Mobilní a internetoví operátoři

o všem možném, co se zrovna nehodí do žádné jiné kategorie

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Mobilní a internetoví operátoři

Příspěvekod Dromedaro » pon srp 22, 2022 14:48

V článku se to ale řeší na základě mobilních dat. Já měl u sazka mobilu 1giga za 100Kč/měsíc, než jsem pořídil simku na data od O2 100 giga za 300Kč/měsíc, což je pro mě v podstatě neomezený tarif a nemusím hlídat data. Bohužel ale nefunguje za hranicemi, to mi ale nevadí. Ceny v zahraničí neznám, ale co jsem slyšel od ostatních, tak v porovnání se západem jsme drazí v datech, volání i sms.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4383
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Mobilní a internetoví operátoři

Příspěvekod mike » pon srp 22, 2022 15:16

pavproch píše:Já teda nevím, ale svých 550 měsíčně (Free plus modrý) za neomezené volání (data mě nezajímají)

Jenze ty jsi dinosaurus, dneska uz vetsinu lidi data zajimaji a o ta jsou nejpredrazenejsi a prave o ne v clanku jde. Nedavno jsem nekde videl clanek, ze volani uz neni dneska IN a lidi hlavne dat(l)ujou ;-)

pavproch píše:Zvjedavost - nechce semi študit ceníky ostatních op- za kolik voláte vy?

299, v cemz je predplacenych tusim 130 minut, coz obvykle neprovolam a 1 GB dat, coz je pro mne na hranici, obcas prekrocim a doplacim 50 Kc za dalsich 250 MB. To levne neni. SMS mam z nejakeho duvodu zdarma, jak jsem nedavno zjistil a v posledni dobe se to docela hodi :)

Jde ale hlavne o relativni porovnani. Ten muj tarif by byl v pohode pred 10 lety, dneska je proti zahranici drahy. Spotreba dat roste, ja je pouzivam malo a stejne ten GB za mesic padne, driv jsem se v pohode vesel do poloviny. A to se v podstate akorat po probuzeni kouknu na mobilu na maily, na OF a zpravy, kde kliknu akorat na par clanku, ktere mne nejak zaujmou.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49434
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Mobilní a internetoví operátoři

Příspěvekod Dromedaro » pon srp 22, 2022 15:27

Jinak já si kredit kupuji a volám za 2,50Kč/min a sms mám za 1,50Kč.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4383
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Mobilní a internetoví operátoři

Příspěvekod pavproch » pon srp 22, 2022 15:28

@mike: Jo, to máš pravdu sem tyranosaurus rex.

A i dyž data nepoužívám, tak mi (díval sem se do starších vyúčtování, já je ukládám bez čtení...) taky výrazně klesá počet/délka volání za měsíc, dneska je to tak třetina toho, co bylo před 2 rokama, takže jo, volání (ani u T.rex) už není IN.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28318
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Mobilní a internetoví operátoři

Příspěvekod karaya1 » úte srp 23, 2022 7:13

Mám tarif, co široké rodině zařídila přes firmu, kde dělá, tchýně - volání mezi sebou je bezplatné (takže suverénně největší penzum provolaného času neplatíme), kamkoliv jinam za 0,50 Kč/min, stejně jako SMS. Za 100,- je 1,5GB dat, což nám stačí (na chalupu už jsem dovedl net, takže největší žrout dat vypadl :wink: ). Běžně platíme kolem 120-150 Kč za měsíc max.

A za 510,- tam je neomezený tarif a 20 GB dat.

Jak by to bylo "na ulici", to netuším - a doufám, že to dlouho nebudu muset zjišťovat :wink:
karaya1
účastník
účastník
 
Příspěvky: 689
Registrován: pon kvě 14, 2007 12:16
Bydliště: Brnéčko

Re: Mobilní a internetoví operátoři

Příspěvekod mike » úte srp 23, 2022 15:17

karaya1 píše:Jak by to bylo "na ulici", to netuším - a doufám, že to dlouho nebudu muset zjišťovat :wink:

Tohle vidim jako nejvetsi problem u nas. Rozumne ceny se da dosahnout jen nejak pokoutne nebo handlovanim jak na perskem trhu. V civilizovanych statech jsou normalne v nabidce a nemusis to resit. Tohle je vylozene neferove prostredi.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49434
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Mobilní a internetoví operátoři

Příspěvekod Dromedaro » úte srp 23, 2022 15:36

mike píše:Tohle vidim jako nejvetsi problem u nas. Rozumne ceny se da dosahnout jen nejak pokoutne nebo handlovanim jak na perskem trhu.

Přesně tak. Nebo ještě hrou na odchod, že zavoláš svému operátorovi, že chceš přejít s číslem jinam a doufat, že se ti ozve jejich "záchranný" tým, kterým budeš stát za to, aby si tě udrželi výhodnou nabídkou.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4383
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Mobilní a internetoví operátoři

Příspěvekod mike » úte srp 23, 2022 15:40

Jj, je to vylozene nedustojne. Bohuzel s nima spousta lidi tuhle hru hraje. Temna stranka ceske povahy.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49434
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Mobilní a internetoví operátoři

Příspěvekod Reccol » úte srp 23, 2022 16:11

Já to nějak podobně dělal, ale obvykle jsem reálně přecházel, výsledkem je úplně neomezenej tarif asi za čtyři kila. Je to podobný tomu, když chcete změnit práci za lepší prachy. A občas vám zaměstnavatel nabídne taky víc.

Ale jo, je to úplně blbě, že se k rozumným cenám musí člověk dostávat takhle debilně.
Reccol
nováček
nováček
 
Příspěvky: 137
Registrován: pon čer 18, 2012 21:32

Re: Mobilní a internetoví operátoři

Příspěvekod Dromedaro » úte srp 23, 2022 16:31

Reccol píše:Já to nějak podobně dělal, ale obvykle jsem reálně přecházel

Já to ani nezkoušel, protože já kdybych to zkusil, tak mě by fakt převedli :D

Jinak jo, je to jak v mateřské školce.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4383
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Mobilní a internetoví operátoři

Příspěvekod Krysha » úte srp 23, 2022 17:42

firemní VPN (v síti T-Mobile) za cca 350,- : neomezené volání+SMS a 5GB dat, případně základní tarif za 12,- Kč (volání/SMS 0,4-0,5 Kč) + 150,- za 3GB dat
co jsem zaslechl, tak s jistou dávkou vyhrožování se dá něco podobného (neomezené volání+SMS s nějakým balíčkem dat) uhádat za cenu kolem 400,- Kč víceméně u jakéhokoliv operátora - ale plně chápu, že ne každý na má povahu/náladu
Uživatelský avatar
Krysha
účastník
účastník
 
Příspěvky: 231
Registrován: úte led 8, 2008 12:48
Bydliště: Beskydy

Mobilní a internetoví operátoři

Příspěvekod Lipon » úte srp 23, 2022 23:18

Pak jsou rámcové smlouvy pro větší zákazníky. Hodně muziky za pár peněz.
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4918
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Mobilní a internetoví operátoři

Příspěvekod Etheric » stř srp 24, 2022 4:08

Jo, v bývalý práci byla možnost neomezený tarif za polovinu běžné tržní ceny, a to i pro děti, partnera, babičky a dědečky zaměstnanců...
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8105
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Mobilní a internetoví operátoři

Příspěvekod pavproch » pát srp 26, 2022 18:16

Odposlechnuto neska v čekárně (dyž tam ešče byli jiní pacoši):
"Co mám udělat, dyž skončím hovor, zmačknu ten čudlík za skončení hovoru a zapne se mi videohovor a nejde vypnout.." - starší pán dotelefonoval a dozápasil s tydlifonem, pak volal synovi (zřejmě týnejdžr) a byl vyloženě nešťastný z "chytrého" mobilu..... kura, já su tak ráth, že mám "poloblbý" mobil, který tyhle moderní píčoviny neumí.... :mrgreen:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28318
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Mobilní a internetoví operátoři

Příspěvekod pavproch » stř říj 5, 2022 11:46

God Bless neomezené tarify... přišlo mi souhrnné vyúčtování za všechny mobily ve firmě, zdálo se mi to nějak moc - študoval sem a je to OK, ale.... fšichni mají (v rámci neomezených tarifů) vyšší desítky hovorů za měsíc v souhrnné době trvání vyšší desítky až jedna stovka minut. Ale největší lempl ve firmě je furt s telefonem u ucha (zřejmě pomáhá drahé přebírat hrách po telefonu, jiné vysvětlení nemám) = má skoro 200 hovorů za měsíc v souhrnné době trvání přes 1200minut. Uffff, zaplaťpanbu za ten tarif.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28318
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Mobilní a internetoví operátoři

Příspěvekod mike » stř říj 5, 2022 14:36

20 hodin za mesic na telefonu? :shock: To snad nemam ani na pracovnich meetingach a ze jich mam vic, nez se mi libi. Uz jsi mu napsal vytykaci dopis? ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49434
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Mobilní a internetoví operátoři

Příspěvekod Tomas » stř říj 5, 2022 14:40

Tak platí za to stejně jako kdyby neprovolal nic (pokud je tarif neomezený). Pokud je to ku prospěchu věci tak bych to asi neřešil. Standardní zaměstnanecký benefit, poměrně běžný dnes.
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Mobilní a internetoví operátoři

Příspěvekod mike » stř říj 5, 2022 14:45

Pise, ze je to nejvetsi lempl a ma telefon furt u ucha a na nem svou zenskou. Takze to asi ku prospechu veci moc nebude ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49434
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Mobilní a internetoví operátoři

Příspěvekod Tomas » stř říj 5, 2022 14:59

Jde jen o poměr cena / výkon ve finále. Přinos vs naklády. Pokud tohle nevychází, lze nahradit. Jestli si volá nebo ne, je dle mě irelevantní.

Kdyby u mě někdo řešil hodiny za týden, taky bych vypadal jako největší lempl se svýma pár hodinama týdně (a já odejít i chtěl, ale byl jsem vedením přemluven abych zůstal). :lol:
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Mobilní a internetoví operátoři

Příspěvekod mike » stř říj 5, 2022 15:08

Jasne, ale podle ppopisu to vypada, ze soukrome telefonuje v pracovni dobe a z toho vypisu se to da i spocitat. 20 hodin za mesic je hodina denne a to neni malo.

V nasem oboru nejde o cas, ale o vysledky. Predpokladam, ze bych te jeste trumfnul 8)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49434
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Mobilní a internetoví operátoři

Příspěvekod pavproch » stř říj 5, 2022 15:27

Lempl = jde mu vše (pracovní i nepracovní) strašně pomalu a s problémy.

Tydlifon u ucha = (většinou) až po pracovní době - např. odchází 14:45 ale autem z parkoviště odjede až po 10-minutách, bo tydlifonuje.

= nic mu nemám co vytknout
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28318
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Mobilní a internetoví operátoři

Příspěvekod mike » stř říj 5, 2022 15:39

Casy by mely byt videt v tom vypisu.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49434
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Mobilní a internetoví operátoři

Příspěvekod pavproch » stř říj 5, 2022 15:49

O2 podrobné výpisy dělá jen za poplatek, takle je tam vidět jen souhrn.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28318
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Mobilní a internetoví operátoři

Příspěvekod apuka » stř říj 5, 2022 15:58

mike píše:Casy by mely byt videt v tom vypisu.
U jakeho operatora mas v zasilanem vypisu prehled vsech hovoru rozepsane is casem uskutecneni? :-k
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16597
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Mobilní a internetoví operátoři

Příspěvekod mike » stř říj 5, 2022 16:04

Vodafone. Kazdy hovor a kazda SMS s datem i casem, hovory i s delkou.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49434
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Mobilní a internetoví operátoři

Příspěvekod Hafi » stř říj 5, 2022 16:51

virtual Odorik taky, tj. to mateřský T-Mobile zjevně poskytuje
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8430
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Mobilní a internetoví operátoři

Příspěvekod apuka » stř říj 5, 2022 16:57

No, to nevim... Jsem se ptal na "zasilany vypis". U Vodafonu, kym mi to posilali postou toto nebylo, mohl jsem se k tomu dostat az na jejich webu. Resp. presneji - kdyz uz meli ten svuj MujVodafone.cz, tak uz to nebylo. Do te doby byl prehled hovoru typu datum/kam/delka/(pripadne cena, to si uz nepamatuji), ale cas uskutecneni daneho volani tam nebyl. Si pamatuji, protoze jsem parkrat premyslel, kdy jsem mohl ten den volat (i kdyz to bylo v ramci volnych minut).

Je pravdou, ze uz par let mam vypisy jenom na webu a nechodim se na ne koukat, protoze je to skoro vzdy jen za zakladni tarif. Mozna neco zmenili.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16597
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Mobilní a internetoví operátoři

Příspěvekod mike » stř říj 5, 2022 17:47

Postou? Jak postou? On jeste nekdo dostava vypisy postou? :shock: :D

Je to v tom PDFku, ktere se da stahnout z webu a vypada presne tak, jako kdyz to chodilo postou. Ze by neco menili nevim, mam to takhle od zacatku, coz bude mozna i 15 let.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49434
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Mobilní a internetoví operátoři

Příspěvekod Dromedaro » stř říj 5, 2022 18:00

mike píše:Postou? Jak postou? On jeste nekdo dostava vypisy postou? :shock: :D

Píše, že pár let zpět. To mně asi taky ještě chodily výpisy třeba z banky poštou, než jsem se uráčil to změnit na elektronické.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4383
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Mobilní a internetoví operátoři

Příspěvekod apuka » stř říj 5, 2022 19:14

No, ja mam tarif jeste z dob Oskar Mobilu :-), i kdyz se mezitim ponekud zmenily podminky i poskytovatel. Jsem se podival na soucasne vyhodnoceni - a mne tam, co jsem dostal postou chybel prave ten "Podrobny vypis pouzitych sluzeb", ta posledni stranka, koncilo to rozpisem... Byly to vzdy dve A4 oboustranne, ta pata tam nikdy nebyla.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16597
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

PředchozíDalší

Zpět na Pokec