Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

o všem možném, co se zrovna nehodí do žádné jiné kategorie

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod mila6032 » sob říj 16, 2021 5:35

Jo jo, cejtim začínající šílenství. Už jsou zase články o BTC i na novinkách, což je pro mě ultimatnim signálem pro přepnutí do no trade módu. Jak to přeleze ATH, tak bude zase veselo. To je na těch grafech vždycky taková divočina :) Nastoupit do toho pořádně nejde, páč BTC když se urve, tak nezastavuje, ale zároveň člověk ví, že se to někde otočí, ale neví kde. A ty cesty dolů jsou často ještě dynamičtější. Ne ne, tyhle období si už jenom odsleduju se sklenkou v ruce a nechám šedivět vlasy zase na hlavách jiných :)
mila6032
účastník
účastník
 
Příspěvky: 279
Registrován: úte úno 28, 2017 11:42

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod mike » sob říj 16, 2021 19:22

Jj, vypada to, ze se chysta start vanocniho behu na 100k USD :twisted: Jako katalyzator by mohl poslouzit prvni schvaleny ETF. Bohuzel neni primo na BTC, ale na BTC futures, ale lepsi tohle, nez nic. Na druhou stranu, tech 100k vsichni cekaji, a tak se to vubec nemusi stat. Nebo to bude samonaplnujici se proroctvi. Uvidime.

Ja z toho zadne nervy nemam. Hraju si opcema a proti tem je BTC konzervativni investice :D Volatilita je spis vetsi, 100 % ztrata bezna vec a postupne je pozira cas, ktery limituje platnost. U BTC jsem smireny s tim, ze dno ani vrchol nevychytam, a tak holt cestou nahoru po kouskach prodavam a cestou dolu zase dokupuju. A zadny kousek neprodam za min, nez jsem nakoupil. Letos to funguje skvele a az prestane, tak holt prejdu na HODL. Puvodni investice je uz nekolikrat zaplacena a klidne si muzu dovolit cekat par let, nez se to zas vzpamatuje. A kdyby ne a chciplo to uplne, tak jsem porad ve slusnem plusu :)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod pavproch » pát říj 22, 2021 12:36

Neska mi přišel mail, že si mám zřídit e-PIN pro platby po fernetu kartama od čsob. MMB už ten epin má asi rok, už to nařízení EU dobelhalo i k dinosaurům.

Příjemné ale je, že si ten e-PIN můžu zvolit sám (4místné číslo), to se bude (narozdíl od Monety, kde mi ke každé kartě přidělili náhodné 6-ti místné číslo, které si nepamatuju) dobře pamatovat, takže to nebude až taková obstrukce při placení.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod pavproch » pon říj 25, 2021 8:44

e-PIN pro dinosauří karty nastaven (mám dvě karty, kupodivu to samo nabídlo, že pro obě karty stejný E-PIN), doufám žeto bude i fungovat. Žebych si hned něco koupil (a zaplatil kartou po fernetu)?
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod Olchor » pon říj 25, 2021 10:32

U Monety si ten e-pin můžeš normálně změnit v internet bankovnictví - karty - změnit nastavení. Akorát musíš dodržet 6 čísel.
Problémy vznikají jejich řešením.
Olchor
účastník
účastník
 
Příspěvky: 999
Registrován: úte kvě 12, 2009 7:38
Bydliště: Blansko

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod pavproch » pon říj 25, 2021 10:36

Kuju, hned nato vletím.

EDIT: Opravdu to šlo změnit (jak soukromá, tak i firemní karta). Kuju za radu. Fčíl už si to číslo budu pamatovat.

EDIT2: Aji už vyzkoušeno, firemní karta se změněným e-PINem funguje.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod pavproch » čtv říj 28, 2021 17:42

Ty jo, začínám mít lufty (z vyluxování firemního účtu)..... už sem to tu spal, že Festo letos šíleně zpožďuje dodávky všeho (zdůvodňují to Covidem). Na jaře sme objednali 20 ks jednoho blbince, do fčerejška dodali jen 6 ks, zbytek prý až 2022. Kolega ty blbince našel na sexshopu jednoho (pře)prodejce Festo v Germánii, fčera sme těch zbývajících 14 blbinců tam koupili (platba mojí firemní kartou Visa od MMB v Germánském eshopu po fernetu - nějakých 1100 EUR) proběhla korektně (= včetně českého zabezpečení pomocí ePINu a kodu v SMS). Až pokud happy end.

Neska ráno sem ale měl v mailu zprávu že tou samou kartou u toho samého prodejce !neska! zase zaplaceno (jiná částka, asi 6tis Kč). Bez ePINu a SMS (aspoń já o tom nevím, kartu ani mobil sem nedal z ruky). Sem fčera po té platbě totiž zapoměl zase zamknout kartu v IB pro fernetové platby... to sem udělal až neska (poté, co sem dostal toho maila). Fčíl ta (druhá) platba visí mezi nezaúčtovanými (vidím ji ve svém internetovém bankovnictví), těch 1100 EUR už odešlo. To by mě zajímalo, co to je/bude. + perlička: Drahá 3/4 má svůj vlastní přístup do téhož firemního internetového bankovnictví ("primární" a "sekundární" uživatel, MMB to u firemních účtů rozlišuje) ale ona tam tu nezaúčtovanou platbu nevidí....

Buď nějaký omil, nebo luxování účtů (ještě mě napadlo, doplatek německé DPH, ale to nesedí, 6 tis je víc než 14% z 1100EUR). Boha jeho, ufffff.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod mike » čtv říj 28, 2021 18:56

Bych jim zavolal nebo napsal mail, co to ma byt. Zaroven muzes zavola i do banky, dokud ta platba neodesla, tak se s tim da neco delat. Minimalne kartu uplne zablokovat.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod Lipon » čtv říj 28, 2021 22:02

Udělal bych to v opačném pořadí, call do banky, že neautorizovaná transakce, a pak prodejci, co to je
Kartu "pauznout", než se to vysvětlí, ne nevratně zablokovat.
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4884
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod mike » čtv říj 28, 2021 22:05

Jj, souhlas. Akorat s tim pauznutim to nemusi vsude jit. Nekde se daji shodit limity na nulu, ale nevim, jestli to pomuze, kdyz uz kartu pouzili. Nevim, jak to presne funguje, ale nejak se da pridat k puvodni transakci...
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod pavproch » pát říj 29, 2021 11:44

Dík za komenty. Karta je deaktivovaná pro platby po fernetu (úplně blokovat ji nebudu), ta druhá platba furt visí mezi nezaúčtovanými, ráno sem nic neřešil nýbrž bajkoval (mám volno), fčíl v pátek odpoledne už nic dalšího řešit nebudu, až v pondělí. Uvidíme, co z toho bude.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod mike » sob říj 30, 2021 17:50

inflation.jpg
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod pavproch » sob říj 30, 2021 17:52

Jo, sem zapomjééél: Neska (sobota) ta druhá platba přišla zpět..... ufffff. Kartu ale rači nechám zamknutou.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod mike » sob říj 30, 2021 18:08

Jak to myslis, prisla zpet? To jako ze zrusili blokaci? Nebo predtim opravdu odesla? Neni bezne, ze by sla tak rychle, normalne je nejdriv blokace a teprve za nekolik dni, klidne tyden, platba opravdu odejde.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod pavproch » ned říj 31, 2021 12:25

Taky tomu nerozumím: Ta druhá platba (asi 6tis Kč) už není mezi blokacema, ale ani nebyla provedena, prostě zmizela ze seznamu. Zato fyzicky opravdu podobná částka (asi o 6 koňur jiná) přišla z toho sexshopu na náš účet via moje karta. To sem zvjedaff, co to nakonec bude. Kartu ale nechávám až do příští platby po fernetu (radši) zablokovanou.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod Hafi » ned říj 31, 2021 23:14

neni zaúčtováná k budoucímu datu? Neb jinak bys na tom nakonec tu částku vydělal...
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8414
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod pavproch » pon lis 1, 2021 10:22

Přišla faktura a tam je "bez DPH" a jen asi 890 EUR, já tou první platbou platil asi 11set. Takže se to vysvětlilo = vrátili DPH. Proč sem ale měl avízo o (nakonec neuskutečněné) odchozí platbě nevím.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod Hafi » pon lis 1, 2021 11:50

pokusili se to vratit na kartu, ale špatně zadali znaménko. Tak to stornovali a udělali totéž správně.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8414
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod pavproch » pon lis 1, 2021 11:52

Jo, to se mohlo stát. Pátrat po tom nebudu.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod mike » pon lis 1, 2021 14:53

:D furt tu resis nejake nepodstatne prkotiny, ale kdyz o neco jde, tak je ti zatezko poslat kratky mail s dotazem.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod pavproch » pon lis 1, 2021 18:36

A proč bych to dělal, dyž měto nezajímá. Esli Tě to zajímá, tak jim napiš Ty. :twisted:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod mike » pon lis 1, 2021 19:11

Fajn, dej mi cislo uctu a pristupove udaje :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod pavproch » pon lis 1, 2021 19:21

Sorry, neska mi je blbě a nemám náladu na píčoviny.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod karaya1 » úte lis 2, 2021 7:24

Něco z trochu jiného soudku, aneb kdyby tu náhodou byl někdo, kdo trochu líp zná point-of-sale systémy.

Jsem na služebce v Holandsku, přijel jsem na hotel a chtěl zaplatit cca 500 euro za pokoj. Služební karta mi nedorazila včas, tak to vezmu svou, co už. Mám ČS (nesmějte se :wink: ), vložím, zadám PIN a platba zamítnuta (PAYMENT DENIED - přitom limity a všechno bylo v pořádku). Naštěstí mi to vzal kolega, tak jsem to nemusel u recepce složitěji řešit.
Na pokoji se podívám do bankovnictví - a tam je těch 500 euro v nezaúčtovaných platbách jako PŘEDAUTORIZACE. Píšu do banky, odkud mi akorát slečna sdělí, že z pohledu banky je všechno v pořádku a blokovaná bude do 14. 11.; pokud si hotel platbu skutečně strhne, mám podat reklamaci, víc že prý dělat teď nemůže.

Nemám velký strach, že se to takto vyhrotí, ale spíš by mě zajímalo, kde se stala chyba. Slečna za recepcí se zaučovala (ale všichni ostatní prošli v pořádku), ptala se mě na typ karty (debetní/kreditní - měl jsem debetní), že by ji zadala špatně? A že by typ karty měl takový vliv na výsledek v bance?
karaya1
účastník
účastník
 
Příspěvky: 680
Registrován: pon kvě 14, 2007 12:16
Bydliště: Brnéčko

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod apuka » úte lis 2, 2021 11:51

Ja Ti urcite neodpovim, proc. Ale jsem si uz parkrat vsiml, ze ta "predautorizace" funguje zpusobem cca, na "pokladne" se vezme Tva karta, system automaticky vysle pozadavek (asi) na "predautorizaci" na danou castku a do nejake doby (obvykle kratko, teda pokud to v systemu je nastaveno, jinak je tam nejaky default a to muze byt klidne i tyden nebo vic), banka potvrdi, ze mas tam tolik penez a blokuje je. Potom se od Tebe vyzada PIN a s nim se posle pozadavek na uhradu. Pokud je uspesny, tak se predautorizace automaticky rusi (ta uhrada je navazana na ni). Ale pokud ne, tak se nezrusi, az kym nevyprsi casovy limit (nebo si druha strana neudela uspesny pozadavek na uhradu s tou to predautorizaci nebo ji sama nezrusi).

Jeste blbeji podobny system (ale tady uz jde o blokaci, ne predautorizaci) dokaze fungovat napr. na Bookingu, kdy mas sice platit za ubytovani az na miste, ale zaloha se Ti pres kartu blokuje z uctu. Tj. mas tu castku blokovanou az do doby, kym bud tam prijdes a nezaplatis nebo neprijdes a zalohu si podnik nestrhne.
Samozrejme v tomto pripade je to neco jineho, jen pricip je podobny. A na Zapade si mnoho hotelu takto delaji platby. Jen kdyz maji dobry system, ten jim po odmitnuti platby (po zadani PINu) posle pozadavek na zruseni predautorizace.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod mike » úte lis 9, 2021 19:14

Tezky zivot spekulanta. Vstanu, zapnu pocitac, jdu chystat snidani a jak nabehne burzovni aplikace, tak zacnou rvat alarmy nastavene mesice zpatky a misto snidane u toho hodinu sedim a prodavam, az se ze mne kouri a kdyz skoncim, jsem docela vyzdimany. Ale zas kdyz mam za tu hodinu vydelano vic, nez za 14 dni prace... 8-[

Clovek musi byt rychly, dneska jsem nebyl a nestihnul prodat asi tak 3/4 toho, co jsem chtel a mel. Tak rychle se to otocilo. Snad priste.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod karaya1 » úte lis 9, 2021 21:20

FYI, hotel si rezervovanou platbu stáhl, po pěti dnech, den před checkoutem (takže ani nebyl trigger nastaven na checkout, prostě po uplynutí nějaké doby). Všiml jsem si toho ale až po checkoutu v pátek, tak jsem napsal rovnou na hotel mail s podrobnostmi. Prý že to přepošlou na finanční oddělení a dají mi vědět. Včera mi došlo vyjádření, že se omlouvají za chybu a peníze pošlou zpátky (zatím ovšem nic nedošlo). Spíš jsem zvědavý, co na to moje banka a přepočty CZK-EUR a zpět.

Nicméně do banky jsem psal preventivně ještě minulé pondělí, že mám blokovanou platbu a že by projít neměla, neboť jsem za pokoj platil jinak - na což mi slečna bankéřka odpověděla, že z jejich pohledu je platba OK a že pokud dojde ke stržení platby hotelem, mám ji reklamovat a dál se to bude řešit.

O to víc by mě zajímalo, kde se stala chyba, když z mé strany bylo vše v pořádku (jinak by hotel nemohl se zpožděním strhnout platbu), kolegové s debetními kartami v poklidu zaplatili a mně přitom terminál ohlásil zamítnutou platbu. ](*,)
karaya1
účastník
účastník
 
Příspěvky: 680
Registrován: pon kvě 14, 2007 12:16
Bydliště: Brnéčko

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod mike » úte lis 9, 2021 22:12

Blokovane platby se stahuji az po nekolika dnech uplne bezne. Porovnaval jsi to s kolegama? Nedivil bych se, kdyby si ti jejich stahli stejny den. Zaplat nekde uspesne kartou a koukni na ucet, bude tam blokace a k zauctovani dojde az po nejake dobe. Klidne tyden a to i u nas.

karaya1 píše:Spíš jsem zvědavý, co na to moje banka a přepočty CZK-EUR a zpět.

Co bys cekal? Tva platba za kurz prodej a vracene penize za kurz nakup. Aktualni rozdil u CS 1.264 Kc/Euro, neni nad to si umet vybrat slusnou banku ;-) Asi bys mohl pozadat hotel, at ti rozdil zaplati, ale to uz se asi budou cukat.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod Hafi » stř lis 10, 2021 0:58

jestli má nějaký doklad o payment denied, tak by měl dostat do halíře zpět. Přece nemůžou strhnout zamítnutou platbu. Pokud se to stalo, tak je buď chyba u banky, nebo u hotelu. Ale ano, cukat se budou oba.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8414
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod mike » stř lis 10, 2021 3:16

Hotel si stahnul 500 Euro a zas je posle zpatky. Z jejich hlediska je vsechno OK, nevedi, ze se Eura nejdriv prevedla z nejake divne meny a po navratu se zas prevedou zpatky. Banka zas vidi, ze zaplatil v Eurech, ktere nejdriv koupil za koruny a pak mu ta Eura prisla zpatky a zas se za koruny prodala. Vsechno je v poradku, akorat jsou tam dva ruzne kurzy. Banka by to nejak musela cele zrusit od zacatku nebo mit pro tyhle pripady vyjimku, coz u CS pochybuju, ale treba se pletu.

Neco podobneho jsem zazil a probehlo to takto. Akorat neslo o chybu, vraceli mi penize myslim za znicenou zasilku. Uz si to presne nepamatuju, jak to bylo, ale slo o mensi castku a neresil jsem to.

Podle toho, co psal, doslo k nejake chybe uplne na zaver platby a zadny doklad nema. Jestli teda neco nevyjelo z terminalu, coz by vlastne asi melo.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

PředchozíDalší

Zpět na Pokec