Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

o všem možném, co se zrovna nehodí do žádné jiné kategorie

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod Mawenzi » stř dub 7, 2021 16:09

mike
s 50 psama to byla nadsazka. Ano i kdyz se zmenil zakon, tak majitel ti proste nemusi prodlouzit smlouvu nebo te ubytovat i kdyz mas civavu a ve svym su svym panem ja, jen sem tim chtela taky naznacit dalsi vyhodu, ze proste v tomto mam volnou ruku. hulit si po celym baraku jak chci s trema psama a 5 kockama :D

to s tim inkasem psal ripper6 ze najem je celej i se zalohama, zatimco k hypo musis pocitat i zalohy. Tak sem poukazovala na to, ze vetsinou to tak taky neni, vetsinou je inkaso v najemnim byte pocitany zvlast a uvadeny zvlast.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod mike » stř dub 7, 2021 16:20

Jo, ale ono to oboji neni tak jednoznacne, jak by to mohlo vypadat. Ve vlastnim mas samozrejme vetsi svobodu, ale furt nesmis obtezovat sousedy nad miru obvyklou. Takze kdyz u nas nejaky blb hulil na chodbe, tak se mu dostalo takove zpetne vazby, ze s tim radej prestal ;-)

Jasne, chtel jsem to spis podtrhnout. V tech ripperovych chaotickych textech se ztratim ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod Etheric » stř dub 7, 2021 16:27

Co víc obtěžuje sousedy - dva psi, nebo dvě děti? Já mám jasno, možnost číslo 2 :twisted:
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod Mawenzi » stř dub 7, 2021 16:34

mike
tak jasne, ze asi porad do urcite miry. Kdyz budes mit v pohode vychovanyho psa a budes ohleduplnej k sousedum, tak ackoli z tohoto hlediska budes uplne cajk, stejne proste majitel nemusi psa tolerovat, nebo hulit ve spolecnych prostorach je taky blbost. mluvim ale o tom, ze ve svy koupelne si muzes hulit jak chces a mit lino poskrabany od kocky je jen a jen tvoje vec.

ja si treba uzivam bydleni v radovce na vesnici, mezi obytnyma prostorama sou prujezdy, takze si muzu vohulit 90. hity tak ze mi duni okenni tabulky a vsem je to jedno. A sousedum muze jecet vnuk na plny kule, ze by ho nejradsi zardousili, ale naopak mne je to jedno :D Kdyz maji sousedi diskoteku, poznam to ze je to trochu slyset na dvore, zavru dvere a diskoteka zmizi :D

etheric
to zalezi, jestli ten pes vyje celej den nebo blafa chvili po odchodu a pak zaleze chrapat do postele... u decek mas sanci, ze za par let vyrostou, nevychovanej pes muze dozit treba 16 let a bude furt nevychovanej... ty decka casem z brekotu prejdou na snesitelnejsi zvuky, jako dupani, rvani, mlaceni, frkani na fletnu a pak se odstehujou... zatimco majitel s nevychovanym coklem si k nemu ke staru koupi druhyho hazlika kterej se nauci vsechny negativa, aby starouskovi nebylo smutno :twisted:
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod mike » stř dub 7, 2021 16:37

@Etheric: to strasne zalezi na konkretnich pripadech. Mame v baraku oboji, jak deti i psy, o kterych skoro nevis, tak pravy opak.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod mike » stř dub 7, 2021 17:04

Mawenzi píše:zatimco majitel s nevychovanym coklem si k nemu ke staru koupi druhyho hazlika kterej se nauci vsechny negativa, aby starouskovi nebylo smutno

Sousedka ma staryho pohodovyho psa, ktery nikomu nevadil. Pred rokem si k nemu poridila mladyho, ktery je pravy opak. Urvany, hystericky, vyjizdi po kazdem, kdo jde okolo a pri venceni o nem vi cele sidliste, protoze je neskutecne hlasity. Zenska je nemocna, absolutne ho nezvlada, o nejakem vycviku nemuze byt ani rec a i ten stary pes z nej myslim ma dost. Nastesti bydli dostatecne daleko, takze v byte ho neslysim, kdyz neni venku, ale chudaci sousedi vedle ni.

Na vesnici zas muze mit takovyho cokla soused venku a pak ti nepomuzou ani trojita okna.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod Etheric » stř dub 7, 2021 17:14

Třeba takový děti jako jsem byl já, to je fakt něco :D Řev od rána do rána, skákání na místě třeba 4 hodiny vkuse... Že bych z toho vyrostl? To říct nemůžu, akorát už to není každej den od rána do rána, ale jen několikrát týdně na několik hodin, to se přežít dá
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod mike » stř dub 7, 2021 17:17

No dobre, ale kolik vas takovych je? ;-) Otravnych coklu je podle mne podstatne vic.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod Etheric » stř dub 7, 2021 17:24

Jo, soused má československýho vlka, totální blumu bez sebemenší výchovy, nejen že ten pes je nebezpečnej, ale soused odejde, psa zavře, ten vyje a vyje... Zavyju taky, nachvíli přestane, pak zas vyje... Na toho psa si lidi v sousedství stěžujou dost, ale barák je jeho, nikdo mu to zakázat nemůže. Ale ještě horší než psi jsou někteří papoušci :nasranost:
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod sup » stř dub 7, 2021 23:09

Ad debata o bankovních kartách výše - já mám na cestování kartu od společnosti Wise a od Revolutu. Revolut má lepší kurz o všední dny, Wise o víkendu, kdy má Revolut poplatky. Dělá to oproti mojí kartě od ČSOB při placení kartou rozdíl asi dvě kila na deseti tisících.

Co je ale hlavní vejvar je, že si člověk může vybrat měsíčně za rozumnej kurz a bez poplatků cca 200 € na každou kartu - což při cestování do exotičtějších zemích, kdy člověk nejdřív mění na eura nebo dollary a pak až na místní měnu už může být docela poznat (a co teprv pro lidi, co nebydlí v Praze, kde se dají sehnat kurzy skoro jak za kurz od ČNB).

A Wise je super když něco potřebujete zaplatit platbou z účtu do zahraničí, to už je na deseti tisících třeba pětikilo (banka si mimo špatný kurz ještě naúčtuje mastnej poplatek) a proto jsem si to původně pořizoval.
sup
nováček
nováček
 
Příspěvky: 106
Registrován: stř srp 5, 2009 9:45

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod mike » čtv dub 8, 2021 16:26

Chjo, dneska jsem po letech kupoval nejake akcie pres Fio. Neco tak amaterskeho se jen tak nevidi, myslel jsem, ze mi z toho jebne :roll: K tomu poplatky minimalne 20x vetsi, nez co mam u US akcii, to jsem docela ziral, uz jsem zapomnel... No nic, je to na dividendy, kdyz se nestane neco mimoradneho, bude to tam aspon 10 let, takze to nevadi, ale na obchodovani to fakt neni.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod ripper6 » ned dub 11, 2021 11:12

mike píše:Nekdo s tim v pohode vystacil, jiny to prochlastal za tyden a pak shanel, kdo mu pujci. Urcite ale zalezi na vychove

Tak za sociku mohli mit +- vsichni stejne, ale kazdy mel i jine potreby?
Priklad co cigarety? nekdo flaska? chtel jsem pro holky napsat tampony, ale co u tejpka kondom? :D
Samozrejme ze jsou lidi co ze 600 udelaji i 1200, ale to jsou pripady kdy jdou prodat srot a dalsi veci :D

mike píše:To neni treti typ, ale extremni pripad toho, co s penezma zachazet umi.

Jo Patrik ten to ma nacviceny poradne, take jsem se priucil a prave ty „nesmysly“ pomohli.
Takze ano zit tim neni nejlepsi a chapu Mawenzi, ale vyzkouset je to dobre.
Rada ale lidi uz ma problem jen navic zalozit dalsi konto, takze ten extremni pripad, co umi zachazet s prachama je pouzitelne na velmi male procento. Jelikoz ja se ale rad dozvim nebo priucim, tak to byla pro me dobra cesta. Zase jemu jsem pomohl jinak.

mike píše:Podle projevu bych spis tipoval ADHD ;-)

A jak podle pisma se pozna ADHD? :D
Kdyz jsem to kdysi nekde napsal, jen se tomu smali :D
Jak i vysoce vzdelani a skoleni rekli... jsou to jen umele vytvorene nalepky at uz na deti / dospele lidi, kdy se musi nejakym zpusobem skatulkovat.
Proste ze staci parkrat pres drzku a je to vyreseno. Me to sice nepomohlo, ale nasel jsem cestu jinde.
btw ty mas nejake psychologicke vzdelani / zamereni? :)

mike píše:No a ja jsem psal, ze predem pokud mozno nekupuju ;-)

Tak pokud nejedes jen sam, tak predem koupit musis, uz proto ze vetsinou se domlouvas s ostatnima lidma a tyto lidi musi v praci zadat dovolenou, mit to schvalene a jeste si chteji na danou cestu neco i koupit / objednat.
ripper6
účastník
účastník
 
Příspěvky: 440
Registrován: pon dub 8, 2013 10:00

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod ripper6 » ned dub 11, 2021 11:34

Mawenzi píše:ripper6
taky nesnasim vareni no s bezlepkem mi to je prd platny, vis jak rada bych treba chodila.na obedy do hospody a nemusela.FURT varit? :D
hypo zas ma vyhodu ze muzu mit klidne 50 psu
ja tmob ma.uplne nejhorsi signal:D
no ja to prave cca 1x za 2 roky projd, zkoumala sem tarifi loni a zjistila ze bych musela platiy mesicne aspon o kilo vic a je to stejny

Bez lepku tu restaurace je taky, ale je to pro cloveka v Praze :)
Menu 84czk.
Pokud dovoz tak max 130czk vcetne dopravy (ta cena je rozdil ze je to jina restaurace kde to stoji 130), neplatim nic za to ze to vezou autem atd + jeste menu navic (kdyz ma kuryr naladu a chce me udelat hojnost), takze to jeste muzu mit na dalsi den :wink: A ano je to bez lepku, mel jsem na to tema prave tam rozhovor kdyz to bylo otevreno.
Samozrejme ze vzdy je dobre to vsude rict predem, at uz jses vegan, vitarian nebo pod.

Tak to co pises je pro usazenejsi lidi, co asi nebudou nekde cestovat na mesicni dovolenou, kam potom ty zviratka dat :D Pripadne jeste planuji vymenu kuchynske linky, prosekani zdi, vymenu kotle tak na to je najem na nic.

Tak zrus t-mobil a je klid :) Dam sit O2 – nejaky alternativni pokud nevolam prece, tam napasuju treba to VOIP a ten kredit uz pak tak snadno nejde provolat :)
Chapu ze to nekoho nezajma resit, ale to vyresim jednou, nastavim, pak uz ty veci funguji a jen to clovek dela jinak.

aha ja zase nepoznam moc lidi s inkasem, to uz snad ani se tak neplati. Vim ze to mela kdysi maminka a take SIPO se tomu rikalo. Ja jak to slysim, tak mam zdeseni. Jednak inkaso je pro me ze me neco nejaka spolecnost strhne z uctu, navic na tom uctu zrovna musi byt dane datum penize. Dal ta spolecnost strhava ruzne, takze jednou sup 8, pak jindy 13teho. Takto me kdysi nutila plynarna, dopadlo to tak ze to bylo nezaplacene a meli tam dluh :D Potom radeji uz netlacili a nechali ze dobre, at to je po mim, trvalej prikaz a uz nebyl nikdy problem. Nevim jestli to tak ma vetsina lidi, ale me to nefunguje.
U najmu za pokojicek, tak tam to kamarad mel vzdy tak, ze proste spolubydlicimu polozil 6500czk na stul a je to. Ne ze by nechtel uctem, ale ten spolubydla byl ten pripad jako asi vetsina lidi, ze mel nekde ucet, co penez by ho to stalo kdyby to slo pres banku, ted to vybrat a ze to dusevne nezvladne :D Preplatek u vody, elektriky, plynu to se neresilo. Udajne to mel ten clovek na sobe, ale ten rikal ze to neresi tez, proste doplati to ze sveho a penize nechtel.

Ja zase bych tak nemohl bydlet, chapu ze to nekomu zni jak je to super, nic neresi, ale bydlel jsem tak jednou a vecne problem. Proste ja rad vse ridim a mam pod kontrolou a jak to ma nekdo napsane na sebe nebo resi to nekdo jiny vzdy tam je problem.

Pokud by byla valka nebo vetsi PRUSER, tak resit to prave budes, nebot tusis ze se neco blizi, jenze nemas na to cas a nechces to tam nechat pokud na to celej zivot makas. Zpet az se vratis, to uz tvoje nebude, protoze papiry, veci pravniho typu to vse se ruzne ztrati. Takze potom musis leda ty dokazat ze to tobe vubec patrilo :)
ripper6
účastník
účastník
 
Příspěvky: 440
Registrován: pon dub 8, 2013 10:00

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod ripper6 » ned dub 11, 2021 11:51

Etheric píše:Já loni chytil akci od o2, 100giga dat měsíčně za 300, bez podmínek, bez závazku, stačí dobít 300 měsíčně. Nepotřebuju tak ani pevnej internet domů. Plus ta simka má volání za 15Kč na 24h neomezeně, jinak to neumí, ale tohle se hodí, když je potřeba něco zařizovat. Jinak na volání a sms mám mobil cz kde mi kredit 200 vydrží půl roku i dýl :D btw na to je potřeba dávat pozor, někteří operátoři maj platnost kreditu třeba jen měsíc, což by se těžce nevyplatilo

Ano to poznam, tu akci jsem mohl mit ale u me v mobilu data propadnou. I kdyz vyuzivam internet napr na vyhledani spoje, reseni mailu, objednavky tak za ten mesic jsem schopen dat tak 1,5GB max :(
Youtube, filmy online, music online na to nejsem, teda urcite ne v mobilu jelikoz to tam ruzne lita, nevidim pak na to.
A na doma je 100GB malo, kdyz pocitam v radu tera (dnes je uz 500GB nic).
Tohle poznam, tehdy O2 melo i nejak za 25czk / 24h ale vtip byl ten ze zrovna kdyz uz mel clovek akci vyuzit, nevedel kam volat, ted to mel ten den aktivni a tak zavolal a pak rikas co jeste? Kam volat? :-k Presne zatezuje te to tim, ze vlastne aby jsis na ten den naplanoval vsechny mozne hovory / urady / posty / banky a nevim co.
Dobu jsem to resil, zkoumal a vyslo me ze v dobe smartphonu je nejlepsi proste VOIP, to nejde argumentovat :wink:

Pokud ti u Mobil CZ 200czk vydrzi pul roku, tak s VOIP rok :D
Tim ale nerikam, pokud vyuzivas cca 100GB a ty ti staci jak na doma, tak ven tak je to dobra cena do mobilu a za tu prenositelnost :) Usetrit bys tak mohl v kombu a to takto
100GB dat za tech 300czk, instalace appky do smartphonu, aktivace VOIP. Dobiti kreditu 100czk, to uplne staci ve tvem pripade a mas volani kde to kilo budes mit sakra problem provolat. Vyhoda je ze ten kredit je nevomezenej casove, takze kdyz dobiju i 200, budou tam i za rok a nikdo me nevydira ze vypne simku :)
Uz me nebavilo podporovat velke providery, jejich nesmyslne smlouvy, uvazky, pausaly kde probiha kazdej rok nejaka prolognace, nebo zase dokola vecne nekam migrovat :)

btw sms to uz snad ani nefrci ne? Dnes co vim tak posilam zpravu pres Signal, v zahranici kazdej WhatsAp i z mistnich domorodcu :) Vesmes i to volani je zadarmo, VOIP je jen kvuli babickam, tetickam, uradu, bance.
ripper6
účastník
účastník
 
Příspěvky: 440
Registrován: pon dub 8, 2013 10:00

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod ripper6 » ned dub 11, 2021 11:57

Mawenzi píše:treba ja hodne pouzivam a vyuzivam aktivne 2 sim se stejnym cislem, vodafone to ma zadarmo ale treba jinej operator to ma.zpoplatneny 200kc mesic pokud to vubec umi...

Aha to potom jo, jestli uzijes 30GB mesicne dat v mobilu a za 200czk, pak to ma smysl to mit od O2 :)
Jo tuto SIM od Vodafone jsem jednu dobu mel, bylo to v dobe kdy jsem resil tablet a mobil a chtel tam mit LTE data.
Tedy tablet aby mel ty data, ale mobil jelikoz byl tlacitkovej tak aby mel to cislo na prijem a tam zase ty data nebyla takova nutnost a vecne jsem z toho byl na prasky :D
Dnes teda na tu dobu, podle me staci ty data nasdilet proste z mobilu hotspot na tu nutnou dobu a je to, asi bych to uz neresil. Pokud to pouzivas takto, potom to dava smysl proc mas Vodafone :)
ripper6
účastník
účastník
 
Příspěvky: 440
Registrován: pon dub 8, 2013 10:00

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod ripper6 » ned dub 11, 2021 11:59

Hafi píše:@mike: z pohledu pronajímatele je fakt nemožnost omezit např. zvíře úplně absurdní. Jediná cesta, jak to aspoň částečně řešit, je odmítat nájemce, kteří se na to vůbec zeptají, tj. zjevně mají zájem, následně je upozornit na nesouhlas s chovem zvěře a pak striktně dávat smlouvy na dobu určitou nejvýše na rok.

Vsak to tak vetsinou mas, doba urcita 1 rok aspon co vim od lidi at uz je to pronajem celeho bytu a nebo pokojicku. Pokojicek to je jeste casto bez smlouvy jen na slovo :D
ripper6
účastník
účastník
 
Příspěvky: 440
Registrován: pon dub 8, 2013 10:00

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod ripper6 » ned dub 11, 2021 12:04

mike píše:To je snad standard, ne? Plati se za najem a sluzby se preuctovavaji.

U normal bytu ano, pokud pokojicek tak das treba dnes na stul 8000czk a sedis a neresis :)
To mel rad ten kamarad, sice programator ale ten typ co nic neresit, zadnej uvazek a nejlip mit to anonymni.
Takze ten dal celou castku a pak mu to bylo vse jedno :) Jednu dobu sehnal zase extremniho spolubydlu, ten se odstehoval, nechal v byte veci, mel dve prace a platil dvoji najem a porad ze nestiha a nema cas a ze to teda nevadi a platil to snad takto rok :lol:
Ukazka: jako bys ted pronajal jsi garsonku nekde v Praze + bys s radosti platil nekde jinde v Praze pokojicek a abys to vse uplatil tak bys mel dve prace :)
ripper6
účastník
účastník
 
Příspěvky: 440
Registrován: pon dub 8, 2013 10:00

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod ripper6 » ned dub 11, 2021 12:08

Etheric píše:Co víc obtěžuje sousedy - dva psi, nebo dvě děti? Já mám jasno, možnost číslo 2 :twisted:

Dunici music, filmy to ty "mlade dedky" a pristehovalce v Praze nejvic vobtezuje a je to na zabiti :evil:
pozn. mlady dedek znamena tejpek na pohled v poho tak 35+, typicke je ma male dite a manzelku a prave se pristehoval z male vesnicky do mesta
ripper6
účastník
účastník
 
Příspěvky: 440
Registrován: pon dub 8, 2013 10:00

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod ripper6 » ned dub 11, 2021 12:30

Mawenzi píše:ja si treba uzivam bydleni v radovce na vesnici, mezi obytnyma prostorama sou prujezdy, takze si muzu vohulit 90. hity tak ze mi duni okenni tabulky a vsem je to jedno.

To mas stesti, ale dnes davno neplati vesnice = muzes to vohulit ve vlastnim domecku nebo Praha = tam to vohulis a je to jedno :cry:
Mam zkusenost s vobojim + kamaradi kamaradu z navstev apod.

Na malo meste (do 20 000ob rozloha cca 50km2) - pustis music ale nemusis ani naplno, v panelaku te zabijou a nebo prijdou z patra, dalsiho patra mlatit do dveri. Staci jen mit starej zesik + repro od gramce a zkusit hele jak to hraje :mrgreen:

Vesnice (cca 2000ob rozloha cca 10km2) - mas ten vysnenej krasnej domek, vse paradni, je to tvoje ale uz za zdi slysis kazdej den hekat souseda, jak zveda cinky a cvici, tam neni radno zapnout prilis music a to i pres den.

Vesnice - tak zkusis bytovku, je to prece cihla, ejhle tam se pomalu natahuje budik na zachode aby to nikdo neslysel :D

Mesto - tam hodne zalezi kde jses, zatim co v panelaku slysis nekde na Jizaku kazde slovo, v centru kde je cihla a byt situovan do dvora muzes solit music jak chces :wink:
A potom je to o tom kdo je tam vic panem, i v bytovce muzes hrat vesele a dunet (muj pripad) kdyz to umis prosadit. Se nam takto pristehoval tejpek, byl sam tak pusobil hodne v poho a ze bude v byte pod nama.
Hned to zacalo, ze byl zvyklej na absolutni ticho od 20:00, ze mu vadi i lidi rano co chodi po chodbe, ze proste nemuze spat! Potom me pozval i do bytu, jsem delal z nej prdel ze nic neslysim, no kecal jsem dunel mu celej strop jeste po 22h :lol:
Resil to i ze necha to zmerit, potom i policie prijela ale skoncilo to tim ze mu vynadali, ze policajti maji jinou praci, radsi se odstehoval. Potom byl jeste jeden s rodinou, ten resil ze tam spi male dite od 19:00. Stacilo mu pohrozit soudem a vyparkoval taky. Prisla rodina co ma psa co si vesele steka a je klid :supz: :mrgreen:
Ted i v noci klidne pustim film s Dolby Atmos a i kdyz to strili v 1h rano nikdo ani tuk :)

Jinde zase mas barak, kde to ma treba realitka (kamarad v pokojicku) a tam i kdyby pustil repraky naplno, nic se nestane, jelikoz v tom baraku bylo pronajmani AirBnb = absolutni bordel. Takze prijedou cizinci a hazi petardy po chodbe klidne vecer a rvou. By me zajmalo jestli to tak je vsude v zahranici, ze tam jako cizinec prijdu, pronajmu to AirBNB a potom jim to tam vodpalim a budu rvat celou noc :-k
ripper6
účastník
účastník
 
Příspěvky: 440
Registrován: pon dub 8, 2013 10:00

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod Mawenzi » ned dub 11, 2021 13:19

ja vyrostla v centru brna, ulici od svobodaku. stary baraky, metr tlusny zdi... krasny bydleni, ale najem z jedne vyplaty nedas a porad nemas zapocitany inkaso... jojo, jak se zacalo rusit regulvoany najemny, vetsina lidi co sem znala se odstehvoala, protoze to nebylo realny uplatit... skoda, tam bych klidne zustala bydlet. No akorat uz v roce 2006 kdyz sme odesli bylo po zvednuti najemny vysoky jako muj dnesni plat :D ale jasne. lidi nemaj ve meste co bydlet, ohuli se najem aby tam museli bydlet minimalne 3 lidi, aby jim zustal treti plat na jidlo :D :D moc nevim, k cemu slouzi tohle neumerny zvedani, aby odesli vsichni lidi a pak ty byty byli uplne prazdny, protoze za 18 mesicne bez inkasa si muzu radsi vzit hypoteku nebo bydlet nekde, kde je vic parkovaciho mista, nez na jedno kolo :D no mam dojem, ze mestu to taky doslo, po te, co vetsinu lidi tyhle podminky vyhnali pryc... ze je lepsi vrabec v hrsti nez holub na strese...

ja aktualne na vesnici ziju a o sousedech fakt nevim, o jejich psech ani deckach taky ne... ale jak rikam, je to tim, ze mezi mou zdi a sousedovou zdi sou 4 metry "garaze", pac sem zjistila, ze hlavne cesi neznaji "prujezd" :D

nicmene je to proste o tom, co kdo chyti. v panelaku to byla hruza hruz, ale zase velky svetly pokoje. co bydlim ted nebo byt kde sem vyrustala sou zas temny kobky. No radsi kobka bez toho abych slysela, kdyz se vedle bavej sousedi :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod Tomas » ned dub 11, 2021 14:02

Tak já bydlim třeba v Plzni v bytě ze socialistických cihel, je tu neuvěřitelnej klid a osolit to můžu libovolně. Socialistická zástavba z 50-60tých let, v baráku je většina lidí v důchodu, jako celkově v týhle čtvrti (Slovany). Tramvaj jezdí 30m od baráku a když zavřu okno, tak o ní nevím.

Nájmy s energiema jsou tu tak 12-15k za 2+1/3+1, což pro jednotlivce s průměrným platem není zrovna málo a je to ze strany vlády dlouhodobě neřešený problém.

V moment, kdy děcko dochodí základku tak se odsud pakuju, což už jsou v podstatě jen 2 roky. Nic jinýho mě tu nedrží. Ač je ten nájem jakej je, šetří mi to ve finále spoustu jinejch nákladů a stresu. Auto jsem prodal, děcko dojde do školy pěšky a vše nakoupím pár metrů od baráku a mám klid na práci (už roky dělám z domova). Dost mi to takhle vyhovuje.

Jsem vlastně tuze rád, že nemám a nemusím mít auto.
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod ripper6 » ned dub 11, 2021 15:23

sup píše:Ad debata o bankovních kartách výše - já mám na cestování kartu od společnosti Wise a od Revolutu. Revolut má lepší kurz o všední dny, Wise o víkendu, kdy má Revolut poplatky. Dělá to oproti mojí kartě od ČSOB při placení kartou rozdíl asi dvě kila na deseti tisících.

Ano to je hezke, ale zde pokud nekdo nehlida kterou kartu ma na vsedni den a kterou na Sobotu tak to muze cinit uz problem :-k Proto ja zase preferuji tady v CR a priplaceni nekde jen tu kk Hello s kurzem prime asociace, jelikoz tam nemusim hlidat co je za den :)
Bohuzel zde bys asi neuspel, mistni tohle neresi i kdyby tam byl zlodej kurz mBank nebo Moneta, 500czk to je pro lidi jedno pivo :lol:
CSOB kartu mam tez, teda konto Premium, tam u te kk je leda dobre to pojisteni (nejen na zbozi ale i cestovni) u nektere rizikovejsi platby a 12mesicu zaruka na zbozi k bezne zaruce :)

Potom pojisteni na cesty to uz ma taky 10mega, o neco lepsi ma stale Erste (dle podminek a treba kryti na 5000metru na hory a vyssi trvale nasledky) ale CSOB jsem delal pro pripad ze by me to Erste zrusila (jednu dobu dost tlacili na investice). UCB Premium tam to ma smysl jen kdyz nekdo chce mit jeste 3 pojistku ze ma Allianz, takze 3x pojisten to uz snad zvladnu :D A komu to nestaci tak je dobre Premium kontro u Komercky, sice nenabizi nic moc ale treba slo tam vyreklamovat storno letu v Japonsku (kamarad dostal zaplaceno ale u jine zamitnuto).
U techto jedinych teda plnim podminky, tam jsem toho ochoten ale u beznych uctu by me to fakt nebavilo.
ripper6
účastník
účastník
 
Příspěvky: 440
Registrován: pon dub 8, 2013 10:00

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod ripper6 » ned dub 11, 2021 16:57

Mawenzi píše:jojo, jak se zacalo rusit regulvoany najemny, vetsina lidi co sem znala se odstehvoala, protoze to nebylo realny uplatit... skoda, tam bych klidne zustala bydlet. No akorat uz v roce 2006 kdyz sme odesli bylo po zvednuti najemny vysoky jako muj dnesni plat :D

Ne vsude se zrusilo, stale jeste funguje to regulovane najemne alespon u me v centru Prahy :)
Je dnes drahy, normalni trzni najem, ale pokud mas stesti a vis jak a kde ziskat byt ve meste za dekret nebo tzv kdy mas proste smlouvu na dobu neurcitou tak tam ten najem tak vysokej fakt neni.
V Praze proto muzes pak videt starsi pani co plati mesicne 4500czk vedle mladyho hocha co prijel z vesnice a plati 15 000czk najem. Platit bych to nechtel a tam je skutecne asi lepsi hypo.
I kdyz spouta kamosu to resi, proste mas pokojicek za 6500czk a to uz das :)
V zahranici to je tez, tak Irskej Dublin barak nekde pres 1000eur, 350eur platis za svuj pokojicek.
Prijem mas 1500 – 2000eur.
Kdysi me hrozne zajmalo, jak to ma vlastne NYC, kdyz je to USA. Moje predstava byla jak tam nekdo plati najem na Manhattanu? Uplne v poho, protoze dotace od mesta.
Sice primo tam bych bydlet nechtel ale takovej Bronx proc ne :)
Ja jsem zil na malo meste, muzu tak srovnat a za me je levnejsi Praha, ale jak rikam je to o tom ze vis jak sehnat / ziskat a co a jak. Treba jidlo nebo obed by me stal na dedine vic.
Duvod je snadny: v Praze mam restauraci kde je to menu za 84czk vcetne piti, v hospode na vesnici tam je uz nutne take dysko, piti stoji dalsi penize.
Vidis a ja to mam tak rad, takze byt jsem vymaloval nacerno a i vchodove dvere jsem nechal prebrousit aby tam slo je nalakovat nacerno :)
A treba v Praze legitka na rok je lacina sranda :wink:
ripper6
účastník
účastník
 
Příspěvky: 440
Registrován: pon dub 8, 2013 10:00

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod mike » ned dub 11, 2021 22:08

ripper6 píše:Tak za sociku mohli mit +- vsichni stejne, ale kazdy mel i jine potreby?

Vsak presne o tom pisu. Cast lidi se dokaze zaridit podle toho, co ma k dispozici a sve potreby omezit. Proste si vystaci i s malem a ridi se heslem "co nemam, to nepotrebuju". Coz se mimochodem v outdooru docela hodi. No a druha si nedokaze nic odeprit, vsechno musi mit hned a pak ji furt chybi penize.

ripper6 píše:Priklad co cigarety? nekdo flaska? chtel jsem pro holky napsat tampony, ale co u tejpka kondom?

Matne si vzpominam (ale ruku do ohne za to nedam), ze krabicka stala 3 Kcs, takze kondom za korunu, to zas nebyl takovy naklad ;-)

ripper6 píše:A jak podle pisma se pozna ADHD?

Podle pisma mozna taky, ale to tady nevidime, ze? ;-) Podle textu ze struktury, chaoticke az chybejici, neschopnosti drzet se myslenky a vyjadrit ji, nesoustredenosti, nepozornosti atd. Celkove vidim kvantitu znacne presahujici kvalitu. Kdybys toho napsal desetinu, ale vic nad tim premyslel a dal tomu nejaky rad, tak je vysledek vyrazne lepsi. Pricemz chapu, ze je to tezke.

ripper6 píše:btw ty mas nejake psychologicke vzdelani / zamereni?

Ne, ale zato mam pamet ;-) A jisty ripper6 tu o svem ADHD pred lety neco napsal. Plus jsem mel dite s ADHD hezkych par let doma. Diagnostikovanou, ne jako vymluvu na nevychovaneho spratka.

ripper6 píše:Tak pokud nejedes jen sam, tak predem koupit musis, uz proto ze vetsinou se domlouvas s ostatnima lidma a tyto lidi musi v praci zadat dovolenou, mit to schvalene a jeste si chteji na danou cestu neco i koupit / objednat.

Jo, tohle je narocnejsi a proto vetsinou sam jezdim. S rozumnym clovekem se ale da domuvit tak, ze se jede, ale ceka se na dobre pocasi. Takze se predem nachysta a domluvi si to a kdyz pocasi prijde, tak se rekne "ted", na coz staci par dni predem. V praci to mam takhle domluvene taky, proste behem nasledujiciho mesice si beru tyden dovolene, ale jeste nevim, kdy to bude.

ripper6 píše:Dunici music, filmy to ty "mlade dedky" a pristehovalce v Praze nejvic vobtezuje a je to na zabiti

Na zabiti jsou bezohledna hovada, co obtezuji ostatni. Kdyz mas rad dunici muziku, tak si porid kvalitni sluchatka nebo vlastni barak.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod mike » ned dub 11, 2021 22:20

ripper6 píše:aha ja zase nepoznam moc lidi s inkasem, to uz snad ani se tak neplati. Vim ze to mela kdysi maminka a take SIPO se tomu rikalo. Ja jak to slysim, tak mam zdeseni. Jednak inkaso je pro me ze me neco nejaka spolecnost strhne z uctu

Inkasem se tady mysli pravidelna platba za sluzby (elektrina, voda, plyn apod.). Jak technicky probehne uz je jina vec, nemusi to byt inkaso. Sam jsem to nikdy nemel, chci nad tim mit kontrolu, takze trvaly prikaz na stanovenou/dohodnutou castku a jednou za rok se to vyuctuje a srovna. Funguje to tak i ve vlastnim byte a v pronajmu obvykle taky a je na dohode, jestli budes platit primo majiteli a ten to rozesle dal nebo zaplatis primo. Oboji ma sve plusy i minusy.

A ano, je to spatne pouzite slovo...
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod Mawenzi » pon dub 12, 2021 6:02

ja lresla na inkaso ted s vofldadonem protoze sem.furt platila o 3 dny pozdej:D ale mam.nastaveny strop 500, na inkaso na barak mam strop 3000 a pokud by platba byla vyssi tak bud navysim limit nebo doposlu zvlast.

tim, ze to jde zastropovat napr. u mobilu na 200 tak mi to vyhovuje. nikdy se mi ale u inkasa nestalo, ze by strhli vic nez meli, takze sem po 20 letech mesicni placeni (kdyz prijde sms nesedim u toho vetsinou a pak zapomenu, navic me to nebavi opisovat furt VS z le sms do bankovnictvi - ne vzdy su u pc at zkopiruju ze samoobsluhy do bankovnictvi) tak platim casto az pri upozornovaci sms... takze moje moralka se dost zhorsila tak to inkaso beru jako super vec.

ale kontroluju si ze se strhlo co melo. osobne rafsi budu resit, at mi vf vrati spatne strhly kilo nez flastr za to, ze sem se prehlidla a zaplatila treba o kilo min. timhle sem skoncila s tmob, mam.s jima zkusenost jen jak se zlodejama, pritom mama mela tmob snad od 98 stejnou sim 20 let a nemela s nima problem. holt si gyziram ze mam v poho CP aspon takto:D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod Lipon » pon dub 12, 2021 8:34

tak on je trochu rozdil mezi SIPO a inkaso
inkaso obecnější pojem pro souhlas bance s tím, že si příjemce platby strhne nějakou částku (odhlédnu od toho, za jakých podmínek s jakými limity to lze dělat), SIPO je pak zvláštní a konkrétní služba inkasa

mně SIPO vyhovuje, neřešim, když PRE započte zálohy a jeden, dva měsíce platim zálohy nižší, stejně tak, pokud se mění další zálohy ve vztahu k bydlení
před inkasem mailem přijde částka SIPA, když by to bylo nějakým omylem moc velký, tak buď se to nevleze do nastaveného limitu inkasa nebo před datem splatnosti inkasa souhlas zruším, což se za posledních třeba 10 let nestalo ani jednou
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4884
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod apuka » pon dub 12, 2021 10:28

Lipon píše:inkaso obecnější pojem pro souhlas bance s tím, že si příjemce platby strhne nějakou částku (odhlédnu od toho, za jakých podmínek s jakými limity to lze dělat), SIPO je pak zvláštní a konkrétní služba inkasa
Myslim, ze je to jeste trochu slozitejsi...

SIPO nemusi mit s inkasem vubec nic spolecneho. To je jen sluzba, v ramci ktere muzes dat nechat poslanim jedine platby platit za mnoho veci. Distribuci uz vyresi Ceska Posta.
Ale zpusob placeni SIPO zavisi na vuli cloveka, na ktereho je - muze jej platit v hotovosti na kazde poste (s poplatkem) nebo bankovnim prevodem na specialni ucet CP.

Navic ani inkaso neni pojem jen na to, na co se pouziva u nas, tj. na pravidelne strhavani plateb cizimi spolecnostmi z naseho uctu na zaklade naseho souhlasu.
V A a D (a myslim, ze podobne to bude i jinde) je napr. nejbeznejsim zpusobem placeni pres internet (ale nekdy i na uradech) neco jako "okamzite inkaso" - Ty das vyplnenim nejakeho formulare (s cislem uctu a par svymi udaji), zaskrtnes, ze souhlasis s "okamzitym inkasem" na danou castku a dana spolecnost potom udela strhnuti (inkaso) dane castky.
Je to uplne neco jineho nez okamzite internetove platby na eshopech u nas, kdyz se z platebni brany dostanes do sveho e-bankovnictvi.

V CR to asi tak rychle neprojde, tady by byl velky humbuk ohledne osobnich udaju a moznosti zneuziti, atd. Kupodivu, v uvedenych krajinach je to vyuzivanejsi zpusob nez platba kartou pres internet, dokonce jsou obchody, kde je umozneno platit jen takto, resp. jeste s necim podobnym jako okamzita internetova platba (viz vyse), ale ponekud specificka, protoze se na to pouziva prihlaseni pres dany system, ne primo pres Tvoje bankovnictvi.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod Etheric » pon dub 12, 2021 10:56

mike píše:Kdyz mas rad dunici muziku, tak si porid kvalitni sluchatka nebo vlastni barak.

Jo. Tak jisto když chceš mít děti, nech si odhlučnit byt nebo si pořiď vlastní barák. Neobtěžuj ostatní jejich hlukem :wink:
Já vím, zní to ujetě, ale fakticky není rozdíl v tom jestli obtěžuješ sousedy psy, dětmi, papoušky, hudbou, ovíněným zpěvem,... Rušení jako rušení.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod Lipon » pon dub 12, 2021 11:59

apuka: zase rozmatláváš něco, co není vůbec potřeba a pointa tě úplně minula
SIPO je Soustředěné Inkaso Plateb Obyvatelstva, už ve svém názvu má pojem inkaso
že se to dá platit dalšími způsoby je věc jiná, pro tuhle část diskuse (týkající se inkasa jako formy bezhotovostní platby) zcela podružná
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4884
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

PředchozíDalší

Zpět na Pokec