Nalezené klíče a co s nimi

o všem možném, co se zrovna nehodí do žádné jiné kategorie

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Nalezené klíče a co s nimi

Příspěvekod ratel » pát pro 16, 2022 9:13

Stala se nam takova věc: nasli jsme klice od auta.

Situace:

Cca ve 2 odpoledne v sobotu v prosinci, na turisticke značce z bodu A do bodu B cca v polovine trasy. Z A do B tak do hodiny pomalou chuzi, lesni + skalnaty teren, sem tam pěšina, sem tam serpentiny a zkratky ve skalnatem svahu, zadna asfaltka.

V bode A parkoviste za vesnici, v bode B parkoviste na kraji male vesnicky v horach. Po značce chodi lidi v obou smerech, není to typicky jednosmerna cesta. Ale nic frekventovaného, potkali jsme tak do deseti lidi dohromady.

Klice lezely na stezce v listi. Vzal jsem velkou vetev, polozil ji přes cestu a na ni klice povesil tak, aby byly opravdu neprehlednutelne. Cekal jsem ze majitel klicu u auta zjisti ze je nemá a pujde zpet po značce je hledat. Sli jsme dal.

Par minut pote nas dobehly dve damy s několika detmi, jedno dite vitezoslavne neslo klice…pry jestli nejsou nase. Vysvetlil jsem jim situaci a snazil jsem se je presvedcit at je tam nechaji, ale deti se nechtely ulovku zbavit a matky se citily dotcene moji argumentaci, ze nevime jestli majitel nebude klice hledat a nevime jestli prijde zdola nebo shora. Tak jsem je nechal byt, predbehly nas a pak nevim co s klici udelaly.

Jake je spravne a logicke reseni situace?
Uživatelský avatar
ratel
účastník
účastník
 
Příspěvky: 638
Registrován: ned led 5, 2014 21:48
Bydliště: pod Ondřejníkem

Re: Nalezené klíče a co s nimi

Příspěvekod Mawenzi » pát pro 16, 2022 10:16

problem muze byt, ze klice, co si ztratil, nemusi byt od auta, kterym si prijel :D ja mam vzdy dilema, zda vec nechat na miste ale nejak ji oznacit, kdyby se clovek jeste vracel, nebo je vzit s sebou a predat na policii a na miste jen nechat nejakej papirek treba s telefonnim cislem, kdyby se prece jen ten clovek vratil... protoze on je uz mohl hledat a prehlidnout a uz se znova nevrati...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Nalezené klíče a co s nimi

Příspěvekod apuka » pát pro 16, 2022 11:53

Ja bych rekl, ze malokdo se bude vracet celou cestu a i kdyby, vetsinou se bude koukat skoro vyhradne na zem, takze klidne klice na klacku muze prehlednout. Neco jineho je kus obleceni.
Situace nema zadne idealni reseni. Ja bych nejspise klice vzal, dosel kam mirim a pote je odevzdal na prvni policejni stanici. Na miste bych nechal papirek s informaci, ze jsem je vzal a davam na policii. Kdybych se po ceste setkal s nekym, kdo hleda klice, tak po ujisteni, ze jsou to ty mu je dam. Jeste je moznost, pokud nekde uprostred te trasy je, zkusit nechat klice na chate/hospode, samozrejme po domluve s obsluhou. Mne by totiz urcite napadlo se tam zeptat, jestli nekdo neco nenasel.

Ano, jedno z tech horsich scenaru je, ze Ty to das viditelne a nekdo jiny si to odtud vezme, jak ty decka.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Nalezené klíče a co s nimi

Příspěvekod ratel » pát pro 16, 2022 12:19

@apuka: nejbližší policie podle mapy cca 25 km. Úplně jiným směrem než jsme chtěli jet mimochodem.
Klíč visel na silné větví asi 20 cm nad zemí uprostřed chodníku. Neslo to přehlédnout.
Uživatelský avatar
ratel
účastník
účastník
 
Příspěvky: 638
Registrován: ned led 5, 2014 21:48
Bydliště: pod Ondřejníkem

Re: Nalezené klíče a co s nimi

Příspěvekod pavproch » pát pro 16, 2022 12:38

Já při svých vycházkách/vyjížďkách na bajku už našel ledacos (triko, mikinu, čelenku, čepici, několik šrajtoflí, klíče ale ještě ne) a vždycky to pověsím "do cesty" na nejbližší haluz. Většinou to do druhé dne zmizí. Kdybych našel klíče, udělám to taky tak.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Nalezené klíče a co s nimi

Příspěvekod Etheric » pát pro 16, 2022 14:27

Taky věším, aby to viděl každej, kdo jde kolem. Nedělám si však iluze, že to neukradne někdo, kdo půjde okolo.. Takže třeba nože, vařiče, nářadí, cokoliv takovýho, co využiju, vesměs beru. Peněženky nechávám jak jsou, na to po zlých zkušenostech nehrabu ani to nevracím. Jen telefony beru s sebou, pokud jsou zamčený, čekám, až někdo zavolá a pak domluvíme vrácení. Letos jsem vrátil 4 smartphony a jeden tlačítkovej :)... Narozdíl od těch peněženek jsem se s telefony nesetkal s reakcí typu chybí to a to, ukradl jsi to, z karty zmizely peníze, utratil jsi je ty... Člověk v dobrý víře vrátí prkenicu a místo vděku se dočká tohoto :roll:
Naopak, všichni, kterým jsem telefon vrátil, byli rádi a dali mi odměnu
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Nalezené klíče a co s nimi

Příspěvekod lojzmen » pát pro 16, 2022 17:02

Apuka má pravdu v tom, že hledající nejspíš bude furt čučet na zem. Ověřeno několikrát na mé osobě. Ratel to pověsil dobře. Pokud to visí vysoko, má být u toho něco nápadně fackovacího, třeba sáček, atd.

Jinak Etheric to popsal přesně!
Já jsem byl účasten vracení mobilu přes policii. Takový opruz!!! Už nikdy!!!!

Šrajtofli bych zkoumal maximálně čistým klacíkem. Ale vlastně nevím proč, mám potom pitomci prozradit mou totožnost? Nebrat, nechat na místě.
V okolí civilizace (v létě) to jsou často vykuchané čorky - viděl jsem, otevřená vysypaná, bez peněz.

Ano, jsou v Novinkách oslavné články o vracení nadité peněženy, ale to musí být skoro jednoznačné (třeba na parkovišti naproti bankomatu) a dělal bych to zásadně přes policii (Dobrý den, tady na zemi u bankomatu leží zdá se plná peněženka, co mám dělat?) a trval na inkognito (nemám zkušenost, je to možné?).
Uživatelský avatar
lojzmen
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1083
Registrován: ned lis 21, 2010 23:58
Bydliště: Ostrava-Poruba

Re: Nalezené klíče a co s nimi

Příspěvekod Etheric » pát pro 16, 2022 17:19

Inkognito můžeš prkenicu vrátit leda na městském úřadě
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Nalezené klíče a co s nimi

Příspěvekod mike » pát pro 16, 2022 17:33

Policajti maji na takove veci schranky, kam to muzes hodit. Aspon v Praze.

Etheric píše:Letos jsem vrátil 4 smartphony a jeden tlačítkovej

:shock: to je tahas lidem z kapsy? :D Uz jsem nejake veci nasel, ale telefon ani jeden za cely zivot.

lojzmen píše:Ano, jsou v Novinkách oslavné články o vracení nadité peněženy, ale to musí být skoro jednoznačné (třeba na parkovišti naproti bankomatu) a dělal bych to zásadně přes policii (Dobrý den, tady na zemi u bankomatu leží zdá se plná peněženka, co mám dělat?) a trval na inkognito (nemám zkušenost, je to možné?).

Penezenku uz jsem nasel a par lidi v mem okoli taky. Vsechno vraceno primo majitelum na zaklade kontaktu v penezence a vsechno pozitivni zkusenost. Problem totiz nejsou ani tak penize, ale doklady a karty, s tim je strasny opruz. Pricemz mam pocit, ze kdyz nalezene doklady odevzdas policajtum, tak je stejne zlikvidujou.

Etheric píše:Narozdíl od těch peněženek jsem se s telefony nesetkal s reakcí typu chybí to a to, ukradl jsi to, z karty zmizely peníze, utratil jsi je ty... Člověk v dobrý víře vrátí prkenicu a místo vděku se dočká tohoto

To bych asi byl zlej a navic to nedava zadny smysl, kdyz budu chtit neco ukrast, proc bych ji vracel? Verim, ze se to stat muze, nevdecni dementi existuji, ale jak pisu vyse, ma zkusenost je jina.

Jinak v puvodni situaci bych se asi zachoval jako ratel, pripadne bych to nechal na nejake chate, jak pise apuka, kdyby byla pobliz. Protoze kdybych neco ztratil, tak se to takhle pokusim najit. Pujdu po sve ceste zpatky a budu se ptat lidi a na chatach.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Nalezené klíče a co s nimi

Příspěvekod Etheric » pát pro 16, 2022 17:53

mike píše:to je tahas lidem z kapsy? :D Uz jsem nejake veci nasel, ale telefon ani jeden za cely zivot.

navic to nedava zadny smysl, kdyz budu chtit neco ukrast, proc bych ji vracel? Verim, ze se to stat muze, nevdecni dementi existuji

Když chodíš hodně brzy ráno, najdeš cestou věcí... Zejména po páteční a sobotní noci. A když chodíš na celodenní výlety 5x týdně, při tý frekvenci taky prostě najdeš ať chceš nebo ne.

Nedává, ale v naší zemi je dementů dost - podívej, kolik lidí by volilo agenta STB, zloděje a podvodníka prezidentem... U tolika procent populace máš šanci, že se stane něco takovýho. Není to malý číslo, už dávno jsem o lidech v naší zemi ztratil iluzi... Půlka naprostí dementi a druhá půlka tlučhuby který jen nadávaj na všechno, ale neudělaj nic pro to, aby bylo líp :roll:
Čest těm několika málo výjimkám
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Nalezené klíče a co s nimi

Příspěvekod mike » pát pro 16, 2022 18:01

Pravda, brzo rano nechodim a tu jednu penezenku, co jsem vracel, jsem nasel v noci a ztratil ji prave kluk, ktery se nekde ozral :D

Nevidel bych to tak cerne, sam znam prevazne fajn lidi, mozna jina socialni bublina ;-) Ano, volicu estebaka je desive mnozstvi, ale myslim, ze i mezi nima by byla za vracenou penezenku vetsina vdecna.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Nalezené klíče a co s nimi

Příspěvekod Etheric » pát pro 16, 2022 18:11

Vy všichni žijete v sociálních bublinách, jen já mám okolo sebe sociální vakuum /chápej naprostá izolace/
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Nalezené klíče a co s nimi

Příspěvekod mike » pát pro 16, 2022 18:23

Jak v tom pripade muzes vedet, ze jsou vetsina lidi dementi? ;-)

Socialni bublinu mas treba tady a rekl bych, ze jsou tu prevazne fajn lidi. A mimozemstan apuka :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Nalezené klíče a co s nimi

Příspěvekod Dromedaro » pát pro 16, 2022 18:32

Etheric píše: podívej, kolik lidí by volilo agenta STB, zloděje a podvodníka prezidentem...

V tom případě k nim ještě připočti voliče Pavla, komunistického rozvědčíka ze speciálního vojenského kurzu.
Spíše mi je víc blbě z toho, že stačí mít prachy a známosti na to, aby zájmové skupiny z neznámého člověka udělali během roku favorita voleb, který je v první trojce.
Ale jinak je mi to jedno. Hlavně ať po mně nikdo nic nechce.

Etheric píše:už dávno jsem o lidech v naší zemi ztratil iluzi... Půlka naprostí dementi a druhá půlka tlučhuby který jen nadávaj na všechno, ale neudělaj nic pro to, aby bylo líp :roll:

Nevím, co se ti tu nelíbí. Něco se najde všude, lidi jsou taky všude stejní a tady jsme na tom hodně dobře, když to porovnáš s celým světem.

Etheric píše:Vy všichni žijete v sociálních bublinách, jen já mám okolo sebe sociální vakuum /chápej naprostá izolace/

Já nechápu zase, že všichni mluví o sociálních bublinách. Já se znám s lidmi z různých sociální skupin. Což ale beru jako výhodu. Plno lidí je opravdu uzavřených v nějaké bublině a o ničem mimo ní nemají přehled nebo se mimo ní neumí pohybovat nebo chovat. Mi to vždycky přišlo zvláštní, že to takto někdo má, že se stýká jen s lidmi, kteří jsou stejní jako on.

Jinak kamery na každém kroku udělaly z mnoha lidí poctivé nálezce. :wink:
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4258
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Nalezené klíče a co s nimi

Příspěvekod Etheric » pát pro 16, 2022 18:38

@mike: že nejsou mí přátelé a nestýkám se s nimi ve volným čase neznamená, že s nimi nepřijdu do kontaktu pracovně a jinak v běžným životě. Zejména pracovně, tam se řeší věci do hloubky, to se charaktery projeví.
Tady a kdekoliv na internetu je to virtuální sociální bublina, to se nepočítá.

@Dromedaro: lidé nejsou všude stejní. V některých zemích si nenechají líbit ani desetinu toho, co si nechá líbit česká populace ;)

Jinak k tý bublině - do žádný fakt nepatřím a lidi, s kterými se tak nějak stýkám, jsou též rozmanití - od bezdomovce, přes řezníka, architekta až po majitele úspěšný firmy. A nejlepší charakter z nich má ten bezdomovec...
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Nalezené klíče a co s nimi

Příspěvekod Hafi » pát pro 16, 2022 18:45

Brzděte s politikou.

Ad ratel...ještě by byla varianta klíče vzít, dojít na konec, zjistit zda jsou od některého auta (předpokládám dálkové ovládání) a když ne, tak přejet na druhou stranu (záleží jak to je daleko) a zkusit totéž. U dvou parkovišť to je ještě realizovatelné.
Pokud bych našel auto a ne majitele, nechal bych tam ceduli s telefonním číslem a klíče někam okolo schoval.
Moc nevím, co kdybych správné auto nenašel.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8414
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Nalezené klíče a co s nimi

Příspěvekod mike » pát pro 16, 2022 18:48

Dromedaro píše:Já nechápu zase, že všichni mluví o sociálních bublinách. Já se znám s lidmi z různých sociální skupin.

Myslel jsem to trochu v nadsazce, ale socialni bublina se nerovna socialni skupina. Jde o lidi, co maji treba spolecne nazory a uzavrou se s nima pred ostatnimi.

Dromedaro píše:Mi to vždycky přišlo zvláštní, že to takto někdo má, že se stýká jen s lidmi, kteří jsou stejní jako on.

Co je na tom zvlastniho? Casto to vyplyne nejak samo treba ze zajmu a zamestnani. Treba programatori se casto bavi mezi sebou, protoze je pro ne prace konickem, a nikdo jiny jim nerozumi :D

Etheric píše:Tady a kdekoliv na internetu je to virtuální sociální bublina, to se nepočítá.

Naopak, tam vznikaji nejsnadneji. Socialni site to primo podporuji.

Etheric píše:lidé nejsou všude stejní.

S tim souhlasim. Mne teda bezna ceska povaha moc nevyhovuje, nesnasim vychcanost. Coz vsude neni.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Nalezené klíče a co s nimi

Příspěvekod Dromedaro » pát pro 16, 2022 18:50

Etheric píše:lidé nejsou všude stejní. V některých zemích si nenechají líbit ani desetinu toho, co si nechá líbit česká populace ;)


" Poznej dokonale jednu vesnici a poznáš všechny lidi na světě. " fotograf Jindřich Štreit

To, že něco vadí tobě, neznamená, že to musí vadit zbytku společnosti. Mně by zase nebavilo, kdyby tady každou chvíli hořela auta v ulicích a běhaly davy v kuklách, jako ve Francii. Vlastně, co máš konkrétně na mysli?

A vlastně, co je mi po jiných. To je taková iluze, že jsme jedna společnost. Každý kope za svoje zájmy.
Naposledy upravil sobb dne pát pro 16, 2022 18:59, celkově upraveno 1
Důvod: odstavec o politice smazán
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4258
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Nalezené klíče a co s nimi

Příspěvekod mike » pát pro 16, 2022 18:55

Hafi píše:Pokud bych našel auto a ne majitele, nechal bych tam ceduli s telefonním číslem a klíče někam okolo schoval.

Jeste bys je mohl dat do auta a zabouchnout :twisted:

Zrovna tohodle uz bych se trochu bal, otevres cizi auto, mohl bys byt povazovan za zlodeje.

Hafi píše:Moc nevím, co kdybych správné auto nenašel.

Coz zas neni uplne nepravdepodobne...

Tahle situace nema dobre reseni. Bral bych to podle toho, co bych chtel ja, aby nalezce udelal. Jak jsem psal, vracel bych se, ptal se lidi a pripadne po chatach. Takze asi nejlip nechat viditelne na miste, jak udelal ratel, nebo kdyby byla pobliz chata, ktere se neda moc vyhnout.

Ja teda moc veci neztracim, ale kdyz uz se to stalo, byl jsem rad, ze jsem je nasel tam, kde jsem je nechal. A nebyl rad, kdyz je nekdo odnesl a prisel jsem o ne.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Nalezené klíče a co s nimi

Příspěvekod sobb » pát pro 16, 2022 18:58

Dromedaro, Etheric: konec diskuze o politice, Hafi vás už varoval. Politickou část Dromedarova příspěvku smažu a další příspěvky podobného rázu taktéž.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Nalezené klíče a co s nimi

Příspěvekod Etheric » pát pro 16, 2022 19:03

@Dromedaro: pan fotograf má dost omezený pohled na svět. Bez urážky, ani netuším, kdo to je či byl.
Poznej vesnici v ČR, poznej tu ve Španělsku a zjistíš, že jsou to dva zcela odlišný světy, kde jsou si lidé podobní jen tím, že v obou stejně močí a kadí.

Co mám na mysli? Že tu jen lidi nadávají a pro změnu nic neudělají. Ještě to okomentují slovy "nenaděláš nic" - za tuhle větu vždy mám sto chutí dát dotyčnému pěstí..
Já taky nepálim auta, nic neničím, a přesto jsem zcela nenásilně změnil k lepšímu už několik věcí.

@sobb: já varování pochopil a nehodlal jsem na tu politickou část reagovat ani se o tom dál bavit. Mně stačí říct, že už se to blíží přes únosnou mez, pochopím to ;)
Naposledy upravil Etheric dne pát pro 16, 2022 19:12, celkově upraveno 1
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Nalezené klíče a co s nimi

Příspěvekod Dromedaro » pát pro 16, 2022 19:07

mike píše:S tim souhlasim. Mne teda bezna ceska povaha moc nevyhovuje, nesnasim vychcanost. Coz vsude neni.

A co je běžná česká povaha? Podle mě je to všude plus mínus stejné. Vychcaní lidí jsou všude.
Moc nerozumím té potřebě, že Češi dost shazují sebe jako národ.

Já jsem nad tím přemýšlel, nikde jsem teda v cizině nežil dlouhodobě, ale mně by zase ta česká mentalita v cizině chyběla.

Sobb: Ok, ale trochu se nad tím podivuji. Některé příspěvky s politickým nádechem jsou zde bez povšimnutí a není s tím problém. Třeba Mike, ten může politicky konstatovat cokoliv. Když už je potřeba něco promazávat, tak by se to mělo vzít komplet, ať je to spravedlivé.
A protože to z mých příspěvků takto může vypadat, tak jen připomínám, že nehájím žádný politický směr a osobu. Jen jsem sděloval, jak se na to dívám jako na celek. K volbám už nechodím a k prezidentským taky nepůjdu.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4258
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Nalezené klíče a co s nimi

Příspěvekod Dromedaro » pát pro 16, 2022 19:14

Etheric píše:Co mám na mysli? Že tu jen lidi nadávají a pro změnu nic neudělají.

No ale pro jakou změnu?

Mě už spíše děsí lidi, co hlásají, že chtějí změnit svět k lepšímu, což v překladu znamená k obrazu svému.

Etheric píše:@Dromedaro: pan fotograf má dost omezený pohled na svět. Bez urážky, ani netuším, kdo to je či byl.

Pan fotograf má moudrý pohled na svět, který sdílím. V jedné vesnici máš charaktery všech lidí na světě.
Jo a je to uznávaný český fotograf, který je zaměřený na humanitní fotografii. Fotí především obyčejný život na vesnicích, ale i jinde ve světě.
Naposledy upravil Dromedaro dne pát pro 16, 2022 19:19, celkově upraveno 1
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4258
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Nalezené klíče a co s nimi

Příspěvekod mike » pát pro 16, 2022 19:19

Dromedaro píše:A co je běžná česká povaha? Podle mě je to všude plus mínus stejné. Vychcaní lidí jsou všude.

Treba prave tohle. Vsechno je plus minus stejne. Neni ani nahodou. Vychcanci se najdou vsude, ale neni jich stejne a neni stejne, jak k nim pristupuji ostatni. Jinde jima opovrhuji. Coz vede k tomu, ze se tak vetsina lidi nechova. U nas je to bohuzel naopak.

Vetsinu zivota pracuju v zahranicnich firmach a s lidma z jinych zemi a fakt nejsou stejni. Osobne se mi nejlip pracuje s Amikama, jelikoz jsou primi, lidsky mam rad Italy, ale prace s nima je nekdy o nervy :D

Dromedaro píše:Třeba Mike, ten může politicky konstatovat cokoliv.

Davam si bacha, abych tu hranici (moc) neprekrocil. Tady jsem jen reagoval na Etherica. Tvuj problem byl v tom, ze jsi pokracoval i po Hafiho upozorneni.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Nalezené klíče a co s nimi

Příspěvekod sobb » pát pro 16, 2022 19:21

Etheric: fajn, psala jsem vám to pro jistotu oběma, poněvadž diskuze byla v té chvíli mezi vámi

Dromedaro: nejde o to, jestli hájíš či nehájíš nějaký politický směr, ale jen a pouze o to, že politiku zde na fóru nechceme. Tato domluva vznikla na základě špatných zkušeností již dávno, možná se to dá někde v historii fóra i dohledat, pokud Tě to zajímá. Smazání části Tvého příspěvku si prosím neber nijak osobně, prostě to byla chvíle, kdy už to přeteklo, nic proti Tobě ani Tvým názorům, OK? :)

Co se týče mika a jeho politických keců, které sem občas propašuje, tak ano, ten už je dávno zralý na BAN :twisted:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Nalezené klíče a co s nimi

Příspěvekod Etheric » pát pro 16, 2022 19:26

Dromedaro píše:Já jsem nad tím přemýšlel, nikde jsem teda v cizině nežil dlouhodobě, ale mně by zase ta česká mentalita v cizině chyběla.

Tak někam jeď, mimo turistický zóny, buď mezi místními aspoň několik měsíců, žij jak oni. Pak až se vrátíš, můžeme v týhle debatě pokračovat, ale to budeš mluvit úplně jinak ;)
Ta česká mentalita ti dá facku hned jak se vrátíš a bude ti po návratu chybět ta mentalita místa, kde jsi byl. Fakt. Taky jsem si myslel to, co ty, dlouho, než jsem se na vlastní kůži přesvědčil o opaku.

Dromedaro píše:No ale pro jakou změnu?

V jedné vesnici máš charaktery všech lidí na světě.

Pro změnu toho, na co nadávají, že je to špatně.
Měnit svět k lepšímu neznamená nutně měnit ho k obrazu svému...

V jedné vesnici nemáš charaktery všech lidí na světě. Ani omylem. V každé zemi, každé společnosti, to je jiný. I charakterem lidí.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Nalezené klíče a co s nimi

Příspěvekod mike » pát pro 16, 2022 19:29

Dromedaro píše:No ale pro jakou změnu?

Kdyz se ti neco nelibi, tak udelas neco proto, abys to spravil. Nebo to aspon zkusis. U nas je spis typicke nadavat v hospode. Vis kolikrat jsem v zivote slysel ze jsem prvni, kdo si stezuje (na veci, ktere musel videt skoro kazdy)?

Zrovna nam poskytla pekny priklad sobb: viewtopic.php?p=570704#p570704 :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Nalezené klíče a co s nimi

Příspěvekod sobb » pát pro 16, 2022 19:49

Řekla bych, že sobb je asi jedná z mála, kdo se proti špatně provedené opravě vůbec ozval a reklamoval ji :wink: Tady jde čistě o poměr vynaložené námahy a výsledku. Spoustu lidí to prostě nebaví a raději dělají něco, co považují za užitečnější nebo zábavnější. Třeba Laďa by to nejspíš neposlal ani na tu první reklamaci, tohle jde mimo něj.

Etheric píše:Ta česká mentalita ti dá facku hned jak se vrátíš
Tohle bohužel vidím velmi často dost podobně.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Nalezené klíče a co s nimi

Příspěvekod mike » pát pro 16, 2022 20:00

Vsak o tom prave pisu :D

Navraty z ciziny mam taky podobne. Maly priklad, co mi prave vytanul. Kdyz jsem se vracel z Italie s nohou v sadre, sebrali mi na letisti pri odbaveni berle a posadili mne na vozik, takze mne az ke gate privezl zrizenec. Mlady fajn kluk, naprosto v pohode, celou dobu jsme se bavili. Na Ruzyni bylo to same. Prisel ovsem otraveny tlustoch, ktery celou dobu nadaval, ze se se mnou musi tahnout pres pulku letiste. Bylo mi za nej vylozene trapne. Prevoz sanitkou na letiste z nej to same v modrem. V Italii fajn lidi, s holkou jsem stravil celou dobu tj. dve hodiny v prijemnem hovoru a pomohli mi az k odbaveni, ac vubec nemuseli a dokonce nabizeli, ze tam se mnou pockaji (coz jsem s diky odmitnul). U nas mne vzal mlady kluk peknou zajizdkou po Praze, aby mu naskakaly kilometry a ochotou taky neprekypoval.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Nalezené klíče a co s nimi

Příspěvekod Etheric » pát pro 16, 2022 20:27

Ty návraty byly vždycky hodně těžký, to bylo slz...
Bylo to jako vystoupit v jiným světě - namísto úsměvů, milých a ochotných lidí najednou kyselý xichty, a ta negativní energie by se dala krájet.
Jednou jsem před odjezdem domů jen plakal a křičel "já tam nechci". Místní to nechápali, tak jsem jim řekl to, co jsem napsal tady, jak to u nás funguje. Jen nevěřícně koukali, nedokázali si to vůbec představit, jaký může být v takovým prostředí žít...
Ale to musí člověk zažít aby pochopil že lidi nejsou všude stejní
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Další

Zpět na Pokec