Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

o všem možném, co se zrovna nehodí do žádné jiné kategorie

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod vonkreuz » pát čer 9, 2017 21:42

Mně teď z některé banky přišel buď e-mail nebo to na mně vyskočilo v IntBnkg, že zhruba cituji:
Podle nařízení a směrnice Evropské kokotské komise musí být od cca 1.8.2017 u všech odchozích plateb přesně označený příjemce. Pakliže to tak nebude, banka odesilatele i příjemce si mohou podle této směrnice účtovat poplatek za ověřování, zda platba je skutečně pro daného příjemce...
:vom: :vom:
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod mike » pát čer 9, 2017 21:46

A co to jako znamena? To budeme vyplnovat krome cisla uctu dalsi policko nebo vic policek se jmenem, adresou a rodnym cislem prijemce? :shock: Tedy neco jako bylo dosud u mezinarodnich plateb?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49373
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod vonkreuz » pát čer 9, 2017 22:25

Už vím, skočilo to na mně u FIO banky, že tam přibylo nové políčko, ale odignoroval jsem to.
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod Lipon » sob čer 10, 2017 8:24

Mike: ano
Budeš vyplňovat jméno / firmu příjemce a adresu
Byl jsem asi před 14 dny na školení AML, vedl to člověk Z FAÚ a tohle uváděl jako další z opatření proti praní špinavých peněz
Není to úplně EU výmysl, ale z iniciativy OECD

Na Kypru bez toho nešlo odeslat tuzemskou platbu už od 2013, pouze interní v rámci banky, neboť banka měla příjemce už identifikovaného
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4906
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod mike » sob čer 10, 2017 23:34

Diky.

](*,) vysvetlil vam, jak by tohle melo realne pomoct proti prani spinavych penez? Ja to totiz nechapu. Mozna jeste u zahranicnich plateb, ale kdyz jsou obe banky v jedne zemi, tak snad neni problem dohledat majitele uctu. Kdyby chteli, aby byly vsechny informace na strane odesilaci banky, tak by to mohli udelat pres clearingove centrum. Pres to jdou vsechny platby, a tak by pokazde mohli udelat dotaz na majitele ciloveho uctu. Stejne jak pises pripade jedne banky, klidne by si mohli uzakononit povinnost banky prijemce info poskytnout a klidne on-line.

Tohle je totiz neskutecna buzerace. Vyplnovat dalsi kolonky a jeste do nich shanet spravne udaje. Co kdyz se spletu? Co kdyz majitel uctu, na ktery mam treba trvaly prikaz, zmeni adresu?

Pred casem jsem neco platil do Polska. Poslali mi IBAN, coz by melo naprosto stacit, ale prikaz neslo odeslat bez vyplneni tech udaju navic a byl docela problem je z nich dostat... Ted to bude i u vnitrostatnich prevodu ](*,)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49373
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod Lipon » ned čer 11, 2017 9:46

Tlak proti "anonymním" převodům, zakrývacím, kdy třeba dostaneš na účet částku X, máš poslat na 7 dalších účtů s čísly ze seznamu a nějaký drobák si necháš.
S detaily příjemce už pak těžko někdo může argumentovat, že myslel že platí osobě y, akorát na víc jejích účtů, protože si od y chtěl zrovna koupit ojeté auto.
A abys platil místo osobě y někomu jinému už musíš mít důvod - pokyn příjemce "místo mně zaplať osobě z", když porovnám zas Kypr, tak banky už v posledních asi 2 letech takové převody ani nedělaly, u větších částek.
A převodů do zahraničí ti bez smlouvy neposlali ani cent. A ne že by si skenování smlouvy dali do filu a provedli - smlouvy četli a když nerozuměli, pozastavili platbu a dokud jsi nedal vysvětlení, nic nešlo.

Nevím, jak to bude fungovat v Čechách, ale na Kypru bylo normální, že jsi někomu napsal, ať ti dodá identifikaci účtu, automaticky dodal i jméno vlastníka. Prostě je to součást identifikace účtu - vlastník, adresa, IBAN, SWIFT, název a adresa banky.
Banky při otevření účtu dávají automaticky papír s identifikací - jsou tam výše uvedené údaje, které pak rovnou posíláš protistraně - nemusíš nic přepisovat, pošleš sken popř. uděláš copy/paste z PDF. Nebo pošleš faxem :-)
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4906
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod mike » ned čer 11, 2017 23:20

Lipon píše:Tlak proti "anonymním" převodům, zakrývacím, kdy třeba dostaneš na účet částku X, máš poslat na 7 dalších účtů s čísly ze seznamu a nějaký drobák si necháš.
S detaily příjemce už pak těžko někdo může argumentovat, že myslel že platí osobě y, akorát na víc jejích účtů, protože si od y chtěl zrovna koupit ojeté auto.
A abys platil místo osobě y někomu jinému už musíš mít důvod

Proc bys musel mit duvod? A jestli, nestaci ten vyse? Nebo je snad nelegalni za poplatek preposlat penize na nekolik uctu?

Fakt netusim, jak to je, ale trochu mne desi, ze bych musel nekomu vysvetlovat duvody, proc jsem nekam poslal penize. Do toho prece nikomu nic neni, soukromi.

Lipon píše:A převodů do zahraničí ti bez smlouvy neposlali ani cent. A ne že by si skenování smlouvy dali do filu a provedli - smlouvy četli a když nerozuměli, pozastavili platbu a dokud jsi nedal vysvětlení, nic nešlo.

Tohle mi uz prijde uplne silene. To zas porusuje obchodni tajemstvi a k utajeni smluv muze byt dobry duvod.

Lipon píše:Banky při otevření účtu dávají automaticky papír s identifikací - jsou tam výše uvedené údaje, které pak rovnou posíláš protistraně - nemusíš nic přepisovat, pošleš sken popř. uděláš copy/paste z PDF. Nebo pošleš faxem :-)

Mne to stve z technickeho hlediska. IBAN byl IMO zaveden mj. proto, ze je to jednoznacny mezinarodni identifikator uctu, takze staci sam o sobe a neni treba pouzivat stredoveky zpusob s vyplnovanim spousty udaju. Veci by se mely zjednodusovat a ne komplikovat. Zajimalo by mne, jestli se po case vyhodnoti realny efekt takovych opatreni. Tj. jestli to prineslo vic uzitku, nez skody. No samozrejme, ze ne, ze se ptam...
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49373
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod Lipon » pon čer 12, 2017 9:00

mike píše:Proc bys musel mit duvod? A jestli, nestaci ten vyse? Nebo je snad nelegalni za poplatek preposlat penize na nekolik uctu?

protoze posilas penize nekomu jinemu, nez je zamysleny prijemce platby - typicky: kupuju ojetou motorku, kterou prodava Franta Vomacka, ale protoze Franta dluzi Pepanovi vodvedle, mam zaplatit rovnou Pepanovi; protoze ale s Pepanem nemam zadnej obchodni vztah, nic od nej nekupuju, budu chtit od Franty pisemne instrukci, abych platil kupni cenu za motorku v jeho prospech, ale na ucet Pepana, klidne ve forme urceni cisla uctu a majietele uctu v kupni smlouve na motorku

ano, za jistych okolnosti to muze byt nelegalni (ve fazi pripravy, pokusu); takovehle prevody jsou jedny z indicii, ze by se mohlo jednat o prani

Fakt netusim, jak to je, ale trochu mne desi, ze bych musel nekomu vysvetlovat duvody, proc jsem nekam poslal penize. Do toho prece nikomu nic neni, soukromi.

v ceskych bankach to bylo doposud neobvykle, ale casy se bohuzel meni, kdyz se rozhlidnes po Evrope, tak si spis udelas predstavu, co nas jeste ceka
a ze to prijde je jiste - tlak na zavedeni takovychto opatreni je velky

pro prevod penez mas vzdycky duvod, a jelikoz banka ma jako financni instituce dane povinnosti dle predpisu proti prani spinavych penez, muze si vyzadat blizsi udaje o platbe - pokud nedostane a prevod/-y naplnuji dalsi kriteria hodnoceni rizik, ma povinnost to oznamit na FAU jak podezrelou transakci a prevezmou si te analytici z FAU

Tohle mi uz prijde uplne silene. To zas porusuje obchodni tajemstvi a k utajeni smluv muze byt dobry duvod.

banka ma povinnost mlcenlivosti, ale uz i to zacina mit vyjimky, muzes zkusit pasaze s obchodnim tajemstvim zacernit a uvidis, jak se bude banka tvarit; pokud ji to neuspokoji, pak jedine jednani s bankerem a jeho nadrizenym a nekym z compliance, ukazat mu face to face original smlouvy, aby videl, ze zacernene pasaze neskryvaji neco jineho - cim slozitejsi transakce, tim vic vysvetlovani
takze jsi v pozici, ze bud das smlouvu nebo nic neprevedes; neplati pro prevody mezi vlastnimi ucty, i do zahranici

Mne to stve z technickeho hlediska. IBAN byl IMO zaveden mj. proto, ze je to jednoznacny mezinarodni identifikator uctu, takze staci sam o sobe a neni treba pouzivat stredoveky zpusob s vyplnovanim spousty udaju. Veci by se mely zjednodusovat a ne komplikovat. Zajimalo by mne, jestli se po case vyhodnoti realny efekt takovych opatreni. Tj. jestli to prineslo vic uzitku, nez skody. No samozrejme, ze ne, ze se ptam...

jako mezinarodni identifikator to slouzi, ale ne jako identifikator vlastnika uctu
ta povinnost identifikace vlastnika prisla az pozdeji
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4906
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod apuka » pon čer 12, 2017 11:09

mike píše:Proc bys musel mit duvod? A jestli, nestaci ten vyse? Nebo je snad nelegalni za poplatek preposlat penize na nekolik uctu?
Miku, ja Ti dam trochu jiny, trochu zamotanejsi variantu Liponovho pripadu, ale docela realni. Jsi firma v insolvenci, bezi na Tebe konkurz, mas 123 subjektu, kterym dluzis. Prodas nekomu motorku, ale penize nechas poslat na ucet kamaradovi, kteremu (taky) dluzis. V tomto pripade je to evidentne obchazeni konkurzu a konkurzniho spravce, uprednostnujes jednoho veritele pred ostatnima a to je zakazane.
Kdybys to nechal poslat napr. na ucet nejakeho znameho/pribuzneho a on TI je pozdeji da k dispozici, tak se ty penize nezapocitaji jako Tvuj prijem ve Tve ucetnictvi a zase je to zatajovani prijmu (neznam presne definice techto cinu).
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16556
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Příspěvekod scinkk » pon čer 12, 2017 17:08

Zní to jako pěkný hnus, pozitivní je pouze to, ze apuka je na straně úředníků, zatim je svět v rovnováze, ale začíná se houpat.
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod mike » pon čer 12, 2017 19:42

Kdyby nebyl apuka na strane uredniku, tak vesmir zanikne a na jeho miste vznikne novy, kde bude vsechno v poradku. Mozna se tak uz i stalo, ale dost o tom pochybuju ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49373
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod mike » pon čer 12, 2017 20:31

Lipon píše:protoze posilas penize nekomu jinemu, nez je zamysleny prijemce platby

Myslel jsem to tak, co je komu do toho, kam posilam penize. Proc bych to vubec mel nekomu vysvetlovat. Jsou to moje penize a je moje vec, komu je poslu. Klidne je muzu posilat na nahodna cisla uctu.

Lipon píše:ano, za jistych okolnosti to muze byt nelegalni (ve fazi pripravy, pokusu); takovehle prevody jsou jedny z indicii, ze by se mohlo jednat o prani

OK, ale to je pak vec policie a ne banky. Celkem nemam nic proti tomu, aby se v ramci vysetrovani konkretniho zlocinu proverily podezrele prevody, ktere s nim souvisi. Pak ano, at se klidne policajti ptaji na duvod. Vadi mi ale, ze by se mela ptat banka a jeste preventivne vsech.

Lipon píše:ale casy se bohuzel meni, kdyz se rozhlidnes po Evrope, tak si spis udelas predstavu, co nas jeste ceka
a ze to prijde je jiste - tlak na zavedeni takovychto opatreni je velky

:(( docela mne to desi a prijde mi, ze smerujeme zpatky k totalite. Jako v SSSR, kdy se nesmelo bez bumazky ani do jineho okresu. Vsechno je samozrejme odduvodneho bohulibymi umysly, jako tady opatrenim proti prani spinavych penez, ale opravdu maji takova opatreni dostatecny efekt na to, aby ospravedlnila neustale rostouci miru byrokracie a buzerace vsech? Dost o tom pochybuju. Vlastne nepochybuju, ani nahodou.

Lipon píše:takze jsi v pozici, ze bud das smlouvu nebo nic neprevedes

Tohle je silene. V podstate vydirani, banky takovou moc mit nemaji, ale byrokrati jim to prikazou a jim nezbyva nic jineho, nez vyhovet a vydirat zakaznika. Kdyz k tomu pridas, ze se nekteri snazi prosadit zruseni hotovosti, tak nas muze cekat "zajimava" budoucnost...

Lipon píše:jako mezinarodni identifikator to slouzi, ale ne jako identifikator vlastnika uctu
ta povinnost identifikace vlastnika prisla az pozdeji

I tohle by se technicky dalo resit, ale proc, kdyz muzeme povinnost prevest na odesilatele platby. Stejne je to uhozene. Kontroluji to nejak? Jestli jo, tak tu informaci maji a tudiz je zbytecne ji uvadet. Jestli ne, tak k cemu to je? Muzu tam napsat kohokoliv a bud se na to neprijde nebo reknu, ze jsem mel spatne informace.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49373
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod mike » pon čer 12, 2017 20:37

@apuka: jo, ale tohle je vec policie a soudu a ne banky. Navic tomu povinnost uvadet jmeno prijemce nijak nezabrani. Proste to udelas a bud se na to prijde nebo ne. Uplne stejne, jako by ta povinnost nebyla. Tj. tvuj priklad je o necem jinem. Liponuv s preposilanim penez cizich penez na jine ucty s tim aspon souvisi a verim, ze takhle se spinave penize perou. Je ovsem otazka, jestli se tomu branit prave takhle.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49373
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod scinkk » pon čer 12, 2017 22:15

Jsem se dneska s nekym o tom bavil a mel zajimavy postřeh, co by se stalo, když nové kolonky vyplním: jděte do... začíná mi to připadat jako dobry nápad ☺

tak nas muze cekat "zajimava" budoucnost...

Co nas ceka v budoucnosti je dnes naštěstí už jisté a známo - zombie apokalypsa
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod mike » pon čer 12, 2017 22:18

Fajn, tim se aspon overi, jestli to nejak kontroluji :twisted:

Jen aby byrokrati neumlatili zombie razitkama...
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49373
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re:

Příspěvekod apuka » úte čer 13, 2017 7:40

scinkk píše:Zní to jako pěkný hnus, pozitivní je pouze to, ze apuka je na straně úředníků, zatim je svět v rovnováze, ale začíná se houpat.
By me hodne zajimalo, z ceho jste usoudili, ze jsem na "strane uredniku" :(( :shock: Z toho jedineho prispevku s prikladem?

Jste na velkem omylu, uz mam sve zkusenosti s poslanim penez do zahranici, kdy jsem musel horko-tezko zjistovat informace a penize jsem mohl odeslat az po dvou tydnech. Neni totiz jedno, jake sidlo banky prijemnce napisete, kdyz je prijemnce z vetsiho mesta X, banka ma ustredni sidlo v Y, jeste stale muze prijemce mit ucet zalozeny u te banky, ale v meste Z... A ne vzdy to sam vi, co je spravne. (No ja u sveho taky ne, ucet jsem pred 28-mi lety zalozil na pobocce v Novem Jicine, prestehoval jsem se do Ostravy, nahlasil bance, ta sice to tam napsala, ucet ale "zustal" na pobocce v NJ, az po 20-ti letech od prestehovani, kdyz jsem zjistil, ze par malo veci se muselo vyridit primo na pobocce, kde vedou muj ucet :roll: ](*,) se povedlo ucet presunout do OV - do doby kratce predtim to neslo, musel bych zalozit novy ucet, stary zrusit a penize presunout, samozrejme za poplatek :twisted:; ted doufam, ze je opravdu vedena v OV, ale jistotu nemam).
To mi vsak nebrani, abych nevidel, ze se nektere veci daji takto lip kontrolovat - i kdyz me to srat bude, protoze ja nejsem ten, kvuli kteremu tyto veci zavadeji.

@mike: Ano je to veci policie, ale na druhe strane, kdyz Ty neco koupis od XY a dostanes, ze mas zaplatit penize MN, asi taky budes chvili premyslet... Napr. kdyz je to obchod, jak probehne pripadna reklamace, odkud Ty dostanes penize zpet, dozvi se vubec XY, ze ty penize jsem odeslal? Atd., atd. Minimalne ja bych zbystril pozornost. Takze to muze byt i prevence.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16556
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Re:

Příspěvekod mike » úte čer 13, 2017 17:46

apuka píše:By me hodne zajimalo, z ceho jste usoudili, ze jsem na "strane uredniku"

:D to se fakt ptas vazne? Vzdyt uz jsi dal dva priklady, kteryma se to snazis ospravedlnovat. Ze by to mohlo byt uzitecne. Oba jsou, jak uz je tvym zvykem, celkem mimo a vsadim se, ze ani EUrednici by takove argumenty nepouzili. Platny je ten s pranim spinavych penez, ale porad je to usnadnovani si prace sve (a policajtu) na ukor vsech ostatnich. Fakt by mne zajimalo vyhodnoceni celkoveho efektu. Stovky milionu (asi podcenuju...) prikazu rocne, na kazdem rekneme 30 sekund casu navic versus X pripadu prani spinavych penez a Y odrazenych lidi z Liponova prikladu. Kolik by muselo byt X a Y, aby to ospravedlnilo milion hodin (podcenuju) ztraceneho casu? Usetrenim casu uredniku a policajtu, ktere si ti lidi plati.

K tomu tvemu druhemu prikladu. Proc bych mel premyslet? Platim bud proto, ze jsem podepsal smlouvu, ve ktere je uvedeno cislo uctu, na ktery mam zaplatit. Zaplatim a nic dalsiho mne nezajima, svou povinnost jsem splnil. Proc bych mel resit, komu patri ucet? To neni moje starost a nic mi do toho neni. To same s obchodem. Kdyz pominu, ze obvykle platim kartou nebo dobirkou, tak i kdybych platil na ucet, je to uplne stejne. Komu patri ucet s reklamaci nijak nesouvist. Reklamuju tam, kde jsem koupil, pripadne posilam na adresu provozovny podle obchodnich podminek. Jmeno majitele uctu je pro mne naprosto redundantni informace, ktera mi v nicem nepomuze a muze maximalne veci zkomplikovat.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49373
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod scinkk » úte čer 13, 2017 18:05

By me hodne zajimalo, z ceho jste usoudili, ze jsem na "strane uredniku"

takova chyba se stane jen jednou za deset let :)

Ano, taky to na me pusobi jako klasicky koncept postupu statniho aparatu, politiku a dalsich.
Mame tu nejaky problem, pojdme ho zacit resit, zacneme necim, co nam da nejmene prace, sice efekt na vyreseni probemu bude minimalni, nasere to vetsinu lidi, ale nejdulezitejsi je, ze neco delame, za co bychom byli jinak placeni a nasrani lidi to budou konecne vedet.

Neco jako (k nam blizkemu tematu) kdyz nekdo zbuzeruje turistu, ze slapl par metr od pesiny ci nekde kousek od cesty bivakuje, kde se to jakoze oficialne nesmi, pac zbuzerovat turistu je snazsi, nez vyresit problem s pitomcema na terennich motorkach, ctyrkolkach atd. pac ty chytit je o dost tezsi ac by se ten problem ochrany prirody by se tim opravdu zacal resit k nejakemu vysledku.
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod mike » úte čer 13, 2017 22:30

To jsi jeste optimista. Ja se spis bojim, ze si ty problemy sami vyrabi, aby je mohli "resit" a tim ukazat, jak jsou uzitecni. Nebo snad znas nekoho, koho trapi prani spinavych penez a chtel by, aby ho urednici resili? Taky to muze byt jen zaminka, aby mohli zvysit kontrolu. Salamova metoda, ktera postupne vede k totalite. Byrokraticke.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49373
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Příspěvekod scinkk » úte čer 13, 2017 22:41

Vsak mi každým rokem toho optimismu ubývá ☺
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod apuka » ned črc 16, 2017 8:01

Syn jde na Erasmus do Nemec a potrebuje mit EUR ucet, kde je povolene SEPA inkaso. Hledali jsme hledali a nasli docela vyhodne ucet pro nej u AirBank, ale ani slovo o SEPA inkasu. Tak jsme se zastavili na pobocce a zeptali dvou slecen, jestli je v cene i SEPA inkaso. Oba nekolikrat zvyraznili, ze jo, tak se ucet zalozil.
Doma jsme inkaso chteli nastavit, ale ebankovnictvi umoznovalo jenom korunove ve prospech korunoveho uctu. Po delsim patrani na Googlu jsme se dovedeli, ze SEPA inkaso je docela novinka na EU trhu a ze jen maloktera ceska banka jej nabizi, samozrejme Air banka ne. ](*,) ](*,) ](*,)
Kurna, kdyby Ty holky na pobockach bank mely i opravdu platne informace v tech svych hezkych hlavickach... bo evidentne (videno zpetne) ani netusili, co to SEPA inkaso je, ze je to neco jineho nez bezne inkaso ](*,) :twisted:
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16556
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod vonkreuz » ned črc 16, 2017 12:21

Na FIO jste nekoukali? Myslím, že to mají. Mám u nich primárně CKZ, sekundárně EUR a další měnu. Převody bez problémů na všechny strany.
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod pavproch » ned črc 16, 2017 12:31

Mně to nedá, ale nevím, jak to napsat, aby to nevypadalo, že se do apuky navážím.... nenavážím...

Esli mi o něco "speciálního" jde a chcu se k něčemu zavázat, protže mi jde jen o tu "specialitu", taxi to nechám dát písemně, než něco podepíšu, ne?
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28256
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod Hafi » ned črc 16, 2017 12:49

Tak vzhledem k tomu, ze airbank ma ucet zadarmo, hypoteticke zruseni taky zadarmo, tak vznikla skoda nula, casove taky nula (kdyz uz tam byli). To pak clovek az tak neresi a papirem to nevyresi, i kdyby ho měl, max se mu omluvej.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8423
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(
User is Online!

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod apuka » ned črc 16, 2017 14:49

@PP: nekdy neni vsechno tak jednoduche.... Vratili jsme se z dovolene, syna cekal email z Nemecka, ze dostal na Erasmus kolej a ze jim musi do nejakych par dnu pisemne postou dorucit souhlas se SEPA inkasem za platbu za kolej. To bylo v sobotu a ve stredu nebo ctvrtek to u nich muselo byt, jinak by mu zatrhli kolej. Nevim, jak bys to resil "pisemne".

Jinak viz Hafi, nic to v zakladu nestoji a alespon je k dispozici EUR ucet a karta, az tam pujde, stejne si musi zalozit ucet u nemecke banky, tam si (snad) bude moci zmenit to inkaso, a za prvni platbu holt zaplatim dve stovky u CS.

@vK: u FIO moc informaci o SEPA inkasu nenajdes - navic jsme potrebovali vybavit ucet pres vikend.

Jinak zacinam chapat nechut studentu chodit na Erasmus, kdyz vidim, co vsechno a v jakych terminech je treba vybavovat. ALespon na nekterych mistech, jak v CR tak v zahranici ](*,)
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16556
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod wawrik » pon črc 17, 2017 9:07

U Fio mám v menu nejakú položku so SEPA inkasom. Nikdy som to nepoužil ani neposlal súhlas (preto je preškrtnutá), takže neviem, ako funguje, ale zrejme to u nich ide.
fio.jpg
fio.jpg (95.81 KiB) Zobrazeno 9651 krát
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod apuka » pon črc 17, 2017 20:26

Tak pribeh SAPA inkasa ma zajimave pokracovani...

Jak hodne pospichali na poslani fyzicky podepsaneho souhlasu se SEPA inkasem, dnes to dostali a poslali mail, ze na tom souhlasu je ceska banka a oni mohou SEPA inkaso strhavat pouze z nemeckych bank a jestli bude syn zakladat pri nastupu ucet v nemecke bance, pokud ano, at co nejdrive doda novy souhlas. :roll: #-o
Neni nahodou SEPA inkaso vymyslene pro mezinarodni platby??? Na inkaso z nemecke banky do nemecke banky staci obycejne inkaso, ne? Kdyby to napsali na zacatku, meli jsme o starost mene. ](*,)
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16556
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod scinkk » úte srp 8, 2017 18:27

Prijde mi divne, ze si tu mike nestezuje na nove IB rajfky, ci ze by ho jeste neprevedli? :) :twisted:

No tak za me, vzhled ok, neurazi, celkem prehledny. + web je responzivni (ale kvalitu jsem netestoval :)

Co me zatim nepotesilo
v historii je rychla roletka jen s tremi polozkami vzdy jen zpet XX dni, polozka "tento mesic" a "predchozi mesic" by asi bylo moc prace (a bylo to tam driv ne?), takhle se musi pres kalendar od do
Nemluve ze ve vypisech jeste dnes chybi vypis za minuly mesic (ac prisel na mail v puvodni podobe)

Pod historii neni aspon soucest kreditnich a debetnich operaci v ramci zobrazenych plateb, nevim zda to tam driv bylo, ale i kdyby ne tak aspon neco noveho udelat mohli.

Vse kritizovane ale plati i na airbank :) asi stejny oddil :)
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod Lipon » úte srp 8, 2017 22:56

Převádí postupně, taky ještě jedu na eBance.
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4906
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod mike » stř srp 9, 2017 1:39

scinkk píše:Prijde mi divne, ze si tu mike nestezuje na nove IB rajfky, ci ze by ho jeste neprevedli?

Nelezu do banky moc casto, na pravidelne platby mam trvale prikazy. Naposled jsem tam byl tak pred mesicem a to jsem mel jeste puvodni bankovnictvi. Ted abych se bal tam vlezt :?

scinkk píše:v historii je rychla roletka jen s tremi polozkami vzdy jen zpet XX dni, polozka "tento mesic" a "predchozi mesic" by asi bylo moc prace (a bylo to tam driv ne?), takhle se musi pres kalendar od do

Chces rict, ze zrusili moznost vlasnich filtru? Mel jsem na kazdy rok jeden plus jeste nejake specialni a ty mi to tady nabizelo.

scinkk píše:Vse kritizovane ale plati i na airbank :) asi stejny oddil :)

:shock: ted uz mne fakt desis. AirBank je pro mne totalne kontraintuitivni. Nezvykl jsem si ani po nevim kolika letech, proste nemuzu nikdy nic najit. Kdybych nepotreboval mit penize trochu rozhozene, tak ten ucet zrusim pro nepouzitelnost.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49373
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

PředchozíDalší

Zpět na Pokec