Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

o všem možném, co se zrovna nehodí do žádné jiné kategorie

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod mike » úte lis 22, 2022 2:09

Fajn, nic vic asi nemuzes cekat. Zkusil bych to tak za mesic :)

Jasne, ze to mohli udelat spravne, ale prijde mi to jako celkem drobnost. Ja mam jako (skoro byvaly) vyvojar vetsi naroky na testery, kteri maji prehlednuti vyvojaru odhalit, od toho tam jsou [-( :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod mike » čtv lis 24, 2022 15:38

Koukam, proc je zamrzla burza a oni maji Thanksgiving #-o :D
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod apuka » čtv lis 24, 2022 15:43

Jo, aby se mohli pripravit na zitrejsi Black Friday :-).
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod sobb » čtv lis 24, 2022 22:50

mike píše:Toho bych vyuzil. Pocitam, ze za rok stejne prestanou exEqua ucty existova a vsechno prevedou na standardni RB ucty.
Zcela jistě nevyužiji, to je dobrý tak na to, abych po roce úspěšně zapomněla a pak zbytečně platila. Už je zažádáno o kartu k EUR účtu.

mike píše:Ja tomu rozumim, jen rikam, ze to neni multimenova karta, ale ucet :D
Fajn, já se držím toho, jak to nazývají bankéři :wink:
Pointa byla jinde:
Equa: dva účty, jedna karta, zdarma
RB: buď dva účty a dvě karty nebo jeden účet s podsložkami, ovšem za poplatek.
Ovšem jestli jsou podmínky u RB v případě cizích měn tak tragický, jak jsi psal, tak je to stejně jedno. Vyčerpám eura a zkusím se poohlédnout jinde.

K Monetě a zrušení mobilního klíče: naprosté vypnutí není pravda, opravdu lze přihlašování a potvrzování pomocí SMS zachovat i po 1.1.2023, už to mám od Monety potvrzeno. Chtělo to trochu asertivity :lol:
Takže pro mika - vzkaž mámě, ať se nenechá hned odradit. Teda pokud nevyužiješ smartfouna jako vyřešení vánočního dárku :wink:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod mike » čtv lis 24, 2022 22:59

sobb píše:Zcela jistě nevyužiji, to je dobrý tak na to, abych po roce úspěšně zapomněla a pak zbytečně platila. Už je zažádáno o kartu k EUR účtu.

Co myslis, ze se stane, az to sjednoti pod RB? Budes za ni platit :twisted:

sobb píše:Ovšem jestli jsou podmínky u RB v případě cizích měn tak tragický, jak jsi psal, tak je to stejně jedno. Vyčerpám eura a zkusím se poohlédnout jinde.

Nemas nahodou Fio? Tam jsou cizi meny celkem bez problemu. Mam tam USD ucet, moc ho nepouzivam, ale obcas prave k prevodum bez nesmyslnych poplatku, co ma RB.

sobb píše:Takže pro mika - vzkaž mámě, ať se nenechá hned odradit.

Uz jsem ji to rikal, ze ma byt asertivni. Zeptam se, jestli to uz zkusila.

sobb píše:Teda pokud nevyužiješ smartfouna jako vyřešení vánočního dárku

Zvazuju to, ale bohuzel ma nerealne pozadavky. Ma byt maly a lehky #-o :D
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod sobb » čtv lis 24, 2022 23:13

mike píše:Budes za ni platit :twisted:
Nebudu, zruším to :wink:

mike píše:Nemas nahodou Fio?
Nemám. Mi to vždycky přišlo jako taková srandovní banka. Ale předsudky nemám a není problém účet si tam založit. Ale prve se podívám, co teď nabízejí banky, který už mám. Doteď byla v tomto Equa dobrá, takže jsem to neřešila.

mike píše:Uz jsem ji to rikal, ze ma byt asertivni. Zeptam se, jestli to uz zkusila.
Zeptej. V zásadě to nebyl problém, jen šlo o to nenechat se odradit v prvním kole :)

mike píše:Ma byt maly a lehky #-o :D
Takové jsem měla taky a vzdala jsem to. Zůstala jsem u toho "lehký". A i to je velmi relativní a vztahuje se jen k současné nabídce.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod mike » čtv lis 24, 2022 23:19

sobb píše:Nebudu, zruším to

To muzes i ten ucet ;-)

sobb píše:Mi to vždycky přišlo jako taková srandovní banka. Ale předsudky nemám a není problém účet si tam založit. Ale prve se podívám, co teď nabízejí banky, který už mám. Doteď byla v tomto Equa dobrá, takže jsem to neřešila.

Ona to srandovni banka je, ale furt lepsi a vic profi, nez byla Equa ;-) Jo, urcite se koukni, tohle byl jen napad, proto ze mel nejasny pocit, ze to mozna mas. Ale klidne by sel i ciste na tohle, mam ho urcite pres 10 let, hlavne kvuli ceske burze, protoze tam mam Fio brokera a protiucet se hodi, a nijak mne neotravuje ani po mne nic nechce.

sobb píše:V zásadě to nebyl problém, jen šlo o to nenechat se odradit v prvním kole

Takze nedoslo ani na vyhrozovani zapalenim banky? ;-)

sobb píše:Zůstala jsem u toho "lehký". A i to je velmi relativní a vztahuje se jen k současné nabídce.

No prave. Vypada to, ze relativne k soucasne nabidce je lehky i ten muj se 163 g #-o
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod sobb » čtv lis 24, 2022 23:37

mike píše:To muzes i ten ucet ;-)
To mám přesně na mysli, vyčerpám eura a výhledově zruším. Ale nebudu se vázat na nějaký roční termín "hájení". Sjednocení podmínek účtů budou muset hlásit dostatečně dopředu a bude čas se dle toho zařídit.

mike píše:Ona to srandovni banka je, ale furt lepsi a vic profi, nez byla Equa ;-)
Jj, dík za tip, jestli nebudou mý současný banky nabízet nic rozumnýho, tak tam účet založím. Equa byla celkem v pohodě a měla dobrý podmínky. Ty sis to holt se smůlou u nich asi vyžral :mrgreen:

mike píše:Takze nedoslo ani na vyhrozovani zapalelenim banky? ;-)
Banky zásadně nezapaleluju [-X :twisted: No dobře, ale když jsme u těch výhružek ... nutnost zrušení účtu jsem jen tak mezi řečí zmínila. Ale potřeba to zřejmě nebylo. Ostatně těch pár korun, co tam momentálně mám, by je asi nevytrhlo :lol:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod Tomas » pát lis 25, 2022 0:41

Kdo ví. Čtrvrté nasrání u RB za 14 dní. Z téhož připojení píšu, a jinak 4G to sichruje. Nelze nic. Šašci, zlatá Equa.

EDIT: Chtěl jsem jen manipulovat s penězi na svých účtech. Není to zjevně možné. Děkuji tímto RB za jejich služby. Snad ráno.
Přílohy
Screenshot_20221125-003121.png
1.JPG
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod mike » pát lis 25, 2022 1:13

Prave jsem se tam uspesne prihlasil ;-)

Obcas maji maitenance, ale hlasi to dopredu a chova se to jinak. Tohle vypada na vypadek bud webu nebo tveho pripojeni.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod Tomas » pát lis 25, 2022 7:14

Tak jsem se v tom teď hrabal, je to problém pevné sítě Vodafonu/UPC, prostě se tam nedostanu. Přes VPN z itálie to jde, přes mobilní síť Vodafonu ve finále taky.

Takže tímto Vodafonu děkuji za jejich služby, RB je v tom protentokrát nevinně. :vom:
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod Tomas » pát lis 25, 2022 15:08

Tak nakonec jsem to vyřešil s ženskou z Vodafonu, moje IP se nějákým záhadným způsobem dostala na nějáký blacklist u RB a ten web se mnou odmítal komunikovat.

Přidělila mi jinou a už to zas frčí. To je teda dost přísný ze strany RB, u Equy se mi nic takovýho za mraky let nestalo. Takže nakonec za to RB stejně může :vom:
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod mike » pát lis 25, 2022 15:44

Pochybuju, ze je moc lidi, kterym se to stalo :D Popravde, nechce se mi tomu verit, oni si amateri z Vodafounu obcas vymysleji. Zkousel jsi predtim nejakou diagnostiku? Traceroute, nslookup apod. Mam UPC a ted bohuzel Vodafone snad 10 let a ze by vypadla jen cast site je velice neobvykle, ale uz se to stalo, asi nekde chcipnul router. Casteji se ale stavalo, ze jim poradne nefungovaly DNS servery, musel jsem jsem je prehodit na Google.

Jinak to asi muzes brat jako znameni, takhle neobvykle problemy rikaji, ze mas radej jit jinam ;-) Ja jsem taky po serii problemu prestal Equa pouzivat ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod Tomas » pát lis 25, 2022 16:11

Právě že jo, web byl dostupný z mobilní sítě, odkudkoliv ve světě, z VPN též bez problémů. Dig na různé DNS servery taky nic zvláštního neukázal. Prostě všude to fungovalo jen né tady.

Prostě tam byla předchozí IP někde v blacklistu, čemuž ty timeouty i celkově to chování odpovídalo.

Mě už se tohle s UPC/Vodafonem stalo jednou v historii, a ten problém se vyřešil opět takhle. Nemohl jsem se přihlásit na některý naše stroje v datacentru kdesi ve Francii a dlouho jsem pro to neměl vysvětlení. Prostě ta IP nebo IP NATu se dostala někde na blacklist.
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod Hafi » pát lis 25, 2022 17:37

nejspíše sdílená ip, ale spíše bych viděl problém u RB, že tam bez váhání hodí každou IP, která je zlobí
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8425
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod mike » pát lis 25, 2022 18:28

Sdilena IP je default, pokud si nezaplatis za pevnou. Normalne se ale moc nemeni tj. tvemu routeru je pridelovana stejna. Kouknul jsem na sebe tady a mam z jedne adresy vyssi tisice prispevku, pricemz posledni se zmenila az nedavno, jelikoz mi menili router. Vypinam ho denne aspon na 8 hodin tj. neni to, ze by bezel furt a drzel stejnou IP adresu.

Proc a jak casto RB IP adresy blokuje nevime, u banky tipuju na nejaky DOS utok. Taky nevime, jestli to opravdu byla RB, klidne to mohlo byt nekde u Vodafounu. Tomas by do RB mohl zavolat nebo napsat a pokusit se zjistit duvod.

BTW, Tomasova puvodni IP adresa ukazuje na Plzen, aktualni na Decin :D
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod Tomas » pát lis 25, 2022 19:42

Jo, přidělila mi jinou. Každopádně mi to ze strany RB připadne dost přísný. Ženská mi říkala, že se ty IP moc nemění, a že i po vypnutí modemu dostanou většinou stejně stejnou.

Já ho vůbec nevypínám, běží furt. Zkusím jim tam schválně napsat, co si o tom mám jako zákazník myslet. Je to pěkně na hovno nemít přístup do bankovnictví z domova.

Jinak tohle je taky obrovsky zábavný (občas se to stane):
Přílohy
2.JPG
1.JPG
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod mike » pát lis 25, 2022 19:46

Fajn, napis, jsem zvedav. Jestli nahodou svou starou IP adresu neznas, posli SZ, ja ji u prispevku vidim.

Tohle jsme resili kousek vys. HTTP versus HTTPS. karaya1 uz jim to psal.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod mike » pát lis 25, 2022 19:53

Jinak tady taky obcas blokujeme IP adresy spameru. Snazime se to delat rozumne tj. hlavne pro adresy z jinych zemi, ale obcas neco utect muze a kdyz bude mit nekdo extra smulu, tak se sem nedostane. No a co bys cekal, ze udela nejaky admin, kteremu bude kolabovat web kvuli probihajicimu DDOS utoku? Bude blokovat vsechny zdroje jak o zivot, pak uz to zustane, zlocinci budou casem eliminovani u poskytovatele a IP adresa se dostane k nekomu nevinnemu...

Kdyz nas pred lety koupila jedna americka firma, tak jsem chvili bojoval s tamnim IT oddelenim, ktere pouzilo nejaky obecny blacklist a maily, co na nem byly, se bez jakehokoliv upozorneni zahazovaly. Na blacklistu byla vetsina ceskych freemailu, univerzit a dalsich ustavu, na to stacilo, aby jeden student adresu zneuzil. Nakonec jsem to vzdal a zalozil si mail na privatni maily jinde (coz se nakonec ukazalo jako rozumne).
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod sobb » úte lis 29, 2022 21:46

Moneta zřejmě odsouvá rušení potvrzovacích SMS na 1.dubna. Ani mě to moc netěší, poněvadž to bude znamenat další kolečko souboje o zachování. Navíc možná ani neuspěju, pokud nebudu spadat do nějaké jejich kategorie "vážný důvod proč nepoužívat smartfoun" :?

Citace z rozhovoru s představitelem Monety:
"Předně bych chtěl informovat, že jsme se rozhodli k této změně přistoupit nakonec až od 1. dubna. V Monetě stojíme o každého zákazníka a je nám proto jasné, že musíme umět nabídnout řešení pro ty z nich, kteří z určitých pochopitelných důvodů chytrý telefon nemají. Právě proto vedeme napříč celou bankou diskusi o tom, jakou podobu by takové řešení mělo mít. Přemýšlíme o zavedení výjimek pro určité skupiny lidí, kde by odůvodněním mohlo být například dosažení určité věkové hranice nebo jiný vážný – například zdravotní – důvod. Definitivní rozhodnutí o podmínkách výjimky by mělo padnout v příštích týdnech. Ihned poté o tom samozřejmě budeme informovat."

Zdroj: https://www.penize.cz/osobni-ucty/43699 ... na-kontakt

Na webových stránkách samozřejmě zatím nekompromisně trvají na 1. lednu, jsem zvědavá, kdy se to uráčí ohlásit oficiálně :evil:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod mike » úte lis 29, 2022 22:26

sobb píše:kde by odůvodněním mohlo být například dosažení určité věkové hranice

Tim to mas vyreseno, ne? :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod sobb » úte lis 29, 2022 22:57

Myslíš, že už mě zahrnou mezi geronty s právem na důchodcovský telefon? :-k A můžu pak přispívat do toho vašeho stařeckého stěžovacího vlákna? :ú
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod mike » úte lis 29, 2022 23:38

Jak naseho? To je pavprochovo, on si furt stezuje, my ho jen neuspesne posilame k doktorovi ;-) Se ho zeptej, pripadne si zaloz vlastni gerontovlakno :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod sobb » úte lis 29, 2022 23:44

Nekecej, Tobě se tam evidentně taky líbí :mrgreen: Holt nemládneš, i když si tak možná chvílema připadáš :wink: :twisted:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod mike » úte lis 29, 2022 23:46

Nemladnu, ale jestli zacnu predvadet to, co pp, tak mne prosim radej zabijte :roll:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod pavproch » pát pro 2, 2022 16:33

Tak Moneta to zrušení přihlašování skrz SMS odsunula až na 1.ledence, čuli furt ešče nemám jistotu že pro mě vyjednaná vyjímka funguje. :twisted:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28279
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod Lipon » pát pro 2, 2022 22:48

vždyť tu o pár příspěvků výš byl odkaz na rozhovor s nějakým ředitelem retailu, kde uváděl, že zatím neveřejně to odsunuli na 1. dubna a zvažují výjimky pro některé skupiny obyvatel - musím to řešit taky kvůli máti, ta žádnou dotykáčovou cihlu nechce
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4910
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod Tomas » sob pro 3, 2022 8:46

Já jsem dnes chtěl dořešit nějáké platby, ale mám banku inspirovanou klienty.

Ani se neobtěžovali říct, že něco budou dělat. Nedá se to, kamarádi nebudeme.

Takže až v poledne Tome.
Přílohy
Screenshot_20221203-083637.png
2.JPG
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod Lipon » sob pro 3, 2022 10:46

Dávali to vědět 28.11.
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4910
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod Hafi » sob pro 3, 2022 10:54

hmm, zprávou v IB bez jakéhokoliv notifikace. To je zhruba jako by o tom informovali na nástěnce před centrálou
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8425
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

PředchozíDalší

Zpět na Pokec

cron