Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

o všem možném, co se zrovna nehodí do žádné jiné kategorie

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod mike » čtv dub 11, 2024 2:20

Ma a navic jen do 500 kKc, dal 5.6 %. Coz nejlepsi asi furt je, ale jen o fous. Menit kvuli tomu ucet nema smysl, ale ma smysl mit obe. Dobre uroky holt pomalu konci vsude, ale to se cekalo.

karaya1 píše:Ale je to na střelení se do hlavy, když převody mezi vlastními účty trvají půl dne...

V pracovni dobe jsou to "jen" minuty, ale i tak je to zoufalstvi. Asi jsem zmlsany od RB, kde je to okamzite a prijde mi to jako samozrejmost.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49440
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod pavproch » čtv dub 11, 2024 14:52

mike píše:Ma a navic jen do 500 kKc, dal 5.6 %. Coz nejlepsi asi furt je.

Neblokovatelná reklama na novinky.cz (nijak sem neštudoval):
vub.jpg
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28329
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod mike » čtv dub 11, 2024 14:53

Nevidim tam, co je to za banku, jestli je to teda banka.

BTW, jak neblokovatelna? Ja tam zadnou nemam. uBlock Origin.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49440
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod zonn » čtv dub 11, 2024 15:05

VÚB banka.
zonn
účastník
účastník
 
Příspěvky: 957
Registrován: pát lis 11, 2005 8:16

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod mike » čtv dub 11, 2024 15:14

Diky. To je ta slovenska, kde clovek musi resit danovy domicil? Dekuji, nechci. Mne teda uplne staci vynuceny presun uctu k madarskemu brokerovi :evil:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49440
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod zonn » čtv dub 11, 2024 15:28

Jo, nejaka slovenska,. Nic vic o ni nevim, zkusenost nemam.
zonn
účastník
účastník
 
Příspěvky: 957
Registrován: pát lis 11, 2005 8:16

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod apuka » čtv dub 11, 2024 16:06

To je slovensky "ekvivalent" zdejsi Komercni banky.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16607
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod mike » pát dub 12, 2024 0:59

mike 8.03.2024 píše:Dostali mne :? Stahoval jsem nejake penize z burzy, vcera zadano, dneska prislo, coz je super. Akorat si za to u RB nauctovali 1200 Kc jako poplatek

O mesic pozdeji jsem si to zopakoval, ale tentokrat do Fio. Proslo to uplne bez poplatku.

Co mne ale dostalo je nazev protiuctu: RAIFFEISENBANK MT103 a cislo je nejaky cesky ucet u RB. Takze Fio to prijme pres RB zadarmo (ze by to Madari poslali z lokalniho RB uctu?), ale RB si za to same nauctuje 1200 ](*,) Nic s tim neudelam, ale citim se okraden. Tohle RB nezapomenu.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49440
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod mike » čtv dub 18, 2024 1:44

V posledni dobe mne snad vsechny banky a brokeri otravuji s nejakymi povinnymi dotazniky tykajicich se mych financi, jejich zdroju, moji identity apod. Samozrejme v naprosto nevhodnou dobu, kdyz potrebuju urgentne udelat neco jineho. U tech rozumnych se to da preskocit a odlozit na pozdeji, ale treba u RB to ted neslo. Sice byl kratky, ale obsahoval jednu z nejblbejsich otazek :roll: Formu snad ani nekomentuju, za nekontrastni rozmazane fonty by se melo macet v kosi ve Vltave.
rb_otravove.jpg
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49440
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod pavproch » pon dub 22, 2024 13:42

VISA ftom má fčera a neska nějaký bovdel: Fčera sem platil těch 57 káčé příspěvku na Wiki a pustilo mě to jen s ověřovací SMS. Neska sem platil inde jeden nákup přes 3 tisíce a SMS to nechtělo (mám nastavený limit pro ověřovací SMS 500). Ale co už, hlavně že zaplaceno. Oboje.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28329
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod mike » pon dub 22, 2024 15:12

To neni VISA, ale tvoje banka nebo prodejce. Musi mit zapnute 3D Secure. U nasich to vetsinou je, u zahranicnich vetsinou neni. Vyjimka u nas je rohlik.cz, kde mi bez potvrzeni prochazeji castky nad 1500. Ale treba u te Wiki to taky potvrzeni chtelo i kdyz to bylo pod 500.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49440
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod pavproch » pon dub 22, 2024 15:17

Já ale v tom sexshopu už platil (kartou) několikrát, dycky to 3D secure chtělo, ale neska ne.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28329
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod mike » pon dub 22, 2024 15:34

Veci se meni. Zrovna tohle se minuly tyden zmenilo u Kosiku, vyzva k overeni vypada uplne jinak, nez driv (a hur). Asi zmenili banku ci co.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49440
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod mike » čtv dub 25, 2024 15:29

RB "zvysuje bezpecnost". Prihlasuju se pres RB klic a nove musim naskenovat QR kod z obrazovky.

K čemu slouží QR kód?

Tím, že naskenujete QR kód, nám pomáháte udržet váš účet v bezpečí. S pomocí QR kódu jsme schopní zajistit, že jste to opravdu vy, kdo se k účtu přihlašuje.

Bezpečnější – Máte pod kontrolou přihlášení a že je provádíte jen vy


Zivim se vecma, ktere souvisi s bezpecnosti, pres 30 let. Ted mam pocit, ze mi neco zasadniho unika, protoze naprosto nechapu, jak tohle bezpecnost zvysi. Skenuju QR kod stejnym telefonem a aplikaci, jako driv. Aplikace je zabezpecena otiskem prstu nebo PINem (a telefon taky). Kdyz se nekdo dostane do telefonu a dokaze v aplikaci potvrdit prihlaseni, jak progrca zvysi bezpecnost to, ze navic musi ten telefon namirit na obrazovku pred sebou a naskenovat QR kod? Jak se tim zajisti, ze jsem to opravdu ja? Vzdyt se to dela uplne stejnym zpusobem a je tam jen ten jeden krok navic, ktery muze udelat kdokoliv. Za mne uplne zbytecny a obtezujici :evil:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49440
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod Hafi » čtv dub 25, 2024 18:50

já tomu asi celkem rozumím. Pokud nějaký podvodník tě přesvědčí, že mu sdělíš login a heslo, tak teď z tebe pod nějakou záminkou musel ještě dostat SMS kód nebo potvrzení v appce, což ačkoliv ti to zní jako nesmysl, tak se reálně děje. Ověření QR kódem víceméně vynutí, že mobil musí být v dosahu toho počítače. Kdyby byl ten QR kód dynamický (tj. několik se měnících proměnlivém časovém odstupu...něco jak jízdenka na pražský MHD), tak by to i zamezilo možnost ho poslat jako screenshot.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8433
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod Etheric » čtv dub 25, 2024 19:21

Tohle jestli bude nutnost pro jakýkoliv přihlášení, pak RB místo mých peněz uvidí moje záda
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8111
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod Dromedaro » čtv dub 25, 2024 19:24

To co píše Hafi dává smysl a přijde mi to dobrý.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4396
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod Kjuba » čtv dub 25, 2024 19:33

Hafi: Přesně, jak píšeš. Ona třeba KB to přesně takto má. Když se hlásíš do webového rozhraní, tak krom mailu a telefonního čísla Tě to vyzve k naskenování QR kódu z obrazovky pomocí appky KB klíče. A ten QR kód je dynamický. Přehrává to dokola několik QR kódů v rychlé sekvenci neustále dokola. A jak se postupně načítají jednotlivé QR kódy, tak Ti to zobrazuje grafický bar. Pokud máš vše nasnímané, tak Tě to pustí dál.

Tím je zajištěno, že prohlížeč je skutečně v daný okamžik na stejném místě, jako aplikace KB klíče.
Kjuba
účastník
účastník
 
Příspěvky: 817
Registrován: úte dub 29, 2014 20:49

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod mike » čtv dub 25, 2024 20:20

@Hafi: aha, to mne nenapadlo. Ze by se nekdo mohl prihlasit jinde pres dalkove ovladaneho blbce. Jo, ten kod je dynamicky a takhle to pak dava smysl. Njn, kvuli tomu, ze jsou nekteri lid az takhle blbi musime trpet vsichni :roll:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49440
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod karaya1 » čtv dub 25, 2024 21:11

Jde i o "MFA fatigue" - byly útoky, kdy útočníci znali login/heslo, ale neměli (logicky) druhý faktor. A generovali požadavky na přihlášení stále dokola, než to cíl útoku omylem nebo úmyslně v mobilu odklikl, "aby už měl pokoj".

Zrovna RB má z nějakého (mně neznámého) důvodu jako login rodné číslo a po něm už se rovnou poslal požadavek do RB klíče - přičemž zjistit něčí RČ není bohužel zas tak těžké... Čili sken QR kódu zajistí, že ani platný login nevyvolá potvrzovací akci.
karaya1
účastník
účastník
 
Příspěvky: 689
Registrován: pon kvě 14, 2007 12:16
Bydliště: Brnéčko

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod mike » pát dub 26, 2024 0:19

To je taky pekne :) No fajn, tak se holt se skenovanim nejak smirim, nastesti jim to funguje celkem dobre a z obrazovky je to hned.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49440
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod Etheric » pát dub 26, 2024 4:45

U mladých tohle velmi tvrdě narazí. Potřebovat pro přihlášení jak telefon, tak pc (který často lidi vůbec nepoužívají, proč taky, když mají pc kapesní), je něco, co hodně lidí nevystojí (hlásím se jako první). Tím mizí zásadní výhoda bankovnictví po netu - stačí ti telefon a můžeš odkudkoliv i na cestě
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8111
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod mike » pát dub 26, 2024 4:51

Rec je o prihlasovani pres web, ktere se potvrzuje aplikaci v telefonu. Nejde o bankovnictvi v telefonu, na to je jina aplikace, kterou neznam (a nechci). Tam to nejspis bude jinak.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49440
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod Dromedaro » pát dub 26, 2024 5:44

mike píše:dalkove ovladaneho blbce.

:lol: :D
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4396
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod Etheric » pát dub 26, 2024 5:51

Já taky mluvím o přihlášení přes web. Aplikaci odmítám, nejen proto, že kdybych měl mít aplikaci od všeho, co využívám, nevejde se do telefonu už nic dalšího...
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8111
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod Lipon » pát dub 26, 2024 6:03

To si holt musíš srovnat priority, které aplikace jsou proto tebe podstatné a které ne.
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4918
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod Etheric » pát dub 26, 2024 6:35

Nemusím nic, nemusím mít jedinou aplikaci. Můžu jít někam, kde mi to umožní. Vzhledem k tomu, kolik by nás bylo, to někdo mile rád umožní.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8111
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod Lipon » pát dub 26, 2024 8:15

probuď se do reálného světa
s tím, jak jsou šmejdi čím dál vynalézavější a AI jim v tom bude pomáhat čím dál víc, tak banky budou taky přitvrzovat
nepřistoupíš na přísnější bezpečnostní pravidla? fajn, v tom případě běž jinam
časem ale nebudeš mít kam jít

argumentace, že takových jako ty bude spousta a půjdou tam, kde to možné bude, je lichá - nebudete mít kam jít
vsaď si klidně stoeurovku, že regulace bezpečnosti se rozvolňovat nebude, fakt ne
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4918
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod Etheric » pát dub 26, 2024 8:20

Já se nebráním vyšší bezpečnosti, ale musí to být uživatelsky přívětivý. Nebudu s sebou nosit dvě zařízení kvůli přihlášení do banky přes web :roll:
Zatím je kam jinam jít a do doby, než nebude, snad někdo přijde s nějakým uživatelsky přívětivým zabezpečením. To budu řešit až časem, zatím to neni akutní.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8111
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod karaya1 » pát dub 26, 2024 10:22

Uživatelsky nejpříjemnější je mobilní aplikace s biometrickým ověřením. Spousta lidí v mém okolí to tak dělá - dvakrát přiloží prst a platba je odeslána...

Z browseru by teoreticky šlo používat passkeys - k tomu by stačila biometrie na PC, OS už to podporují a prohlížeče taky; jen banky to zatím ignorují - a taky implementace ze strany big tech dopadla jako obvykle - vzali dobrou myšlenku a zk*** ji.
Ale nečekám, že by to někdy nějaká banka u nás zavedla, jednodušší je všem nanutit mobilní aplikace :roll:
karaya1
účastník
účastník
 
Příspěvky: 689
Registrován: pon kvě 14, 2007 12:16
Bydliště: Brnéčko

PředchozíDalší

Zpět na Pokec

cron