Mobilní a internetoví operátoři

o všem možném, co se zrovna nehodí do žádné jiné kategorie

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Mobilní a internetoví operátoři

Příspěvekod mike » stř říj 5, 2022 21:22

@Dromedaro: i par let zpet by bylo divne. Ja mam ciste elektronicke vypisy uz aspon 10 let.

@apuka: jo, je to uplne na konci.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Mobilní a internetoví operátoři

Příspěvekod apuka » čtv říj 6, 2022 7:29

mike píše:par let zpet by bylo divne. Ja mam ciste elektronicke vypisy uz aspon 10 let
Jen aby ses zase nechytal na slovicka, ja jsem psal "kym mi to posilali postou". Kdy jsem to zrusil si uz vubec nepamatuji, mne poslani postou nevadil, protoze jsem si alespon spomenul, ze mam platit :-), SMS upozorneni taky nebylo hned od zacatku, jak Oskara prevzal Vodafone.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Mobilní a internetoví operátoři

Příspěvekod mike » čtv říj 6, 2022 14:31

To byla odpoved Dromedarovi. Kontext!
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Mobilní a internetoví operátoři

Příspěvekod apuka » čtv říj 6, 2022 16:06

Ja vim, ale po zkusenostech tady bych se nedivil, kdyby o dva prispevky jsem se nedozvedel, ze jsem ja spatne chapal smysl slova :wink:.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Mobilní a internetoví operátoři

Příspěvekod Dromedaro » úte črc 4, 2023 18:05

Naštval mě O2. Mám od nich simku s internetem 100GB za 300Kč a teď to zdražili na 350Kč. Jsem jim jen tak psal, že mi přijde divný, že od nich člověk koupí službu s nějakými podmínkami a pak mu ty podmínky změní. Psal jsem jim to ráno na WhatsApp , což je uvedeno jako kontakt pro zákaznickou podporu. Odpověděli mi, že: "Odhadovaná doba čekání může být až 1558 minut" na odpověď... :lol: Večer mi napsali "Dobrý den, jak mi mohou pomoci?" Napsal jsem jim, ať tuhle možnost komunikace se zákazníky zruší, že to nemá smysl, protože i malý eshop přes WhatsApp odpoví za pár minut.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4344
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Mobilní a internetoví operátoři

Příspěvekod pavproch » stř črc 5, 2023 12:26

Já sem u O2 taky, před nějakou dobou mi to samé udělali taky - mám neomezený tarif (na volání), platíval sem 499 měsíčně, pak mi ale (povinně, nelze to odmítnout) přidali data (ani nevím, kolik GB měsíčně, nepoužívám, vůbec) a fčíl platím 548. Ale co už, za to pohodlí (= neřešit kdy kam a jak dlouho volám) mi to stojí, já jim platím, oni mě (už) neotravují = vše funguje (= nemám důvod cokoli měnit či přecházet jinam).
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28272
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Mobilní a internetoví operátoři

Příspěvekod Dromedaro » stř črc 5, 2023 13:26

Taky přecházet jinam nebudu, furt je to nejlepší nabídka, ale tak z principu mi to přijde divný. Pro mě je to v podstatě neomezený tarif. Prý to zdražili kvůli 5G internetu, který na té simce jede. Z toho nic nemám, protože 5G internet v mobilu nemám.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4344
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Mobilní a internetoví operátoři

Příspěvekod pavproch » stř črc 5, 2023 14:30

Tak ešče pokračování: Jaxem spal, tarif mi funguje, tak do toho nijak nešpárám (+ měsíční vyúčtování ani nečtu, max kouknu na celkovou cifru). Fčíl mě napadlo se do toho vyúčtování podívat, kolik těch dat teda je a..... ono v posledním vyúčtování mi píšou, že 4GB, ale že mi to od 1.7.2023 navyšujou na neomezená data (opět - nelze nechtít), ale taky zvedají cenu na 599,-. Chuj s tím.

EDIT: A kuju za ten podnět, aspoň sem si přečetl výpis a vím co mě čeká a nemine.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28272
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Mobilní a internetoví operátoři

Příspěvekod Mawenzi » stř črc 5, 2023 16:18

nam taky o2 zdrazili sluzby o 150kc mesicne (internet, sim s neomezenym tarifem a sim s neomezenym tarifem a 10gb dat).

muz tam volal, frustrovanej ze to zas zdrazujou, tak rekl ze pujde pryc a najednou ten neomezenej tarif s 10gb (meli sme 30gb za 300 bez volani, ale presli sme na 450,- za 10gb + neomezeny sms a volani kvuli roamingu, kterej ta datova sim nema), tak mu nabidli na tu moji sim tarif s 10gb internetu ale se sms za 1.50 a hovor za 3.50 asi za 250, takze nakonec misto zdrazeni budeme mit o 200kc min proti tomu, jak jsme byli doted zvykly.

zajimavy, ze na vanoce, kdyz se prechazelo z moji ciste datove sim na neomezenou + data, tak ta nabidka jen data + platit co se provola, to neslo.. ted to najednou jde, ze...

a ja provolam na te simce tak 10 minut mesicne max, volala sem spis proto, ze sem "mohla" jinak klido vyrizuju veci od muze...

takze si sami nabehli na vidle, tak su rada.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9381
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Mobilní a internetoví operátoři

Příspěvekod Dromedaro » stř črc 5, 2023 16:18

Já skoro netelefonuju a když už, tak většinou zdarma přes whatsapp stejně jako zprávy nebo ty posílám i přes messenger. Tak jednou za čas koupím kredit, mně se paušál nevyplatí. Kredit 100Kč mám třeba dva měsíce.

EDIT: Jo, to tak funguje. Pohrozit odchodem a hned je lepší podpultový tarif na světě. Mají na to speciální oddělení, které tyhle odcházející láká zpět. Akorát mně by s tou moji útratou na to, že chci odejít, řekli leda tak čau. :D

EDITII: To wocap volání vlastně úplně zdarma není. Odkudkoli a kdykoli volám díky těm datům na simce.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4344
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Mobilní a internetoví operátoři

Příspěvekod Mawenzi » stř črc 5, 2023 17:07

dromedaro
ale to technicky neni "volani" ale prenos hlasu pres internet, takze to vyzaduje, ze druha strana to musi mit taky... nekdy taky posilam zpravy pres facebook, ale zas u sms je vyhoda, ze to vetsinou zjistis v ramci alespon hodin, kdyz mi nekdo napise zpravu na facebook tak si ji nemusim precist celej den, nekdy i 3... :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9381
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Mobilní a internetoví operátoři

Příspěvekod Dromedaro » stř črc 5, 2023 17:34

Tak on ten wocap už má celkem dost lidí. Na ostatní mám kredit nebo eshopy, úřady atd. Mně to pípne na mobilu, že mi někdo napsal na FB. Ale u FB a WP posílám zprávy, které nevyžadují rychlou reakci nebo nejsou nějak důležité. Na to pak mám ty sms, když chci, aby si to přečetl co nejdříve.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4344
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Mobilní a internetoví operátoři

Příspěvekod Olchor » stř črc 5, 2023 17:39

Ono přes internet se dá volat i na pevnou a mobil, není to úplně zadara, ale tarify slušné, třeba cca 0,6kč/min u Odorik.
Problémy vznikají jejich řešením.
Olchor
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1003
Registrován: úte kvě 12, 2009 7:38
Bydliště: Blansko

Re: Mobilní a internetoví operátoři

Příspěvekod pavproch » stř črc 26, 2023 11:20

Ty jo, u modrých se něco změnilo.... sem u nich jak soukromým číslem, tak i firemníma. K tomu firemnímu se mi v minulosti už několikrát ozvali/volali jestli je za firmu vše OK, jestli vše funguje a jestli něco nepotřebuju (máme nějaký VIP tarify či co). Soukromě - mám ten neobyčejnější neomezený tarif - mi nikdo nikdy nevolaĺ/neptal se. Až neska - hezky! :prayer: (Nic nepotřebuju a hned sem si i postěžoval, že mi - povinně - přidali data a zdražili tarif i dyž je vůbec nepoužívám/nechcu - paní mi potvrdila, že tarif bez dat eeeeee.)
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28272
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Mobilní a internetoví operátoři

Příspěvekod pavproch » sob zář 30, 2023 14:24

Taxem si neska (ze zvědavosti) vyzkoušel, jak funguje (ne)doručení MMS na můj blbý mobil (který MMS neumí) - O2 to má ošetřené tak, že dyž nedoručí, zřídí "fotoalbum" na svém webu a pošle v SMS přístupové údaje. Ono to opravdu i funguje, ta zpráva tam v tom fotoalbu byla... akoráth... byla to normální SMS (textová) ale protože to přišlo z čísla T-mobile, bylo u toho logo TM = proto MMS. ](*,)
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28272
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Mobilní a internetoví operátoři

Příspěvekod Mawenzi » sob zář 30, 2023 16:33

pp
to je nejaka blbost, ne? to logo muselo byt cilene pripojene k te zprave, ktera se tim poslala jako mms... je fakt blbost, ze hole poslani sms z jine site, nez tvoji, udela ze sms mms... to by mi pak nesmela uz prijit v zivote jedina sms... ale vsechno by mi muselo chodit na web vodafonu (a podotykam, upozorneni o mms chodi s cca 5dennim zposdenim).
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9381
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Mobilní a internetoví operátoři

Příspěvekod pavproch » sob zář 30, 2023 16:39

To já samozřejmě nevím (neptal jsem se odesílatele) jestli to logo tam připnul schválně nebo to udělala (sama) síť.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28272
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Mobilní a internetoví operátoři

Příspěvekod pavproch » čtv říj 26, 2023 16:24

Doba je (asi) zlá: Právě mi volal náš obchodní zastupič o2 (pod kterého jako firma patříme), že nám už zase končí 2-letá smlouva a že co bude dál - taxem mu řekl, že mám fplánu to zase o 2 roky prodloužit (s ním) a to BEZE změn v tarifech atd. Byl ráth, ale nenabídnul (jako vždycky) kredit na pořízení HW, asi i modří už šetří. Leda žaby mě mile překvapil, až přijde osobně to prodloužení podepsat. Anebo je to trest zato, že nechcu žádná další (víc) data k tarifům .....
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28272
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Mobilní a internetoví operátoři

Příspěvekod Dromedaro » čtv říj 26, 2023 17:56

Možná by ti ten kredit nabídnul, kdyby jsi hned nekývl na nabídku, ale řekl něco ve stylu, že nevíš a jestli tam nemají něco výhodnějšího.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4344
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Mobilní a internetoví operátoři

Příspěvekod pavproch » pát lis 3, 2023 15:09

pavproch píše:Doba je (asi) zlá: Právě mi volal náš obchodní zastupič o2 (pod kterého jako firma patříme), že nám už zase končí 2-letá smlouva a že co bude dál - taxem mu řekl, že mám fplánu to zase o 2 roky prodloužit (s ním) a to BEZE změn v tarifech atd. Byl ráth, ale nenabídnul (jako vždycky) kredit na pořízení HW, asi i modří už šetří. Leda žeby mě mile překvapil, až přijde osobně to prodloužení podepsat.

Tak, podepsáno a JO, mile překvapil, dali zase patnáctku na nákup HW. Hezky!
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28272
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Mobilní a internetoví operátoři

Příspěvekod pavproch » pát lis 3, 2023 15:47

Afterthought: Ten kredit použiju (asi) na nákup jappka gen 15 = čuli místo dvaceti až třiceti to bude stát jen pět až patnáct, no nekup to. (Moje cihla - nedávno sem ji kupoval - byla za 18set bez DPH).
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28272
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Mobilní a internetoví operátoři

Příspěvekod pavproch » sob lis 4, 2023 16:25

Tak sem se nepletl - samozřejmě se bude kupovat "top" i-15 Pro za třicet. Ešče že ten kredit mám = čuli za patnáct. #-o
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28272
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Mobilní a internetoví operátoři

Příspěvekod Etheric » ned lis 5, 2023 8:35

Hezká sleva. Já budu muset koupit bohužel za plnou cenu, verzi 512 GB. Ale třeba se v čase naskytne nějaká výhodná nabídka, ikdyž na tyhle top věci to zrovna moc nebývá
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8082
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Mobilní a internetoví operátoři

Příspěvekod Dromedaro » pát lis 17, 2023 6:31

Narazil jsem v diskuzi pod cenami našich mobilních a zahraničních operátorů na argument, že v zahraničí směrem na západ jsou sice mobilní tarify a paušály levnější, ale taky je tam mimo velká města velmi špatný signál a tedy dostupnost služeb na rozdíl od nás, kde je pokrytí dobré po celém území i mimo města. Máte s tím někdo zkušenosti kdo jezdíte do zahraničí? Prý třeba v Německu je to špatné se signálem mimo ty města. Nějak se mi to nezdá. Navíc i u nás mi připadá, že s tím pokrytím mimo velká města to taky není žádná sláva. Třeba na Vysočině mívám problém se signálem u O2 v některých oblastech, aniž bych byl v údolí nebo mezi kopci.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4344
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Mobilní a internetoví operátoři

Příspěvekod pavproch » čtv úno 8, 2024 14:36

Ty jo, mám neska jednu záhadu: Dyž sem ráno šlapal polemlesemloukou4 do prce, pípla mi SMS (mobil v kapse, nevytahoval sem ho, abych se podíval, kdo/co mi píše). Dyž sem následně došel do prce, vytáhnul mobil z kapsy, tak na displeji žádná SMS nebyla (a já už zapoměl, že to píplo, zpoměl sem si až fčíl = prohledávám mobil, ale poslední přijatá SMS je fčera, neska nic). Kura, kam/proč ta nešní ranní SMS zmizela?
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28272
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Mobilní a internetoví operátoři

Příspěvekod Dromedaro » čtv úno 8, 2024 14:45

Četl jsem cosi, že někteří reklamní a jiní spameři používají sms, které jsou nastaveny tak, že se samy po chvíli (doba se odvíjí podle naprogramování) smažou. Důvod to má mít ten, že příjemce pak nemá důkaz pro nějakou stížnost pokud hned neudělá screenshot obrazovky, což dělá málokdo.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4344
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Mobilní a internetoví operátoři

Příspěvekod pavproch » čtv úno 8, 2024 14:48

Žeby? To sem nevěděl.

EDIT: A že by taková "chytrá" SMS fungovala i na mém "blbém" mobilu?
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28272
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Mobilní a internetoví operátoři

Příspěvekod Dromedaro » čtv úno 8, 2024 14:55

Nevím jak a na čem to funguje a nemuselo to být ono. Mně se to jednou stalo, že mi přišla sms od nějaké moravské společnosti s nabídkou palivového dřeva (nikdy jsem nic takového nesháněl ani nepoptával), tak jsem jim chtěl večer napsat, aby mi reklamní sms neposílali, tak už ta sms v mých zprávách nebyla. Chtěl jsem ji podle té sms (názvu společnosti ve zprávě) dohledat na internetu a napsat jim mail.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4344
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Mobilní a internetoví operátoři

Příspěvekod Hafi » čtv úno 8, 2024 15:46

mizejici sms jsou blbost. bud ma pp slysiny nebo mobil pipnul a soucasne ztratil signal, tedy nedoslo k dostazeni sms (to je v beskydech dost mozny).
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8424
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Mobilní a internetoví operátoři

Příspěvekod mike » čtv úno 8, 2024 15:47

Nebo mu tam piplo neco jineho.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

PředchozíDalší

Zpět na Pokec