Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

o všem možném, co se zrovna nehodí do žádné jiné kategorie

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod rebi » úte led 14, 2014 9:08

@aksam:no myslim,ze je dost podstatnej rozdil kdyz si konkretni ucty se jmeny a castkami dokaze zjistit nejaka odpovedna osoba zastupujici stat nebo financni instituci nez,kdyz si ty udaje muze stahnout kdokoliv,kdo ma pristup k internetu,nemyslis???

@pavproch:debil rikas...:)?? achjo a ja uz nemam na tom hit/blacklistu vubec misto...no co uz-kvuli Tobe holt zacnu dalsi sesit.. :mrgreen: :twisted: :axe:
Today is a really good day for somebody else to die..
Time is the best teacher. Unfortunately it kills all its students.
Memories fade, but a google search never forgets.
Friends are just enemies you haven't met yet.
Uživatelský avatar
rebi
účastník
účastník
 
Příspěvky: 838
Registrován: úte dub 7, 2009 18:04

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod pavproch » úte led 14, 2014 9:13

kura, ač sem nechtěl udělat osobní útok, taxa ně to povedlo.... :twisted:

pís.... ale za tím debilem (obecným, českým, vohnoutským!) si stojím.... :mrgreen:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod zbuddy » úte led 14, 2014 9:31

ad MSD: rebi, já jsem s nimi měl pracovně dost do činění, protože financovali jeden projekt, který jsme prodávali. V důsledku nucené správy se prodej dostal do potíží, až se nyní zastavil :twisted:
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod aksam » úte led 14, 2014 9:48

rebi...odpovědná osoba zastupující stát (nás všechny, co zde žijeme), musí postupovat jinak než soukromá instituce, musí ji být vidět pod prsty, co dělá... :)

kdyby MSD hospodařila jak měla, nemusela nastoupit likvidace, insolvence apod.(stát nemusel zasahovat), pokud zasáhnul, musí zveřejnit, abychom my, co tu žijeme, věděli, že to bylo ok :)
aksam
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1240
Registrován: čtv srp 4, 2011 6:43

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod rebi » úte led 14, 2014 9:55

moc nevim, co to ma spolecneho s tim,ze uvadi jmena a castky naprosto verejne...muzes mi to prosim priblizt??

je tam jeste jedno kdyby-totiz KDYBY delala CNB to,co ma delat, tak by to nedoslo tak daleko...neni pochyb o tom, ze MSD je vinna,ale spoluvinik je i CNB...pokud Te to zajima vic,tak si precti 170strankove vlakno ve foru na mesci,kde jsou vsechny odkazy na posudky a rozhodnuti,ktere se tohoto predmetu tykaji...
Today is a really good day for somebody else to die..
Time is the best teacher. Unfortunately it kills all its students.
Memories fade, but a google search never forgets.
Friends are just enemies you haven't met yet.
Uživatelský avatar
rebi
účastník
účastník
 
Příspěvky: 838
Registrován: úte dub 7, 2009 18:04

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod aksam » úte led 14, 2014 10:54

číst fórum na mesci nehodlám, MSD je typický případ jako banky v 90.letech, ČNB může mít třeba nějaký podíl, ale tím už se bude zabývat někdo jiný, když někdo chce rozkrást svěřené peníze, tak ho sebelepší dohled preventivně těžko odhalí, dokáže reagovat pouze zpětně.

s tím zveřejňováním to máš stejné jako, když zjišťuješ údaje např. v obchodním rejstříku nebo v katastru nemovitostí.....pokud budu znát Tvé jméno, není problém zjistit parcely a dům o kterém si tu psal nebo pokud se vyskytuješ ve vedení obchodních společností
aksam
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1240
Registrován: čtv srp 4, 2011 6:43

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod rebi » úte led 14, 2014 11:42

aksam píše:s tím zveřejňováním to máš stejné jako, když zjišťuješ údaje např. v obchodním rejstříku nebo v katastru nemovitostí.....pokud budu znát Tvé jméno, není problém zjistit parcely a dům o kterém si tu psal nebo pokud se vyskytuješ ve vedení obchodních společností

nesouhlasim - vlastne tim rikas, ze informace,ze vlastnim nejakou parcelu (jedno jak velkou) v horni dolni je stejne cenna a dulezita jako informace, ze mam na uctu 3melouny...to myslis vazne?? :roll: [-(
Today is a really good day for somebody else to die..
Time is the best teacher. Unfortunately it kills all its students.
Memories fade, but a google search never forgets.
Friends are just enemies you haven't met yet.
Uživatelský avatar
rebi
účastník
účastník
 
Příspěvky: 838
Registrován: úte dub 7, 2009 18:04

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod aksam » úte led 14, 2014 12:01

Prvotní je, že MSD, měla, má problémy, stát zasáhnul a to sebou nese i to, že v rámci řízení jsou veřejné i údaje o výši vkladů a jmenovitě komu patří, chápu, že se Ti to nemusí líbit, ale pokud chceš něco dostat zpět, musíš to strpět.
aksam
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1240
Registrován: čtv srp 4, 2011 6:43

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod rebi » úte led 14, 2014 12:44

takze,kdyz chci neco,na co mam ze zakona pravo, tak musim strpet,ze se porusi jiny zakon nebo pravo (ochrana os.udaju)
Navic by me zajimalo,jestli mas nejake racionalni zduvodneni,PROC museli zobrazit ty jmena???Kdyz kazdemu clenovi MSD bohate staci znat cislo uctu,ktere je tam taky zobrazene...
Tomu nerozumim,k cemu bylo nutne uvadet i ty jmena?!
Today is a really good day for somebody else to die..
Time is the best teacher. Unfortunately it kills all its students.
Memories fade, but a google search never forgets.
Friends are just enemies you haven't met yet.
Uživatelský avatar
rebi
účastník
účastník
 
Příspěvky: 838
Registrován: úte dub 7, 2009 18:04

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod aksam » úte led 14, 2014 13:16

kdyby to zveřejnila MSD, jistě by porušila Tvé právo na ochranu osobních údajů atd....

v případě, že zasáhnul stát z důvodu, špatného hospodaření už se Tvé právo na ochranu osobních údajů dostává do střetu s veřejným zájmem, ve finále peníze vyplacené z FPV, platíme všichni. Máš zase zákon o svobodném přístupu k informacím, můžeš se domáhat informací proč a kolik, komu bylo zrovna za MSD vyplaceno.

jinak banka a záložna apod., mají povinnost vést vklady na jméno, aby se dalo snáze identifikovat komu patří + další údaje, když banka funguje víš to Ty, banka, pak mají v daných případech možnost zjistit policie, soudy, berňák apod.

když je zádrhel dozví se jako v tomhle případě i jiní
aksam
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1240
Registrován: čtv srp 4, 2011 6:43

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod Lipon » úte led 14, 2014 13:32

rebi píše:co je dalsi neskutecnej FAIL ze strany statu(resp. insolvencniho rizeni) je,ze si kazdy muze
stahnout seznamy tech,
co maji v MSD penize vcetne jejich jmen a vyse castky!!!! ... moc nechapu,proc nestacilo uvest cislo uctu u MSD a tu castku..ale i ty jmena,
to mi skoro prijde na nejake podani stiznosti u UOOU.. [-X :((


volně parafrázováno - it's not a fail, it's a feature :mrgreen: nebo-li transparentnost insolvenčního řízení v praxi; osobní údaje (ve smyslu zákona na ochranu os.ú.) se tam nevyskytují, jen jméno bez dalšího, osobní údaje jsou začerněny, plus výše pohledávky každé osoby coby věřitele

nicméně stížnost cvičně podat můžeš :-)

chápu sice tvé rozhořčení jako soukr. osoby, ale na druhou stranu zaplaťpámbu za tu transparentnost, dřív šlo získat podobný seznam jen u konkursního soudu a/nebo správce, pokud jsi třeba jakožto věřitel měl s konkursem něco společného
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4884
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod Lipon » úte led 14, 2014 13:40

aksam píše:číst fórum na mesci nehodlám, MSD je typický případ jako banky v 90.letech, ČNB může mít třeba nějaký podíl, ale tím už se bude zabývat někdo jiný, když někdo chce rozkrást svěřené peníze, tak ho sebelepší dohled preventivně těžko odhalí, dokáže reagovat pouze zpětně.


z denního tisku to tak vypadat může, ale s 90.l. to moc společného nemá, možná tak používané novinářské zkratky
legislativa je úplně jinde, dohled a jeho pravomoci taky; pak je tady FAÚ, který sice možná nepracuje úplně efektivně, ale podstatně více než útvar v 90. letech
otázkou taky je, jak moc šťastný byl zásah ČNB a jak moc ovlivnil probíhající obchody a převody (zda byl více k tíži nebo ku prospěchu věci) atd. atd. , to ti krom zúčastněných osob nikdo neřekne a pochybuji, že by se to dostalo na veřejnost; tu budou zajímat jen ty bulvárem zavánějící "zajímavosti"
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4884
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod aksam » úte led 14, 2014 13:51

jistě máš pravdu, že jsme dál, což je dobře a FAÚ bych řekl, že i zafungoval, ale story o zvláštním půjčování peněz a známé osoby, co se pohybují kolem MSD a mají zkušenosti právě z 90.let moc důvěry nevzbuzují
aksam
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1240
Registrován: čtv srp 4, 2011 6:43

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod zbuddy » úte led 14, 2014 14:08

Které známé osoby se kolem MSD pohybují?
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod aksam » úte led 14, 2014 15:11

třeba osoba insolvenčního správce je hodně známá
aksam
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1240
Registrován: čtv srp 4, 2011 6:43

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod mike » úte led 14, 2014 16:41

rebi píše:Co vim, tak posl. provedenej plat. prikaz byl podany nejak 7.7. a skutecne
proveden byl nejak koncem listopadu...:)..takze o tom to neni..Rozmej,ja
moc nepocitam,ze bych tech 8% vydyndal,sam jsem vdecnej za tech 2.1% co mi
tam stale bezeli i v dobe,kdy zadna banka takove uroky nenabizela..
Nicmene 20klacku neni tak mala castka,abych se o to nepokusil..

Tohle je spis na poradu s pravnikem jestli to ma vubec cenu zkouset. Pripadne se spojit s ostatnima postizenyma. Taky asi pocitej 8% - 2.1%, jelikoz tezko muzes dostat oba uroky a pak uz to tolik nebude. No a i kdybys narok mel, tak to pujde jako pohledavka do konkurzu a vysledek opravdu nemusi stat za tu namahu.

rebi píše:No a co si majku myslis o tom uvadeni jmen vcetne vyse castek ve verejne
dostupnem dokumentu???

Ze by se mi to taky nelibilo, ale jestli je to ze zakona, jak pise Lipon, tak mas smulu. Muzes to brat jako dalsi riziko s tim spojene a jinak s tim asi tezko neco nadelas. Jelikoz tam nejsou zadne blizsi udaje, tak to neni takova katastrofa.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod rebi » úte led 14, 2014 16:54

No,jak se to vezme...co vim,tak meho jmena jsme v cele republice jen dva...heh..
Today is a really good day for somebody else to die..
Time is the best teacher. Unfortunately it kills all its students.
Memories fade, but a google search never forgets.
Friends are just enemies you haven't met yet.
Uživatelský avatar
rebi
účastník
účastník
 
Příspěvky: 838
Registrován: úte dub 7, 2009 18:04

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod mike » úte led 14, 2014 17:05

Njn, smula, ale zas by te nekdo musel cilene hledat.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod zbuddy » úte led 14, 2014 17:07

aksam píše:třeba osoba insolvenčního správce je hodně známá
Aha, o tom vím, co je zač.
Myslel jsem, že myslíš insidery či příjemce úvěrů.
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod rebi » úte led 14, 2014 17:11

co je to za cislo ten Hala..?ja o nem nicmoc nevim,krom toho,ze ma pravn firmu nebo co
Today is a really good day for somebody else to die..
Time is the best teacher. Unfortunately it kills all its students.
Memories fade, but a google search never forgets.
Friends are just enemies you haven't met yet.
Uživatelský avatar
rebi
účastník
účastník
 
Příspěvky: 838
Registrován: úte dub 7, 2009 18:04

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod zbuddy » úte led 14, 2014 17:28

Já spíš myslel jeho kolegu z kanceláře, Sisáka
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod mike » úte led 14, 2014 18:33

pavproch píše:svěřit komukoli jinému než bance (a to je ještě třeba kuwa ostražitě mezi těma bankama vybírat) peníze může enem debil... a dyž vo ty prachy přinde, dobře mu tak

Aleno tak. Riziko, ze o penize prijdou, je za aktualnich podminek blizke nule. Riskuji jedine to, ze se k penezum nejakou dobu nedostanou (a ze se ocitnou na seznamu, ktery si budes cist a smat se jim ;-)). Debilove jsou jenom ti z nich, co to riziko nevzali v uvahu:
rebi píše:Navic ja jsem vysmatej v porovnani s lidma,kteri tam meli penize na zalohu za pozemek/dum
a museli si kvuli te situaci pujcit u banky!!!Takovi tam vazne byli...:(

To je fakt demence. Kvuli v podstate smesnemu uroku z penez, ktere budu v dohledne dobe potrebovat, riskovat podstatne vetsi uroky u banky plus opruz s vyrizovanim uveru? Dobre jim tak.

BTW, jsem taky debil kdyz mam netrivialni castku na ucte u US brokera? ;-) Nemam s tim problem, jelikoz ten broker je nejspis vetsi, nez nase nejvetsi banka a pojisteno je to do 500k USD, k cemuz se v dohledne dobe asi tezko priblizim. Naopak, mam docela neprijemny pocit z US akcii nakoupenych pres Fio, jelikoz tam neni individualni ucet a kdyby Fio krachlo, tak by to byla nejspis jen jedna z pohledavek v konkurzu. Taky se jich pomalu zbavuju. Naopak s ceske jsou v pohode, jelikoz ty jsou vedeny na individualnim uctu u SCPP.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod rebi » úte led 14, 2014 20:48

totok me pobavilo..:)
"Zpráva o místech výplat FPV clenum MSD bude zveřejněna kolem 23:59:30 středoevropského času. Klienti budou mít asi 30 sekund na návštěvu poboček zvolené banky. Poté Vrchni státní zastupitelství v Praze výplaty zablokuje, aby nemohlo dojít k odvádění peněz mimo území České republiky. Paní Smetanová bohužel nebude k dispozici, jelikož z utržených honorářů vyjíždí na cestu kolem světa a tímto klienty MSD pozdravuje."
Today is a really good day for somebody else to die..
Time is the best teacher. Unfortunately it kills all its students.
Memories fade, but a google search never forgets.
Friends are just enemies you haven't met yet.
Uživatelský avatar
rebi
účastník
účastník
 
Příspěvky: 838
Registrován: úte dub 7, 2009 18:04

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod Skipp » pát úno 28, 2014 12:57

Musím pochválit ZUNO. Při zakládání účtu jsem se trochu bál toho, že nemají žádné pobočky a když se něco stane, tak to bude problém. Infolinku jsem využil zatím dvakrát a super.

Poprvé jsem si po zapomění hesla zablokoval online banking. Stačil krátký telefonát, ověření pár čísel a mohl jsem zase fungovat.

Podruhé to bylo zrovna včera, kdy jsem platil na benzince za naftu kartou a po půl hodině čumím na mobil, kde ve dvou info sms byla dvakrát zaúčtovaná ta stejná platba. Paní na infolince mě poprosila, ať jim to přes banking pošlu písemně. Večer jsem zprávu odeslal a druhý den dopoledne mi došel email s omluvou a penězma zpátky. Žádné poplatky, žádné protahování, paráda. Doufám, že jim to tak vydrží.

=D>
Uživatelský avatar
Skipp
účastník
účastník
 
Příspěvky: 222
Registrován: stř srp 22, 2012 12:10
Bydliště: Příbor

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod sobb » sob bře 15, 2014 17:38

probírám se v neutěšené nabídce spořících účtů - hledám něco jednoduchého (v tom smyslu, že si pro dosažení úroku nebudu furt muset hlídat pohyb na účtu, objem plateb kartou a podobně)

zatím se rozhoduju mezi Airbank - 1,3 % (akorát pro nový klienty je tento úrok do zůstatku 250 000 kč), Equa bank - 1,4 a Wuestenrot - 1,4 (při roční fixaci)

nějaký další tip nebo připomínka k výše uvedeným? (že ty úroky stojí za prd mi sem psát nemusíte :mrgreen: )
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod pavproch » sob bře 15, 2014 18:10

mno, tvou odvahu (ve výběru bank) bych chtěl mít - imho jak air tak equa (+mbank, + fio + zuno atd.) mají důvěryhodnost asitak jako nějaká lokální záložna pro černoušky na pobřeží slotoviny.... o ty bych ani pohledem nezavadil, natož abych jim svěřil svoje peníze...

wystnrot je na tom možná trochu líp... ale ne o moc...
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod Miras » sob bře 15, 2014 20:38

Nejvyšší úrok na klasickým spořáku teď nabízí tuším Sberbank.

Ad důvěryhodnost bank - osobně bych dřívější krach tipoval ČS, KB, či ČSOB. Protože to jak tragický služby nabízejí v poměru k tomu, co za to chtějí, to je v dnešní době fakt k neuvěření...
Miras
účastník
účastník
 
Příspěvky: 600
Registrován: pon črc 12, 2010 9:28
Bydliště: Toho času Dobřichovice

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod grco » sob bře 15, 2014 20:41

Co je zle na CSOB?
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod AlexBeck » sob bře 15, 2014 20:42

Jsou to banky ? Jsou.... = ze zákona pojištěné. http://www.mesec.cz/bankovni-ucty/osobni-ucty/pruvodce/pojisteni-vkladu/ Tudíž do 2,8mega stejně bezpečné jako Spořka a podobný vobludy.
Podrobněji můžeš nastudovat zde: Co dělat, když banka zkrachuje. Poradíme, jak nepřijít o peníze
Uživatelský avatar
AlexBeck
účastník
účastník
 
Příspěvky: 281
Registrován: úte črc 30, 2013 11:45

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod sobb » sob bře 15, 2014 20:50

pp: ale huš, my víme, že seš stará konzerva :wink:

Miras: děkuju, tu jsem ve výčtu vynechala, tam je nabízený lepší úrok do celkem nízkýho limitu (150 tis.)
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

PředchozíDalší

Zpět na Pokec