WizzAir nikdy víc!

o všem možném, co se zrovna nehodí do žádné jiné kategorie

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

WizzAir nikdy víc!

Příspěvekod Olchor » stř úno 21, 2024 17:52

Tak mě dneska vytočila letecká společnost WizzAir. Na podzim jsme s nimi letěli do Gruzie, Vie - Kutaisi a zpět. Den před odletem změnili zpáteční let, ne z Kut, alébrž Tbilsi. Nu což, komplikace, ale ne zásadní. Problém ale byl v tom, že změnou se zablokovala celá rezervace ( tam i zpět bylo na jedno rez. číslo) a zaboha nešel udělat online check-in ani na odlet z Vídně, v appce, i na PC. Furt to jen psalo - ve vaší rezervaci došlo ke změně, čekejte. Zkoušel jsem to i na letišti 2hod před odletem, nic. S personálem na let. nebyla rozumná řeč, tlf support taky nic. Byl jsem donucen zaplatit 4x40E za letištní check. On-line check se nedařilo udělat ani při odletu z Tbs, ale měli jsme na letišti dost času, takže se mi po urputném boji zadařil bezplatný letištní check. Po příletu jsem to reklamoval, vyměnil si s Wizzem asi 20 majlů, už to vypadalo nadějně - ale pak to definitivně zamítli. Lítám s nízkonákladovkama docela hodně, ale Wizz je zdaleka nejhorší. Časté změny, rušení letů, arogance, nezájem. V okruhu mých známých má podobnou zkušenost dost lidí. Takže u mě - WizzAir No More!
Problémy vznikají jejich řešením.
Olchor
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1003
Registrován: úte kvě 12, 2009 7:38
Bydliště: Blansko

Re: WizzAir nikdy víc!

Příspěvekod Hafi » stř úno 21, 2024 18:14

a není tam nárok na klasickou EU kompenzaci, když ti den před odletem změnili zásadně parametry letu? Sice to tam explicitně uvedené není, ale přijde mi to věčně větší změna než posun času o 3 hodiny.

Jinak samozřejmě tohle je ojeb a asi bych se nedal. Ale vlastně taky nevím, co s tím
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8423
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: WizzAir nikdy víc!

Příspěvekod Lipon » čtv úno 22, 2024 9:25

Olchor: ten zpáteční let měl jiné číslo nebo jen změnili nástupní místo? Jak se časově lišil od toho původního zpátečního - rozdíl v čase příp. i datu odletu z Tbilisi a příletu do CZ? Má to vliv na případnou možnou výši odškodnění podle EU nařízení o náhradách v letecké přepravě.
A těch 160 éček by ti měli uhradit též - jde o náklady, které jsi musel vynaložit v přímé souvislosti se změnou letenek; nemáš z toho udělané nějaké screenshoty nebo byl u toho někdo další, kdo by to mohl potvrdit?
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4909
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: WizzAir nikdy víc!

Příspěvekod Olchor » čtv úno 22, 2024 11:54

Zpáteční let jen přesunuli z kut do tbs, stejný čas i datum. V letovém řádu se to vůbec neobjevilo, jen majl 1 den před odletem ( 12 dní před tím zpětným letem). Náklady mi nějaké vznikly, ale nemám žádné doklady - spali jsme na letišti a v maršrutce kut - tbs lístky nevydávají. To zablokování on-line checkinu Wizz popřel, stále mi tvrdili, že jsem ho mohl udělat. Mám sice nějaké screenshoty, ale z nich ten blok úplně jednoznačně nevyplývá. Pak už jen svědectví ostatních 3 spolucestujících a to, že v tbs mi uznali ( na základě předvedené nemožnosti udělat online check) bezplatný letištní check. Konzultoval jsem to s firmou, která se zabývá vymáháním náhrad po leteckých společnostech a moc naděje mi nedávali a nešli do toho. Říkali, že na Wizz mají spoustu reklamací a úspěšnost malá. No a soudit se mi nechce, zas tak moc peněz to není.
Problémy vznikají jejich řešením.
Olchor
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1003
Registrován: úte kvě 12, 2009 7:38
Bydliště: Blansko


Zpět na Pokec