Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

o všem možném, co se zrovna nehodí do žádné jiné kategorie

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod Hafi » sob srp 13, 2022 19:42

tady o SMS nejde - to je jen cesta, jak se to dostane do telefonu (pokud je uživatel hloupý). A pak to čeká a hlídá login údaje. Do appky banky se celkem jistě dostaneš i heslem - vždy je jako backup k biometrii. A pokud keylogger odposlechne heslo, může časem platbu odeslat. Teoreticky.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8425
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod mike » sob srp 13, 2022 21:19

U RB obvykle staci prst, ale u vetsich castek (ve stovkach tisic) chce PIN. Ctyrmistny a nedava mi to zadny smysl, otisk je bezpecnejsi.

@Lipon: RB ano, ale treba Equa, ktera uz RB patri, jede pres SMS. J&T taky, Fio myslim taky, asi jich nebude uplne malo.

Tady vyjimecne souhlasim s pp, ze bankovnictvi v mobilu je zlo. Uplne to popira smysl 2FA, coz ostatne odkazovany clanek ukazuje. Leda ze by mel clovek mobily dva. Smysl to ma jen kdyz jde o dve fyzicky ruzna zarizeni.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod lojzmen » sob srp 13, 2022 21:28

Lipon píše:Banka v mobilu už na SMky nefunguje, ne? Ta má své zabezpečení, svůj kód. Raifa teda jo.


Hádám, že v SMS je odkaz na nějaký web, a kdo na to klikne . . . tam už na hejly čekají.
Uživatelský avatar
lojzmen
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1101
Registrován: ned lis 21, 2010 23:58
Bydliště: Ostrava-Poruba

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod lojzmen » ned srp 14, 2022 14:04

Měl jsem ve spamu (Seznam) něco od jakoby PayPalu. Na první pohled věrohodné, pohled na URL (nebojaksetojmenuje) - jen nějaká přesmyčka písmen, na první pohled taky věrohodné.

Jsem nedůvěřivý a protože PayPal jsem nepoužil už dlouho, byl jsem ve střehu. Ale ti, co tím platí co chvíli, jsou opravdu v nejistotě.
Uživatelský avatar
lojzmen
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1101
Registrován: ned lis 21, 2010 23:58
Bydliště: Ostrava-Poruba

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod lojzmen » ned srp 14, 2022 14:23

Asi dnes úplně obyčejná věc - našel jsem pod polštářem bankovky s úzkým proužkem.

Maje tušení, že návštěva pokladny něco stojí (ČSOB) (přece nebudu složitě hledat v ceníku služeb), vložil jsem je do ČSOB vkladového bankomatu. Operace proběhla bez zaváhání, dokonce prastarou papírovou bankovku 50Kč to se srozumitelným komentářem vyplázlo zpět. Zdá se, že přímý poplatek žádný, definitivně uvidím na konci měsíce.

A teď stížnost:
V Polsku jsem v nějakém bankomatu vybral hotovost, zloté, za asi 6,8Kč kus a ještě mi ČSOB strhla stovku.
A kamarádka vzápětí použila (zde probíraný, vím) Revolut - asi za 6,20Kč.
Uživatelský avatar
lojzmen
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1101
Registrován: ned lis 21, 2010 23:58
Bydliště: Ostrava-Poruba

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod Olchor » ned srp 14, 2022 16:14

Heh? Zlotý ja za bratru 5,2kč střed. To je teda festovní marže....
Problémy vznikají jejich řešením.
Olchor
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1003
Registrován: úte kvě 12, 2009 7:38
Bydliště: Blansko

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod lojzmen » ned srp 14, 2022 22:06

Je možné, že jsem se sekl o korunu navíc.
V každém případě mne kurz mé banky naštval a viděl jsem výhodu Revolut.
Zase naopak jsem koupil benzín 95 za 6,92zl
Uživatelský avatar
lojzmen
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1101
Registrován: ned lis 21, 2010 23:58
Bydliště: Ostrava-Poruba

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod lojzmen » úte srp 16, 2022 14:48

lojzmen píše:
Lipon píše:Banka v mobilu už na SMky nefunguje, ne? Ta má své zabezpečení, svůj kód. Raifa teda jo.


Hádám, že v SMS je odkaz na nějaký web, a kdo na to klikne . . . tam už na hejly čekají.


Dnes jsem dostal SMS:
odesílatel: Microsoft
text: Use 2766 as Microsoft account security code. Go passwordless with Microsoft Authenticator https://aka.ms/authapp

Řekl jsem si - Ha! Mám tě!
Ale je to na O2 obyčejná reklama Microsoftu, odkaz na stránku Microsoftu, na stažení appky z Google Play.
Uživatelský avatar
lojzmen
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1101
Registrován: ned lis 21, 2010 23:58
Bydliště: Ostrava-Poruba

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod mike » pon srp 22, 2022 15:48

Dneska asi poprve v zivote vidim, ze Euro je levnejsi nez USD. Trend nevypada dobre (mesicni graf):
eurusd.jpg
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod pavproch » pon srp 22, 2022 15:53

Se Ti divím, že Ti stojí zato quli takové prkotině (rozdíl 1 desetiny haléře) sem spát.... :twisted:
cnb.jpg
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28279
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod mike » pon srp 22, 2022 15:56

Nejde o rozdil, ale o prekroceni hranice a o trend. Jak pisu, EUR/USD pod 1.0 vidim poprve. Teda, podle grafu se to stalo uz pred mesicem, ale to bylo na chvili a nevsiml jsem si toho. Tohle vypada hur.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod pavproch » pon srp 22, 2022 15:57

Jinak samozřejmě souhlas, ten kdo dříf uzavíral kšefty v USD (za 18-20) a neska za tentýž dolar dostane 25 si musí mnout ruce - škoda, že já (moje firma) vlastně všechny zahr. kšefty máme v EUR a ne v dolarech.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28279
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod mike » pon srp 22, 2022 16:01

Ja nastesti na burze vydelavam v dolarech. Ovsem taky prodelavam 8-[

Jde hlavne o to, ze koruna opticky proti Euru neoslabuje nebo dokonce mirne posiluje, jenze realne Euro oslabuje a koruna s nim.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod pavproch » stř srp 24, 2022 17:28

Není to o bankách, ale o penězích jo.... God Bless fixaci (na tři roky).... v poslední době mi přišlo vyúčtování elektriky jak doma, tak ve firmě (v obou přypadcích ČEZ) a... doma (fixace "on") platím za kilowattinu asi 4 kačky, ve firmě (fixace "off") je to kaček asi vosum. Hezky!
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28279
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod Hafi » stř srp 24, 2022 18:00

tak natáhni prodlužku z baráku do firmy ;-)
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8425
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod pavproch » stř srp 24, 2022 18:02

2.2 km.... :twisted:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28279
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod pavproch » pát zář 9, 2022 10:35

Tosemi ešče nestalo: Juniorka se stěhuje na privát (VŠ v Brně), platila si tam nájem a tak = potřebovala poslat peníze na účet. Sem fčera v IB čsob zadal příkaz (ona má taky účet u čsob) s okamžitou splatností a během pár sekund ty peníze odešly, připsaly se na její účet a.... během dalších pár sekund se ty peníze zase odečetly z jejího účtu a vrátily na můj. Chtěl sem to neska řešit (volat na čsob) ale napřed sem otevřel banku a tam byla zpráva - "nemohli sme Váš příkaz provést z technických důvodů", taxem to zadal znova a ok - odešly, nevrátily se. Prozatím.

Chápal bych to ještě, kdyby prostě neodešly, ale ony odešly (správně) a paxe z jejího účtu zase vrátily.... fíha.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28279
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod pavproch » čtv zář 15, 2022 10:45

Taxem se zase (polo)nasrál - Moneta (kde mám soukromý i firemní účet) od 1.12. ruší přihlašování do IB skrz SMS - prý výhradně via Smart Banking = banka mi do mobilu NIKDY nesmí (+ navíc mám mobil bez funkčního připojení na fernet a sem za to ráth) - prý budou vyjímky pro důchodce s tlačítkovými telefony (to sem přesně já, teda až na toho důchodce). Už sem písnul dotaz bankéřce a samozřejmě sem ji hned vyhruzil, že pokud ne, jdu k jiné bance.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28279
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod Hafi » čtv zář 15, 2022 12:44

pavproch píše:Sem fčera v IB čsob zadal příkaz (ona má taky účet u čsob) s okamžitou splatností a během pár sekund ty peníze odešly, připsaly se na její účet a....

mě včera ČSOB taky překvapila, zadám okamžitý převod do jiný banky, tam ty prachy obratem jsou, ale v ČSOB vidím příkaz ješte po 10 minutách ve stavu "čeká na zpracování" . Ne, zrušit to uz bohužel nešlo.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8425
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod pavproch » pon zář 19, 2022 10:32

pavproch píše:Není to o bankách, ale o penězích jo.... God Bless fixaci (na tři roky).... v poslední době mi přišlo vyúčtování elektriky jak doma, tak ve firmě (v obou přypadcích ČEZ) a... doma (fixace "on") platím za kilowattinu asi 4 kačky, ve firmě (fixace "off") je to kaček asi vosum. Hezky!

Uffff, měl sem lufty, jaké vyúčtování/překvapení mi přijde za elektriku v Novej Lesnej (VSE) = je to taky ok = přeplatek a zálohy na příští rok taky nižší než letos.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28279
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod pavproch » stř zář 21, 2022 17:25

Mail od Čezu - nežeby nepotěšil (i dyž ešče nemám letošní vyúčtování, už se toho vyúčtování nebojím... hezky! :supz:
Nyní platíte 4,31 Kč za kWh včetně DPH a tuto cenu máte zafixovanou do 02.06.2025 . Vaše cena je nyní stále nižší než zastropovaná. Garantujeme Vám, že se do uvedené doby Vaše cena nezmění.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28279
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod pavproch » pon říj 3, 2022 15:13

pavproch píše:Taxem se zase (polo)nasrál - Moneta (kde mám soukromý i firemní účet) od 1.12. ruší přihlašování do IB skrz SMS - prý výhradně via Smart Banking = banka mi do mobilu NIKDY nesmí (+ navíc mám mobil bez funkčního připojení na fernet a sem za to ráth) - prý budou vyjímky pro důchodce s tlačítkovými telefony (to sem přesně já, teda až na toho důchodce). Už sem písnul dotaz bankéřce a samozřejmě sem ji hned vyhruzil, že pokud ne, jdu k jiné bance.

Podle nešního tydlifonátu s bankéřkou se zřejmě schyluje k malému (mému) vítězství nad Monetou a to skrz ten můj tlačítkový mobil.... pokud to vyjde, hezky!
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28279
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod mike » stř říj 5, 2022 0:58

Mate nekdo novy sporici ucet u CSOB se sazbou 5 %? Jejich úplná a jasná úprava podmínek je napsana tak neskutecne debilne, ze mi z toho neni jasne, o co vlastne doopravdy jde. Je to normalni sporici ucet, kde se uroky pripisuji mesicne a se kterym clovek muze normalne zachazet? Prijde mi, ze jo, ale jisty si nejsem.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod Hafi » stř říj 5, 2022 16:42

koukal jsem na to, a dle mě jo. Chvíli jsem myslel, že dostaneš úrok jen jednou za celý období, ale odměnou je sazba. Ty kecy okolo asi se snaží vyřešit situaci, že si těch účtů nemůžeš založit více (ani sériově ani paralelně).
Ale trvá jim to - ten termíňák jsem zakládal v pondělí, napsali "do 3 pracovních dní" a fakt není.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8425
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod karaya1 » stř říj 5, 2022 21:13

A stojí těch 5% za to? V mbank to je bez keců a podmínek, u RB teď budou zvedat úrok na spořáku na 5,5% (už s podmínkama aktivity) a ještě mě otravovali SMS, že termíňák na rok mají za 5,8.
karaya1
účastník
účastník
 
Příspěvky: 687
Registrován: pon kvě 14, 2007 12:16
Bydliště: Brnéčko

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod mike » stř říj 5, 2022 21:20

Jen kdyz uz mas u CSOB ucet a nechces se stehovat nebo zakladat novy. Coz neni muj pripad, s 5.5 % u RB jsi mne potesil :)

Hafi píše:Chvíli jsem myslel, že dostaneš úrok jen jednou za celý období, ale odměnou je sazba. Ty kecy okolo asi se snaží vyřešit situaci, že si těch účtů nemůžeš založit více (ani sériově ani paralelně).

Jo, taky mi to tak po dukladnejsim precteni vyslo, ale je to fakt napsane priserne. Pri telefonatu potvrdili, ze jde o normalni sporici ucet, ktery se ridi jeho podminkami a tady jde jen o sazbu. Ze je to napsane blbe vedi, asi jim tam vola dost lidi :D
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod mike » čtv říj 6, 2022 23:10

Tak jsem to CSOB bankovnictvi videl na vlastni oci :smt119

K zalozeni sporiciho uctu se clovek dostane pres menu e-shop. WTF? Zalozeni trva 3 dny. WTF?! Prislo mi to jako navrat o 20 let zpatky, ale mam pocit, ze uz v te dobe byla eBanka pruznejsi...
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod Hafi » pát říj 7, 2022 7:06

to nevim. ja myslim, ze to bylo nekde v sekci "sporeni" , Zalozeno druhy den. Ale na terminak cekam uz od pondeli, budu dnes remcat.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8425
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod mike » pát říj 7, 2022 15:59

Nebylo, tam jsme to samozrejme hledali, opravdu e-shop #-o Mozna je to jine, jestli jsi uz sporici ucet mel, koukni se. Mne by to ani nenapadlo tam hledat, majitelku uctu nastesti ano. No a celkove patri prehlednost a inteligence uctu k tonu nejhorsimu, co jsem videl.

Pry uz je to taky zalozeno, ale vcera psali az tri dny.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod pavproch » pon lis 7, 2022 12:50

pavproch píše:
pavproch píše:Taxem se zase (polo)nasrál - Moneta (kde mám soukromý i firemní účet) od 1.12. ruší přihlašování do IB skrz SMS - prý výhradně via Smart Banking = banka mi do mobilu NIKDY nesmí (+ navíc mám mobil bez funkčního připojení na fernet a sem za to ráth) - prý budou vyjímky pro důchodce s tlačítkovými telefony (to sem přesně já, teda až na toho důchodce). Už sem písnul dotaz bankéřce a samozřejmě sem ji hned vyhruzil, že pokud ne, jdu k jiné bance.

Podle nešního tydlifonátu s bankéřkou se zřejmě schyluje k malému (mému) vítězství nad Monetou a to skrz ten můj tlačítkový mobil.... pokud to vyjde, hezky!

Tak podle mailové zprávy od mé bankéřky sem byl (geront důchodce) přiřazen na seznam gerontů a důchodců a bude mi přihlášení do banky skrz SMS (= taja doposud) fungovat i nadále. Snad je to pravda, to uvidím hned 1. přosince. :supz:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28279
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

PředchozíDalší

Zpět na Pokec