Alkohol v outdooru

o všem možném, co se zrovna nehodí do žádné jiné kategorie

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Alkohol v outdooru

Příspěvekod Quido » úte říj 18, 2022 12:35

Jaký máte k alkoholu v outdooru vztah, postoj, názor...?
(nikde jsem nic nenasel)

Za sebe bych to vyjádřil citátem Sira Winstona Churchilla: „Alkohol mi víc dal, než vzal.“
:twisted:
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Alkohol v outdooru

Příspěvekod apuka » úte říj 18, 2022 12:54

Tak ja bych citoval nejspise sam sebe: "Alkohol mi v outdooru nic nedal ani nic nevzal - krome iluzi o nekterych lidech :-)" (alkohol prakticky nepiju).

Ted vazneji. Ja osobne nechapu potrebu mnohych nutnost "si dodat sily" (nebo nevim co) pred zacatim tury (pisu tury, protoze je to kazdy den, i kdyz je na delsim treku), oslavit jeji dokonceni a pro jistotu si "dodat silu" pri kazdem zastaveni...

Nemyslim si, ze by vubec mel alkohol pouzivany vnitrne na horach (ale i v nasich podminkach v lese, na louce) nejaky pozitivni vliv na kohokoliv. Samozrejme ohlednu od "soudku rumu na krku bernardyna" z laviny :-). Stejne tak je neco jineho, kdyz to nekdo musi pouzit na akutni zaludecny problem (ale na ten staci opravdu malo, nemusi se vypit ploskacka slivovice nebo i vice).
Ve vetsi zime je to dokonce i nebezpecne - co vim, tak ten alkohol docela vyrazne a rychle snizuje telesnou teplotu (krome pripadu jak ten rum u bernardyna pri mirnejsim podchlazeni, kdy zpusobi na kratkou dobu vetsi proudeni krvi a na kratko zahreje - ale potom musi nastoupit neco jineho, jinak teplotni sok se spise prohloubi).

Uz jsem tady uvadel priklad - chlapek sel pres Banikov a Tri kopy. Uz v Banikovskem sedle byl docela spolecensky unaveny. Potom ale na kazdem vrcholu otevrel dalsi plechovku piva a vypil ho tam, obcas pri delsich usecich se zastavil a pil i mimo vrchol. Nastesti to nejak prosel i svym "opito-namornickym krokem" ale toto mi prislo uplne ujete. No a vzhledem k mnostvi dalsich lidi kolem a na retezich a uzkych mistech i pomerne nebezpecny pro ostatne lidi.
U horolezcu to vidim jeste vice nebezpecne, pricemz u mnohych z nich (alespon v Tatrach) vidim to popijeni pred vystupem, pod skalou, na stande, na vrcholu...
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Alkohol v outdooru

Příspěvekod Mawenzi » úte říj 18, 2022 13:20

na rozlucce se svobodou sme dokonce meli 0,7l vina a 1,5l medoviny (bylo nas 5). bylo 7. brezna a spali sme venku na vysocine (kamosky sou husty protoze normalne spis nejezdi). bylo super hrat na kytaru, zpivat a u toho si dat trosku horke medoviny. za vandr sme dali 40km cca a v noci bylo dost pod nulou

takze bylo to super a nevidim na tom nic spatnyho.

nicmene spis nerada jezdim s lidma, co si musi dat pivo v kazdy hospode. nevadi mi 1x nebo 2x za den zastavka zvlast kdyz je hnusne, ale 6x je proste trochu moc a je fuk ze ten clovek neni opilej.

ze si nekdo nosi lahvace nebo slivovicu nechapu ale dokud to nenuti pit me, je mi to jedno.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Alkohol v outdooru

Příspěvekod Quido » úte říj 18, 2022 13:25

@apuka
Je zjevne, ze nemas alkohol v lasce a nemas prilis, nebo zadne osobni zukusenosti - pripadne jen ty nejhorsi, nikoli ty pozitivni... chapu, ale tim padem mas i predsudek.

Dat si panaka pred zapocetim tury asi muze byt ruzne, v ruznych situacich a v ruznem kontextu - nemusi to byt vubec na dodani sily. A kazdy to muze mit jinak. Toto nelze zobecnovat.
Neznam pripad, kdy by nekdo rozumny doporocuval na reseni zaludecniho problemu vypit plaskacku slivovice.

Pozivani alkoholu nemusi byt a troufam si rict, ze ani ve vetsine propadu neni to, ze se clovek "ozere", nebo-li spolecensky unavi atp. To je vetsinou nazor abstinentu. Ale da se to pochopit, protoze u cloveka, ktery uziva alkohol v rozumne mire, resp. umi jej uzivat a vi co, jak a kdy, neni nic poznat, navenek pusobi jako clovek, co alkohol nepije, kdezto ozralce je hned poznat...

Predstava bernardyna zachranare se soudkem rumu na krku je usmevna, ale nejak vznikla - urcite se da dohledat - a bude poplatna nejake hostoricke dobe...
Nebezpeci alkoholu netkvi v okolni teplote - naopak jako bilog amater si troufam tvrdit, ze nebezpecnejsi pri konzumaci alkoholu, je vyssi okolni teplota, nez zima - ale v mnozstvi a frekvenci jeho uzivani. Podani mensi davky kvalitniho alkoholu podchlazenemu cloveku, tedy jedinci s nizsi telesnou teplotou a prdevsim se zpomalenou srdecni cinnosti, muze prospet, a rozhodne neuskodi... odtud asi ten berbardyn se soudkem. tvrzeni ze, cituji "alkohol docela vyrazne a rychle snizuje telesnou teplotu" samo o sobe a bez souvislosti nemusi byt pravdive; napr. daleko vice snizuje telesnou teplotu, predevsim povrchovou, na kuzi, koureni...

Pripad opilce na Banikove, jak ho popisujes, je urcite trestuhodny, ale pochybuji, ze se do stavu, v jakem byl, naladoval jen z toho piva...
Alkohol do technickych useku nepatri stejne jako za volant, nicmene, jedno dve pivka pri obedove pauze napriklad nekde na hrebenu Jesneniku neni nic nebezpecneho ani zavrzenihodneho, pokud je nenanbizis desetiletemu decku...
Naposledy upravil Quido dne úte říj 18, 2022 13:31, celkově upraveno 1
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Alkohol v outdooru

Příspěvekod Quido » úte říj 18, 2022 13:27

Mawenzi píše:
ze si nekdo nosi lahvace nebo slivovicu nechapu ale dokud to nenuti pit me, je mi to jedno.


:smt023 :prayer: :supz:
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Alkohol v outdooru

Příspěvekod Lipon » úte říj 18, 2022 13:27

dost široce položená otázka
on je dost rozdíl mezi hltem na vypálení červa a multistakanem, kdy uživatel začíná mluvit plynně mandarínsky :ú
když chodíme s partičkou na výlety po horách, flašku vždycky někdo vezme, ale pije se to po hltech, je nás na to dost a nikdy se nikdo nestihl opít za cestu

i na pivo se cestou stavíme, když je příležitost, ale zase - jedno dvě piva tak akorát doplní tekutiny, alkohol se vstřebá zvýšenou zátěží při chůzi
stejně většinou víc než 2 místa s pivem nejsou, častější jsou případy, 0x-1x
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4884
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Alkohol v outdooru

Příspěvekod pavproch » úte říj 18, 2022 13:44

Byla (kdysi) doba, že sem organizoval společné akce/výlety/srazy (mj. i tady na OF), ale brzo se z toho staly chlast-partie, taxem to organizovat přestal. Takže asitak.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Alkohol v outdooru

Příspěvekod apuka » úte říj 18, 2022 14:12

Quido píše:Je zjevne, ze nemas alkohol v lasce a nemas prilis, nebo zadne osobni zukusenosti - pripadne jen ty nejhorsi, nikoli ty pozitivni... chapu, ale tim padem mas i predsudek.
Myslim, ze to neni o tom, ze jej mam nebo nemam v lasce nebo jako predsudek - spise jsem dospel za zivot k tomu, ze to neni vec nutna k normalnimu zivotu - a v horach (zase ja nejvic chodim v horach, proto rikam o nich a ne obecne tury/treky) uz vubec ne.

Zkusenosti z mladi mam docela hodne, hlavne z doby, tehdy jsem je hodnotil vetsinou pozitivne ale zpetne na nich fakt nic pozitivniho nevidim, spise naopak.

Prave se tezko hodnoti tem, kdo ten alkohol pije, jestli je to pro ne pozitivni nebo negativni. Nemusi se ozrat, to je jasne, ale kdyz si nekdo uz uvolnuje, ze mu mozek po tom alkoholu, co vypil uz nefunguje uplne dobre, tak uz je vetsinou dost pozde. Kognitivni schopnosti se snizuji uz s pomerne malym mnozstvim, hodne rychle se zacne snizovat reakce a jeji presnost, stejne tak bude pomalejsi premysleni a uvazovani - a proto si myslim, ze na hory a technickejsi prostredi alkohol nepatri.
Navic co ma alkohol i na podobnych akcich, jak popisuje mawenzi rozlucku se svobodou s poztitivni zkusenosti? Ano, pitim uz maleho mnozstvi "uvolnuje usta a zlepsuje naladu". Jenze pokud k te lepsi nalade a dobrym pocitum je treba alkohol, tak neni neco v neporadku? Neni lepsi, kdyz si s nekym rozumis, kdyz se dokazes bavit i bez alkoholu? Kdyz k tomu ten alkohol potrebujes - tak jsi na dobre ceste k zavislosti. (Pozor, zavislost jeste neznamena tezkeho alkoholika! Staci, kdyz za se po case nedokazes bez alkoholu ciit dobre.). To proto jsem psal, ze ucinky alkoholu jsem videl v mladi vetsinou pozitivne, ale ted uz spise negativne.
Quido píše:Dat si panaka pred zapocetim tury ... Toto nelze zobecnovat.
Ja jsem psal, ze nechapu tu potrebu bez nejake zdravotni nutnosti toto delat - a at se vymysli jakykoliv duvod, tak stejne je to jen duvod pro duvod, abych si to - hlavne pred sebou - nejak zduvodnil. Abych nerekl primo, ze je to jen vymluva. Rozhodne neexistuje nic rozumneho, co by k takovemu zvyku "nutil".

Ohledne plaskacky slivovice na zaludecne problemy taky jsem nemyslel na doporuceni nekoho, ale potkal jsem se s nekterymi lidmi, kteri to takto delali. Do zaludku a strev jsem jim nevidel, stejne jsem mel dojem, ze bud je to jen vymluva k piti nebo ano, meli zaludecne problemy, ale ty si z velke casti zpusobili predchozim pitim, takze to bylo haseni ohne benzinem.

Quido píše:Nebezpeci alkoholu netkvi v okolni teplote......
Toho bernardyna na lavinisti jsem daval jako historicky priklad prvni pomoci pri podchlazeni. Jasne, ze nejde jen o nizke teploty, stejne tak i o vyssi, proste "nalivani se" alkoholem udela s krvi a proudenim a se vsim tim souvisejicim docela dobry "galimatyas" v organizmu. Zase ja jsem tim chtel rict jen to, ze jako okamzita orvni pomoc alkohol (v tomto pripade tvrdy, urcite ne pivo) ma vyznam, ale uzivat jej dal muze fungovat presne opacne nez ten prvotni ucinek. Pri takovem pouzivani - a jeste pri podchlazeni - prave snizuje telesnou teplotu. Presneji receno pri podchlazeni zacne tepla krev proudit od vyhratych vnitrnich organu ("chranenych" prave podchlazenim), tj. smicha se s krvi ze studensich casti (napr. koncetiny), coz vede k vyraznemu ochlazeni. Jinymi slovy zprumerujes teplotu krve z teplejsich mist se studensimi a tim sice mozna zahrejes trochu ruce/nohy, zato hodne ochladis zivotne dulezite organy, ktere to nemusi vydrzet. Takze to, co popisujes, neni pravda. Viz zjednoduseny popis napr. tady. Proto zduraznuji tu "naslednou jinou peci" po prvotnim panaku (od toho bernardyna :-))

Pro vsechno uvedene ja nemam nic proti tomu si dat na chate nebo po vylete jedno pivo (no, 4-5 uz mi prijde prilis), pisu napr. o tom, co Lipon nazval "hlt na vypaleni cerva" - ze nechapu, proc to oni opakovane musi, co k tomu ty lidi nuti krome zvyku nebo uz (hoci mirne) zavislosti.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Alkohol v outdooru

Příspěvekod Quido » úte říj 18, 2022 14:26

Porad to obracis, aby to vyznelo dobre pro tu tvou pravdu.
Pokud jde opravdu technicky o hory, pak souhlas - tema je vsak o outdooru, tedy mnozine vice destinaci a situaci, nez jen na horach, ci dokonce VHT, o horolezectvi nemluve.

Ale proc pises porad o nejake potrebe ci nuceni? Vzdyt to prece taky muze byt obycejne svobodne rozhodnuti, ne potreba... Jo, ted mam chut, a tak si dam....
"Prave se tezko hodnoti tem, kdo ten alkohol pije, jestli je to pro ne pozitivni nebo negativni." Jeste absurdnejsi je vsak hodnoceni toho, kdo s tim nema zklusenosti...
Lehke omezeni kognitivnich schopnosti - pohybujeme se ve velmi neexaktnim vyjadrovani - na ture tolik zase nevadi...

OK, shodneme se, ze nikomu asi nejde o "nalivani se", ale bezne uzivani alkoholu normalnim clovekem, nealkoholikem.
Naposledy upravil Quido dne úte říj 18, 2022 19:12, celkově upraveno 1
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Alkohol v outdooru

Příspěvekod Mawenzi » úte říj 18, 2022 15:32

ale my sme.tu medovinu nemeli ze bychom se bez ni nedokazaly bavit, ja su velice prilezitostny pihan ale horka medovina v mrazivym veceru nam prisla jako super napad na ten zimni vandr, protoze mame vsechm nmedovinu rady a nacic cvicna zatez se vzdycky hodi, ne?

proste sme si chtely dat horkou medovinu a nechapu proc to hned znamena ze se bez toho clovek neumi bavit. navic cca 0,3dcl na celej dlouhej vecer na 80-100kg osobu je fakt "na chut" a ne na naladu...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Alkohol v outdooru

Příspěvekod apuka » úte říj 18, 2022 16:35

Quido píše:Ale proc pises porad o nejake potrebe ci nuceni? Vzdyt to prece taky muze byt obycejne svobodne rozhodnuti, ne potreba... Jo, ted mam chut, a tak si dam...
Vsimas si, ze presne takto se vyjadruji i lidi, kteri maji (nepriznanou) zavislost - nejenom na alkoholu :wink:. (Spomen to nekdy Karlu Nesporovi a hned TI ukaze, jak vypada jeho terapie smichem :-D.) Tim netvrdim, ze jste uz zavislici, jen ze je takoveto vyjadreni je treba vzit hodne opatrne.
Quido píše:Lehke omezeni kognitivnich schopnosti ...- na ture tolik zase nevadi
Tady zase narazime, ze ja pisu schvalne o horach - tam to teda muze mit sakra neprijemne dusledky, protoze nekdy se potrebujes rozhodnout okamzite a presne. Ani nemusis lezt nebo jit na ferate/ledovci. Klidne staci blbe slapnout na nejaky vetsi kamen a opozdit se s reakci oproti bezne dobe.
Jasne ze nekde v jednoduchem terenu v mirne zvlnene krajine to problem byt nemusi.
Quido píše:"Prave se tezko hodnoti tem, kdo ten alkohol pije, jestli je to pro ne pozitivni nebo negativni." Jeste absurdnejsi je vsak hodnoceni toho, kdo s tim nema zklusenosti
Ale ja zkusenosti mam :wink:. Ale mam i z opacne strany a proto si dovoluji revidovat pozitivu/negativitu oproti pohledu z casu, kdy jsem ty zkusenosti ziskaval. Vsak proto pisu, ze zpetne mi prijde ta pozitivita spise jako negativita. Toto zase tezko bude hodnotit ten, kdo nema dlouholete zkusenosti z opacne strany :wink:

Tohle je ale bezny vyvoj cloveka - to, ze v aktualnim case hodnotis neco pozitivne jeste neznamena, ze za par let po spouste jinych zkusenosti (a znajic dusledky) to zpetne nebudes hodnotit naprosto obracene. To same plati s opacnym znamenkem pro negativitu - a plati to obecne pro zkusenosti z jakekoliv oblasti, nejenom co se tyce alkoholu.

Ale aby bylo jasne - muj pohled je takovy, ze alkohol (krome popsanych, hlavne zdravotnich duvodu) podle mne neprinasi do outdooru nic, co by bez nej nebylo. Nemam nic proti obcasnemu pivu k obedu/veceri ale vetsi mnozstvi jakehokoliv alkoholu tam fakt nema co delat. No a nevidim zadny duvod "vypalovat cerva" a jeste opakovane, i kdyz malymi hlty. Ale kdyz to nekdo nedela prehnane mnozstvim nebo cetnosti (ale pozor, "prehnane" znamena kazdemu neco jineho), tak at to klidne dela. Jen by to nemusel delat nekde na odpocivacim miste nebo vrcholu (jeste hure v dopravnim prostredku), kde je mnoho lidi na malem miste a smrad z jeho otevrene placatky okamzite zaplni veskery prostor. Proste by mohl brat ohled na lidi kolem i s tim smradem (a ze nektery alkohol dokaze pekne smrdet).
Mawenzi píše:medovinu ... cca 0,3dcl na celej dlouhej vecer na 80-100kg osobu je fakt "na chut" a ne na naladu
To zavisi od obsahu alkoholu te konkretni medoviny. Neni jedno, jestli ma 10% nebo 20%. Pro to druhe jsou 3 deci uz docela dost :wink:.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Alkohol v outdooru

Příspěvekod Mawenzi » úte říj 18, 2022 16:41

apuka
jeste se zeptam, kolik toho alkoholu asi tak zbude po uvareni :D? divam se, a ten apimed co kupuju ma 13,5%
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Alkohol v outdooru

Příspěvekod irem » úte říj 18, 2022 16:45

apuka píše:
Mawenzi píše:medovinu ... cca 0,3dcl na celej dlouhej vecer na 80-100kg osobu je fakt "na chut" a ne na naladu
To zavisi od obsahu alkoholu te konkretni medoviny. Neni jedno, jestli ma 10% nebo 20%. Pro to druhe jsou 3 deci uz docela dost :wink:.


Ale mezi 0.3 dcl a 3 deci je dost velky rozdil ;)
irem
účastník
účastník
 
Příspěvky: 263
Registrován: čtv kvě 24, 2018 7:14

Re: Alkohol v outdooru

Příspěvekod Mawenzi » úte říj 18, 2022 16:55

preklep :D 3dcl (sem chtela asi napsat 0.3l a pak mi to prisla moc velka jednotka :D

- tuhle sme byli s kamoskama na vranove a na prehrade byl stanek s vinem, ja moc nepiju ale decku sladkyho bilyho ze sobeskych vinic... no tak rikam ze si dam deci... pani mi do plastovyho kelimku dala na 1clanek prstu, ja ji tam dala kovaky presne na pult a otacim se pryc... a ona na me vola jestli sem se nezblaznila?
ja nechapala proc, tak rikam ze penize ma na pultu a ona uplne mrtva smichy jestli mi to pripada jako deci, ze to sem dostala na ochutnani... a ja rikam, ze me to prislo dost na to, co su ochotna vypit :D takze sme to s kamoskama ochutnali kazda srk, ona mi pak nalila to deci, ja si dala druhej srk a zbytek sem nutila kamoskam, ze tolik chalstu fakt nedam :D ty to moc nechteli, jedna mela zrovna pivo a druha nemela chut, tak sem to chtela vylit do prikopy, tak se obetovali :D tvl celou decku, to nevypiju za silvestrovskej vecer co zacina nekdy v 16h a konci pro me tak kolem 23h, protoze pak uz su uplne mrtva...

asi su jedinej clovek na svete, co nema kamarady ze stredni ani z vysky, protoze nechodil na alkoholovy dychanky :D ale mozna sem jednou v byvale praci vypila za cely dlouhy odpoledne dve maly piva... :D

vcera mi deda nutil deci alkoholu ze vzdalene oslavime narozeniny tety, ale vyhnula sem se tomu, protoze alkohol narusuje kvalitni spanek :D (teda aspon muj). mozna jen proto, ze vetsina 10letych deti za rok vypije vic alkoholu nez ja zvladla za svuj dosavadni zivot :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Alkohol v outdooru

Příspěvekod Etheric » úte říj 18, 2022 19:03

Já teda na cestách ty úplně nejlepší zážitky zažil právě díky alkoholu :ú :partyman:
Alkohol je super, ale kocoviny jsou peklo. Takže opatrně a pouze kvalitní věci, žádný tuzemáky atd..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Alkohol v outdooru

Příspěvekod Dromedaro » úte říj 18, 2022 19:33

Za mladších let naše čundry většinou zkončily dřív než začaly. Vystoupili jsme z vlaku, stavili se v nádražni hospodě na jedno, druhý, třetí ... a už jsme tam zůstali celý víkend. :rock: :partyman: :-({|= =D> Jedli a pili jsme v hospodě, přespali pod širákem vedle hospody. V neděli večer jsme posledním vlakem jeli domů. Byly to dobré časy.

Jinak díky alkoholu na čundru umřel i jeden můj kamarád, když mu bylo 19. Byl ožralej a šel po kolejích přes les a na těch kolejích usnul a přejel ho vlak.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4259
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Alkohol v outdooru

Příspěvekod Quido » úte říj 18, 2022 19:39

dej uz pokoj s tim "nucenim" - muzu si dat panaka jen tak, pro radost, pro chut - nemusim si predtim ctvrt hodiny povidat sam se sebou a obhajovat se, ci meditovat a spytovat svedomi .... ](*,)

apuka píše: (Spomen to nekdy Karlu Nesporovi a hned TI ukaze, jak vypada jeho terapie smichem :-D.) Tim netvrdim, ze jste uz zavislici, jen ze je takoveto vyjadreni je treba vzit hodne opatrne.

Ted jsi ve mne prave ten smich vyvolal :mrgreen:

apuka píše:Tady zase narazime, ze ja pisu schvalne o horach - tam to teda muze mit sakra neprijemne dusledky, protoze nekdy se potrebujes rozhodnout okamzite a presne. Ani nemusis lezt nebo jit na ferate/ledovci. Klidne staci blbe slapnout na nejaky vetsi kamen a opozdit se s reakci oproti bezne dobe....

nevim, proc mas potrebu to znovu rozvadet, kdyz tady se shodujeme, ze na horach je to podobne, jako v aute...


apuka píše:Ale ja zkusenosti mam :wink:. Ale mam i z opacne strany a proto si dovoluji revidovat pozitivu/negativitu oproti pohledu z casu, kdy jsem ty zkusenosti ziskaval. Vsak proto pisu, ze zpetne mi prijde ta pozitivita spise jako negativita. Toto zase tezko bude hodnotit ten, kdo nema dlouholete zkusenosti z opacne strany :wink:

toz ja nemuzu vedet, co jsi provadel... :roll: :wink:

apuka píše:No a nevidim zadny duvod "vypalovat cerva" a jeste opakovane, i kdyz malymi hlty.

Nebyls nikdy v tropech, ze ne...?
Anebo jsi nemel pocit zacinajiciho nachlazeni...
:-s

apuka píše:....stejne jsem mel dojem, ze bud je to jen vymluva k piti nebo ano, meli zaludecne problemy, ale ty si z velke casti zpusobili predchozim pitim, takze to bylo haseni ohne benzinem.

ale kdeze, to neni haseni benzinem - to je kalsicke vyprostovani...!
:partyman:

Proste, at si kdo che co chce rika, at si mamka slzy utira, ja mam potvrzenou zkusenost, ze Fernet- Stockuv zakon plati stale...
:mrgreen:
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Alkohol v outdooru

Příspěvekod Quido » úte říj 18, 2022 19:42

Dromedaro píše:Za mladších let naše čundry většinou zkončily dřív než začaly.....
.

I to je outdoor :wink:

Dromedaro píše:...Jinak díky alkoholu na čundru umřel i jeden můj kamarád, když mu bylo 19. Byl ožralej a šel po kolejích přes les a na těch kolejích usnul a přejel ho vlak.

Na druhou stranu - krasna smrt, i kdyz brzo... Porad lepsi, nez se svijet v bolestech nekde v nemocnici
O:)
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Alkohol v outdooru

Příspěvekod Quido » úte říj 18, 2022 19:44

@Etheric
Pěkně jsi to napsal... :smt023
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Alkohol v outdooru

Příspěvekod mike » úte říj 18, 2022 20:43

Zatim jsem jenom nahlednul, ale uz jsem si naprosto jisty, ze vlakno bylo ve spatne sekci a presunul jsem ho do Pokecu ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49287
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Alkohol v outdooru

Příspěvekod zonn » úte říj 18, 2022 21:28

At si kazdy uziva jak chce. Zazivam outdoor s alkoholem i bez alkoholu, nevidim nic spatnyho na vypaleni cerva ani pivu behem tury. Je to jen o tom, jak to ma kazdy clovek srovnany v hlave. Nekdo se chova jako hovado za strizliva, jiny pod vlivem. Zaklad je chovat se tak, abych neobtezoval svoje okoli.
zonn
účastník
účastník
 
Příspěvky: 955
Registrován: pát lis 11, 2005 8:16

Re: Alkohol v outdooru

Příspěvekod mike » úte říj 18, 2022 23:00

Ja to mam celkem jednoduche. Proti alkoholu nic nemam, ale klidne bych se bez nej obesel. Na ture si nedam ani pivo, protoze mi po nem tezknou nohy a hur se regeneruji svaly. Takze si dam nealko pivo, pripadne Radler jako kompromis, kdyz nealko pivo nemaji (v Rakousku to tak byva). Moje piti se tedy omezuje hlavne na spolecenske prilezitosti, ne outdoorove. Jsem si vedom toho, ze kazim cesky prumer a ze s takovyma jako ja to nikdy nevyhrajem :twisted:

Quido píše:I to je outdoor

V mladi jsem takove akce zazil a za outdoor to nepovazuju.

zonn píše:Nekdo se chova jako hovado za strizliva, jiny pod vlivem. Zaklad je chovat se tak, abych neobtezoval svoje okoli.

Urcite. Akorat se u nekterych lidi pohled na neobtezovani s mnozstvim vypiteho alkoholu cim dal vic rozchazi se strizlivym okolim ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49287
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Alkohol v outdooru

Příspěvekod Dromedaro » stř říj 19, 2022 3:59

Jinak na mě alkohol působí tak, že mně se už pak nechce nic moc dělat natož chodit s batohem do kopců. Tak panáka po snídani a po obědě to je v pohodě, ale nějaké popíjení spíš až na večer po večeři a utábořeni se a to také tak, aby ráno nebyla kocovina, protože to se mi pak také nic nechce dělat a spraví to jedině spravení se tím, čím jsem se večer zkazil.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4259
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Alkohol v outdooru

Příspěvekod Mawenzi » stř říj 19, 2022 6:11

typek mel super smrt a co tem strojvedouci co z toho ma mozna trauma doted a uz do vlaku nesed?

proste ozraly nezodpovedny hovado jeste posralo zivot nekomu jinymu, jako to u ozralejch hovad byva...

(ano vadi mi hlavne ozraly hovada), to ale z cloveka nedelaji dve piva nebo panak po snidani, nekdo to tak ma a respektuju to. abych nevypadala jak odpurce alkoholu, to zas nejak nejsu, to ze si sama nedam je moje volba

(jestli to zhorsuje regeneraci nevim, ale minimalne tim, ze to rozhazuje spanek to zhorsuje tuto formu regenerace a odpocinku).
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Alkohol v outdooru

Příspěvekod Etheric » stř říj 19, 2022 6:57

Proč by měl mít trauma? Nebyla to přece vůbec jeho chyba, on za nic nemůže, je v tom nevinně. To by pak měl mít trauma i ten člověk, kterej vymyslel jízdní řád, že tam jel vlak zrovna v tu dobu...

Ohledně alkoholu - strašně mě sere jedna věc. Vylitý čundráci u dvoumetrový vatry, který hejkaj na celej les :axe:
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Alkohol v outdooru

Příspěvekod Dromedaro » stř říj 19, 2022 7:05

Etheric píše:To by pak měl mít trauma i ten člověk, kterej vymyslel jízdní řád, že tam jel vlak zrovna v tu dobu..


:D :D
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4259
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Alkohol v outdooru

Příspěvekod apuka » stř říj 19, 2022 8:21

Etheric píše:Proč by měl mít trauma? Nebyla to přece vůbec jeho chyba, on za nic nemůže, je v tom nevinně.
Holt, Tvuj mozek pracuje jinak nez vetsine jinych lidi. Pro mnoho z nich bude zabiti cloveka, i kdyz za to nemohl neco, co ho bude trapit cely zivot. V lepsim pripade si to priznaji a zajdou to resit s odbornikem, v horsim si to v sobe dusi - a z toho jim potom casem plynou runze jine,. psychicke i zdravotni problemy. No a ti "racionalisti" co si to dokazou "zduvodnit" mohou narazit na to, ze jim to najednou po hodne dlouhe dobe z tech zadnych zavitu mozku najednou vystreli do popredi a to hodne neprijemnym zpusobem.

Nevim jak je to na drahach, ale napr. v ostravskem dopravnim podniku pri jakekoliv nehode tramvaje s clovekem je ten ridic automaticky stazeny z tramvaje, i kdyz se nakonec nikomu nic nestalo. Dispecink prijde resit nehodu (samozrejme spolu s policii a pod.), ale taky sebou prinasi nahradniho ridice. Pokud vim, bezi tam take nejaka dalsi starostlivost o ty "nehodove" ridice, pokud je treba alespon dobrovolne.

Edit: Tak na drahach je to stridani dobrovolne a muze se akurat pozadat o volno, jinak si dalsi starostlivost muze resit se svym praktikem. Neco naznacuji napr. tady. Ten chudak strojvudce mel teda dvojnasobnou smulu.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Alkohol v outdooru

Příspěvekod Etheric » stř říj 19, 2022 8:25

apuka píše:i kdyz za to nemohl neco, co ho bude trapit cely zivot

Vy neurotypici to musíte mít v životě fakt těžký, vůbec nezávidím...
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Alkohol v outdooru

Příspěvekod Mawenzi » stř říj 19, 2022 8:35

asi chapu kde vznikaj ty deti co zabiji a trapi zvirata, pokud jim zabit nekoho prijde psychicky na stejny urovni jako si koupit noviny v trafice
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Alkohol v outdooru

Příspěvekod apuka » stř říj 19, 2022 8:42

Etheric píše:Vy neurotypici to musíte mít v životě fakt těžký, vůbec nezávidím
To vis, my zase vubec nezavidime Vase problemy s chapanim bezneho sveta. Vsak se pro ty rozdily casto vzajemne chapeme spatne, i kdyz za tim ani z jedne strany neni zadny umysl.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Další

Zpět na Pokec