Psi stiznosti a zivot

o všem možném, co se zrovna nehodí do žádné jiné kategorie

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Psi stiznosti a zivot

Příspěvekod mike » čtv říj 20, 2022 19:43

GreyMouse píše:BTW, žádný významový rozdíl mezi tím když tam je a není čárka nevidím.

Zadny tam neni, akorat bez carky by tam byla chyba, protoze oddeluje dve vety v souveti :)

GreyMouse píše:A co jsi teda chtěl říct tím "neskutecne, kolik vidim lidi", když ne to, že ti jich přijde hodně?

To napsal v tom blabolu, co jsem citoval vyse, pokud to dokazes desifrovat ;-) Neumi se vyjadrovat, sam nevi, co vlastne pise a pak si stezuje, ze lidi furt ctou neco jineho, nez myslel :D
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Psi stiznosti a zivot

Příspěvekod Dromedaro » čtv říj 27, 2022 8:20

Jak se tu mluvilo o těch GPS lokátorech pro psy, nemáte někdo na nějaký spolehlivý tip? Nebo alespoň nějakou značku? Přijde mi to jako dobrý nápad, kdyby ten náš náhodou na vycházce zdrhl. Je to pořád ještě neposedné mladé trdlo.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4345
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Psi stiznosti a zivot

Příspěvekod Mawenzi » čtv říj 27, 2022 12:29

dromedaro
kamoska ma toto https://tractive.com/cs/ a je moc spokojena, ale bacha, je tam mesicni poplatek za provoz
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9382
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Psi stiznosti a zivot

Příspěvekod Dromedaro » čtv říj 27, 2022 12:43

Děkuji za tip.
Mezitím jsem ale zjistil, že ono se u těch trackerů platí za provoz, jak píšeš a já to chtěl dát otci jako dárek k Vánocům a on je hrozně spořivý i když nemusí, tak za tohle by mi poděkoval, vyzkoušel a pak uložil do skříně, protože by mu bylo líto peněz.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4345
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Psi stiznosti a zivot

Příspěvekod Mawenzi » čtv říj 27, 2022 13:12

no a dkyz mu das treba rocni predplatny? tak mu bude lito ze to je zaplaceny a nepouzil by to, ne?
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9382
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Psi stiznosti a zivot

Příspěvekod Dromedaro » čtv říj 27, 2022 13:33

Tak to nemá moc smysl kupovat, když to bude používat rok. Leda kupovat mu každý rok předplatné jako dárek.
Ale ono by to s předplatným pro mě bylo už moc peněz na jeden dárek. Zase nekupuju jen jemu a peněz moc nemám. Zeptám se ještě někoho z rodiny, že bychom to koupili třeba jako společný dárek a i s tím předplatným na rok.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4345
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Psi stiznosti a zivot

Příspěvekod apuka » ned říj 30, 2022 21:37

Tak muzes koupit nejaky, kde mas v cene predplatne na 3 roky, napr. toto (nasel jsem to jen namatkou, asi je na vyber vice), po 3 letech je kazdy dalsi rok za necelych 10 dolaru.

Tj. muzes to klidne darovat a nerict, ze je k tomu "predplatne" za sluzby. No a pokud jeste za 3 roky bude treba, tak zase priplatis tech 10 dolaru.

Ono zase takove zarizeni neni uplne levne. Na druhe strane co by za to clovek dal, kdyby to pes mel, kdyz se nekde ztrati... (nebo "ztrati", bohuzel vlastni zkusenost).
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Psi stiznosti a zivot

Příspěvekod Etheric » čtv pro 1, 2022 11:05

No ty kráso..... V parku se přímo na cestě vysral pes, pán cca 50 let věku nechal hovno ležet. Žena cca 60, která šla za ním, volala, ať si to sebere. Marně. Přitom se otočil, sluchátka neměl. Tak vzala pytlík z kabelky, vzala hovno, došla chlapa a plácla mu to na záda se slovy "něco jste si nahoře zapomněl, přinesla jsem vám to". =D> :smt044 :prayer:
Žena pokračovala jako by nic, chlap stál jak opařenej. To měl jediný štěstí, kdyby jí začal nadávat, tak ho sundám a to se běžně do takovejch věcí nepletu. Ale tady platí, že nepřítel mého nepřítele je můj přítel - též nesnáším pejskaře, který nechávaj hovna ležet - tuplem v parku uprostřed cesty :axe:
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8083
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Psi stiznosti a zivot

Příspěvekod apuka » čtv pro 1, 2022 15:45

V okoli v panelacich nekteri to resili zpusobem, ze kdyz vedeli od ktereho psa to je a kde bydli majitel, tak to hovno vzali a dali na predlozku pred vstupni dvere do jeho bytu s prilepenim papirkem, ze "Toto jste zapomel venku. Poctivy nalezce"
Idealne uz potme, kdy vedeli, ze nejblize vyjde "pan" ven az bude utikat rano na bus/do auta do prace...
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Psi stiznosti a zivot

Příspěvekod Etheric » čtv pro 1, 2022 16:04

Jeden chlap mi vyprávěl, jak se čísi pes vysral na trávník před jeho barákem a majitel to taky odmítl sebrat. Tak ho chytil a narval mu to hovno do huby. Vzhledem k tomu že měl borec přes dva metry a bicepsy větší než já stehna, jsem mu to i věřil :D
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8083
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Psi stiznosti a zivot

Příspěvekod Tomas » pát pro 23, 2022 14:50

Dopoledne jsem šel na svojí standardní vycházku. Na louce je vidět tak na 1km a z dálky byly viděl dvě dívky (tak ve věku mé dcery - 15-17) se třema chrtama, ti tam volně běhali. Šli jsme po stejné cestě naproti, louka je podmáčená.

Posléze si mě děvčata všimla a něco se tam snažily se psy dělat, jednoho chrta vzali na vodítko a další dva je snad jen nepouslouchali. Když jsem byl na 100m, jeden se ke mě rozběhl a přívítal mě, takže jsem byl celý od bahna. Odpovědí na to vše bylo "Dobrý den", žádná omluva, nic. Tak jsem došel do hospody jako bych se válel v poli.

Kalhoty jdou stejně do pračky a zasmál jsem se tomu, ale je to zoufalý. Dlouho let se mi to nestalo.
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Psi stiznosti a zivot

Příspěvekod mike » pát pro 23, 2022 21:13

Rekls jim neco? Holky v tomhle veku se jeste trochu vychovat daji, ale to vis nejlip sam ;-)

Pred casem jsem v lese potkal babu s coklem, co mi byl do pul stehen. Bez voditka a vubec ho nezvladala. Bezel ke mne zdalky, stekal jak pominuty, obihal mne skoro v kontaktni vzdalenosti a vypadal, ze zautoci. Baba na nej akorat pokrikovala, coz naprosto ignoroval. Kdyz jsem k ni dosel, tak jsem ji neco rekl, ale ani neodpovedela a omluva zadna. Pak jsem jeste slysel, jak dorazi na dalsi lidi. Nastesti se to nestava casto, jinak bych si poridil peprak. Na tu babu :evil:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Psi stiznosti a zivot

Příspěvekod Dromedaro » pát pro 23, 2022 21:37

Na mě nedávno vystartoval rotvajler, když jsem jej míjel. Byl na vodítku majitelky a z jeho řeči těla jsem pochopil, že něco takového chystá, tak jsem včas uhnul. Babizně se nelíbilo, že s ní rotvajler cloumá na vodítku a naštvaně mi říká, proč nosím kapuci, že se mě pak psi bojí... :D
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4345
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Psi stiznosti a zivot

Příspěvekod Tomas » pát pro 23, 2022 23:02

mike píše:Rekls jim neco?

Neřekl jsem nic, pes pak odběhl and damage was done. Jaký asi může mít nějáká komunikace efekt ?

Byli to přatelští chrti, ale stejně jsem odcházel zadělanej.

S rotvajlerem bych to asi něják řesil. Ti majitelé psů jsou celkově dost často mimo.
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Psi stiznosti a zivot

Příspěvekod Dromedaro » sob pro 24, 2022 3:27

Tomas píše:Ti majitelé psů jsou celkově dost často mimo.


Mám u mnoha z nich ten samý pocit.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4345
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Psi stiznosti a zivot

Příspěvekod mike » sob pro 24, 2022 5:43

Tomas píše:Neřekl jsem nic, pes pak odběhl and damage was done. Jaký asi může mít nějáká komunikace efekt ?

Pochopi, ze udelaly neco spatne a priste to treba uz neudelaji. Dceri bys taky nic nerekl?

Minimalne by mely pochopit to, ze psa musi mit pod kontrolou a nemuzou ho nechat skakat po cizich lidech. A ze kdyz se neco stane, tak se maji aspon omluvit.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Psi stiznosti a zivot

Příspěvekod Tomas » sob pro 24, 2022 8:14

Tak je rozdíl v tom nedělat nic a snažit se o něco (byť neúspěšně). Snažily se, ale výsledek byl jaký byl. Většina majitelů své psy nijak neovládá pokud nejsou na vodítku, protože se prostě vysrali na jejich výchovu.

Pokud pes lítá po louce (což je vcelku logický jev, protože ho tam nebudu mít na vodítku) a vyskytne se tam další osoba, toto může nastat (bo většina majitelů své psy nijak neovládá).

Pravda, omluvit se mohly, ale to je spíš práce pro rodiče než nahodnýho kolemjdoucího.
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Předchozí

Zpět na Pokec