Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

o všem možném, co se zrovna nehodí do žádné jiné kategorie

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod mike » pát čer 10, 2022 17:24

oodoow píše:a jak je to potom s tím paypalem? tam se to stát nemůže?

Tezko rict. Uz jsem takhle dlouho neplatil, ale mam pocit, ze blokace se udela na PayPal. Takze ty platis PayPalu a PayPal obchodnikovi. A pak bude zalezet na podminkach a smlouvach a tipuju, ze ve vysledku to vyjde nastejno. IMO je jedina vyhoda PayPalu v tom, ze funguje jako nahrada platebni brany tj. obchodnik nedostane udaje o karte. Vlastne jeste mozna to, ze si obchodnik nemuze zvolit zpusob transakce a probehne tam 3D secure.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod oodoow » pát čer 10, 2022 18:28

mike píše:A ted jeste jeden priklad ze zivota. Vyrazis nakupovat, nekolikrat zaplatis kartou a pak ti ji ukradnou. Prijdes na to hned, zavolas do banky a kartu zablokujes. V tu chvili neni jeste ani jeden z nakupu zauctovan, ale ke kazdemu je odpovidajici blokace. Obchodnici si je zacnou stahovat az za par dni. Projde jim to nebo ne?

No jasně, že jim to projde, ale pochybuju, že by si mohli stáhnout víc nebo dokonce jak jsi tu psal, že mají tvoje údaje o kartě a stáhnou si něco klidně později. K čemu by potom ta blokace byla? A k čemu tedy potom je, že potvrzuješ částku, kterou platíš?

Každopádně pokud se něco takového stane, i když tedy nevím o žádném případě, kdy by se to s jednorázovou kartou stalo, tak to banka musí pořešit. Tím teď nemyslím změny kurzu, ale opravdu podvod, což bylo původně téma.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod mike » pát čer 10, 2022 20:26

oodoow píše:pochybuju, že by si mohli stáhnout víc nebo dokonce jak jsi tu psal, že mají tvoje údaje o kartě a stáhnou si něco klidně později.

Ze si muzou stahnout vic uz jsme ti myslim predvedli. Neprosla by jim nova transakce, ale furt maji tu puvodni nedokoncenou.

oodoow píše:K čemu by potom ta blokace byla?

Uz jsem to psal. IMO si tim jen obchodnik overi, ze mas na uctu dost penez a banka mu je zarezervuje tj. nemuzes s nima dal manipulovat. Tj. neni to zadna pevna bariera, ale jen jista zaruka pro obchodnika, ze sve penize dostane. Neni to ochrana tvoje, jak se mylne domnivas, ale ochrana obchodnika pred tebou.

oodoow píše:A k čemu tedy potom je, že potvrzuješ částku, kterou platíš?

Nepotvrzujes castku, ale transakci. Ze s ni souhlasis. Cimz zaroven souhlasis s jejimi podminkami, ktere se muzou lisit od toho, co bys intuitivne cekal a co by sis pral. Navic tohle plati jen pro transakce, co jdou pres 3D secure a to zdaleka nejsou vsechny.

oodoow píše:Každopádně pokud se něco takového stane, i když tedy nevím o žádném případě, kdy by se to s jednorázovou kartou stalo, tak to banka musí pořešit. Tím teď nemyslím změny kurzu, ale opravdu podvod, což bylo původně téma.

Ano, taky si to myslim a psal jsem to uz na zacatku. Podle mne banka prodava produkt, jehoz bezpecnost mozna nemuze uplne zarucit, ale to riziko je pro ni akceptovatelne, a tak ho bere na sebe (slusna banka, u CS bych mel pochybnosti ;-)). Protoze na druhou stranu vetsinu beznych rizik eliminuje. Treba to, ze zamestnanec e-shopu pouzije udaje z tve karty pro svuj nakup jinde, ze e-shopu utece databaze s cisly karet apod. Tohle okamzita expirace podchyti. Nemusi to nutne zafungovat v pripade pripraveneho podvodu ze strany obchodnika, ale tam je nejspis riziko male, protoze ten zas musi mit smlouvu s nejakou bankou.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod mike » pát čer 10, 2022 21:44

Jeste pro ilustraci blokaci. Sel jsem odpoledne okolo Delmartu, a tak jsem tam neco maleho rychle koupil. Bezkontaktne, novou Equa kartou. Transakce zauctovana neni, na uctu je jen blokace:
equa1.jpg
equa1.jpg (11.71 KiB) Zobrazeno 5879 krát

pocitam, ze driv nez v pondeli zauctovana nebude, spis az behem tydne. Schvalne se koukni, jak to vypada pri platbe virtualni kartou. Nevim, jak Revolut, ale ztoporitelna by ti snad blokace ukazat mela.

Mam totiz pocit, ze sis puvodne myslel, ze zaplatis jednorazovou kartou a tim je vsechno vyresene a uzavrene uz v tom okamziku. U normalni karty neni a tady IMO taky ne.

A kdyz uz jsem tam byl, tady je nastaveni limitu karty, vsimni si, kolik je ruznych typu transakci. Schvalne se koukni na tu virtualni, jak to tam mas a jak je nastaveny limit pro MO/TO, protoze ty jsou nejvic nebezpecne. Pokud tam to nastaveni je, coz neni samozrejme, nekde je jen jeden limit nebo internetove a MO/TO dohromady.
equa2.jpg
equa2.jpg (12.76 KiB) Zobrazeno 5879 krát
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod mike » pát čer 10, 2022 22:05

apuka píše:BTW, za poblity koberec se normalne neuctuje plus sazba. To je "bezne znecisteni" :-). Samozrejme, pokud nevypijes nejakou kyselinu, ktera do koberce vypali diru.

Proc bys mel pit kyselinu, kdyz mas v zaludku kyselinu solnou (HCl), coz je jedna z nejsilnejsich kyselin? Mame z mladi vyzkousene, ze dokaze znicit tkanicky u bot, kdyz si je dotycny neprozretene necha u postele po navsteve moravskeho sklipku ;-)

Znamy dava k dobru zabavnou historku. Prijel jim do firmy na navstevu nejaky hlavoun ze zahranici, a tak mu objednali petihvezdickovy hotel. Vecer sli nekam do restaurace, dotycny se priserne ozral a kdyz se vratil na pokoj, tak se tam poblil a posral. Z hotelu jim pak prisla faktura asi na 40 kKc za vymenu koberce a veci souvisejici :D
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod mike » pát čer 10, 2022 22:33

oodoow píše:Jo, ale model se musí týkat situace o které tu byla řeč a to byl nákup na eshopu pomocí jednorázové karty. Pár lidí se tu bálo o své údaje a když jsem k tomu doporučil jednorázovou virtuální kartu, tak jsi napsal, že je ochrana taky virtuální. A ty tu teď píšeš o nějakém hotelu.

Holt jsem cekal, ze jakozto programator jsi schopen chapat souvislosti a taky jiste extrapolace. Asi jsem te precenil. V prikladech jsem postupoval od toho, kde je to jasne pres ten, kde uz to uplne jasne neni, ale je prakticky overene, ze veci jsou jinak, nez bys cekal. A toho pak odvozuju, ze muzou byt jinak i v pripade virtualni karty, jelikoz ona se od te fyzicke zas tak nelisi, z pohledu obchodnika mozna vubec.

Taky jsem cekal, ze ti neco bude rikat zpetna kompatibilita a problemy z ni vyplyvajici. Vede totiz casto na situace, ktere cloveku neobeznamenemu s puvodnim stavem pripadaji nesmyslne. No a vyvoj zacal prave od tech zehlicek a sel pres MO/TO transakce na Internetu az k dnesni podobne a ta historicka zatez tam furt je.

oodoow píše:Jenže o offline MOTO transakci jsi tu začal psát až ty, přitom je to úplně mimo téma o kterém tu byla řeč.

Jenze ono to vubec mimo tema neni. MO/TO transakcema vsechno zacalo, puvodne byly jedine a pouzivaly se i pro platby na Internetu. Postupne se od nich ustupuje, protoze maji zminene problemy, ale porad se jeste pouzivaji. Typ transakce urcuje obchodnik a bavime se o moznem podvodu z jeho strany, a tak co asi tak pouzije?

oodoow píše:Tos vzal kde, že to může proběhnout virtuálně a ještě k tomu s jednorázovou kartou?

Njn, kdyz ty asi netusis, ze uz jsi v zivote MO/TO transakci pouzil mnohokrat, akorat o tom nevis. V podstate kazda platba pres Internet, pri ktere neprobehne overeni pres 3D secure, muze byt MO/TO. Jestli muze probehnout s virtualni jednorazovou nevim, zalezi na tom, jestli je ma povolene. Ovsem kdyby nemela, tak s ni v nekterych e-shopech proste nezaplatis (rec je hlavne o zahranicnich v karetne zaostalych zemich jako treba USA). Moje virtualni karta od eBanky je povolene mela a vypnout nesly. Takze se koukni na nastaveni, jestli to tam je.

Zbytek uz jsme probrali. Jeste mne napadlo k tomu PayPalu. Kdyz jsem platil posledne, e-shop mel problem s dopravou do zahranici, takze mi nauctovali jen castku bez dopravy. Tu dostali a pak mi druhy den poslali mail, ze potrebuji doplatit dopravu. Na to vytvorili na PayPalu novy pozadavek, ktery jsem zaplatil kartou. Z cehoz plyne ze bud si puvodni castku navysit timhle zpusobem nemuzou nebo to neumeli. Spis si myslim, ze to prvni a ze PayPal vzdycky schvali jen ten puvodni pozadavek a platba kartou je mezi tebou a jim. Pak je to bezpecne a problem muzou byt jen pripadne kurzove rozdily, kdyz platis v cizi mene. Overene to ale nemam.

Bacha ale na to, ze nekteri obchodnici nabizeji neco jako registraci tveho PayPalu u nich. Prezentuji to jako skvelou vyhodu, ze priste nebudes muset nic potvrzovat, jen u nich odkliknes platbu, ale realne to znamena, ze si muzou kdykoliv strhnout co chteji (pouziva se to mj. na predplatne). Jednou jsem to omylem udelal a pak mi dalo celkem praci to zrusit.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod mike » pát čer 10, 2022 22:57

Jinak bych byl docela rad, kdyby se tu objevil nekdo, kdo do plateb kartami opravdu vidi a uvedl to cele na pravou miru. Protoze to, co jsem psal, jsou zcasti zkusenosti, zcastni nekde vyctene informace a zcasti stripky informaci posbirane za dlouha leta v ruznych diskusich. Takze nemusi byt nutne pravdive nebo kompletni a nektere pripady, ktere mne trochu vydesily, nemuzu ani dolozit, protoze link jsem si neulozil a uz ho nedohledam.

BTW, byl jsem na tom stejne s opcema. Kdyz jsem s nima zacinal, byl jsem stejne jako oodoow naivni a optimisticky a rizika, o kterych se nekteri zminovali, jsem povazoval za nepostatna, mne se to prece nemuze stat nebo je to prece uplne absurdni a takhle to fungovat nemuze. Muze a behem 10 let se mi postupne staly vsechny az na jednu, ktere uplne nerozumim, ale je natolik katastroficka, ze se dusledne vyhybam situaci, kdy by k ni mohlo dojit. Navic ted uz rozumim, jak to funguje a chapu, jak a kdy k nim muze dojit a co s nima delat. Na burzovnim foru ale stale potkavam lidi jako je oodoow, kteri tomu proste neveri. Early assigment? To se prece nedeje, ne? Deje a za jistych okolnosti je to temer jiste. Proto je potreba rozumet tomu, jak veci funguji doopravdy a neridit se svyma zboznyma pranima.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod oodoow » pát čer 10, 2022 23:09

mike píše:Ano, taky si to myslim a psal jsem to uz na zacatku. Podle mne banka prodava produkt, jehoz bezpecnost mozna nemuze uplne zarucit, ale to riziko je pro ni akceptovatelne, a tak ho bere na sebe

Na začátku jsi právěže psal, že je ta bezpečnost virtuální. Teď píšeš, že za to banka ručí.
To sis mohl celé tohle vypisování ušetřit, protože mě jako zákazníka vůbec nemusí zajímat, co se kde blokuje atd.. Mě zajímá jenom to, že mi banka poskytla jednorázovou kartu s limitem a pokud něco z toho na ní nezafunguje, je odpovědnost na ní. Jak si to pak vyřeší s obchodníkem a jestli z něj ty peníze dostane anebo ne, to už je pro mě zbytečné se tím zabývat. Tím pádem je pro mě mnohem bezpečnější platit jednorázovou kartou než tou normální.
mike píše:Ovsem kdyby nemela, tak s ni v nekterych e-shopech proste nezaplatis

Však to jsem psal už Hafimu, že někde s tou kartou zaplatit nejde.

mike píše:Jinak bych byl docela rad, kdyby se tu objevil nekdo, kdo do plateb kartami opravdu vidi a uvedl to cele na pravou miru.

To je právě zbytečný, mně stačí, že za to ručí banka a tudíž to není žádná virtuální bezpečnost, jak jsi psal. :wink:
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod mike » pát čer 10, 2022 23:12

Ze za to ruci banka je jen domnenka. U slusne banky celkem pravdepodobna, ale u CS bych se bal :P

Navic kdyz na to dojde, tak to budes muset resit a to klidne muze trvat tydny az mesice, pricemz v te dobe muzes mi penize zablokovane.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod mike » pon čer 13, 2022 23:26

avokado.png
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod pavproch » pát črc 22, 2022 12:51

Potřeboval sem opravdu rychle přešibovat nějaké peníze z MMB do čsob - okamžitá platba v MMB (=odečteno hned), a (kupodivu) na účtě v čsob to bylo připsáno do 15-kukund. Hezky! (Už i "mastodont" čsob je opravdu "online").
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod sobb » čtv črc 28, 2022 21:53

sobb píše:
mike píše:Davam ti rok, maximalne dva ;-)
Jo, tak nějak bych to i čekala, to by ještě šlo, možná to bude trvat i dýl. Tou dobou sice už možná chytrej mobil budu mít ...
Tak jsem to přivolala, respektive k tomu došlo dřív, než jsem čekala :lol: Sice to ještě nebylo kvůli zpoplatnění SMS, nicméně jsem něco potřebovala provést v bance - a ti dobráci měli jen možnost přes SmartBanking nebo na pobočce. Dokonce jsem jim ohledně toho psala na podporu, a jediný, na co se vzmohli, byla nabídka, že mi domluví schůzku na vybrané pobočce :roll: To už mi teda bylo příjemnější a pohodlnější si pořídit ten chytrej telefoun, než jezdit někam do města :mrgreen:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod mike » čtv črc 28, 2022 22:18

Tak odtud vitr vane :lol: Co sis poridila?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod sobb » čtv črc 28, 2022 22:40

No jo, šlo mi o peníze, a ty jsou jak známo, až na prvním místě :wink:
Nějakej výprodejovej Alcatel. Stejně by k tomu dřív nebo pozděj dojít muselo a navíc jsem jej vlastně dostala (= kup si místo svýho důchodcovskýho mobilu něco společensky únosného) už před třemi lety k narozeninám, tak částečně plním plán :D Částečně proto, že v něm nemám SIMku a tudíž na volání a SMS stále používám svého staříka pro důchodce 8)
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod mike » čtv črc 28, 2022 22:43

:D a to jako neslo udelat pres web? Co je to progrca za banku?

Posli odkaz (klidne mailem ;-)). Proc sis SIMku neprehodila? Bavit te udrzovat dva telefony? ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod sobb » čtv črc 28, 2022 22:50

Nešlo :evil: MMB
Jestli ho někde najdu, tak pošlu. Nechce se mi ji nechat zmenšovat. Navíc je to takto i výhodnější - v telefonovacím se šetří baterie pro nějaký případ nouze, s tímhle můžu používat mapy a surfit (= koukat na předpověď počasí a odpovídat na mejly) na netu. Doma telefon nepoužívám krom přístupu do banky téměř vůbec, takže tam je to jedno.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod mike » čtv črc 28, 2022 22:59

Tak to jsem fakt rad, ze jsem si ji neporidil. A oni by meli byt taky, jelikoz by ode mne dostali hromadu ohavnych mailu [-( Tohle se mi teda vubec nelibi, proc se progrca patlat s bankou na malem displeji, kdyz s ni muzu pracovat pohodlne na velkem monitoru? :roll: Vlastne je to primo na Blacklist a mozna i na zalobu ;-)

Muzes si nechat udelat dve, mam to tak. Kazda muze mit jinou velikost. Staci se stavit nekde na pobocce a udelaji ti to na pockani (aspon u Vodafounu to tak bylo). Karty jsou na stejne cislo a neni uplne dobre je pouzivat zaroven, mobily se pak o nej perou. Ale mit jeden pripojeny a druhy v airplane modu je uplne v pohode (pouzival jsem druhou v tabletu).

To jako s sebou nosis dva mobily? Ze na tebe poslu Etherica [-X :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod sobb » čtv črc 28, 2022 23:12

Já tam přešla se spořákem z Wuestenrotu, který sežrali. Jinak jim snad všechno funguje před internetbanking, ale zrovna tohle muselo být přes SB, důvod netuším, možná způsob ověřování. Ale co vím, tak je to tak podivné i u jiných bank - některé funkce dostupné jen v IB, jiné zas v SB.

To jsem netušila, když si kdysi Laďa nechával zmenšovat SIM u Vodafonu, tak to nešlo. Já mám T-Mobile a netuším, zda tu možnost mají. Jen to stavení se na pobočku zas bude plán příští pětiletky :D

Na jednodenní výlety, proč ne? Tam váhu prakticky neřešíme a mobil pak dobijeme z autobaterie. Na vícedenní zůstane smartfoun asi v autě, je zbytečně těžkej a samostatná Garmin GPS je ohledně výdrže mnohem lepší.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod mike » čtv črc 28, 2022 23:53

Mam pocit, ze u Vodafonu to uz mam tak 10 let. Mozna si neumel spravne rict. Tohle: https://www.vodafone.cz/pece/muj-ucet-c ... dvojsimky/

U T-Mobile to maji taky: https://www.t-mobile.cz/twin-sim-karta, ale jestli to spravne chapu, tak za to chteji 120 Kc za mesic :shock: Se posrali v kine? U Vodafonu je to samozrejme zdarma, vzdyt je to nic nestoji. Njn, vsak furt rikam, ze T-Debile jsou nejhorsi podvodnici. Prejdi jinam ;-)

Protoze vaha a protoze kram navic. Etheric ti to vysvetli ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod sobb » pát črc 29, 2022 9:45

Ne, chtěl dvě, nešlo, tak dostal jen novou na zmenšení.

Dík za link, tak to dvojí SIMka nebude, platit jim nebudu a přecházet taky nikam nebudu. T-Mobile je ještě celkem OK, podvodníci jsou O2 :wink:

Vždyť píšu výš, že u jednodenních výletů váhu neřeším :wink:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod mike » pát črc 29, 2022 16:07

Tak to bud narazil na nejake rekneme neinformovane podavace nebo to bylo nekdy v praveku ;-) Ja to fakt mam od doby, co jsem si poridil tablet a to uz bude 10 let. Normalne jsem se stavil nekde nakupnim centru a udelali mi dve karty na pockani, kazdou jinak velkou.

Moje rozdeleni nasich operatoru:
- O2: arogantni hovada
- T-Mobile: slizouni a podvodnici
- Vodafone: snazivi amateri

Z cehoz je jasne, jak a proc jsem si vybral ;-) T-Debile je za mne nejhorsi, sveho casu jsem mel chut poslat jim bombu, kdyz mame znovu a znovu zapinali hlasovou schranku, o kterou nestala a nepouzivala. Vypnout, fajn a za tyden to tam bylo zas. A zas a zas ](*,) Fakt zvaz prechod, cislo ti zustane a mozna i usetris.

Neresis, ale resit bys mela :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod apuka » pát črc 29, 2022 16:56

@Mike: nerikam na jistotu, ale mam dojem, ze v case, kdyz Vodafone umoznil ty dve "zavisle" SIM (nesmely se nikdy pouzit ve stejnou dobu, dokonce nekdy na zacatku hrozili, ze pokud se to stane, tak se obe automaticky zablokuji), tak T-M zavadel moznost pouzit 2 nebo az 4 SIM na jeden tarif (myslim, ze jen vybrane tarify, samozrejme ty drazsi). Samozrejme, to nebyly (interne) "duplikovane" SIMky ale dve nezavisle s vlastnim cislem jen interne napojene na ten samy tarif - tak proc by nechal jeste jinou moznost na vyber... :twisted:
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod sobb » pát črc 29, 2022 17:01

mike: Já jsem s T-Mobile spokojena, takže nikam přecházet nebudu, Vodafone by pro mě byl horší (teda krom těch dvou SIMek, který ale stejně nepotřebuju) :wink: Ale to jsme v tomto vláknu už dost mimo, tady jsem mobil původně zmínila jen s ohledem na mobilní bankovnictví.

mike píše:Neresis, ale resit bys mela :twisted:
:roll: že já na fórum vůbec lezla, furt to samé :lol: :twisted:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod pavproch » pát črc 29, 2022 17:44

pavproch píše:Potřeboval sem opravdu rychle přešibovat nějaké peníze z MMB do čsob - okamžitá platba v MMB (=odečteno hned), a (kupodivu) na účtě v čsob to bylo připsáno do 15-kukund. Hezky! (Už i "mastodont" čsob je opravdu "online").

... a neska sem šiboval penízky opačným směrem a opět v řádu desítek sekund. Hezky!
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod mike » pát črc 29, 2022 20:32

sobb píše:že já na fórum vůbec lezla, furt to samé

Nestezuj si, aspon mas nejakou jistotu v zivote :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod zonn » pát črc 29, 2022 22:03

pavproch píše:
pavproch píše:Potřeboval sem opravdu rychle přešibovat nějaké peníze z MMB do čsob - okamžitá platba v MMB (=odečteno hned), a (kupodivu) na účtě v čsob to bylo připsáno do 15-kukund. Hezky! (Už i "mastodont" čsob je opravdu "online").

... a neska sem šiboval penízky opačným směrem a opět v řádu desítek sekund. Hezky!
Ale tak to je snad v dnesni dobe uplne normalni. Kdyz prevadim mezi Fio a Airbank, je to vzdycky do pul minuty. Akorat z RSTS je to za 24 hodin.
zonn
účastník
účastník
 
Příspěvky: 955
Registrován: pát lis 11, 2005 8:16

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod mike » pát črc 29, 2022 23:25

Sis nevsiml, ze pp kazdou chvili objevuje neco, co uz maji ostatni davno za samozrejme? :twisted: A to cekam, ze s prichazejicim Alzheimerem se tyhle objevy zacnou opakovat.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod pavproch » sob črc 30, 2022 8:26

Ale prd Alc, enem sem chtěl naspat (milé překvapení), že i "mastodont" čsob už funguje oběma směry online.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod pavproch » sob srp 13, 2022 16:36

pavproch píše:Já su taky konzerva = banka mi do mobilu nikdy nepůjde.

Potvrzení výše naspaného.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod Lipon » sob srp 13, 2022 18:38

Banka v mobilu už na SMky nefunguje, ne? Ta má své zabezpečení, svůj kód. Raifa teda jo.
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4884
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

PředchozíDalší

Zpět na Pokec