Mobilní a internetoví operátoři

o všem možném, co se zrovna nehodí do žádné jiné kategorie

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Mobilní a internetoví operátoři

Příspěvekod Hafi » čtv úno 8, 2024 16:00

normalne bych rekl, ze jo, ale na jeho telefonu asi leda prozvoneni ze skryteho cisla - to nekonci ve zmeskanych hovorech. jeste se muze stat, ze se spatne stahne casova informace a sms rijde v roce 1970 a zaraadi se na konec
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8449
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Mobilní a internetoví operátoři

Příspěvekod pavproch » čtv úno 8, 2024 16:11

Ne, byl to jasný a zřetelný zvuk SMS (můj Hammer Bow+ má defaultně nastaven zvuk SMS něco jako plácnutí do vody = líbí semito). Prostě záhada (nic jiného mi tam nepípá/nemůže pípnout).
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28476
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Mobilní a internetoví operátoři

Příspěvekod mike » čtv úno 8, 2024 16:13

Mobily pipaji pri ruznych prilezitostech.

Na druhou stranu, SMS protokol umi veci, na ktere bezne nenarazis. https://thesmsworks.co.uk/blog/flash-sms/ nebo https://www.quora.com/How-does-self-del ... create-one. Nechce se ni to studovat, ale treba tam existuje neco jako casova validita.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49636
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Mobilní a internetoví operátoři

Příspěvekod pavproch » čtv úno 8, 2024 16:13

Můj ne.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28476
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Mobilní a internetoví operátoři

Příspěvekod mike » čtv úno 8, 2024 16:14

Kdyby se nekomu chtelo, muze si to prostudovat: https://en.wikipedia.org/wiki/GSM_03.40
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49636
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Mobilní a internetoví operátoři

Příspěvekod pavproch » čtv kvě 9, 2024 16:07

U modrých se něco změnilo: Ke svému číslu od nich dostávám každý měsíc fakturu a s ní SMS, že mi ji (tu fakturu) poslali - roky ta SMS začínala "Máte nové vyúčtování...." - neska přišla faktura i SMS zas, ale: "Děkujeme, že jste s námi, máte nové vyúčtování....". Zřejmě lidi od nich utíkají.... nehodlám ale měnit.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28476
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Mobilní a internetoví operátoři

Příspěvekod Dromedaro » pát kvě 24, 2024 7:11

Z FB herního vývojáre Dana Vávry :) :

Volala mi nějaká osoba z O2 CZ, že prej mám neuvěřitelnou kliku, že vyhrávám největší možnou slevu na jejich služby. Mám u nich tři telefonní čísla. Tak se ptám, kolik jako, že ta sleva teda je. Na to paní spadnul systém a řekla, že mi zavolá zítra.

Dnes po ránu mi znovu zavolala a řekla mi nadšeně, že vyhrávám slevu 700 korun! Bez závazků! Že teda jako tahle sleva je jistá, ale že kouká, že u nich ještě nemám internet a že kdybych si ho do balíčku přihodil, že to by bylo úplně nejvíc výhodný.

Sdělil jsem paní, že internet u nich nemám proto, protože je 4x pomalejší a stejně drahej, jako 1Gb/s co mám od konkurence. Na to mi paní vysvětlovala, že jejich pomalej internet je lepší, než můj rychlej. Vysvětlil jsem jí, že opravdu nehodlám přecházet na něco, kde budu na stažení dat čekat místo 15 minut hodinu. Na to mi ona vysvětlila, že s jejich internetem rozhodně na nic čekat nebudu. Že to bych musel být nějakej vývojář online her a to mi stejně pojede skvěle (to fakt řekla).

Řekl jsem jí, že vývojář her opravdu jsem a s jejich internetem na to čekat rozhodně budu. Nicméně tedy zda slevu "bez závazků" dostanu i bez toho internetu?

To prý tedy bohužel ne, protože musím mít kompletní balíček.

OK, říkám a o kolik ten internet tedy stojí? 80 korun! Hmmm, dobrá, to beru! Pořád dostanu slevu 620 i když to nebudu používat! Kolik teda budu platit celkem, když teď platím 1700 a přihodím internet za 80 a dostanu slevu 700?

1800!

No to jsou paní zajímavý počty. Já dostanu slevu 700 korun a platím o 100 víc než doteď? A ta sleva je teda kde?

No on tam je ještě poplatek 90 korun za anténu a technologie.

Ok. Takže 1700+80+90-700 je kolik? Je 1170. Na to paní odvětila, že líp mě to už vysvětlit nedokáže.

Takže paní, kolik stojí ten internet PŘED tou slevou? 800! Aha, takže sleva 700 korun není na balíček služeb co mám, ale na internet, který nechci a který i po slevě stojí s poplatkama víc, než ten, který teď používám, když se k tomu připočtou poplatky? Jo.

Ale že bych mohl ještě k tomu využívat Airbank! Na to jsem odvětil, že mám privátního bankéře a zavěsil jsem.

Chtěl bych O2 CZ sdělit, že toto se mi jeví jako naprosto zjevný pokus o podvod a klamání zákazníků a úplně příšerný a nechutný bizár. Smlouvání na tržišti někde v zemi třetího světa o cenu kožedělného výrobku místního řemeslníka s logem Luj Vutón mi přijde důstojnější a zábavnější, než tohle, co si dovolí nadnárodní korporace.

A všechny svoje telefony převedu ke konkurenci. (EDIT: Převedeno)

Doufám, že jste na sebe pyšní!

(Přepis hovoru je zkrácený a částky se mohou o desetikoruny lišit, protože si tu cca 30 minut dlouhou agónii nepamatuji na 100%)
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4488
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Mobilní a internetoví operátoři

Příspěvekod Lipon » pát kvě 24, 2024 8:14

ačkoliv nemám důvod protežovat jakéhokoliv operátora, tak mě kyslíci 2x po sobě nedávno vcelku příjemně překvapili

jednou, když jsem šel zařizovat tarif s daty pro mladou, pani se zeptala, jestli mám Airbank a když jsem jí řekl, že jo, tak rovnou vytáhla tarif s parametrama, o kterým jsem ani neuvažoval (v podstatě vše neomezeně, jen rychlost netu "přiškrcená" na 20Mb, což jí na youtube a spol. stačí), kombinace s Airbank a jejich slevou pro nového klienta to zlevnila na něco přes tři kila

a podruhý, když měnili tarify (zvedali rychlost stahování), cena se zvedla asi o dvacet kaček plus přestali uplatňovat jejich slevu pro nového zákazníky - tak jsem si nastudoval smlouvu, podmínky a vyrazil trochu nastartovanej do zákaz. centra - vzali mi vítr z plachet tím, že se omluvili za chybějící slevu, a proti původní ceně to stáhli ještě asi o 40 kaček níž

na druhou stranu je smutnější, že se o to člověk musí přihlásit, že automaticky nedodrží závazky
dovedu si představit, že nemalá skupina lidí nad tím mávne rukou a bude jim platit vyšší částky
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4938
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...
User is Online!

Předchozí

Zpět na Pokec