bal, asi tak jako krachu vsech likerek a pivovaru.
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod mike » stř dub 14, 2021 15:40

Njn, jenze co kdyz prileti cerna labut? Nekdo vymysli lek, ktery zablokuje nikotinove receptory a kuraci se sveho odporneho zlozvyku zbavi behem jednoho dne bez abstaku ;-)

Kdybych si byl fakt jisty, ze se dalsich 30 let udrzi jak cena, tak dividenda, tak do toho klidne dam vsechny penize. Kolik si troufnes takhle? 20 %?

(jsem to presunul z koronavlakna)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod Etheric » stř dub 14, 2021 16:37

Btw PM chce s cigaretami jak je známe skončit úplně. Ale přejdou všichni na iqos atd? Kde bude poptávka, vznikne i nabídka, že bych založil vlastní tabákový koncern, který bude pořád vyrábět klasický cigára?

Když vymyslí zázrak, který vyléčí každého alkoholika, přestane se pít? Neřekl bych
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod mike » stř dub 14, 2021 17:09

Plany jsou jedna vec, realita muze byt jina. V diskusi jsem ale zahledl zajimavou vec. Lidi, co presli na IQOS pry kouri vic a tudiz i vic utrati. Protoze maji pocit, ze je to zdravejsi, nesmrdi to tak a muzou kourit i tam, kde cigarety ne. Mozna podobny efekt jako se zarivkama ("usporkama"), ty taky lidi nechavaji svitit, protoze to prece nic moc nezere a vysledkem je vetsi spotreba, nez s puvodnima zarovkama. Z hlediska vyrobce plus a PM nejsou zadni blbci, jde jim o zisk. Z hlediska dlouhodobeho investora je to taky pozitivni, asi prikoupim ;-)

Alkohol a cigarety jsou IMO neco jineho. Cigaret by se spousta lidi rada zbavila, jenze jim to nejde, protoze jsou zavisli. Alkoholiku zas tak moc neni, spousta lidi pije jen rekreacne a obesla by se bez toho. Plus nepijou primarne kvuli alkoholu, ale kvuli chuti. Mne treba alkohol spis vadi, zvlaste jeho pozdni vedlejsi efekty, ale dobre cervene si obcas dam.

(IMO proto, ze jsem az na par pokusu v puberte nikdy nekouril a nikdy nepochopil resp. nezazil ten pocit, proc to lidi delaji, vzdyt je to hnus a nesmysl ze vsech hledisek)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod Etheric » stř dub 14, 2021 17:37

Víš, proč jsem začal kouřit? Protože všichni říkali nekuř. Nesmíš kouřit. Asi jako se chcaním do bazénu nebo olizováním zábradlí... Kdyby učitelky v jednom kuse neříkaly, že to nesmíme dělat, nedělali bysme to, nikoho by to ani nenapadlo..
Ovšem s dovršením dospělosti kouření ztratilo kouzlo zakázaného ovoce a už z toho byl jen zlozvyk.
S tím že lidi co kouří iqos atd kouří ve finále víc a víc utratí, máš naprostou pravdu.
Taky se mi nechce věřit, že PM prostě jen tak zruší klasický cigára, vždyť by byli především sami proti sobě. Možná že je opravdu zruší, ale tak, aby na tom jen vydělali. Převedou lidi na jinou formu kouření, hádám jim do karet bude hrát legislativa a represe proti klasickýmu kouření, což se vpodstatě už děje, hodně lidí přechází na iqos právě proto, aby mohli kouřit vpodstatě kdekoliv a kdykoliv. Nesmrdí to, můžeš si vyhulovat třeba ve vlaku, už to není tak, že si dáš prda a smrdí celej vagón. Vklidu si zakouříš a nikdo na to nepřijde. Plus ta masáž, jak je to oproti klasickýmu cigáru zdravý.. Samozřejmě to vyjde kuřáka mnohem dráž, ale co, může kouřit kdekoliv a je to "zdravější".. Chytrej tah
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod pavproch » stř dub 14, 2021 17:50

Můžu se vám sem vloupat do bankovního vklna?

Otec největší pyramidy v dějinách to má za sebou.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod mike » stř dub 14, 2021 17:58

@Etheric: njn, psychologie. Blbe je, ze v tomhle pripade muze vzniknout zavislost rychleji, nez clovek vyroste z puberty.

PM to urcite udela tak, aby vydelali, o to se nebojim. Caru pres rozpocet muze udelat medicina a legislativa. Prijde se na to, ze IQOS je skodlivejsi, nez klasicke cigarety, EU ho zakaze a nova fabrika bude na odpis. Coz je extremni scenar, ale pri investovani musi clovek pocitat i s takovyma alternativama (proto se diverzifikuje).

BTW, mne lidi, co si furt potahuji z tohodle, pripadaji jak fetaci. Na kuraky je holt clovek zvykly, na tohle ne a vypada to opravdu blbe :)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

PředchozíDalší

Zpět na Pokec