Mobilní a internetoví operátoři

o všem možném, co se zrovna nehodí do žádné jiné kategorie

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Mobilní a internetoví operátoři

Příspěvekod Etheric » pon pro 6, 2021 14:25

Teď mi volala ženská z Vodafonu /mám O2 a tmobil/ a věděla, že používám datový tarif O2 a ještě mám i jedno číslo, který si dobíjím. Ok, datovka je na jméno, ale kde ksakru zjistila, že nám druhý číslo? Nikde jsem ho se svou osobou nepropojil :-k
Jediný, kde jsem uvedl zmíněný číslo a jméno, byly nákupy v eshopech /ne Vodafone/. Takže eshopy prodávaj informace? Nebo jak jinak to mohla zjistit? Ona "neví, tak se jí to zobrazilo v počítači"....
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8061
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Mobilní a internetoví operátoři

Příspěvekod pavproch » čtv pro 9, 2021 18:49

Něco se změnilo (buď umím fčíl líp hledat nebo to modří dřív neumožňovali)..... mobilní číslo umí mít hlasovou schránku, což je věc, kterou bytostně nesnáším, před pár lety sem se snažil ji u svého mobilního čísla (o2) zrušit a nešlo to/nenašel sem (tehdy) jak. Neska sem to zkusil znova a ... ejhle ... # # 002 # a fertig, zrušeno..... uffff.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28249
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Mobilní a internetoví operátoři

Příspěvekod pavproch » ned úno 20, 2022 12:51

Sem neska při vycházce uvažoval a dospěl rychle k jednoznačnému výsledku: ve firmě mi končí dvouleté smluvní období, prodloužím (zase) smlouvu s modrýma o další 2 roky. Máme neomezené tarify (za míň než 4kila = relativně levně), s operátorem nejsme nespokojeni, tak proč bych se prudil s (případnou) změna operátora, že... :supz:

A soukromě (taky sem u modrých) na prudění se s převodem taky prdím.... sice platím krapet víc (548,99/měsíc/neomezený tarif), ale co už. Jediné, co mi (trochu) vadí, je že povinně v tom tarifu mám balík dat (myslím, že 4 GB), která vůbec nepoužívám (už sem to tu spal, že sem infernet v mém Bow+ mobilu nerozchodil). Škoda, že modří nemají neomezený tarif bez dat (= krapet levnější). Ale měnit opa quli tomu nebudu.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28249
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Mobilní a internetoví operátoři

Příspěvekod oodoow » ned úno 20, 2022 14:17

Neomezený tarif s 4GB dat není tak úplně neomezený. Neomezený tarif by měl mít neomezeně dat.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3094
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Mobilní a internetoví operátoři

Příspěvekod pavproch » ned úno 20, 2022 14:58

Jo, aha... to je to moje "staromilské" / konzervativní myšlení: neomezené = volání+SMS, data považuju za nadstandard :oops:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28249
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Mobilní a internetoví operátoři

Příspěvekod mike » ned úno 20, 2022 15:37

A pritom uz je to pomalu opacne ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49359
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Mobilní a internetoví operátoři

Příspěvekod apuka » ned úno 20, 2022 19:51

@PP: nechapu jednu vec - proc nemas pro sebe taky ten firemni tarif??? Uz i mnoho spolecnosti nabizi firemne tarify i pro soukroma cisla zamestnancu, ze by majitel, sam sobe takovy benefit neumoznil... :-k
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16553
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Mobilní a internetoví operátoři

Příspěvekod pavproch » pon úno 21, 2022 9:06

Protože nechcu mít (ani v nejmenším) svoje soukormé číslo "závislé" na firmě. I dyž je to (pro mě) dražší.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28249
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Mobilní a internetoví operátoři

Příspěvekod mike » pon úno 21, 2022 16:41

Nejaky realny duvod nebo klasicky ppredsudek? ;-)

Pred lety nam jedna firma platila telefony, ovsem s tim, ze musi byt vedene na ni. Tak jsme holt prevedli sva soukroma cisla na firmu, jinak se nic nezmenilo. Pri odchodu z firmy jsme je zas prevadeli zpatky. Zadny problem.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49359
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Mobilní a internetoví operátoři

Příspěvekod pavproch » pon úno 21, 2022 16:45

ppředsudek... :oops:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28249
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Mobilní a internetoví operátoři

Příspěvekod pavproch » čtv bře 24, 2022 13:57

Ufff, už sem myslel (v prvotním záchvatu paniky), že se mi posrál mobil... mám tam 2 SIM, obě O2 a po příjezdu z Ovy chcu tydlifonovat a... ani jedna SIM nemá signál.... naštěstí sem následně měl záchvat ynženýrského přístupu a šel se zeptat kolegů, esli mají signál... nemají taky.... ufffff. O2 má (asi) nějakou poruchu na naší místní BTS, prý to takle blbne už od rána...
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28249
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Mobilní a internetoví operátoři

Příspěvekod apuka » čtv bře 24, 2022 14:49

Vsak vis, jak se tyto problemy resi.
1. bod - zavolej na helpdesk, mas volani z O2 karty zdarma :lol:
2. az se dovolas - je problem vyreseny :wink:
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16553
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Mobilní a internetoví operátoři

Příspěvekod pavproch » sob kvě 21, 2022 14:06

Mám zvídavou otázku: Já i drahá polovička máme mobily u operátora O2 - ona má nějaký "chytrý" iphone, já mám "blbý" Hammer Bow+. Drahá už někdy před měsícem hlásila, že jí operátor na displeji mobilu změnil název z "O2 CZ" na "Inteligentni sit CZ" ale mně to i nadále ukazovalo "O2 CZ". Změnilo se to (v mém mobilu) až fčera = circa měsíční zpoždění blbého mobilu za chytrým. Ta otázka je nasnadě - proč?
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28249
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Mobilní a internetoví operátoři

Příspěvekod Dromedaro » sob kvě 21, 2022 14:26

Tak je možné, že se ta změna na těch simkách v tom jejich systému provádí nějak postupně, že k té změně nedojde zaráz u všech simek.
Já pořídil během té jejich loňské akce tu datovou simku, ale rozbalil jsem ji a v mobilu začal používat teprve nedávno. A u té simky se mi zobrazuje O2 CZ.

Když už jsem u toho. Já si dříve občas zaplatil data u sazkamobilu a někde jsem předtím vyčetl, že na nějaké podívání se na zprávy, jízdní řády atd stačí bohatě 1Giga na měsíc. No a když jsem se podíval třeba jen na pět minut na internet na noviny,tak se mi hned odečetlo 50Mb. To mi přišlo,že mi teda to 1giga měsíc nevydrží a co jsem se ptal ostatních,tak jim to tolik jejich sítě neodečítaly a prý to může být tím,že ti virtuální operátoři mají vyšší spotřebu dát než ti normální. Ale teď u toho O2 mi nepřijde,že by to bylo lepší, ikdyž asi trochu ano.Ale tam mám 100giga na měsíc, tak to neřeším. A prohlížeče u té sazky jsem měl operu a blokaci reklam, takže tam bych ten únik neviděl. A na sociální sítě jsem nechodil a videa jsem nesledoval,což jsou prý největší žrouti dát. Mají ti virtuální operátoři větší spotřebu dát?
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4331
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Mobilní a internetoví operátoři

Příspěvekod Hafi » sob kvě 21, 2022 16:35

to je blbost. Spíše nějaké aplikace na pozadí něco stahují.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8423
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Mobilní a internetoví operátoři

Příspěvekod Dromedaro » sob kvě 21, 2022 17:43

Blbost, že by virtuální operátoři měli větší spotřebu dat?
Mně to taky zní spíše jako konspirační teorie. :)

EDIT:Ale díval jsem se pak na spotřebu mobilních dat v telefonu, kde je rozepsáno, co kolik dát spotřebovává a aplikace si vzaly jen mizivé procento. Většinu spotřebovalo to prohlížení stránek. Zkoušel jsem teď googlit a našel jsem, že to cca 1giga platilo před lety,ale dnes už je to daleko více, protože se to pohlo někam a ta spotřeba dát je i při obyčejném prohlížení prostě větší.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4331
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Mobilní a internetoví operátoři

Příspěvekod tor88 » sob kvě 21, 2022 20:33

Ano zaneradenene stranky. Se podívej kolik ma blba titulka idesu,novinek. Dnes uz nikdo nesurfuje na Edgu a neni treba resit optimalizaci. V kazde dire aspon 4G+ tj stovky Mbits
V praveku jsme pouzivali Operu Mini. Ta zvladala i zafupovanou linku 32kbps (driv to dial upem jelo i po vycerpani dat) V dnesni dobe masochismus. V nejvyssi uspore nefunguje skoro zadna stranka. Dostanes jen zmet skoro cisteho textu. Kdyz nechas komprimovat obrazky tak na QHD displeji dostanes nekukatelny hnus. Jak ti to nevadi tak i s 1GB vyzijes.
Ja pouzivam prohlizec Brave. Ten jediny opravdu blokuje reklamy a nenahrazuje je jinymi. Jen je treba mu zakazat tezit odmeny. Zehli weby stejne jak na PC Adblock.
Uživatelský avatar
tor88
nováček
nováček
 
Příspěvky: 103
Registrován: čtv kvě 5, 2022 8:51

Re: Mobilní a internetoví operátoři

Příspěvekod lojzmen » sob kvě 21, 2022 23:51

pavproch píše:Mám zvídavou otázku: Já i drahá polovička máme mobily u operátora O2 - ona má nějaký "chytrý" iphone, já mám "blbý" Hammer Bow+. Drahá už někdy před měsícem hlásila, že jí operátor na displeji mobilu změnil název z "O2 CZ" na "Inteligentni sit CZ" ale mně to i nadále ukazovalo "O2 CZ". Změnilo se to (v mém mobilu) až fčera = circa měsíční zpoždění blbého mobilu za chytrým. Ta otázka je nasnadě - proč?


Potvrzuji, na funkci to nemá vliv.
Samsung Galaxy A5 (2016) Android 7,0 s předplacenkou O2 má na displeji "Inteligentní síť/O2". Je to v menu "Nastavení/O telefonu/Stav/Stav SIM karty/Síť"
Nejde to přepsat. Změna nastala asi před měsícem u operátora O2.

Shiaomi Redmi 4X Android 7,1,2, nádstavba MIUI 11, se stejnou předplacenkou O2 má v menu název sítě "O2,CZ", na displeji není nic, byť v MIUI mám nastaveno, že má zobrazit O2.
Uživatelský avatar
lojzmen
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1092
Registrován: ned lis 21, 2010 23:58
Bydliště: Ostrava-Poruba

Re: Mobilní a internetoví operátoři

Příspěvekod pavproch » pon čer 13, 2022 13:49

S kolegou řešíme záhadu..... ve firmě máme asi 12 nebo kolik SIM karet (o2 CZ) a u všech roaming normálně funguje, kromě jeho SIM - přijede na Slovensko a zpráva sítě: "nemáte oprávnění" - volal sem na O2, SIM určitě blokovaná pro roaming (ani hlasvý ani datový) není, v telefonu (jakýsi huawei) má taky nastaveno vše správně (hlavně "automatická volba operátora"). Přesto v roamingu ani ťuk. To sou věci.... :twisted:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28249
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Mobilní a internetoví operátoři

Příspěvekod pavproch » pon čer 13, 2022 15:08

Při cestě z prce mě napadlo: poradím kolegovi, aby tu SIM strčil do jiného tydlifonu než zas pojede do růmingu.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28249
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Mobilní a internetoví operátoři

Příspěvekod pavproch » čtv čer 23, 2022 15:22

Neska sem měl (zajímavý) asi dvouhodinový výpadek mobilní sítě (o2) u svého soukromého čísla - SIM byla aktivní, síť ji viděla, ale hlásila "pouze nouzová volání". Ve stejnou dobu ale firemní SIM (taky o2, obě strčené v jednom mobilu) bez problémů fungovala - sem volal jak zběsilý (moc práce). Když už sem dovolal a chtěl to řešit, tak se to (nějak, nevím jak proč) obnovilo samo a už volat i z toho soukromého čísla šlo... zajímavé, takový (selektivní) výpadek sem ešče neměl....
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28249
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Mobilní a internetoví operátoři

Příspěvekod Dromedaro » čtv čer 23, 2022 22:44

Já jsem dnes zjistil, že existuje něco jako volání přes WiFi a řeší to právě to, když není třeba dostupná mobilní síť.Tak člověk může normálně telefonovat, psát sms přes tu wifi. Cena je stejná jako u tarifu, který má. A hovory jsou prý v lepší technické kvalitě. Ale musí to podporovat ten telefon a musí to mít člověk nastavené/zapnuté na své simce u svého operátora.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4331
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Mobilní a internetoví operátoři

Příspěvekod Mawenzi » pát čer 24, 2022 11:03

v cr je mnohem pravdepodobnejsi dostupna mobilni sit nez wifi krome sklepnich hospod :D ale nekde z ciziny se to asi hodit muze spis.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9372
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Mobilní a internetoví operátoři

Příspěvekod Dromedaro » pát čer 24, 2022 12:21

Jsem to psal jako tip pro pavrpocha. Ale tam zřejmě zase bude problém v nekompatibilním telefonu :)
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4331
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Mobilní a internetoví operátoři

Příspěvekod pavproch » pát čer 24, 2022 13:07

Eeee, problém je ftom, že můj (blbý) mobil neumí wifi.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28249
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Mobilní a internetoví operátoři

Příspěvekod pavproch » pát črc 29, 2022 17:37

mike píše:Moje rozdeleni nasich operatoru:
- O2: arogantni hovada
- T-Mobile: slizouni a podvodnici
- Vodafone: snazivi amateri

TM a V souhlasím, o2 (a to jako korporátní zákazník i já jako občan) = mám jen ty (skoro) nejlepší zkušenosti, na stupnici 0 až 10 bych dal 8 nebo 9.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28249
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Mobilní a internetoví operátoři

Příspěvekod mike » pát črc 29, 2022 20:08

U O2 zalezi na tom, jestli s nima musis resit neco nestandardniho nebo ne. Kdyz jim zapadas do skatulky, tak vsechno funguje. Kdyz ne, tam se rozhodne nechovaji stylem nas zakaznik, nas pan. Dedictvi Spolecnosti Proti Telefonovani je tam proste znat.

10 let stary pripad. Mel jsem zlomenou nohu, do prace jsem se dostaval blbe, a tak jsme se dohodli, ze budu pracovat z domu. To jsem jeste nemel doma Internet, a tak mi firma zaplatila 3G modem a tusim 10 GB dat na mesic. Coz tenkrat nebylo malo. Od O2, protoze ostatni podobnou nabidku nemeli. Vsechno fungovalo, ale potreboval jsem to jen na omezenou dobu a pak nastal nejaky problem s vypovedi. Uz nevim, co to bylo, ale ve vysledku to znamenalo nezaplacene vyuctovani. Od O2 neprislo zadne upozorneni, zadna upominka, ale rovnou dopis s pokutou asi dve stovky. Jasne, ze jsme to vsechno zaplatili, ale tak si prozakaznicke chovani nepredstavuju.

To same s Vodafonem zazivam pomerne casto, jelikoz jsou to amateri a posilaji mi upozorneni na vyuctovani jen pres SMS a neprisel jsem na zpusob, jak nastavit, aby to chodilo mailem (zajimave je, ze co koupili UPC, tak tohle mi mailem chodi...). No a SMS si prectu "rano" po probuzeni, nez se nasnidam, tak na nej zapomenu a je z toho neuhrazene vyuctovani. Upozorneni na nej uz mailem prijde, a tak ho zaplatim a vyreseno. Bez pokuty.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49359
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Mobilní a internetoví operátoři

Příspěvekod glock69 » sob črc 30, 2022 7:10

U Vodafonu by faktura mailem měla jít taky nastavit, kdysi jsem to tam nastavil a u všech čísel to pořád funguje.
Anebo využít inkaso a nestarat se o placení.
glock69
nováček
nováček
 
Příspěvky: 39
Registrován: pon srp 10, 2015 5:49

Re: Mobilní a internetoví operátoři

Příspěvekod mike » sob črc 30, 2022 18:37

Tak jsem se tam kouknul a po delsim hledani to nasel vlevo dole :twisted: Zapnuto, diky :)

Inkaso ne. Chci mit sve platby pod kontrolou.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49359
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Mobilní a internetoví operátoři

Příspěvekod pavproch » pon srp 22, 2022 13:51

Tu.

Já teda nevím, ale svých 550 měsíčně (Free plus modrý) za neomezené volání (data mě nezajímají) za předražený tarif nepovažuju. Zvjedavost - nechce semi študit ceníky ostatních op- za kolik voláte vy? (Opravdu jen zvjedavost - rozhodně se nechystám měnit oparátora, s kyslíkárnama sem spokojen).
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28249
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

PředchozíDalší

Zpět na Pokec