Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

o všem možném, co se zrovna nehodí do žádné jiné kategorie

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod mike » čtv kvě 11, 2023 15:35

:D to jsou tragedi. Mne se tedy u RB cislo karty meni a nejsou s tim zadne problemy. Dostanu novou kartu, kde prvni mesic platnosti prekryva s poslednim u stare a kdyz novou aktivuju, prestane stara platit.

Jinak mi prijde i lepsi, kdyz se cislo karty meni, ony obcas nekde utecou. Platnost nove se da snadno odhadnout a zbyva jen kontrolni kod, ktery ma jen 999 kombinaci.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49384
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod Hafi » čtv kvě 11, 2023 16:59

v ČSOB číslo nemění a tvrdili, že když se nemění číslo, tak jsou automaticky platný po určitý čas obě ty karty. Což mi přišlo zvláště bez varování značně unsecure.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8423
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod pavproch » čtv kvě 11, 2023 17:38

Tak mi volali ešče raz, že prý: udělat ještě jednou kontaktní (= strčit do terminálu) platbu, pak prý už s tou kartou pude platit fernetem. Zítra budu dobíjet kredit do Benzina karty (právě tou kartou), taxem zvjedaff. Musím ale vymyslet, co potom zkusím objednat a zaplatit po fernetu.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28264
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod Olchor » čtv kvě 11, 2023 18:55

No coby...fernet.
Problémy vznikají jejich řešením.
Olchor
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1003
Registrován: úte kvě 12, 2009 7:38
Bydliště: Blansko

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod pavproch » pát kvě 12, 2023 13:28

pavproch píše:Tak mi volali ešče raz, že prý: udělat ještě jednou kontaktní (= strčit do terminálu) platbu, pak prý už s tou kartou pude platit fernetem. Zítra budu dobíjet kredit do Benzina karty (právě tou kartou), taxem zvjedaff. Musím ale vymyslet, co potom zkusím objednat a zaplatit po fernetu.

Nekecali, udělal sem kontaktní operaci na Benzině a následně s tou novou kartou i zaplatil na fernetu (sedmý nebo kerý řetěz NX SRAM Eagle do zásoby, no).

Uff, tak to bysme měli, končně je ta karta 100% funkční. A snad bude až do konce její platnosti (4 roky).
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28264
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod Lipon » sob kvě 13, 2023 7:40

U RB to tak taky je, první je potřeba zaplatit kontaktně nebo kontaktně vybrat z bankomatu, pak už jde contact less.
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4910
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod pavproch » sob kvě 13, 2023 12:00

Jenomže já jednu kontaktní operaci (výběr z bankomatu MMB se strčením karty dovnitř a zadánéím PINu) udělal už předtím.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28264
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod pavproch » ned kvě 14, 2023 14:14

Fčíl sem tou kartou po fernetu zkoušel platit zas a ... šlo to. Tak snad už opravdu bude OK.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28264
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod pavproch » ned kvě 28, 2023 16:45

Sem neska nakupoval (v zahraničí) - jeden nákup byl (ta hlava na bajka = jako minule) za platbu bankovním příkazem (SEPA z mého EUUR účtu v čsob) - tam nebyl problém, platba proběhla online. Ten druhý nákup byla možnost platby kartou (Říše = EUR, mám kartu čsob k EUR účtu), taxem ji (úspěšně) odemknul a chtěl ten nákup zaplatit.... a nešlo to, zadrhlo se to (opakovaně) na ověření čsob - ověřovací stránka jim neska nepremávala (asi). To se mi ešče nestalo, aby infernet banka fungovala, ale ověření platby ne. Sem to nakonec musel zaplatit jinou kartou (Moneta, CZK účet) = napoprvé "go". Grrrr!
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28264
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod apuka » pon kvě 29, 2023 10:21

Dejte si bacha na ruzne piratske "odecty karet" nejenom u bankomatu, ale i pri vstupech do uzavretych mistnosti s bankomatem. Hlavne tam, kde nestaci magneticky prouzek, ale musita strcit kartu s cipem do ctecky aby Vas to pustilo.

Synovi se ztratilo z (rakouskeho) uctu cca 70 EUR. Nakonec se zjistilo, ze mu nekdo platil na G Play nebo ApplePlay nekolik malych castek za aplikace. Vzhledem k tomu, ze tu kartu na internetu nikdy nepouzil, z bankomatu posledni mesice vybiral jedinykrat, tak se zjistilo, ze nejspise mu cislo karty zjistili na tom vstupu k bankomatu na pobocce banky. Mozna jen nekdo nainstaloval kamerku v blizkosti a podle zaberu se snazil zjistit cislo a platnost.
Prislo se na to tak, ze se ten nekdo jednou asi spatne pocital kurz USD/EUR a prekrocil hodnotu, kde se uz vyzadovalo potvrzeni pres SMS, jinak to byly male castky, kde banka pro ten web potvrzeni nevyzadovala - a byly to platby z USA, kde se casto ani CVV nevyzaduje.

Sranda je, ze GP i AP po overeni a potvrzeni banky ty zaplacene castky vrati - a syn kvuli zmene kurzu na tom nakonec vydela nejaky eurocent.
Naopak, zarazejici je, ze banka, v pobocce ktere bankomat, kde syn vybral penize se na upozorneni, co se stalo a at to zkontroluji se za skoro tri tydny vubec neozvala...

Takze az budete nekde vkladat kartu, radeji si prstama pritom zakryvejte cislo karty. Samozrejme, toto plati jen u podobne amaterskeho "hacknuti".
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16563
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod Kuba Turek » pon kvě 29, 2023 11:47

Tohle řeší potvrzování plateb mobilem. Každá banka i PayPal ti to doporučuje.
Uživatelský avatar
Kuba Turek
účastník
účastník
 
Příspěvky: 737
Registrován: úte říj 31, 2006 13:17
Bydliště: Praha

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod apuka » pon kvě 29, 2023 12:10

Tj. 3D Secure....
Pokud si myslis, ze se to aplikuje pro vsechny platby z Tve karty u jakekoliv 3. strany, tak jsi na omylu. Jeste ne tak davno napr. na Bookingu platba odesla i bez potvrzeni mobilem. Tam to uz spravili, ale jeste stale nekdy narazim, ze v nekterych - a to i na velice serioznich velkych outdoorovych - eshopech potvrzeni nechce ani pri relativne vyssich sumach (stovky EUR). Nastavene to, samozrejme, mam a bezne to funguje. Syn to mel taky nastavene od zacatku.

Ty platby u syna taky ukazuji, ze jde i na internetu za jistych okolnosti platit stejne jako bezkontaktni male platby - bez jakehokoliv potvrzeni.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16563
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod Kuba Turek » pon kvě 29, 2023 12:15

Nojo jenže pak Ti nestačí číslo okopírované vizuálně z jedné strany kartay
Uživatelský avatar
Kuba Turek
účastník
účastník
 
Příspěvky: 737
Registrován: úte říj 31, 2006 13:17
Bydliště: Praha

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod apuka » pon kvě 29, 2023 12:33

Vsak prave o to jde... Ty ruzna "security" veci jsou fajn - ale jen pokud nejdou obejit. Z opacne strany zase je fajn a pohodlne, ze nemusim za kazdy nakup rohliku zadavt PIN nebo potvrzovat platby - ale jen pokud nepouzije nekdo ukradene cislo (+mozna platnost) Tve karty.

Blbe je hlavne, ze pokud se v bance na toto (hlavne tu moznost realizace plateb i bez potvrzeni 3D Secure) zeptas, tak budou unisono vehementne tvrdit, ze to nejde.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16563
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod Olchor » pon kvě 29, 2023 14:19

Mám podobnou zkušenost s platbami na netu. Někdy to chce CCV, E-pin, povrzovací kod z tlf a jindy platba projde bez potvrzování. Teda CCV po mě chtěli vždycky. Ale jeho smysl moc nechápu, je vyražený přímo na kartě, takže kdybych ji ztratil, nálezce CCV stejně bude znát. Snad jedině že je na druhé straně, takže to maj s kamerou trochu těžší.
Problémy vznikají jejich řešením.
Olchor
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1003
Registrován: úte kvě 12, 2009 7:38
Bydliště: Blansko

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod apuka » pon kvě 29, 2023 14:32

Myslim, ze CCV melo smysl, kdyz fungovaly (vlastne jeste nekde stale funguji) "zehlicky" na karty. Tj. majiteli "terminalu" zustal otisk Tve karty vcetne cisla a platnosti karty, k tomu jeste i Tvuj podpis, kterym se mela (resp. by se mela) potvrdit platba. Tj. nic nebranilo, aby se udelala jina, hoc ciste plastova karta, ktera bude mit stejny otisk.
CVV zabranilo alespon pouziti cisla a platnosti na internetove platby.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16563
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod Etheric » pon kvě 29, 2023 18:35

Dám příklad z nedávna. Nákup jízdenky v aplikaci můj vlak kartou.
Fio banka - zadal jsem údaje - zaplaceno. Kód to chtělo jen při první platbě, pak už ne.

Raiffeisenbank - zadal jsem údaje - přišla výzva k přihlášení do internetového bankovnictví - tam jsem zadal RČ - došla sms s kódem - ten jsem opsal - zadal ipin - zkopíroval kód co tam byl a ten zadal v aplikaci můj vlak. A neni to jako u Fio, chce to pokaždý. No tvl, takový martýrium kvůli jízdence za 35Kč ](*,) To mi může prdel políbit, platit touhle kartou na netu...
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8071
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod mike » pon kvě 29, 2023 19:29

To je samozrejme sileny opruz, ale kdyby sis nainstaloval RB klic, tak je to jedno odkliknuti a aplikaci. Zobrazi se ti udaje o platbe, potvrdis a tim je to vyrizeno. A ne, nechce to pokazdy. Vetsinou ne pri malych platbach do 500 Kc, ale u Rohliku vetsinou ani nad 1500.

Coz jen potvrzuje, ze 3D Secure neni zadne realne zabezpeceni pro klienta. Protoze neni povinne a staci najit eshop nebo terminal, kde se nepotvrzuje. Coz je vetsina zahranicich. Ve skutecnosti je to zvyseni bezpecnosti jen pro banky, protoze kdyz u potvrzenych plateb maji rozumnou jistotu, ze platil vlastnik karty. Pro klienta je to jen zbytecny opruz.

apuka píše:Blbe je hlavne, ze pokud se v bance na toto (hlavne tu moznost realizace plateb i bez potvrzeni 3D Secure) zeptas, tak budou unisono vehementne tvrdit, ze to nejde.

V ktere bance? Neverim, ze by nekde byli takovi idioti.

apuka píše:Ty platby u syna taky ukazuji, ze jde i na internetu za jistych okolnosti platit stejne jako bezkontaktni male platby - bez jakehokoliv potvrzeni.

Ty to prezentujes jako nejaky objev a pritom je to naprosto bezny stav. Tak to bylo vzdycky a furt je, akorat nekde opruzuji s potvrzovanim. Pri nakupech pres Net u nas je to caste, protoze to tak maji ceske platebni brany, ale realne je mnohem vic mist, kde se da platit bez potvrzeni. Protoze to je karetni default. Jedine reseni by bylo u karty moznosti platby bez potvrzeni zakazat, ale pokud vim, tak to nikdo neumoznuje a mozna to ani technicky nejde. Protoze karty jsou od zacatku zalozene na tom, ze k platbe staci udaje, co jsou na karte. Jinymi slovy:
Kuba Turek píše:Tohle řeší potvrzování plateb mobilem. Každá banka i PayPal ti to doporučuje.7

Tohle realne nic neresi a nikdy neresilo. Ac banky tvrdi opak, ale to (s)proste lzou. Je to jen iluze bezpecnosti, coz je realne horsi, nez zadna bezpecnost. Bohuzel.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49384
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod apuka » pon kvě 29, 2023 20:31

mike píše:Pri nakupech pres Net u nas je to caste, protoze to tak maji ceske platebni brany, ale realne je mnohem vic mist, kde se da platit bez potvrzeni. Protoze to je karetni default.
Ani bych nerekl, ze to je veci platebnich bran. Ja jsem si spise vsiml, ze nektere banky si nektere cisla uctu davaji jako "duveryhodne" a potom neni treba potvrzeni. V IB si taky u nekterych muzes nastavit i sam, ze nektery protiucet povazujes za duveryhodny. Nikdy jsem to sam nedelal, mozna to muzes omezit i na vysi platby, nevim. Napsal bych napr. ucet na SIPO, o tom vim, ze to takove je, ale tam platim pres IB, to je jine nez kartou, ale nektere vetsi eshopy ma takto nastavene minimalne CSOB, jinou kartou u nas moc neplatim. Vlastne byval to Regiojet na doplneni penez na kreditni jizdenku - ale tam jsem uz davneji neplatil, tak nevim, jestli stale - a stejne tak telefonni operatory na kredity.

Toto by vysvetlovalo i Ethericove zkusenosti s FIO (oni taky maji nektere duveryhodne ucty) vs. RB. Jemu bych poradil se podivat do jejich IB, jestli se ten ucet na platbu z Mujvlak neda nastavit jako duveryhodny.

Taky si nemyslim, ze by "karetni default" bylo platit bez potvrzeni - rekl bych, ze v ceskych bankach a na ceskych plat. branach je pro mnohe eshopy uplne jedno, kolik mam platit, chce to potvrzeni i za desetikacky. Napr. kdyz jsem kupoval rocni MHD jizdenku do FM za 1 (jednu) korunu, mensi castku jsem kartou jeste neplatil :-).
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16563
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod mike » pon kvě 29, 2023 20:36

Je to celosvetovy default a je to dano historicky. Ceska nebo EU specifika jsou naprosto nezajimava, kdyz muzes kartou zaplatit kdekoliv na svete. Resp. ten, co ti udaje ukradne, muze.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49384
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod pavproch » sob čer 3, 2023 15:32

Ha! Právě sem přišel NATO, jaký bug má čsob ve svém (mém) el. bankovnictví a jak ho využít ke svému prospěchu.... sem počeboval zaplatit EUR kartou (z EUR účtu čsob), taxem ji chtěl odemknout pro platby po fernetu, zadal sem ten povel, potvrdil čipovkou a.... nic se nestalo, nadále "platby zakázány", akoráth nahoře svítilo okýnko "Na této kartě máme registrovanou změnu nastavení, bude aktivní nejpozději zítra". Sem NATO spěchal, taxem (jen tak pro srandu) ten povel pro odemknutí zadal ještě jednou a... ejhle, odemklo ji to hned. Zaplaceno a dyž sem následně kartu zamykal, taxem zase musel vydat povel dvakrát, aby se provedl hned. Hurá (ešče že tam tenhle bug mají....)
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28264
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod Lipon » stř čer 21, 2023 9:54

mike: Jestli se nepletu, ty sis zakládal účet v JTčku? Používáš tam i běžný nebo jen termíňák? Jaké máš první dojmy?
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4910
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod mike » stř čer 21, 2023 15:19

Mam tam sporici a terminak. Prvni dojmy jsou stare uz pres rok: viewtopic.php?p=557392#p557392. Od te doby se nic nezmenilo, vsechno funguje, jak ma, je to jednoduche a minimalisticke. Proste KISS. Na odlozeni penez, aby se urocily, idealni, na bezny ucet by mi to asi nestacilo, ale ten jsem ani nezkousel. Treba pouzitelny je.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49384
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod Lipon » čtv čer 22, 2023 7:53

dík
to už je rok?
měl jsem takový pocit, že jsi k tomu kdysi něco psal, ale bohužel pro hledání je "J&T" i "JT" moc krátké

založení přes web je teda hodně rychlé a snadné, i s potvrzovací platbou stačilo ani ne 10 min.
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4910
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod mike » čtv čer 22, 2023 15:09

Jj, leti to. Mistni vyhledavac to neda, ale Google s omezenim na OF jo.

Pred par mesici jsem tam delal vetsi zmeny. Puvodne jsem mel vsechno na vkladu s jednodenni vypovedi, ted jsem pulku prevedl na rocni terminovany vklad (dali mi 6.45 % ac maji na webu min) a druhou na 33 denni vypoved.

Fajn, snad budes spokojen, kdybys narazil na neco divneho, tak reportuj :)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49384
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod pavproch » úte črc 4, 2023 17:42

Po dlouhé době zase IT záležitost, ve které je IT lama nevinně.... mám internetbanking čsob, v něm sem už před nějakou dobou využil (dnes prý EU povinného) multibankingu a přidružil k němu svoje účty v Monetě. Abych z IB čsob do těch účtů v Monetě "viděl", je třeba (zhruba co) 14 dní autorizovat přístupová práva (a vždycky to šlo/fungovalo). Posledních pár dnů to ale nešlo a nešlo a nešlo "Chyba autorizace". Taxem neska volal na podporu čsob a ptal se esli je chyba u mně, u nich nebo v Monetě. A (kupodivu) - chyba není na mé straně, je to prý někde v (el.) komunikaci čsob-Moneta a že to už pár dní řeší, prozatím neúspěšně..... dokonce mi i pošeptali do ouška číslo toho řešení, abych si zavolal za pár dní a mohl se NATO konkrétně přeptat. :twisted:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28264
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod Dromedaro » sob črc 8, 2023 11:11

GreyMouse píše:@etheric: Začátkem roku sis chtěl založit účet u RB kvůli té pětistovce, kterou od nich měsíčně dostaneš při využívání běžného účtu. U něj můžeš mít spořící účet s 5,5procentnim úrokem, tak ty peníze co máš navíc můžeš zatím odkládat tam, než v myslíš něco lepšího. Je tam podmínka, že musíš aspoň 3x měsíčně zaplatit kartou, ale to už musíš i kvůli té pětistovce, takže bys zabil dvě mouchy jednou ranou ;-)

Díky za vaše tipy. Taky si založím ten spořící účet o RB.
I ten obyčejný. Pétikilo na zemi nenajdu.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4336
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod Dromedaro » sob črc 8, 2023 15:31

To s tím pětikilem u běžného účtu na jejich stránkách nemůžu nikde najít. Platí to ještě?
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4336
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod sobb » sob črc 8, 2023 19:05

To jsi zaváhal, tak akce byla do 30.6. Teď už můžeš od RB "vyzobat" maximálně tři stovky jako odměnu za doporučení. Pokud nemáš mezi rodinou nebo přáteli nikoho, kdo by Ti kód poslal, tak můžu poslat.
Nicméně pokud si účet chceš zakládat kvůli spoření, tak aktuálně jen u nás nejvýhodnější Maxbanka (bývalá Expobank, nyní patří Creditas) s 6,01% a neomezenou výší vkladu.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod sobb » sob črc 8, 2023 19:25

sobb píše:Moneta potěšila :smt023

Moneta v e-mailu píše:Vážená klientko, vážený kliente,

abychom zajistili nejvyšší možnou ochranu Vašich financí před phishingovými útoky, měníme od 1. 4. 2023 produktové podmínky pro přihlášení a transakce v Internet Bance. Vy se díky výjimce budete moci i nadále přihlašovat a potvrzovat transakce pomocí SMS, stejně jako doposud.


Tak, a tímhle pro změnu nepotěšila. Už je zřejmé, proč zavedli v ceníku položku potvrzovací SMS:

Moneta píše:Změny smluvní dokumentace od 1.10.2023
Poplatek Zaslání SMS zprávy s mobilním klíčem na českého mobilního operátora pro službu Internet Banka
se mění ze ZDARMA na 5 Kč. Mobilní klíče jsou zpoplatněny po podepsání dohody o ponechání SMS autorizace
v nové Internet Bance místo využití Smart Banky. Klienti nad 65 let budou mít i nadále SMS doručení mobilních
klíčů na českého operátora zdarma.


Holt nastal čas se rozloučit. Stejně ji už nějakou dobu příliš nevyužívám, nic moc atraktivního nenabízí.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

PředchozíDalší

Zpět na Pokec