Psi stiznosti a zivot

o všem možném, co se zrovna nehodí do žádné jiné kategorie

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Psi stiznosti a zivot

Příspěvekod ketrin » pát říj 14, 2022 20:25

Omg :mrgreen: smartfoun drží v ruce vůdce a kouká na displej, kde je pes. Pes má na krku obojek s krabičkou - logger, nebo jak tomu říkáš.
Helča
ketrin
účastník
účastník
 
Příspěvky: 503
Registrován: stř dub 29, 2009 5:08
Bydliště: Liberecko

Re: Psi stiznosti a zivot

Příspěvekod mike » pát říj 14, 2022 20:33

Reagoval jsem na tve vypadá to jako bytelnější smartphone. Ta krabicka byla mensi, takze tohle to nebylo. Logger tomu tady rikame uz roky, je to oficialni nazev, a pouzivame je na zaznam nasich tras, tvuj kudyšel je taky, co jsem nasel. Akorat ma malou vydrz na baterky, mne by nestacila ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49421
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Psi stiznosti a zivot

Příspěvekod mike » sob říj 15, 2022 2:07

Jeste k dalkovemu ovladani psa. Pokud to umi tohle: v reálném čase vidíš na mapě, kde pes je, jeho rychlost, všecko, zároveň se to tam ukládá, tak tam musi byt SIMka (satelitni modul by byl hodne drahy) a kdyz je tam SIMka, tak je tam v podstate telefon a kdyz je tam telefon, tak se k nemu da pripojit reproduktor a prenest zvuk od majitele. Otazka je, jak by na nej pes reagoval :) To mi rekni ty. Zblaznil by se nebo by pochopil, ze ma jit domu?

Mel jsem v ruce takovou kameru. Da se k ni pripojit na dalku z mobilu. Ma detekci pohybu, takze muze na mobil prijit alarm, ze je doma zlodej a primo se na nej muzes podivat, jelikoz do mobilu prenasi obraz. Zaroven na nej muzes i primo z mobilu promluvit resp. zarvat :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49421
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Psi stiznosti a zivot

Příspěvekod Etheric » sob říj 15, 2022 7:41

mike píše:Otazka je, jak by na nej pes reagoval :) To mi rekni ty. Zblaznil by se nebo by pochopil, ze ma jit domu?

To ti řeknu já po zkušenostech s elektro chůvou. Pes je sám, ty nikde a najednou uslyší tvůj hlas. Víš, jakou diskotéku mu to v hlavě udělá? Ten pes je z toho úplně v prdeli a vůbec netuší, co se to děje, škoda, že nemám ty záběry, co dělal, když jsem na něj takhle na dálku promluvil. Udělal jsem to jen jednou, po reakci psa už nikdy víc
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8087
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Psi stiznosti a zivot

Příspěvekod Etheric » sob říj 15, 2022 7:49

@ZbynekN: přežil jsi téměř nemožné, s největší pravděpodobností proto, že pes neměl výcvik - tím nemyslím výcvik na sedni, lehni,... :)
Já se s kavkazákem (94kg) rval, v kynologickým obleku, a byl jsem naprosto bez šance. Takovej pes má troufnu si říct větší sílu, než mistr světa v kulturistice, o rychlosti ani nemluvím.
Taky je fakt, že ten můj útočící byl dobře trénován a věděl, co má dělat. Tady bych i se zbraní nemusel mít šanci, respektive by šlo o zlomky sekundy.
Máš větší šanci se ubránit mistru MMA, než kavkazákovi..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8087
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Psi stiznosti a zivot

Příspěvekod Krysha » sob říj 15, 2022 8:25

mike píše:Jeste k dalkovemu ovladani psa...

Pro psy se dělají jak GPS trackery s vlastním radio vysílačem (dosah podle druhu jednotky až prý nízké desítky km) ke kterému pak potřebuješ přijímač (něco jak garmin gps, některé i s mapou, jinak třeba jen šipka a vzdálenost - koneckonců i garmin takový tracker pro psy dělá) na kterém psy vidíš tak trackery se SIM, které můžeš z pohotovostního režimu (aktualizace každých x-xx minut) přepnout do "realtime" režimu a pak vysílají polohu každých X sekund (podle modelu a nastavení).
Výdrž v pohotovostním režimu jednotky až (prý některé) nízké desítky dní, výdrž v realtime režimu většinou jednotky hodin. Režimy se dají i částečně automatizovat podle času/polohy.
Některé umí vydat zvukový a/nebo světelný signál, ale jestli existují i s repro pro přenos hlasu nevím (takovou webkameru jsem na monitoring štěněte z práce měl a moc to nepomohlo - nejdřív z toho byla maximálně zmatená, pak už to ignorovala).
Uživatelský avatar
Krysha
účastník
účastník
 
Příspěvky: 230
Registrován: úte led 8, 2008 12:48
Bydliště: Beskydy

Re: Psi stiznosti a zivot

Příspěvekod ZbynekN » sob říj 15, 2022 8:47

Etheric píše:@ZbynekN: přežil jsi téměř nemožné, s největší pravděpodobností proto, že pes neměl výcvik - tím nemyslím výcvik na sedni, lehni,... :)
Já se s kavkazákem (94kg) rval, v kynologickým obleku, a byl jsem naprosto bez šance. Takovej pes má troufnu si říct větší sílu, než mistr světa v kulturistice, o rychlosti ani nemluvím.
Taky je fakt, že ten můj útočící byl dobře trénován a věděl, co má dělat. Tady bych i se zbraní nemusel mít šanci, respektive by šlo o zlomky sekundy.
Máš větší šanci se ubránit mistru MMA, než kavkazákovi..

Ja vím. Ale zas šel po ruce, jakoby na rukáv. Majitele jsem se pak neptal, zda ma výcvik. Proste me držel v šachu a kdyz jsem se nepatrné hnul, tak po mne šel. Dopadlo to dobre.
ZbynekN
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 5176
Registrován: ned kvě 6, 2007 10:12
Bydliště: Vrbice

Re: Psi stiznosti a zivot

Příspěvekod ketrin » sob říj 15, 2022 11:22

2mike:
Řekla bych, že to bude kus od kusu jiné a hodně záležet na inteligenci psa, jeho zkušenostech a jeho vztahu s pánem/pandou.
Ušetřím vás nudných detailů psí historky, ale jednou se mi to stalo, že jsem psovi vydala pokyn po telefonu (osoba, která s ním byla mu ho přidržela u ucha), a byl neprodleně splněn. Jinými slovy, pes byl asi 1,5 km od domova a když uslyšel vysoce kynologický povel ( :wink: ) "Borgo, mazej domů", během 5 minut byl doma.
Helča
ketrin
účastník
účastník
 
Příspěvky: 503
Registrován: stř dub 29, 2009 5:08
Bydliště: Liberecko

Re: Psi stiznosti a zivot

Příspěvekod mike » sob říj 15, 2022 16:53

:D :smt023

Telefon u ucha by v nasem pripade mozna stal za pokus, kdybychom teda meli cislo na majitele.

@Krysha: diky.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49421
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Psi stiznosti a zivot

Příspěvekod Etheric » úte říj 18, 2022 6:36

Včera jsem zas zničehonic potkal velkýho psa. Československý vlk šmrnclý s čímsi, v kohoutku mi byl po koule. Vylít z křoví a zastavil se, tak jsem ho velice vlídným hlasem pozdravil, pes se rozvlněl a přiskočil ke mně. Hned bylo jasný, že namísto útoku bude lízačka. Tak po minutě a něco slyším dupot, majitel běžel a řval drž ho, drž ho,... Tak jsem ho chytil tak, aby mi nemohl ublížit, přeci jen ho neznám a navíc neměl obojek. Což byl důvod, proč utíkal. Majiteli se urval, prej ho má bez obojku jen na zahradě. Že má ten pes moc silnej loveckej pud a jak něco vidí, jde po tom... Aspoň že já se mu jako kořist nelíbil.
Nemám moc rád takový setkání, ikdyž to většinou dopadá dobře. Se psy se mazlím velmi rád, ale se souhlasem a za přítomnosti majitele.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8087
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Psi stiznosti a zivot

Příspěvekod apuka » úte říj 18, 2022 8:32

Etheric píše:Se psy se mazlím velmi rád, ale se souhlasem a za přítomnosti majitele.
:smt023 :smt023 :smt023

Neskutecne, kolik vidim lidi (jak v Ostrave, tak i na proflaknutejsich mistech v prirode, napr. Lysa), kteri vidi nekoho neznameho se psem a najednou (nejlepe vysokym jecenim) "Jeee, jaky hezky, hodny, ... ututu-mututu... pejsanek. No pojd ke mne, ty jsi tak zlaty pejsek" a doslova se na nic necekajiciho psa rychle doslova vrhne a zacne jej drbat... a potom se smeje tomu, ze pes (v lepsim pripade) vrci a ucukava... :smt119 :vom: V horsim pripade pes trochu kousne - a potom pripadne vynada ohromenemu - taky neco takoveho necekajicimu - majiteli, ze ma nevychovaneho psa.
Pravda, delaji to jenom se psem pod kolena, ale rikaji si teda o pekny pruser. (S nekterymi psy i kdyz ma kosik.)

U nas ve vchode meli jeste donedavna pekne velkeho ridgebacka, chodili s nim casto na dlouhe prochazky (vzdy na dlouhem pevnem voditku). Pes byl velice klidny, mirny a pratelsky, takovy na pohled "mazlik", nikdy nestekal na nikoho, ale evidentne by se nekdy rad blize seznamil (rozumej, pocichal by si a nechal se podrbat. Samozrejme jsem se s nima setkal hodne, ale at ho vencil kdokoliv z jejich domacnosti, vzdy daval pozor, aby k nikomu na blzko nesel. Jsem majitelce i jejimu otci nekolikrat rekl, ze ke mne ho mohou klidne pustit, ze mne to nevadi - ale ze respektuji jejich snahu nepoustet ho k "cizim". Za tech skoro 10 let, co tady zil sem ho mohl na chvili pohladit/podrbat pouze jednou, kdyz jsme se malem doslova srazili na chodbe a nebylo jak uhnout. Ale taky prvne jsem se zeptal, jestli smim a udelal jsem to az po souhlasu a to jen nakratko, aby si na to nezvykl. Samozrejme, nejdrive "nabidnout" psovi ruku na cichnuti aby se on rozhodl, jestli mne chce (na to hlazeni).
Prave otec te majitelky rikal parkrat, ze furt maji problem s lidma, co by se taky na hodneho pejska hned vrhli a chteli jej mazlit. Proto byli na prochazkach hodne "proaktivni" a jakmile nekoho zahledli, tak se mu vyhli vysokym obloukem.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16585
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Psi stiznosti a zivot

Příspěvekod GreyMouse » úte říj 18, 2022 12:44

Etheric píše:Aspoň že já se mu jako kořist nelíbil.

Možná vyhodnotil, že takový hladový sousto kost a kůže mu za problémy s páníčkem nestojí. Výhoda být hubený :D

apuka píše:Neskutecne, kolik vidim lidi (jak v Ostrave, tak i na proflaknutejsich mistech v prirode, napr. Lysa), kteri vidi nekoho neznameho se psem a najednou (nejlepe vysokym jecenim) "Jeee, jaky hezky, hodny, ... ututu-mututu... pejsanek. No pojd ke mne, ty jsi tak zlaty pejsek" a doslova se na nic necekajiciho psa rychle doslova vrhne a zacne jej drbat... a potom se smeje tomu, ze pes (v lepsim pripade) vrci a ucukava...

Vážně? Naše fena berňáka taky docela láká lidi k pohlazení, ale nevzpomínám si, že by se na ni někdy někdo vrhl bez varování, jak popisuješ. Lidi se předem zeptají. A to i děti, pokud už umí mluvit. A za nemluvňata se ptají rodiče.
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1981
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Psi stiznosti a zivot

Příspěvekod apuka » úte říj 18, 2022 12:57

GreyMouse píše:Naše fena berňáka taky docela láká lidi k pohlazení, ale nevzpomínám si, že by se na ni někdy někdo vrhl bez varování
Ze by to bylo timto? U Vaseho bernaka bych odhadoval, ze toto splneno neni :-D.
apuka píše:Pravda, delaji to jenom se psem pod kolena
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16585
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Psi stiznosti a zivot

Příspěvekod GreyMouse » úte říj 18, 2022 15:08

Mno... neviděla jsem tebou popisovanou situaci snad ani u cizího psa pod kolena. Kromě toho řada menších plemen bývá dost uštěkaná jako by si kompenzovali malou velikost; to úplně neláká. Máme teď v širší rodině šeltii a vsadím boty, že pokud by měl cizí člověk potřebu pohladit si psa, vybere si z těch dvou naši obludu, která může vážit tak 5x víc. Šeltie má sice krásnou srst, která je na omak možná příjemná, ovšem smysl života vidí v neustálém štěkání. A když si vezmu psy v sousedství, tak když byl s někdy s nějakým problém, tak to byl malý pes. (Což teda může být i tím, že velký pes nepodleze pod bránou a tudíž se nemůže zakusovat do noh kolemjdoucím :? )
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1981
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Psi stiznosti a zivot

Příspěvekod apuka » úte říj 18, 2022 15:52

Vsak pisu, ze jednou ti lide mohou na toto pekne doplatit. Nejvetsim problemem je, ze nejvice se tak chovaji k tuznym westikum, jezevcikum a pod. Vetsinou se psema nemajji skoro zadne zkusenosti, tudiz netusi, ze prave maly pes je kousne s vetsi pravdepodobnosti nez vetsi a hlavne ti nejvetsi. Jednak takoveho "kazdy zvladne, neni jej treba vychovavat", tudiz si (psy) delaji co chteji :twisted, jednak se casto boji vseho vetsiho - no a z toho strachu je k pokousani hodne blizko.

Vypada, ze seltie maji (i) v tomto ohledu hodne spolecneho s mudi (co jsem mel ja). O nich se rika, ze nikdy nestekaji bez duvodu - ale duvod si vzdycky najdou :lol:
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16585
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Psi stiznosti a zivot

Příspěvekod Mawenzi » úte říj 18, 2022 16:13

GM
to je zvlastni seltie, ja myslela ze ty videj smysl zivota ve zradle :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9395
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Psi stiznosti a zivot

Příspěvekod Dromedaro » stř říj 19, 2022 11:41

Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4365
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Psi stiznosti a zivot

Příspěvekod GreyMouse » stř říj 19, 2022 14:22

@apuka: Já jsem se pozastavovala nad tvým tvrzením, že spousta lidí se vrhá bez varování na cizí psy, aby si je podrbala. Já tohle nevídám. Možná občas nějaké dítě, ale určitě to (u nás) není běžné natož časté.

@Mawenzi: S plnou tlamou se nedá štěkat :?. Podle toho co mi nabídnul o šeltiích Google, tak je tohle dost nestandardní kus. Trochu blbý pořídit si psa s papírama, protože spoléháš na to, že pak bude mít vlastnosti té rasy. Chceš inteligentního psa co dobře zapadne do smečky lidí i zvířat a místo toho si domů přivezeš uňafanou potvoru, která se nesnáší s nikým kromě majitelů :roll:
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1981
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Psi stiznosti a zivot

Příspěvekod apuka » stř říj 19, 2022 15:12

@GM: Ja Ti nevim, ale ja kdyz si zadam do Googlu napr. seltie a stekani, tak na mne vybafne hromadu stranek, ktere bych mohl rozdelit do dvou skupin:
1) popisujici, jak je seltiemu vlastni caste stekani (pripadne i vysvetlujici historicky, proc)
2) zoufale dotazy majitelu (resp. vetsinou majitelek) seltie, jak odnaucit seltie stekat nebo alespon jej naucit stekat min :-)

Taky kdyz si prectes neco o historii vzniku seltie, o praci, kterou vyjkonaval, jak a kde ji delal, tak Ti dojde, ze ten pes musi "mit stekani v genech". Takze mas presne psa, ktery odpovida svemu plemenu. Ze Te na to neupozornil chovatel (pokud to tak bylo), je vec jina...
GreyMouse píše:Já jsem se pozastavovala nad tvým tvrzením, že spousta lidí se vrhá bez varování na cizí psy, aby si je podrbala.
Tak pozor, ja jsem nepsal o "spouste lidi", jsem doslovne psal "neskutecne, kolik vidim lidi". Jinymi slovy vidim mnohem, mnohem vice takovych lidi, nez by bylo - podle mne - zdravo. To ale neznamena, ze napr. kazdy druhy je takovy - ale skoro kazdykrat, kdyz jsem venku a jdou v mistech s vencenymi psy nebo - jak jsem uvedl priklad - na Lyse kolem vrcholu, tak narazym na takoveho cloveka, nekdy - hlavne kolem Lyse - i na vice. A to tam venku nebyvam moc dlouho a nesetkam se s moc psami (krome Lyse), vetsinou ani lidmi. Takze kdybych to zacal psat, tak procentualni zastoupeni "pesocloveka" takto se chovajiciho by bylo docela zarazejici.

Ale diky, zes mi pripomenula, ze jeste mam na OF nejake resty. :wink:
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16585
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Psi stiznosti a zivot

Příspěvekod mike » stř říj 19, 2022 16:47

apuka píše:Tak pozor, ja jsem nepsal o "spouste lidi", jsem doslovne psal "neskutecne, kolik vidim lidi". Jinymi slovy vidim mnohem, mnohem vice takovych lidi, nez by bylo - podle mne - zdravo. To ale neznamena, ze napr. kazdy druhy je takovy...

:lol: :roll: problem s vyjadrovanim a kvantifikaci v kostce. Pak se nediv, ze ti nikdo nerozumi.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49421
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Psi stiznosti a zivot

Příspěvekod apuka » stř říj 19, 2022 21:12

Miku, zase se vrhas na oblast, ve ktere jsi mimo...
Rozdil mezi "kvantifikaci" je hlavne v tom, ze GM to kvantifikovala, abych tak rekl, obecne, moje vyjadreni kvantifikaci neobsahovalo, nepsal jsem o neskutecnem mnozstvi lidi, ale ze je neskutecne, kolik vidim lidi. Ta carka tam docela vyrazne meni vyznam. Ale to je asi pro Tebe prilis slozite pochopit... :wink:
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16585
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Psi stiznosti a zivot

Příspěvekod mike » stř říj 19, 2022 22:08

:lol: je zabavne, kdyz nerozumis svym vlastnim textum, ale z toho si nic nedelej, on jim asi nerozumi nikdo :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49421
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Psi stiznosti a zivot

Příspěvekod GreyMouse » stř říj 19, 2022 22:57

@apuka: A co jsi teda chtěl říct tím "neskutecne, kolik vidim lidi", když ne to, že ti jich přijde hodně? Klidně můžeš slovensky ;-) (BTW, žádný významový rozdíl mezi tím když tam je a není čárka nevidím. Ale na druhou stranu, čeština mě moc nebavila, na gymplu jsem mívala i 2.) Čekala bych, že jako matfyzák budeš schopen formulovat přesně. Neučili jste se na hodinách angličtiny, že mathematics is an exact science? ;-)

Šeltie není naše, nevybírali jsme ji, jen když se v rodině objevila, tak jsem se chtěla podívat co je ta rasa zač. Když si přečtu, že "Šeltie nevyvolává konflikty, díky tomu se hodí k dalším psům a dalším zvířatům.", tak prostě nečekám, že ten pes bude tak nesnesitelnej. Zná nás i našeho psa od začátku co přišla do rodiny a přesto kdykoli nás vidí, tak štěká jako pominutá. To jsem nikdy nezažila a to babičky, když měly psa, tak to byla vždycky nějaká vesnická směs bez jakýchkoli záruk.
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1981
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Psi stiznosti a zivot

Příspěvekod Mawenzi » čtv říj 20, 2022 5:36

greymouse
jinak seltie jsou ukecanejsi, nemusi to nutne byt ustekanost ale ja vyrustala se 4ma a segra ma.jeste 5. kus a sou hlasity, kdyz se ma zrat, nebo se neco sustne pres domem, to dokazou udelat peknej virval, kdyz si chteji hrat nebo si jich mas vsimat.. meli sme kusy co spis stekali a taky kusy co vic vrti psem.a vydavaji takovy piskave fujive knucici vrkot:D ale celkove proste seltie patri mezi "ukecanejsi" plemena... takze asi byt prekvapenej z roho ze jw hlasita je pro me prekvapko, protoze se to o nich docela vi... a rozhodne sou vitaci:D (maj radost zes prisla tak prijdou vitat a zastekaj, at je neprehlidnes:D

na druhou stranu mam doma vlciho spice a nemyslim, ze je tam rozdil vyraznej, ale muzu rict ze nejujecenejsi zvire doma je to, ktery orvni mesic vypadalo, ze neumi ani stekat ale umi jen vrcet:D

nicmene seltie nesnasejici jine je zvlastni, mozna bazlivost se muze projevit u spatne socializovanych stenat, ale nejaka nesnasenlivost...
i nase bazliva seltie jen potrebovala vic casu s cizimi lidmi (nekdo ji ve 3 mesicich vratil totalne vypsichlou chovateli a my tam zrovna sli na navstevu, tak sme si ji odvezli:D ) ale kdyz zjistila ze nekousou, tak se to lepsilo.

odkud je? (ja teda nejsu znalec chovek ale znama chova a muzu se jen tak nezavazne zeptat jestli to je dobra chovka nebo spis prevlecena mnozka, coz z venku nepoznas).
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9395
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Psi stiznosti a zivot

Příspěvekod Dromedaro » čtv říj 20, 2022 7:24

Uštěkaní a nervózní psi jsou zlo.
Kamoš kdysi pořídil nějaké drobnějši plemeno, které se používá i v pastevectví a bral ho na čundry. Pak už jsme mu řekli, že buď bude chodit bez psa nebo se psem, ale sám. Při každém prudším pohybu záchvat štěkání, i když už nás znal, hrozný.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4365
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Psi stiznosti a zivot

Příspěvekod apuka » čtv říj 20, 2022 10:08

Mawenzi píše:seltie nesnasejici jine je zvlastni, mozna bazlivost se muze projevit u spatne socializovanych stenat, ale nejaka nesnasenlivost
Taky si myslim, ze by v tom mohla byt hlavne mala socializace.

Taky to muze byt jen dusledkem nepochopeni "ukecanosti" seltie - ze steka (nebo vydava spousty jinych zvuku), je jeji prirozene chovani. Otazkou tam taky je, jestli se stejne chova ve sve rodine (lidske, pripadne i psi smecce) nebo jen kdyz prijde nekdo pro nej "cizi" mimo okruh rodiny. Jiste neni prekvapujici, ze Vas ani Vaseho psa nebere jako soucast smecky. Ze Vas zna, jeste nic neznamena.

Myslim si ale, ze to by potrebovalo trochu hlubsi rozbor. Ne jenom, ze steka, ale zpusob stekani, jeho ton, chovani psa pri tom - mozna by se prislo na to, ze vubec neni nesnasenlivy, jen se snazi svym zpusobem komunikovat. Ze je to pro nas otravne a "nesnesitelne", je uz neco jineho. Pokud nesnesitelnost je jenom ve stekani, tak v tom muze byt i "ahoj, jsem rad/a, ze jsi tu zase; vis, co vsechno se stalo od doby, co jsem Te naposled videl/a; ja Ti to vsechno reknu" :-).
Ale ja jsem u toho nikdy nebyl, toho psa neznam a ani se nepovazuji za dostatecneho odbornika na psi psychologii.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16585
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Psi stiznosti a zivot

Příspěvekod GreyMouse » čtv říj 20, 2022 16:34

Mawenzi píše:jinak seltie jsou ukecanejsi, nemusi to nutne byt ustekanost ... a rozhodne sou vitaci:D (maj radost zes prisla tak prijdou vitat a zastekaj, at je neprehlidnes:D

No, mně to přivítání zní spíš jako "Táhni odsud, vetřelče!!!". Občas se po nějaké době návštěvy nechá pohladit, třeba i na klín vyskočí, ale příště/za chvíli už zase na dotyčného štěká jako pominutá.

Mawenzi píše:nicmene seltie nesnasejici jine je zvlastni, mozna bazlivost se muze projevit u spatne socializovanych stenat, ale nejaka nesnasenlivost...

Možná potřebovala na socializaci psího psychologa, ale kdo to měl vědět? S žádným z předchozích psů takovýhle problém nebyl, prostě si na členy širší rodiny zvykli, přirozeně zapadli. Některý vítal, některému byla návštěva celkem fuk, ale žádný se ke známým lidem nechoval jako by to byli zloději, které je třeba zahnat.

Mawenzi píše:odkud je? (ja teda nejsu znalec chovek ale znama chova a muzu se jen tak nezavazne zeptat jestli to je dobra chovka nebo spis prevlecena mnozka, coz z venku nepoznas).

Díky za nabídku, ale radši nevyužiju, protože žádný problém se psem neexistuje. "Ona je hrozně hodná, jen se vás bojí." "To je normální, pes má štěkat." :?

apuka píše:Ne jenom, ze steka, ale zpusob stekani, jeho ton, chovani psa pri tom - mozna by se prislo na to, ze vubec neni nesnasenlivy, jen se snazi svym zpusobem komunikovat.

Taky nejsem psí psycholog, ale tady mi to přijde celkem jasný. Taky asi rozlišíš ukecanou ženskou od rozzuřený furie. My se zkoušeli skamarádit, i na procházku jsem ji občas brali. To běhala za naší čubou jako běhají menší děti za většíma a snaží se je napodobit. Takže venku žádný problém a doma se najednou z kamarádky stane úhlavní nepřítel, kterého je třeba pomocí zuřivého štěkotu vyštvat, případně ještě rafnout do nohy.
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1981
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Psi stiznosti a zivot

Příspěvekod mike » čtv říj 20, 2022 16:39

GreyMouse píše:"Ona je hrozně hodná, jen se vás bojí."

To mi pripomina sousedku, ktera ma taky extra debilniho cokla, co se chova velmi podobne. Taky steka jako pominuty uplne na vsechno, vsechny a pri kazde prilezitosti. Navic je extremne hlasity, prestoze je to nejaky jezevcik ci co. Kdyz ho jde vencit, vi o tom cele sidliste. Proste psi kreten, s tim nic neudelas, utratit.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49421
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Psi stiznosti a zivot

Příspěvekod Mawenzi » čtv říj 20, 2022 16:50

Greymouse
no prave, ja rikam, ze seltie je proste "ukecana", ale ty popisujes nejakej nestandarni povahovej kus... takhle seltie neznam, a je docela blby, ze mate tuhle zkusenost, nicmene zrovna seltie sou velice oblibena rasa mezi lidma, coz znamena oblibena i na "mnozeni papiraku". takze pokud nejses uplne znalej chovatel i se sebelepsimi umysly se ti nejakej blbej kus muze dostat do linie a uz to jede... a samozrejme kazdej druhej svoji fifinku uchovni, aby se to hezky rozjelo...

a zrovna soptik trochu jecel z toho strachu, ale to byla spis vzdy po vkroceni do dveri, pak zjistil ze dobry a uz si sel lehnout, moc se teda k cizim na hlazeni nemel ale stacilo zjistit, ze je to OK za dverima a pak to bylo OK...

psa co jeci "pri kazdym pohybu" ma kamoska, uz jeji treti knirac a teda to je labil jak svina s tim, ze ten pes nema snad zadnou dlouhodobou pamet, tak jak kamoska rika, ten pes ji naucil, co je to bezpodminecna laska :D fakt staci ze se pohnes a on uz z lehu stoupa a huci, nedejboze kdyz uz si konecne zvykne a pak des treba na wc a za 5 min se vratis tak ten pes jeci jak kdybych je tam sla vsechny pozabijet a tak 15 minut jeci na kazdej pohyb, nez se trochu uklidni a pak musi na wc nekdo jinej... pohladit se tady neda a uz musi mit vsude kosik, protoze zacala necekane chnapat po lidech v dospelosti... proste labil jak svina, mit to doma, tak si to asi hodim :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9395
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Psi stiznosti a zivot

Příspěvekod apuka » čtv říj 20, 2022 16:56

GreyMouse píše:venku žádný problém a doma se najednou z kamarádky stane úhlavní nepřítel, kterého je třeba pomocí zuřivého štěkotu vyštvat, případně ještě rafnout do nohy
Nevim, zase nechci radit (a pochopil jsem, ze by to bylo stejne zbytecne), ale z tohoto mi prijde, ze problem bude spise v majiteli (nebo uzsi rodine) nez ve psovi. Mozna nevhodny pristup k ni, mozna malo se ji venuji a takto ukazuje, jak je dulezita (nebo naopak venuji se az prilis, ale blbym zpusobem), mozna - klidne nechtic - k takovemu chovani ji vedou svym vlastnim chovanim. Na dalku hodne tezko rict.

K tomu jen prihoda s nasim psem. Byl venku trochu bazlivy, teda alespon se nam to zdalo. Choval se s nami na prochazkach nejak. Jsem se setkal s jednou maldou holkou, ona delala "psiho psychologa", tak jednou k nam prisla a vzala si voditko se psem do ruky. Pes ji nikdy predtim nevidel, ale okamzite ji prijal - a na prochazce z nej byl uplne jiny pes. Pricemz holka s nim nic nedelala, jen presla nahoru a dolu v parku. Pes ale citil z ni jistotu, tak nemel duvod byt bazlivy. Tak mi doslo, ze problem opravdu neni v nem... :evil:
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16585
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

PředchozíDalší

Zpět na Pokec